Dodaj do ulubionych

Późna diagnoza

18.09.22, 19:31
Drodzy rodzice.. Mój syn ma 14 lat. Od dziecka borykam się z wieloma problemami. Ciągle jak chodziłam do poradni słyszałam że syn ma zaburzenia lękowe. Dzisiaj jesteśmy na dziennym oddziale psychiatrycznym i usłyszałam po 8 latach że to jest spektrum Autyzmu. Dziecko w zeszłym roku było na indywidualnym nauczaniu online. Bez kontaktu z rówieśnikami. We wrześniu musiał iść do szkoly średniej . Trafił do branżowej i niestety pierwszego dnia załamał się na praktykach u obcego człowieka. Trafiliśmy na dzienny oddział. Byłam u dyrekcji by przenieść go do liceum by miał stałe miejsce. Otrzymałam odmowę. Syn od 2 tygodni jest na dziennym oddziale . Szkoła wydzwania mówiąc że zostanie usunięty z listy uczniów bo nie ma umowy z pracodawcą. Ale nie będzie jej miał ponieważ to nie jest dobre miejsce dla niego . On w trakcie praktyk po trzech godzinach został zabrany przezemnie i uciekł bo był tak przestraszony. Może ktoś mi doradzi co mam zrobić. Diagnozę będę miała dopiero 28 września później muszę jeszcze iść do poradni. Co mam zrobić do tego czasu pomóżcie.
Obserwuj wątek
    • imada7ma Re: Późna diagnoza 18.09.22, 23:45
      Przykro mi bardzo, wyobrażam sobie co przeżywacie, sama mam nieciekawe doświadczenia z poradnią PPP i opóźnioną diagnozę w 5 klasie dopiero.
      W waszej sytuacji szukałabym szkoły z klasą integracyjną. To już dość późno, kończy się wrzesień a syn nie ma jeszcze orzeczenia, tak przynajmniej zrozumiałam. Próbowałabym jednak rozmawiać z dyrektorami i szukać miejsca w takiej klasie
    • grzalka Re: Późna diagnoza 25.09.22, 14:19
      Szkoła w chmurze?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka