Dodaj do ulubionych

Kwalifikacje terapeutow SI

31.07.09, 17:22
TAk przy okazji zaczelam sie zastanawiac. MAm pod nosem niemal
kogos, kto zrobil kilka kilkutygodniowych kursow SI, jest po
studiach fizjoterapeutycznych i ta osobe mi szczerze odradzano,jako
kogos, kto za malo wie o SI i zajmuje sie fizjoterapia z elementami
SI. Jezdzimy prawie 40km do innej pani, ktora po studach
fizjotrerapii dzieciecej skonczyla regularne dzienne roczne studia
SI. Troche nam zeszlo z diagnostyka, mlody jest po 3 spotkaniu
terapeutycznym i w szoku jestesmy, jak idzimy rezultaty! Jestem tak
pozytywnie nastawiona do SI, ze chcialam pomoc poszukac kogos w
okolicy dla mojego siostrzenca, ktory wyraznie ma zaburzenia SI. No
i znalazlam kilka osob na calkiem sporym obszarze, ale okazalo sie,
ze zadna z tych osob nie ma studiow, tylko wlasnie 1-2 miesieczne
kursy. Jak to wyglada z waszymi terapeutami?
Obserwuj wątek
    • marychna31 Re: Kwalifikacje terapeutow SI 01.08.09, 19:45
      Na stronie Polskiego Towarzystwa SI (czy jakos tak) jest oferta
      kursów z SI- I i II stopnia, kazdy z nich trwa 1 weekend... Jak to
      przeczytałam to mi ręce opadły.
      Tu są terminy szkoleń, z których wynika, ze to jeden weekend:
      www.integracjasensoryczna.com.pl/index.php5?mod=pages&id=7
      • marychna31 ps 01.08.09, 19:48
        A tu wyszukiwarka, w której można znaleźć osoby, które te kursy
        ukończyły:
        www.integracjasensoryczna.org.pl/pl/lista-terapeutow-si
      • iwpal Re: Kwalifikacje terapeutow SI 01.08.09, 20:40
        Na stronie Polskiego Towarzystwa SI (czy jakos tak) jest oferta
        > kursów z SI- I i II stopnia, kazdy z nich trwa 1 weekend... Jak to
        > przeczytałam to mi ręce opadły.<<<

        Nie ma takiej możliwości, żeby trwaly 1 weekend - kurs I st to 5 dni (48 godzin)
        Kurs II st. to 21 dni(ok 200 godz.)

        > Tu są terminy szkoleń, z których wynika, ze to jeden weekend:
        > www.integracjasensoryczna.com.pl/index.php5?mod=pages&id=7<<<<

        terminy szkolen sa tak jasne, że 6-9 to jest dni 5, a nie 2

        Poza tym później sa proponowane różne warsztaty problemowe i kursy doszkalajace
        (ale tylko dla chetnych oczywiście)
    • marychna31 Tijgertje 01.08.09, 19:50
      Przepraszam, ze na tyle części rozbijam swoją odpowiedź ale dziecko
      mam pod bokiem;)

      Chciałam Cię spytac o te studia z SI. Dziwne, że studia trwają tylko
      rok....mogą być tak krótkie studia? Wydaje mi sie, że roczne lub 2-
      letnie to moga być tylko studia podyplomowe a o takich "dziennych"
      nie słyszałam.
      • tijgertje Re: Tijgertje 02.08.09, 08:46
        To sa studia podyplomowe po fizjoterapii w trybie dziennym, z tym,
        ze wyglada to inaczej niz w polsce, bo zajecia na studiach w
        Wiatrakowie to zwykle 3 dni szkoly z teoria i 2 dni stazu. Wiekszosc
        studentow i uczniow szkol srednch powyzej 16 lat pracuje w weekendy
        albo wieczorami, co w Polsce jest raczej niemozliwe (albo caly etat,
        albo wcale, u nas mozna pracowac chocby 4 godz. w tygodniu). No a ze
        krotkie? No, krotkie, ale to w sumie uzupelnienie regularnych
        studiow i dluzsze od kursu;-)
        • iwpal Re: Tijgertje 02.08.09, 21:20
          Jezeli chodzi o integrację sensoryczną, to program kursów i studiow
          podyplomowych w we wszystkich krajach, gdzie IS jest uczona - odbywa sie to w
          podobny sposób (i godzinowo i treściowo), z tym, że na podyplomówkach (również w
          PL), sa jeszcze właczone inne zajęcia (w PL, aby zapełnić te wymagane 370 godzin
          studiów podyplomowych).
    • iwpal Re: Kwalifikacje terapeutow SI 01.08.09, 20:34
      Kurs SI Ist pt "Neurobiologiczne podstawy integracji sensorycznej" to 48 godzin
      - jest to kurs wstępny dający podstawową wiedzę o neurofizjologii.
      Kurs II st. "Diagnoza i terapia integracji sensorycznej" to 200 godzin, po tym
      stopniu otrzymuje sie uprawnienia terapeuty SI.
      Studia podyplomowe dot SI, które sa w PL, maja mniej wiecej tyle samo godzin na
      temat samej IS + jeszcze jekies dodatkowe godziny dotyczace inynych zagadnien z
      zakresu pedagogiki czy psychologii dziecka.
      Do kursu na terapeutę SI moze przystapic absolwent studiow fizjoterapeutycznych,
      psychologicznych, pedagogicznych (ped.specjalna), medycznych, mający juz jakies
      doświadczenie w pracy z dziecmi, wiec musi juz mieć jakas baze, nie moze to byc
      osoba z ulicy.
      Dla pocieszenia powiem, że na świecie wyglada to godzinowo dośc podobnie, a w
      niektórych krajach sa to kursy nawet krótsze.
      Poza tym w USA terapeutami zostaja głównie fizjoterapeuci i terapeuci zajęciowi.
      Z tego, co wiem, to nie ma studiów z zakresu SI, tylko własnie kursy. Polskie
      stowarzyszenia SI (a sa ich 2) współracuja z organizacjami na świecie, stąd moja
      wiedza, że jest to dośc podobnie organizowane.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka