Dodaj do ulubionych

BoJo wygrał

13.12.19, 14:07
A74, pewnie od rana nie wypuszczasz butelki szampana z ręki , co? smile

--
AL

Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
Obserwuj wątek
  • a74-7 Re: BoJo wygrał 13.12.19, 17:03
   Czasami lepiej napic sie Szampana ,niz plakac do pustego kieliszka, jak mawiala moja kolezanka wink
   BoJo odniosl spektacularne zwyciestwo ,nad tym jak go merdia przeczolgiwaly w blocie.
   Czesc baterii czeka na oblewanie ;-D
   https://s19.directupload.net/images/191213/r9xns4x7.jpg
   Jedyny problem - od ktorego zaczac big_grin
   Wieczorkiem tracimy sie ze starym z przyjemnoscia kieliszeczkiem za powodzenie ...smile
   A w reszcie wykapie sie po brexicie;-D
   • al-szamanka Re: BoJo wygrał 13.12.19, 17:12
    a74-7 napisał:

    > Czasami lepiej napic sie Szampana ,niz plakac do pustego kieliszka, jak mawiala
    > moja kolezanka wink
    > BoJo odniosl spektacularne zwyciestwo ,nad tym jak go merdia przeczolgiwaly w
    > blocie.
    > Czesc baterii czeka na oblewanie ;-D
    > https://s19.directupload.net/images/191213/r9xns4x7.jpg
    > Jedyny problem - od ktorego zaczac big_grin
    > Wieczorkiem tracimy sie ze starym z przyjemnoscia kieliszeczkiem za powodze
    > nie ...smile
    > A w reszcie wykapie sie po brexicie;-D


    Etam, jak już to już, szampana wypij, a na kąpiel postaraj się, niczym Kleopatra, o wannę oślego mleka - dla skóry o wiele lepsze smile

    --
    AL

    Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
  • m.maska Re: BoJo wygrał 13.12.19, 18:47
   I jest pieknie, ci drudzy po tych wyborach stracili zdaje sie ponad 70 mandatow - no i juz widac w ktora strone ida nastroje spoleczne.
   BoJo przeczolgany przez media i celebrytow - wypial sie na nich i pokazal, ze ma za soba poparcie wiekszosci... i skad my to znamy?

   --
   https://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
   www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
  • a74-7 Re: BoJo wygrał 13.12.19, 22:28
   łoj, łoj, łoj.....Trump wygral , Borysek nasz kochany wygral ;D
   a frustrat glacate moze sobie co najwyzej kun.kur.sik amatorski wygrac ....
   Nawet nie potrafi przewidziec kto w Poolandii wygra smile
   I te frustracje.....oj,oj,oj...
   • m.maska Re: BoJo wygrał 14.12.19, 01:15
    „Kutasy” zagłosowały na Partię Konserwatywną – brytyjska rzeź mediów i liberałów

    Polityka /Grudzień 13, 2019 10:27 /Matka Kurka /11 Komentarzy /18428 odsłon

    Proszę nie zarzucać mi efekciarstwa i używania „wyrazów”, w tytule jak byk stoi cudzysłów, co oznacza, że nie używam, tylko cytuję. Jestem z pokolenia, które obowiązkowo uczyło się języka radzieckiego, nie angielskiego, ale z samych filmów potrafię zrozumieć, co oznacza słowo: „dickhead”. Roboczo przetłumaczyłem to sobie dosłownie, jako „chu.ogłowy”, słowniki podają bardziej złagodzony synonim: „kutas”. No i takim słowem znana brytyjska dziennikarka, taka od tolerancji i tak dalej, podsumowała wyborców, którzy oddali głos na Partię Konserwatywną. Nazwiska i dosłownego cytatu podawał nie będę, z tych samym względów co zawsze, nie dołożę się do promocji miernoty, ale każdy bardzo łatwo może to w Internecie zweryfikować.

    Po wynikach exit poll jest pewne, że Partia Konserwatywna wygrała wybory z niespotykaną niemal od pół wieku przewagą. Przypomnę, że liderem Torysów jest niejaki „BoJo”, czyli Boris Johnson, obok Donalda Trumpa najbardziej gnojony polityk przez krajowe i światowe media. Gdy się połączy tych kilka faktów i doda jeszcze brutalną propagandę, która straszyła Brytyjczyków „ciemnogrodem”, utratą miejsc pracy, załamaniem kursu funta i tak dalej, to wynik wyborów powinien być zupełnie inny. Znamy przecież te wszystkie powiedzenia zawierające oczywistą prawdę: „kto ma media, ten ma władzę”, „kto narzuci narrację, ten wygrywa”, „polityk jest jak mucha, można go zabić gazetą”. Nic ze starych prawd się nie sprawdziło, ponieważ żyjemy w nowych czasach, gdzie potęga Internetu nie jest truizmem, tylko stanem rzeczy.

    Jedynie z jednym zarzutem w ocenie siły Internetu można się zgodzić, chociaż i tutaj następują gwałtowne zmiany. Faktem jest, że to ciągle media mają większą zdolność dostarczania tematów, podawania sensacji, co wynika wprost ze specyfiki ich działania, na przykład kontakty z politykami, „anonimowi rozmówcy” i tym podobne. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo Internet posiada gigantyczną przewagę w innym aspekcie, który nazywa się weryfikacja. Warto też zauważyć, że im bardziej tradycyjne media „przeginają”, mówiąc językiem Internetu, tym bardziej Internet jest bezlitosny. Przekonało się o tym wielu, nasi domorośli propagandyści z POKO podłączeni do zawodowców z TVN i pasjonatów z GW. Przekonały się potęgi medialne w USA, które tak naprawdę wypromowały Trumpa, chociaż chciały go zniszczyć. Teraz przekonała się cała wielka Brytania i świat, że czasy masowego ogłupiania mas przy pomocy gazety i telewizora minęły bezpowrotnie.


    Spektakularne zwycięstwo polityka nieludzko zaszczuwanego było możliwe z wielu powodów, ale wszystko się sprowadzało do weryfikacji medialnej propagandy przez Internet. Głównym powodem przyśpieszonych wyborów był rzecz jasna Brexit, mówiło się o wyborach i jednocześnie referendum w tej sprawie. Przez ostatnie dwa lata brytyjskie „elity” liberalne i lewicowe razem z usłużnymi mediami przedstawiały zupełnie inną rzeczywistość, niż rzeczywistość rzeczywista. Brytyjczycy na ekranach telewizorów i na szpaltach gazet mieli w zdecydowanej przewadze biec do UE i przepraszać za kłopot, jaki wyrządzili „nieodpowiedzialni populiści”. Przegrane referendum w sprawie Brexitu tłumaczono brakiem rzetelnych informacji o katastrofalnych skutkach, w efekcie Brytyjczycy zaraz po referendum w medialnym świecie „zrozumieli”, że popełnili straszliwy błąd.

    Przyszedł dzień wyborów i okazało się, że media razem z establishmentem zebrali wielkie lanie, a to boli podwójnie. Po pierwsze oni się uważają za mistrzów marionetek i sami się chwalą na swoich rautach, że „ciemnemu ludowi’ da się wcisnąć każdy „szit”. Po drugie przegrali walkę o władzę z „głupkiem” Borisem Johnsonem. Krótko mówiąc ludzie, którymi gardziły elity, pokazali ile te elity są warte. Mając do dyspozycji potężne narzędzia, media, wpływowe środowiska: aktorzy, biznesmeni, itd., przegrali z „prostym człowiekiem” podłączonym do Internetu. I jedyną odpowiedzią „elit” jest przezywanie zwycięzców „kutasami”. Mnie śmieszy i cieszy.


    --
    https://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
    www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
    • al-szamanka Re: BoJo wygrał 14.12.19, 07:33
     m.maska napisała:

     >przegrali walkę o władzę z „głupkiem” Borisem Johnso
     > nem. Krótko mówiąc ludzie, którymi gardziły elity, pokazali ile te elity są war
     > te. Mając do dyspozycji potężne narzędzia, media, wpływowe środowiska: aktorzy,
     > biznesmeni, itd., przegrali z „prostym człowiekiem” podłączonym do Internetu.
     > I jedyną odpowiedzią „elit” jest przezywanie zwycięzców „kutasami”. Mnie śmiesz
     > y i cieszy.

     I to jest najbardziej pocieszne.
     Zresztą tak samo w Polsce.
     Im bardziej wyzywasz przeciwnika, wyjąc o nim głupek, ciemnogród, dno, bezmózgowiec itp. tym bardziej po przegranej z nim sam jawisz się jako nieskończony idiota.     --
     AL

     Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
   • al-szamanka Re: BoJo wygrał 14.12.19, 07:37
    a74-7 napisał:

    > łoj, łoj, łoj.....Trump wygral , Borysek nasz kochany wygral ;D
    > a frustrat glacate moze sobie co najwyzej kun.kur.sik amatorski wygrac ....
    > Nawet nie potrafi przewidziec kto w Poolandii wygra smile
    > I te frustracje.....oj,oj,oj...

    Eeeee, zostaw glacate samemu sobie, z jego wyciem, złodziejstwem, zdegenerowaną psyche i grzechoczącym od pustoty móżdżkiem.


    --
    AL

    Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
    • a74-7 Re: BoJo wygrał 14.12.19, 11:27
     No wiec sytuacja wyglada mniej wiecej tak jak ta pani napisala.


     „Europa bye-bye". Boris Johnson wygrał wybory bo lepiej straszny koniec niż strach bez końca

     Brytyjska Partia Konserwatywna odniosła wczoraj największe zwycięstwo wyborcze od czasów Margaret Thatcher. Laburzyści z Jeremym Corbynem na czele, politykiem przy którym Raoul Castro może uchodzić za konserwatystę, ponieśli druzgocącą porażkę. A lider Liberalnych Demokratów Jo Swinson, wielka nadzieja przeciwników brexitu, nie dostała się nawet do Izby Gmin.

     Wyśmiewany przez lewicowo-liberalne media Boris Johnson (pisałam po wyborze Johnsona na premiera na portalu wpolityce, że ten się śmieje kto śmieje się ostatni) zdobył wygodną większość, by dowieźć w końcu brexit, Od 2017 roku wyjście Wielkiej Brytanii z UE blokowali posłowie, zwolennicy „Remain”, wykorzystując słabość rządu mniejszościowego Torysów. Męcząca telenowela brexitowa wreszcie się skończy. „Europa bye-bye”- tak wynik głosowania na wyspach skomentował włoski dziennik „La Repubblica”. I w tym przede wszystkim należy szukać źródeł sukcesu Johnsona. Brytyjczycy są zmęczeni brexitem. Najpierw tchórzostwo Camerona, który rozpisał referendum a potem odmówił mierzenia się z jego wynikiem, potem miotająca się od ściany do ściany Theresa May, dająca się rozgrywać Brukseli, a na koniec perspektywa kolejnego referendum, jeśli rządy przejęliby Laburzyści z Corbynem na czele, czyli kolejne miesiące, a może nawet lata sporów, podziałów i niepewności. Jak mówi niemieckie przysłowie: lepiej straszny koniec niż strach bez końca. Bo nie ulega kwestii, że wielu Brytyjczyków obawia się skutków brexitu. Jeszcze bardziej jednak obawiają się konsekwencji jego dalszego przeciągania.
     Z okazji tych wyborów stało się także widoczne, że Corbyn i nurt polityczny, który reprezentuje, nie pociągają Brytyjczyków. Laburzyści stracili swoje tradycyjne regiony – tak zwany czerwony mur, oddając je konserwatystom. Chodzi o postprzemysłowe części północnej Anglii, najbardziej dotknięte przez kryzys finansowy w latach 2008/2009, i głosujące na Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Nigela Farage’a. Do tego Corbyn miotał się w sprawie brexitu nie mniej niż Theresa May, raz go popierał, mówiąc o „miękkim wyjściu”, by następnie mówić o drugim referendum. Jasna zapowiedź Johnsona, że zrealizuje brexit, mimo iż już raz złamał swoją obietnicę (nie udało mu się to zrobić do 31 października b.r.), najwyraźniej bardziej przemówiła do narodu, niż wolty Corbyna. W trakcie przemówienia w powyborczy poranek, brytyjski premier podkreślał, że decyzja wyborców ostatecznie zakończy dyskusje dotyczące ewentualnego drugiego referendum ws. brexitu i zapewniał, że Wielka Brytania opuści Wspólnotę wraz z końcem stycznia 2020. „Żadnych jeśli, ale, może” - zaznaczył.
     Ogromna przewaga Konserwatystów nad Laburzystami (to najgorszy wynik Partii pracy od 84 lat) i resztą opozycji pokazuje także, że naród brytyjski nie jest aż tak podzielony ws. brexitu jak ostrzegali eksperci. Jak się okazuje Brytyjczycy są zgodni: nie chcą brexitu oraz nie są gotowi na lewicowego premiera, szczególnie tak lewicowego jak Corbyn, apelującego o likwidację brytyjskiego arsenału nuklearnego oraz propagującego wyjście Londynu z NATO. Są to czwarte przegrane wybory Laburzystów w przeciągu dekady, i partia zapewne będzie namawiała Corbyna do rezygnacji z jej przewodnictwa. Lewicowo-liberalne media na wyspach, jak „The Guardian”, obawiają się teraz, że upadek Partii Pracy stanie się trwały, i skończy ona jak niemiecka Socjaldemokracja, gdzieś na marginesie polityki, a Wielka Brytania, wzorem USA Trumpa, skręci w prawo. Faktem jest, że kampania by zatrzymać brexit dobiegła końca a Konserwatyści zdominują brytyjską politykę przez najbliższą dekadę. A tzw. umiarkowany środek, w postaci Liberalnych Demokratów, jest martwy,
     Pozostaje kwestia Szkocji. Po wielkim sukcesie szkockich nacjonalistów wezwanie do niepodległości zabrzmi jeszcze głośniej niż dotychczas. Dyskusje na temat zjednoczenia z Republiką Irlandii nabiorą tempa również w Irlandii Północnej. To będzie największe wyzwanie z którym przyjdzie się Johnsonowi zmierzyć. Premier Szkocji Nicola Sturgeon już zapowiedziała, że będzie dążyła do przeprowadzenia referendum ws. niepodleglosci

     autor: Aleksandra Rybińska
     • al-szamanka Re: BoJo wygrał 14.12.19, 13:22
      Sluchac lub czytac, co ma do powiedzenia Rybinska to sama przyjemnosc -szalenie otrzaskana i blyskotliwa kobieta… Cale lewactwo razem wziete nie dorasta jej do piet.

      --
      AL

      Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
  • a74-7 Re: BoJo wygrał 14.12.19, 13:18
   A z Faragem to bylo tak,zakladam wink:
   Od poczatku exit polls pokazywaly, ze Brexit Party nie zdobyla glosow i pokazywano dumne zero wsrod innych liczb.
   A to zdziwko ,jako ze zdobyli najwiecej stolkow w europce, i maja tu cala mase zwolennikow.
   Nie kochani, idea brexitu nie rozwodnila sie smilePrzybylo nawet zwolennikow .Co widac po wysokim zwyciestwie Torys z brexitem w tytule.
   Farage mowil otwarcie o ukladzie z Borysem ,jesli Borys przeprowadzi brexit to sceduja na Tory swoje glosy.
   Merdia grzmialy, ze doradca Borysa czyli Dom Cummings nigdy do tego nie dopusci .
   Zakladam ,ze zakulisowo doszlo z Faragem do ugody w ten sposob ,zeby wygrana Borysa na tym nie ucierpiala. i nie rozdrabniac Parlamentu w zamian za obietnice Brexitu, ktory ma zdecydowanie nastapic 31 stycznia.
   Nie moglismy wyjsc z europki jak planowano przez hocki klocki innych nowo tworzacych sie partyjek ktore powstawaly jak grzyby po deszczu rzucajac BoJo przyslowiowe klody pod nogi.Stad powstala sytuacja patowa ,ktora trzeba bylo przerwac za wszelka cene.( dokladnie podobna sytuacja w polskiej polityce , nie wspomne co sie dzieje w Hamericzce)
   Brexit Party zostala stworzona tylko na potrzeby brexitu.Po brexicie trza by bylo zmieniac nazwe i szukac kandydujacych od poczatku, stad Nigel stanal z boku , a kto inny zostal przewodniczacym.
   Tak wiec BP nie dostala kopa w dupsko ,tylko zostala poswiecona i slusznie celowi do jakiego byla przeznaczona. Brawo Nigel, dobry plan.On walczy o Brexit juz od prawie 30 lat.Teraz ma w planach Ameryke, oczywista jesli "zostanie zaproszony" ,jak sam dyskretnie podkreslilsmile.Osobiscie mysle,ze Faragowi nie zalezy specjalnie na byciu prajministrem , w czasach obecnych to zbyt duzy headache.
   A nam jest potrzebny brexit jak oxygen, przetrzepanie parlamentu i zwrot w innym kierunku.
   Zreszta GB zawsze odstawalo, nigdy nie bylo prawdziwie europejskie, zawsze czosnek smierdzial od strony Francji.....wink( to stary angielski kawal, gdyby ktos pytalsmile
   Jestem w stanie zrozumiec dramat jewropki po brexicie, przetrwa czy nie i jak dlugo ,sie zobaczy smile.Tak, ze punkt widzenia od punktu siedzenia..................
   Aaa i pardon ,ze poustawialam fakty od dooopy strony, kto chce to znajdzie senswink
  • a74-7 Re: BoJo wygrał 14.12.19, 17:19
   No i juz sie zaczyna smile
   wpolityce.pl/swiat/477704-protesty-antify-w-londynie-wideo
   na szczescie jeszcze troche szampana pozostalo na dzisiejszy wieczor ;D
   A BBC dzisiaj podalo do wiadomosci, ze prajminister Boris Johnson wrocil wreszcie -_ze swoja girlfriend_- do namber Ten.
   A wszedzie pisza "spouse" - nowa forma ogolnie przyjeta big_grin big_grin big_grin.
   Jak go nie mlotkiem ,to go palka....juz szpileczki wbijaja....
  • a74-7 Re: BoJo wygrał 20.12.19, 14:39
   No wiec tak :
   Wczoraj Krolowa mial przemowe tronowa w Parlamencie pt:
   -Moj Rzad ....i przyklepala date brexitu na 31 stycznia 2020 .Stalismy ze starym na bacznosc ,ofkors ;-D big_grin.
   W tvi widac obrady ....
   https://s19.directupload.net/images/191220/pmbs3yrn.jpg
   A dzis w tym samym Parlamencie partia opozycyjna ustami jednego z poslow mowi:
   -Kiedy slonce wstanie 31stycznia 2020 roku ,obudzimy sie w wolnym Kraju.
   Buahahahaha.....
   czyli jednak wink
   https://grrrgraphics.files.wordpress.com/2016/06/brexit_ben_garrison.jpg?w=584

   Czy powrocimy do dawnej 'swietnosci'? Sie zobczy..
   https://s19.directupload.net/images/191220/8crc6vtm.jpg
   Jesli tak ,to znowu bedzie ,jak za czasow Canaletto....big_grin
   https://www.pictorem.com/collection/900_London,The%20Thames%20with%20View%20of%20the%20City%20of%20St.Paul.jpg
   Swieta za pasem , jestem w szampanskim nastroju.wink
   • m.maska Re: BoJo wygrał 20.12.19, 17:47
    a74-7 napisał:


    > A dzis w tym samym Parlamencie partia opozycyjna ustami jednego z poslow mowi:
    > -Kiedy slonce wstanie 31stycznia 2020 roku ,obudzimy sie w wolnym Kraju.
    > Buahahahaha.....
    > czyli jednak wink
    > https://grrrgraphics.files.wordpress.com/2016/06/brexit_ben_garrison.jpg?
> w=584

    Bardzo mi sie podoba ta ilustracja obecnej sytuacji w UE - artysta ujal wszystkie szczegoly...UE nad przepascia a UK im zwiewa...
    --
    https://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
    www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
    • a74-7 Re: BoJo wygrał 20.12.19, 19:24
     New Ben Garrison cartoon- for my friends in the UK- “Abandon Ship! Brexit, Great Britain’s escape from the EU “ I sum things up in this rather complex cartoon.
     No bo to jest cartoon z 2016 roku smile
     Vizjoner przewidzial wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka