Dodaj do ulubionych

Slask musi byc samodzielny i wolny!!!

IP: *.dip.t-dialin.net 18.03.08, 20:15
Znowu ktos wykasowal nowy watek!
Slask musi byc samodzielny i wolny ,tutaj na tej stronie dziala cenzura jak za
komuny .Slask musi byc wolny ,przeciez my posiadamy wielkie bogactwa, dlaczego
slask daje sie wyzyskiwac przez reszte polski.y na slaski sie sami wyzywimy i
niech reszta polski od nas kupuje towary ,jak wegiel i stal .Zobaczymy jak
daleko polska dojdzie bez slaska Ludzie nie dajcie sie ograbiac przez reszte
komuchow co jeszcze sa przy wladzy.SLASK MUSI BYC SAMODZIELNY:
Obserwuj wątek
    • Gość: Atom Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.08, 20:48
      Niezłe brednie.Jak sobie wyobrażasz samowystarczalność śląśka?
      Co to za wielkie bogactwa?Gdzie te nowoczesne huty?
      Skąd ruda do tych hut?Węgiel jako surowiec energrtyczny przestaje
      się liczyć na świecie.Stal produkowana tutaj to najczęściej gatunek
      16hg czyli byle co.Brak nowoczesnego przemysłu i katastrofalny stan
      środowiska to właśnie nasz śląsk.
      Kretynizmy o autonomii nadają się dla ciemniaków.
      Polska niestety da sobie radę bez śląska.
      Przykre to lecz prawdziwe.
      • Gość: Kiks Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.08, 10:33
        > Węgiel jako surowiec energrtyczny przestaje
        > się liczyć na świecie.
        Nie prawda, węgla zaczyna na świecie brakować
        i zaczyna się on coraz bardziej liczyć.

        PS
        A co so kasowania, wątków i postów z poszczególnych tematów to fakt.
        Mało tego nie wiadamo dlaczego te posty są kasowane. Ktoś już tutaj
        miał pretensje o kasowanie postów na tg.net.pl - tam posty jesli
        były kasowane (bardzo rzadko) to było uzasadnienie dlaczego i
        trudno nie było przyznać racji, co do ich usunięcia. Tutaj posty i
        wątki uswane są czwesto z niewiadomych przczyn. To nie jest prywatne
        forum!
      • Gość: historyk Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.08, 10:59
        Największym kretynem to jesteś sam,jeśli brakuje ci elementarnej wiedzy o
        ślasku.A mianowicie przed wojna ślask był częściowo autonomiczny z własnem
        sejmem i uniezależniony od warszawki,dlatego był najbogatszym regionem w
        europie.Skoro jesteś gorolem a nie slazakiem,to lepiej sie zamknij lub zniknij z
        tej pięknej slaskiej ziemi.
    • Gość: TG Kolejny gebels będzie się wypowiadał nt. Polski IP: *.stk.vectranet.pl 19.03.08, 07:53
      Mieszkasz człowieku u helmutów to się nie wypowiadaj nt. Polski i
      Śląska.
      Wybrałeś swój heimat, więc zamknij dziób!
      • Gość: TG Re: Kolejny gebels będzie się wypowiadał nt. Pols IP: *.stk.vectranet.pl 19.03.08, 07:54
        To było do atomka oczywiście
        • Gość: Atomek Re: Kolejny gebels będzie się wypowiadał nt. Pols IP: *.dip.t-dialin.net 19.03.08, 14:22
          T.G. ty chyba jestes importowany na slask ze nie zalezy ci na autonomizacji
          slaska ,albo jestes dobrym zlodziejaszkiem i masz nie czyste sumienie i sie
          boisz. A kto gdzie siedzi i skad pisze to jest niewazne bo teraz mozesz mieszkac
          gdzie chcesz to jest jedna europa i ciebie tam smieciu nie potrzeba , A powiedz
          skad byla kiedys kierowana Solidarnosc jak nie z zagranicy, Widzisz kolku jeden!
          • Gość: TG Do atomka IP: *.stk.vectranet.pl 19.03.08, 14:52
            Nie zależy mi na autonomii Śląska.
            Ale najlepsi są zawsze ci, którzy wyjechali dawno z kraju i teraz
            zza granicy mają czelność udzielać rad Polakom.
            Ty nie jesteś ani Polakiem ani Ślązakiem ani Niemcem.
            Dla mnie jesteś zaprzańcem czyli nikim.
            Więc pracuj na chwałę wielkich Niemiec a do spraw Śląska i Polski
            nosa nie wsadzaj.
    • Gość: 23 Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.08, 12:59
      nie przetrwa i tyle to już nie te lata kiedy panowalismy w Polsce a
      teraz to nawet jednolitego języka nie ma co miasto to inna gwara
      więc z czym do ludu
      • Gość: Atomek Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! IP: *.dip.t-dialin.net 19.03.08, 14:18
        Slask jak by byl samodzielny to napewno by przetrwal ,przeciez ceny wegla ida w
        gore i jest to produkt poszukiwany na swiecie .I Huty tez jeszcze sa co dobra
        stal produkuja ,Tak ze niema obawy slask nie zginal by na pewno.
        • Gość: TG Przestań już z tymi hasłami IP: *.stk.vectranet.pl 19.03.08, 14:54
          Jakby Śląsk miał zapłacić za te wszystkie lata dopłat do górnictwa
          to pół województwa chyba by musieli sprzedać.
          • olciatg Re: Przestań już z tymi hasłami 19.03.08, 17:57
            Do 23:
            Język śląski, jakby nie było, od 7.07.2007r. jest językiem jak każdy inny.. np.
            jak język polski czy niemiecki.. Gwara stała się językiem, jak kiedyś język
            kaszubski :)
            • olciatg Re: Przestań już z tymi hasłami 19.03.08, 17:58
              aha! zapomniałam dodać -> tylko bardzo mało osób o tym wie :)
      • Gość: 23 Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.08, 18:22
        Zmień numerek,nie podszywaj się pode mnie.
        23.
    • Gość: Smakosz Kwadraty musza być okrągłe!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.08, 23:20
      • Gość: 23 gwara IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.08, 22:22
        W sumie nieistotne jak,ważne co się mówi.
        Lepsza mądrość powiedziana gwarą,niż bzdura wyszczekana polszczyzną.
        • Gość: radna2008 Re: gwara IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.08, 00:06
          Dobry wieczór 23!
          Podaję za miesięcznikiem „Ślunsko Nacyjo” Nr 6 sierpiyń 2007 ISSN
          1897-1717, fragmenty artykułu „Ślunsko gotka uznano we USA”
          ...ślunsko gotka 18.07.2007 ostała uznano bes Bibliotyka Kungresa
          USA za szpracha. Ślunski gotce poduk ISO 639-3 mainowany „silesian”
          ostoł dany skrót „szl”....Antrag wyrychtowoł ZLNS (przyp. wł.:
          Związek Ludności Narodowości Śląskiej)... Do antraga łostoł
          doczepiuny wykaz buchóf, platóf i kasetóf...
          ...................................
          Jeszcze Wielkanoc wiec na noc życzę dużo dobrego i pozdrawiam!
          I po noszymu: Blank wjela radoście bes Ołstyn,fest zabranego Hazoka
          i mocka wodziczki bes Dyngus winszuja wom!
        • Gość: 23 Re: gwara IP: 217.98.20.* 24.03.08, 12:23
          ślązakiem jestem od urodzenia ale przeczytać tego nie idzie nigdy
          nie dało się czytac śląskiej godki
          • Gość: 23 Re: gwara IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.08, 13:54
            Kolejny raz ktoś się podszywa pod mój numerek.
            Nieudolnie.
    • ciulaty.slaski.kret Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! 06.04.08, 00:25
      Ja , jo jes za Autonoma Ślonsko ale bez tych pieroonskicch podciepow
      ze altraichu , medalikorzy i inkszych pastuszkow ze żywieczyzny.Unos
      we Lublińcu to mo fest poparcie !Daje linka do neczajta uo tym jak
      ta naszo Ślonsko dziedzina jes wyrychtowano - 54% to niy zodyn
      Wiyrchny Ślonskk ino małopolskie ziymie!!!Nom trza rozym z Uopolym
      prowdziwom stolicom Wiyrchnygo Slonska robic jedna po prowdzie naszo
      Wiyrchnislonsko Dziedzina!

      www.wojewodztwoslaskie.eu/
      • Gość: dlm Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 07:10
        Twój nick pasuje do Ciebie i jeszcze z LUBLINCA- wszystko wiadomo.
        • Gość: rtg Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 09:08
          Lubliniec to czyste,spokojne i sympatyczne miasteczko.
          Głupie skojarzenia ze szpitalem psychiatrycznym są dziecinne
          i prymitywne.
          • Gość: dlm Re: Slask musi byc samodzielny i wolny!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 16:12
            Czy ja coś pisałam o szpitalu psychiatrycznym?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka