Dodaj do ulubionych

italianistyka

28.12.02, 14:10
czy ktos jest z italianistyki???
Obserwuj wątek
      • klara20 Re: italianistyka 18.03.03, 14:05
        Czesc!
        Ja takze zastanawiam sie nad italianistyka bo Wlochy to moja wileka milosc:-)!
        Tyle ze ja bede startowac do Torunia.....a z czego sie przygotowujesz do czesci
        nie jezykowej? chodz mi o historie, sztuke...itp. moze masz jakies ksiazki do
        polecenia??

pozdrawiam
        Klara
        • rzpaola Re: italianistyka 20.03.03, 09:25
          Jestem studentką filologii włoskiej na uś. To wspaniale, że pragniegie pogłębić
          waszą znajomość języka włoskiego i kultury Italii. Chcę was tylko poprosić o
          przemyślenie decyzji o studiowaniu italianistyki. Są to studia bardzo trudne,
          żmudne, niewdzięczne i musicie zdawać sobie z tego sprawę. Jak chcecie się
          nauczyć dobrze języka włoskiego, lepiej wyjechać na wakacje do Włoch lub
          zapisać się na kurs. Na studiach sie tylko pogłębia znajomość włoskiego. Tam
          nikt nie ma obowiązku nauczyć was na przykład mówić. Nie chcę was, broń Boże,
          zniechęcać, poznacie dobrze gramatykę, literaturę, historię i geogafię Włoch,
          ale nie raz będziecie zastanawiać się nad sensem studiowania. Pomyślcie o tym
          dobrze i "in bocca al lupo"!!
          • monadka Re: italianistyka 21.03.03, 21:38
            Paolo,
            Wiem to wszystko :) Ze filologia to nie kurs jezykowy i ze nie zawsze jest
            lekko i latwo :) Ale decyzja juz przemyslana, bardzo przemyslana, bo podjeta
            dwa lata temu i wciaz jednakowo silna. Ja po prostu wiem, ze to jest wlasnie
            to, co 'tygrysy lubia najbardziej' :) A chcialabym zaczac moje dorosle i w
            pelni odpowiedzialne zycie (ojej :)) wlasnie od tego, co jest moja pasja, choc
            pewnie nieraz bede przeklinala swoj brak praktycyzmu i chodzenie z glowa w
            chmurach :)

Klaro,
            hmm, po prostu mam oczy i uszy otwarte :) Nie ma jednej ksiazki, ktora
            przygotowalaby z caaalej kultury. Pomaga szperanie w internecie (szczegolnie,
            jesli chodzi o film i sztuke), prasa wloska (dostepna tamze). Jesli masz
            ochote, mozemy wymienic adresy mailowe i pokusic sie o male konsultacje i
            wymiene informacji :)

Pozdrawiam cieplutko :)
            Kasia
            • klara20 Re: italianistyka 07.04.03, 21:52
              Czesc Kasiu!!

Jak leca przygotowania do egzaminow??
              Przez jakis czas nie mialam dostepu do netu i niemoglam odpisac....bardzo
              chetnie popisze z Toba maile...moze troche powspieramy sie przed egzaminami:-)i
              wymienimy wiedza i doswiadczeniami!
              to moj email klara20@gazeta.pl
              pozdrawiam

Klara
              • rzpaola Re: italianistyka 10.04.03, 11:04
                droga klaro,
                a na jakim uniwersytecie studiujesz filologię włoską? na uw? ja też jestem
                szczęśliwą studentką italianistyki i się zastanawiam czy i ja mogę się dołączyć
                do waszego kółeczka. Chętnie powymienaim się z wami wrażeniami, wnioskami,
                wiedzą, głupotami na filologii włoskiej i w sesji.
                Pozdrawiam, buzi,
                paulina
                • monadka Re: italianistyka 10.04.03, 11:52
                  O :) Klara :)) jestes jednak :) juz preparuje emalie :)
                  Paola, my dopiero chcemy byc szczesliwymi studentkami italianistyki :)) Ja bede
                  zdawac na UW (matko, juz sie boje ;> )) Prosze o profesjonalne italianskie
                  wsparcie duchowe i telepatyczne :)) Pozdrawiam wiosennie :)
                  Kasia - Monada

PS: czy gdzies w necie mozna wyszperac jakies testy egzamkowe na it? Albo
                  porzadne testy z wloskiego? Wspomozcie netowa poszukiwaczke - monade ;))
                  • rzpaola Re: italianistyka 10.04.03, 12:41
                    powodzenia, trzymam kciuki za obie. no a potem czekam na wrażenia z uczelni.
                    jak będziecie potrzebować notatek, książek, informacji, wsparcia to znajdziecie
                    mnie tu. Co do testów to najlepiej udać się do dziekanatu i zapytać one. u nas
                    je właśnie tam można kupić. egzaminy do kolegium i na uniwersytet różnią się,
                    także pytajcie tylko na uniwersytecie
                    • klara20 Re: italianistyka 10.04.03, 22:45
                      Droga Paulino baaaaardzo dziekuje za wsparcie! Z pewnoscia sie przyda..i to
                      bardzo :-)
                      Jak juz bedzie po damy na pewno znac!
                      pozdrawiam i powodzenia
                      papa
                      Klara
      • monadka Re: italianistyka 24.04.03, 19:41
        Klaro, przyszla italianistko :))
        Sprawdz poczte!! :))

Italianistki obecne, ucze sie pilnie (na przemian z 'mniej pilnie' :) do
        egzamku. Poradzcie, gdzie w sieci moge znalezc biezace informacje o tym, co sie
        dzieje w Italii. Ktora z obecnych w necie gazet warto czytac?

Pozdrawiam cynamonowo :)

Kasia
        • koraliki Re: italianistyka 25.04.03, 18:35
          mysle ze najlepiej czytac glowne gazety typu corriere della sera, tygodnik
          espresso, panorama itd, ale na egzamin wstepny niewiele sie z tego przyda, to
          glownie tak dla wlasnej przyjemnosci w ramach zainteresowania tym krajem.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka