rayenne raz jeszcze - myśl jak piszesz 02.02.04, 23:28 CYTAT: "Ludzie, z kim my mieszkamy pod jednym dachem? Niektórych spraw małpa domyśliłaby się, skąd się niektórzy przeprowadzili - z obozów pracy we Władywostoku?" Czuję się głęboko dotknięta Twoją wypowiedzią. I Ty uważasz się za kulturalnego człowieka?Jak śmiesz porównywać jakichś ludzi o "osiedlowo" patologicznych zachowaniach do osób, które znajdowały się w radzieckich łagrach? Gorzej - stawiać ich niżej, niż małpa, która wszak "domyśliłaby się ..." (taki jest sens Twojej wypowiedzi wszak). Mój dziadek, Polak z Litwy, człowiek o wielkiej kulturze i klasie, przeszedł gehennę zesłania na Syberię (cała rodzina), i jako dziecko spławiał drzewo na Lenie. Opowiadał mi o transporcie, o warunkach - również sanitarnych, panujących w obozach, o głodzie i o tym, że można było zginąć za ukrywanie torby ziemniaków czy buraków. Czy sądzisz, ze ludzie stłoczeni przez kilkanaście dni w bydlęcych wagonach (czy to w podróży do Oświęcimia, czy na Syberię) śmiecili i robili pod siebie ponieważ cechowała ich niska kultura osobista?Jak możesz coś takiego pisać!!! Mam nadzieję, że - stosownie do deklarowanego poziomu intelektualnego, stać Cię na refleksję i przeprosiny za to niefortunne i mam nadzieję, niezamierzone, zestawienie. Pozdrawiam Kasia. Odpowiedz Link
marcin_robert Re: raz jeszcze - myśl jak piszesz 03.02.04, 09:17 Już jest dobrze? Masz jakieś jednoznaczne skojarzenia rayenne, bo mnie akurat nie chodziło o łagry. Odpowiedz Link
brenya Re: raz jeszcze - myśl jak piszesz 03.02.04, 10:28 marcin_robert napisał: > Już jest dobrze? > Masz jakieś jednoznaczne skojarzenia rayenne, bo mnie akurat nie chodziło o > łagry. nie o lagry, a o... obozy pracy we Wladywostoku... Hmmm. Czegos tu nie rozumiem... Mysle, ze problem jest tu szerszy i nie chodzi tylko o to bardzo niefortunne porownanie, ktore "wymsklo" sie Marcinowi_Robertowi. Zauwazylam (w watku o butach), ze wielu uczestnikow forum ma tendencje nazywania pewnych rzeczy po imieniu, czyli wyzywania innych mieszkancow od wiesniakow, albo ludzi z gminu. Drodzy mieszkancy. Oczywiscie brak kultury nalezy nazywac po imieniu, takze np. wyrzucanie smieci nie tam gdzie trzeba, jest niekulturalne i naganne i trzeba o tym mowic, ale, na Boga, nie uzywajac do tego okreslen typu wiesniak, czlowiek z gminu, czy z obozu pracy we Wladywostoku! Pochodzenie czlowieka nie jest wyznacznikiem jego kultury! Wyznacznikiem kultury jest tylko i wylacznie jego zachowanie. Moim zdaniem uciekanie sie do okreslen sugerujacych czyjes wiejskie pochodzenie jest nietaktowne i bardzo niekulturalne. Czy swoja babcie z Bieszczad, ktora wystawia buty w sieni tez nazwalibyscie wiesniakiem i czlowiekiem z gminu??? Uswiadomcie sobie drodzy mieszkancy, ze prawdopodobnie wiekszosc Waszych zachowan, w roznych kregach ludzi, uchodzilaby - ze posluze sie tym slowem wytryhem - za przykladowe "wiesniactwo". Mylicie sie, jezeli uwazacie, ze swiecicie przykladem na tym wielce hamerykanskim osiedlu. Odpowiedz Link
aktywista13 Re: raz jeszcze - myśl jak piszesz 03.02.04, 10:39 Czy ten etap dojrzewania też musimy prezejść, Sloggi? Odpowiedz Link
marcin_robert Re: raz jeszcze - myśl jak piszesz 03.02.04, 12:43 aktywista13 napisał: > Czy ten etap dojrzewania też musimy prezejść, Sloggi? Jak zauważyłeś, forum ZZ prowadzę pod nickiem marcin_robert, zatem nie rób odkrycia Ameryki tylko odpisuj używając nicka, którego używam na ZZ. Odpowiedz Link
aktywista13 Re: raz jeszcze - myśl jak piszesz 03.02.04, 12:48 Kiedyś było to Twoje jedyne imię, więc dlaczego się "rozdwoiłeś"? Odpowiedz Link
marcin_robert Re: raz jeszcze - myśl jak piszesz 03.02.04, 14:09 A jaki to ma związek z tym forum? Żaden, zatem nie bądź zbyt dociekliwy. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
mooj ale skoro już oficjalnie nie zaprzeczyłeś 07.02.04, 00:03 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=51&w=10210648&v=2&s=0 mam nadzieję że potraktujesz to jako wyraz uznania nie złośliwość pzdr Odpowiedz Link
zzdorka Re: ale skoro już oficjalnie nie zaprzeczyłeś 07.02.04, 20:01 Przeczytalam te posty o wyrazistym forumowiczu. Przerazajace. Czy taki to wypowiedzi jest wszedzie? Bo jesli tak, to nasze forum jest wyjatkowo kulturalne i na bardzo wysokim poziomie. I przynajmniej trzymamy sie tematow. Brrrr. Nie czytam wiecej takich forow ogolnych. Pozdrawiam. Odpowiedz Link