Dodaj do ulubionych

Zacisze-Elsnerów cz.6

IP: *.wamm.com.pl 16.06.04, 11:21
Ze względów ergonomiczno-ekonomiczno-usprawnieniowych pozwalam sobie załozyć
już szóstą część wątku o naszym osiedlu.
Czy wszyscy już zajęci są szykowaniem swoich nowych M ?
Tak coś cicho się zrobiło w wątku. Jak dotychczasowe odbiory ? Mój za 6 dni.
Dostałem zaproszenie na walne zebranie. Czy są jakieś frakcje ?
Pozdrawiam.
Zrzeszony.
Obserwuj wątek
    • Gość: Nowa-A0 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 16.06.04, 11:33
      JAsne że cicho.
      Ci którzy już odebrali biegaja po sklepach,robią zakupy i wykańczaja swoje
      mieszkania.
      Dzisiaj byłam u Paa Arka i sie dowiedziałąm że wprowadzić się będzie można
      dopiero w połowie lipca.
      5 lipca uprawomocni się decyzja o przyłączu kanalizacyjnym i dopierp wtedy
      zaczną robić podłączenie kanalizacji. Do tego czasu nie włączą wody w
      mieszkaniach.
      Liczniki na gaz i prąd maja być w przyszłym tygodniu.
      Pozdrawiam wszystkich.
    • a_b Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 16.06.04, 21:47
      a ja chciałabym kupić mieszkanie w II etapie czy są na to widoki
      jak długo wy czekaliście na wpisanie na listę
      i jak tak to dokładnie się odbywało
      czy może mi ktoś opowiedzieć

• Gość: Nowa-A0 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 17.06.04, 12:13
        Nie trzeba czekać na wpisanie na listę.
        Musisz albo zadzwonic do biura sprzedaży albo tam pojechać (numery telefonów są
        na stronie internetowej). Wybrać z wolnych lokali taki jaki ciebie interesuje i
        wpłacić 5000 zł.
        Po dokonaniu wpłaty czekasz kilka dni na podpisanie Umowy realizacyjnej a
        następnie załatwiasz z bankiem kredyt.
        Spółdziełnia współpracuje z bankiem PKO BP i udzielają pomocy przy uzyskaniu
        kredytu.
        Co do postępu budowy, to w tej chwili zaczynaja robić 2 pietro. Prawdopodobnie
        do odbioru bedzie w czerwcu 2005.
        Co prawda widzę że 2 etap sprzedaje sie jak świeże bułeczki, tak że jeżeli
        chcesz kupić coś sensownego to musisz się pośpieszyć.
        Powodzenia.
        • Gość: Irka Odbior w D IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.04, 12:42
          Witam wszystkich,
          odbior mimo stresu (podobno bylam biala jak sciana) jest przezyciem nie lada -
          i to przezyciem bardzo budujacym. Odebralam wczoraj mieszkanko w pierwszej
          klatce od Lewinowskiej w D. Ogolnie jestem bardzo zadowolona. Odebralam na
          razie bez balkonu (jeszcze nie gotowy) i garazu. Widzialam jednak u sasiada jak
          balkony sa wykanczane - pieknie. Ogolnie mialam nie wiele zastrzezen. Glownie
          dotyczace okien - uszczelki sa do niczego i sie odklejaja. Zapomnieli mi tez
          zamontowac jedno gorne swiatlo w korytarzu...... a po za tym, piec jest
          gigantyczny. Ja go mam w lazience, wiec moje gustowne kafeleczki nie wiem jak
          beda sie z nim w parze prezentowac. U mnie piec wisial za nisko, wiec umowilam
          sie z Panami na budowie, ze za oplata podniosa go maksymalnie do gory, zmienia
          tez okropny drabinkowy kaloryfer w kuchni na plytowy i inne drobne usterki.
          Sciany sa ok, wylewki (chociaz rownych katow nie ma prawie nigdzie.)Drzwi
          bardzo porzadne, parapety - przeboj. Podobno w mieszkaniach drugiego etapu nie
          bedzie juz takiej rozrzutnosci. Pan ze Spoldzielni, z ktorym odbieralam, byl
          bardzo mily i ustepliwy, choc zartowal, ze mam rentgena w oczach. Zachwycilam
          sie klatka schodowa - moja jest w pieknym odcieniu niebieskiego+ szaro-stalowe
          porecze, winda itd.
          Ogolnie jestem w 7 niebie czego i wam zycze,
          do spotkania na Walnym Zgromadzeniu, Irka
          PS. Tez mam mniejsze mieszkano o 1,3m2
          • gosiasz6 Re: Odbior w D 17.06.04, 14:26
            uff, Irka, dzeki za ten komentarz, troche mnie podniosl na duchu. Ja odbieram
            we wtorek, D, 3kl., i przyznam ze jestem w duzym stresie zeby wszystko jak
            najbardzej "grało" pozdrawiam i jeszcze raz dzieki :)
          • Gość: edyta Re: Odbior w D IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 10:46
            Mam jedno pytanko co do odbioru czy te piece są naprawe takie gigantyczne i
            zajmuja tak dużo miejsca w łazience , czy twoja kuchnia jest połączona z
            salonem i jaki masz metraz salonu.
            Jeszcze jedno pytanie czy oni zwracaja pieniądze za metry o ile jest mniejsze
            mieszkanie
            pozdrawiam
            gratuluje odbioru
            a jak jest z kluczami odrazu dają
          • tikey Re: Odbior w D 18.06.04, 10:47
            > ... Odebralam wczoraj mieszkanko w pierwszej
            > klatce od Lewinowskiej w D.
            Gratuluję bardzo ! :)
            > zmienia tez okropny drabinkowy kaloryfer w kuchni na plytowy i inne drobne
            > usterki.
            Czy to oznacza że wszystkie kuchnie są wyposażone w grzejniki drabinkowe? W
            swojej nie widzę miejsca na takowy.
            Mam jeszcze pytanie do osób, które już pracują nad wykończeniem swoich
            mieszkań. Czy dostęp do prądu i wody jest powszechny i bezproblemowy czy też
            trzeba trochę o nie "powalczyć"?
            Odbieram mieszkanie w najbliższą środę i liczę na to że obejdzie się bez
            poprawek.
            pozdrawiam
            t.
        • Gość: Krzysiek Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.rojcanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.04, 13:44
          > Co prawda widzę że 2 etap sprzedaje sie jak świeże bułeczki, tak że jeżeli
          > chcesz kupić coś sensownego to musisz się pośpieszyć.

Niestety, wszystko sensowne w 2gim etapie juz sprzedane, przynajmniej z
          powierzchni 40-50 metrow... zostaly same jakies "tramwaje" (pokoje 3x7 metrow)
          czy inne dziwne uklady naprzeciw okien sasiadow, by mogli sobie sol do zupy
          dosypywac.. Oferta w pierwszym etapie byla bardzo sensowna, szczegolnie gdy
          ktos ma okna na ogrodki poludnie czy zachod (nie na podworze). W drugim etapie
          nieco przesadzono z "upakowaniem". Niektore mieszkania to wrecz chyba slonca
          nigdy nie zobacza...
          Niestety zrezygnowalem, chociaz chcialem zostac 2go etapowcem. Tym z pierwszego
          etapu gratuluje, fajne mieszkania.
    • Gość: pablo Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: 62.233.175.* 18.06.04, 10:11
      Witam wszystkich

dawno nie zagladałem na forum.
      przyczyna - wypowiedziałem umowę realizacyjna, a tym samym członkowstwo w
      spółdzielni (poczatek roku). Powodów było wiele, częściowo przez samą
      prowadzoną inwestycje, która ciągle miała jakieś problemy... a terminy sami
      wiecie są ciągle przekładane.
      Nie wspomne juz o braku rzetelnych informacji ze strony spółdzielni (a przecież
      spółdzielnia to członkowie - a nie sam prezes czy rada nadzorcza) - tego nie
      rozumiem i chyba nie zrozumiem już nigdy.

A kultura osobista niektórych pracowników pozostawia dużo do życzenia (nie
      obrazajac wszystkich).

A to przykład:
      Po piśmie do spółdzielni, dziś z rana odebrałem telefon - gdzie Pani Iza
      z wielką pretencja, zdenerwowaniem i krzykiem w słuchawce (jakaś nowa forma
      kultury osobistej przez duże K)wyraziła swoje oburzenie, ze upominam się o
      swoje pieniądze i chce jakies pisma z wyjasnieniami czy terminami.
      I jeszcze jak na zakończenie sam prezes oznajmił mi, że otrzymam zwrot w
      ostaniej możliwej godzinie (rzucona słuchawka na koniec) - to mnie zamurowało.
      Tylko nie zdążyłem wyjaśnic o jaką godzine mu chodzi (mojego, jego czy
      spółdzielni życia) ???
      Dla wyjaśnienia - rozmawiałem spokojnie (jeszcze bez porannej kawy),
      uspokajałem p. Ize, żadnej przepychanki słownej.

Ale...
      Człowiek na każdym kroku spotyka różnych ludzi, o różnej kulturze osobistej, o
      róznym wartościach, czy usposobieniu,
      ale to mnie zaskoczyło, niby ludzie na poziomie....???

Pisze to dla przestrogi!!!
      jeśli jesteście mili, na kolanach do prezesa (pełna wazelina)
      - to jest wszystko ok!
      ale jeśli tylko coś nie po myśli - to liczcie na wojne i jasne gromy.

Wnioski wyciągnijcie sami.... :))

A mogło byc tak miło.....

pozdrawiam
      wszystkich członków i pozostałych pracowników spółdzielni
      • Gość: irka kaloryfer w kuchni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 12:00
        Witajcie,
        Wielka szkoda, PABLO, ze tak to sie skonczylo.
        Mialam nadzieje, ze bedziemy sasiadami :((
        Wzgdlędem zwrotu kosztow - zapewne chodzilo o koniec roku, zreszta, nie chce
        Cie straszyc.....
        To badz dzielny i zycze powodzenia!

Wzgledem kaloryferow w kuchni - nie mam pojecia dlaczego mam drabinkowy,
        prosilam wczesniej, zeby nie instalowali, ale nic z tego, wiec nie mam wyjcia i
        zmieniam sama.
        jesli masz aneks kuchenny, to pewnie masz kaloryfer plytowy, ja mam oddzielna
        kuchnie.....

Woda i swiatlo - na razie nic nie wiem, widzialam na klatce "stu milowe"
        przedluzacze, wiec chyba sie po prostu podpina, a z woda - nie wiem.
        pozdrawiam, Irka
      • Gość: anonim Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 od na info Pablo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.04, 21:06
        Witam wszystkich
        To co pisze Pablo, to prawda, prezes to kawal... niewygowanego czlowieka.
        nie podpisalem sie poniewaz nie chce aby spoldzilenia widziala kto jest kto (
        gdyby tu zajrzeli)

Jak wiecie zarzad to rodzinka, wiec sie nie boja, umowa jest tak skonstruowana,
        ze tylko nasza jednosc moze cos tu zmienic

Moje problemy byly podobne, ale postanowilem sie nie poddac i jestem.
        Tak jak pisalem, Pablo nie jest jedyny ( ja slyszalem o ok 6
        osobach "wywalonych" przez prezesa, wystarczy ze sie postawicie a zobaczycie
        prawdziwe oblicze prezesa, choc to slowo "prezes" do niego nie pasuje.
        W sobote bedzie walne zgromadzenie, zastanowcie sie "przy okazji" nad
        wszystkimi uwagami jaki mamy do spoldzielni, nieterminowosc ( i nasze dodatkowe
        koszty z kredytem), usterki( i kakosc wykonania), moim zdaniem rowniez brak
        kompetencji itp.
        Kochani, my bedziemy Tu mieszkac i ten kto ma sie nami opiekowac ( ze strony
        spoldzielni) powinien byc Expertem i Fachowcem a nie osoba od robienia
        problemow...
        reszte pozostawiam Wam, ale moze to spotkac kazdego z nas, tylko czy kazdy sie
        na to odwazy ...
        • Gość: Zrzeszony Re: odp IP: 80.48.228.* 21.06.04, 13:59
          Gość portalu: anonim napisał(a):

> Witam wszystkich
          > To co pisze Pablo, to prawda, prezes to kawal... niewygowanego czlowieka.

A czego ty możesz wymagać od budowlańca ? Jedną z przesłanek, że kupiłem tam
          mieszkanie jest fakt, ze prezes jest typowym inzynierem budowlanym ze
          wszystkimi tego plusami i minusami.

> nie podpisalem sie poniewaz nie chce aby spoldzilenia widziala kto jest kto (
          > gdyby tu zajrzeli.

Anonimie, ale oni i tak pewnie wiedzą. Co prawda pod innym nickiem, ale
          napisałeś nawet z jakiego jesteś lokalu. Jak ja to wychwyciłem to ktoś ze
          spółdzielni tez to wychwyci. Swego czasu prezes zaklinając się, że nie czyta
          tej listy doskonale jakoś wiedział kto jest kto na niej.

.....

> W sobote bedzie walne zgromadzenie, zastanowcie sie "przy okazji" nad
          > wszystkimi uwagami jaki mamy do spoldzielni, nieterminowosc ( i nasze
          dodatkowe
          >
          > koszty z kredytem), usterki( i kakosc wykonania), moim zdaniem rowniez brak
          > kompetencji itp.

Więc co proponujesz zrobić na Walnym ? Wystrzelać zarząd i radę nadzorczą ? I
          co dalej. Może i prezes jest cham, ale Walne jest przed uruchomieniem wody,
          kanalizacji itp. I co odwołamy go i co dalej ? Wybierzemy spośród
          siebie 'fachowca' i "eksperta" do zarządzania interesem... A mieszkanie
          odbierzemy w przyszłej pięciolatce. "Tisze jedziesz dalsze budziesz".

Pozdrawiam.
          Zrzeszony

Ps. Na walnym niestety nie mogę być, ale liczę na rozsądek sąsiadów.

• Gość: Jacek Re: odp IP: 195.101.45.* 21.06.04, 15:05
            Witam

Mam dziwne wrażenie, że "Zrzeszony" jest bliskim "współpracownikiem "
            spółdzielni. tylko nie wiem jak bliskim.
            Może to pomyłka, ale właśnie takie mam wrażenie.
            Czy ktoś się ze mną zgodzi?
            • Gość: Nowa-A0 Re: odp IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 21.06.04, 15:32
              Nie zgodzę się z tobą. Jestem po stronie Zrzeszonego. Przy tych wszystkich
              problemach z gminą inny Prezes dawno by zrezygnował i nie użerał się ani z
              niezadowolonymi przyszłymi lokatorami ani z urzędnikami. Mógł zmyc się z
              pieniedzmi i zostalibyśmy z niczym. Ani pieniędzy ani mieszkań (Znam już takie
              przypadki).
              A tak mieszkania nareszcie odbieramy nawet w bardzo przyzwoitym standarcie.
              Uważam, że jeżeli ktoś się wycofal z tegi czy innego powodu, to nie powinien
              niikogo podjidzac, tym bardziej że część już odebrała swoje mieszkania i bez
              takich ekscesów jak Pablo.
              • Gość: Jacek Re: odp IP: 195.101.45.* 21.06.04, 16:10
                Tylko idota desperat zdecydowałby się na taki krok. W dzisiejszych czasach
                jakiekilwiek przekręty trzeba robić z głową. OD RAZU ZAZNACZAM, ŻE NIKOGO O NIC
                NIE OSKARŻAM, NIE CHCĘ BYĆ ŹLE ZROZUMIANY. Owszem mieszkania odbieramy, ale
                chyba trochę po terminie. Mogę się pocieszać, że moi znajomi niedawno otrzymali
                klucze, a termin odbioru mieli rok temu. Są natomiast inwestycje, gdzie
                wszystki idzie zgodnie z planem.
                A tak wogóle to o czym mówimy, napisałem tylko, że mam odczucie, że "zrzeszony"
                może w jakiś sposób być powiązany ze spółdzielnią (oprócz członkostwa). Ja
                jestem optymistą ale patrząc na niego to przebija mnie sto razy. A jeżeli Pablo
                ma jakieś wątpliwości, czy przykre doświadczenia z prezesem czy ze spółdzielnią
                to dobrz, że o nich pisze, przecież może. Ani Ty ani ja tam nie byliśmy i nie
                wiemy jak było dokładnie. Jeśli chcesz to mozesz dać temu wiarę, ale nie musisz.
                Twój wybór.
                Jeszcze jedno ja wysnułem hipotezę na temat Zrzeszonego, a Ty niewiadomo
                dlaczego od razu zaczęłaś bronić prezesa. Dziwne.
                • Gość: Nowa-A0 Re: odp IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 21.06.04, 18:34
                  Wcale nie bronię Prezesa, daleka jestem od tego.
                  Co prawda przystąpiłam do tej spółdzielni dośc późno (w połowie grudnia 2003) a
                  klucze otrzymałam jako jedna z pierwszych (7.06.2004)to mnie też denerwowało
                  opóźnienie w terminach.
                  Teraz też mnie denerwuje że mieszkanie mam prawie gotowe ale nie moge się
                  wprowadzić ze względu na brak kanalizacji.
                  Trudno musze uzbroić się w cierpliwośći poczekać na uprawomocnienie się decyzji
                  o przyłączu kanalizacyjnym. Zacznę ich nękać po 5 lipca.
                  Ale uszy do góry i bądź my dobrej myśli
                • Gość: Marta D09 Re: odp IP: 217.153.212.* 22.06.04, 08:18
                  Zgadzam się z tym że niektóre budowy idą zgodnie z planem i wszystko jest ok,
                  nawet czasami kuchnie wykończą i położą podłogi tylko niestety ceny tych
                  inwestycji szacyją sie jakieś 2x tyle co nasza, polecam budynek przy Królikarni
                  (jest wszystko, kuchnia łazienka drzwi wysztko wysokiej jakości a cena niestety
                  15 tyś za 1m2 - tak 15 tyś to nie pomyłka)
                  Ja odbierałam mieszkanko wczoraj i byliśmy z insteptorem budowlanym (który jest
                  notabene naszym znajomym wieć kutu nie wciska) i powiedział dosłownie że niema
                  sie do czego przyczepić, znaczy oczywiście przyczepiliśmy się do obitego rogu
                  pod parapetem do nieobrobionego kaloryfera i za nisko umiesczonego piecyka ale
                  pozatym mamy proste ściany, kąty też proste i wogole nasze mieszkanko wygląda
                  super a najważniejsze że jest i w końcu można zacząć coś robić
                  A co do nieterminowości to oczywiście też jestem zła że to się tak ciągnie i
                  właściwie to niewiadomo kiedy co będzie ale niestety takie są spółdzielnie, jak
                  ktoś jeszcze marudzi to polecam zapoznanie się z budową na rądzie Wiatraczna
                  która dopiero niedawno została wznowiona (a termin odbioru był na początek 2003
                  r)
                  wszystkim przyszłym są sąsiadom życzę miłego dnia i trzymajmy się już niedługo
                  (przepraszam za błędy występujące w tekście)
            • Gość: Zrzeszony Re: odp do Jacka IP: *.wamm.com.pl 22.06.04, 08:39
              W pewnym sensie masz rację. Jestem bliskim współpracownikiem i to na tyle
              bliskim na ile wpłaciłem tam sporą kwotę. Oznacza to, że z każdą kolejną ratą
              byłem bliższym.
              Wróć do poprzednich wątków i poczytaj moje posty. Jak dalej będziesz twierdził,
              że jestem pracownikiem, współpracownikiem czy tajnym informatorem to pisz o
              mnie per Prezes :)
              A, że jestem optymistą ... a to zarzut ?
              Zrzeszony

ps. swego czasu chyba właśnie Pablo był posądzany o to że jest pracownikiem
              spółdzielni.
              • Gość: anonim ______Re: odp do Jacka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.04, 12:58
                Witam
                niegdy jeszce nie bylo mnie tu, trafilem jakies miesiac temu, bacznie sie
                rozgladajac :)
                Co do prezesa to kto by rezygnowal z RODZINNEGO INTERESU :))
                Przed walnym nic nie mozna zrobic, bo musza to do konczyc,ale jak oddzadza
                mieszkania i beda one nasza wlsanoscia i wtedy prezes bedzie chcial byc dalej...
                to powinnismy sie zastanowic nad popraciem lub NIE.

Nie jeste wazne czy ktos jest blisko czy dalego, pytanie co zrobic by mieszkac
                wygodnie, pokojnie i aby obsluga byla jak najlepsza.
                Jak mieszkani beda nasze i jako wspolnota bedziemy mieli cos do powiedzenia ;))
                Pomyslecie nad tym i pytaniemi na walnym..

PS z tego co sie dowiedzialem ( ale nalezaloby to potwierdzic)
                spoldzilenia powinna wyplacic odszkodowanie za nieterminowosc i usterki)
                Prosze zapytajcie sie czy to prawda ( info: Biuro rzeczoznawcy ( tel byn na
                forum czyba w piateym watku..)
      • Gość: Zrzeszony Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: 80.48.228.* 21.06.04, 14:05
        Strasznie mi żal, że Pablo nie bedziesz moim sąsiadem.
        To chyba razem pojawiliśmy się na tym forum razem jako "członek1" i "członek2".
        Twoje posty były dosyć sensowne i dobrze wróżyły na przyszłość. Szkoda, że nic
        nie pisałeś wcześniej.
        Spółdzielnia winna ci jest wkład budowlany czy udziały ?

Zrzeszony
      • Gość: amu4 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.acn.waw.pl 18.06.04, 23:13
        Witam :)

Mieszkanie odebrane. Usterki do poprawy.Generalnie ściany są proste, podłogi
        poziome, okna się otwierają i zamykają. Okna firmy ORTIS (jakby ktoś był
        ciekawy :)Klucze zostawiliśmy na czas zrobienia poprawek.
        Mieszkanie mniejsze, niż planowano. Fajnie, bo będą zwracać kasę (jeśli nie
        zmieni się cena metra po rozliczeniu)Ale nie wszystko, co zaplanowane teraz się
        zmieści.:[ Mimo to cieszymy się bardzo.
        Knopek poprosił o zdjęcia, więc proszę oto linki do niektórych.
        Klatka wejściowa blok D, klatka I
        www.astercity.net/~smu/images/KlatkawejsciowaD.jpg
        www.astercity.net/~smu/images/KlatkawejsciowaD1.jpg
        Bardzo dobre wrażenie.(w porównaniu z niektórymi dętymi biurowcami)
        Klatka schodowa w błękicie. (ulubiony kolor)
        www.astercity.net/~smu/images/klatkaschodowa.jpg
        www.astercity.net/~smu/images/klatkacd.jpg
        Windę widziałam jedynie z zewnątrz.
        www.astercity.net/~smu/images/Windaparter.jpg
        Wewnątrz, przy drzwiach domofon, alarmy i czujki.
        www.astercity.net/~smu/images/Przydrzwiach.jpg
        Nic jeszcze nie działa, ale dostaliśmy instrukcje obsługi.Ogólnie informacje
        moich poprzedników się potwierdzają,dodam tylko, że jedno z dwóch gniazdek
        telefonicznych jest pod centralę wewnętrzną. Spółdzielnia zaproponuje nam
        konkurencyjny pakiet na rozmowy telefoniczne (?)Jest też gniazdko na internet,
        tylko nie mam pojęcia jakie mamy możliwości, jeśli oferta stałego łącza
        zaproponowanego przez Sp-nię będzie niekonkurencyjna.
        Ja także mam okropną rurę gazową przez całe mieszkanie.
        www.astercity.net/~smu/images/ruragaz.jpg
        która kończy się w łazience piecem kondensacyjny De Dietrich (wymiary
        wys.80xdł.45xgł.38 - z pamięci)Piec można zabudować. zabudowa musi być
        obszerniejsza o 10 cm z każdego boku i 30 cm od góry.
        www.astercity.net/~smu/images/Kocil.jpg
        Grzejnik drabinkowy mam w łazience.
        www.astercity.net/~smu/images/grzejnikdrab.jpg
        Teraz pozytywy. Parapety:
        www.astercity.net/~smu/images/Salongrzejnik.jpg
        Balkony wyłożone są jakimiś ciężkimi płytami, które nie są przyklejone. Podobno
        tak ma być i jest OK. Czy ktoś się spotkał gdziekolwiek z takim rozwiązaniem?
        www.astercity.net/~smu/images/Wnetrzebalkonu.jpg
        Ktoś wspominał o daszkach niższych pięter pokrytych papą.
        www.astercity.net/~smu/images/Daszek.jpg
        Jeśli jest jakiś alternatywny pomysł na wykończenie, to powinniśmy poruszyć to
        na walnym.
        Na zakończenie ilustracja opisywanych wyżej problmów. W pokoju i łazience w
        rogach wyszły im takie wypustki. Trzeba będzie się do nich dostosować, bo to
        kawałki słupów konstrukcyjnych. :[
        www.astercity.net/~smu/images/takwyszlo.jpg
        Ale mimo tych problemów wrażenie naprawdę dobre.
        Pozdrawiam.

• Gość: gosiasz6 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: 62.29.137.* 23.06.04, 09:14
      Czesc, odebrałam wczoraj mieszkanko i musze przyznac ze jesli chodzi o
      wykonczenie to jest naprawde dobrze - tynki i podłogi robią wrazenie, a
      parapety to juz w ogóle bomba. Jeden powazny mankament - mieszkanie jest o
      ponad 3mkw mniejsze (!) a przy malym metrazu to naprawde robi roznice. Ciekawa
      jestem jak bedzie rozwiazana sprawa ze zwrotami pieniazków za mniejszy metraz,
      nie moge sie wiec doczekac walnego.
      Pozdrawiam
      PS. jak to jest, czy wprowadzic sie mozna dopiero po ostatecznym odbiorze?? bo
      ten jest juz podobno przesuniety na poczatek sierpnia (!)
    • tikey Odebrane :) 23.06.04, 14:08
      Witam wszystkim
      Podpisalem odbiór:) Jest jeszcze sporo do zrobienia wewnątrz ze strony
      spółdzielni (instalacja siłowa, gazowa, wykończenia tynkarskie)ale mimo to
      mieszkanie sprawia wrażenie solidnie zrobionego.
      Jesteśmy bardzo zadowoleni i wreszcie możemy rozpocząć planować wnętrze.
      Zdziwiły mnie te ruchome płyty na balkonie (który według mojego pomiaru ma o
      1,5 m2 mniej) ale mają one swój urok. Piec faktycznie jest WIELKI :(
      Zapewne w sobotę na walnym dowiemy się więcej o terminach podłączania
      instalacji a tym samym o możliwym terminie zasiedlenia.
      Bardzo dziękuję wszystkim za bieżące informacje i wieści z budowy oraz wsparcie
      moralne i mam nadzieję że wątki o naszym osiedlu nie przepadną na forum.
      pozdrawiam
      t.
    • aalik Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 29.06.04, 08:21
      Uff !!! Ale się naszukałem tego wątku ;)
      Co słychać na budowie ? Zwłaszcza drugiego etapu.
      A jak Walne ? Z ilości postów wynika, że raczej wszystko jest w porządku.

Pozdooffka
      Alik
      • Gość: Jacek Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: 195.101.45.* 29.06.04, 14:51
        Witam
        Wnoskuję, że większość forumowiczów było na walnym, gdyż nie ma
        większego "ruchu" na forum. Szczerze powiem, że Prezez zrobił na mnie pozytywne
        wrażenie i podobało mi się przejmowanie inisjatywy i "kontrolowanie" wypowiedzi
        przewodniczącego zgromadzenia. Jedno jakie mam zastrzeżenie to skoro terminy
        podłączenia poczczególnych mediów mają trwać tak krótko (od 1 do 5-6 dni) to
        dlaczego niezrobiono tego wcześniej. To jest jedyna przeszkoda przed
        możliwością wprowadzenia się. Oczekuję, że niektórzy zarzącą mi, że
        kanalizacja "położyła" wszystko, ale co ma elektryczność do kanalizacji?
        Ale nie trzeba się martwić, przecież już w okolicach sierpnia będzie wszystko
        działać.
        Pozdrawiam wszystkich.
        • Gość: anonim Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.04, 16:00
          A ja Presesowi nie wierze...
          gadane to on ma i to wszystko...
          Przeciez o mediach wiedzieli juz na poczatku budowy;((
          jak chcieli oddawac mieszkania, przeciez termin byl przesuwany juz chyba ( nie
          pamietam ile razy) i myszle ze prace ostatnio specjalnie posuwaly sie tak wolno
          aby dac czas na media ;(
          trudno sie zorientowac, ale nie wydaje mi sie aby prad czy gaz zalatwialo sie 2
          lata ;((
          co do kanalizacji to mogly byc problemy ale dla mnie to dziwne ze i z teszta
          byl problem i oddanie zbiega sie w czasie...
          Pozostawiam to Wam do przemyslenia, ale jestem osobiscie ciety na w/w osobe
        • tikey Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 29.06.04, 17:50
          > Ale nie trzeba się martwić, przecież już w okolicach sierpnia będzie wszystko
          > działać.
          Witam
          I tutaj zaczynam mieć coraz większe wątpliwości. Tak jak i Was niepokoi mnie
          zbieg wszystkich terminów przy podłączaniu mediów. O ile pamiętam to na walnym
          brzmiało to tak:
          Gaz - 05.07
          Prąd - 10-15.07
          Woda - 15.07
          Kanalizacja - 20.07
          Niestety jak zwykle są to terminy w przybliżeniu a nie "dead line'y"
          Jak zrozumiałem media włączę jednocześnie ale odbiory końcowe znowu rozciągnął
          się w czasie.
          Dzisiaj dowiedziałem się też w spółdzielni że samodzielne nanoszenie
          jakichkolwiek zmian na nieodebrane instalacje (wodne, elektryczne,
          kanaliacyjne) może skutkować utratą gwarancji lub brakiem właściwego odbioru
          technicznego. Czyli przeniesienie włącznika lub gniazdka lub zmiana w
          instalacji wodnej może doprowadzić do sporych problemów przy końcowym odbiorze.
          Ciekawi mnie jak rozwiązały to osoby które kończą już wykańczanie swoich 4
          ścian. Czy korzystały z wynajętych przez siebie "złotych rączek" czy raczej
          poleconych przez spółdzielnię.
          I na koniec ze smutkiem stwierdzam iż mimo że od mojego odbioru minął tydzień
          to spółdzielnia nie zdołała poprawić usterek jakie zostały stwierdzone podczas
          odbioru a nawet teraz wygląda to gorzej gdyż w międzyczasie dołożono jeszcze
          rurę gazową a podczas jej montażu uszkodzo i pobrudzono mi tynki :(
          Spółdzielnia twierdzi że nie mają ekip do usuwania usterek. Dziwne.
          Mam spory dylemat czy startować z wykańczaniem czy jeszcze powstrzymać się
          kilka tygodni. Narazie obserwuję sąsiadów ;)
          pozdrawiam
          t.

• Gość: gosiasz6 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: 62.29.137.* 30.06.04, 09:13
            @tickey: u mnie jest dokladnie to samo, usterki nie poprawione, plus naniesione
            mnostwo nowego blota. Ja za wykanczanie biore sie w poniedzialek, wiec jak do
            konca tygodnia tego nie pokoncza to bedzie naprawde cienko. wg mnie chodzi o to
            zeby wszystko opóznic, zebysmy na koniec lipca sie nie burzyli ze mamy gotowe
            mieszkania a nie mozemy sie wprowadzic bo media nie wystartowaly. wolalabym
            uczciwie sie dowiedziec ze bedzie to np polowa sierpnia niz co chwile zmieniac
            plany bo treminy sie przesuwaja
          • Gość: Nowa-A0 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 30.06.04, 09:42
            Cześć,
            niestety nie byłam na Walnym, tak że dziękuję za info. Akurat kończę swoje
            mieszkanie i wcale się nie martwię ich gwarancjami na instalacje elektryczną i
            wodociągową. Zrobiłam gniazdka tam gdzie chciałam a przy instalacji
            wodociągowej wcale nie naruszyłam ich podłaczeń tylko troche przesunęłam, piec
            oni mnie przenieśli. No i teraz czekam tylko na liczniki.
            Mam tylko nadzieje że do końca lipca podłączą wodę. Wtedy od razu się
            wprowadzam.
            Pozdrawiam wszystkich.
            • Gość: mirka16 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.04, 16:19
              Witaj Nowa-A0,
              gratuluję, szybko sie uwinęłaś z wykończeniem mieszkania. Ale powiedz, ile
              kosztowało cie wykończenie? Ja będę co prawda dopiero robiła to za rok, ale
              chciałbym wiedziec mniej wiecej ile musze miec pieniedzy na wykończenie.
              Napisz, jesli to nie tajemnica - co robilas, jakie podlogi? z usług jakich firm
              korzystalas. Moje mieszkanie bedzie mialo 44 m2.
              Pozdrawiam i zycze szybkiego zamieszkania:)
              • Gość: Nowa -A0 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.n.net.pl 03.07.04, 20:57
                Cześć, Mirka.
                Korzystalam z firmy remontowo - budowlanej poleconej przez koleżankę która z
                ramienia właściela nadzorowała i odbierała wykańczane przez nich pomieszczenia
                biurowe i mieszkania (luksusowe apartamenty). Mają rozsądne ceny i szybko robią.
                Moje mieszkanie ma 40,6 m. Robocizna za wykończenie , od początku do końca
                razem ze sprzątaniem - 7500 zł.
                Materiały wykończeniowe, dżwi i ościeżnice, biały montaż, elektryka (gniazdka,
                wyłączniki i oświetlenie)- ok. 10000 zł
                Sprzęt AGD - zależy od ciebie co kupisz i za ile.
                Stolarzy od mebli kuchennych poleciła mi inna koleżanka, koszt mebli
                kuchennych - 6000 zł (inni mi wyceniali od 9000 do 18000 zł).
                Co do podłóg - aneks kuchenny, przedpokój i łazienka - terakota (36 zł/m2), w
                pokojach - panele (36 zł/m2), głazura w kuchni - po 42 zł/m2, glazura w
                łazience -po 26 zł/m2.
                Oczywiście panele kupowałam w Castoramie na Głębockiej, różnica w cenie
                pomiędzy tym sklepem a OBI wynosi ok 4 zł/m2.
                Jeżeli chcesz obejrzeć to zapraszam po podlączeniu kanalizacji - wtedy już będę
                mieszkać.
                Pozdrawiam.
          • Gość: A4/10 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 09:08
            Witam
            ja czekam juz 4 tygodnie tak 4 i nic nie zostalo zrobione ;((
            Z tego co sie dowiedzialem, jelsi spoldzilenia nie usunie usterek w terminei
            jaki zawrze sie w odbiorze to placi kary...
            czy ktos to sprawdzil ??? A moze odbiór musi byc calosciowy i od tego sie
            liczyu czas, i dla tego spoldzilenia nic sobie nie robi, po powie ze to na
            dziko wszystko ...
            Co Wy na to ???
    • aalik Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 08.07.04, 15:31
      Wczoraj około północy wymysliłem sobie przejechać w okolicy naszego osiedla.
      Zaskoczyło mnie, że pomimo tak późnej pory trwały tam dosyć intensywne prace.
      Kręciło się dosyć sporo budowlańców, a teren wokół bud "D" był rzęsiście
      oświetlony. Co oni tam po nocy robili wie ktoś ?
            • Gość: marta Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: 217.153.212.* 13.07.04, 12:13
              My należymy do tych szczęśliwców którzy mają od wczoraj wodę, odbyło się raczej
              bez kopmpikacji, trawło jakieś 20 min. woda jest narazie żółta ale to zawsze
              tak na początku z rur, wodę można narazie do wiaderka bo kanalizacji niestety
              niema, ale poza tym to nawet termostaty do kaloryferków dali (nie jakiś szczyt
              techniki ale też nie jakieś toporem ciosane).
              pozdrawiam wszystkich i życzę dużo optymizmu oby do sierpnia to może już
              będzie można mieszkać
              bloczek D klatka 3
                • vader_lord Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 14.07.04, 23:31
                  Witam wszystkich !
                  Dawno tu nie zaglądałem, ale na budowę jeżdżę często. No i proszę w końcu się
                  doczekaliście swoich upragnionych mieszkanek ! Zazdroszczę i gratuluje. Bardzo
                  żałuję że nie byłem na Walnym zgromadzeniu ale tak wypadło. Chciałem was
                  chociaż zobaczyć może poznać, hm mam nadzieję że będzie jeszcze okazja.
                  Uf u mnie wisiało wszystko na cieniutkim włosku ale jak na razie się udało i
                  mam nadzieje że już do końca tak pozostanie. Moje mieszkanko (raczej jego
                  podłoga dopiero powstaje ale cieszę się waszym szczęściem ) jest w II etapie
                  (<B>aalik</B> gdzie masz swoje M może gdzieś niedaleko mojego ?).
                  Jeżeli chodzi o wodę to odpowiadam, że woda po uruchomieniu nowego wodociągu
                  zawsze jest żółta bo nowe rury są zawsze pokryte w pewnym stopniu tlenkiem
                  żelaza (rdza) który przez nowo przepływającą wodę musi zostać wypłukany ! Potem
                  wodociąg już nie rdzewieje przynajmniej od środka bo przez cały czas płynie nim
                  woda a jak wiadomo be dostępu tlenu żelazo się nie utlenia (nie rdzewieje). Czy
                  woda w Ząbkach jest zawsze czerwona to nie wiem ale nasze osiedle korzysta na
                  pewno z tkz. Wodociągu Północnego z którego i całe np „Bródno” pobiera wiodę a
                  tu woda jest super ! Cała Warszawa zazdrości nam tego wodociągu bo pobiera wodę
                  z Bugo-Narwi a nie z Wisły :) (ech mam nadzieje że nic nie pokićkałem ).
                  No mam nadzieję że ktoś to do końca przeczyta bo się rozpisałem że hej. Ale
                  nadrabiam zaległości.
                  Piszcie gdzie macie swoje mieszkania w II etapie to może się bliżej poznamy.
                  Pierwszo-etapowców zapytam czy ktoś wie jakiej wielkości są piwnice i czy ktoś
                  już widział swoja ?
                  Życzę wszystkim pogody ducha wytrwałości i dużo spokoju. Budowanie,
                  wykańczanie, urządzanie wymaga spokoju i cierpliwości. Zbyt szybkie ruchy w
                  tym temacie nic dobrego zazwyczaj nie niosą. Powoli i systematycznie do przodu
                  tego wszystkim życzę, także i naszej Spółdzielni.
                  Pozdrawiam wszystkich CZEŚĆ
                  • Gość: mirka16 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.04, 16:50
                    Witaj, o jakich piwnicach piszesz? Przeciez beda garaże.
                    Tez bylam w ubieglym tygodniu na budowie i troszeczke pozazdroscilam sasiadom z
                    bloku A i D. Mojego mieszkania jeszcze wcale nie ma. Mam je w bloku C na
                    pierwszym pietrze, ale musze poczekac az dzwig wyprowadza ze srodka, wtedy
                    dobuduja moja klatke:( Martwie sie tylko, czy bede miala slonce w mieszkaniu.
                    Co do wody, to bardzo dobra wiadomosc. Moze bedziemy mogli uzywac jej do picia??
                    Pozdrowienia.
                      • Gość: Nowa-A0 woda w budynku A IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 19.07.04, 10:27
                        Witam wszystkich sąsiadów.
                        Czy żadnemu z mieszkańców budynku A nie zależy na podłączeniu wody?
                        Prosze wszystkich przyszłych sąsiadów o nękanie spółdzielni zapytaniami i
                        telefonami.
                        Najpierw obiecali podłączyć wodę 9-12.07, nie podłączyli. Następnie zarzekali
                        się że 19.07 puszczą wodę na lokale w bud. A, niestety to były tylko obiecanki.
                        Dzisiaj się dowiedziałam, że jeszcze nie skończyli prac elewacyjnych i wodę
                        może podlączą 23-26.07. Z mojego punktu widzenia to są po prostu kpiny.
                        Dowiedziałąm się także że budynek nie jest oddany do użytkowania i nie wiadomo
                        kiedy to nastąpi. Są jakieś protesty i dlatego nie robią podjazdu do bud. A.
                        nie wspominając już o podlączeniu gazu lub liczników.
                        Wygląda na to, że mieszkańcy budynku A są lokatorami niższej kategorii. W
                        budyku D jest woda, jest dojad i wjazd do garażu, a my jeżeli będziemy siedzieć
                        cicho i nie interweniować to i za rok się nie doczekamy wszustkiego za co
                        zapłaciliśmy.
                        Pozdrawiam wszyskich i czekam na wsparcie.
                        • Gość: Marta Re: woda w budynku A IP: 217.153.212.* 19.07.04, 11:52
                          witam pierwszo i drugo etapowców. Mam pytanie, w spółdzielni uzyskałam
                          informację iż są już woda, światło i kanalizacja a gaz będzie podłączony 21-22
                          lipca, czy ktoś te informacje sprawdziłe jak narazie wiem tylko że mam wodę w
                          kranie która notabene nawet nadaje się do picia i to nie tylko po
                          przegotowaniu. Mam też pytanko podobno już ktoś mieszka w mieszkankach (takie
                          informacje rózwnież uzyskałam w spółdzielni) może ktoś mi powie jak to
                          przebiega, osobiście chcemy się wprowadzić w przyszłym tygodniu, czy ktoś też
                          ma takie plany lub może będzie się wprowadzał wcześniej, jak to jest czy blok
                          jest oddany do zasiedlenia czy narazie będziemy poprostu mieszkać na dziko???
                          pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia
                          • Gość: Nowa-A0 Re: woda w budynku A IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 19.07.04, 12:34
                            Ścięśliwce, pewnie macie mieszkanie w budynku D.
                            Co do wprowadzenia się, to ja wprowadziłam się dzisiaj. Co prawda na razie nie
                            mam wody, gazu i energię bez liczników a ze spółdzielni słyszę tylko obetnice.
                            Co do gazu, to w sprawie terminu podłączenia mam zadzwonić jutro, dzisiaj ktoś
                            jedzie do gazowni i może jutro bedą znane jakieśjakieś konkretne terminy.
                            Na razie będziemy mieszkać na dziko, bo budynki nie są przekazane do
                            użytkowania.
                            Pozdrawiam
                            • vader_lord Gaz 19.07.04, 14:11
                              Witam. Postaram się sprawdzić na jakim etapie spółdzielnia jest jeżeli chodzi o
                              podłączanie gazu i zakładanie gazomierzy. Będzie to trwało z godzinkę. Jak
                              tylko będe miał jakieś informacje zaraz napiszę.
                              Pozdrawiam
                                • tikey adresy i umowy na gaz i prąd 20.07.04, 11:30
                                  Witam
                                  Czy wiesz jaki numer "policyjny" został przydzielony blokom A i D?

> Mówią że do końca miesiąca postarają się podłaczyć gaz.
                                  Rzeczywiście narazie to tylko mówią lub tylko się starają. Wszystkie terminy
                                  podłączenia mediów o których słyszeliśmy na walnym dały w łeb.
                                  W części instalacji gazowej w bloku D nie zostały nawet przeprowadzone próby
                                  szczelności. Podłączenia liczników gazowych i elektrycznych oraz pomiary
                                  instalacji elektrycznych w 150 mieszkaniach to nie jest kwestia dwóch dni a co
                                  najmniej dwóch tygodni.
                                  I jeszcze jedno. Jest norma na wielkość miejsca parkingowego (garażowego)
                                  otwartego, a te które są wyrysowane na parkingu pod blokiem D chyba
                                  wymiaru "nie trzymają" tzn są za wąskie. Posiadacze szerokokadłubowego pink
                                  Cadilaca mogą mieś problemy z zaparkowaniem. Posiadcze Seicento wjadą
                                  spokojnie ;)
                                  Pozdrawiam wykańczających siebie i mieszkania współlokatorów.
                                  t.
                                    • vader_lord Re: adresy i umowy na gaz i prąd 20.07.04, 15:14
                                      Witam !
                                      Dowiedzenie się czegoś na temat podłączeń gazu zajęło nieco dłużej niż
                                      godzinkę, ale jednak się udało. No teraz po tym co napiszę uznacie mnie zaraz
                                      za pracownika spółdzielni ale trudno :) Mam informację ze źródła że gazownia ma
                                      termin do końca lipca na podłączenie i napełnienie instalacji gazem (wiąże się
                                      to z wykonaniem przyłącza do budynków reszta to już drobiazg), ale (zawsze jest
                                      jakieś ale) po prostu ze względu na ilość pracy jaką ma gazownia nie dadzą rady
                                      tego zrobić do końca lipca. Wina za opóźnienie leży jak widać po obu stronach i
                                      nie zamierzam wybielać naszej spółdzielni, bo można było wszystkie wnioski i
                                      potrzebne dokumenty złożyć już dawno do gazowni, która się grzebie jak żółw,
                                      ale pewnie nikt w naszej spółdzielni nie zdawał sobie sprawy, że tyle czasu
                                      zajmie gazowni zatwierdzenie wszystkich papierków itp. Nawet dowiedziałem się,
                                      że spółdzielnia bardzo naciska i monituje o przyspieszenie tego wszystkiego,
                                      ale to walenie głową w mór.
                                      Pewnie was tym trochę zmartwiłem, ale wolałem napisać wam jak naprawdę wygląda
                                      sprawa z podłączeniem gazu.
                                      Pozdrawiam wszystkich „głowy do góry i twardo do przodu” !
                                • tikey adresy i umowy na gaz i prąd - suplement 20.07.04, 11:39
                                  Uzupełnienie do poprzedniego posta:
                                  "...
                                  Dziennik Ustaw z roku 2002 nr 75, poz. 690, par. 104 pkt. 3:
                                  Stanowiska postojowe w garażu powinny mieć co najmniej szerokość 2,3 m i
                                  długość 5 m, z zachowaniem odległości pomiędzy bokiem samochodu a ścianą lub
                                  słupem - co najmniej 0,5 m.
                                  ..."
                                  Więc metrówki w dłoń...
                                  t.
                  • darcy001 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 22.07.04, 16:12
                    Witam wszystkich sasiadow!
                    Obserwuje forum od jakiegos czasu, ale sadzilam do tej pory, ze udzielaja sie
                    na nim wylacznie 'pierwszoetapowcy', dlatego tym serdeczniej pozdrawiam
                    vader_lorda. Chyba bedziemy sasiadami, bo moje M rowniez znajduje sie w bloku
                    B. Cale 28 metrow kwadratowych. Doprawdy mam dylemat, jak zagospodarowac takie
                    przestrzenie. ;-)

Sadzilam, ze sprawa wody i kanalizacji juz zostala zalatwiona, bo na walnym
                    nieustannie slyszalam 'na dniach', ale widze, ze jak zwykle interpretacja
                    zalezy od interpretujacego. No coz, pozostaje mi tylko miec nadzieje, ze te
                    klopoty nie przeslonia Wam radosci z posiadania wlasnego kata. :)

Pozdrawiam wszystkich z Londynu!
    • ramot jutro podpisuję umowę 20.07.04, 21:15
      byłem widziałem, osiedle wygląda naprwdę dobrze.
      Znalzłem jedno całkiem miłe mieszkanko na parterze w budynku C.
      Martwi mnie tylko to co pierwszoetapowcy piszą o opóźnieniach.
      Na kiedy mieliście planowane oddanie mieszkań??
      Myślę że to jeszcze za wcześnie, ale czy ktoś zakonczył już sprawę przepisnia
      własności??
      NA co warto uwać.
      Czekam na wszystkie rady.

Pozdrawiam i mam nadzieję że będzie okazja spotkać się na miejscu.

ramot
      • Gość: Marta Re: jutro podpisuję umowę IP: 217.153.212.* 21.07.04, 11:47
        witam więc odbiór powinien być w pierwszym kwartale 2004 r. czyli do marca 2004
        jak widac zrobił się z tego lipiec (co podobno i tak nie jest źle). mam pytanie
        do mieszkańców bloku A, czy wasze pomiary geodezyjne też trwały tak długo???,
        ja o pomiarach w bloku D słyszę od 21 czerwca i jak za każdym razem dzwonię z
        zapytaniem to słyszę że do końca tygodnia napewno będą, opóźnienie jst podobno
        spowodowane zbyt dużymi rozbieżnościami::)))) to co przepraszam przy drugim
        pomarze wyjdzie im inaczej przecież ściany się nie przesuwają???
        dziękuję za odpowiedź i życzę przyjemnego mieszkanka (my wprowadzamy się w
        przyszłym tygodniu)
        • tikey Pomiary geodezyjne 21.07.04, 12:11
          Ja zaś usłyszałem jeszcze inną wersję z ust prezesa, tzn że pomiary zostały już
          zrobione wszędzie jednak wyniki pomiarów bloku D są jeszcze w komuterze u
          geodetów. Między słowami zaś że wszystkie opomiarowania będą przeprowadzone raz
          jeszcze ponieważ są jakieś rozbieżności. Jak widać metr metrowi nie równy.
          Doszły okładziny na ścianach (płyty g-k, glazura) w sporej części lokali więc
          powtórne opomiarowanie może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego (chyba że
          założy się że 1m = 1,2m)
          pozdrawiam
          t.
          • Gość: Marta Re: Pomiary geodezyjne IP: 217.153.212.* 21.07.04, 13:40
            mam do was pytanie może wiecie dlaczego na balkonach i tarasach na górze są
            wyłożone płyty zaś na parterze zostawiają goły beton??? czy może jest to
            spowodowane jakąś dyskryminacją, a może ktoś za położenie tych płytek dopłacał
            jakoś specjalnie??? przecież my też zapłaciliśmy za tarasy tak jak za balkon to
            dlaczego mamy beton i do kompletu jescze rynny kończące się właściwie na środku
            tarasu???
            dzięki za odpowiedź
            • Gość: Nowa-A0 Re: tarasy IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 21.07.04, 14:48
              Pytałam się w spółdzielni o rozmiary tarasów i wykończenie.:
              Odpowiedziano mi że rozmiar tarasów jeszcze nie jest znany (????) a płyt
              prawdopodobnie nie będzie bo zrobiłi za wysoka wylewkę i płyty się nie mieszczą,
              ewentualnie może nam tarasy pomalują. A w ogóle to nikt nic nie wie i nawet nie
              chcą odpowiadać na pytania.
              O pomiarach w bloku A nawet się nie wspomina.
    • tikey Płotki na tarasie bloku D 23.07.04, 13:05
      Witajcie
      Pewnie część z Was już je zauważyła.
      A tych co nie widzieli to informuję że są od strony ul. Topazowej.
      Moim zdaniem wyglądają całkiem estetycznie ale mam spore watpliwości co do ich
      trwałości. Drewniana, zapewne impregnowana konstrukcja poprzetykana cienkimu
      deszczułkami IMHO po kilku latach może tracić swój pierwotny wygląd i
      funkcjonalność.
      Czy macie może jakieś nowe informacje dotyczące podłączenia gazu i energii
      elektrycznej?
      pozdrawiam
      t.
      • Gość: gosiasz6 Re: Płotki na tarasie bloku D IP: 62.29.137.* 23.07.04, 13:26
        widzialam, i mam podobne przemyslenia, hmm
        mnie bardziej intryguje pomysl ponownego mierzenia mieszkan w bloku D. Chodzi o
        wszystkie czy te, których wlascicielom nie powiedziano ile ma ich lokal? moje
        wg geodety jest ponad 3mkw mniejsze niz powinno, i co zmierza jeszcze raz i
        okaze sie ze wcale nie jest mniejsze zeby tylko nie zwracac pieniedzy???
        troche mnie to niepokoi, moze ktos ma dokladne info?
      • Gość: Wojtuk Media IP: *.acn.waw.pl 23.07.04, 15:27
        Odnośnie mediów informacje z dzisiaj, ale tylko co do klatki 3 bud.A

woda - miala byc dzis ale cos sie fachowcom rozsypalo i bedzie poniedzialek,
        wtorek
        prąd i gaz - należy wypełnić papiery do STOENU i gazowni a następnie czekać na
        reakcję. Prąd jednak po umówieniu się z elektrykami można podłączyć z szachtu
        na mieszkanie w każdej chwili
        kanalizacja - jest (prowizoryczna)

Czyli właściwie można mieszkać, czego życzę.
        • Gość: Nowa-A0 Re: Garaż w budynku A IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 26.07.04, 10:39
          Witam wszystkich przyszłych mieszkańców budynku A.
          Dzisiaj rozmawiałam z robotnikami którzy wykańczaja garaż w bud. A i oni
          potwierdzili to co widziałam (bo już mieszkam i miałąm możliwość obserwowania
          postępów na bieżąco a zwlaszcza w okresie deszczu) - żeby w porze deszczowej
          skorzystać z garażu należy kupić sobie amfibię. Ani w garażu ani przy wjeździe
          nie ma kanałów odpływowych a spadek tarasów zrobiony jest tak, żeby cała woda
          spływała do garażu.
          Skutek jest taki że po dużym deszczu cały garaż jest zalany i trzeba czekać
          kilka dni aż woda wyschnie, najlepiej przy otwartej bramie.
          Ale oczywiście możemy zaopatrzyć się w gumowce do kolan i wtedy może jakoś
          dotrzemy od samochodu do wejścia do klatki schodowej, a w okresie zimowym
          przydasły by się gumowe odbojniki na kołumnach a dla mieszkańców łyżwy.
          Pozdrawiam sąsiadów.
          • Gość: Marta Re: Garaż w budynku A IP: 217.153.212.* 26.07.04, 11:12
            witam wszsytkich, my tez już mieszkamy od soboty w budynku D klatka 3, co
            prawda do garaży nie zagłądałam ale woda niewylewała się jakoś specjalnie.
            macie może informacje kiedy można będzie zacząć korzystać z tych wszystkich
            miłych rzeczy czyli kiedy do końca zrobią elewacje zewnętrzne i kiedy zagrodzą
            tarasy, a i światełko przed klatkami by się przydało bo przed naszą jest
            wygięta śmieszna dziura założona steropianem (w nocy raczej niebezpiecznie).
            pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów.
            PS do Nowej-A0 jak już mieszakmy to może poznamy się jakoś, zawsze to będzie
            raźniej.
        • Gość: Marta Re: Płotki na tarasie bloku D IP: 217.153.212.* 26.07.04, 14:58
          a ja trochę z innej beczki, czy słyszeliście coś o tym że ceny mieszkań wzrosną
          o 1,5%??? usłyszałam taką informację od naszych sąsiadów którzy podobno
          rozmawiali na ten temat z prezesem. czy ktoś coś wie bo ja do tej pory żyję w
          błogiej nieświadomości i mam nadzieję że już nic niebędziemy musieli
          dopłacać:))) a co z kosztami kanalizacji i drogi od ulicy Topazowej i od
          Lewinowskiej??? może ktoś ma jakieś informacje na ten temat???
          pozdrawiam
          • ibien Nasze kochane osiedle 27.07.04, 10:05
            Witam,
            chyba wszyscy jestesmy juz bardzo tym wszystkim zmeczeni. W kazdym razie ja
            padam na mordke.
            Gratuluje i podziwiam szybkich w wykanczaniu i juz mieszkajacych. Pare dni temu
            wieczorem nawet probowalam wytropic czy gdzies pali sie juz swiatelko w
            mieszkanku, ale nic a nic mi sie nie udalo. Widzialam tylko firanki na parterze
            w A, w klatce od strony dzialek.
            Dali mi juz do podpisania umowy ze STOENem i Gazownia. No to chyba kiedys ten
            gaz i prad bedzie. Garaze mnie przerazaja. Mam miejsce blisko wjazdu, na oko
            zalewac bedzie woda bardzo ladnie. Jak o tym pomysle (i cenie za miejsce
            postojowe) to chce mi sie plakac. Eh.
            Parkany na tarasach sa okropne (przepraszam parterowcow). Nie wiem czy
            wszystkim mieszkancom tarasow bedzie sie chcialo je konserwowac (impregnowac)
            no i pieknie bedzie gnilo!
            Topazowa (mam wszystkie okna na te mila uliczke) kurzy i pewnie bedzie jeszcze
            tak dlugo. Bloto na około osiedla nie do przejscia, a jak dobrze popada mam z
            okna piekny widok na bloto od Topazowej i topiace sie w nim samochodziki.
            Kiedy oni maja zamiar to ostatecznie oddac, moze ktos wie? Mam mase niedorobek
            z ktorymi Spoldzielnia sie w ogole nie spieszy, wiec prosze mnie nie straszyc
            doplatami, jestem absolutnie splukana.
            Mam pytanko. Czy ktos moze ma niedrogiego fachowca od parkietu? Dajcie znac
            jesli macie, bede bardzo wdzieczna.
            Wasza sasiadka z bloczku D.
            • Gość: Nowa-A0 Re: Nasze kochane osiedle IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 27.07.04, 11:29
              Cześć,
              przykro mi że nie zobaczyłaś naszych światełek ale widocznie byłaś za wcześnie
              (kiedy światła jeszcze nie były zapalone).
              Co do fachowca od parkietu, to radzę na razie nawet o tym nie myśl. W
              mieszkaniach jest taka wilgoć, że parkiet tobie bardzo szybko się wypaczy.
              Mieszkam już drugi tydzien i od tej wilgoci mam nawet wigotną pościel, drzwi
              wewnetrzne się powypaczały. I tak będzie co najmniej do roku. Mokra technologia
              budowy a ściany zewnętrzne obłożone styropianem. W związku z tym będa bardzo
              wolno wysychać, mieskania trzeba suszyć od wewnątrz i wietrzyć.
              Ale nie przejmuj się, wszystko to przeminie, ale miesza się w tych mieszkaniach
              bardzo przyjemnie i bardzo dobrze się śpi. Życze ci jak najszybszego
              zamieszkania.
              Pozdrawiam.
          • Gość: cinek Re: Płotki na tarasie bloku D IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.04, 10:27
            tez o tym slyszalem... podobno w prawie spoldzielczym jest zapis, ze koszty
            budowy moga sie zminic w zakresie +/- 1,5%, wiec nie wierze aby w naszym
            przypadku nie bylo to prawo wykorzystane... :( Jednak w ostatecznym rozliczeniu
            pewnie zdecydowana wiekszosc i tak wyjdzie na "zero" ponieważ lokale sa
            mniejsze niz w umowie... hmm... swoja droga ciekawe czemu... :/
            • Gość: amu04 Re: Ponowne pomiary bloku D IP: *.acn.waw.pl 28.07.04, 22:08
              Witam wszystkich sąsiadów :)

Czy do kogoś jeszcze dzwoniła pani geodeta, celem umówienia się na ponowny
              pomiar lokalu? Martwi mnie ten pomiar.Najwyraźniej szukają pieniędzy.
              Piwnic podobno było niewiele i zostały wykupione na pniu. Ja w każdym bądź
              razie, zorientowałam się dużo za późno.
              Od człowieka, którypzredłużał nam rurę gazową usłyszałam, że szykują się z
              odbiorm gazu na przyszły tydzień, ale w administarcji tego nie potwierdzili.
              Czy ktoś z sąsiadów zdecydował się na kładzenie podłogi ?
              Życzę postępów w pracach wykończeniowych.
              Pozdrawiam ;)
    • Gość: Michał Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.aster.pl / *.aster.pl 30.07.04, 14:06
      Witam wszyskich sąsiadów. Odebrałem mieszkanko w bloku A 21 czerwca i od razu
      zacząłem wykańczanie. Teraz mam już pomalowane ściany i położone panele,
      terakotę, glazurę. Mam wszędzie światło i wodę. Czekamy jednak z żoną jeszcze
      kilka dni, bo monterzy będą nam jeszcze szafy zakładali. Potem solidne
      sprzątanko i się wprowadzamy. W mieszkaniu już wilgoci prawie nie czuć. Może
      dlatego, że nasi robotnicy przez prawie miesiąc codziennie z 8 godzin
      wietrzyli. Poza tym, mieszkanie jest od ciepłej strony i ten
      proces "odwilgatniania" trwa krócej. Mam nadzieję, że podłoga nam nie odejdzie:-
      ))) Jeśli podłączą gaz, a mam nadzieję, że w tym roku to nastąpi, to
      wprowadzamy się już z żoną na stałe, bo od miesiąca mieszkamy u teściów:-(

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich sąsiadów
      Michał z A/D16

PS: Aha, trochę nas zdenerwowało, że nie będzie zsypu na klatce, choć ma to też
      dobre strony. Przynajmniej jest winda, bo z 3 piętra nie chciałoby mi się
      zbiegać codziennie ze śmieciami.
      • vader_lord Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 30.07.04, 15:51
        Witam !
        Co do zsypów to ja się bardzo cieszę z tego że ich na korytarzach nie będzie.
        Zsyp w budynku to tylko kłopoty na pewno ma więcej wad niż zalet.
        Odnośnie wilgoci w mieszkaniach ! Sytuacja wygląda następująco, wilgoć
        techniczna (zawarta w stropach ścianach itp.) parować będzie jeszcze bardzo
        długo i miesiąc wietrzenia pomaga na tyle by usunąć wilgoć bardzo
        powierzchniowo na tyle że nie czuć jej już w powietrzu. Ten, kto położył panele
        nie ma się czym martwić bo panele podłogowe są materiałem drewnopodobnym który
        wykazuje bardzo mały skurcz i pęcznienie (mówię tu o zmianach wymiarów
        szerokości i długości pojedynczego panela) trzeba tylko zwrócić uwagę przy ich
        montażu żeby pozostawić przy ścianach większe przestrzenie dylatacyjne tak aby
        mogły skompensować ewentualną zmianę wymiarów naszej podłogi. Ten, kto chce
        kłaść parkiet niech się wstrzyma postaram się sprawdzić, z jakich gatunków
        drewna parkiet wytrzyma taką wilgoć jaka jeszcze odparuje z naszych ścian i
        stropów. Są takie gatunki drewna niestety jest to drewno egzotyczne i parkiet z
        takiego drewna nie jest tani że również posiada on bardzo mały skurcz i może
        się do naszych mieszkań nadawać ! Postaram się też podać kontakt do człowieka
        który robił mi parkiet w poprzednim mieszkaniu i jest fachowcem przez duże „F”.
        Ja byłem zachwycony z tego jak mi z 25 letniego zniszczonego i zczerniałego
        parkietu zrobił śliczny parkiet.
        Pozdrawiam sąsiadów i życzę powodzenia i rozwagi w wykańczaniu się i
        mieszkania. :)
                • Gość: Marta Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: 217.153.212.* 02.08.04, 14:39
                  cześć ja zaś złyszałam że o piwnicach decydowała nie kolejność zgłoszeń tylko
                  wielkość mieszkania (były przydzielone tylko do tych większych) i chyba były
                  odpłatne ale co do tego nie jestem pewna. Gdy my kupowaliśmy mieszkanko a było
                  to w grudniu to piwnicę zaproponował pan Arek do mieszkania mającego 79 m2. co
                  do garaży to mają być oddane dkońca przyszłego tygodnia, takie informacje
                  uzyskaliśmy dzisiaj rano w spółdzielni
                  • Gość: irka Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.04, 13:44
                    Witam wszystkich sasiadow,
                    ale sie kochani lenicie (na forum), bopewnie ciezko pracujecie przy wykanczaniu
                    i zarabianiu pieniazkow na wykanczanie :)). W bloczku D coraz wiecej wieczorem
                    swiatelek i nawet widzialam na I pietrze zaslonki (od strony Topazowej)!!!
                    Bedzie cudnie jak tam wreszcie zamieszkamy.
                    Czy ktos zna moze termin (w przyblizeniu chociaz) calkowitego przekazania
                    mieszkan? Ja mam ogromna prosbe do mieszkancow mojej klatki - G, zlozmy te
                    umowy ze Stoenem i Gazownia, zeby juz nam zalozyli liczniki, bo tak to ani
                    cieplej wody, ani zupki.
                    Pozdrawiam serdecznie wszystkich, Irka
                    • vader_lord Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 05.08.04, 12:58
                      Witam !
                      Nie macie się co spieszyć z oddawaniem umów na gaz. Pisałem o tym poprzednio
                      ale mam wrażenie że nikt tego nie czyta. Powiem wam jak wygląda sytuacja z
                      gazem. Źle nie jest i tu trzeba oddać honor spółdzielni, że się z gazem spieszy
                      i naprawdę robi co w jej mocy żeby to załatwić piorunem. Jest podpisana już
                      umowa z gazownią na wykonanie przyłącza do budynków I etapu (notabene
                      spółdzielnia żeby było szybciej wykona to przyłącze na własny rachunek a potem
                      gazownia odda pieniądze spółdzielni, bo jak by gazownia miała wykonywać te
                      prace to gaz byście mieli w domach na jesieni). Jak wykonane zostanie przyłącze
                      to następnym etapem i ostatnim w historii z gazem jest zamontowanie liczników i
                      rozpoczęcie dostarczania gazu do waszych mieszkanek !
                      Teraz trochę z innej beczki, odnośnie garaży to moim zdaniem woda, która się
                      zbiera w garażach (niepokoi mnie to tak samo jak i was) to wynik tego, że strop
                      garaży jest jeszcze niezaizolowany wilgociowo. Taka izolacja zostanie wykonana
                      najprawdopodobniej po ukończeniu stanu surowego budynków drugiego etapu i
                      wykonaniu, chociaż wstępnych prac w garażach pod tymi budynkami. Spowodowane
                      jest to koniecznością wykonania takiej izolacji za jednym razem na całej
                      powierzchni stropu garażowego, jak i wszystkich miejsc gdzie ściany pionowe
                      spotykają się ze stropem garażu. Kiedy zostanie wykonana taka izolacja miejmy
                      nadzieję że woda już nas nie będzie odwiedzać w garażach :).
                      Teraz trochę o budowie drugiego etapu. Ciągle zaglądam na budowę, bo już się
                      nie mogę doczekać, kiedy zostaną postawione ściany i strop w moim mieszkanku.
                      Moje wymarzone jest na 4 piętrze i mam dopiero podłogę, ale tempo budowy choć
                      ostatnio osłabło to jest naprawdę niezłe i już niedługo będę miał i sufit
                      mojego „M”. Czekam na jakiś odzew ze strony sąsiadów z drugiego etapu ale z
                      chęcią poznam i może w przyszłości odwiedzę sąsiadów z I etapu.
                      Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów i życzę wytrwałości, rozwagi i
                      cierpliwości w urządzaniu waszych mieszkanek. Tym co na urlop jadą to życzę
                      pięknej pogody i dzikich plaż.
                      • Gość: Nowa-A0 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.ctlhp.pl / *.ctlhp.pl 05.08.04, 17:18
                        Czytamy, czytamy i jestem bardzo wdzięczna za informacje. A teraz trochę
                        informacji ode mnie.
                        Co do gazu - dzisiaj od rana w mojej klatcew budynky A robią w pionah
                        podłączenia gazowe. Zapytałam panów kiedy będzie gaz? Odpowiedzieli że
                        przyłącze będzie gotowe 16/08 a do końca miesiąca powinien być gaz.
                        Pozdrawiam wszystkich.
                          • rive Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 09.08.04, 15:53
                            a ja bym jeszcze chcial wiedziec kto i jak bedzie odsniezal te podjazdy? Bo nie
                            wiem czy przy opadach 10 cm wystajace elementy cos pomoga :( jak wtedy wjedzie
                            karetka, albo jak my z garazu wyjedziemy? Nie mowiac o tym, ze dzis zjechac po
                            tym wozkiem z dzieckiem czy inwalidzkim to drrrrrryyyyy... hmm... czy tak sie
                            dzis uklada podjazdy z kostki? A krawezniki z parkingu na zewnatrz? Dlaczego
                            nie maja lagodnych najazdow dla inwalidow...?

podobno to takie "nowoczesne" osiedle... :(((
                            • Gość: amu04 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.k.mcnet.pl 10.08.04, 14:48
                              Wydaje mi się, że podjazdy do garaży są przenaczone jedynie do ruchu
                              samochodów. Osoby niepełnosprawne mają zapewne poruszać się windami, natomiast
                              powinien zostać zbudowany jakiś łagodny zjad od strony klatek schodowych.
                              Reklamowanie osiedla jako przyjaznego osobom niepełnosprawnym jest na razie na
                              wyrost. Jakim cudem osoba niepełnosprawna miałaby teraz dostać się do biura,
                              żeby zobaczyć oferty lub podpisać umowę? Wygląda to na naturalną eliminację.

A co do odśnieżania, zastanawiam się jak będziemy odśnieżać tarasy. Czy ktoś ma
                              w tym względzie doświadczenia?

Pozdrawiam sąsiadów. :)
                                • Gość: amu04 Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 IP: *.k.mcnet.pl 11.08.04, 15:02
                                  Witam :)
                                  Oczywiście w przypadku tarasów na parterze większych problemów nie ma (pod
                                  spodem są tylko garaże), ale co robić ze śniegiem na 4 piętrze? Wydaje się, że
                                  najlepiej zgarniać bezpośrednio po opadach. Mam obawy, czy długo leżące zwały
                                  śniegu nie zatopią na wiosnę sąsiadów.
                                  Może ktoś ma już doświadczenie z większymi odkrytymi balkonami?
                                  Do tej pory zawsze miałam loggie, i nie było z tym żadnego problemu, a teraz po
                                  prostu brak mi wyobraźni w tej sprawie.
                                  Wiem, że temat , w te upały, jest dość wydumany, ale tak mie wpadło do głowy,
                                  jak zobaczyłam, że nie ma rynny na dachu i cała woda będzie po prostu lecieć na
                                  taras, z którego też nie ma rynny, jedynie wokół daszku balkonu sąsiada z 3
                                  piętra.
                                  Takie chłodne tematy na upały.

Pozdrawiam wszystkich sąsiadów, bliższych i dalszych.
                              • tikey Re: Zacisze-Elsnerów cz.6 10.08.04, 16:54
                                Witam
                                Szczęśliwcy bloku A, którzy mogą wjechać ze swoimi pociechami w wózkach lub
                                podwieźć sobie cięższe rzeczy pod samą klatkę.
                                Przyszli mieszkańcy bloku D wchodzą na poziom O po metalowych schodkach (ghhrr)
                                lub co gorsza po stercie śmieci obok przedszkola (2x ghrrrrr)
                                Żenada, która na moje oko potrwa jeszcze z rok.

pozdrawiam
                                t.
                                • Gość: irka pekajace sciany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.04, 10:27
                                  Witajcie,
                                  mam pytanie do I etapowcow. Czy komus pekaja tynki? Ja jestem juz lekko
                                  podlamana. Przy odbiorze mieszkanka (w czerwcu) wszystko bylo ok. teraz co i
                                  raz zauwazam nowa szczelinke. Glownie na scianach przy oknach, ale tez jedna
                                  szpare mam w kuchni na scianie miedzy lazienka a kuchnia? Budynek chyba nie
                                  moze jeszcze osiadac, zreszta nie wiem. Czy to oznacza, ze w moich scianach
                                  wiecej bylo wody niz tynku i co mam z tym zrobic?
                                  Pozdrawiam, I
                                  • tikey Re: pekajace sciany 12.08.04, 13:43
                                    Witam
                                    U mnie kilka dni temu (niestety również po podpisaniu protokołu odbioru)
                                    pojawiło się pęknięcie na wysokości nadproża po obydwu stronach okna
                                    balkonowego.
                                    Fachowiec powiedział mi że to pierwsze efekty osiadania budynku i w takich
                                    przypadkach może pomóc zerwanie części tynku przy pęknięciu i położenie kilku
                                    warstw siatki i gipsu. Jednak przy dalszych ruchach może to nie pomóc i
                                    pęknięcia będą uwidaczniać się dalej.
                                    Zdaje się jednak że gwarancja obejmuje pęknięcia ścian i tynków więc pewnie
                                    trzeba będzie wybrać się do biura spółdzielni i poczekać (pewinie kilka
                                    miesięcy) na naprawę.
                                    pozdrawiam
                                    t.
                                      • karolina10000 Re: pekajace sciany 13.08.04, 21:32
                                        U nas też w jednym pokoju na prawie całej ścianie biegnie poziome pęknięcie.
                                        Niestety nasi (naprawdę dobrzy)fachowcy powiedzieli, że tak bywa b. często i
                                        niewiele można z tym zrobić, bo tak się odznaczają jakies połączenia:-(więc
                                        sądzę, ze w tym przypadku reklamacja na niewiele się zda.
                                        Też mam wrażenie, ze wszystkie te roboty jakoś wolną się posuwają.
                                        Lecz mimo to od jakiegoś tygodnia już pomieszkujemy w naszym mieszkanku:-)))))
                                        Wszystko mamy urządzone, więc nie było przeszkód (oprócz ciepłej wody i gazu:-
                                        (((((((((((A propos czy ktoś z Was wie jak sprawy stoją z podłączeniem
                                        gazu/kanalizacją/odbiorem ostatecznym????????????????????????????????????
                                        Pozdrawiam
                                        • ibien odbiory ostateczne 17.08.04, 10:05
                                          Witam,
                                          podobne odbiory ostateczne maja ruszyc od poczatku wrzesnie. Do tego tez czasu
                                          powinni uzupelnic wszystkie braki (np. gaz)
                                          Pozdrawiam, Irka
                                          • tikey Re: odbiory ostateczne 17.08.04, 11:11
                                            Witam
                                            > podobne odbiory ostateczne maja ruszyc od poczatku wrzesnie.
                                            Hmm, to już za dwa tygodnie. Mam poważne wątpliwości ale kto wie.

Czy ktoś może potwierdzić wiadomość o pierwyszch podłączeniach gazu i odbiorach
                                            pieca w bloku A.
                                            Nie podam nazwiska informatora ;)

pozdrawiam
                                            t.
                                              • tikey Re: odbiory ostateczne 25.08.04, 14:58
                                                Witam
                                                Od Panów pracujących przy instalacji gazowej w bloku D dowiedziałem się, że być
                                                może jeszcze w tym tygodniu rozpoczną proby ciśnieniowe instalacji natomiast na
                                                gaz nie ma liczyć wcześniej niż za dwa tygodnie (czyli 10-11.09). Wg mnie
                                                realne terminy to druga połowa września.
                                                W biurze spółdzielni usłyszałem wersję bardziej optymistyczną tzn. że
                                                zamierzają podłączyć wszędzie gaz do końca sierpnia i rozpocząć odbiory
                                                ostateczne wszystkich instalacji od 6.09.
                                                Spółdzielnia chce jak najszybciej przekazać mieszkania ponieważ to będzie
                                                wiązało się z płaceniem czynszu, tfuuuu opłat eksploatacyjnych.
                                                Ciekawe za co. Za garaż, za ochronę, za windę?
                                                Tak czy inaczej domofon już działa tylko nie znam jeszcze kodu.
                                                pozdrawiam
                                                t.
                                        • Gość: A4/10 Re: pekajace sciany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.04, 11:22
                                          Witam
                                          u mnie juz przy odbiorze byly pekniecia.
                                          Pisalem o tym tuz po odbiorze.
                                          Niestety, budynek moze osiadac ok rok, czasem dluzej, zalezy od podloza, od
                                          wykonania itp
                                          Po rozmowach z z facowcami doszedlem do wniosku ze najlepiej robic mieszkanie
                                          po roku ( mieszkanie powinno oddac juz wilgoc jaka dostalo w czasie budowy)
                                          osiadanie powinno juz ustepowac,a przynajmniej pekniecia ktore powstaja mozna
                                          juz w miare skutecznie zamaskowac ( choc u moic rodzicow blok ma chyba ze 20
                                          lat i nadal osiada ;((, mozna juz prawie bez przeszkod robic podlogi drewniane
                                          itp.

Jednak rok to okres minimalny.
                                          Oczywiscie malo kto bedzie czekal rok, wiec pewnie za rok bedziemy robili
                                          remoncik generalny ;)))
                                          A co do reklamacji, spoldzielnia musi to robic w ciagu 3 lat ;)

Pozdrawiam