Dodaj do ulubionych

SUPO - Inwestycja Chrościckiego

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.06, 08:18
Szukam sąsiadów.
Czy są tu jacyś?
Obserwuj wątek
    • Gość: stoli Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.mia.bellsouth.net 04.08.06, 09:11
      ktora z czesci jest najlepsza do zamieszkania? A B C czy D? Jak bardzo slychac
      pociagi? Wiesz moze? bylabym wdzieczna

• Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.06, 15:29
        wszystko zależy kto co lubi.
        ja osobiście wolałabym mieć mieszkanie od strony ul. Chrościckiego, ale znowu
        są to mieszkania północne lub pólnocno - wschodnie.
        Budynki II etapu będą bliżej Nowolazurowej - nie polecam.
    • Gość: nocotyrobisz Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl / *.aster.pl 05.08.06, 14:51
      Witam Sasiada,

Zarezerwowalem 3 pokoje, do piatku mam sie zdecydowac.

Chetnie dowiem sie jakie sa plusy i minusy tej inwestycji, bo cena wydaje sie
      byc atrakcyjna. Warto ??? np. ze wzgledu na:

1/ komunikacja mijeska to na razie tylko 127, planowana Nowolazurowa ulatwi
      komunikacje z Bemowem i Al. Jerozolimskimi ale moze zwiekszyc halas, beda
      ekrany? (czy ktos sprawdzal czy sa przewidziane w tej inwesycji drogowej)
      2/ halas pociagow - bylem tam dzis rano, wydawalo sie byc cicho... moze ktos
      mieszka w poblizu i moze potwierdzic lub zaprzeczyc?
      3/ developer wydaje sie godny zaufania (wrazenia po ogladaniu poprzedniej
      inwestycji i spotkaniach) - ale czy ktos ma jakies bardziej konkretne
      doswiadczenia - jak buduja, jak administruja?
      4/ czy ktos z Was zastanawial sie juz nad jakimis zmianami zabezpieczajacymi w
      umowie reazlizacyjnej, ktore mozna SUPO zaproponowac?

Dziekuje i pozdrawiam
      • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.06, 07:23
        co do pociągów to wydaje mi się, że bardzo nie będzie słychać.
        Mieszkam obecnie we Włochach i pociągi wogóle mi nie przeszkadzają, słyszę je
        czasem, gdy jest otwarte okno. Jak jest zamknięte - jest cisza. Aczkolwiek tam
        w pobliżu jest Straż Pożarna - to może być uciążliwe.
        No i nie wiem czy będą ekrany na Nowolazurowej - wydaje mi się że nie, gdyż
        obiektu tego nie było w planach, gdy był zatwierdzany przebieg ul.
        Nowolazurowej.
        A co do developera - nie podoba mi się to, ze pierwsza cena miała być do czasu
        uzyskania pozwolenia na budowę. Pozwolenia do tej pory nie ma (i nie wiadomo
        kiedy będzie), a cena zmieniła się już dwa razy :-(

• Gość: Guest Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.06, 21:45
          A ile teraz krzyczy supo za m²?
          • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.06, 06:53
            4500zł/m2
            • Gość: ! Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.sd.sd.cox.net 11.05.07, 13:02
              4500/m2

Czy mozesz to potwierdzic?

--
              video aktywne mapy nieruchomosci, firm, sklepow, restauracji, gabinetow
              lekarskich ... stuFFLiX.com
              • Gość: j Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.07, 19:20
                4500? upadles na glowe? 6500!!!
      • phans Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 08.08.06, 14:31
        1.
        Proponuje przed decyzją wiedzieć coś więcej o Nowolazurowej
        www.siskom.waw.pl/nowolaz.htm
        oraz jedna z mapek
        www.siskom.waw.pl/mapy/nowolazurowa/nowolazurowa-etap1.jpg
        3. developer jak na razie godny zaufania. Co do budowania to mógłbym się dużo
        rozpisywać z uwagi, że jestem jednym z ich klientów (od 3 lat) :-) ale ogólnie
        myślę że jest w miarę ok - nie mam porównania z innymi developerami więc trudno
        mi tutaj się wypowiadać i oceniać. Co do administrowania to bez zachwytu.
        • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 09.08.06, 21:30
          Phans, czy to znaczy, że mieszkasz we wcześniej zbudowanym domu? Jeśli tak, to
          napisz przede wszystkim, czy są wiarygodni? Zarezerwowałam mieszkanie, ale
          ciągle się stresuję, że zgarną pieniądze i znikną albo w połowie budowy
          zbankrutują. Jeśli możesz mnie podtzymać na duchu będę Ci wdzięczna.

• Gość: wiki Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 212.160.172.* 10.08.06, 14:38
            z dotychczasowych inwestycji zawsze sie wywiązywali i tak zapewne będzie i tym
            razem. na 100% należy pamiętać:
            1) wszystkie zmiany (np. projektu) musicie mieć na piśmie inaczej mogą być
            problemu 2)Dobrze jest oddać umowę realizacyjną do prawnika i negocjować
            warunki. chociaż tutaj może byc gorzej niż parę lat temu- wtedy jeszcze nie
            mieli tyle inwestycji i nie było takiego boomu.3)Jeśli można wszystkie sprawy
            ustalać z P. Mirkiem -faktyczny kierownik budowy- bardzo sensowna osoba 4)
            często bywać na budowie i doglądać fachowców - bloki sa coraz większe a co za
            tym idzie mogą(nie muszą) byc kłopoty z dokładnym nadzorem przez kierownictwo
            5) dokładnie oglądnąc mieszkanie i odebrac dopiero jak poprawią wady
            (oczywiście to wymaga w umowie realizacyjnej -daty odbioru i odsetek karnych
            jak tego nie zrobią w właściwym czasie)
            Tak jak pisał volciu....developer ogólnie OK - administrator koszmar...i nie
            zgodzę się z koleżanką że ważne żeby oddali potem coś się wymyśli. Im większy
            blok tym większy problem z zebraniem >50% udziałów. A to jest niezbędny wymóg
            do przegłosowania jakiejkolwiek decyzji.
          • phans Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 11.08.06, 15:40
            Wg mnie są wiarygodni jako ludzie i jako firma więc nie martw się, że z kasą
            uciekną. A do czasu podpisania aktu notarialnego jest wszędzie pewne ryzyko
            zwłaszcza w naszej ukochanej Polsce :-)
        • Gość: nocotyrobisz Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl / *.aster.pl 09.08.06, 22:47
          wlasnie, tez chetnie poslucham krotkiej charakterystyki SUPO jako developera /
          administratora...

dzieki!
          • volciu Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 10.08.06, 10:32
            supo - developer ogólnie wrażenia jak najbardziej in + , są gorsi i lepsi ( ale za większą $$$ )
            supo - administrator :))))) - tu już można byłoby napisać całą litanie, zaczynając od tego że system rozliczeń który jest wyjątkow nie jasny, kończąc na #$#%#% którzy nazywają się administratorami, a stanowią rodzinę którą jakoś trzeba było ustawić i dać jej prace . W akcie milismy zapis że kwota X którą płacimy co miesiąc obejmuje także drobne naprawy i konserwacje, ale niestety obciązano nas za co sie tylko dało (od naprawy furtki po usunięcie awarii kotłowni która jakos dzinym trafem zepsuła się zaraz po okresie gwarancji ), utrzymanie nieruchomości wspólnej w tym zieleni ( pozakręcano nam ujęcia wody na zewnątz bo za często podlewalismy sami, a co mielismy robić jak z SUPO nikt nie raczył, zabrano nam klucze od szaht z licznikami i zaworami bo podobno były strasznie duże róznice miedzy licznikiem głownym, a lokalowymi ), i tak można mnozyć mnozyc mnozyć .... w naszych aktach mieliśmy zapis nie o administrowanie tylko o zarząd nieruchomością wspólną .... nietstey SUPO zapomniało zwołać zebrania w I kwartale tegoż roku, po tym terminie zwołał jej jeden z mieszkańców i .... się z SUPO rozstaliśmy .... ale tez nie było łatwo ... na dowidzenia obciązono nas kosztami przeglądu kominiarskiego i instalacji gazowej, gdzie nas zapewniano że jest to w kwocie X płaconej co miesiąc, a dwa nikt w lokalach tak naprawde takiego przeglądu nie wykonywał, oraz kosztami przeglądu kotłowni który miał na celu przedłużenie gwarancji na tą kotłownie gdzie 2 miesiące wcześniej obciązono nas kosztami usunięcia awarii w tej kotłowni ....
            wnioski dla was są takie - jak tylko podpiszecie akty notarialne zakładajcie wspólnote, dokonajcie wyboru zarządu, i trzymajcie SUPO za ..... a jak nie będziecie niezadowoleni z ich obsługi firmę administrującą zawsze można zmienić bez względu na to że zastrzeże sobie w akcie administrowanie przez 3 lata
            • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 10.08.06, 11:04
              Dzięki za informacje. Najważniejsze, żeby zbudowali i dali mieszkanie. Potem
              jakoś można sobie poradzić.
              • Gość: stoli Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.mia.bellsouth.net 10.08.06, 16:33
                Mozana sobie poradzic? Przeciez co tu volciu pisze to koszmar. Mam sie bawic
                na codzien w szarpanine z administracja budynku w ktorym mieszkam??
                • phans Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 11.08.06, 15:59
                  volviu pisał tylko o administrowaniu/zarządzaniu budynkiem a to większość
                  mieszkańców zawsze może zmienić. Z własnego doświadczenia wiem ze lokatorzy
                  chcieli by płacić jak najmniej a mieć profesjonalnego zarządce/administratora.
                  Większość mieszkańców to tacy blokowicze ukryci w czterech ścianach, którzy nie
                  rozumieją że mają pewne udziały we wspólnocie, że mają teren wspólny i chociaż
                  w maleńkiej części mogą decydować o losach wspólnoty. Ale to już problem
                  większości Polaków którzy siedzą, pierdzą, nic nie robią a chcieli by dobrze
                  żyć. I tak jest w większości wspólnot. Należy mieć tylko nadzieje jak się
                  kupuje mieszkanie że się będzie miało klawych sąsiadów.
                  Na szczęście Supo lepiej buduje niż administruje tymi budynkami więc nie jest
                  tak źle - jest OK.
              • Gość: Włochowianka Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.06, 19:55
                Mieszkam w domu SUPO, nam nie oferowali administrowania, znam od strony budowy;

szczerze radzę, każde uzgodnienia zmian w mieszkaniu, czy jakiekolwiek inne mieć
                na piśmie - p.Mirek K. dusza człowiek, porządny, bardzo życzliwy, zna się na
                swoim fachu i na swoich ludziach - ale pamięć to ma dziurawą jak sito i
                zapominał o rzeczach dla nas istotnych w przypadku domu o wiele mniejszego niż Wasz.

Po cenie za metr widzę, że Was przynjamniej jedna rzecz powinna ominąć:
                oszczędność na wszystkim i "za wszelką cenę";
                na przykład po zamontowaniu okien z wielkim zdziwieniem odkryłam, że w dwóch
                oknach są zamonotowane okna n i e o t w i e r a l n e! A ja nawet nie
                wiedziałam, że takie istnieją - bo okno z definicji służy do otwierania.

Ponadto - jak nie załatwicie od razu sprawy usterek, to potem mozna już tylko
                zacytować "żegnaj Gienia, bo mnie się charakter zmienia" ;-)
                Kilkanaście razy sporządzane i dostarczane SUPO spisy usterek nie wywołały
                skutku - aż termin minął... zostały popękane ściany i inne, a np. w garażu nie
                przebity otwór do kanału wentylacyjnego.. kanał jest, tylko po co? ;-)

Największa wada jest winą projektanta, nie wykonania - błędnie zaprojektowana
                wentylacja powoduje, że powietrze przez kratki wchodzi do środka, a nie jest
                wyciągane na zewnątrz.... zawilgocenia, duchota, itp.
                • Gość: phans Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.centertel.pl 14.08.06, 22:56
                  To, że teraz Supo bierze 4500zł od metra to nie znaczy, że jakość będzie
                  większa. Ja mam takie przeczucie, że o ile to możliwe materiał jest 2 gatunku.
                  Co do reklamacji to potwierdzam, ale to przecież jest Polska kochana.
                  • Gość: gość Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.06, 14:53
                    A czy ktoś z Was ma jakieś wieści dot. pozwolenia na budowę?
                    • Gość: Guest Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.06, 20:01
                      Potencjalnym nabywcom przy Chroscickiego daje pod rozwage, ze w tej okolicy (u
                      zbiegu z Obywatelska) potrafi latem porzadnie smierdziec. W poblizu jest jakies
                      hydro-urzadzenie i naprawde niezle cuchnie. Wiem, bo czesto tam bywam.
                    • Gość: nocotyrobisz Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.08.06, 00:23
                      W poniedzialek 21/08 rozmawialem z Pania z SUPO, poinformowala ze sprawa jest w
                      toku, powinno byc pod koniec sierpnia.

Pozdrawiam,
                      • Gość: J. Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.06, 09:33
                        Witam,

Dzwonilem dzis rano do Biura Architekta w Urzedzie Miasta i dowiedzialem sie,
                        ze wniosek o wydanie pozwolenia zostal zlozony 25 lipca a czas rozpatrzenia
                        wniosku to 60 dni i sprawa jest w toku. Spodziewam sie wiec, ze SUPO otrzyma to
                        pozwolenia raczej na koniec wrzesnia niz na koniec sierpnia. Ciekawi mnie tylko,
                        jakie bedzie podejscie dewelopera do klientow z podpisanymi umowami
                        rezerwacyjnymi. Pierwsza cena byla 3970/m2 potem 4200/m2 a w umowie jest zapis,
                        ze jesli do 30 sierpnia SUPO nie uzyska pozwolenia na budowe i nie przedstawi
                        do podpisu umowy realizacyjnej, to umowa rezerwacyjna ulega rozwiazaniu a SUPO
                        zwraca wplacone 2000 zl. Zastanawiam sie, czy nie skonczy sie tak, ze SUPO
                        zaproponuje przedluzenie umowy rezerwacyjnej, ale juz na obecnych warunkach,
                        czyli 4500/m2... A jesli klient nie zgodzi sie na 4500, to otrzyma zwrot tych
                        2000 (czyli z prawnego punktu widzenia wszystko bedzie przeciez OK), a SUPO
                        innego klienta i tak znajdzie. Ale mam nadzieje, ze ten scenariusz pozostanie
                        tylko scenariuszem...

Pozdrawiam
                        • Gość: Bobas Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.08.06, 00:35
                          czy ktos wie jak sie ma sprawa z wlasnoscia gruntu....chyba jest to uzytkowanie
                          wieczyste - wlasciciel gmina ....jak wplynie to na mozliwosc odsprzedania
                          takiego lokalu gzie nie ma wlasnosci hipoteczej ....jesli ktos mysli o
                          dzieciach ,wnukach to dzierzawa gruntu jest chyba na 99 lat a wlascicielem
                          lokalu tak na prawde bedzie wlasciciel gruntu ......?
                          • Gość: p&p Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.06, 10:39
                            Witam!
                            Też się zainteresowałem użytkowaniem wieczystym
                            wcześniej też nie dawało mi to spokoju)
                            Znalazłem:
                            dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61596,3138131.html?as=2&ias=2&startsz=x
                            Ale chętnie dowiem się czegoś więcej.
                            • Gość: Bobas Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl / *.aster.pl 27.08.06, 13:13
                              szukam sasiadow !!!
                              • Gość: ;( Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.171.79.218.crowley.pl 29.08.06, 13:20
                                z tego co wiem, pozwolenia nie dostali...
                                • Gość: nocotyrobisz Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 29.08.06, 15:49
                                  Czy moglbys byc bardziej precyzyjny - nie dostali i nie dostana w ogole, czy
                                  jeszcze nie dostali bo sprawa sie przeciaga, dostana pod koniec wrzesnia?
                                  • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 30.08.06, 09:35
                                    Powiedzieli, że przeciągnie sie o tydzień.
                                    • Gość: LISTEK Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.06, 12:34
                                      Arnika!
                                      Miałaś podpisaną rezezrwację?
                                      Co Ci powiedzieli?
                                      Otrzymałam informację, że umowa rezerwacyjna w dniu dzisiejszym wygasa (co
                                      wydaje mi się niemożliwe - inne zapisy pamiętam, aczkolwiek nie mam w tej
                                      chwili wglądu do umowy).
                                      Kasę z rezerwacji zwrócą w ciągu tygodnia.
                                      A jeśli ktoś się zdecyduje czekać to cena nie będzie taka jak w rezerwacji
                                      :-(
                                      • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 30.08.06, 20:20
                                        Tak Ci powiedzieli?!
                                        Mnie powiedzili, że się po prostu przesunie termin - dzwoniłam dziś rano.
                                        Ale faktycznie - czytam teraz umowę: "W przypadku niewykonania postanowień
                                        niniejszej umowy przez nwestora, przez co strony rozumieją nie przygotowanie do
                                        podpisu przez Inwestora w wyznaczonym terminie umowy lub braku pozwolenia na
                                        budowę, opłata rezerwacyjna podlega zwrotowi na numer bankowy Kupującego" -
                                        mają furtkę, żeby anulować umowę rezerwacji.

Ale z drugiej strony w punkcie drugim jest:
                                        "Strony ustalają termin zawarcia umowy wymienionej w punkcie 1, po uzyskaniu
                                        przez Inwestora pozwolenia na budowę"
                                        Nie mam w umowie rezerwacyjnej terminu 30.08.2006.
                                        Czyli wynika z tego, że w zasadzie wszystko jedno, kiedy dostaną to pozwolenie.
                                        W każdym razie już się zaczęłam rozglądać za innym deweloperem, który ma małe
                                        mieszkania i niestety jest z tym problem.
                                        A Tobie powiedzieli, że dziś zwracają te 2000 zł?
                                        • Gość: ;( Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.06, 20:48
                                          Ogólnie powiem Wam że się mocno wkur....m.
                                          Dlaczego?
                                          Krótka historyjka.
                                          Szukałem mieszkania pod koneic czerwca, dwu pokojowego.
                                          Jeździłem po Włochach i ursusie rozgladajac się no i spodobał mi się budynek w
                                          którym mieści się biuro handlowe SUPO.

Dowiedziałem się o Chruścickiego, więc zarezerwowałem na przemian z innym
                                          chętnym dwa mieszkania. Nieco większe niż szukałem na początku bo aż 71 metrów.
                                          Czekałem czekałem, i zwolniło się to mieszkanie na które miałem chrapkę.
                                          Wpłaciłem 2000 zł, podpisałem umowę no i że poczułem że sprawa mieszkania jest
                                          już załatwiona po części , więc zacząłem szukać kredytu. Wiecie jak to lipiec i
                                          sierpień, urlopy itp.

Więc był urlop, no i w tym czasie mniej więcej raz w tygodniu dzwoniłem do SUPO
                                          dowiedzieć się czy jest pozwolenie.

Dzwoniłem ostatnio w zeszłym tygodniu, pani S. z SUPO ręczyła mi że mimo tego
                                          że ceny na stronie www się zmieniają , moja cena kupna mieszkania się nie
                                          zmienia i jest to 3970 za metr + garaż i pomieszczenie gospodarcze.

Wczoraj tj. 29.08.2006 zadzwoniła do mnie szefowa SUPO, że umowa rezerwacyjna
                                          wygasa dziś tj.30.08.2006 i że oni nie dostali pozwolenia na budowę i zwracają
                                          2 tysiące złotych. Poza tym cena jaka była ustalona w umowie rezerwacyjnej w
                                          momencie zerwania umowy zostaje anulowana.
                                          Co więcej jeżeli dostaną pozwolenie we wrześniu to cena nie będzie 3970 za metr
                                          lecz jedyne : 4980. !!!!

To jakas paranoja!
                                          Ale super sprawa bo dla takich ludzi jak ja i cała reszta osób które podpisały
                                          taką umowę rezerwacyjną czyli wszystkich bo wolnych mieszkań nie było.... cena
                                          będzie pośrednia, ale nie wiadomo jaka...
                                          Pewnie około 4500 za metr, ale to moje domysły.

No i tak właśnie ta historia wygląda, po dwóch miesiącach czekania dostanę 2000
                                          które wcześniej wpłaciłem i mogę czekać lub od nowa szukać mieszkania...

Tylko wkurza mnie fakt że te 2000 od każdej osoby daje jakąś sporą sumę +
                                          procenty trzymania na koncie ;)

Drugą sprawą jest fakt że nie do końca wierze ze tak jest jak mówią że nie mają
                                          pozwolenia.
                                          Bądźmy szczerzy 3970 za metr to świetna cena , nikt w okolicy takiej nie miał i
                                          nie ma. Może SUPO najpierw sprawdza jak jest ze sprzedażą mieszkań, czy są
                                          chętni , a teraz podwyżka do normalnej ceny jaka jest w tamtej okolicy.

Nawet jeżeli tak teraz się dzieje, to bał bym się robić z nimi interesy, skoro
                                          mnie przez dwa miesiące zapewniali o takiej samej cenie, to może w trakcie
                                          budowy cena też by wzrosła ???

Ogólnie jestem do nich zniesmaczony, co więcej mój przyjaciel prawnik
                                          przeczytał umowę rejestracyjną i odradził mi robienia interesów z firmą jak to
                                          on powiedział "rodzinny warzywniak". Umowa jest tak napisana żeby nie można
                                          było od nich nic egzekfować.

Ahh wkurzyłem się.
                                          Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
                                          A może ktoś coś znalazł ciekawego w okolicy ???
                                          • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 30.08.06, 21:16
                                            No to ja się też wkurzyłam!!!
                                            Przecież przez ten czas mogłam znaleźć coś innego.
                                            Pozwolenia chyba nie mają, bo dzwoniłam dziś do Naczelnego Architekta Miasta i
                                            jakaś (niemiła) pani powiedziała, że jak będzie pozwolenie, to będziemy mogli
                                            je dostać do wglądu, a w trakcie załatwiania sprawy nie udzielają informacji. Z
                                            tego wniosek, że chyba rzeczywiście go nie mają.

Jak już będziemy podpisywać umowy (jeśli będziemy), powinniśmy wszyscy żądać,
                                            żeby zrobić to u notariusza. Wtedy mamy gwarancję ceny - tak mi powiedział
                                            prawnik. W przeciwnym razie mogą tę umowę rozwiązać za rok, zwrócić wpłaconą
                                            kwotę i sprzedać mieszkanie komuś innemu po droższej cenie.

• Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.06, 21:58
                                            Dołaczam do Was - też jestem w....
                                            A najbardziej wkurza mnie nie mówienie prawdy przez SUPO.
                                            Otóż zarezerwowałam mieszkanie w czerwcu 2006r, przy czym pani z Supo
                                            zapewniała mnie, że wniosek o pozwolenie na budowę został już dawno złożony, że
                                            jeszcze pare dni temu dowoziła jakieś dokumenty. W połowie sierpnia
                                            dowiadywałam się w S o pozwolenie - na jakim jest etapie. Miła pani zapewniała
                                            mnie,że wszystko jest na dobrej drodze, napewno dostaną do końca sierpnia.
                                            Tymczasem dziś okazało się, że pozwolenia nie ma.
                                            Słyszeliście, że w Urzędzie zgubili dokumenty, jakie złożyło S?
                                            Wersja Biura Naczelnego Architekta Miasta (miłych pań) była inna.
                                            Wiem również, że na przyłacza energetyczne dostali negatywną decyzję(info z
                                            Urzędu na al.Krakowskiej).

Pani S. zapewniała mnie, że nowa umowa rezerwacyjna będzie nie po 3970, będzie
                                            również atrakcyjna, dodała że nie będzie to napewno 5000 (czyli pewnie 4970)

Deweloper niegodny zaufania. Ceny na ich stronie internetowej nie ma (a
                                            przedtem wzrosła już do 4500) - pewnie teraz ostro kalkulują przyszłe zyski,
                                            przecież już mają obraz zainteresowania ich mieszkaniami.

Również rozglądam się za mieszkaniem w tej okolicy (Urus, Włochy).
                                            Stresować się do marca 2008 (minimum).
                                            Dziękuję bardzo.
                                            • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.06, 22:51
                                              Czytaliście (lub słyszeliście) o Okopowej?
                                              PEKAO DEVELOPMENT/PIRELLI?

Wydaje mi się, że sytuacja "pokrewna" z naszą.

• Gość: Arti Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 31.08.06, 00:10
                                              I ja się dołączam!!!
                                              Powiem szczerze, że poczułam się po prostu zwyczajnie oszukana!
                                              Nie wierzę w żadne bujdy o zagubieniu dokumentów. Najwyraźniej
                                              S. celowo przedłużył termin składania papierów, bo sprawdzał
                                              w tym czasie jak posuwa się rezerwacja. A że chętnych nie brakowało
                                              (mimo podnoszenia ceny) to postanowili "wygasić" wcześniejsze umowy
                                              rezerwacyjne i przygotować nowe, ale już z inną ceną. Jestem bardzo,
                                              ale to bardzo zniesmaczona... I zdenerwowana. Bo po pierwsze prawie
                                              dwa miesiące S. mogło obracać moimi 2 tys., a po drugie straciłam
                                              ten czas, gdyż nie szukałam już innych inwestycji. Jak przeglądałam
                                              dotychczas formum, to raczej opinie o S. były pozytywne. Teraz jednak
                                              kompletnie straciłam do nich zaufanie. I wszystkim, którzy mnie zapytają,
                                              bedą odradzać jakiekolwiek interesy z S. Zaczynam szukać czegoś innego.
                                              Mam nadzieję, że w bajbliższym czasie przeczytam opis całej historii w
                                              lokalnej prasie - będzie ku przestrodze dla innych kupujących.

Pozdrawiam wszystkich moich niedoszłych sąsiadów!
                                              Arti

P.S.
                                              Tak oto bardzo bardzo łatwo i szybko można stracić coś, na co pracuje
                                              się bardzo ciężko i bardzo długo - ZAUFANIE!
                                              • Gość: ludwik Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 31.08.06, 19:40
                                                a ja czekam na pozwolenie. jak chcecie. też sie w.. ale po przemyśleniu i po
                                                tym jak się okazało,że rzeczywiście nie dostali pozwolenia - będę czekać! mimo
                                                wszysko mi się opłaca, a firmę znam już z wsześniejszych budowli...i jest ok.
                                                pozostaje mi wierzyć,ze dostaną i już. a baby w architekturze to jakieś biurwy,
                                                powiedziały,że jak im się spodoba to dadzą a jak nie to nie! skandal!A przy
                                                okazji: foka! odezwij się,bo straciłem do ciebie kontakt! pozdrawiam!
                                                • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 31.08.06, 20:54
                                                  Listek,a co z tym PEKAO? Gdzie można coś o nich znaleźć? I jak się skończyła
                                                  tamta sprawa?
                                                  • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 08:16
                                                    tu można poczytać o Okopowej.
                                                    Tam ludzie czekali od października 2005, do bodajże czerwca 2006 na pozwolenie.
                                                    Oczywiście wszyscy którzy zarezerwowali wpłacili również "opłatę rezerwacyjną"
                                                    a potem PEKAO rozwiązywało z nimi umowę, gdyż mieli nabywców po bardziej
                                                    korzystnej dla nich cenie. Głośna sprawa.
                                                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=106&w=27309529&a=33384978
                                                  • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.06, 10:19
                                                    pojawił się nowy wątek, dotyczący m.in. SUPO

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=106&w=47917954&v=2&s=0
                                                  • Gość: julek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.171.79.174.crowley.pl 04.09.06, 14:38
                                                    Nie ma na nich bata?
                              • Gość: akabali Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.abnamro.nl 16.08.07, 17:24
                                przyszla sasiadka, kontakt: akabali@o2.pl
      • Gość: ! Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.sd.sd.cox.net 11.05.07, 13:01
        uwazam ze halas pociagow to troche przesadzone. Jesli chodzi o developera to
        jest OK.

--
        video aktywne mapy nieruchomosci, firm, sklepow, restauracji, gabinetow
        lekarskich ... stuFFLiX.com
      • Gość: wim Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 85.222.87.* 03.03.10, 17:52
        supo to żdziercy i oszuści , a jak budują to można by esej napisać...
    • Gość: Felek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 03.09.06, 13:49
      SUPO to naciagacze. Spojrzcie na:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=106&w=47917954&v=2&s=0
      • Gość: kamarama Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.europe.hp.net 06.09.06, 14:15
        oczywiście że naciągacze
        Dziś dzwoniłam i zapisałam się na liste rezerwową na mieszkanie w pierwszym
        etapie. Piszecie ze cena to 4500zł. Tak chyba też kiedyś było na stronie
        podane, a dziś podała mi cenę 4950 albo 4980- nie dosłyszałam. A na stronie
        teraz są kropeczki zamiast cen
    • Gość: woody Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 06.09.06, 14:58
      ładnie dymają ludzi.
      • Gość: Marian Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.171.79.174.crowley.pl 07.09.06, 14:11
        I co my biedne zuczki mamy zrobic?
        Nie stac mnie na drozsze mieszkanie.
        Marian
        • Gość: Ksiegowy Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 195.8.101.* 07.09.06, 14:37
          Zauważcie o czym mówicie. Nie wiem ile ma wynieść całkowita powierzchnia
          mieszkań na Chróścickiego, ale tak na oko jest co najmniej 2 razy większa niż w
          przypadku Trzcinowej II. Tak było około 4300m2. Policzmy 2x4300x4500 zł/1m2 =
          około 38 mln zł. Jeżeli cena wzrośnie do 5000 zł to mamy 2x4300x5000 zł = około
          43 mln zł.
          Różnica to ponad 4 mln zł. Kto z was potrafi zarobić 4 mln jednym ruchem na tym
          samym towarze?
          • Gość: Marian Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.171.79.174.crowley.pl 07.09.06, 15:26
            My nie - ale SUPO tak. Jestem pod wrażeniem.
          • Gość: woody Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 07.09.06, 18:46
            powierzchnia mieszkalna to 17 668 m2 , czyli zysk przed rozpoczęciem budowy
            wynosi w stosunku do ceny pierwotnej 3 970zł. - 17 314 000 zł. , niewąsko.
            • Gość: wiki Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.devs.wavenet.pl 08.09.06, 19:23
              do tej pory myślałam o nich dobry developer kiepski administrator.
              niestety wniosek smutny: wyciągnąc jak najwięcej za jak najmniej....jak zarobią
              na tym pare mln to po co sie przejmowac opinia. wybuduja to osiedle a
              potem...słodki jest żywot rentiera ;(
              trzymam za Państwa kciuki.moze jednak zapadnie decyzja sadowa korzystna dla
              kupujących....co za kraj co za czasy
              wiki
    • dzius101 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 11.09.06, 07:53
      Mam pytanie: czy rzeczywiście wybieracie się Państwo z tą sprawą do sądu?
      • Gość: Marian Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 11.09.06, 19:55
        Ja bym chetnie poszedl. Z tym ze nie widze podst prawnej na tego. Umowa jest
        bardzo dobrze skonstruowana (od strony SUPO). Innymi słowy, developer sie bardzo
        dobrze zabezpieczył i jest nie do ruszenia.
        M.
        • Gość: M Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 13.09.06, 20:34
          W grupie sila! Moze razem? Szukam doszlych i niedoszlych klientow SUPO.
          M
          • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 17.09.06, 10:40
            Cyz Wam też przysłali wzór umowy realizacyjnej? Jeśli tak, to co robicie?
            Zostajecie z nimi, czy się wycofujecie?
            • Gość: Bronek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 17.09.06, 10:59
              Kiedy dostałas taka umowe?
              Czy po raz pierwszy? ;-)
              Nam wzór takiej numowy (na nasze zyczenie) przeslali juz dawno. Co z tego, skoro
              pozniej zwrócili nam zadatek....
              • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 17.09.06, 20:53
                Po raz pierwszy dostałam wzór umowy od razu jak wpłaciłam 2000 zł.
                Tak jak wszystkim zwrócili mi pieniądze na konto, z którego poszły do nich,
                chociaż przez telefon mówiłam, że czekam na pozwolenie i nie chciałam zwrotu.
                Teraz - 3 czy 4 dni temu przysłali mailem wzór umowy (bez wstawionych cen) z
                prośbą o ewentualne poprawienie danych.
                Nie wiem, czy takiej firmie można zaufać - czy raczej się wycofać. Zresztą w
                ogóle boję się "wirtualnego" mieszkania.
            • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 20:54
              Mi nic nie przysłali.
              Ale raczej nie spodziewałam się że mi przyślą, bo byłam dla nich trochę niemiła
              (zupełnie niewiedzieć czemu).
              A projekt umowy realizacyjnej również dostałam wraz z podpisaniem rezerwacji.

A w umowie realizacyjnej wpisali chociaż cenę? Jeśli tak to jaką?
              • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 20:58
                A wiesz, czy mają już pozwolenie i jeśli tak, to czy jest prawomocne?
                • Gość: Bronek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 17.09.06, 21:03
                  Podobno dostali takie pozwolenie 7 wrzesnia. Ma sie uprawomocnic na dniach(dwa
                  tygodnie od daty wydania). Ciekawe co z cenami?
                  B
                  • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 17.09.06, 23:08
                    Listek, a nie uczyła Cię mamusia, że trzeba być miłym dla ludzi? ;)
                    • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.06, 19:47
                      Do Arniki:

a uczyła, uczyła, sama jest miła, ja również podobno jestem miła, ale nie
                      lubię, kiedy ktoś zachowuje się niepoważnie. Wtedy jestem niemiła :-)
                      Powodzenia!
                  • Gość: żagiel Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 19.09.06, 21:48
                    a skąd masz takie wieści bronek? może to ty te pozwolenia wydajesz?:-) i co
                    czekasz? bo ja byłem na targach no ichyba jednak czekam na ten świstek! :-)
                    pozdrawiam sąsiadów doszłych i niedoszłych....
                    • Gość: Bronek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.171.79.174.crowley.pl 20.09.06, 10:01
                      Ja (pewnie tak samo jak ty) jestem bardzo zainteresowany inwestycja. Taka
                      informacje dostalem wlasnie od nich. Niemal na drugi dzien dostalismy fakture do
                      podpisania (zwrot pieniedzy wplaconych jako zaliczka).
                      Jakie wrazenia z targów?
                      bylo cos ciekawego?
                      brinisław
                      • Gość: Hela)) Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 217.153.76.* 20.09.06, 10:48
                        A jeżeli ktoś miał na umowie rezerwacyjnej cenę 3970 to będzie dopłacał
                        teraznawet do 5000zł.?.
                        Kiedyś zrezygnowałam z ich usługi dlatego mnie to interesuje.
                        • Gość: Bronek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.171.79.174.crowley.pl 26.09.06, 08:32
                          czy wiecie może cos nowego na ten temat?
                          B.
                        • Gość: Hela Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 217.153.76.* 27.09.06, 15:35
                          KTO MI W KONCU ODPOWIE...
                          Czy osoba podpisująca rezerwacje na 3970 musi dopłacać teraz do 5000.
                          • Gość: ewa Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.06, 16:06
                            Ja Ci mogę odpowiedzieć - że niewiem.
                            Ja miałam rezerwację, wygasła, informowali o tym że cena wzrośnie, będzie
                            poniżej 5000. Niby dla tych, którzy dokonali rezerwacji, proponowali cenę 4500.
                            Ale do tej pory nikt się nie odezwał.
                            A ja już nie chcę od nich kupować, skoro na samym początku nawalili.
                            • Gość: Hela:-)) Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 217.153.76.* 27.09.06, 18:08
                              Dzięki wielkie za odp.
                              Już teraz wiem że dobrze zrobiłam rezygnując z mieszkania na Chrościckiego.
                              Nie żałuję.
                              A nowolazurowa po rezygnacji, jest nawet dla mnie na korzyść.
                              • Gość: Agnieszka Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 11:13
                                A może zastanowimy się najpierw, gdzie lezy przyczyna nie otrzymywania przez
                                developerów pozwoleń na budowy, wstrzymywanie procedur...itp. Czy wiedzą
                                Państwo w jakich czasach żyjemy? Tak łatwo jest kogoś oskarżyć... Szkoda,że nie
                                piszą tu osoby, którym SUPO pomogło w wielu sprawach, głównie finansowych...
                                SUPO czeka na uprawomocnienie. Być może będzie ono już na dniach. Sprzedaż jest
                                wstrzymana. Rezerwacje po zwrocie zaliczki obowiązują nadal. Po otrzymaniu
                                uprawomocnienia będą podpisywane umowy Realizacyjne.W celu uzyskania informacji
                                proszę się nie obawiać i dzwonić do Supo. Wszystko wyjaśnią. Pokażą
                                dokumenty... etc.
                                • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 13:27
                                  Witamy pracownicę SUPO!!
                                • Gość: hela2 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 28.09.06, 18:17
                                  no, to rozumiem! dobrze,że pani napisala. mialam dzwonic,ale mowicie,ze wy
                                  bedziecia,wiec czekam.
                                • Gość: Hela:))) Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 217.153.76.* 29.09.06, 08:45
                                  rozpisała się Pani ale nic z tego nie wynika że Supo dla pierwszych klientów
                                  będzie miało cenę taką jak na początku. A jeżeli supo wiedział o możliwych
                                  znacznych wzrostach ceny za m to dlaczego nic o tym nie wspomniał. (((
                                  • anika51 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 29.09.06, 13:26
                                    Pani Agnieszko, a może należało po prostu nie zawierać umów rezerwacyjnych i
                                    nie zawracać ludziom głowy przed otrzymaniem pozwolenia na budowę? Nie przyszło
                                    Wam to do głowy? Kązdy z nas przez ten miesiąc czy dwa oczekiwania stracił
                                    kilka- kilkanaście tysięcy - bo o tyle wzrosły ceny na rynku wtórnym. Co
                                    będzie, jak wszyscy złożymy pozew o odszkodowanie?
                                  • adep1 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego - ceny 05.10.06, 17:02
                                    Nie pracuję w SUPO ;-)

Mieszkam w ich pierwszym domu, nie jestem całkowicie zadowolona, ale z finansami
                                    problemów nie było;

a zo do zdania "A jeżeli supo wiedział o możliwych
                                    > znacznych wzrostach ceny za m to dlaczego nic o tym nie wspomniał" - sorry,
                                    ale to nie tak; to RYNEK decyduje o cenach, proszę spojrzeć, jakaś firma "znak
                                    Q" chce 5900! skopiowałam:

Znak Q - Wlochy IP: 212.123.204.*
                                    Gość: kupiec 04.10.06, 10:39 + odpowiedz

Czy ktos sie zastanawia nad kupnem mieszkania od tego developera, czy ktos ma
                                    jakies dodatkowe info na temat spolki, wlascicieli, etc.

• Re: Znak Q - Wlochy IP: 212.123.204.*
                                    Gość: kupiec 05.10.06, 11:47 + odpowiedz

Dodam jeszcze ze jest to na ul. Kleszczowej.

• Re: Znak Q - Wlochy IP: *.acn.waw.pl
                                    Gość: gosc 05.10.06, 14:58 + odpowiedz

Jaka jest cena metra? Czy mają jakąś stronkę?

• Re: Znak Q - Wlochy IP: 212.123.204.*
                                    Gość: kupiec 05.10.06, 15:57 + odpowiedz

5900 www.znaq.pl

--
                                    • Gość: jaś Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego - ceny IP: *.chello.pl 21.10.06, 17:06
                                      Witam,
                                      Dziś podpisałem umowę realizacyjną. Czy ktoś z was konsultował umowę z
                                      prawnikiem? Ciekawy jestem waszych opini na ten temat.
                                      Pozdrawiam
                                      • Gość: Mietek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego - ceny IP: *.kablowka.waw.pl 22.10.06, 09:50
                                        U mnie zastrzezenia budzi zapis o przerzuceniu oplaty na klienta w przypadku
                                        wzrostu cen materialow budowlanych. Czy u Ciebie/WAs tez jest taki zapis? Co o
                                        nim sądzicie?
                                        Mietek
                                      • Gość: leniu Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego - ceny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.06, 19:31
                                        macie jakies zastrzezenia do umowy? Chodzi o Supo i Chroscickiego!!!
                                        Ile placiliscie za m2? Co Wam sie tam nie podoba ogolnie?
                                        • Gość: Andrzej Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego - ceny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.06, 19:53
                                          Wlasnie! mam podobne pytania! Piszcie o dosw.s Supo! Ta cena za m2 troche duza
                                          jak na Wlochy, to taka sobie dzielnica
                                          • Gość: ania Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego - ceny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.06, 22:56
                                            w poniedzialek wybieram sie do nich
                                            Lokalizacja,ok
                                        • Gość: MAX Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego - ceny IP: *.greennet.org.pl 01.12.06, 21:04
                                          Witam Supowiczów

Ja mam zastrzezenie do wskaźnika SEKOCENBUD - index zmiany cen materiałów
                                          budowlanych) - par 5 umowy? Czy takie zapisy to normalna praktyka developerów i
                                          czy moze ktoś probował to usunąć z umowy ? Jakie jest ryzyko że wsk przekroczy
                                          3% i bedziemy placić wiecej? Teraz jest 5900 za metr i wolałbym wiecej już nie
                                          płacić ! Gdzie mozna zobaczyć historyczne wartości wskaźnika?
    • dzius101 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 09.11.06, 07:54
      Sprawdźcie czy wasz budynek może bez problemu być przyłączony do prądu. Na
      Trzcinowej II właśnie mamy z tym problemy. Wprawdzie wasz przyszły budynek leży
      w bardziej wygodnej pozycji pod tym względem, ale z drugiej strony mogą to być
      tylko i wyłącznie pozory.
      • Gość: edmund Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 11.11.06, 12:14
        Tak, zgadza się!. W supo powiedzieli mi ze nie kazdy dostanie piwnicę, bo czesc
        bedzie przeznaczona na generatory pradu.
        • Gość: pepsi Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 12.11.06, 11:51
          Pytanie do p.Agnieszki S (SUPO). Czy ta inwestycja ma jakies problemy z
          podlaczeniem do miejskiej sieci elekt. ? O co chodzi z agregatorami pradu ?
          chyba nie zamierzacie dostarczac pradu w ten sposob, to nie PRL?
          • Gość: pepsi Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 12.11.06, 11:54
            oczywiscie pytanie bylo o generatory pradu...
    • Gość: leniu Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.06, 11:18
      A jak oceniacie tego Developera?
      • Gość: woody Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 18.11.06, 20:23
        Buduje przyzwoicie, a że pokombinował z cenami , sam bym tak zrobił.
        • Gość: maniek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 19.11.06, 21:37
          To ty jesteś oszust!
          • Gość: woody Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.aster.pl 19.11.06, 21:48
            No .
            • Gość: Mietek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 26.11.06, 13:33
              Taka praktyka ma miejsce wsrod wielu developerow. Pytanie - czy my musimy to
              akceptowac i godzic sie na to? Niestety sytuacja zmusza nas do tego. Nie ma
              wyboru. Zwlekajac po prostu stracimy.
              • Gość: ania Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.06, 22:01
                A co sadzicie o cenie 5400 za m2,tyle mi podali za mieszkanko? Warto kupic u
                nich na Chroscickiego? Nie wiem jak ceny we Wlochach?
                • Gość: marian Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 28.11.06, 23:08
                  przeczytaj uwaznie szczegolnie ostatnia czesc tego forum. Jesli cena Ci
                  odpowiada - postaraj sie jak najwiecej rzeczy ujac w umowie. Nie pozwol aby z
                  tych 5400 za m2 zrobilo sie 6000. Wez tez pod uwage bliskosc projektowanej
                  ruchliwej i halasliwej obwodnicy, przepompownie sciekow tuz obok (mozliwy smorod
                  choc ja nigdy go tam nie czulem) no i wez po uwage ze developer jest zdolny do
                  machlojek. Ale jesli wytargujesz dobra umowe i warunki ci odpowiadaja - to ok
                  • Gość: ania Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.06, 23:21
                    A Ty Marian tam mieszkasz w okolicy czy kupiles od nich? Widze ze masz dobre
                    informacje ;)
                    A wiesz cos o Chroscickiego? Podobno ma byc poszerzana, pewnie ruch sie tam
                    zwiekszy...
                    • Gość: ola Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 212.160.172.* 29.11.06, 10:17
                      Mieszkam na obywatelskiej - spoko okolica - nic nie śmierdzi - czasami słychać
                      samoloty - obok factory będzie osiedle domków - bardzo rozowojowa okolica
                      • jsroda Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 30.11.06, 21:55
                        Olu, wiesz coś więcej o tym osiedlu domków? gdzie i kto będzie budował? A czy
                        to Supo w końcu ma pozwolenie na budowe?
                        • Gość: andrzej Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.06, 22:59
                          Olu, mylisz sie. Bylem na Obywatelskiej wczoraj. Tam gdzie ma stac inwestycja
                          Supo smierdzialo i to intensywnie!
                          A jaka jest gwarancja ze nie rozbuduja tego?
                          Latem pewnie czuc jescze bardziej
                        • Gość: OLA Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 212.160.172.* 01.12.06, 11:06
                          Przy factory powstanie osiedle domków na pow. ok 52 ha - wykupił ziemię fundusz
                          międzynarodowy itp. Obok inwsetycji Supo powstanie inne domy, które wybuduje
                          developer z Krakowa - sprawdzałam u Gł. Architekta ( nie wiem czy mają już
                          pozwolenie na budowę). Jeśli chodzi o smród z przepompowni to zostaję przy
                          swoim zdaniu-jeśli chodzi o rozbudowę zawsze można się dowiedzieć czy są takie
                          plany.
                          • Gość: MAX Re: SUPO - Chrościckiego (wsk Sekocenbud) IP: *.greennet.org.pl 01.12.06, 21:02
                            Witam Supowiczów

Czy wszyscy Państwo macie w umowach (realizacyjnych) wstawkę dot. wskaźnika
                            SEKOCENBUD - index zmiany cen materiałów budowlanych)?
                            Czy takie zapisy to normalna praktyka developerów i czy moze ktoś probował to
                            usunąć z umowy ? Jakie jest ryzyko że wsk przekroczy 3% i bedziemy placić
                            wiecej? Teraz jest 5900 za metr i wolałbym wiecej już nie płacić !
                            Gdzie mozna zobaczyć historyczne wartości wskaźnika?
                      • Gość: listek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.06, 19:55
                        Potwierdzam - smród na rogu Chrościckiego i Obywatelskiej (tuż przy pętli 127)
                        jest OHYDNY. Byłam tam wczoraj i współczuję tym którzy będą mieszkali w tym
                        narożniku!! Parę metrów dalej nic nie czuć, ale jak wiatr zawieje ....
                        Feeeeeeeee
                        • wiazek07 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 12.12.06, 22:55
                          hm to dziwne bylem tam wczoraj wieczorem i nic... zadnego przykrego zapachu nie
                          czulem. zobaczymy jutro
                          • Gość: roberto Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.06, 23:27
                            Zalosni jestescie!
                            Jak moze nie smierdziec przy przepompowni sciekow, a do tego bedzie
                            rozbudowana, bo przybedzie mieszkancow.
                            W razie ew.awarii wspolczuje Wam
                            • Gość: gg Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.chello.pl 13.12.06, 22:51
                              taa... od razu wywali na 20 metrow w gore fontanna smierdzacych sciekow ...
                              przestancie pisac takie glupoty jestem tam co wieczor i jest NORMALNIE!!!
                              normalny zapach zadnych problemow
                              • wiazek07 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 16.12.06, 19:19
                                jak myślicie która część B C CZY D na Chrościckiego bedzie najlepsza do
                                mieszkania ?
                                • Gość: BB Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 02.01.07, 21:56
                                  B
                              • Gość: ziomal111 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.chello.pl 01.07.07, 01:31
                                Panowie, czy możecie zacytować ten fragment ? Jeszcze nie dostałem nic takiego,
                                ale też zaczyna mnie to zastanawiać ! Ciekawe co to ma na celu !
                                • Gość: ziomal111 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.chello.pl 01.07.07, 01:33
                                  Jak tylko to dostanę to przeanalizuje to z prawnikami i napiszę o co z tym chodzi.
                        • Gość: sz Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.gitd.gov.pl 29.07.08, 18:45
                          Po ile sprzedają teraz mieszkania? Da się coś wytargować?
                • Gość: tomik Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.interdom.net.pl 26.08.08, 19:09
                  witaj nie warto ten blog jest cały do bani dach juz jest a woda
                  cieknie po scianach a w garazach woda stoi
                  • Gość: wkurzona Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 192.193.245.* 27.08.08, 12:32
                    woda cieknie po ścianach ponieważ rynny które są poprowadzone z
                    dachu nie mają odpływów, najlepiej widać to od dziedzińca. Od
                    zewnątrz rynny - rzygacze wystają poza budynek i jest tymczasowo ok,
                    dopóki nie będą wykończone.
    • Gość: n Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.12.06, 05:56
      Poza tym supo tez smierdzi....
      • Gość: Gość Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 195.8.101.* 15.12.06, 07:33
        Jak komuś SUPO śmierdzi to polecam Dolcan, tam znajdziecie to czego porzebujecie
        ....
      • Gość: gosc Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 12:31
        chyba tylko dlatego ktokolwiek pisze że śmierdzi, bo sam śmierdzi... o Supo
        wiadomo, że nigdy nikogo "nie przekreciło". Ja trafiłam do nich z rekomendacji,
        bo wiem co dotychczas wykonali.Każda ich inwestycja zakończyła się normalnie,
        czyli aktami notarialnymi. Może to konkurencji tak bardzo śmierdzi Supo.....??
      • Gość: supermen Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 12:39
        kocham internet za nieskrępowaną możliwość wyrażania swoich myśli i poglądów:)
      • Gość: mycek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 12:44
        Kupiłam mieszkanie na Wilczyckiej, moja siostra kupiła drugie na chrościckiego.
        Jeśli chodzi o wykonanie to nie mam zastrzeżeń. Nawet jak się coś popsuje to przychodza i naprawiają (trzeba pamiętać żeby zgłaszać wszystko pisemnie)Akty notarialne były po jakiś 4 miesiącach po oddaniu budynku..teraz juz nie pamietam dokładnie. Jedyna moja uwaga to, że lepiej wychodzi im budowanie niż administrowanie:)ogólnie jestem za i polecam ich dalej
        • Gość: Klientka SUPO Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.chello.pl 05.01.07, 13:21
          A ja jestem zadowolona z administracji. Mają niskie koszty-płaci się za faktyczne zużycie a nie zaliczkowo i wychodzi o wiele taniej. Słyszałam,że na wcześniejszej budowie gdzie supo nie jest juz administratorem bo było "fuj"..po przejeciu zarządu przez wspólnotę i zatrudnieniu admina z zewnątrz koszty utrzymania mieszkań wzrosły o 100% a co najśmieszniejsze firma z zewnątrz wytrzymała ze współnotą tylko 6 miesięcy:))ciekawe dlaczego?nikt nie pisze że 1/3 osób zalega z czynszami po pół roku i zamiast zachowywać się jak ludzie to uważają, że jak płacą to im się nalezy wszystko i np..wybijaja szyby na klatkach..psują furtki kopiąc je po pijaku..patrzą jak złodziej bezkarnie kradnie z posesji mechanizm do bramy i "machają mu na droge"... ze wszystkimi można się dogadać, tak sobie myślę po prostu:))
          • Gość: Strong Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.acn.waw.pl 06.01.07, 14:27
            podzielam!najgorsze jest tylko to, że forum to nie zbiór porad i informacji,
            tylko niestety zbiór szlamu i chłamu, i nic nie można się ważnego dowiedzieć,
            zwłaszcza, że każdy może pisać co chce - i zainteresowani i przybłędy!
            najlepiej byłoby stworzyć forum dla samych sąsiadów, ale to już po wprowadzeniu
            się. Może się podejmę..Niektóre osoby już poznałem (!) - łaaaadnie będzie!
            Pozdrawiam!
            • Gość: Robert Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 08.01.07, 23:10
              1 Zwroćcie uwage na planowana inwestycję ruchliwej drogi tuz pod oknami z
              polnocnej strony.
              2 przepompownia sciekow pod oknami z drugiej strony (z zapachem to sie raczej
              nie kojarzy)
              3. developer stosuje najtansze rozwiazania i materialy. stad cena mieszkan.
              czy warto?
          • Gość: wiki Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.devs.wavenet.pl 13.01.07, 17:05
            Witam przedstawiciela SUPO :)) i donoszę że oprócz tego że jestesmy szczęsliwi
            bez Państwa administracji:
            1) Koszty mamy takie same za to jakośc i zakres usług znacznie większy :))
            2) Nadal mamy tego samego administratora (profesjonalna firma) która nam
            pomogła przejąc zgodnie z prawem nieruchomośc
            3) nikt nie zalega z płatnościami mimo, że nas tym SUPO straszyło
            4) >zamiast zachowywać się jak ludzie to uważają, że jak i np..wybijaja szyby
            na klatkach..psują furtki ko
            > piąc je po pijaku..patrzą jak złodziej bezkarnie kradnie z posesji mechanizm
            do
            > bramy i "machają mu na droge"... ze wszystkimi można się dogadać, tak sobie
            my
            > ślę po prostu:))

i nagle teraz tego już nie robimy....ciekawe kto nas nauczył kultury....tak
            Szanowni Państwo SUPO odpowiadac bedzie jeśli coś sie stanie na Waszych
            nieruchomościach
            • Gość: G. Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 14.01.07, 12:32
              kupujacych przestrzegam. Jest to developer ktory chce zarobic na czym (i na kim)
              sie da. Dlatego nie wahal sie podniesc ceny (mimo ze w umowie rezerwacyjnej bylo
              inaczej). Ja wyraznie uslyszalam, ze taki jest rynek i jak mi sie nie podoba, to
              nie musze zawierac z nimi umowy. Niestety ja nie jestem w takiej sytuacji jak
              moj znajomy, ktory kupowal drugie mieszkanie. On mogl sobie pozwolic na
              rezygnację (ma gdzie mieszkac). Mam nazdieję tylko ze wiekszych przekretow juz
              nie bedzie. Pisze wiekszych, bo jakies na pewno sie jeszcze przytrafia. Ten
              developer z tego co sie naczytalam i nasluchalam (niestety juz po podpisaniu
              umowy rezerwacyjnej) z tego slynie.
              G.
          • Gość: Lokator Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.stolica.pl 19.01.07, 16:00
            > A ja jestem zadowolona z administracji. Mają niskie koszty-płaci się za
            faktycz
            > ne zużycie a nie zaliczkowo i wychodzi o wiele taniej.

oooooo nie wiem czy taniej, jeśli Pan Administrator nie wpadnie na jakiś
            wspaniały pomysł i nie obciąży wszystkich za awarie która powinna być usunięta
            w ramach gwarancji lub nie przezuci na mieszkańców jakis kosztów z sufitu, bo
            np. idą wakacje i nie ma za co wyjechać

Słyszałam,że na wcześnie
            > jszej budowie gdzie supo nie jest juz administratorem bo było "fuj"..po
            przejec
            > iu zarządu przez wspólnotę i zatrudnieniu admina z zewnątrz koszty utrzymania
            m
            > ieszkań wzrosły o 100%

tia między bajki można to wlożyć

a co najśmieszniejsze firma z zewnątrz wytrzymała ze wsp
            > ółnotą tylko 6 miesięcy:))ciekawe dlaczego?nikt nie pisze że 1/3 osób zalega
            z
            > czynszami po pół roku

firma jak administrowała tak administruje, a przy tym mamy jasną i klarowną
            sytuację finansową - wiemy za co płacimy

i zamiast zachowywać się jak ludzie to uważają, że jak pł
            > acą to im się nalezy wszystko i np..wybijaja szyby na klatkach..psują furtki
            ko
            > piąc je po pijaku..patrzą jak złodziej bezkarnie kradnie z posesji mechanizm
            do
            > bramy i "machają mu na droge"...

fakt że ukradl ktoś siłownik, ktos widział i niezareagował.... ale na siłownik
            zebraliśmy sami, sami go zamotowaliśmy, a SUPO w tej materii nie zrobiło nic !!!

ze wszystkimi można się dogadać, tak sobie my
            > ślę po prostu:))

fakt ze wszytkimi tylko nie z SUPO, tu mamy doczynienia z monologiem ... płać i
            nie pytaj za co, administrator - osoba nie kompetentna aby zabrać głos w
            jakiejkolwiek sprawie - uciekł z ostatniego zebrania jak pies z .... jak ludzie
            zaczeli się go wypytywać :))) śmieszne ale niestety prawdziwe ...

Pozdrowienia dla Pana Remigiusza naszego byłego administratora z SUPO ... byśmy
            więcej nie musili mieć z Panem doczynienia
      • Gość: king Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.acn.waw.pl 25.01.07, 18:52
        Pozdrwiam sąsiadów z "B"! Wiecie,że tej przepompowni wcale tam nie będzie!
        Ucieszyłem się podwójnie, bo ktoś podobno z tego powodu zrezygnował! ha,ha
        • Gość: lolek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 192.193.245.* 02.02.07, 09:07
          King co znaczy ze przepompowni nie bedzie ..przeciez stoi i dziala ?
          • Gość: xxx Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.chello.pl 05.02.07, 22:27
            no wlasnie co z ta przepompownia?
    • Gość: ;) Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.07, 14:07
      To jak? smierdzi tam u Was czy nie?
      • Gość: rrrrr Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 20.01.07, 23:31
        od strony przepompowni smierdzi. od strony torow czy strazy - nie
        • Gość: k Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 24.01.07, 22:07
          Nie polecam kontaktu z p Magdalena. Arogancja i niedotrzymywanie slowa.
          • Gość: klient Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.cofund.org.pl 25.01.07, 09:33
            Niestet musze potwierdzić. Z arogancją się nie spotkałem ale niedotrzymywanie
            słowa owszem. A zapowiadało się miło. Pani Magdo, Pani się weźmie do pracy!
            • Gość: kkk Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.171.79.174.crowley.pl 25.01.07, 19:15
              Jak ogolnie oceniacie tego developera - przeciez ma tylu klientów?
              Czy wszyscy sa niezadowoleni?
              k
              • Gość: gogol Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 27.01.07, 11:23
                poczytaj sobie to forum dokladnie. Zobacz - sprzedaz rozpoczeli w czerwcu 2006
                czy jakos tak. Maja kupe wolnych mieszkan. Dlaczego?
                • Gość: były klient Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 213.241.39.* 27.01.07, 12:35
                  tylko kasa, kasa, kasa się liczy ...
                  mówisz że teraz P.Magada jest arogancka i nie dotrzymuje słowa, zobaczysz co bedzie jak juz zapłacisz....
                  • adep1 Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 28.01.07, 22:32
                    A jak kasa zmienia...

Ja mieszkam w pierwszym domu, który SUPO wybudowało w Warszawie.
                    Nie mogę powiedzieć, że jestem całkiem zadowolona, niedoróbki są, ale oni byli
                    zawsze bardzo mili!
                    Czytam o arogancji, niegrzecznych zachowaniach i dziwię się - co się tam stało?

Co prawda, kiedy budowali nasz dom, to p.Daniel mieszkał jeszcze w swoim domu w
                    Sochaczewie, z pierwszą żoną, a nie z p. Magdą...
                    • Gość: romuald Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 28.01.07, 22:49
                      Potwierdzam. U mnie tez byli mili a pozniej mnie wyrolowali. Mialem miec
                      mieszkanie kupione za niecale 4000pl/m2. Skonczylo sie na 4500. Umowa
                      rezerwacyjna wygasla (niby nie dostali poozwolenia w okreslonym czasie).
                      Powiedzieli, ze powinienem sie cieszyc, ze nie sprzedaja mi po 5 kafli z kawalkiem.
                      • Gość: king Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 15:03
                        to d..pa z Ciebie, a ja teraz mam może twoje mieszkanie za rozsądne pieniądze!
                        he
                        • Gość: turek Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.kablowka.waw.pl 31.01.07, 23:40
                          jakos rozsądek nie kojarzy mi sie z twoja osoba
                          • jsroda Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego 06.02.07, 10:55
                            Mam pytanie do tych którzy już kupili. Jaki jest harmonogram wpłat? Kupuijąc
                            teraz trzeba pewnie bedzie "wyrównać" do harmonogramu robót. Możecie powiedzieć
                            jak to na dzisiaj wygląda? Dzięki ;-)
                            • Gość: aa Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.171.79.174.crowley.pl 07.02.07, 10:52
                              to uzgadniasz indywidualnie z deweloperem. Pewnie bedo chcieli 100 k 150 k na
                              1sza transze
                              • Gość: Hania Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: *.crowley.pl 07.02.07, 11:45
                                A kiedy wpłaca się ostatnią ratę? Czy już po oddaniu budynku czy jeszcze przed?
                                • Gość: KOOKO Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 212.160.172.* 07.02.07, 15:54
                                  HEJ
                                • Gość: OLA Re: SUPO - Inwestycja Chrościckiego IP: 212.160.172.* 07.02.07, 15:54
                                  CZY OD STRONY DRUGIEJ CZĘŚCI INWESTYCJI ( OD TORÓW) BĘDZIE SĄSIEDZTWO?