Dodaj do ulubionych

Astma a ciąża

21.05.05, 18:12
Mam do Was pytanie odnośnie lekarstw. Staramy się z mężem o dzidziusia. Niestety od dwóch miesięcy biorę leki na astmę i muszę jeszcze je trochę pobrać. Wiem ze tabletki sa niebezpiecznie wiec ograniczylam tylko do dwoch wziewnych: Serevent dysk i Flixotide. Czy ktoras z was tez brała je przed ciążą i w pierwszym trymestrze? Jaki moze byc ich wplyw na dziecko?
Obserwuj wątek
    • michalina761 Re: Astma a ciąża 21.05.05, 22:37
      16tc. Jestem alergiczką. Zanim zaszłam w ciążę, skontaktowałam się z
      alergologiem i zapytałam jakie leki mogę brać, jak tylko zajdę w ciążę.
      Pierwszy trymestr jest ważny, więc nie chciałam nieświadomie truć dziecka. Nie
      wszystkie leki mogłam brać.
      Polecam wizytę u specjalisty, nie szukaj rady na forum, spotkałam się tutaj z
      bzdurnymi odpowiedziami.
      Pozdrawiam i zyczą płodnych cykli.
    • werrap Re: Astma a ciąża 23.05.05, 08:16
      witam
      również jestem alergiczką i jestem w ciąży leki wziewneprzyjmuję reszty nie,
      ale rzeczywiście tolekarz powinien cie pokierować, zadecydować jakie leki
      będziesz mogła brać z większością jest tak że nie sprawdzono jak działają w
      ciąży :(
    • milena1 Re: Astma a ciąża 23.05.05, 10:08
      jestem astmatyczką od 11 lat i z pewnością przez ten czas brałam już wszystkie
      leki...
      Leki wziewne(serevent i flixotide) są bezpieczne w ciązy. Znacznie gorsze jest
      nie branie leków i narażanie się na ataki duszności a dzidziusia na
      niedotlenienie. Nic się nie martw. Ja przy obu ciążach brałam leki wziewne i
      urodziłam siłami natury, o czasie zdrowiutkie dzieci. teraz jestem w trzeciej
      ciąży i na tyle mi się poprawiło, że mogłam odstawić leki i czuję się dobrze. U
      1/3 kobiet w ciąży objawy astmy się zmiejszają.Może u Ciebie też tak będzie.
      Astma nie jest żadną przeszkodą w urodzeniu ZDROWEGO dziecka. Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka