20.04.12, 11:16
http://tinypic.pl/i/00182/6u0cofbdspxp_t.jpg

Obserwuj wątek
    • tetika Re: :):) 20.04.12, 11:31
      hihihih dla mnie weekend trwa od miesiaca smile
      i narazie niech tak pozostanie....
      • kendo Re: :):) 20.04.12, 12:08
        o bozeszzzzzzzzzzzzzzzzzzzz,jaka Greis przeszczesliwa....

        a Teti tez na razie zadowolona,
        ale chyba trza szukac cos nowego caly czas?
        • tetika Re: :):) 20.04.12, 13:01
          od poniedzialku zaczynam aktywniejsze dzialania zmierzajace w tym kierunku.
          skoro pan z tamtej pracy jeszcze nie zadzwonil a ja w miedzyczasie dowiedzialam sie tak naprawde jak to ma wygladac , to pora nie ogladac sie tylko za jednym i wziac sie do roboty smile
          w koncu kto szuka to znajdzie.
          • jaga_22 Re: :):) 20.04.12, 13:14
            Pamiętam jak dzieci szukały pracy.Jak nie zadzwoni w ciągu paru dni,
            to raczej marna szansa,że w ogóle zadzwoni.
            Póki co, używaj większego weekendu.
            Greis życzę udanego wypoczynku. http://s14.rimg.info/91e29f719ee83c70d8934de42307832b.gif
            • kendo Re: :):) 20.04.12, 13:25
              tak,tak Teti
              trzeba sie zmobilizowac i szikac,
              oczywiscie kcikuje za wyszukanie i przyklepanie.

              wypoczywajcie aktywnie,
              tutaj niby ma byc poprawa pogody...
              ale na razie zasalam mlecze na ogrodzie bo wilgotno,
              to szybciej bedzie dzialac,teraz je nozem z gory traktoje.
              • tetika Re: :):) 20.04.12, 14:46
                jest taki jeden dzien na wiosne kiedy mlecze zakwitaja " hurtem" cale trawniki wzdluz ulic, wszystkie trawniki kolo blokow i gdzie sie tylko dwa wygladaja jak zolty kobierzec. pachnie wtedy upojnie i od tego dnia juz wiadomo ze na pewno bedzie cieplo.
                u mnie dopiero pierwsze odwazne rozkwitly dzisiaj.
                nie mialabym serca ich tak od razu scinac, sa przeciez takie piekne i pachnace/ A moja bratowa to ma przepis na miod leczniczy z takich mlodych mleczykow. nie znam przepisu , ale bardzo to smaczne jest.
                • jaga_22 Re: :):) 20.04.12, 15:34
                  Dopóki nie ma puchatej kulki z nasionkami,z kwiatków można by coś zrobić
                  dla zdrowia.
                  U mnie pada,grzmi i błyska,ale ciepło.
                  • tetika Re: :):) 20.04.12, 15:48
                    o znalazlam smile
                    prosze jakby ktoras chciala
                    www.w-spodnicy.pl/Tekst/Przysmaki/525922,1,Przepis-na-miod-z-mniszka-lekarskiego.html
                    • kendo Re: :):) 20.04.12, 17:24
                      ha...ja zasalalam dzis mlecze w ogrodzie
                      coby sie "spalily" i nie zakwitly,
                      kolor OK,ale na samego mlecza przy dotyku mam alergie...
                      ale wiem jak smakuje wino z mlecza,
                      kiedys znajoma mnie poczestowala....
                      • tetika Re: :):) 20.04.12, 17:40
                        o winie nigdy nie slyszalam. umialabys opisac smak?
                        • dorka556 Re: :):) 20.04.12, 21:48
                          Wina z mlecza nie piłam, ale pomagałam znajomej zrywać kwiaty na wino. Natomiast o miodzie z mleczy dopiero teraz dowiedziałam się.
                          Kto wie, może w tym roku sobie zrobię, przepis b.prosty. Oczywiście tutaj jeszcze mlecze nie kwitną, ale jak zakwitną, to jest żółto i te 300 kwiatków, migiem się zerwie.
                          • irene.jg Re: :):) 23.04.12, 19:56
                            A ja podaję przepis na herbatkę ze świeżych lub suszonych liści mniszka czyli pospolitego mleczu:
                            Garść świeżych liści lub garść suszonych wrzucić do garnka, wlać 4 szklanki wody, zagotować, a później na małym ogniu podgotować 2-3 minuty. Pozostawić do naciągnięcia na 15 minut, przecedzić. Pić ciepłą herbatkę w ciągu dnia.
                            Można liść mleczu połączyć z liścmi pietruszki w stosunku 1:1 - wspaniała kuracja odnawiająca wątrobę.
                            • kendo Re: :):)smak wina z kwiatkow mlecza 23.04.12, 20:09
                              *Irene
                              az kusi ta herbatka,
                              ale sie boje babli .....

                              Teti
                              zaczne od koloru,
                              bardzo slaby slomkowy kolor,
                              zapach pamietam tez byl przyjemny,
                              smak "bardzo aksamitny"
                              w przelyku tworzylo mile uczucie jakby jedwabnego musniecia....
                              slodkawe-a moze za slodkie bylo nawet dla mnie,bo kolezanka lubi "miod" i tak sprzeczalysmy sie,ze powinno byc mniej slodkie lub slodsze....
    • greis52 Re: :):) 18.05.12, 07:57
      wątek zrobił sie aktualnysmilesmile
      a i pogode zapowiadają weekendową
      życzę Wam wielu kilinarno-pogodowych przyjemnosci...
      • henryk245 Re: :):) 18.05.12, 08:23
        lykend zapowiada sie ogrodowo-pracowity
        sloneczko,wiatr i przelotne deszczyki

        ponoc 20bm bedzie z jakiegos powodu dniem szczegolnym
        napiszczie po nim co sie wydazylo

        Pzdr.
        • lusia_janusia Re: :):) 18.05.12, 08:31
          HENRYK
          To pocieszasz nas pogodowo, oby sie sprawdzilo w co
          watpie, ze gora bedzie ledwo +15. ale zobaczymy????
          -Lusia-
          • kendo Re: :):) 18.05.12, 08:44
            jakos nie niewierze w 20 stopni na termometrze po wczorajszym zimnie

            ale milego weekendu zycze
            • tetika Re: :):) 18.05.12, 09:14
              kolejny mily piatek, tym milszy dla mnie ze jade do rodziny smile
              u nas dopiero ma sie zaczac robic cieplo....
              • kendo Re: :):) 18.05.12, 09:27
                *Teti
                milych chwilek z rodzina
                i wracaj pelna niezapomnianych wrazen.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka