tetika Re: :):) 20.04.12, 11:31 hihihih dla mnie weekend trwa od miesiaca i narazie niech tak pozostanie.... Odpowiedz Link
kendo Re: :):) 20.04.12, 12:08 o bozeszzzzzzzzzzzzzzzzzzzz,jaka Greis przeszczesliwa.... a Teti tez na razie zadowolona, ale chyba trza szukac cos nowego caly czas? Odpowiedz Link
tetika Re: :):) 20.04.12, 13:01 od poniedzialku zaczynam aktywniejsze dzialania zmierzajace w tym kierunku. skoro pan z tamtej pracy jeszcze nie zadzwonil a ja w miedzyczasie dowiedzialam sie tak naprawde jak to ma wygladac , to pora nie ogladac sie tylko za jednym i wziac sie do roboty w koncu kto szuka to znajdzie. Odpowiedz Link
jaga_22 Re: :):) 20.04.12, 13:14 Pamiętam jak dzieci szukały pracy.Jak nie zadzwoni w ciągu paru dni, to raczej marna szansa,że w ogóle zadzwoni. Póki co, używaj większego weekendu. Greis życzę udanego wypoczynku. Odpowiedz Link
kendo Re: :):) 20.04.12, 13:25 tak,tak Teti trzeba sie zmobilizowac i szikac, oczywiscie kcikuje za wyszukanie i przyklepanie. wypoczywajcie aktywnie, tutaj niby ma byc poprawa pogody... ale na razie zasalam mlecze na ogrodzie bo wilgotno, to szybciej bedzie dzialac,teraz je nozem z gory traktoje. Odpowiedz Link
tetika Re: :):) 20.04.12, 14:46 jest taki jeden dzien na wiosne kiedy mlecze zakwitaja " hurtem" cale trawniki wzdluz ulic, wszystkie trawniki kolo blokow i gdzie sie tylko dwa wygladaja jak zolty kobierzec. pachnie wtedy upojnie i od tego dnia juz wiadomo ze na pewno bedzie cieplo. u mnie dopiero pierwsze odwazne rozkwitly dzisiaj. nie mialabym serca ich tak od razu scinac, sa przeciez takie piekne i pachnace/ A moja bratowa to ma przepis na miod leczniczy z takich mlodych mleczykow. nie znam przepisu , ale bardzo to smaczne jest. Odpowiedz Link
jaga_22 Re: :):) 20.04.12, 15:34 Dopóki nie ma puchatej kulki z nasionkami,z kwiatków można by coś zrobić dla zdrowia. U mnie pada,grzmi i błyska,ale ciepło. Odpowiedz Link
tetika Re: :):) 20.04.12, 15:48 o znalazlam prosze jakby ktoras chciala www.w-spodnicy.pl/Tekst/Przysmaki/525922,1,Przepis-na-miod-z-mniszka-lekarskiego.html Odpowiedz Link
kendo Re: :):) 20.04.12, 17:24 ha...ja zasalalam dzis mlecze w ogrodzie coby sie "spalily" i nie zakwitly, kolor OK,ale na samego mlecza przy dotyku mam alergie... ale wiem jak smakuje wino z mlecza, kiedys znajoma mnie poczestowala.... Odpowiedz Link
dorka556 Re: :):) 20.04.12, 21:48 Wina z mlecza nie piłam, ale pomagałam znajomej zrywać kwiaty na wino. Natomiast o miodzie z mleczy dopiero teraz dowiedziałam się. Kto wie, może w tym roku sobie zrobię, przepis b.prosty. Oczywiście tutaj jeszcze mlecze nie kwitną, ale jak zakwitną, to jest żółto i te 300 kwiatków, migiem się zerwie. Odpowiedz Link
irene.jg Re: :):) 23.04.12, 19:56 A ja podaję przepis na herbatkę ze świeżych lub suszonych liści mniszka czyli pospolitego mleczu: Garść świeżych liści lub garść suszonych wrzucić do garnka, wlać 4 szklanki wody, zagotować, a później na małym ogniu podgotować 2-3 minuty. Pozostawić do naciągnięcia na 15 minut, przecedzić. Pić ciepłą herbatkę w ciągu dnia. Można liść mleczu połączyć z liścmi pietruszki w stosunku 1:1 - wspaniała kuracja odnawiająca wątrobę. Odpowiedz Link
kendo Re: :):)smak wina z kwiatkow mlecza 23.04.12, 20:09 *Irene az kusi ta herbatka, ale sie boje babli ..... Teti zaczne od koloru, bardzo slaby slomkowy kolor, zapach pamietam tez byl przyjemny, smak "bardzo aksamitny" w przelyku tworzylo mile uczucie jakby jedwabnego musniecia.... slodkawe-a moze za slodkie bylo nawet dla mnie,bo kolezanka lubi "miod" i tak sprzeczalysmy sie,ze powinno byc mniej slodkie lub slodsze.... Odpowiedz Link
greis52 Re: :):) 18.05.12, 07:57 wątek zrobił sie aktualny a i pogode zapowiadają weekendową życzę Wam wielu kilinarno-pogodowych przyjemnosci... Odpowiedz Link
henryk245 Re: :):) 18.05.12, 08:23 lykend zapowiada sie ogrodowo-pracowity sloneczko,wiatr i przelotne deszczyki ponoc 20bm bedzie z jakiegos powodu dniem szczegolnym napiszczie po nim co sie wydazylo Pzdr. Odpowiedz Link
lusia_janusia Re: :):) 18.05.12, 08:31 HENRYK To pocieszasz nas pogodowo, oby sie sprawdzilo w co watpie, ze gora bedzie ledwo +15. ale zobaczymy???? -Lusia- Odpowiedz Link
kendo Re: :):) 18.05.12, 08:44 jakos nie niewierze w 20 stopni na termometrze po wczorajszym zimnie ale milego weekendu zycze Odpowiedz Link
tetika Re: :):) 18.05.12, 09:14 kolejny mily piatek, tym milszy dla mnie ze jade do rodziny u nas dopiero ma sie zaczac robic cieplo.... Odpowiedz Link
kendo Re: :):) 18.05.12, 09:27 *Teti milych chwilek z rodzina i wracaj pelna niezapomnianych wrazen. Odpowiedz Link