Dodaj do ulubionych

A to ci psikus od losu

18.09.13, 17:07
Tak to leciało:
Koniunkcja Jowisza do Medium Coeli
Długo oczekiwany czas uznania dokonań zawodowych, naukowych, lub szkolnych, docenienie przez przełożonych współpracowników, możliwość awansu, nagrody finansowej, ekspansji i profitów w ramach własnej działalności gospodarczej.

A tu psikus- moje dziecko otrzymało wypowiedzenie.

Przy tranzycie jak wyżej i dodatkowo Jowisz tranzyt trygon Wenus ( Ryby) w 5 domu i Jowisz trygon Saturn(Skorpion) w 2 domu.
natalnie Jowisz w Kozie w 3 domu w koniunkcji z IC, kwadrat do Słońca ( 6 dom!!!) i slabszym kwadracie do ASC.

No i jak tu wierzyć w dobroczynną moc Jowisza??? No jak?

Obserwuj wątek
    • tamara401 Re: A to ci psikus od losu 18.09.13, 18:16
      Należałoby pamiętać że mitologiczny Zeus raził za "karę" ogniem.Tak też polemizowałabym czy zawsze to co przynosi w efekcie końcowym przyniesie dobro.Wiele zależy oczywiście od punktu widzenia W zbyt "ognistym horoskopie" może napięciowy aspekt Jowisza "posiać' niezłe spustoszenie. Właściciel horoskopu jest tak "ekspansywny " że jak się obudzi może stwierdzić że nie został kamień na kamieniu ,dosłownie jak przysłowiowy ogień.Widziałam wiele przypadków że na aspektach Jowisza ludzie byli w stanie totalnej depresji i po czasie kwalifikowali czas jego tranzytu jako okres najgorszy w życiu.
      • princesswhitewolf Re: A to ci psikus od losu 18.09.13, 20:04
        Widziałam wiele przypadków że na aspektach Jowisza ludzie byli w stanie totalnej depresji i po czasie kwalifikowali czas jego tranzytu jako okres najgorszy w życiu.

bo jakby nie bylo Jowisz to stary wladca melancholijnych Ryb.

tak, jak mialam Jowisza na Neptunie w 12 domu w Strzelcu to mialam dziwny, nieuzasadniony wowczas "niz" w samopoczuciu psychicznym
    • princesswhitewolf Re: A to ci psikus od losu 18.09.13, 20:00
      No i jak tu wierzyć w dobroczynną moc Jowisza??? No jak?

Gdyby tak prosto bylo to systematycznie co 12 lat mozna byloby zaobserwowac awanse zawodowe u ludzi a tak nie jest.
      Nie nalezy przejmowac sie archaicznymi opisami Jowisza. Jowisz krzywdy wielkiej nie zrobi ale nie jest to zawsze benefik.Jowisz czesto przynosi nietrwale korzysci, i malo istotne.

Jowisz to po prostu.DUZO. Duzo czasami przyprawia o zawrot glowy. Jowisz potrafi male dramaciki rozdmuchac do poziomu olbrzyma.

Ponadto jesli sie nie ma superkorzystnego czy prominentmego Jowisza w horoskopie to nie ma za bardzo co co liczyc na korzysci z tranzytow Jowisza.

Podam ci przyklad moj. Jowisz jest wladca horoskopu. Wiec jest wazny. Natalnie w Koziorozcu w 2 domu. Aktualnie Jowisz przeszedl mi przez Saturna- nie dostalam podwyzki ( nikt nie dostal bo jest recesja nadal). Przeszedl przez Wenus, nieistotna przyjazn powstala i szybko sie zakonczyla. Przeszedl przez Slonce pierwszy raz- NIC cisza. bez zmian. Ma jeszcze 2 przejscia przez Slonce. Zobaczymy.
      • labrom Re: A to ci psikus od losu 18.09.13, 20:08
        Tak. Slyszalam ,ze w niektorych horoskopach tranzyt Jowisza przez szczegolne punkty horoskopu nie dziala. Niektorzy twierdza nawet ze, Saturn im daje wiecej dobra, niz Jowisz dlatego trzeba dobrze znac swoj horoskop, zeby cos prognozowac.
        Jasmino nie zdziwie sie jak corka za jakis czas powie, ze ma lepsza prace.. Jowisz zawsze daje...daje.. : )
    • kobieta_z_saturnem Re: A to ci psikus od losu 18.09.13, 20:34
      Mnie Jowisz zawsze przy tranzycie przez MC i przez Księżyc przynosi coś odczuwalnie dobrego. Wcale nie jest tego "dużo" w sensie ilościowym, lecz raczej jakościowym.

W moim przypadku to chyba jest tak, że Jowisz chce mi trochę wynagrodzić to, co mi zabiera Saturn i Pluton. Jednak niestety - aby zrównoważyć Saturna i Plutona, to potrzeba by dziesięciu Jowiszy.
      • black_halo Re: A to ci psikus od losu 19.09.13, 10:38
        Ostatni tranzyt przez MC przyniosl mi obrone pracy magisterkiej. Tak ogolnie to na dzisiaj nie jest to zbyt wielkie osiagniecie bo przeciez prawie kazdy ma, prawda? Tymczasem jednak jest to ukoronowanie lat edukacji z astrologicznego punktu widzenia. Kiedys czytalam artykul o tym, ze w dawnych czasach przejscie Jowisza przez MC w horoskopie kobiety bylo najczesciej powiazane z narodzinami dziecka bo wtedy to byl sukces. Ciekawa rzecz jak to sie zmienia. Wydaje mi sie, ze czesto sie o tym zapomina.
      • jasmina.0 Re: A to ci psikus od losu 19.09.13, 10:32
        U mnie przejście Jowisza przez Mc przynioslo same nieszczęścia. duzo, duzo ale niedobrego.

W przypadku corki tragedii nie ma. W sumie sama chciala sie zwolnić i psikus od losu jakby przyspieszył jej plany. Chciala tej zmiany aby dostać jakiegoś "kopa" do rozpoczęcia nowego rozdziału. No to dostała. Uran u niej przeszedł przez Slońce i jest na końcówce 6 domu. Saturn powoli będzie zamykal 1 cykl.
        Napisałam ten post bardziej dla przestrogi dla "potomnych" aby pokazać, że Jowisz nie zawsze znaczy dobrze i szczęśliwie.
        Dziecko nie było z cesarki.

U mnie właśnie bardziej Saturn przynosi stabilizację, spokoj itp. Jest ważna planetą w horoskopie.
        Pamietam jak 12 lat temu Jowisz przez MC rozwalił mi dokumentnie życie. Teraz jest podobnie. Chociaż jest w 1 domu i blisko ASC w sekstylu do Wenus i koniunkcji z wladcą horoskopu. i nie ma innych złych aspektów oprocz tego, że jest wierzchołkiem T-kwadratu z węzłami. Jowisz u mnie jak widać rozwala a Saturn wchodząc do 4 domu naprawia.
        • leyaxxi Re: A to ci psikus od losu 19.09.13, 11:16
          Tak z Jowiszem różnie bywa. Każdemu inaczej..., ja z dystansem podchodzę do jego tranzytów. Jowisz potrafi dać awans, ale też masę innych rzeczy chociażby sprawy sądowe, kontakty z prawem, filozofią, zagranicą. Umnie przy przejściu przez MC dał podwaliny pod awans, który faktycznie nastąpił gdy przyszedł Saturm chwilę później. Osobiście też bardziej doceniam Saturna, który jak obserwuję wynagradza przechodząc przez MC. Niestety Saturn nie lubi światła w końcówce 10 domu i zwykle profity i stabilizacja ofiarowana przy przejściu przez MC nie trwa niestety długosad
        • moongirl11 Re: A to ci psikus od losu 19.09.13, 17:21
          Moja koleżanka została ostatnio zmuszona do zmiany szkoły.. Doszukiwałam się u niej jakichś tranzytów Urana czy coś, a tu się okazuje, że to Jowisz na MC wink Ale fakt faktem, że jest teraz zadowolona i wyszło jej to na dobre.
          • ksieznapodolska33 Re: A to ci psikus od losu 23.10.13, 17:47
            Jowisz jest zdecydowanie przereklamowany. Mocno i istotnie działa tylko w przypadku, gdy jest dobrze i intensywnie umocowany w radixie.
            Ja mam Jowisza w 10 domu, w Koziorożcu, w sekstylu do Słońca w 7, i w kwadracie do Wenus i Plutona w 7.
            Efekty jego obecności w 10 domu są mierne. Przez całe życie ocieram się o "wielki świat", "gwiazdy" i bankiety, ale kompletnie nic z tego dla mnie nie wynika. Moi narzeczeni są dość dobrze ulokowani na drabinie społecznej. Tyle. Ja sama żadnej kariery nie robię: mam same trudności i potknięcia (kwadratura do planet w 7 domu = zerwane umowy).
            Z kolei tranzyty Jowisza dają mi krótkotrwałe, nieznaczące efekty. Porównywalne z tranzytami... Wenus. Czyli 1-2 dni i po aspekcie. Dom diabła z takim benefikiem.
            Zaraz napiszę post o innym, zupełnie zaskakującym benefiku!
            • jasmina.0 Re: A to ci psikus od losu 23.10.13, 21:40
              12 lat temu Jowisza tranzytującego miałam w tym samym miejscu co teraz. I zaczęło sie wielkie naprawianie. Z tym, że Saturn tranzytujący był w 10 domu. Teraz jest w 4 domu. No i nie wiem czy to naprawianie mi sie uda, czy nie. Slonce było tez w tym samym miejscu. Ale inne planety oczywiście gdzie indziej, więc sytuacja nie jest taka sama.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka