Dodaj do ulubionych

[OT] Zielona wstazka dla doliny Rozpudy

09.02.07, 22:09
Dopiro dzis to znalazlam, jutro lece do sklepu po zielona wstazeczke. Namawiam
Was wszystkich do zdemonstrowania sprzeciwu wobec niszczenia doliny.

serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,3907387.html?nltxx=878528&nltdt=2007-02-09-01-26
Obserwuj wątek
    • neptus Re: [OT] Zielona wstazka dla doliny Rozpudy 10.02.07, 05:35
      Już zaczynam szukać wstążeczki.
    • undyna Re: [OT] Zielona wstazka dla doliny Rozpudy 10.02.07, 11:59
      nie wiem czy uda mi się kupić wstążkę, ale postaram się
      energia mi spada i przenoszę się w kosmos? Saturn w R wraca do kwadratu z
      Księżycem? Jowisz w XII w opozycji do Saturna? diabli wiedzą, ale kark mnie
      boli już z parę dni, a Księżyc mam w Byku
      no to sobie pomarudziłam, odrazu mi lepiejwink
      • iokepine Re: [OT] Zielona wstazka dla doliny Rozpudy 11.02.07, 00:18
        Ja wygrzebałam wstążkę i dumnie zawiesiłąm na pomarańczoewj torbie. Oby ta
        dolina ocalała! Następna taka na jest dopiero na Syberii...
        • szuwary4 Re: [OT] Zielona wstazka dla doliny Rozpudy 13.02.07, 08:29
          Tez to zrobie i powiadomie znajomych. Albo lepiej: zrobię kilka zielonych
          kokardek z małą agrafeczką i dam do przypięcia.
    • dori7 Ide do pasmanterii po wstazeczke n/t 13.02.07, 12:42

    • dori7 Z newslettera Zielonego Mazowsza: 13.02.07, 23:17
      ROSPUDA

      Minister środowiska Jan Szyszko podjął ostateczną decyzję o wybudowaniu
      obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. Prace mają ruszyć pod koniec lutego -
      na początek planowana jest wycinka 20 tysięcy drzew. Przyłączamy się do apelu,
      aby każdego dnia tego tygodnia - w środę, czwartek, piątek - o godzinie 15:00
      pojawiać się na pikiecie pod Ministerstwem Środowiska (ul. Wawelska 52/54,
      wejście od ul. Reja). Możesz także na znak solidarności przypiąć do ubrania
      zieloną wstążkę.

      Więcej na temat doliny Rospudy:

      www.zm.org.pl/?t=rospuda
      Polecamy zwłaszcza imponującą listę zarzutów Komisji Europejskiej do inwestycji
      drogowych w północno-wschodniej Polsce:

      www.zm.org.pl/?a=bruksela-06c
      • lwi2 Re: Rospuda 22.02.07, 13:39
        Off topic lub nie off topic. Jakie dalsze losy tego przedsięwzięcia, kiedy
        roboty zaczęte przy wstecznym Merkurym i na opozycji Saturn-Neptun, ponoć
        dzisiaj w południe się zaczęły.
        Za 2 tygodnie Merkury wychodzi z retrogradacji, opozycja Saturna i Neptuna
        będzie wówczas rozpięta na Latawcu, z Neptunem na przedzie, może to dobry omen?
        Lwi
        • queenmaya Re: Rospuda 22.02.07, 15:21
          I znowu mamy szansę utopić miliony zł, tym razem zupełnie dosłownie.
          Wczoraj w Antyradiu mówili, że sprawą zainteresował się unijny komisarz do spraw
          środowiska i radził wstrzymać prace, gdyż w razie naruszenia unijnych przepisów
          dotyczących środowiska będziemy musieli bardzo drogo za to zapłacić.
          • dori7 Re: Rospuda 23.02.07, 23:04
            queenmaya napisała:

            > I znowu mamy szansę utopić miliony zł, tym razem zupełnie dosłownie.
            > Wczoraj w Antyradiu mówili, że sprawą zainteresował się unijny komisarz do
            > spraw
            > środowiska i radził wstrzymać prace, gdyż w razie naruszenia unijnych
            > przepisówdotyczących środowiska będziemy musieli bardzo drogo za to zapłacić.

            To juz wiadomo nie od dzis i niestety malo kogo to wzrusza. A przeciez logicznie
            rzecz biorac, nawet jesli ktos jest calkowicie obojetny na sprawy srodowiska, to
            argument, ze jego podatki pojda na jakas idiotyczna i horrendalnie wysoka kare,
            zamiast np. na niedofinansowane szpitale, powinien bardzo szybko do niego dotrzec uncertain
            • anahella Re: Rospuda 24.02.07, 00:18
              Czyli potwierdza sie teoria, ktora wyczytalam w ksiazce o korzeniach
              slowianszczyzny, ze w zylach Polakow plynie troche krwi Wandalow tongue_out
        • anahella Re: Rospuda 23.02.07, 08:06
          lwi2 napisała:

          > Off topic lub nie off topic. Jakie dalsze losy tego przedsięwzięcia, kiedy
          > roboty zaczęte przy wstecznym Merkurym i na opozycji Saturn-Neptun, ponoć
          > dzisiaj w południe się zaczęły.
          > Za 2 tygodnie Merkury wychodzi z retrogradacji, opozycja Saturna i Neptuna
          > będzie wówczas rozpięta na Latawcu, z Neptunem na przedzie,
          > może to dobry omen?
          > Lwi

          Jezeli faktycznie roboty zaczely sie wczoraj, tj 22 lutego 2007 o 12.00 to mamy
          horoskop na ascendent w Raku.
          Wladca Ascendentu - Ksiezyc jest mocniej aspektowany niz wladca Descendentu -
          domu otwartych wrogow przedsiewziecia. Zauwazcie, ze Saturn jest jednak w
          retrogradacji, ale ciagle trzyma trygon z Jowiszem - dlatego poki co zlych
          mysli. Przedsiewziecie pojdzie do przodu az w kwietniu Saturn pojdzie do przodu
          a Jowisz zacznie sie cofac. Wtedy moze cos sie ruszy. Zauwazcie, ze w kwietniu
          bedzie juz cieplo, wiec pewnie wiecej zwolennikow uratowania doliny pojedzie
          protestowac.

          Na poczatku maja Slonce i Merkury (juz w ruchu prostym) zaczna zblizac sie do
          kwadratury z Saturnem. Pierwszy osiagie kwadrature Merkury - pewnie wtedy peknie
          jakas bomba - Merkury wyjmie kolejne atuty z rekawa dotyczace przeszkod w
          budowie (Saturn), a potem bedzie kwadratura Slonce/Saturn.

          Miejmy nadzieje, ze do tej pory nie zniszcza tego zakatka natury.

          Oczywiscie nie jestesmy pewni, ze horyzont przedsiewziecia (poczatku robot) jest
          na osi Rak-Koziorozec. Jakby ktos mial dokladne informacje, to prosze o nie.
          • neptus Re: Rospuda 23.02.07, 10:27
            Ano właśnie. Księzyc mówi: dzieci wpadają pod TIR-y, Saturn na to: nalezy karać
            rodzicow za brak nadzoru nad pociechami.
            Saturn jednak działą w postaci KE i mrozów, które uniemozliwiają prace.
            Jutro Księżyc wchodzi do Bliźniąt, tworząc kwadraturę do Słońca.

            Słońce-Merkury - do poniedziałku trwa akcja umieszczania sygnaturek "Ratujmy
            Rospudę" na GG. - skończy sie z wejściem Księzyca do Raka.

            Uran w węźle księzycowym w Rybach zapoczątkował powstanie internetowej
            Republiki Rospudy.

            Ciekawe, ze sama przyroda zdaje sie bronić. Mamy rzadkość tej "zimy", czyli
            falę mrozów, a z ciepłych krajów zaczęły wcześniej powracać ptaki.
            Nie wydaje mi sie, by retrogradacja Saturna akurat miała byc niekorzystna dla
            obrońców Doliny. Saturn w retrogradacji to m. in. bierny opór i opóźnianie prac.
            Od 1 marca jest zakaz wycinki drzew ze względu na ptaki. Jesli uda się opóć
            rozpoczęcie prac do marca, będą musiały czekać do października kiedy to
            bedziemy mieć koniunkcję Wenus-Saturn w Pannie w dodatku w południowym węźle.
            Zacznie się wtedy rozliczanie strat?
            • iokepine Re: Rospuda 23.02.07, 13:36
              neptus napisała:

              > Od 1 marca jest zakaz wycinki drzew ze względu na ptaki. Jesli uda się opóć
              > rozpoczęcie prac do marca, będą musiały czekać do października kiedy to
              > bedziemy mieć koniunkcję Wenus-Saturn w Pannie w dodatku w południowym węźle.
              > Zacznie się wtedy rozliczanie strat?

              Oby!!!
    • dori7 Re: [OT] Zielona wstazka dla doliny Rozpudy 23.02.07, 23:23
      Anna Gąsiorowska, redaktor naczelna "GW Białystok, o pomyśle organizowania
      referendum, którędy ma biec trasa obwodnicy przez Rospudę:

      www.gazetawyborcza.pl/1,75248,3942030.html
    • taisy Re: [OT] Zielona wstazka dla doliny Rozpudy 02.03.07, 22:22
      Nic z tego nie bedzie. Opozycja Saturn we Lwie - Neptun w Wodniku, wszystko
      zjedzie na ideach, zniszczeniach z ktorych i tak zadnej drogi nie bedzie.
    • dori7 Re: [OT] Zielona wstazka dla doliny Rozpudy 02.03.07, 22:51
      "Europejski komisarz ds. środowiska przyjedzie do Doliny Rospudy

      Komisarz do spraw ochrony środowiska - Stavros Dimas przyjedzie do Doliny
      Rospudy i zorganizuje tam naradę ekspertów w sprawie budowy obwodnicy Augustowa.
      Z unijnym komisarzem rozmawiali dziś w Brukseli przedstawiciele Augustowian".

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3959906.html
    • iokepine Krecik ratuje Rospudę 09.03.07, 17:28
      www.youtube.com/watch?v=L8JK4tvUbF0

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka