Dodaj do ulubionych

kosmogram- problem z V i VII domem

26.10.08, 13:17
Witajcie,

Od jakiegos czasu zainteresowalam sie astrologia. Z zamiłowania
jestem tarocistką, ale fascynuja mnie takze inne zagadnienia.
Obecnie rozpatruję swój kosmogram głownie w perspektywie małzenstwa
i dzieci. Co do tego pierwszego to widze iz mam Urana i Marsa w VII
domu co moze wskazywac na burzliwy przebieg zycia uczuciowego
(mozliwy nawet rozwód?). Co do dzieci wiem, ze "odpowiada" za nie V
dom, ale takze VII i tu musze sie na tym skupic.
Mam pytanie do astrologów własnie głonie o te dwa domy, czy
prawidłowe sa moje przypuszczenia o burzliwym zyciu uczuciowym i jak
wyglada u mnie sprawa macierzynstwa?

Ze swojej strony bardzo chetnie zrewanzuję się i podziekuje osobie,
która bedzie miała czas i ochote wytłumaczyc mi te kwestie


Tu jest link, ale podaje date urodzenia 30.08.1984 Warszawa godz
21.30
www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw
Obserwuj wątek
    • cytryna76 Re: kosmogram- problem z V i VII domem 03.11.08, 14:13
      Wysłałam Ci wiadomość na maila gazetowegowink
    • troll16 Re: kosmogram- problem z V i VII domem 03.11.08, 21:40
      Juz Ci odpisałam smile super, dziekuje smile
    • all2 Re: kosmogram- problem z V i VII domem 04.11.08, 03:09
      Nie patrzyłam w Twoje kółko, podrzucam tylko ogólne motywy.

      Dom 7 dotyczy małżeństwa tyle o ile. To dom Wagi - kontaktów i kontraktów,
      miejsce, gdzie nasze "ja" styka się z jakimś "ty" i tu widać, jakie mamy ogólnie
      wzorce tworzenia relacji. Popatrz na to pod tym kątem i zastanów się, jak
      generalnie układasz sobie relacje z ludźmi, jaki jest schemat. To będzie
      dotyczyć również małżeństwa. Z Uranem i Marsem ten schemat jest dość burzliwy,
      nawet siłowy. Nieoczekiwane zwroty akcji, impulsywność w działaniu,
      nieprzewidywalność, potrzeba adrenaliny i ciągle nowych doznań, brak
      stabilizacji, podtrzymania, możliwa nawet agresja fizyczna - coś z tych rzeczy,
      dookreślone przez znak Zodiaku, władców, aspekty itd. Przy czym może to działać
      na dwa sposoby, albo to co napisałam określa Twoje zachowania, albo działa jako
      projekcja i takich cech szukasz u partnera albo też na takich ludzi
      "przypadkiem" trafiasz, a wtedy widzisz się jako ich ofiarę.
      O rozwód czy rozstania przy takich schematach oczywiście nietrudno, ale nie
      sposób tego wyrokować na podstawie tylko położenia 2 planet w domu, mogą się te
      energie wyrazić inaczej.

      Z kolei dom 5, znowu, on symbolizuje dzieci tylko o tyle o ile. Dla mnie
      bardziej tu chodzi o to dziecko w sobie, ile z niego mamy i jak je traktujemy.
      Co do dzieci własnych, lepiej popatrz na położenie i aspekty Księżyca, a też na
      własnego Raka, więcej Ci to powie o tym, czy i jaką będziesz matką.
      Dom 5 to też relacje dobrowolne, które zawieramy dla czerpania przyjemności,
      oparte ma emocjach - tu wszelkie romanse i związki nieformalne, uczuciowe. W
      chwili, gdy związek zostaje sformalizowany przez jakiś kontrakt, ślub, inny
      papierek i staje się umową/kontraktem, przechodzi do domu 7. W 5 domu jest luz i
      więcej ujdzie, w 7 chodzi o ustalenie wzajemnych obowiązków i zrównoWażenie
      wymagań i oczekiwań - co ja muszę, a co ktoś powinien. Umowa społeczna. W 5 po
      prostu idziemy razem na piwo i jest fajnie, bez zobowiązań, nikt od nikogo nic
      więcej nie chce.
      • troll16 Re: kosmogram- problem z V i VII domem 04.11.08, 07:05
        dziekuje bardzo!

        Dzis przyjrze sie aspektom Ksiazyca (mam w 6 domu) i Raka smile
    • chango Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 08:15
      Witam

      Czy poznałaś kogoś w 2007 roku? Czy zmieniłaś miejsce zamieszkania?

      Co do domu 7 to nie lubisz ograniczeń w związku, nie lubisz gdy ktoś
      próbuje Cię zmieniać na siłę. Potrzebujesz przestrzeni i ruchu.
      Wymiany informacji, doświadczeń... ale na zasadach partnerstwa.
      Lubisz moment niedosytu, niepewności. Pewnie wiele związków przeszło
      obok bo wybierałaś partnerów niedostępnych... którzy są w związku
      już... albo mieszkają gdzieś indziej.. albo są dużo starsi. Masz
      bardzo konkretne oczekiwania co do związków i szukasz określonej
      osoby. Otwartej, inteligentnej... i znajdziesz ją. Związki są bardzo
      ważną sferą dla Ciebie. Zauważ że uran i neptun są w luźnej opozycji
      do węzła księżycowego w 1 domu. Związki to ewidentnie zadanie
      karmiczne. Musisz przejść od ja do ty. A ja jest u Ciebie silne.
      Będą napięcia w związkach. Tutaj jesteś zdecydowana. Znasz swoje
      miejsce i będziesz go bronić. Ogniskowa problemów oaprtych o
      koniunkcję mars uran przypada na ok 40 roku życia. Uaktywniona
      zostanie ok 28 roku życia. Poznasz kogoś. Partner inteligentny.
      Intelektualny związek. Możliwa decyzja o małżeństwie ale podjęta na
      chłodno. Nie krytykuj go zbyt często. wink Możliwe narodziny dziecka.
      Możliwa praca jako pedagog dziecięcy. Dużo będzie się działo smile
      Słońce w 5 domu często ogranicza liczbę dzieci ale będą one w
      centrum Twojego zainteresowania. Będziesz o nie bardzo dbać. Zadbasz
      o ich rozwój intelektualny. Dzieci staną się centrum Twojego świata.
      W wieku 31-32 poznasz kogoś w pracy (ogniskowa na wenus w sekstylu
      do zchodzącego węzła księżycowego który jest w koniunkcji z marsem i
      uranem) i to będzie bardzo pozytywne doświadczenie i... może być
      powodem napięć (dom 7). Zdarzenia z 34-35 roku życia będą wskazywać
      na charakter napięć domu siódmego.

      To tyle big_grin
      Pozdrawiam
      Piotr goss
      • yoanix Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 08:52
        Podłacze się pod ten watek, gdyż tez dotyczy V domu.
        Ja tez chciałabym prosic o pomoc w zinterpretowaniu V domu(zaczyna się w pannie a konczy w wadze) jest tam pluton na koncu panny w sekstylu do neptuna, który jest w koniunkcji z jowiszem w VI domu w strzelcu i kwinkus do merkurego w X domu w wodniuku,oraz uran w wadze, który ma jedynie trygony do AC i MC i bQ do saturna w XII w byku oraz bQ do słońca i księżyca w rybach X dom.Uran i pluton sa w redrogradacji, czytałam ze to mogą być powazne problemy z dziećmi , utrata dziecka, problemy przy porodzie(choć żadnych problemów przy porodzie nie miałam )ale i tak się obawiam tych kłopotów z dzieckiem, była bym wdzięczna za pomoc.W razie co jakbym coś nie wyraźnie wpisała winkmoja data urodzenia 25.02.1971 , 10:20 Bydgoszcz.
        Z góry bardzo dziękuje.
        • chango Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 11:16
          Ważne pytanie...
          Czy dziecko rodziła pani w wieku 27 czy poźniej. Kiedy to się stało?
          Ile pani miała lat?
        • chango Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 11:18
          Obstawiam że w wieku 27 lat
        • chango Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 17:49
          Kurcze... tak myślałem, że 27 rok życia był bardzo ważny... Wtedy
          straciłaś chyba spory kawałek dziecka w sobie... a potem był jeszcze
          29 rok... Ale nie ważne.. wink Słuchaj... 5 dom to lata 24-30 Twojego
          życia i masz to już za sobą. Na pewno dzieciak przeżył utratę babci
          i był świadom napięcia w rodzinie... to jest pewne... Ale nie widzę
          problemów o których wspomniałaś... Trzeba by było spojrzeć na kółko
          dziecka żeby coś tutaj wyjaśnić... 34 rok jest ważny również...
          Bardzo chyba chciałaś osiągnąć jakiś status ale były problemy. No i
          bieżące wpływy. Mars w 7 domu wink Poznałaś kogoś? big_grin

          Pozdrawiam
          Piotr Goss
          • yoanix Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 18:21
            Moje zmartwienie to z powodu plutona który właśnie wchodzi na słonce syna, 26.12.1991r 3:30 rano bydgoszcz...akurat w tym samym czasie pluton ustawia się w sekstylu do słonca i księzyca na przełomie 7/8 dom u mnie...syn ma przewlekłą chorobe ciagnie się juz od dzieciństwa...w wieku 34 lat zlikwidowałm firme, Niestety nie poznałam nikogo sad jakos juz straciłam nadzieje...przyzwyczaiłam sie do swojej samotności, moja lodowata koziorozcowa wenus winkdoskonale czuje się we własnym towarzystwie , jak i do ciągłych kłopotów finansowo-zawodowych...moja kochana kwadraturka winkurozmaica mi zycie jak moze big_grin
            • chango Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 19:28
              Zerknę na kółko malucha i coś tam wysmaże w weekend. A teraz biorę
              swoją głowę pod pachę i idę odpocząć smile

              Narazie
              • yoanix Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 22:19
                Dzięki ci wielkie kiss
                • gabryzjon Re: buźki 21.03.09, 09:22
                  poproszę na maila jak się robi takie buźki !!! big_grin
                  ...
                  Chciałabym jeszcze tą "zezująca spodełba" (której często używa
                  Neptus)

                  hazel.projekt@wp.pl
                  • neptus Re: buźki 21.03.09, 15:09
                    gabryzjon napisała:

                    > poproszę na maila jak się robi takie buźki !!! big_grin

                    Przeciez je robisz. smile

                    > ...
                    > Chciałabym jeszcze tą "zezująca spodełba" (której często używa
                    > Neptus)
                    >

                    dwukropek większe suspicious

                    jak trzymasz mysz nad mordka, to masz podpowiedź kodu. wink
                    • gabryzjon Re: buźki 21.03.09, 15:30
                      suspicious a-cha!
                      ale "kiss" nie wychodzi
                      • yoanix Re: buźki 21.03.09, 16:41
                        buziak to : * (dwukropek i gwiazdka)smile
                • chango Re: kosmogram- problem z V i VII domem 22.03.09, 10:57
                  Tak jak obiecałem... Odpowiedź wysłałen na skrzynkę żeby nie
                  wprowadzać popłochu na forum wink
      • arcoiris1 Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 12:04
        zaintrygowały mnie te "ogniskowe" wieku.. Mógłby ten system Pan
        przyblizyc? W horoskopie węzłów ksiezycowych na astro.com wyskoczyła
        mi tabela dat i niezrozumiałych dla mnie wyjasnien.. typu IP6, M,
        km, CU7 i tak dalej.. oraz aspekty planet. Będę wdzięczna za
        odpowiedz...
      • arcoiris1 Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 12:12
        Pozwoliłam sobie wysłać Panu maila na gazetę.. Mam jedno pytanie,
        którego wolałam nie roztrzasac na forum.. bedę wdzięczna za pomoc i
        pozdrawiam.
        • chango Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 12:36
          Odpowiem na skrzynkę email... czekam na odpowiedz na moje pytanie smile
          • arcoiris1 Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 13:18
            jakie pytanie smile ?
            • chango Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 13:51
              o kurka wodna... to nie było pytanie do Ciebie.. No sorry..
              pokićkało mi się big_grin

              iiiiii....aaaaaa....lalalaaaa....
              Nie było tej sprawy big_grin
              • yoanix Re: kosmogram- problem z V i VII domem 20.03.09, 17:00
                Dziecko urodziłam w 1991 roku w grudniu ...to mój prezencik pod choinke 26 grudzień wink...natomiast gdy miałam 27 lat zmarła mi mama na raka sad 10 września,w tym czasie w lipcu zakładałam firme, która zresztą juz nie istnieje, w styczniu zerwałam zwiazek i wygrałam pralke...powiększyło mi się tez mieszkanie, zaczęłam w nim remont...sporo się działo.
      • troll16 Re: kosmogram- problem z V i VII domem 27.03.09, 08:04
        Serdecznie Ci dziękuję za opis i czas poświęcony mojej osobie!
        Masz duzo racji, z wykształcenia jestem psychopedagogiem, mam
        zdolnosci dydaktyczne wink

        Od partnera faktycznie bardzo duzo wymagam, wazna jest dla mnie
        intelektualna bliskosc.

        W roku 2007 poznałam min byłego partnera. Rozstanie nastapiło juz w
        2008. Był to mezczyzna po rozwodzie, starszy ode mnie. Niestety,
        bardzo toksyczna i wrecz niszczaca relacja.
        A w jakim wieku moge poznac przyszłego partnera, ok 28 r.ż?
        Dziękuję smile
        • chango Re: kosmogram- problem z V i VII domem 27.03.09, 11:52
          No to jest znaczący rok życia... Zauważ, że słońce i merkury stoją w kwadraturze
          do osi węzłów karmicznych i tworzą kwadraturę do marsa i urana w 7 domu... W
          wieku 28 lat zaczniesz świadomie pracować nad 7 domem z uranem i marsem... Nie
          zrobisz tego inaczej, jak przez związki wink
          • troll16 Re: kosmogram- problem z V i VII domem 28.03.09, 21:13
            Dziekuję smile Ja jestem na etapie podstawowym (ciągle). Rozbieram
            wszystko na czesci smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka