jorghia
23.04.04, 10:07
Mam 23 lata. Do tej pory miałam jednego partnera seksualnego. Mam problem z
panicznym strachem przed ciążą. Stosowałam pigułkę antykoncepcyjną( bardzo
regularnie), oprócz tego mója partner używał prezerwatywy, a jeszcze na
dodatek zakładałam dopochwową globulkę plemnikobójczą. Pomimo takiego
zabezpieczenia na kilka dni przed każdą miesiączką pojawiał się strach przed
ciążą, który powodował, że budziłam się nad ranem zlana zimnym potem i
biegłam do apteki po test ciążowy. Zrobiłam tych testów juz kilkanaście w
swoim zyciu, mimo że tak naprawdę nie było powodów do obaw. Strach jest tak
silny, że mam jego objawy fizyczne np. mam mdłości albo robi mi się słabo(
tak samo się ze mną dzieje, gdy bardzo się boję czegoś innego np. egzaminu.
Myślę, że jest mi potrzebna jakaś terapia. Zastanwiam się z czego taki strach
może wynikać - czy nieodpowiedni partner, czy wychowanie wyniesione z domu.
Strach powoduje, że w czasie stosunku nie potrafią się rozuźnić. Myślę, że
mój chłopak również bardzo przez to cierpiał. Bardzo proszę o odpowiedź.
Mieszkam w Krakowie, więc jeżeli jest tutaj taka możliwość mogłabym wziąć
udział w jakiejś terapii, ale nie mam namiarów na cos takiego. Pozdrawiam.