Dodaj do ulubionych

Do Pana DR-paniczny lęk przed ciążą!

23.04.04, 10:07
Mam 23 lata. Do tej pory miałam jednego partnera seksualnego. Mam problem z
panicznym strachem przed ciążą. Stosowałam pigułkę antykoncepcyjną( bardzo
regularnie), oprócz tego mója partner używał prezerwatywy, a jeszcze na
dodatek zakładałam dopochwową globulkę plemnikobójczą. Pomimo takiego
zabezpieczenia na kilka dni przed każdą miesiączką pojawiał się strach przed
ciążą, który powodował, że budziłam się nad ranem zlana zimnym potem i
biegłam do apteki po test ciążowy. Zrobiłam tych testów juz kilkanaście w
swoim zyciu, mimo że tak naprawdę nie było powodów do obaw. Strach jest tak
silny, że mam jego objawy fizyczne np. mam mdłości albo robi mi się słabo(
tak samo się ze mną dzieje, gdy bardzo się boję czegoś innego np. egzaminu.
Myślę, że jest mi potrzebna jakaś terapia. Zastanwiam się z czego taki strach
może wynikać - czy nieodpowiedni partner, czy wychowanie wyniesione z domu.
Strach powoduje, że w czasie stosunku nie potrafią się rozuźnić. Myślę, że
mój chłopak również bardzo przez to cierpiał. Bardzo proszę o odpowiedź.
Mieszkam w Krakowie, więc jeżeli jest tutaj taka możliwość mogłabym wziąć
udział w jakiejś terapii, ale nie mam namiarów na cos takiego. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • silverius Re: Do Pana DR-paniczny lęk przed ciążą! 23.04.04, 11:27
      Proponuję zrobienie listy "za i przeciw" pt. Jestem w ciąży.
      Czy naprawdę świat zawaliłby się z tego powodu?
    • tygrysica_krakow Re: Do Pana DR-paniczny lęk przed ciążą! 23.04.04, 17:35
      Hej!! Mam identyczny problem!! Nie moge sobie z nim poradzic. Jak przekonałas
      partnera by zabezpieczał sie mimo iz stosowalas pigułkę?? Głupie pytanie...
      Powinnam raczej napisać coś zebyśmy sobie poradziły zamiast zagłebiać sie w juz
      i tak chorą sytuację. Masz może jakieś pomysły?? Ja z problemem borykam się juz
      od 2 lat!! To stanowczo za długo...
      • jorghia Re: Do Pana DR-paniczny lęk przed ciążą! 23.04.04, 19:36
        Cześć Tygrysica!
        Pytasz jak przekonałam mojego faceta, żeby się dodatkowo zabezpieczał? No coż,
        muszę przyznać, że pod tym względem mój facet był(juz nie jestesmy razem)
        cudowny. Nie tylko znosił moje " ciążowe schizy", ale jeszcze mnie pocieszał
        jak mógł.
        Niestety nie mam pojęcia, co robić. Wiesz, ja się naczytałam strasznie dużo
        róznych mądrych książek na temat antykoncepcji i seksu. W tych książkach były
        opisne rozmaite, ekstremalne sytuacje np. kobieta zachodzi w ciążę bez
        stosunku, pigułka nie zadziałała z powodu interakcji z jakims lekiem i inne. I
        to wszystko mi zostało w głowie.Ja byłam z tym problemem na rozmowie u
        psychologa. Pani mi powiedziała, że taki strach przed ciążą może wynikać np. z
        tego, iż mam nieodpowiedniego partnera tzn. podświadomie wyczuwam, że mój
        partner jest np. nieodpowiedzialny i nie nadaje się na ojca. I chyba w moim
        przypadku coś w tym było, ponieważ wobec mnie mój chłopak naprawde zachowywał
        sie cudownie, ale np. lubił zaglądać do kieliszka, nie szukał pracy itp.
        Myślę, że możemy poszukać jakiegoś seksuologa w Krakowie( widzę, że tez jesteś
        z Krakowa), może mają tu jakies terapie.Pozdrawiam
        • luka_ jorghia, tygrysica zalozmy klub! 25.04.04, 16:13
          Dziewczyny, mam to samo, panika zupelnie bez powodu, dziekuje Bogu, ze moj
          mezczyzna jest taki cierpliwy i tolerancyjny. Denerwuje sie i caly czas
          doszukuje sie w organizmie objawow na potwierdzenie ciazy, a zamiast testow
          ciazowych z apteki (ktore podobno sa rzetelne co najmniej w oczekiwanym dniu
          miesiaczki, biegam do laboratorium na badanie krwi, ktore wychodzi juz po kilku
          dniach - pani z tej poradni patrzy na mnie dziwnie ;-( Ostatnio troche sie
          uspokoilam, wydaje mi sie, ze "zmeczyly" mnie te falszywe alarmy, ale ta panika
          zwykle pojawia sie calkiem nagle, wiec podejrzewam, ze moze kiedys wrocic...
          Tez jestem z Krakowa, napiszcie mi maile, moze zalozymy jakis klub
          samopomocy? ;-)
          • jorghia Re: jorghia, tygrysica zalozmy klub! 28.04.04, 12:05
            Czesc Luka!
            poczulam sie trochę razniej, po twoim liscie. Jestem na etapie poszukiwania
            seksuologa w Krakowie, co wcale nie jest latwe.
            Pojawia sie kwestia placenia za wizyty, raz moge pojsc i zaplacic, ale jesli
            bede musiala chodzic czesciej, to po prostu mnie na to nie stac.
            jestem za tym, zebysmy sie wymienily mailami i pisaly do siebie w raamch
            samopomocy.
            jesli macie na miary na jakiegos seksuologa najlepiej bezplatnego w Krakowie to
            dajcie znac.
            Ja ciagle czekam na odpowiedz pana doktora Depko na moj list. Mam nadzieje, ze
            sie doczekam....pozdrawiam Was goraco i czekam na dalszy odzew z waszej strony.
            jorghia
    • pobik Re: Do Pana DR-paniczny lęk przed ciążą! 28.04.04, 13:12
      Polecam środek na ten strach : abstynencja.
    • andrzej.depko Re: Do Pana DR-paniczny lęk przed ciążą! 28.04.04, 21:30
      Twoje reakcje wynikają z utrwalonego lęku przed niepożądaną ciążą – dlaczego
      ten strach jest aż tak silny ? wynika to z określonych cech osobowości i innych
      czynników. O przyczynach może się wypowiedzieć lekarz po zebraniu szczegółowego
      wywiadu lekarskiego Powinnaś zgłosić się do seksuologa lub psychologa
      posiadającego uprawnienia do leczenia zaburzeń seksualnych celem psychoterapii,
      która pomoże Ci uwolnić się od skondensowanego lęku. W przeciwnym wypadku
      rozwinie się u Ciebie awersja do życia seksualnego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka