04.11.04, 16:36
Odebrałam wyniki. Chlamydia wynik słabo dodatni. Co to znaczy?
Obserwuj wątek
    • havena Re: chlamydia 04.11.04, 18:19
      Przepraszam, ze sie pod Ciebie podepne, ale ja tez w tym temacie. Jutro mam
      zamiar wreszcie sie wybrac do laboratorium. I tak sie zastanawiam nad
      chlamydia. Warto robic to badanie? Jedna z dziewczyn pisala, ze jej lekarz
      stwierdzil, ze nie ma sensu (wiem, wiem, lekarze plota bzdury).
      Pytalam w laboratorium - robia z krwi (cena 55 zl) i w jakis inny sposob
      (pobieraja material z cewki??? - nie doslyszalam objasnien pani... - cena 99
      zl). Jak pamietam badanie z krwi jest niedokladne, wiec pozostaje to drugie.

      Jak sobie podsumowalam koszt podstawowych badan - ok. 450 zl. Calkiem niezle...
      Doliczajac jeszcze wizyte u gina...

      Coz, dzieci kosztuja, nawet przed narodzeniem, ba - przed poczeciem. Choc mam
      wrazenie, ze moja szesciolatka byla "tansza" smile

      Pozdrawiam,
      Havena (Wroclaw)
      • stachewicz Re: chlamydia 04.11.04, 22:01
        no badania sa drogi...ale zeby az tak. ja badalam sie w Lubinie i za test na
        antygen z wymazu placilam 20 pln. co to za ceny w tym wroclawiu>
        co do wyniku slabo dodatniego - tp z wymazu czy z krwi. jak z krwi to jakie
        przeciwciala. jak z wymazu to leczyc.
        • balbina11 Re: chlamydia 04.11.04, 22:20
          Wiem,że jesteś specjalistką w dziedzinie chlamydii. Mam wynik z krwi:
          IgM 0,95 (wątpliwy)
          IgG 0,51 (ujemny)
          normy: wynik ujemny pon.0,90, wątpliwy 0,91-1,09, dodatni pow.1,10.
          Chcę zrobić wymaz w przyszłym tygodniu, ale co oznacza ten z krwi. Dodam, że
          jestem po "końskiej" dawce Sumamedu... Już nie chcę więcej antybiotyków sad
      • bartosowa Re: chlamydia 05.11.04, 07:55
        Nie wiem czy warto czy nie, mi zlecił to badanie lekarz. Robiłam z krwi, to
        drugie jest z wymazu pobranego z szyjki macicy.
        Już wczoraj pobiegłam z tym wynikiem do lekarza i on mnie uspokoił, bo już
        panikowałam, szczególnie po tym czego doczytałam się o chlamydii w internecie.
        Chlamydia przenoszona głównie drogą płciową, zaliczana do chorób wenerycznych,
        skąd u mnie? Według mojego lekarza wynik słabo dodatni on przyjmuje za ujemny i
        nie mam się czym przejmować. Odetchnęłam z ulgą.
        A ceny we Wrocku są rzeczywiście powalające na kolana.
        Pozdrawiamsmile
        • stachewicz balbino 05.11.04, 17:55
          ja tez jestem po konskiej dawce summamedu. 16 tabletek co do twoich wynikow to
          przeciwciala utrzymuja sie we krwi tygodniami i trzeba raczej porownywac - np
          przebadaj sie za miesiac i zobacz czy spadaja czy rosna. poza tym watpliwy
          wynik moze oznaczac blada laboratorium. ja bym powtorzyla za dwa-trzy tyg i
          porownala. trzymam kciuki
          • balbina11 Re: balbino 05.11.04, 19:08
            Dzięki, ja też jestem po 16 tabletkach sumamedu. Robiłam badanie po ponad
            miesiącu od zakończenia terapii. Teraz chcę zrobić wymaz, bo mam nadzieję, że
            to jednak jakiś błąd. Muszę się wyleczyć przed badaniem drożności, żeby się nie
            zarazić jeszcze dokładniej.Prawdopodobnie przez chlamydie mam zrosty w
            jajowodach. Męczy mnie to i szczerze przyznam, że lekko załamuje. Leczę się na
            to paskudztwo od roku i od wyniku 3,coś, doszłam do 0,95, to i tak dobrze.
            Ostatnio wyczytałam, że te bakterie mogą spowodować zawały serca nawet u
            młodych osób. Mam nadzieję, że to te drugie chlamydie...
            • stachewicz Re: balbino 05.11.04, 20:05
              no wiesz ja sie lecze od sirpnia od poronienia. mam za soba trzy kuracje.
              jednak lekarz mnie uprzedzil ze jest mozliwe ze nie da sie tego wyleczyc.
              bakterie moga po jakims czasie przechodzic w stan nosicielstwa i nie dadza sie
              wyleczyc..tylko zaleczac. podobno w nosicielstwie bakterie nie robia
              nosicielowi krzywdy tylko mozna wtedy zarazac innych. w nosicielstwo przechodza
              chlamydia, gronkowce i inne jeszcze. mnie powiedziano ze jezeli te 16 tbl
              sumamedu nie pomoze to przerwa w leczeniu na 6 mies (zeby bakterie nie
              uodpornily sie na wszystko i zeby zregenerowac organizm) a potem ostatnia proba
              jakimis tam zastrzykami, podobno bardzo mocnymi. no coz, ja za kilka dni tez
              ide nawymaz. dam znac czy mi ten sumamed pomogl - wiazalam z tym duze nadzieje -
              no w koncu dawka jak dla slonia!!!!
              • balbina11 Re: balbino 05.11.04, 20:16
                Leczysz się u jakiegoś specjalisty? Ja niestety leczę się sama, czyli: sama
                robię sobie badania, potem idę do swojego lekarza rodzinnego i mówię żeby mi
                przepisała to i to... Niestety. Chyba wreszcie trafiłam na dobrego gina. więc
                może wreszcie ktoś mnie zacznie leczyć. Jestem z Warszawy więc wszystko jest
                dość kosztowne... To co mogę robić w domu to tam robię, jest taniej i chyba
                dokładniej...
                • stachewicz Re: balbino 08.11.04, 11:52
                  u mnie to samo. robie wynik i gnam do lekarza, proszac by mnie leczyl. razem
                  dyskutujemy czym najlepiej . te kuracje z 8 g sumamedu poleciB mojej lekarce
                  rodzinnej ktos w wroclawskiego instytutu chorób zakaznych. podobno tylko takimi
                  dawkami warto traktowac to paskodztwo. wczesniej chodzilam po ginekologach ale
                  kuracje jakie mi zapisywali budzily moje watpliwosci a poza tym mowili ze
                  histweryzuje ze poronienie na pewno nie od tego i zabym dala spokoj z leczenim
                  tego. jedynie moja Pani doktor rodzinna chciala mi pomoc i naprawde uwazaBa ze
                  trzeba to leczyc.
                  • balbina11 Re: balbino 08.11.04, 12:48
                    Jutro wybieram się zrobić wymaz na chlamydie. W sobotę testuję, ale pomału
                    tracę nadzieję. Chyba raczej nie obędzie się bez badania drożności. A jeśli
                    okaże się, że są zrosty? Obawiam się tego...
                    • stachewicz Re: balbino 08.11.04, 15:56
                      a ja dzisiaj zatestowalam i jest... sa dwie. teraz boje sie co jezeli jeszcze
                      to mam. na ostatnim wymazie miesiac temu nie bylo, ale to bylo dwa tyg po
                      kuracji..mogly sie jeszcze nie namnozyc. nie mam jak sie teraz zbadac (dziecko
                      chore nie wyrwe sie do lekarza) pozostaje mi tylko czekac
                      • balbina11 Re: balbino 08.11.04, 17:50
                        Będzie dobrze, zobaczysz. Dwa tygodnie po kuracji, z wymazu to już dość
                        wiarygodny wynik. Super. Nawet nie wiesz jak się cieszę z Twoich dwóch
                        kreseczek. Teraz się nie martw i nie zaraź się od chorego dziecka. Trzymaj się.
                        Ja jeszcze nie mam dzieci, staramy się o pierwsze i mam sporo różnych obaw,
                        oraz chlamydie, niestety, a więc i możliwe zrosty...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka