23.10.04, 17:51
piszesz ze wykryli u Ciebie pco. napisz, czy mialas problemy z nadwaga,albo
jakies inne objawy? zastanawiam sie czy sie nie przepadac pod katem pco-
tylko nie wiem czy to to- miesiaczki mialam co prawda raczej nieregularne ale
za to obfite (a przy pco sa podobno raczej skape), waga w normie, ale za to
silne bole jajnikow. naturalnie, jak zaczelam brac diane, wszystko sie
ustabilizowalo, ale teraz odstawilam i sie zastanawiam...
i jeszcze jedno pytanie- czy badania hormonow mozna zrobic we wlasnym
zakresie czy trzeba miec skierowanie od lekarza?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • oleee Re: Karusiu! 23.10.04, 19:45
      Wiem, ze nie do mnie, ale też cos napiszę. U mnie jedynym objawem PCO było
      plamienie, które skłoniło mnie do wizyty u gina. Miesiączki może nie
      nieregularne, tylko trochę dłuższe cykle (35-40 dni). Nadwagi nie mam a nawet
      czasem za mało kilogramów. Aha, miałam też kłopot z prolaktyną, ale od dwóch
      lat biorę już lek i nawet cykle jak w zegarku - 29 dni. Więc moze i warto
      zbadać się na pco, bo nie musisz mieć wszystkich jego objawów, włącznie z
      nadwagą.
    • karusia4 Re: Karusiu! 25.10.04, 20:18
      Hej Catherrine!!!
      Moje objawy były podobne do Ollee: plamienie między i przedmiesiączkowe, cykle
      raczej regularne (ale wydłużone), no, i innych objawów brak. Nie mam nadwagi,
      nie mam klpotów z cerą (nie licząc jakis tam syfków, ale to nie pretenduje do
      rangi problemu). Dopiero teraz włosy mi lecą (niestety, te z głowy). Włosy na
      ciele wciąż rosną np. na dloniach wydłużaja się i coraz to znajduję inne....

      Badania hormonów robiłam na skierowanie od gin-endo (oprócz jednego), podobnie
      usg. Jednak zarówno badanie poziomu hormonów jak i usg jest w pco (i innych
      zaburzeniach hormonalnych) badaniem rutynowym - hormony w cywizliowanych
      krajach bada sie co 2-3 miesiące. U nad oba badania przsługują raz w zyciu w
      nfzecie. Pani gin-edo mówiła, że leczyć niepłodność to i owszem, mozna -
      ale "chyba nie w tych warunkach".
      Pozdrawiam serdecznie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka