Dodaj do ulubionych

Ile medali

25.07.21, 23:22
I kto...
Przywiozą nasi z Tokio. Jak tam obstawiacie?

Bo dziennikarze mówili, że będzie grad medali, a ja na razie dość czarno to widzę 😉
Obserwuj wątek
   • marcepanka313 Re: Ile medali 01.08.21, 08:18
    silencjariusz napisał:

    > Nie śledzę. Mnie się wydaje, że sport kończy się na szkolnych podwórkach. Sport
    > zawodowy to tak średnio ze sportem mi się kojarzy.

    Zawód jak każdy, kwestia predyspozycji, talentu i jego odkrycia....
  • witrood Re: Ile medali 26.07.21, 20:06
   Nic a nic nie oglądam i nic nie wiem. Pewnie powinno, ale średnio mnie to interesuje. Gdyby doba miała ze 48 godzin, pewnie znalazłbym na to czas.
  • gwen75 Re: Ile medali 26.07.21, 21:04
   Ważne, że sobie dla sportu poćwiczą, potrudzą się, dadzą z siebie wszystko 😉
   A medale? Phi! Ja od nikogo nie oczekuję wyścigu szczurów 😉
     • kevinjohnmalcolm Re: Ile medali 26.07.21, 22:57
      Bywają sportowcy, którym wyłącznie chodzi o sport, rozwijanie się i zdrową rywalizację potwierdzającą rozwój, nie oczekują pieniędzy. Niestety to zazwyczaj przedstawiciele niszowych dyscyplin, bo te główne mimo wszystko albo są z założenia nastawione na kasę, albo gdy pojawia się kasa, ideały idą w kąt.
    • marcepanka313 Re: Ile medali 01.08.21, 08:31
     silencjariusz napisał:

     > Przecież tu chodzi o pieniądze. O nic więcej.


     O pieniądze też.... bo za coś żyć trzeba.... ale też myślę, że dla niektórych to też jest jakaś forma wyróżnia, dumy, docenienia, wymierności włożonej pracy, wyrzeczeń....
     Praca sportowca nie może być przecież rozłożona zbyt mocno czasowo, bo przychodzi kolejne, mocniejsze pokolenie i czasem taka kariera to tylko moment na ustawienie się także finansowo w życiu....
      • marcepanka313 Re: Ile medali 02.08.21, 10:13
       szarlotka_ja napisała:

       > Otóż to. Nikt nikomu z nas nie zabraniał trenować oraz zdobywać medale wink

       A jeszcze dodam, nie zazdroszcząc im kasy(cały czas mówię o sportowcach, może niekoniecznie o piłkarzach nożnych, bo tam jest rzeczywiście przerost nakładów w stosunku do wyników ), że za popularnością, kasą stoją lata wyrzeczeń,a nie jak w przypadku, prowadzących jakby nie było komercyjnie instagram i inne niewiele mi mówiące wynalazki technologiczne.... gwiazdek, gwiazdeczek, osób znanych z tego, że są znane, w zależności ile pokażą ubranego w markowe ciuchy ciała....
       Pewnego rodzaju ekshibicjonizm takich istniejących w necie osób też jest jakimś sposobem na zaistnienie i zarabianie....
       Życie to niestety też pieniądze....i nie ma co udawać, że tylko ideały są ważne.... rachunki też....
   • szarlotka_ja Re: Ile medali 29.07.21, 21:35
    No i wciąż tylko sreberko 😉
    I to jeszcze wśród sreberek dziewczyna o odmiennej orientacji. Jak to przeżyją te nasze homofoby z rządu jak to srebro okaże się jedynym medalem 😛
       • green.amber Re: Ile medali 29.07.21, 23:08
        gdyby się tak dało rozdzielić rzeczywistość, żeby w jednej nasi zdobywali medali ile wlezie wink a w drugiej to było jedyne, co się uda zdobyć, czego nie życzę, to ciekawam jaka by była jedynie słuszna linia interpretacji niniejszego wink bo na nawrócenie to jakoś tak nie liczę...
        • gwen75 Re: Ile medali 29.07.21, 23:47
         green.amber napisała:

         > gdyby się tak dało rozdzielić rzeczywistość, żeby w jednej nasi zdobywali medal
         > i ile wlezie wink

         Szczerze powiem, że nie rozumiem tej koncepcji 😉

         > to ciekawam jaka by była jedynie słuszna linia interpretacji niniejszego wink

         Oni każdą swoją katastrofę potrafią przedstawić jako wielki sukces. Wszyscy chyba pamiętają głosownie 27:1. Beata Szydło została przywitana jak bohaterka. Mistrzowie manipulacji, propagandy i dezinformacji. Ciekawy jestem jak sobie w przyszłości ludzkość poradzi z takimi chorymi zagrywkami. Trzeba by chyba jakieś prawo wdrożyć, albo wprowadzić do szkół przedmiot z krytycznego myślenia, znajomości technik manipulacyjnych, propagandy 😉
         • kevinjohnmalcolm Re: Ile medali 30.07.21, 01:00
          gwen75 napisał:
          > wprowadzić do szkół przedmiot z krytycznego myślenia, znajomości technik manipulacyjnych, propagandy 😉

          Proponowałbym wprowadzenie do szkół nauki MYŚLENIA, tak ogólnie.
          W tej chwili szkoła to wyłącznie nauka w trybie ZZZ (Zakuć, Zdać, Zapomnieć), a do tego trzeba umieć wstrzelić się w klucz. Myślenie jest surowo zabronione. Sprawę pogarszają beznadziejni nauczyciele (nikt normalny nie pójdzie do szkoły pracować za jałmużnę).
    • green.amber Re: Ile medali 29.07.21, 22:27
     koleżanka bardziej zaangażowana i optymistka mówi, że może kiedy lekcy atletycy zaczną to coś tam się pojawi a tu tak jakoś tak ta ideologia działa czy co, że podobno nawet gratulacji udanych treningów nie było, ale może zasięgu nie ma w piekiełku wink czy co
      • kevinjohnmalcolm Re: Ile medali 06.08.21, 23:31
       witrood napisał:
       > Jak dla mnie , to jak UE cyrków nie zaprzestanie, to niebawem pierdyknie. wink

       Jak na razie to taki jeden potargany blondyn robi cyrk na pewnej wyspie, która odcumowała od Europy. wink
       • gwen75 Re: Ile medali 07.08.21, 19:00
        kevinjohnmalcolm napisał:

        > jeden potargany blondyn robi cyrk

        A u nas Kaczyński i spółka. Marzy im się władza absolutna i wynikające z tego profity (kosztem ludu).
        • kevinjohnmalcolm Re: Ile medali 07.08.21, 19:52
         gwen75 napisał:
         > > jeden potargany blondyn robi cyrk
         >
         > A u nas Kaczyński i spółka.

         Nie, oni nie robią cyrku. Z Borysa można się pośmiać, patrząc na sytuację pobrexitową wzruszyć ramionami i popukać się w czoło, natomiast patrząc na to co się dzieje w Polsce należy się bać, bo wzięli kurs na wschód i zmierzają w stronę Białorusi. Łukaszenka też kiedyś został wybrany w demokratycznych wyborach, wiele osób uważało że to był "swój" człowiek.
  • gwen75 Re: Ile medali 07.08.21, 21:32
   Ciekawy artykuł o objazdowym cyrku globalnego przemysłu sportowego.

   Oto niektóre cytaty:

   "Początkowo na imprezę zamierzano wydać 7,3 mld dolarów, ale rzeczywiste wydatki to ponad 30 mld. Absurdalność tych ogromnych kosztów podbija brak kibiców i kibicek na wybudowanych za ogromne pieniądze sportowych arenach."

   "Zwycięzca rywalizacji Norweg Kristian Blummenfelt po wyścigu był skrajnie wycieńczony, po przekroczeniu mety wymiotował. Ostatecznie z miejsca zawodów wyjechał na wózku inwalidzkim. Taki sam los spotkał hiszpańską tenisistkę: Paula Badosa nie dokończyła ćwierćfinałowego meczu w olimpijskim turnieju tenisowym przez upał. Z kortów zwożono ją na wózku, na głowie miała mokry ręcznik."

   "Poruszające były słowa, które Biles napisała po tym, gdy ze świata nadeszły słowa otuchy: „Mnóstwo miłości i wsparcia, które otrzymałam, uświadomiło mi, że jestem dla ludzi czymś więcej niż tylko gimnastyczką, która odnosi sukcesy. Nigdy wcześniej w to nie wierzyłam”."

   "Jej postawa to kolejna kropla drążąca skałę. Może w końcu kibice i kibicki zobaczą w zawodnikach i zawodniczkach ludzi, a nie maszyny stworzone dla rozrywki."

   "W czasie igrzysk echem odbijała się informacja o tym, że finansowo ukarano norweskie piłkarki ręczne rywalizujące na plaży, bo założyły dłuższe spodenki, co nie spodobało się organizatorom.
   Na kwestię seksualizacji kobiecego ciała podczas igrzysk zwróciły uwagę niemieckie gimnastyczki artystyczne. Podczas kwalifikacji Sarah Voss, Pauline Schäfer, Elisabeth Seitz i Kim Bui założyły stroje, które zakrywały praktycznie całe ciało, do tej pory gimnastyczki występowały w bardzo wyciętych strojach."

   "Przez IO w 1988 roku w Seulu i dwadzieścia lat później w Pekinie wysiedlono 2 mln osób, podczas igrzysk w Rio 60 tys. osób musiało opuścić swoje domy. Często je zastraszano, a miejsca, do których przenoszono, były odległe i o gorszym standardzie."

   "Reuters przywołuje historię 87-letniego Jinno, którego dotknęło podwójne wysiedlenie. Drugie, gdy on i jego żona mieli po osiemdziesiąt lat. Zostali oszukani, stracili na przeprowadzce. "

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka