Dodaj do ulubionych

"ubranko"dla psa po operacji

IP: *.nsm.pl 14.01.04, 21:30
Moja suczka jest po operacji sutka.Trzeba ją "ubierać" do czasu zdjęcia
szwow,aby nie lizala ranki.Probujemy roznych rzeczy,ale nie bardzo zdają
egzamin.Wyprobowalismy niemowlecy pajacyk,ale bardzo szybko mocno sie
rozciagnal.Podkoszulek z rekawkami na nogach tez nie bardzo zdal
egzamin.Obecnie chodzi w obcietych bawelnianych rajstopach,ale jak sie zwinie
w "klebuszek "to tez robia sie bardzo luzne.Gdy jestesmy w domu to wszystko
jest pod kontrola,ale gdy jestesmy w pracy obawiamy sie,ze powyrywa szwy.
Moze ktos mial taki przypadek i wpadl na prosty i skuteczny sposob
zabezpieczenia brzucha przed lizaniem.Dziekuje za podpowiedz.Grazyna
Obserwuj wątek
    • Gość: rab Re: "ubranko"dla psa po operacji IP: *.chello.pl 14.01.04, 22:17
      dla mojej jamniczki jak była po operacji uszylismy taki kaftanik(najlepiej z
      miękkiego materiału np.flaneli)zaczyna sie jak obroża na szyjkę,potem z
      dziurkami na łapki,kończy się wycięciem tuż za tylnimi łapkami.My zrobilismy
      wiązane na grzbiecie na 3 troczki ale może być zapinane na guziki(zatrzaski
      sie nie sprawdzają bo sie odpinaja)spróbuj nam pomogło a sunia miała pociety
      cały brzuszek po sterylizacji.powodzenia i pozdrawiam
    • Gość: BlueBerry Re: "ubranko"dla psa po operacji IP: *.aster.pl / *.acn.pl 18.01.04, 16:53
      w wiekszosci klinik weterynarjnych sa specjalne "ubranka-zabezpieczenia" po
      operacji - glownie wlasnie dla psow po operacji brzucha/podbrzusza. mozna
      kupic, ale i mozna sie przyjzec na czyt to polega i zrobic samemu. skarpety,
      rajstopy i inne ludzie rzeczy beda albo za ciasne (co jest bardzo
      niebezpieczne) lub za luzne. poza tym sa jeszcze plastikowe kolnierze na szyje,
      tak by pies nie mogl siegnac do rany ale to chyba dosc stresujaca metoda. poza
      tym weterynarz operujacy raczej powinien ci doradzic jak zabezpieczyc sunie po
      operacji. w kazdym razie wypadaloby.
    • Gość: Grazyna Re: "ubranko"dla psa po operacji IP: *.nsm.pl 20.01.04, 20:57
      Dziekuje za rady.Czytalam je na biezaco,ale nie moglam wyslac zadnej odpowiedzi.
      kupiliśmy niemowlecy pajacyk,ale niestety bardzo szybko sie rozciagnal.Nie
      polecam.W koncu wykorzystalismy bawelniane rajstopy,po wycieciu otworu na
      ogonek.Tez troche sie rozciagaja,ale juz mamy wprawe w zawiazywaniu ich na szyi.
      Jeszcze tylko dwa dni "meczrni" dla nas i dla pieska.Szwy juz sa zdjete.
      Ranka jeszcze nie wygojona calkowicie,ale moja sunia dobiega osiemnastki i
      choruje na cukrzyce.Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.Grazyna
    • Gość: Piotr Re: "ubranko"dla psa po operacji IP: *.sbc.man.ac.uk 23.01.04, 13:46
      Weterynarze twierdza ze najlepszy jest prostokatny kawalek materialu z
      bawelnianego (plotno) przescieradla, w ktorym wykonujesz 4 otwory na konczyny.
      Taki kafatanik zaklada sie od przodu, jak fartuch chirurgiczny. Do gornej
      strony przyszywasz kilka tasiemek po lewej i prawej strony w celu zwiazania. To
      rozwiazanie pozwala regulowac luz. Opcja sprawdzona przeze mnie, gdy moj jamnik
      byl po operacji brzuszka. Co wiecej bawelna jest uznawana za najbardziej
      higieniczna i latwa do uprania. Pozdrawiam.
    • wczechowicz Re: "ubranko"dla psa po operacji 14.06.18, 10:01
      Nie prościej jest kupić gotowe i dopasowane ubranko w specjalistycznym sklepie? Długo nie szukałem ale to było pierwsze z brzegu www.york-shop.pl/ubranka/ubranka-pooperacyjne.html mam nadzieję że będzie ok :) Życzę psu szybkiego powrotu do zdrowia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka