Dodaj do ulubionych

mój kot kaszle

16.04.02, 10:56
Nie ciągle, ale zdarzają mu się czasami takie napady kaszlu, aż "z trzewi", tak
go szarpie, jakby miał wymiotować (ale nie wymiotuje). Trwa to 2-3 minuty i
mija. Kiedy to się zdarzyło pierwszy raz sądziliśmy, że się czymś zakrztusił,
ale to już parę razy było i wcale nie przy jedzeniu... Co to może być????
Obserwuj wątek
    • Gość: kicius Re: mój kot kaszle IP: *.tzf.com.pl 16.04.02, 12:44
      moj kot wiele razy rozil podobnie, i nadal mu sie zdarza. najprawdopodobniej
      jest top związane z odkaszlnieciem sierści, którą połknął w cvzasie mycia. raz
      na jakiś czas będzie to zwracał, lepiej go czesać. A no i oczywiście może tez
      czasem być przeziębiony, albo się zakrztusić. nic mu nie będzie, pogłaszcz go
      to się uspokoi.
      pozdrawiam
    • Gość: uważna Re: mój kot kaszle IP: *.acn.waw.pl 16.04.02, 16:12
      Koty tak mają, że czasami kaszlą. Kiedyś zapomnieliśmy uprzedzić o tym naszą
      sąsiadkę, która opiekowała się naszą kocicą w czasie, gdy byliśmy za granicą.
      Spanikowana sąsiadka nerwowo wydzwaniała po weterynarzach... Po powrocie było
      nam trochę głupio.
    • esther Re: mój kot kaszle 16.04.02, 17:13
      U mojej kotki taki kaszel okazal sie byc objawem zaawansowane astmy (z
      alergiami). P roku karmienia kota preparatami na polknieta siersc, okazalo sie
      ze kicia zwykle cierpi na wiosne. Dostaje sterydy.
    • Gość: Virge Re: mój kot kaszle IP: *.zgora.dialog.net.pl 16.04.02, 20:20
      Czasami koty pokaszlują, kiedy larwy glist powstałe z jaj przebijają ścianki
      jelita i przedostają się do wątroby, a następnie wraz z krwią do płuc - potem
      tchawicą przechodzą do gardła i przez żołądek ponownie trafiają do jelita. Ta
      wędrówka z tchawicy przez gardło do żołądka może powodować objawy
      przypominające kaszel
    • Gość: kluba1 Re: mój kot kaszle IP: *.we.client2.attbi.com 17.04.02, 20:54
      default napisał(a):

> Nie ciągle, ale zdarzają mu się czasami takie napady kaszlu, aż "z trzewi", tak
      >
      > go szarpie, jakby miał wymiotować (ale nie wymiotuje). Trwa to 2-3 minuty i
      > mija. Kiedy to się zdarzyło pierwszy raz sądziliśmy, że się czymś zakrztusił,
      > ale to już parę razy było i wcale nie przy jedzeniu... Co to może być????
      Koty "kaszla' w sposob opisany gdy musza "zwrocic" kulke swojej siersci ktora im
      zatyka przewody. Siersc jest wysoko -proteinowa i nie zawsze kot moze taka kulke
      przetrawic. Zwlaszcza przed zima lub na wiosne, przy zmianie futra, tego rodzaju
      objawy sa "normalne". Sa srodki za rozprowazdenie takiej " hairball" lub po
      prostu trzeba kota codziennie szczotkowac i dawac srodki delikatnie
      przeczyszczajace jak np. pelnotluste mleko o ile kot nie jest uczulony ( nie
      podawac "ludzkich" srodkow przeczyszczajacych !!!) Dobrze aby kot mial zawsze
      swieza wode do picia. Pozdrawiam - mam 5 kotow !!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka