Dodaj do ulubionych

kastracja psa

26.06.06, 17:39
czy warto kastrowac 8 letniego psa?Czy to cokolwiek jeszcze pomoze na jakie
ruchy kopulacyjne i takie tam dosc przykre nadpobudliwe zachowanie?
Obserwuj wątek
    • default Re: kastracja psa 27.06.06, 11:21
      W pewnym stopniu na pewno, chociaż niektóre zachowania się nie zmienią - pies
      jest dorosły i ma ukształtowany taki, a nie inny charakter. Natomiast na pewno
      warto ze względu na wyeliminowanie ryzyka zachorowania na raka prostaty, co u
      starszych psów nierzadko się zdarza.
        • po.prostu.ona Re: kastracja psa 01.07.06, 11:15
          Koszt zabiegu uzależniony jest od wagi psa (cena środka znieczulającego jest
          najdroższym czynnikiem). Jest to zabieg dużo tańszy i obarczony mniejszym
          ryzykiem niż kastracja suki. Tu są informacje na temat wpływu tego zabiegu na
          zdrowie i psychikę psa.
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24438&w=44360781&a=44454680
          Organizatorem Dni Sterylizacji Zwierząt jest Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt
          Arka, ostatnia taka akcja odbyła się bodajże 25 marca.
    • winaga1 Re: kastracja psa 02.07.06, 21:09
      Witam
      Ja mam 9-letniego mieszanca sznaucera. W wieku ok 1.5 roku zostal poddany
      kastracji. W okresie rui u suk byl pobudzony, wyczekiwal przy drzwiach,
      balkonie, skiauczal non stop, nie jadl i kilka dni, na spacerach byl
      rozkojarzony. Teraz po uplywie czasu jestem przekonana, ze sluszna byla moja
      decyzja o podjeciu tego zabiegu. Pies `ma gdzies` cieczki u suczek, podchodzi,
      moze zaskiauczy, ale zaraz odchodzi, nie ma problemow z przywolaniem go. Stal
      sie tez mniej dominujacy, trzyma sie blisko na spacerach i jest mniejszym
      zagrozeniem w oczach innych psow-samcow. Przytyl tylko, ale na korzysc mu to
      wyszlo, gdyz przed zabiegiem byl za chudy. Takze glownie same plusy.
      Nie jestem pewna czy w wieku Twojego psa kastracja nie bedzie duzym zagrozeniem.
      Ja jakis czas temu chcialam usunac kamien u psa (z narkoza) to weterynarz
      uprzedzil mnie o skutkach uspienia w starszym wieku psa- moze sie niestety nie
      dobudzic ( serce moze tego nie wytrzymac).
      Odruchy kopulacyjne sa glownie skutkiem za duzej dominacji psa. W tym wieku
      bedzie trudno go `sprowadzic do pionu` - do najnizszego stopnia w hierarchi.
      A o jakie zle nawyki swojego psa masz na mysli?
      Pozdrawiam
      Aga :)
      • po.prostu.ona Re: kastracja psa 03.07.06, 11:33
        Bo jak zostało już wyraźnie napisane - czasami kastracja nie wystarczy. Ale w
        większości przypadków, poparta odpowiednim postępowaniem wobec zwierzęcia -
        znacząco pomaga.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka