Dodaj do ulubionych

Ruch Narodowy ....

08.06.13, 20:38
tak trzymac ...
Siedze w USA juz prawie cwierc wieku ... przed kazdymi zawodami sportowymi w szkolach mych dzieci spiewano hymn USA ... czy trzeba czy nie trzeba przed wieloma domami powiewaja amerykanski flagi ... patriotyzm czuje sie i jest widoczny wszedzie, czesto odwoluje sie do niego prezydent, ustawodawstwo i zwykli obywatele ... czasami wyglada to jak wielki Sojuz, ale to jedyna droga do utrzymania sily tego narodu ...
Polska wstydzi sie swych korzeni, kazdy kto podnosi glos w sprawie silnej Polski, dostaje w leb, bedac oskarzanym o faszyzm, ksenofobie itp ... Polsce ciagle grozi wyprzedanie, wszelkiego rodzaju ... wspomnij o Chrobrym, jestes idiota ... wywies flage z milosci do ojczyzny, jestes zaprzancem, nie Europejczykiem ... nci dziwnego, ze taki Ruch jak w tytule powstaje ... nie ze wszystkim sie zgadzam, ale generalnie popieram ten Ruch ... Rosja nikogo sie nie pyta o pozwolenie i jak zawsze rosnie w sile, Niemcy sa jak zawsze potega gospodarcza i finansowa ... tylko my, biedni kuzyni mamy sie wstydzic zawsze i wszedzie ... swego wlasnego glosu ...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14063453,I_Kongres_Ruchu_Narodowego___Nasza_armia_przywroci.html#MT
    • krytyk2 Re: Ruch Narodowy .... 08.06.13, 21:07
      nie mów mi nic na temat wieszania flag jako elementu patriotyzmu!U nas na wsi flagi i to na 10 metrowy maszt wywiesza sołtys,ktory akurat dobro społeczne ma głęboko w dupie...jest w układzie korupcyjnym z przewodniczącym gminy /z tej samej wsi/, który mu zsyła rożnego rodzaje intratne dodatkowe zajęcia.Wiec żeby dostrzec ten patriotyzm to trzeba chyba trochę glebiej zerknąć
      • lola165 Re: Ruch Narodowy .... 08.06.13, 21:29
        no tak sie sklada, ze flaga jest ta sama dla wszystkich Polakow.
        ale wazniejsze wydaje mi sie to, ze ten nowy Ruch Narodowy odcina sie wlasnie od takich ludzi jak ten Twoj soltys.

a zauwazcie w jakim idiotycznym tonie napisana jest ta cala relacja. wybitnych redachtorow Gazeta posiada.
        • a_iii_ty Re: Ruch Narodowy .... 08.06.13, 22:08
          ten nowy Ruch Narodowy odcina sie wlasnie od takich ludzi jak ten Twoj soltys.
          tez mam takie wrazenie ... a jesli juz wracac do korzeni polskosci, to trzebaby wykorzenic kosciol katolicki ... za czasow Chrobrego ( i jeszcze prze kilka stuleci) chrzescijanstwo bylo obcym cialem na ziemiach polskich ... cos tak jak z komuna, publicznie wszyscy za, a w domach po swojemu ...
          no i tych kiboli zaprzegnac do roboty dla kraju ... to bylby chyba jeden wielki plus tego Ruchu ...
    • elissa2 Re: Ruch Narodowy .... 09.06.13, 01:29
      W poniedziałek (po Dniu Matki czyli musiał to być 27 maja) zupełnie przypadkiem natknęłam się na bardzo dużą grupę tych ludzi przed uniwersytetem (dopiero wieczorem z tv dowiedziałam się kim są i po co tam przybyli). Powiem Wam tylko tyle ... ciary przechodzą człowiekowi po plecach; ile w nich negatywnych emocji! ile zajadliwości i jakiejś wrogości, zaciętości...
      • a_iii_ty Re: Ruch Narodowy .... 09.06.13, 03:42
        elissa, wszystko ma swoja przyczyne ... ich zacietosc jest przeciwwaqge olewajstwa, sprzedawczykowstwa, tumiwisizmu, wszystkojednosci i tym podobnych lelum polelum postaw ...
        tez nie zgadzam sie ze wszystkim co proponuja, ale wolalbym zyc w kraju, w ktorym tradycje sa honorowane, gdzie polski interes ma priorytet, gdzie ojczyzna znaczy cos wiecej niz slowo w podreczniku ... tak postepuja narody, ktorym chcemy dorownac ... nie da sie tego zrobic bez porzadku na wlasnym podworku i zapominajac o swoich korzeniach ... a ta postawa niestety dominuje ... rozplyniemy sie w Europie jak to juz wiele razy bywalo, po to tylko by potem zaczynac nasze slynne powstania narodowe ... i tak w kolko ... juz czas byc silnym nad Wisla i Odra anie w legionach Dabrowskiego, Andersa itp ...
        • lola165 Re: Ruch Narodowy .... 09.06.13, 04:25
          no wiec tak wlasnie tez mysle.
          nie podoba mi sie ideologicznie przez nich uzywane slowo zydokomuna, nie podoba mi sie podpieranie sie skompromitowanym katolicyzmem. natomiast idea odciecia sie od postjaruzelskiej i postolowej ekipy wydaje sie godna uwagi. przeciez przez dwadziescia pare lat u wladzy sa ludzie wywodzacy sie z tego samego nurtu a nawet wodz opozycji. ten sam mentalnie stoczniowy model na Polske i rzadzenie czyli teczki. no moze tyle, ze pralata Jankowskiego zastapil ojciec z Torunia.

• krytyk2 Re: Ruch Narodowy .... 09.06.13, 07:11
          rozumiem o co Ci chodzi,ale taki ruch trzeba brac calosciowo i nie wolno przymykać oczu na coś,co jest integralna czescią takiego ruchu.Mnie też pociagaja wyrywkowe idee narodowe i gdy je wyluskam z takiej ideologii,to serce mi mocniej bije ,ale gdy widze takie obrazki jak te ,o których pisze Elissa ,to zapala mi się czerwona żarowka i już nie lubie tego konkretnie ruchu.wydaje mi się ,ze na scenie politycznej da się skonstruować taki organizm polityczny ,który zawiera plusy a nie prezentuje minusow narodowców,na tym w końcu polegają odcienie i roznice polityczne
          • krytyk2 Re: Ruch Narodowy .... 09.06.13, 07:35
            w tym przypadku tym co mnie zniecheca jest przemocowy charakter działań.kiedy na ulicy spotkają kogoś o wybitnie narodowych poglądach ,ale nie zgadza się on dokładnie z tymi głoszonymi akurat haslami,to dostanie od ich głosicieli pałą w łeb.wyobrax sobie ,ze będziesz to Ty.Jesteś swietnie intelektualnie rozwinięty ,wiec zwracasz uwagę na niuanse,ale dla niuansów tu nie ma miejsca...
        • elissa2 Re: Ruch Narodowy .... 09.06.13, 20:40
          a_iii_ty napisał:

> tez nie zgadzam sie ze wszystkim co proponuja, ale wolalbym zyc w kraju, w ktor
          > ym tradycje sa honorowane, gdzie polski interes ma priorytet, gdzie ojczyzna zn
          > aczy cos wiecej niz slowo w podreczniku ...
          >
          I co? Licząc na osiągnięcie takiego skutku postawiłbyś wszystko w ... rosyjskiej ruletce?
          Już historia nieraz pokazała czym to się kończy. Rewolucja październikowa, Niemcy - kryzys gospodarczy w 1929 i sukces NSDAP - zobacz, ile analogii; Bałkany...

> tak postepuja narody,
          >
          tzn które?
          >
          > ktorym chcemy
          > dorownac ... nie da sie tego zrobic bez porzadku na wlasnym podworku
          >
          w jaki sposób? sąsiad ma zabijać sąsiada, brat brata?
      • a_iii_ty Re: Ruch Narodowy .... 09.06.13, 19:09
        ta era w USiech juz sie konczy ... latwo byc patriota na "galapagos" ... nikogo wokol, ciemno i daleko do innych nacji ... swiat sie kurczy i Amerykanie bija inne nacje majac poczucie patriotyzmu (albo my ich, albo oni nas) ... wiem, tu sie nie krzyczy z ambon jak w Europie, tu sie zaklada bazy gdzie sie da na wszystkich kontynentach i wysyla marines ... takze mylisz sie mowiac, ze w USiech patriotyzm nie jest zwrocony przeciwko komus tam ... jest i byl zawsze, ale latwo sie dac uspic ...
    • a_iii_ty elissa i krytyk 10.06.13, 00:12
      zamiast mnie ciagnac za jezyk w sprawie patriotyzmu, przedsawcie wasza wizje tego zagadnienia ... slysze tylko, ze chcialbym brata zabijac, wyslylac wojska do innych krajow, rosyjskie ruletki stosowac ... prosze, slucham ...
      • krytyk2 Re: elissa i krytyk 10.06.13, 05:29
        co chciałbyś uslyszec?
        że mam gotowa receptę dla 36 milionowego kraju?Że wg niej da się przekształcić Polske w Niemcy,Rosje albo USA?Nie da się.Tak jak z karła nie zrobisz olbrzyma a z mrowki słonia.Jestesmy w jakims stopniu kalekim narodem,o pechowej geopolityce,nieudanej historii i możemy tyle ile możemy mieć.Z tego samego powodu,z jakiego nie potrafimy się zachować godnie za granicą,okazywac sobie przyjaźni i solidarności w Niemczech,byc dumnymi ze swojego pochodzenia w Anglii,z tego samego powodu nasz patriotyzm jest niedorobiony w Polsce.I niech każdy nie bierze tego do siebie,bo każdy jest inny.I niech każdy robi sobie sam rachunek sumienia ze swojego patriotyzmu,zyjac we własnej malej Polsce w sercu.
        • a_iii_ty Re: elissa i krytyk 10.06.13, 16:31
          OK, to jest wyznanie slabosci, a teraz czas na ROBOTE ... ja wiem, ze zycie przez 1000 lat w imadle pomiedzy Rosja i Niemcami wycisnelo soki z nas ... jak juz gdzies powiedzialem: nogi i rece w Niemczech, glowa (niestety) w Dzikich Polach ... ale to trzeba zmienic, po to sa takie Ruchy Narodowe .... te twoje wyznania prawdy to nic innego jak gleboko zakodowane, bledne wyobrazenie o nas Polakach ... zaniedbania sa cholerne, wiadomo, ale na wszystko jest rada ...
          tylko trzeba ta rekawice podniesc ...
          • krytyk2 Re: elissa i krytyk 10.06.13, 21:32
            wyznanie prawdy ma na celu zrzucenie z siebie neurozy.wiesz na czym polega z grubsza neuroza?Na udawaniu kogos innego niż się jest.Więc zyby być sobą nie musimy być Niemcami ani anglikami ani amerykanami.Potrzeba tylk ,zebysmy mogli bez skrepowania być sobą.Wolnośc dla Polakow!Pasuje Ci?
          • jan_stereo Re: elissa i krytyk 11.06.13, 10:03
            a_iii_ty napisał:

> OK, to jest wyznanie slabosci, a teraz czas na ROBOTE ... ja wiem, ze zycie prz
            > ez 1000 lat w imadle pomiedzy Rosja i Niemcami wycisnelo soki z nas ... jak ju
            > z gdzies powiedzialem: nogi i rece w Niemczech, glowa (niestety) w Dzikich Pola
            > ch ... ale to trzeba zmienic, po to sa takie Ruchy Narodowe ....

Ruchy Narodowe nie zalatwia Ci dobrej pracy a co najwyzej spuszcza wpierdol, od tego raczej sie status zyciowy nie poprawia spoleczenstwu, a nam potrzeba wlasnie madrych glow odpowiedzialnych za rynek pracy, regulacje...,przemysl.

Najciekawsze w tym wszytkim jest to, ze nasza opinia poza granicami kraju, w czasach nawet i komuny, byla wrecz bardzo dobra, to wowczas wyrobilismy sobie marke w UK, jako sumienni pracownicy, chciano nas zatrudniac, a spieprzylismy wszystko dokumentnie juz za czasow IV RP, jak sie nam objawil kapitalizm zagraniczny...to dosc intrygujacy temat socjologiczny, ile jest Polaka w Polaku wink)
            • lola165 Re: elissa i krytyk 12.06.13, 05:54
              za czasow komuny Jasiu malo kto dostawal paszport i mogl sobie jechac na tzw zachod. i relatywnie malo nas tam bylo. dlatego moze akurat te dane sa niezbyt miarodajne. wyjezdzaly jednostki wybitne, znaczy wybitnie komunistyczne, czyli zesraj sie a nie daj sie.
              stad ta niby dobra opinia.
              dopiero po otwarciu granic ruszylo bractwo, prawdziwe polactwo zdobywac swiat... i tu wlasnie moj problem, z ktorym sie borykam od lat. w jakim stopniu pochodzenie, nacja determinuje nasze czlowieczenstwo. patriotyzm included.
              przygladam sie tej calej mieszance etnicznej, od chinczykow i hindusow, poprzez wietnamczykow, wlochow i koreanczykow. z blizszej polki mam chorwatow, czechow i ruskich. oczywiscie amerykanie, jako ci najbardziej humain.
              wychodzi mi, ze my to gdzies miedzy josin z bazin ale bardziej to blizej malpy.
              i jak Krytyk mowi, zeby jednak nie byc tak bardzo neurotycznym i byc soba. to ja mowie wszystko, tylko nie to.
            • lola165 Re: elissa i krytyk 12.06.13, 05:58
              za czasow komuny Jasiu malo kto dostawal paszport i mogl sobie jechac na tzw zachod. i relatywnie malo nas tam bylo. dlatego moze akurat te dane sa niezbyt miarodajne. wyjezdzaly jednostki wybitne, znaczy wybitnie komunistyczne, czyli zesraj sie a nie daj sie.
              stad ta niby dobra opinia.
              dopiero po otwarciu granic ruszylo bractwo, prawdziwe polactwo zdobywac swiat... i tu wlasnie moj problem, z ktorym sie borykam od lat. w jakim stopniu pochodzenie, nacja determinuje nasze czlowieczenstwo. patriotyzm included.
              przygladam sie tej calej mieszance etnicznej, od chinczykow i hindusow, poprzez wietnamczykow, wlochow i koreanczykow. z blizszej polki mam chorwatow, czechow i ruskich. oczywiscie amerykanie, jako ci najbardziej humain.
              wychodzi mi, ze my to gdzies miedzy josin z bazin a... ale bardziej to blizej malpy.
              i jak Krytyk mowi, zeby jednak nie byc tak bardzo neurotycznym i byc soba. to ja mowie wszystko, tylko nie to.
    • jan_stereo Re: Ruch Narodowy .... 10.06.13, 23:41
      To juz imek kiedys bylo, tylko nazywalo sie na poczatku NSDAP:

pl.wikipedia.org/wiki/Zjazd_NSDAP
      I jakie ladne mieli nazwy na te zjazdy:

19-21 sierpnia 1927 – trzeci kongres partii, („Dzień Przebudzenia”wink, Norymberga.
      1-4 sierpnia 1929 – czwarty kongres partii, „Dzień Spokoju”, Norymberga.
      30 sierpnia-3 września 1933 – piąty kongres partii, „Zjazd Zwycięstwa”
      10-16 września 1935 – siódmy kongres partii; „Zjazd Wolności”
      8-14 września 1936 – ósmy kongres partii; „Zjazd Honoru”

A najlepszy byl ten ostatni:

2-11 września 1939 – jedenasty kongres partii. Miał się odbyć pod hasłem „Zjazd Pokoju” (Reichsparteitag des Friedens), by zadeklarować niemiecką wolę pokoju do ludzi i innych krajów.

Zjazd odwołano w krótkim oświadczeniu, na dzień przed zaplanowaną na 1 września niemiecką agresją na Polskę.
    • rzeka.suf Re: Ruch Narodowy .... 11.06.13, 00:50
      polska aurora dorada, zle sie dzieje w europie. patriotyzm to odprysk mentalnosci plemiennej, egoizmu grupowego. moze zasadny z punktu widzenia przetrwania, ale zalosny z punktu widzenia humanizmu. i bez boga jakiegos nie pociagnie, bo nic innego nie da wznioslego uzasadnienia dla rzekomej wyzszosci jednego narodu nad innym. a lep musi byc. albo wkroczymy w ere neoprymitywizmu i zaczniemy sie swiadomie i 'cynicznie' wyrzynac w imie zwyklych ziemskich korzysci.
      gotowi?
      -
      dobrze, Imek, ze chociaz zdajesz sie sobie sprawe z tego, jak sie objawia na swiecie ten amerykanski nacjonalizm. punkt dla ciebie znaczy. choc nie wiem, jak mozna to popierac, jak mozna byc z tego dumnym.
    • jan_stereo Re: Ruch Narodowy .... 22.06.13, 17:07
      wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,14149856,Antyterrorysci_na_wykladzie_prof__Baumana_we_Wroclawiu.html#MT
      Jak mi kiedys alkohol ujebie 95% myslacej czesci mozgu, tak abym umial jeszcze wykrzyczec ze 3 zdania na krzyz to moze i wstapie do tych narodowcow...
    • rzeka.suf Re: Ruch Narodowy .... 26.06.13, 23:04
      obejrzyjscie sobie miski

wyborcza.pl/politykaekstra/1,133047,14168524,Dawid_i_Roman_narodowi__Przywodcy_wroclawskich_faszystow.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk#Cuk
      • lola165 Re: Ruch Narodowy .... 29.06.13, 19:28
        Imek, znalazlam ten post w Internecie i go musze zalaczyc tutaj. Mysle, ze oddaje w pelni to co siedzi mi w glowie. Nie lubie ekstremalnych zachowan, i mam wrazenie, ze jak na razie to ekstrema bierze gore w Ruchu Narodowym. Z czasem jednak i to sie "wyrowna".

"Nie chcę Polski Tuska, Michnika, Komorowskiego, Niesiołowskiego, Nowaka, Sawickiej, Mira, Zdzicha i Laska. Nie chcę również Polski gejowskiej, feministycznej, znarkotyzowanej i pijanej. Nie chce także Polski głupawej Dody, chamskiego Wojewódzkiego, zboczonego Biedronia, obleśnego Palikota i dziwadła Grodzkiego. Nie chcę Polski w której upadłe moralnie polactwo zaprasza na Uniwersytet Wrocławski byłego funkcjonariusza NKWD towarzysza Baumana. Chcę Polski dumnej i wspaniałej. Polski spod Grunwaldu, Kłuszyna, Beresteczka i Wiednia, Polski hetmanów Zamoyskich, Żółkiewskich i Koniecpolskich. Polski Kazimierza Wielkiego i Stefana Batorego. Polski mądrej jak umysł Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej Curie i Leona Łukaszewicza, odkrywczej jak podróże: Ossendowskiego, Strzeleckiego i Domeyki, bohaterskiej jak życie Danuty Siedzikówny (Inki) i rotmistrza Witolda Pileckiego..."

dodam od siebie, Polski Prusa i Sienkiewicza i wielu innych, np. Adama Bahdajasmile) Polski Korczaka, tak Zyda i co z tego? ja chce Madrego Kraju!!!
        • elissa2 Re: Ruch Narodowy .... 29.06.13, 19:50
          i ja dodam od siebie
          nie chcę Polski, w której chorzy ludzie dzień w dzień koczują od 5:00 rano pod przychodnią by dostać się do lekarza; a - jak to miało miejsce kilka dni temu - gdy im się to uda to i tak mogą umrzeć pod gabinetem lekarskim;
          nie chcę Polski, w której 56-letni mężczyzna popełnia samobójstwo przed kancelarią premiera, w geście rozpaczy z powodu ubóstwa i braku pracy a jedyni, na których to robi wrażenie to zwykli ludzie;
          nie chcę Polski, gdzie pod hasłem łatania dziury budżetowej pozbawia się tych najmniej uposażonych nędznych groszy podczas gdy rząd szasta pieniędzmi na lewo i prawo; gdy nie szuka rezerw tam, gdzie faktycznie są;
          itd itd itd

ale czy tego też chce ruch narodowy?
          nie sądzę. ci szeregowi są tam by rozładować swoje frustracje, a ci, na topie by dorwać się do żłoba a potem ... znowu historia kołem się potoczy
        • rzeka.suf Re: Ruch Narodowy .... 29.06.13, 20:57
          '...Polski reprezentowanej przez Polaków dażących do wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej takich jak Antoni Macierewicz a nie upadłego moralnie polactwa powtarzającego za SMSem wierchuszki PO nadanym kilka minut po katastrofie i za "Moskiewskim Komsomolcem" ,że to wina polskich pilotów i że były naciski.Chcę Polski w której godłem znowu będzie orzeł w koronie na czerwonym tle, a nie peowski ptak z czekolady bez korony siedzący na kupie g.... '

to dalszy ciag cytatu, tak dla wyrownania szeregow donosze wink

-
          cos czuje, ze i w szeregach narodowych byloby to co zawsze: warcholstwo i jakies lewackie dyferencje indywidualistyczne.
          • lola165 Re: Ruch Narodowy .... 29.06.13, 22:33
            yeah, z tym mialm problem. znaczy z dalsza czecia postu
            z PIS-em mi tez nie po drodze.
            i o ile tyko, Macierewicx broni dobrebo imienia polskich pilotow, w co watpie.
            wszystko inne sie zgadza.
              • jan_stereo Re: Ruch Narodowy .... 29.06.13, 23:10
                rzeka.suf napisała:

> a mozesz mnie Lolu oswiecic o co chodzi z ta polska 'dumna i wspaniala'? grunwa
                > ldzka, hetmanska, wiedenska, sklodowska itd? co to za szyfr? ja nie rozumiem

wydaje sie, ze owi narodowcy tylko tyle zapamietali za szkoly podstawowej wiec to powtarzaja na wiecach, a kto nie pamieta ten w morde ;'))
                • rzeka.suf Re: Ruch Narodowy .... 30.06.13, 01:40
                  ja sie polka nie czuje, ja polka jestem. urodzilam sie i wychowalam sie w polsce, najplynniej mowie po polsku wlasnie, ta kultura na mnie najmocniej wplynela i nic tego nie zmieni, stety lub niestety. to taki fakt.
                  ewentualne poczucie powinowactwa z ktoras z wybitnie wspanialych badz wybitnie obrzydliwych postaci nie opiera sie na tozsamosci narodowosciowej miedzy mna a ta osoba. korona zle mi sie kojarzy klasowo. kolor czerwony nie jest moim ulubionym, wole niebieski.
                  kiedy graja bialo czerwoni to fajnie jak wygraja, ale tak naprawde, to co ja mam z ich gra wspolnego jako czlowiek??? ani ich jakosci nie zaleza od moich ani odwrotnie.
                  czy mam byc dumna i glosic wspanialosc miasta, w ktorym sie urodzilam? dzielnicy? ulicy, ziomus, ziomus.
                  to jakies bdzury sa dla mnie.
                  i nie ma ze boli, korczak byl zydem, a zydzi do gazu. albo za szafe, w najlepszym przypadku, tam malo slonca, to nie wyrosna ponad prawdziwych polakow.

syf, syf, Lolu. czy ktos wysmiewal ciebie za narodowosc? jesli nawet, to nie wydaje mi sie, zeby nacjonalizm byl wlasciwa odpowiedzia na to.
                  jestem polka, dlaczego ktos spoza polski mialby wiedziec czemu napawa mnie to duma badz wstydem?
                  • rzeka.suf Re: Ruch Narodowy .... 30.06.13, 13:16
                    z niecierpliwoscia oczekuje twojej, lub jakiejs innej odpowiedzi z obozu narodowego.
                    nie rozumiem, nie pojmuje, jak mozna byc nacjonalista, co w nacjonalizmie moze pociagac ludzi o umyslach niedotknietych atrofia.
    • rzeka.suf Re: Ruch Narodowy .... 30.06.13, 15:13
      jak w ogole mozna byc dumnym z bycia czlonkiem jakiejs nacji? to tak samo jakby byc dumnym z bycia szczesciarzem, lub wstydzic sie tego, ze sie mialo pecha. absurd. dumnym mozna byc z wlasnych osiagniec. cala reszta to jakas aberracja w stylu dumy lub wstydu za to, co zrobili ludzie, na ktorych dzialania nie mamy wplywu.

skatowalo mnie psychicznie to zagadnienie. ale wreszcie zlapalam swoja mysl za ogon. to teraz pojde dogladac kota.
      • lola165 Re: Ruch Narodowy .... 30.06.13, 16:30
        sorry Rzeczko ale sie dopiero obudzilam i mię poteżnie glowa boli i pić sie chce. co za cholera?

wiesz co mi powiedzial moj italianski tesc przy pierwszym spotkaniu? zapytal sie ilu Polako trzeba, zeby wkrecic zarowke. w dupie mam tescia, chama zreszta, ale zmeczona juz jestem tym obrazem Polaka na calym swiecie, a tu nic sie nie zmienia w temacie, wrecz przeciwnie.
        spodobal mi sie jakos post tej dziewczyny, ale przeciez tam chyba nic nie ma o nacjonalizmie jako takim.
        pozwolisz jednak ze sie doprowadze do stanu uzywalnosci, bo jakos slabo widze literki
        • shachar Re: Ruch Narodowy .... 30.06.13, 18:21
          Myślę, nie powiem, że większość z nas tak ma, bo nie wiem, ale myślę, że chodzi po prostu o pragnienie uczucia współnoty, zadowolenia z dokonania czegoś przez siebie i przez współziomków, takie plemienne poklepanie się po plecach za kawał dobrej roboty. Co jest możliwe, bo w kazdym narodzie tkwią rzeczy wielkie i rzeczy małe. Polska specyfika, jak się patrzy z boku, przypomina bardzo zakompleksiałego Dyzia X z forum Psychologia, ktoremu mozna klarować do sądnego dnia, a on i tak będzie swoje pie****ł że jest nieśmiały że się do niczego nie nadaje, że popełnił błędy a, b, c.... W Polsce za bardzo i wciąż mieli się co nam się nie udało, niż co udało.I najgorsze że jest to kreowane, a jużco najmniej podsycane przez media, żywiące się kotnrowersją, jątrzeniem, bo im to nabija klików i sprzedaży. Normalnie przydałby się dziś taki Gierek z propagandą sukcesu.
          Po jaki jasny fiut babrzemy się jako spoleczenstwo w tym Smoleńsku, kiedy należałoby uznać tę wielką tragedię za czarny dzień w historii i ruszyć dalej pozytywistycznie? To jest coś do celebrowania jeden dzień w roku, a nie 365 dni mielenia o tym. Należy zająć się zywymi, bo co ludzie pokazują młodemu pokoleniu w sensie radzenia sobie z problemami, to w nich zostanie.
    • rzeka.suf Re: Ruch Narodowy .... 03.07.13, 00:08
      w przerwie na papierosa poczytalam sobie program wyborczy jednego z kandydatow do gibraltarskiego parlamentu.
      doslownie podskoczylam z oburzenia przeczytawszy, ze pan Zammit - 'kandydat niezalezny' - procz wielu postulatow, wystepuje z pomyslem usuniecia instytutu cervantesa z gibraltaru, bo instytut promuje ... ogladanie meczy hiszpanskiej druzyny pilkarskiej.
      no, po prostu wstrzasajace, jak tak mozna?! wink
      co za pojebani, zakompleksieni ludzie. ide o zaklad, ze instytut cervantesa robi to w kazdym jednym kraju, w ktorym dziala, gdyz taki jest jego cel - propagowanie szeroko pojetej hiszpanskiej kultury w obcychkrajach.

taki zamęt tutaj: nie wiadomo, kto pierwszy kogo zaczal z calego serca nienawidzic, ale na kazdy akt pogardy i nienawisci, nastepuje podobna reakcja, co znow nakreca to bledne kolo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka