18.02.20, 00:49
Czy jest tu jakaś Rozanna albo mama Rozanny? Zastanawiam się nad wyborem tego imienia dla drugiej córki, bo bardzo mi się podoba...
Obserwuj wątek
    • gaudencja Re: Rozanna 18.02.20, 01:13
      Hm, a jest w ogóle takie imię? Wygląda na dość niezgodną z zasadami jęz. polskiego złożenia (również niezgodnego z zasadami jęz. polskiego) Róży i Anny. W całej populacji noszą je mimo to 62 osoby, ponadto jest 8 Różann i 8 Rozan, więc raczej znikome są szanse na spotkanie tu którejś. Aha, te osoby nie muszą być Polkami.

Nie wolałabyś imienia Rozalinda, utrwalonego przez Szekspira, historycznego?
      --
      Oni kwitnęli dopiero w III wieku.
      (Jarosław Olesiak)
      • gaudencja Re: Rozanna 18.02.20, 21:17
        Wygląda na dość niezgodną z zasadami jęz. polsk
        > iego złożenia

Miało być: "Wygląda na dość niezgodną z zasadami jęz. polskiego próbę spolszczenia złożenia".

--
        De gustibus...
    • sulimira Re: Rozanna 18.02.20, 20:26
      Wedlug mnie to brzmi jak dziwna Roseanne. Imie, ktore nie podoba mi sie. Jest to troche ciotkowate imie.
      Rozalinda Gaudencji brzmi lepiej lub juz nasza Bożana.
    • agatonika Re: Rozanna 06.03.20, 20:25
      Mi się podoba, wyczytałam w jakiejś książce- nosiła je Angielka. Postać sympatyczna, choć drugoplanowa. Jednak bardziej podoba mi się Rozalia, wspomniana przez Gaudencję Rozalinda, czy Róża. A może nadasz córeczce imiona Róża Anna? Róża i Klara fajnie pasują, Rozalia i Klara również. Ale najważniejsze, żeby Tobie się podobało.
    • massie Re: Rozanna 18.03.20, 19:30
      Róża ładniej brzmi. Z Rozanną nigdy się nie spotkałam, może dlatego to imię wydaje mi się dziwne. Ale co do połączenia dwóch imion - tak przecież powstało legalne dziś imię Marlena (Z połączenia Marii i Magdaleny) czy Marianna (od Marii i Anny). W tym nie widzę żadnego problemu.
        • massie Re: Rozanna 19.03.20, 09:09
          O, dzięki za wyjaśnienie smile ja akurat znałam dziewczynę, która miała imiona Maria Anna, i mówili na nie Marianna. To chyba stąd wzięło mi się skojarzenie.
      • gaudencja Re: Rozanna 22.03.20, 14:47
        massie napisała:

> aje mi się dziwne. Ale co do połączenia dwóch imion - tak przecież powstało leg
        > alne dziś imię Marlena (Z połączenia Marii i Magdaleny)

Jeszcze z połączenia Marks + Lenin.
        Wszystkie imiona są teraz legalne. Co nie oznacza, że wszystkie mają jednakowo pozytywny odbiór, Marlena jest akurat trochę w typie Marioli, obecnie już bardzo rzadko nadawana.
        --
        Oni kwitnęli dopiero w III wieku.
        (Jarosław Olesiak)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.