Dodaj do ulubionych

Gdańskie trojaczki

28.09.20, 20:43
Trzech chłopców. Milan, Ewan i Kaspian. Co sądzicie o imionach? Ja... No, nie moja bajka. smile
Obserwuj wątek
  • chayah Re: Gdańskie trojaczki 28.09.20, 20:50
   kocynder napisała:

   > No, nie moja bajka. smile

   Moja też nie wink Milan brzmieniowo za bardzo kojarzy mi się z milą (przed oczami od razu mam "Zieloną milę"). Kaspian z kolei to dla mnie tylko książę Kaspian z "Opowieści z Narnii". A każde imię, które zbyt jednoznacznie mi się kojarzy, odpada u mnie w przedbiegach tongue_out
   A Ewan wygląda dla mnie jak… Ewa z doczepionym "n" tongue_out albo etan z literówką tongue_out
  • sulimira Re: Gdańskie trojaczki 28.09.20, 21:04
   Ciekawy zestaw. Nie w moim guscie, ale u kogos fajnie. Wole Kasjana od Kaspiana jednak. Ogolnie trzeba przyznac rodzicom, ze maja odwage i ciekawe imiona wybrali z zupelnie roznych kregow kulturowych, ale wydaje mi sie, ze ogolnie udalo im sie je dopasowac chociaz moze troche za bardzo kochaja sie w imionach konczacych sie na -an.
  • abiela Re: Gdańskie trojaczki 28.09.20, 21:23
   kocynder napisała:

   > Trzech chłopców. Milan, Ewan i Kaspian. Co sądzicie o imionach? Ja... No, nie m
   > oja bajka. smile

   Przynajmniej ciekawiej, ale jednak nie. Kaspian dla mnie ok, Milana nie lubię, a Ewan? No nie bardzo.
  • karola1705 Re: Gdańskie trojaczki 28.09.20, 21:45
   Z jednej strony-bardzo fajnie i za to wielki plus,że jednak nie jest to oklepany Jaś, Staś i Franek czy coś w stylu Olivier,Kewin, Brajan. Na pewno rodzice wybrali imiona, które nie są najpopularniejsze i to jest bardzo pozytywne.

   Subiektywnie-żadne z tych imion mi sie nie podoba. Ale podobać sie ma przede wszystkim rodzicom wink
   • kocynder Re: Gdańskie trojaczki 28.09.20, 23:03
    Zapis podałam wg gazety, w której informację wyczytałam, czyli Ewan a nie Evan. Nie mam pojęcia ani jak będą wymawiać ani jak będą odmieniać - bo wszak język polski jest fleksyjny, w przeciwieństwie do "oryginału", z którego imię pochodzi. A to jak będą odmieniać - zależy wszak od wymowy wink O ile się nie mylę, to Evan - jest walijską czy szko0cką wersją Johna, czyli swojskiego Jana. Wymawia się z "I" na początku - prędzej jak Iwan niż Ewan... Mo9im zdaniem - przekombinowane.
    Kaspian dla mnie, tak jak dla którejś z dziewczyn powyżej - to tylko książę z Narni. Lubię C.S.Lewisa, ale nie aż tak jednak... Zetknęłam się zawodowo (w sprawach urzędowych, więc imię jest jak najbardziej nadane, a nie "rodzice tak mówią, a w papierach jest co innego") z nastoletnim już Torinem M...skim... Nazwiska nie podam, bo po co to komu, ale jest typowo polskie! Rozumiem, że bohater tolkienowski, Thorin Dębowa Tarcza, król krasnoludów może budzić sympatię itd, ale jednak...
    Milana znam jednego - obecnie około dwudziestoletni syn znajomej, pół krwi Chorwat. Więc w jego przypadku imię jakoś uzasadnia pochodzenie ojca. Z tym, że ponieważ paniczyk jest rozbestwiony i zdecydowanie wredny - to sympatii dla "Milana" we mnie nie ma...
    Swoją drogą ciekawe jak mają na nazwisko chłopcy? Bo nie można przecież wykluczyć, że pochodzą ze związku "mieszanego" i niepolskie pochodzenie któregoś z rodziców mogło mieć wpływ na decyzje imiennicze...
    • annthonka Re: Gdańskie trojaczki 29.09.20, 09:42
     Ewan jest imieniem szkockim, wymawiany "jułan" (z braku symboli fonetycznych). Popularne raczej w pokoleniu 45 - 50 latków, teraz rzadko spotykane.

     Evan to z kolei imię walijskie, wymawiany "ewan". Dość popularne obecnie. A pochodzące od niego nazwisko Evans nosi ćwierć Walii.

     Żadne z imion trojaczków mi nie pasuje.
  • paula.anna Re: Gdańskie trojaczki 29.09.20, 07:17
   Powiało wielkim światem 😉.
   Z jednej strony cieszę się, że to nie "zestaw obowiązkowy", typu Kubuś, Mateusz, Bartek, albo Oliwier, Brajan i Fabian 😛.
   A z drugiej imiona zupełnie nie w moim stylu. Brzmią jak wzięte z filmów, np Evan Wszechmogący 😉.
   • meggan79 Re: Gdańskie trojaczki 29.09.20, 07:55
    Kaspian jest dla mnie w miarę,reszta nie w moim guście. (Jednak myślę,że gdybym np.ja miała jeszcze 3 synów,Gucia,Kostka i Stefka,to dla rodziców wymienionych trojaczków te moje imiona byłyby właśnie "stare i okropne").

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.