sulimira 29.05.26, 04:16 Imie rowniez z bulli gniezniejskiej. Podoba mi sie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hersyliaa Re: Ożar 30.05.26, 14:41 Mnie się nie podoba. Kojarzy się z pożarem i pożeraniem ("pOŻARł") Odpowiedz Link Zgłoś
sulimira Re: Ożar 31.05.26, 02:38 Tez o tym pomyslalam, ale blizej mi do pozaru. Odpowiedz Link Zgłoś
aequoreavictoria Re: Ożar 30.05.26, 15:20 Kojarzy mi się z Ożarowem i z obżarstwem, nie podoba mi się. Ale Ożanna już mi się podoba 😅 Odpowiedz Link Zgłoś
miaumia Re: Ożar 31.05.26, 11:34 Niektórzy nadają też ostatnio imię Ożanna w pierwotnej formie Hosanna, męski odpowiednik to Hosan. Odpowiedz Link Zgłoś
sulimira Re: Ożar 01.06.26, 11:17 Ozar kojarzy mi sie z pozarem i ogniem. W angielskim to jest bardzo pozytywne wedlug mnie skojarzenie. Jak np zawodnik swietnie gra to jest "on fire". Podoba mi sie jako imie meskie bardzo. Odpowiedz Link Zgłoś
sulimira Re: Ożar 01.06.26, 14:01 Tez mi sie tak wydaje. Takie twarde, meskie imie Odpowiedz Link Zgłoś
antonelli Re: Ożar 15.06.26, 10:05 Ja mam z oboma skojarzenia pożarnicze Ożar - pożar Hosan - hose to po angielsku wąż do polewania wodą - może być również pożarniczy. Odpowiedz Link Zgłoś
miaumia Re: Ożar 15.06.26, 15:06 Hosan trochę jak hosanna, a trochę jak spodnie po niemiecku. Chyba obu nie należy łączyć xD Odpowiedz Link Zgłoś
antonelli Re: Ożar 01.06.26, 14:19 Mnie również kojarzy się z pożarem i z Ożarowem. Odpowiedz Link Zgłoś
sulimira Re: Ożar 13.06.26, 12:36 Niestety zadnego Ożara nie znalazlam w imionach nadanych Odpowiedz Link Zgłoś
miaumia Re: Ożar 15.06.26, 12:17 Wielmoża Ożar tak se pożarł, aż w brzuchu pożar mu rozgorzał i runął wnet gromem rażony, w trzewiach zarzewia prażą tony Wielomięs, bochnów, miodów pitnych.. Sam Weles przybył w celach szczytnych, by zamknąć paszczę tego byczka, Ożar wszak zażarł nie na żarty, lecz ruszył z tyczką na gokarty, po czym na Insta sprzedał trening, łowiąc kolejny spęd jeleni xD Odpowiedz Link Zgłoś
miaumia Re: Ożar 15.06.26, 20:13 Dzięki; D Miało być ' i runął gromem wnet rażony ..' do rytmu - poprawka ;p Odpowiedz Link Zgłoś