rara.avis 08.04.06, 19:47 Dlaczego nie?Rzeczowo proszę pozdrawiam rara.avis Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
theodorka Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 19:49 Rzeczowo? Brzmi jak "ni pepsi, ni cola". I rymuje się z Mariolą! Odpowiedz Link Zgłoś
rara.avis Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 19:51 Wspaniale, naprawde swietna wypowiedz!!!Nie wpadlabym na oba argumenty, rosze o dalsze wypowiedzi pozdrawiam rara.avis Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 21:00 Hmm, a czy w kwestii zdania stałych bywalców mogłabyś po prostu przeszukać forum? Uwzględniając rok 2004 i 2005? Chętnie posłuchamy Twojego komentarza, ale o tym imieniu było już naprawdę sporo. Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 21:07 Ja rowniez bylabym ciekawa Twojego komentarza! Wtedy chetnie sie ustosunkuje! Odpowiedz Link Zgłoś
martka_k Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 21:35 chocby dlatego, zedla mnie toniejestimie identyfikujace plec... W zaleznosci od jezyka jest to imie meskie lub zenskie a ze swiats ie kurczy... Odpowiedz Link Zgłoś
kira_koslin Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 22:00 no tak ale patrząc globalnie ("....a ze swiats ie kurczy...") musielibysmy zanegowac wszystkie imiona które jasno nie określaja płci - prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
martka_k Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:14 pewnie prawda. Niemniej nie kazde imie jest uzywane zarowno dla kobiet, jak i dla mezczyzn. A to akurat jest i jest to dla mnei wystarczajacy powod, zebym byla na nie. Odpowiedz Link Zgłoś
kira_koslin Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:21 no tak ale wyodrebniajac zbiór imion nie okreslających płci musielibysmy wyróznic podzbiór tych nie stosowanych jednoczesnie dla kobiet i mezczyzn i stosowanych jednocześnie,biorac jeszcze pod uwagę kraj w którym imię ma byc nadane, w przypadku Polski sprawa jasna bo na pierwszy rzut widac ze chodzi o kobietę.... Odpowiedz Link Zgłoś
martka_k Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 09.04.06, 00:12 kira_koslin napisała: > w przypadku Polski sprawa jasna bo na pierwszy rzut widac ze chodzi o > kobietę.... a nieprawda. koncu Polacy nie w oderwaniu od swiata zyja. Np. w Wisle Krakow gra niejaki Nikola Mijajlović, z pewnoscia facet, i obawiam sie, ze wiekszosci facetow w wieku wzmozonego zainteresowania pilka nozna i niklego dziecmi, imie Nikola bedzie sie kojarzylo glownie mesko... Odpowiedz Link Zgłoś
martuszkaw Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:31 Rzeczowy przykład, mający miejsce w mojej rodzinie. Rodzice wybrali dla dziecka imię Nikola, ponieważ pani w urzędzie stwierdziła, że takowego imienia nie ma, zaproponowała opcję Nikolia, na co ojciec dziecka skwapliwie się zgodził Przecież urzędnik mądry i rozgarnięty jest, na pewno wie lepiej. W ten oto sposób powstała osoba prawna o imieniu Nikolia z typowym w Polsce nazwiskiem zakończonym na - ski. Minęło parę lat, rodzice mają tylko jeden problem, mianowicie kiedy ich pociecha obchodzi imieniny, bo w sumie Nikolia, to nie to samo co Nikola. Matka dziecka żałuje swojej decyzji, dzisiaj zdecydowanie nazwałaby córkę inaczej. M. Odpowiedz Link Zgłoś
kira_koslin Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:40 osoba prawna (sic!) o imieniu Nikolia?????????????? O jezuuu to rzeczywiscie chyba taki pierwszy i jedyny przypadek w Polsce.... Odpowiedz Link Zgłoś
martuszkaw Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:43 Zgadza się, firmę nazwali tak jak córkę Jest i osoba prawna i osoba fizyczna - Nikolia Bra.....ska S.A. Jak dla mnie koszmar. M. Odpowiedz Link Zgłoś
kira_koslin Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:46 Aha! z kontekstu wyczytalam coś innego Odpowiedz Link Zgłoś
martuszkaw Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:50 Być może niezbyt precyzyjnie to ujęłam. Faktycznie użyłam skrótu myślowego, nie do końca czytelnego dla wszystkich. M. Odpowiedz Link Zgłoś
rara.avis Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 11.04.06, 10:47 Witajcie, oczywiscie przeszukalam wczesniej forum, moj post byl taka malutka prowokacjanaklaniajaca do bardziej rzeczowej dyskusji nt imion. Nikola dla mnie?Mała Mikolajka?Niekoniecznie.Nie przepadam za imieniem Mikolaj. Zdaje sobie rowniez sprawe, iz moze razic konserwatystow/tradycjonalistow. Chociaz Mikolaj juz nie. Jednakze uwazam , iz w zestawieniu z czescia staropolskich imion Nikola broni sie brzmieniowo. Pozdrawiam rara.avis Odpowiedz Link Zgłoś
ariana1 Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 11.04.06, 11:36 Kompletnie nie na temat napiszę, ale fajny masz login. Bardzo mi się podoba, w tłumaczeniu na polski rzecz jasna Odpowiedz Link Zgłoś
rara.avis Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 11.04.06, 11:52 Bedac Ania musze sie jakosc ratowac Pozdrawiam rara.avis Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 09.09.06, 00:01 rara.avis napisała: > Witajcie, > oczywiscie przeszukalam wczesniej forum, moj post byl taka malutka > prowokacjanaklaniajaca do bardziej rzeczowej dyskusji nt imion. > Nikola dla mnie?Mała Mikolajka? W średniowieczu zapisano Nikołaję. To by oznaczalo, ze jednak ukształtowanie wersji żeńskiej tego imienia (tzn. Mikołaja) spokojnie moze się dokonać poprzez dodanie "a" na końcu. Odpowiedz Link Zgłoś
lana777 Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 09.09.06, 00:18 Pierwsze imie niekoniecznie powinno miec zadanie okreslenia plci osoby. Zwlaszcza, ze tym obowiazkiem jest obarczone tylko imie zenskie, pozwalajac imionom meskim miec roznorodne koncowki, np: Wojciech, Marian, Bartosz, Juliusz, Piotr, Pawel, Michal, itp. Wiele zenskich imion brzmi ciezko i nieatrakcyjnie, gdyz przymusowo konczy sie na samogloske "a". Moim zdaniem imiona zenskie powinny miec dowolna koncowke, zalezna jedynie od tego czy imie brzmi ladnie. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja do lany777 09.09.06, 12:12 Bywałaś już na naszym forum pod innym nickiem i wybierałaś imię dla swojego synka, czy się mylę? Odpowiedz Link Zgłoś
lana777 Re: Do Gaudencji 09.09.06, 15:56 Nie, nie wybieralam tutaj imienia. Owszem pisalam, ze moj syn ma rzadko spotykane imie. Odpowiedz Link Zgłoś
ibby2 Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 09.09.06, 23:39 Jest tyle pieknych imion po co zapozyczac jeszcze wiecej z amerykanskiego. Odpowiedz Link Zgłoś