Dodaj do ulubionych

Rzeczowo o Nikoli:-)

08.04.06, 19:47
Dlaczego nie?Rzeczowo proszęsmile
pozdrawiam
rara.avis
Obserwuj wątek
    • theodorka Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 19:49
      Rzeczowo? Brzmi jak "ni pepsi, ni cola". I rymuje się z Mariolą!
      • rara.avis Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 19:51
        Wspaniale, naprawde swietna wypowiedz!!!Nie wpadlabym na oba argumenty, rosze o
        dalsze wypowiedzi
        pozdrawiam
        rara.avis
    • gaudencja Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 21:00
      Hmm, a czy w kwestii zdania stałych bywalców mogłabyś po prostu przeszukać
      forum? Uwzględniając rok 2004 i 2005? Chętnie posłuchamy Twojego komentarza,
      ale o tym imieniu było już naprawdę sporo.
      • abiela Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 21:07
        Ja rowniez bylabym ciekawa Twojego komentarza! Wtedy chetnie sie ustosunkuje!
    • martka_k Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 21:35

      chocby dlatego, zedla mnie toniejestimie identyfikujace plec... W zaleznosci od
      jezyka jest to imie meskie lub zenskie a ze swiats ie kurczy...
      • kira_koslin Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 22:00
        no tak ale patrząc globalnie ("....a ze swiats ie kurczy...") musielibysmy
        zanegowac wszystkie imiona które jasno nie określaja płci - prawda?
        • martka_k Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:14

          pewnie prawda. Niemniej nie kazde imie jest uzywane zarowno dla kobiet, jak i
          dla mezczyzn. A to akurat jest i jest to dla mnei wystarczajacy powod, zebym
          byla na nie.
          • kira_koslin Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:21
            no tak ale wyodrebniajac zbiór imion nie okreslających płci musielibysmy
            wyróznic podzbiór tych nie stosowanych jednoczesnie dla kobiet i mezczyzn i
            stosowanych jednocześnie,biorac jeszcze pod uwagę kraj w którym imię ma byc
            nadane, w przypadku Polski sprawa jasna bo na pierwszy rzut widac ze chodzi o
            kobietę....
            • martka_k Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 09.04.06, 00:12
              kira_koslin napisała:

              > w przypadku Polski sprawa jasna bo na pierwszy rzut widac ze chodzi o
              > kobietę....


              a nieprawda.
              koncu Polacy nie w oderwaniu od swiata zyja. Np. w Wisle Krakow gra niejaki
              Nikola Mijajlović, z pewnoscia facet, i obawiam sie, ze wiekszosci facetow w
              wieku wzmozonego zainteresowania pilka nozna i niklego dziecmi, imie Nikola
              bedzie sie kojarzylo glownie mesko...
    • martuszkaw Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:31
      Rzeczowy przykład, mający miejsce w mojej rodzinie.

      Rodzice wybrali dla dziecka imię Nikola, ponieważ pani w urzędzie stwierdziła,
      że takowego imienia nie ma, zaproponowała opcję Nikolia, na co ojciec dziecka
      skwapliwie się zgodziłwink Przecież urzędnik mądry i rozgarnięty jest, na pewno
      wie lepiej. W ten oto sposób powstała osoba prawna o imieniu Nikolia z typowym w
      Polsce nazwiskiem zakończonym na - ski. Minęło parę lat, rodzice mają tylko
      jeden problem, mianowicie kiedy ich pociecha obchodzi imieniny, bo w sumie
      Nikolia, to nie to samo co Nikola. Matka dziecka żałuje swojej decyzji, dzisiaj
      zdecydowanie nazwałaby córkę inaczej. M.
      • kira_koslin Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:40
        osoba prawna (sic!) o imieniu Nikolia??????????????
        O jezuuu to rzeczywiscie chyba taki pierwszy i jedyny przypadek w Polsce....
        • martuszkaw Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:43
          Zgadza się, firmę nazwali tak jak córkęwink

          Jest i osoba prawna i osoba fizyczna - Nikolia Bra.....ska S.A.
          Jak dla mnie koszmar. M.
          • kira_koslin Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:46
            Aha! z kontekstu wyczytalam coś innego
            • martuszkaw Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 08.04.06, 23:50
              Być może niezbyt precyzyjnie to ujęłam. Faktycznie użyłam skrótu myślowego, nie
              do końca czytelnego dla wszystkich. M.
              • rara.avis Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 11.04.06, 10:47
                Witajcie,
                oczywiscie przeszukalam wczesniej forum, moj post byl taka malutka
                prowokacjawinknaklaniajaca do bardziej rzeczowej dyskusji nt imion.
                Nikola dla mnie?Mała Mikolajka?Niekoniecznie.Nie przepadam za imieniem Mikolaj.
                Zdaje sobie rowniez sprawe, iz moze razic konserwatystow/tradycjonalistow.
                Chociaz Mikolaj juz nie.
                Jednakze uwazam , iz w zestawieniu z czescia staropolskich imion Nikola broni
                sie brzmieniowo.
                Pozdrawiam rara.avis
                • ariana1 Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 11.04.06, 11:36
                  Kompletnie nie na temat napiszę, ale fajny masz login. Bardzo mi się podoba, w
                  tłumaczeniu na polski rzecz jasna smile
                  • rara.avis Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 11.04.06, 11:52
                    Bedac Ania musze sie jakosc ratowacwink
                    Pozdrawiam
                    rara.avis
                • gaudencja Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 09.09.06, 00:01
                  rara.avis napisała:

                  > Witajcie,
                  > oczywiscie przeszukalam wczesniej forum, moj post byl taka malutka
                  > prowokacjawinknaklaniajaca do bardziej rzeczowej dyskusji nt imion.
                  > Nikola dla mnie?Mała Mikolajka?

                  W średniowieczu zapisano Nikołaję. To by oznaczalo, ze jednak ukształtowanie
                  wersji żeńskiej tego imienia (tzn. Mikołaja) spokojnie moze się dokonać poprzez
                  dodanie "a" na końcu.
                  • lana777 Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 09.09.06, 00:18
                    Pierwsze imie niekoniecznie powinno miec zadanie okreslenia plci osoby.
                    Zwlaszcza, ze tym obowiazkiem jest obarczone tylko imie zenskie, pozwalajac
                    imionom meskim miec roznorodne koncowki, np: Wojciech, Marian, Bartosz, Juliusz,
                    Piotr, Pawel, Michal, itp.


                    Wiele zenskich imion brzmi ciezko i nieatrakcyjnie, gdyz przymusowo konczy sie
                    na samogloske "a".
                    Moim zdaniem imiona zenskie powinny miec dowolna koncowke, zalezna jedynie od
                    tego czy imie brzmi ladnie.
                    • gaudencja do lany777 09.09.06, 12:12
                      Bywałaś już na naszym forum pod innym nickiem i wybierałaś imię dla swojego
                      synka, czy się mylę? smile
                      • lana777 Re: Do Gaudencji 09.09.06, 15:56
                        Nie, nie wybieralam tutaj imienia. Owszem pisalam, ze moj syn ma rzadko
                        spotykane imie.


                        • gaudencja Re: Do Gaudencji 09.09.06, 18:06
                          Odbierz poczte gazetową, proszę smile
    • ibby2 Re: Rzeczowo o Nikoli:-) 09.09.06, 23:39
      Jest tyle pieknych imion po co zapozyczac jeszcze wiecej z amerykanskiego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.