17.08.03, 12:41
co sądzicie o Faustynie? Moja kuzynka dała tak na imię swojej córeczce. My
już się przyzwyczailiśmy, ale nie ma na ulicy osoby, która nie obejrzałaby
się słysząc to imię. Mnie samej to imię podoba się, ale jest tak silnie
naznaczone osobowością Św. Faustyny, że w sumie nie kojarzy się najlepiej.
Obserwuj wątek
    • itsola Re: FAUSTYNA 17.08.03, 18:52
      Czesc !
      Nie to imie nie podoba mi sie. Nigdy nie dalabym corce tak na imie. Pa Ola
      • lemur_ks Re: FAUSTYNA 17.08.03, 20:03
        ........... widzę przed oczami D. Segdę ........ i zakon - nigdy, przenigdy nie
        nazwałabym tak swojej córeczki - być może również dlatego że na codzień pracuję
        z zakonnicami ! sad((

        pa
    • madziarek_edziecko Re: FAUSTYNA 18.08.03, 08:32
      Ja również nie dałabym tak dziecku na imie. Nie podoba mi sie.
      Madzia
    • kicimici Re: FAUSTYNA 18.08.03, 10:37
      macie rację, że to imię obiektywnie rzecz biorąc jest paskudne. Ale jak widzę
      tę słodką, śliczną, małą Faustynkę, to nawet jej imię zaczyna mi się podobać.
      Chociaż szczerze mówiąc ilekroć jestem z nią sama na spacerze i ktoś
      mówi: „jakie słodkie maleństwo, jak ma na imię?” Mam ochotę powiedzieć: Ania,
      byleby tylko oszczędzić sobie wybałuszonych ze zdziwienia oczu rozmówcy. A
      Doroty Segdy nie cierpię odkąd zobaczyłam ją we wspomnianym przez Ciebie Lemur
      filmie, chociaż to piękna kobieta i wartościowa aktorka
    • majarzeszow Re: FAUSTYNA 18.08.03, 12:17
      wiecie co ? wczoraj bylam na pewnym kapielisku, byly 2 mamusie, kazda z trojka
      dzieci. dzieci nazywaly sie tradycyjnie (tudziez biblijnie, typu Jakub, Jan
      itp). ale najmlodsza dziewuszka byla Faustyną. nie bylo osoby, ktora by sie nie
      obejrzala. dziecko sliczne, blondyneczka, ale imie.... przedyskutowalismy to z
      mezem. oboje doszlismy do wniosku, ze to imie bardzo "stygmatyzuje", ze w
      przyszlosci, kiedy dziecko bedzie w okresie buntu - imie bedzie sie tak mialo
      do osobowosci jak wol do karety. owszem oryginalne, ale strasznie sie
      kojarzace....

      maja
    • ginny22 Re: FAUSTYNA 19.08.03, 09:28
      Mnie się także to imię nie podoba. Kojarzy się tylko i li ze świętą. Poza tym
      jest dość udziwnione i chyba trudno je ładnie zdrobnić.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.