Dodaj do ulubionych

Dziewczęca alternatywa ;)

13.04.09, 11:27
Proszę o radę: mamy 2 zestawy imion i nie możemy się zdecydować, przyjdzie
chyba kostką rzucać: Stefania Anna i Urszula Lidia.

Który zestaw brzmi lepiej? Nazwisko krótkie, trzyliterowe. Na Ksmile

Nie piszcie, że żaden zestaw Wam się nie podoba i najlepiej coś innego - te
dwa to kompromis z trudem wypracowany smileNawet jeśli oba się nie podobają, to
przecież któryś bardziej smile

Aha, ewentualnie możemy zmienić kolejność - ale części składowe zostają.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • gaudencja Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 11:30
      Stefania Anna. Nie tylko dlatego, ze bardziej mi się podoba, ale
      także dlatego, że Ula z trzyliterowym nazwiskiem będzie brzmieć...
      specyficznie, w każdym razie wolałabym sama nie nosić imienia
      zdrabniajacego się trzyliterowo do trzyliterowego nazwiska.
      Pozdrawiam serdecznie smile))
      • zywa_legenda Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 11:34
        O, to bardzo słuszna uwaga, nie wiem dlaczego założyliśmy, że nikt nam dziecka
        nie będzie "zdrabniał" do Uli. Jak wiadomo z innego wątku, pewnie będą. Z
        założenia była to Urszulka smile
    • olianka Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 11:31
      Obydwa zestawy ładne, ale bez wahania wybrałabym Stefankę.
    • solveiga1 Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 11:35
      Stawiam na Stefanie Anne smile
      • Gość: ja12 Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.plock.mm.pl 13.04.09, 11:45
        jako głowny ekspert Forum - Anna Stefania . Stefania to tak "od
        biedy" i dla satysfakcji. Anna Stefania brzmi dumnie,a Stefania
        podkreśla tzw.elitarność.
        • zywa_legenda Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 11:49
          ale my prości ludzie ze wsi Mokotów wink
          • gaudencja Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 11:53
            Jakbyś nie wiedziała, to ja12 jest naszą forumową maskotką, takim
            małym trollem.

            Ps. Ja z tej samej wsi wink
            • idaliowa Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 12:11
              Stefania Anna albo Lidia Urszulasmile
    • szampanna Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 12:13
      dla mnie zdecydowanie Stefania Anna smile
    • quasi.modo Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 12:15
      Bardziej podoba mi się zestaw drugi: Urszula Lidia. Ale tak jak Gaudencja, myślę
      że Ula z 3-literowym nazwiskiem jest nieszczególna.
      Stefania Anna również bardzo ładnie i pasuje lepiej!
    • Gość: mmaupa Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.chello.pl 13.04.09, 12:22
      Urszula Lidia jest świetne, Stefania Anna mi się w ogóle nie podoba. Ale Ula
      plus krótkie nazwisko... Hmmm...
      • ilianna Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 12:25
        Lidia Urszula (Ula na drugie z powodów podanych wyżej)
        Stefania Anna też brzmi w porządku, ale jak pomyślę o Stefanii
        zdrabnianej do Stefy lub Stefci (brr) to jakoś jestem za Lidią wink.
    • aneladgam Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 12:41
      Oba piękne, ale dużo piękniejsze Urszula Lidia
      • marta-martusia Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 12:54
        Urszula Anna albo (lepiej) Anna Urszula smile
    • ariana1 Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 13:19
      Anna Stefania
      Urszula Lidia
      Lidia Urszula
      a najlepiej: Anna Lidia
    • Gość: lavinka z nielogu Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.09, 14:39
      obydwa fatalnie.
      Nazwij Magdalena Dorota i po problemie smile
    • Gość: smok Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: 193.138.241.* 13.04.09, 14:40
      Anna Lidia. Jak Wy to robicie, że mężowie zgadzają się na te Stefy i Urszulki? Gdyby mi kobieta powiedziała, że ma córkę Stefę, to bym zrozumiała, ale gdybym usłyszała taką rewelację z ust faceta, to bym się śmiała. Zobaczyć scenkę jak młody tatuś przedstawia córkę kolegom ,to jest Stefa, - bezcenne.
      • Gość: ja12 Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.plock.mm.pl 13.04.09, 14:47
        one to tak robią w marzeniach i w internecie.Co takie młode dziecia
        mają do powiedzenia...
        • zywa_legenda Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 14:52
          Rzeczywiście trollem jesteś i to jakimś nudnym w dodatku, co wynika z twych
          wcześniejszych postów.
        • Gość: smok Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: 193.138.241.* 13.04.09, 14:53
          Masz problem. Nie potrafisz pogodzić się z upływającym czasem. Ja12 dla dobra
          swojego i rodziny, udaj się do psychologa.
      • zywa_legenda Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 14:50
        Nie wiem, jak to robię, ale Stefania to pomysł drugiej mej połowy, a nie mój wink
        choć mi się podoba. Ale Urszula i Lidia - bardziej. No, już taki dziwny
        retrofacet mi się trafił.
    • wimperga Stefania Anna n/t 13.04.09, 16:03
      • Gość: ja12 Re: Stefania Anna n/t IP: *.plock.mm.pl 13.04.09, 16:08
        zdecydowanie Anna,Stefania . To jest zestaw elitarny,piszę to jako
        ekspert.Ta Stefania to-tak jak pisałem wcześniej-dla satysfakcji,że
        coś nowego.
        • zywa_legenda Re: Stefania Anna n/t 13.04.09, 16:11
          Cóż, nigdy nie miałam zaufania do ekspertów wink
          W związku z tym, nie przyjmę rady, by oddzielić imiona przecinkiem -
          "Anna,Stefania". To zbyt elitarna ekstrawagancja.
          • Gość: ja12 Re: Stefania Anna n/t IP: *.plock.mm.pl 13.04.09, 16:16
            poczekajmy do narodzin i zobaczymy jaka bohaterka będziesz z tą
            Stefanią,a zapewne męża wyślesz z rejestracją.
            • zywa_legenda Re: Stefania Anna n/t 13.04.09, 16:21
              idź sobie, co? eot.
    • zywa_legenda Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 16:07
      Dziękuję za pomoc.
      Niestety, po dalszej konsultacji wyszło nam, że będzie Stefania Anna... albo
      Lidia Anna. Z Urszuli zrezygnowaliśmy, bo rzeczywiście razem z nazwiskiem "Ula"
      brzmi jak tajemnicze japońskie słowo wink mamy jeszcze czas, żeby się pozastanawiać.
      Ale, oczywiście, dalsze głosy mile widziane.
      • aneladgam Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 16:20
        w takim układzie jestem zdecydowanie za Stefanią smile Mąż bardzo ładne imię
        zaproponował smile
        • ariana1 Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 16:26
          W takim razie jeszcze bardziej optuję za Anną Lidią. Lub Lidią Anną.
          • aedo Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 20:29
            Lidia Anna albo Anna Lidia
      • mal_art Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 21:28
        Urszulka ślicznie, ale skoro odpadło, to Stefania wydaje mi się idealnym
        wyborem. Wcale nie musi być - jak ktoś tu zdrabniał - Stefą, tylko romantyczną
        Stenią. A dla małej łobuziary Stefka. Bardzo ciekawe imie, wiele możliwości
        zdrobnień, a przy tym chyba rzadko nadawane.
        Na drugie do Stefanii bardziej pasuje mi Anna.
      • joanna-wanna Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 19:31
        No to wtakim razie Anna Lidia.
        PS>Również pięknie
    • Gość: cicuta Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.acn.waw.pl 13.04.09, 17:00
      Stefania Anna
      • nelcia714 Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 17:03
        Ja również jestem za Stefanią Anną smile imię po mojej ukochanej prababci
    • Gość: bati Re:Lidzia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.04.09, 17:27
      Ula Lidzia a najlepej Lidzia Ula smile
      Stefcia kojarzy mi sie z kolezanka mojej babci, takie starodwane
      choc ponoc Kasia Cichopek chce tak nazwac corke...
      Ania zbyt popularne.
      • zywa_legenda Re:Lidzia 13.04.09, 17:49
        Gość portalu: bati napisał(a):


        > choc ponoc Kasia Cichopek chce tak nazwac corke...


        No, to mnie zniechęciłaś wink
        • aneladgam Re:Lidzia 13.04.09, 20:49
          to to ma jakieś znaczenie???
          • zywa_legenda Re:Lidzia 13.04.09, 20:59
            no, jakiegoś strasznego to nie, ale raczej nie jest argumentem na plus wink
            • aneladgam Re:Lidzia 13.04.09, 21:26
              na minus też w takim razie nie powinno być wink
              życzę nazwania córki po sercu bez oglądania się na "gwiazdy" smile
        • gaudencja Re:Lidzia 14.04.09, 00:37
          >
          > No, to mnie zniechęciłaś wink

          Nie tak szybko, a jak będzie chłopak?
          Ja bym Stefanii na Lidię pod wpływem Cichopek nie zamieniała (IMO
          Lidia to imię z lat 50., taka nieco mniej popularna Bożenka; szczyt
          nadawalności miała właśnie wtedy).
    • Gość: dolmadakia Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.adsl.inetia.pl 13.04.09, 19:03
      Ja bym pozostała przy Urszuli i konsekwentnie przedstawiała córkę
      jako Urszulkę.
      Stefania -ładnie,ale żeby nie mówili Stefasad
      Anna-nudne i oklepane,choć ładne
      Lidia-b.ładnie.
      Reasumując:Urszulasmile
      • marta-martusia Re: Dziewczęca alternatywa ;) 13.04.09, 19:10
        to ja pozostalabym przy Anna Lidia ..
        Stefania to dla mnie zbyt dużo, nie do przełknięcia ..
    • Gość: kika Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.cust.tele2.pl 13.04.09, 20:23
      Mnie ładniejszy wydaje sie zestaw Stefania Anna,choc pewnie
      kolejność bym zmieniła na Anna Stefania.Imie Anna uwielbiam,a do
      Stefani mam sentyment.Z drugiego zestawu podoba mi sie tez Lidia,ale
      imienia Urszula nie lubie wiec odpada
      • Gość: ja12 Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.plock.mm.pl 13.04.09, 21:39
        Stefania - na nic.Stefa,Stefka,Stefi - to dla takiej babki około 70
        lat
    • wyczyny Re: Dziewczęca alternatywa ;) 14.04.09, 00:48
      Urszulka-pieknie
      ewentualnie Lidia
      Stefania-Stenia, Stefa jakos tak malo romantycznie
    • Gość: R**** Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 10:04
      Absolutnie nie Stefania, jak będziecie do niej mówić? Stefcia? dzieci w szkole
      się będą śmiać. Najlepiej to Lidia Anna, albo Anna Lidia, albo ewentualnie Lidia
      Urszula.
      • Gość: ja12 Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.plock.mm.pl 14.04.09, 10:11
        Koleżanko-o czym Ty piszesz.Będzie Stefania i mama będzie stać na
        straży przestrzegania przez wszystkich i w każdym wieku prawidłowej
        wymowy i akcentu.Nie jakaś tam Stefcia czy Stefa,a S t e f a n i a.
        • jowita-28 Re: Dziewczęca alternatywa ;) 14.04.09, 10:29
          ja obstawiam Lidię, jako pierwsze imię (sama brałam je pod uwagę
          przy wyborze imienia dla córki) Stefania-nie podoba mi się, Urszula-
          też nie moje klimaty, a jeśli chodzi o Annę-to mimo, że imię samo w
          sobie może i ładne, to nie lubię go - w rodzinie mam chyba z 5 Ani w
          różnym wieku, no i uważam je za bardzo pospolite, robiło furorę w
          czasach mojej "młodości" obok Kaś, Baś, Magd itp.
          • zywa_legenda Re: Dziewczęca alternatywa ;) 14.04.09, 17:45
            Anna raczej pierwsza nie będzie - właśnie duża popularność mnie odstrasza.
            • Gość: ja12 Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.plock.mm.pl 15.04.09, 04:38
              a może Wacława Anna - w stylu Stefanii,która zaczyna się
              oddalać.Wacława też klasowo - Wacia i troszkę z chińskiego Wa ,
              Cia.To jest myśl.Stawiam jednak na Annę-takie normalne imię,a
              popularność odstrasza dziś i jeszcze na Forum.
    • abiela Re: Dziewczęca alternatywa ;) 15.04.09, 09:44
      BNardziej podoba mi się Stefania Anna.
    • olianka Re: Dziewczęca alternatywa ;) 15.04.09, 11:36
      Poznałam 20-letnią Stefkę. Świetna dziewczyna, z imienia zadowolona. Przedstawia
      się Stefka właśnie.
      • pluskotka Re: Dziewczęca alternatywa ;) 15.04.09, 11:45
        Urszula Stefania najbardziej mi leży. Do Stefanii mam sentyment, bo tym imieniem
        podpisuję się gdy mam być anonimowa na jakichś testach. smile
        • Gość: Tokaj Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.09, 08:19
          Urszula Lidia
    • Gość: joanna Re: Dziewczęca alternatywa ;) IP: 193.120.137.* 17.04.09, 09:32
      Zdecydowanie Urszula Lidia, to co ,ze nazwisko krotkie,przeciez nikt
      nie bedzie wolal Ula k.. .W miejscach gdzie uzywane jest
      nazwisko,tj. w urzedach,szkolach itp z reguly uzywana jest pelna
      nazwa imienia. A Urszula K.. pasuje doskonale.Dla kolezanek pewnie
      bedzie Ula ale to juz bez nazwiska.
      • olianka Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 09:59
        Gość portalu: joanna napisał(a):

        Dla kolezanek pewnie
        > bedzie Ula ale to juz bez nazwiska.

        Mamo, mogę iść do Uli Kuś?
        Stary, umówiłem się z Ulą Kot!
        Ula Kic opowiadała mi, że ...(cośtam, cośtam)
        • aneladgam Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 12:15
          nie rażą mnie te przykłady smile
          • olianka Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 13:44
            aneladgam napisała:

            > nie rażą mnie te przykłady smile


            Nawet w wersji: ulakot, ulakuś, ulakic, ulakuc, ulakoń?
            • aneladgam Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 13:46
              nie, nie mam odczucia zbitek w jedno słowo. może dlatego, że akcent mimo
              wszystko pada na "u", a drugi akcent we frazie na nazwisko. nie umiem sobie
              wyobrazić akcentowania na "a" w takim przypadku.
        • nerwena Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 12:24
          Może nie brzmi to rewelacyjnie ale tragedii nie ma.
          • quasi.modo Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 15:15
            Jednak zgadzam się z nerweną i aneladgam. Wcale nie brzmi to tak źle. A imię
            Urszula jest w mojej ocenie ładniejsze od Stefanii. Także cofam wcześniejszy
            post i jestem jednak za Ulką.
            • gaudencja Re: Dziewczęca alternatywa ;) 18.04.09, 17:12
              quasi.modo napisała:

              > Jednak zgadzam się z nerweną i aneladgam. Wcale nie brzmi to tak
              źle.

              A ja nie chciałabym być "Ulakotem"...
              • aneladgam Re: Dziewczęca alternatywa ;) 18.04.09, 20:35
                nadal uważam, że Ula Kot nie brzmi jak Ulakot (akcenty są inaczej rozłożone)
                • gaudencja Re: Dziewczęca alternatywa ;) 18.04.09, 23:37
                  Nikt nie powiedział, ze jest akcentowane na "a", ale i tak się zlewa
                  w jedno, zwłaszcza szybko wypowiadane.
              • aneladgam Re: Dziewczęca alternatywa ;) 11.05.09, 23:35
                gaudencja napisała:

                > quasi.modo napisała:
                >
                > > Jednak zgadzam się z nerweną i aneladgam. Wcale nie brzmi to tak
                > źle.
                >
                > A ja nie chciałabym być "Ulakotem"...
                >

                no właśnie nie Ulakotem, tylko Ulą Kot, tak jak Ala Stec będzie Alą Stec, a nie
                Alastecem

                mnie się nie zlewa
                • gaudencja Re: Dziewczęca alternatywa ;) 12.05.09, 23:57
                  Aląstec? Równie słabe, jak Ulakot. Ale mówiąc poważnie, Ula Kot
                  znacznie bardziej się zlewa, niż Ala Stec, z wyrazistym "St" na
                  początku nazwiska.
    • nerwena Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 12:13
      Urszula Lidia ładniej. A możliwa jest Urszula Anna?
      • gobisha Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 14:32
        Urszula Lidia
    • joanna-wanna Re: Dziewczęca alternatywa ;) 17.04.09, 19:27
      Zdecydowanie Urszula Lidia!!!!
      Oba te imiona są w czołówce moich ulubionych imion.
      LIdia Urszula również jest cudna.
      • hayet Re: Dziewczęca alternatywa ;) 19.04.09, 17:23
        a ja stawiam na stefania anna...urszula mi si enie podoba, ale lidia
        tak
        • olianka Hayet 19.04.09, 19:00
          Upominałam już mailowo, upominam na forum - zmniejsz sygnaturkę. W przeciwnym
          razie Twoje wpisy będą usuwane.
          • shilla01 Stefania Lidia 20.04.09, 15:55
            Tak podoba mi się najbardziej smile
    • zywa_legenda Re: Dziewczęca alternatywa ;) 23.04.09, 21:24
      Na razie stanęło na opcji Lidia Anna - pewnie jeszcze się o to pokłócimy, ale
      dziękuję za pomoc, bardziej i mniej merytoryczną smile pozdrawiam Płock wink

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.