perla 25.02.11, 09:28 www.rp.pl/artykul/617703_Wojciechowski--Rok-2084.html ++++++++++++++++++++++++++++++++ wyznawców nowego "boga" to i na forum mamy. Nie trzeba czekać do 2084 roku właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rycho7 Re: Rok 2084 25.02.11, 09:46 Sadze tak samo ale obok klechy nie wystapie. On jedynie konkuruje o monopol konfesjonalu. Odpowiedz Link Zgłoś
sz0k Re: Rok 2084 25.02.11, 20:40 rycho7 napisał: > Sadze tak samo ale obok klechy nie wystapie. On jedynie konkuruje o monopol kon > fesjonalu. Do konfesjonału penitent idzie pod przymusem czy dobrowolnie? Odpowiedz Link Zgłoś
matelot Re: Rok 2084 25.02.11, 09:59 Chrześcijańska wolna wola Może spyta ktoś, czemu teolog upomina się o wolność? Ponieważ chrześcijaństwo uznaje wolną wolę i osobistą odpowiedzialność, a wolność i wyzwolenie są w świetle Biblii wartościami. =================== Uznaje na papierze, ale elementarna praktyka dowodzi czegoś biegunowo odmiennego. Chyba, że wolnością nazwiemy INDOKTRYNOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW. Wyzwolenie? a jakże - kościół wyzwoli cię z gotówki, nawet jeśli sobie tego nie życzysz. Następnie dlatego, że bałwochwalczy kult państwa i przejmowanie przez nie pełni władzy stanowi grzech przeciwko Bogu, jedynemu prawdziwemu królowi tego świata. =================== A to to bajka po prostu. To teraz rozumiem dlaczego kościół siedzi we wszystkich strukturach państwa. Czyni to w trosce o zapobieżeniu bałwochwalstwa. Już nie obowiązuje "Bogu co boskie" bo cesarz pozwolił sobie by upstrzyły go muchy... Niektórzy myślą, że Bóg jest wielkim bratem z Orwella, który nieustannie nas obserwuje. Nie, gdyż Bóg widzi nas od wewnątrz, takimi życzliwymi oczyma, jakimi widzimy siebie, mając prawe sumienie. ================= To obowiązuje nowa wykładnia? Księżulo, który uczył mnie religii w salce katechetycznej, twierdził, że Bóg nas widzi zawsze i wszędzie, a kiedy któryś goowniarz spytał czy w kiblu także, ksiądz z cała powaga odpowiedział, że tak. Państwo dzisiejsze chce jednak być takim bogiem, który wszystko widzi przez kamerę – a to zaczyna być technicznie możliwe. ================= No właśnie... kamera może zastąpić spowiednika gdyby spowiadający się zapomniał szczegółów, na którą łasi sa ojcowie... ===================== Świetny tekst Ach ci teolodzy... jak już coś napiszą to boki zrywać... Odpowiedz Link Zgłoś
dachs Re: Rok 2084 25.02.11, 10:25 Świetny tekst. Kluczowe zdanie: "Ponieważ ten purytanizm się zlaicyzował, utracił kompas w postaci dekalogu, a została tylko chęć powszechnej kontroli i niezdrowa ciekawość względem cudzego życia prywatnego." Nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego inteligentni - z pozoru przynajmniej - ludzie nie dostrzegają śmieszności na jaką sie wystawiają, bębniąc ciągle o rzekomo "opętanym" seksem kościele. Przecież to, co robi z seksualnością amerykańckie politycznie poprawne postępactwo, nie wylęgło by się w głowie najbardziej zacofanego proboszcza na Sycylii. Odpowiedz Link Zgłoś
rycho7 zazdroszcze Borgii 25.02.11, 10:41 dachs napisał: > Przecież to, co robi z seksualnością amerykańckie politycznie poprawne postępac > two, nie wylęgło by się w głowie najbardziej zacofanego proboszcza na Sycylii. Chyba nie zrozumialem Twojego przekazu. Odpowiedz Link Zgłoś
dachs Re: zazdroszcze Borgii 25.02.11, 11:04 rycho7 napisał: > Chyba nie zrozumialem Twojego przekazu. Chyba rzeczywiście. Moja wina, więc rozwijam. Chodzi mi o te wszystkie wypadki histerii polipoprawnego postempactwa, na temat seksu. Większość przepisów na temat tzw. "molestowania seksualnego". Np. dasz Amerykance kwiaty - może Cię oskarżyć o molestowanie. Histeria na temat pedofilstwa - wspomniany już (w linkowanym artykule, który pewnie pobieżnie przejrzałeś) nakaz używania gąbki do mycia dzieci w miejscach intymnych. O ściganiu karnym dwunastolatka, który wysadzał trzyletnią siostrzyczkę w ogrodzie, pewnie słyszałeś, bo sprawa dość głośna. Dochodzi to tego, że ojciec boi sie w publicznym miejscu przytulić córeczkę, bo zaraz skoczy na niego załoga najbliższego radiowozu. Ci ludzie w każdym ludzkim zachowaniu widzą wyłącznie motywy seksualne. Jak ten żołnierz, któremu się wszystko z dupą kojarzyło. Tylke, że żołnierzyk był małym szeregowcem, a ci ludzie chwilowo rządzą światem. Odpowiedz Link Zgłoś
rycho7 podly syn Noego 25.02.11, 11:20 dachs napisał: > Chodzi mi o te wszystkie wypadki histerii polipoprawnego postempactwa, na temat > seksu. Zgadzam sie z Toba, ze takie postepactwo to czyste chamstwo. Prawidlowo to bylo przed stworzenien swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
dachs Re: podly syn Noego 25.02.11, 11:48 rycho7 napisał: > > Zgadzam sie z Toba, ze takie postepactwo to czyste chamstwo. No i bardzo dobrze, a dalej kombinuj już samodzielnie. Odpowiedz Link Zgłoś
polazrski Re: podly syn Noego 25.02.11, 11:52 Sprawa jest troche bardziej skomplikowana. Bez kamer nie udaloby sie aresztowac zamachowca z Times Square, ani identyfikowac zamachowcow w Londynie. Te kamery pomogly identyfikowac nieletnich mordercow paroletniego dziecka w Londynie, zamachowca w Moskwie i zapewne multum innych sprawcow roznorakich przestepstw. Zyjemy nie tylko w ciekawych, ale i niebezpiecznych czasach. Odpowiedz Link Zgłoś
sz0k Re: podly syn Noego 25.02.11, 20:39 polazrski napisał: > Bez kamer nie udaloby sie aresztowac > zamachowca z Times Square, ani identyfikowac zamachowcow w Londynie. Te kamery > pomogly identyfikowac nieletnich mordercow paroletniego dziecka w Londynie, za > machowca w Moskwie i zapewne multum innych sprawcow roznorakich przestepstw. Zy > jemy nie tylko w ciekawych, ale i niebezpiecznych czasach. Tak, oczywiście. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy nie było kamery na każdym rogu, nie łapano w ogóle przestępców. Odpowiedz Link Zgłoś
qwardian Re: podly syn Noego 25.02.11, 23:07 W normalnym świecie, a za taki odniosę się do cywilizacji katolickiej, terrorystów nie było. Bo nie było terroryzmu. Pod pośladkami potencjalnych terrorystów podpalano ogień, eliminując delikwenta i skutecznie odstraszając kolejnych.. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg ależ norma 26.02.11, 06:28 qwardian napisał: > W normalnym świecie, a za taki odniosę się do cywilizacji katolickiej, terrorys > tów nie było. Bo nie było terroryzmu. Pod pośladkami potencjalnych terrorystów > podpalano ogień, eliminując delikwenta i skutecznie odstraszając kolejnych.. proponuję prewencyjnie Ciebie samego wysadzić w powietrze celem odstraszenia innych potencjalnych terrorystów.Z góry zobaczysz wyraźniej głupotę jaką strzeliłes. A. Odpowiedz Link Zgłoś
matelot Re: ależ norma 26.02.11, 10:25 andrzejg napisał: > qwardian napisał: > > > W normalnym świecie, a za taki odniosę się do cywilizacji katolickiej, te > rrorys > > tów nie było. Bo nie było terroryzmu. Pod pośladkami potencjalnych terror > ystów > > podpalano ogień, eliminując delikwenta i skutecznie odstraszając kolejnyc > h.. > > proponuję prewencyjnie Ciebie samego wysadzić w powietrze celem odstraszenia in > nych potencjalnych terrorystów.Z góry zobaczysz wyraźniej głupotę jaką strzelił > es. > > A. ================= Katolicki terror nie istniał... Jeśli wszyscy katole to tacy durnie to pies ich drapał Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Re: Rok 2084 25.02.11, 14:35 dachs napisał: > Świetny tekst. Potwierdzam. To już niestety rzadkość: profesor piszący mądrze, dobrym piórem, o istotnych kwestiach. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: Rok 2084 26.02.11, 06:32 Ameryka,Ameryką, ale jak mam przyjemnośc spotkac się i porozmawiac z księdzem , to ten z reguły (w 80 % przypadków) sadzi kawały powiązane z seksem..typu 'proboszczma nakaz zatrudnienia gosposi coby miała 60 lat, to zatrudnia dwie po 30'.Aż się dziwię tej namolności w opowiadaniu tego typu kawałów. Jest problem Borsuku. Według mnie zniknie po zniesieniu celibatu. A. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: Rok 2084 26.02.11, 07:15 dachs napisał: > Świetny tekst. > Kluczowe zdanie: Może spyta ktoś, czemu teolog upomina się o wolność? Ponieważ chrześcijaństwo uznaje wolną wolę i osobistą odpowiedzialność, a wolność i wyzwolenie są w świetle Biblii wartościami. Następnie dlatego, że bałwochwalczy kult państwa i przejmowanie przez nie pełni władzy stanowi grzech przeciwko Bogu, jedynemu prawdziwemu królowi tego świata. Niektórzy myślą, że Bóg jest wielkim bratem z Orwella, który nieustannie nas obserwuje. Nie, gdyż Bóg widzi nas od wewnątrz, takimi życzliwymi oczyma, jakimi widzimy siebie, mając prawe sumienie. Końcówka jest najlepsza. Warunkiem jest,że uwierzysz w tego króla Boga, a wniosek nasuwa się sam. Kto nie uwierzy to dopiero jest wolny. No i ta boska inwiligacja - gdyż Bóg widzi nas od wewnątrz - a reszta to swobodna interpretacja profesora...chyba ,że on widział te życzliwe oczy Boga. A. Odpowiedz Link Zgłoś
hasz0 Błaźnie Sąsiedzie!...nie blaźnij się aż TAK:=> 26.02.11, 10:29 Ostatni RAZ CIĘ uPOminam=> CytatOpinie: 253 beta rozwiń opinie dodaj swoją opinię 2011-02-26 09:39 ~Ja Co POtraficie już wiemy, wracajcie do domu, bo już mamy dość tumanienia nas PiS-em (1) Trzeba wybrać posłów jak i rząd prawdomówny i chętny do pracy, nie zgnuśniały i straszący nas PiS-em. To już przerabialiśmy i więcej napuścić się nie damy! 2011-02-26 09:51 ~arek przeżyłem koszmar PO (1) to i tamten przeżyję, przynajmniej jest szansa na zmiany. A swoją drogą ponownie stary pomysł na zwycięstwo: przestraszyć naród PISem 2011-02-26 09:13 ~ja czas na emeryturki.... (1) Tyłki wam się trzzęsą POpaprańcy? NIe macie niczego do zaoferowania oprócz straszenia PiS-em?? Ten numer w tych wyborach nie przejdzie!!!! Wasz czas minął bezpowrotnie!!! 2011-02-26 09:39 ~mdobrowo ...rany boskie ...Kaczyński premierem...i furda tam Euro 2012...autoatrady...stadiony....w każdym mieście wojewódzkim pomnik brata co najmniej wysokości połacu kultury w Warszawie, tu natomiast zwali się iglicę i ... » 2011-02-26 09:38 ~mdobrowo ...rany boskie ...Kaczyński premierem...i furda tam Euro 2012...autoatrady...stadiony....w każdym mieście wojewódzkim pomnik brata co najmniej wysokości połacu kultury w Warszawie, tu natomiast zwali się iglicę i ... » 2011-02-26 09:23 ~swoj rewolucja koszmar moze bedzie PO waszych rzadach ,a rewolucja jak wygracie 2011-02-26 08:58 ~wyborca politykierzy Ani PO ani PIS-wPO zbyt wielu historykow a w PIS histErykow 2011-02-26 08:55 ~R63 Koszmar A ja się pytam posła Neumanna(piękne polskie nazwisko)co zrobił dla naszego regionu? Ja pamiętam jedną z jego inicjatyw-śmietniki stawiane w lasach!Jeżdzimy po najgorszych ulicach w województwie,mamy ... » 2011-02-26 08:48 ~Anty komuch I TAK MA BYĆ DLA WAS CZTERY LATA KOSZMARU A DLA POLAKÓW CZTERY LATA SPOKOJNEGO BYTU. 2011-02-26 08:46 ~Anty komuch I TAK MA BYĆ DLA WAS CZTERY LATA KOSZMARU A DLA POLAKÓW CZTERY LATA SPOKOJNEGO BYTU. PRZEANALIZOWAŁES W SOWIM UMYSŁKU....co jest grane? Odpowiedz Link Zgłoś