Dodaj do ulubionych

Jedenaste przykazanie

• dachs Re: Jedenaste przykazanie 28.01.20, 19:13
        t_ete napisała:

> Przejmujace przemowienie Mariana Turskiego.
        > Sluchalam ze scisnietym gardlem ...
        >
        > tete

Ja też, a w niemieckiej TV (bezpośrednia transmisja) brzmiało naprawdę mocno

--
        Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
        • institoris2 konkrety towarzyszu! 29.01.20, 11:00
          kazde publiczne wystapienie skierowane jest do kogos, w tym wypadku do ogolu i jako takie podlega interpretacji przez kazdego. Takze przez pana Bosaka, ktory, jak podejrzewam sumienie posiada, nie wspominajac juz o pozostalym milionie wyborcow Konfederacji, ktorych to wlasnie posadziliscie, ze "sumienia nie maja".
          A teraz napiszcie grzecznie i konkretnie, co sie panu Bosakowi nie spodobalo i dlaczego sie z tym nie zgadzacie.

sinevajirapag napisał:

> Bosak, konfederata zaprotestował. Zastanawiam się czasem czy ci konfederacji ma
          > ją w ogóle sumienia.
          • sinevajirapag Re: konkrety towarzyszu! 29.01.20, 12:48
            Marian Turski właściwie przekazał prawdy uniwersalne, które powinny być standardem w świecie, rozumieli to chyba wszyscy goście ze świata a tu nagle okazało się że przekazanie prawd uniwersalnych to, zdaniem Bosaka, atak na rząd i Sejm. W końcu jak to jest, że konfederata poczuł się 'atakiem' urażony, że wypowiedział się na poziomie pierwszego lepszego propagandzisty z TVP czy Samuela Pereiry.

Już poza tematem. Moja odpowiedź to przypadek, który już się nie powtórzy, kiedy odpuściłem osobie rozpoczynającej rozmowę inwektywą. Chcesz rozmawiać, weź to pod uwagę. Inwektywy i przezwiska są oznaką braku szacunku. Chcesz być szanowany, szanuj innych.
            • xiazeluka Re: konkrety towarzyszu! 29.01.20, 13:16
              Sinyszparag kłamie. W innym wątku napisał:

'"I jeszcze jestem pod wrażeniem przemówienia w Auschwitz Mariana Turskiego, który w przystępnych słowach nawiązał do aktualnej sytuacji w Polsce. Trzeba być nie wiem jak ograniczonym by jego przesłania nie zrozumieć i nie wziąć sobie do serca."

--
              Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
              • institoris2 oczywiscie, ze klamie 30.01.20, 00:13
                i dodatkowo usiluje /nieudolnie/ manipulowac.
                Osoby nie zgadzajace sie, chocby czesciowo, z argumentacja ofiary (w tym wypadku pana Turskiego, ofiary hitlerowskiego rezimu), podlegaja ocenie moralnej, a nie merytorycznej, na zasadzie, ze im wieksza krzywda, jakiej doznala ofiara, tym bardziej gloszone przez nia poglady napieraja charakteru prawdy uniwersalnej i tym wieksza wina (moralna) osoby krytykujacej.
                Rzeczowa argumentacja jest w tym wypadku zbedna.
                Typowe dla wszelkiego rodzaju agitatorow, a szczegolnie, jak ten tutaj, bolszewickiej swoloczy.

xiazeluka napisała:

> Sinyszparag kłamie. W innym wątku napisał:
                >
                > '"I jeszcze jestem pod wrażeniem przemówienia w Auschwitz Mariana Turskiego, kt
                > óry w przystępnych słowach nawiązał do aktualnej sytuacji w Polsce. Trzeba być
                > nie wiem jak ograniczonym by jego przesłania nie zrozumieć i nie wziąć sobie do
                > serca."
                >
        • xiazeluka Re: Jedenaste przykazanie 29.01.20, 11:33
          "Jeżeli się nagina prawo, tak jak to czyniono w Selmie, wtedy się może zdarzyć. Co zrobić? Jedyne wyjście, to Wy sami, jeżeli potraficie obronić konstytucję, porządek demokratyczny [...] Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. [...] Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek władza narusza przyjęte umowy społeczne. [...] Jeżeli nie, to ani się obejrzycie, a na Was, na Waszych potomków, nagle jakieś Auschwitz spadnie z nieba".

Tekst niemal prosto z biuletynu KOD, niemniej być może po części zamieszanie wywołał zwrot "w Selmie". Ilu z Was, moi drodzy, usłyszało "w Sejmie"? Zdaniem Mła cały ten passus balansuje na granicy ataku na reżim PiS, jednak Mła nie siedzi p. Turskiemu w głowie i nie wie, jaka była jego intencja.

Natomiast z całą pewnością można przedyskutować tezę, że "Ałszwic wydarzyło się po kawałeczku". Bo o ile można bez trudu wskazać "kawałeczki" prowadzące do w końcu miażdżących prześladowań Żydów, to trudno o analogię w przypadku Polaków. Zginęły 3 mln polskich Żydów, zginęło 3 mln Polaków, a przecież jeszcze wczesną zimą 1939 roku niemiecka oferta współpracy dla Warszawy cały czas była aktualna. Do wiosny 1942 roku Żydów w Ałszwic nie było.

--
      • sinevajirapag Re: Jedenaste przykazanie 31.01.20, 19:42
        qwardian napisał:

> Niech ktoś mnie poprawi. Przed wojną mieliśmy trzy i pół miliona takich Turskic
        > h. Dziękuję za uwagę.
        >
        To prawda, niektórzy byli tacy mali

OSTATNI SPACER

Spójrz moja Córeczko
        Słońce pięknie świeci
        Pójdziemy na spacer
        Z nami inne dzieci

Pójdziemy parami
        Dzieci z mamusiami
        Pójdziemy powoli
        Aż do tamtej bramy

Za tą wielką bramą
        Jest pokój bajkowy
        Tam już wejdziesz sama
        Tam czeka świat nowy

Kim są ci panowie?
        Ci z karabinami?
        To nasi rycerze
        Zajmują się nami

Co leci z kominów?
        Dym się z nich wymyka
        Leci wprost do nieba
        Bo to chmur fabryka

Chodź szybciej Córeczko
        Tam Ci będzie dobrze
        Dołączę do Ciebie
        Kiedy? Jutro może

Nie mogę wejść z Tobą
        Dzieci idą same
        Kocham Cię Córeczko
        Przytul mocno mamę

Nie płaczę Córeczko
        To się pocą oczy
        Słońce pięknie świeci
        Dzień taki uroczy

xxxxxx

I weszła Córeczka
        Już ku niebu leci
        Matce serce pękło
        Słońce nadal świeci...

Lucyna Angermann
    • benek231 Chyba mi kogos przypominasz, chlopie :O) 29.01.20, 16:23
      Wiesz, przed toba byl tu taki jeden, ktory zazwyczaj zgadzal sie ze mna, a ja z nim. Babaobaba mu chyba bylo. Przed nim byl jeszcze jeden, a przed tamtym chyba kolejnych dwoch, ktorzy jak te ruskie baby pasowali do siebie jak ulal.
      Pomijajac wszystko inne rzuciolo mi sie w oczy to podobienstwo, z powodu unikania przez nich wpisywania sie do moich watkow. Czasem wpisal sie jeden czy drugi ale pewnie liczyl na moich 10 wpisow, w zamian, w jego watku, by wpisac sie znow - raz. Zauwazylem przy okazji, ze i Tete nauczyla sie od nich tego swoistego utrzymywania wiezi towarzyskich.

Rownolegle, przez caly ten czas, antydemokratyczne gowno popieralo sie wzajemnie jakby z jednej matki bylo zrodzone, wiec pomyslalem, ze jesli w realu tez tak wyglada w Polsce jednosc demokratow vis a vis jednosci antydemokratycznego gowna to ja bardzo serio obawiam sie zarowno o demokracje w Polsce jak i Polske, jak i o Was.

Zwlaszcza, ze zostalo Was tylko dwoje - Ty oraz Tete. A jesli, zmeczony ustawicznym brakiem pozytywnego polemisty, wycofam sie z tego poboznego forum i ja, to zostaniecie wylacznie Wy. Wowczas czarnoszczecinna swolocz bardzo predko zje i was.
      Wielka szkoda, bo wiele mozna bylo osiagnac na tym forum, przez te wszystkie lata. A tak po prostu wiele nie osiagnelismy.

• andrzejg Re: Chyba mi kogos przypominasz, chlopie :O) 29.01.20, 16:46
        "Zwlaszcza, ze zostalo Was tylko dwoje - Ty oraz Tete. A jesli, zmeczony ustawicznym brakiem pozytywnego polemisty, wycofam sie z tego poboznego forum i ja, to zostaniecie wylacznie Wy. Wowczas czarnoszczecinna swolocz bardzo predko zje i was."

Nie martw się. Pozagryzają się pomiędzy sobą.
      • institoris2 biedny Krzys 30.01.20, 00:16
        taki samotny. Nie tyle w swojej heroicznej walce, co osamotniony w metodach, ktore stosowac /wedle krzysia/ nalezy. Szczere wspolczucie.

benek231 napisał:

> Wiesz, przed toba byl tu taki jeden, ktory zazwyczaj zgadzal sie ze mna, a ja z
        > nim. Babaobaba mu chyba bylo. Przed nim byl jeszcze jeden, a przed tamtym chyb
        > a kolejnych dwoch, ktorzy jak te ruskie baby pasowali do siebie jak ulal.
        > Pomijajac wszystko inne rzuciolo mi sie w oczy to podobienstwo, z powodu unikan
        > ia przez nich wpisywania sie do moich watkow. Czasem wpisal sie jeden czy drugi
        > ale pewnie liczyl na moich 10 wpisow, w zamian, w jego watku, by wpisac sie zn
        > ow - raz. Zauwazylem przy okazji, ze i Tete nauczyla sie od nich tego swoistego
        > utrzymywania wiezi towarzyskich.
        >
        • xiazeluka Re: biedny Krzys 30.01.20, 12:58
          Zauważ, że "pozytywny polemista" wedle Kretyna52 to taki, który z Kretynem52 "się zgadza". Najlepszym polemistą dla rekina jest tłusty tuńczyk.

--
      • sinevajirapag Re: Chyba mi kogos przypominasz, chlopie :O) 30.01.20, 14:56
        benek231 napisał:

> Wiesz, przed toba byl tu taki jeden, ktory zazwyczaj zgadzal sie ze mna, a ja z
        > nim. Babaobaba mu chyba bylo. Przed nim byl jeszcze jeden, a przed tamtym chyb
        > a kolejnych dwoch, ktorzy jak te ruskie baby pasowali do siebie jak ulal.
        > Pomijajac wszystko inne rzuciolo mi sie w oczy to podobienstwo, z powodu unikan
        > ia przez nich wpisywania sie do moich watkow. Czasem wpisal sie jeden czy drugi
        > ale pewnie liczyl na moich 10 wpisow, w zamian, w jego watku, by wpisac sie zn
        > ow - raz. Zauwazylem przy okazji, ze i Tete nauczyla sie od nich tego swoistego
        > utrzymywania wiezi towarzyskich.

I pewnie ja będę miał z tym problem. Żałuję, że nie można tu stawiać lajków przynajmniej wiedziałbyś ilu czytających zgadza się z Twoim zdaniem. Rzadko wpisuję się do wątku osoby, z którą się zgadzam no bo i czym polemizować a wpis, że zgadzam się z Tobą całkowicie lub częściowo tak naprawdę niczego nie wnosi.

> Rownolegle, przez caly ten czas, antydemokratyczne gowno popieralo sie wzajemni
        > e jakby z jednej matki bylo zrodzone, wiec pomyslalem, ze jesli w realu tez tak
        > wyglada w Polsce jednosc demokratow vis a vis jednosci antydemokratycznego gow
        > na to ja bardzo serio obawiam sie zarowno o demokracje w Polsce jak i Polske, j
        > ak i o Was.

Podzielam tą troskę i zaczynam powoli rozumieć kto jakie ma poglądy polityczne. Wielu z nich zapewne dobrze czułaby się w czarnych mundurach z Wesołym Rogerem na czapce. Bije od nich bezczelna pewność siebie i brak szacunku dla inaczej myślących. Pamiętam jak zostałem tu przywitany i już chciałem wiać ale postanowiłem zostać.

> Zwlaszcza, ze zostalo Was tylko dwoje - Ty oraz Tete. A jesli, zmeczony ustawic
        > znym brakiem pozytywnego polemisty, wycofam sie z tego poboznego forum i ja, to
        > zostaniecie wylacznie Wy. Wowczas czarnoszczecinna swolocz bardzo predko zje i
        > was.
        > Wielka szkoda, bo wiele mozna bylo osiagnac na tym forum, przez te wszystkie la
        > ta. A tak po prostu wiele nie osiagnelismy.
        >
        >
        Dziękuję za dobre słowo. W kwestii osiągnięć to uważam, że nie należy ich zbyt szybko oczekiwać a może i w ogóle. Dotychczasowa lektura pozwala wyciągnąć wnioski, że tutejsze pole bitwy przypomina to z I WŚ - okopy, wojna pozycyjna.
    • sinevajirapag Re: Jedenaste przykazanie 30.01.20, 14:32
      Robiłem przegląd 'prasy' i znalazłem się na forum wp.pl Tuż po przesłaniu Pana Turowicza. Znalazł się wyznawca Konfederacji, który napisał nie mniej i nie więcej "Turowicz to ewidentne zaniedbanie personelu Auschwitz"
      Link miał jakiś taki patriotyczny co bez wątpienia ustawiało go na pozycji miedzy PISem a Konfederacją. Postanowiłem nie być obojętnym i kliknąłem w kosz. Sprawdziłem - usunęli.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka