sinevajirapag 28.01.20, 15:22 Auschwitz nie spadło z nieba Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
t_ete Re: Jedenaste przykazanie 28.01.20, 18:59 Przejmujace przemowienie Mariana Turskiego. Sluchalam ze scisnietym gardlem ... tete Odpowiedz Link Zgłoś
dachs Re: Jedenaste przykazanie 28.01.20, 19:13 t_ete napisała: > Przejmujace przemowienie Mariana Turskiego. > Sluchalam ze scisnietym gardlem ... > > tete Ja też, a w niemieckiej TV (bezpośrednia transmisja) brzmiało naprawdę mocno Odpowiedz Link Zgłoś
sinevajirapag Re: Jedenaste przykazanie 28.01.20, 19:23 Narodziny zła krok po kroku. Jakże wiele analogii do naszych czasów. Piszę z pozycji obywatela gorszej kategorii. Dawno nie słuchałem tak mądrego Człowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
benek231 Re: Jedenaste przykazanie 28.01.20, 19:17 A pisiory i Kunfederasci odebrali to jako atak na obecny rzad. Czyzby zarlo ich tzw. "sumienie", ktore nakazalo odezwac sie nozycom? Odpowiedz Link Zgłoś
benek231 Re: Jedenaste przykazanie 28.01.20, 19:19 A pisiory i Kunfederasci odebrali to jako atak na obecny rzad. Strasznie zawyli. Czyzby zarlo ich tzw. "sumienie", ktore nakazalo odezwac sie nozycom? Odpowiedz Link Zgłoś
sinevajirapag Re: Jedenaste przykazanie 28.01.20, 19:27 Bosak, konfederata zaprotestował. Zastanawiam się czasem czy ci konfederacji mają w ogóle sumienia. Odpowiedz Link Zgłoś
institoris2 konkrety towarzyszu! 29.01.20, 11:00 kazde publiczne wystapienie skierowane jest do kogos, w tym wypadku do ogolu i jako takie podlega interpretacji przez kazdego. Takze przez pana Bosaka, ktory, jak podejrzewam sumienie posiada, nie wspominajac juz o pozostalym milionie wyborcow Konfederacji, ktorych to wlasnie posadziliscie, ze "sumienia nie maja". A teraz napiszcie grzecznie i konkretnie, co sie panu Bosakowi nie spodobalo i dlaczego sie z tym nie zgadzacie. sinevajirapag napisał: > Bosak, konfederata zaprotestował. Zastanawiam się czasem czy ci konfederacji ma > ją w ogóle sumienia. Odpowiedz Link Zgłoś
sinevajirapag Re: konkrety towarzyszu! 29.01.20, 12:48 Marian Turski właściwie przekazał prawdy uniwersalne, które powinny być standardem w świecie, rozumieli to chyba wszyscy goście ze świata a tu nagle okazało się że przekazanie prawd uniwersalnych to, zdaniem Bosaka, atak na rząd i Sejm. W końcu jak to jest, że konfederata poczuł się 'atakiem' urażony, że wypowiedział się na poziomie pierwszego lepszego propagandzisty z TVP czy Samuela Pereiry. Już poza tematem. Moja odpowiedź to przypadek, który już się nie powtórzy, kiedy odpuściłem osobie rozpoczynającej rozmowę inwektywą. Chcesz rozmawiać, weź to pod uwagę. Inwektywy i przezwiska są oznaką braku szacunku. Chcesz być szanowany, szanuj innych. Odpowiedz Link Zgłoś
xiazeluka Re: konkrety towarzyszu! 29.01.20, 13:16 Sinyszparag kłamie. W innym wątku napisał: '"I jeszcze jestem pod wrażeniem przemówienia w Auschwitz Mariana Turskiego, który w przystępnych słowach nawiązał do aktualnej sytuacji w Polsce. Trzeba być nie wiem jak ograniczonym by jego przesłania nie zrozumieć i nie wziąć sobie do serca." Odpowiedz Link Zgłoś
institoris2 oczywiscie, ze klamie 30.01.20, 00:13 i dodatkowo usiluje /nieudolnie/ manipulowac. Osoby nie zgadzajace sie, chocby czesciowo, z argumentacja ofiary (w tym wypadku pana Turskiego, ofiary hitlerowskiego rezimu), podlegaja ocenie moralnej, a nie merytorycznej, na zasadzie, ze im wieksza krzywda, jakiej doznala ofiara, tym bardziej gloszone przez nia poglady napieraja charakteru prawdy uniwersalnej i tym wieksza wina (moralna) osoby krytykujacej. Rzeczowa argumentacja jest w tym wypadku zbedna. Typowe dla wszelkiego rodzaju agitatorow, a szczegolnie, jak ten tutaj, bolszewickiej swoloczy. xiazeluka napisała: > Sinyszparag kłamie. W innym wątku napisał: > > '"I jeszcze jestem pod wrażeniem przemówienia w Auschwitz Mariana Turskiego, kt > óry w przystępnych słowach nawiązał do aktualnej sytuacji w Polsce. Trzeba być > nie wiem jak ograniczonym by jego przesłania nie zrozumieć i nie wziąć sobie do > serca." > Odpowiedz Link Zgłoś
xiazeluka Re: Jedenaste przykazanie 29.01.20, 11:33 "Jeżeli się nagina prawo, tak jak to czyniono w Selmie, wtedy się może zdarzyć. Co zrobić? Jedyne wyjście, to Wy sami, jeżeli potraficie obronić konstytucję, porządek demokratyczny [...] Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. [...] Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek władza narusza przyjęte umowy społeczne. [...] Jeżeli nie, to ani się obejrzycie, a na Was, na Waszych potomków, nagle jakieś Auschwitz spadnie z nieba". Tekst niemal prosto z biuletynu KOD, niemniej być może po części zamieszanie wywołał zwrot "w Selmie". Ilu z Was, moi drodzy, usłyszało "w Sejmie"? Zdaniem Mła cały ten passus balansuje na granicy ataku na reżim PiS, jednak Mła nie siedzi p. Turskiemu w głowie i nie wie, jaka była jego intencja. Natomiast z całą pewnością można przedyskutować tezę, że "Ałszwic wydarzyło się po kawałeczku". Bo o ile można bez trudu wskazać "kawałeczki" prowadzące do w końcu miażdżących prześladowań Żydów, to trudno o analogię w przypadku Polaków. Zginęły 3 mln polskich Żydów, zginęło 3 mln Polaków, a przecież jeszcze wczesną zimą 1939 roku niemiecka oferta współpracy dla Warszawy cały czas była aktualna. Do wiosny 1942 roku Żydów w Ałszwic nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
qwardian Re: Jedenaste przykazanie 29.01.20, 08:40 Niech ktoś mnie poprawi. Przed wojną mieliśmy trzy i pół miliona takich Turskich. Dziękuję za uwagę. Odpowiedz Link Zgłoś
sinevajirapag Re: Jedenaste przykazanie 31.01.20, 19:42 qwardian napisał: > Niech ktoś mnie poprawi. Przed wojną mieliśmy trzy i pół miliona takich Turskic > h. Dziękuję za uwagę. > To prawda, niektórzy byli tacy mali OSTATNI SPACER Spójrz moja Córeczko Słońce pięknie świeci Pójdziemy na spacer Z nami inne dzieci Pójdziemy parami Dzieci z mamusiami Pójdziemy powoli Aż do tamtej bramy Za tą wielką bramą Jest pokój bajkowy Tam już wejdziesz sama Tam czeka świat nowy Kim są ci panowie? Ci z karabinami? To nasi rycerze Zajmują się nami Co leci z kominów? Dym się z nich wymyka Leci wprost do nieba Bo to chmur fabryka Chodź szybciej Córeczko Tam Ci będzie dobrze Dołączę do Ciebie Kiedy? Jutro może Nie mogę wejść z Tobą Dzieci idą same Kocham Cię Córeczko Przytul mocno mamę Nie płaczę Córeczko To się pocą oczy Słońce pięknie świeci Dzień taki uroczy xxxxxx I weszła Córeczka Już ku niebu leci Matce serce pękło Słońce nadal świeci... Lucyna Angermann Odpowiedz Link Zgłoś
xiazeluka Re: Jedenaste przykazanie 31.01.20, 21:26 Te, siny szparag, co zjadłeś na kolację? Odpowiedz Link Zgłoś
benek231 Chyba mi kogos przypominasz, chlopie :O) 29.01.20, 16:23 Wiesz, przed toba byl tu taki jeden, ktory zazwyczaj zgadzal sie ze mna, a ja z nim. Babaobaba mu chyba bylo. Przed nim byl jeszcze jeden, a przed tamtym chyba kolejnych dwoch, ktorzy jak te ruskie baby pasowali do siebie jak ulal. Pomijajac wszystko inne rzuciolo mi sie w oczy to podobienstwo, z powodu unikania przez nich wpisywania sie do moich watkow. Czasem wpisal sie jeden czy drugi ale pewnie liczyl na moich 10 wpisow, w zamian, w jego watku, by wpisac sie znow - raz. Zauwazylem przy okazji, ze i Tete nauczyla sie od nich tego swoistego utrzymywania wiezi towarzyskich. Rownolegle, przez caly ten czas, antydemokratyczne gowno popieralo sie wzajemnie jakby z jednej matki bylo zrodzone, wiec pomyslalem, ze jesli w realu tez tak wyglada w Polsce jednosc demokratow vis a vis jednosci antydemokratycznego gowna to ja bardzo serio obawiam sie zarowno o demokracje w Polsce jak i Polske, jak i o Was. Zwlaszcza, ze zostalo Was tylko dwoje - Ty oraz Tete. A jesli, zmeczony ustawicznym brakiem pozytywnego polemisty, wycofam sie z tego poboznego forum i ja, to zostaniecie wylacznie Wy. Wowczas czarnoszczecinna swolocz bardzo predko zje i was. Wielka szkoda, bo wiele mozna bylo osiagnac na tym forum, przez te wszystkie lata. A tak po prostu wiele nie osiagnelismy. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: Chyba mi kogos przypominasz, chlopie :O) 29.01.20, 16:46 "Zwlaszcza, ze zostalo Was tylko dwoje - Ty oraz Tete. A jesli, zmeczony ustawicznym brakiem pozytywnego polemisty, wycofam sie z tego poboznego forum i ja, to zostaniecie wylacznie Wy. Wowczas czarnoszczecinna swolocz bardzo predko zje i was." Nie martw się. Pozagryzają się pomiędzy sobą. Odpowiedz Link Zgłoś
benek231 Re: Chyba mi kogos przypominasz, chlopie :O) 29.01.20, 16:52 andrzejg napisał: > Nie martw się. Pozagryzają się pomiędzy sobą. ** Ja sie nie martwie. Napisalem, ze sie obawiam - bo istotnie "obawiam sie, klapy". Jak widzisz nebezpodstawnie. Przy okazji, teraz widze, a wczesniej zapomialem, ze i Ty czasem tu zagladasz. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: Chyba mi kogos przypominasz, chlopie :O) 29.01.20, 16:58 Coraz rzadziej. "Wolnościowców" już poznałem od podszewki. Odpowiedz Link Zgłoś
institoris2 biedny Krzys 30.01.20, 00:16 taki samotny. Nie tyle w swojej heroicznej walce, co osamotniony w metodach, ktore stosowac /wedle krzysia/ nalezy. Szczere wspolczucie. benek231 napisał: > Wiesz, przed toba byl tu taki jeden, ktory zazwyczaj zgadzal sie ze mna, a ja z > nim. Babaobaba mu chyba bylo. Przed nim byl jeszcze jeden, a przed tamtym chyb > a kolejnych dwoch, ktorzy jak te ruskie baby pasowali do siebie jak ulal. > Pomijajac wszystko inne rzuciolo mi sie w oczy to podobienstwo, z powodu unikan > ia przez nich wpisywania sie do moich watkow. Czasem wpisal sie jeden czy drugi > ale pewnie liczyl na moich 10 wpisow, w zamian, w jego watku, by wpisac sie zn > ow - raz. Zauwazylem przy okazji, ze i Tete nauczyla sie od nich tego swoistego > utrzymywania wiezi towarzyskich. > Odpowiedz Link Zgłoś
xiazeluka Re: biedny Krzys 30.01.20, 12:58 Zauważ, że "pozytywny polemista" wedle Kretyna52 to taki, który z Kretynem52 "się zgadza". Najlepszym polemistą dla rekina jest tłusty tuńczyk. Odpowiedz Link Zgłoś
sinevajirapag Re: Chyba mi kogos przypominasz, chlopie :O) 30.01.20, 14:56 benek231 napisał: > Wiesz, przed toba byl tu taki jeden, ktory zazwyczaj zgadzal sie ze mna, a ja z > nim. Babaobaba mu chyba bylo. Przed nim byl jeszcze jeden, a przed tamtym chyb > a kolejnych dwoch, ktorzy jak te ruskie baby pasowali do siebie jak ulal. > Pomijajac wszystko inne rzuciolo mi sie w oczy to podobienstwo, z powodu unikan > ia przez nich wpisywania sie do moich watkow. Czasem wpisal sie jeden czy drugi > ale pewnie liczyl na moich 10 wpisow, w zamian, w jego watku, by wpisac sie zn > ow - raz. Zauwazylem przy okazji, ze i Tete nauczyla sie od nich tego swoistego > utrzymywania wiezi towarzyskich. I pewnie ja będę miał z tym problem. Żałuję, że nie można tu stawiać lajków przynajmniej wiedziałbyś ilu czytających zgadza się z Twoim zdaniem. Rzadko wpisuję się do wątku osoby, z którą się zgadzam no bo i czym polemizować a wpis, że zgadzam się z Tobą całkowicie lub częściowo tak naprawdę niczego nie wnosi. > Rownolegle, przez caly ten czas, antydemokratyczne gowno popieralo sie wzajemni > e jakby z jednej matki bylo zrodzone, wiec pomyslalem, ze jesli w realu tez tak > wyglada w Polsce jednosc demokratow vis a vis jednosci antydemokratycznego gow > na to ja bardzo serio obawiam sie zarowno o demokracje w Polsce jak i Polske, j > ak i o Was. Podzielam tą troskę i zaczynam powoli rozumieć kto jakie ma poglądy polityczne. Wielu z nich zapewne dobrze czułaby się w czarnych mundurach z Wesołym Rogerem na czapce. Bije od nich bezczelna pewność siebie i brak szacunku dla inaczej myślących. Pamiętam jak zostałem tu przywitany i już chciałem wiać ale postanowiłem zostać. > Zwlaszcza, ze zostalo Was tylko dwoje - Ty oraz Tete. A jesli, zmeczony ustawic > znym brakiem pozytywnego polemisty, wycofam sie z tego poboznego forum i ja, to > zostaniecie wylacznie Wy. Wowczas czarnoszczecinna swolocz bardzo predko zje i > was. > Wielka szkoda, bo wiele mozna bylo osiagnac na tym forum, przez te wszystkie la > ta. A tak po prostu wiele nie osiagnelismy. > > Dziękuję za dobre słowo. W kwestii osiągnięć to uważam, że nie należy ich zbyt szybko oczekiwać a może i w ogóle. Dotychczasowa lektura pozwala wyciągnąć wnioski, że tutejsze pole bitwy przypomina to z I WŚ - okopy, wojna pozycyjna. Odpowiedz Link Zgłoś
sinevajirapag Re: Jedenaste przykazanie 30.01.20, 14:32 Robiłem przegląd 'prasy' i znalazłem się na forum wp.pl Tuż po przesłaniu Pana Turowicza. Znalazł się wyznawca Konfederacji, który napisał nie mniej i nie więcej "Turowicz to ewidentne zaniedbanie personelu Auschwitz" Link miał jakiś taki patriotyczny co bez wątpienia ustawiało go na pozycji miedzy PISem a Konfederacją. Postanowiłem nie być obojętnym i kliknąłem w kosz. Sprawdziłem - usunęli. Odpowiedz Link Zgłoś
institoris2 jakie to "przeslanie pana Turowicza" 30.01.20, 15:19 macie na mysli towarzyszu siny szparag? Odpowiedz Link Zgłoś
xiazeluka Re: Jedenaste przykazanie 30.01.20, 15:44 "Znalazł się wyznawca Konfederacji, [...] co bez wątpienia ustawiało go na pozycji miedzy PISem a Konfederacją." Logika warzywa. Odpowiedz Link Zgłoś