Dodaj do ulubionych

i co dalej?

16.03.21, 22:04
jakis czas temu wyrazilem na forum opinie, ze jest duze prawdopodobienstwo, ze rzadowe strategie walki z tzw. pandemia, oparte o wyszczepienie spoleczenstw nioedostatecznie sprawdzonymi/przetestowanymi szczepionkami,
zakoncza sie fiaskiem.
I wyglada na to, ze wlasnie z poczatkami takiego fiaska mamy do czynienia, a jest jedynie kwestia czasu, kiedy i inne szczepionki oprocz tej Astry Seneka zostana rowniez wycofane.
Spodziewam sie, ze bedziemy mieli do czynienia ze spektakularnym przedstawieniem pt. "szczury opuszczaja plonacy okret" ze strony rzadow, skorumpowanych mediow i calego tego zalosnego covidowego towarzystwa.
Zobaczymy gdzie peknie w pierwszej kolejnosci, czy bedzie to jakis rzad, ktory poda sie do dymisji, czy moze jakis urzedas z instytucji dopuszczajacych szczepionki oskarzony przez prokurature, czy tez moze zacznie sie medialnie?
Tak czy inaczej pozostaje pytanie co dalej?
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: i co dalej? 17.03.21, 10:09
   Wirus jest z nami od tysięcy lat i tu nic się nie zmieni. Brałem szczepionkę na grypę co dwa lata, bo nie mogłem sobie pozwolić na przerwę w pracy. Wątpię, że te są lepsze i nie sądzę, że zaszkodzą, ale będę zwlekać tak długo, dopóki pod moimi drzwiami pojawi się komisarz. Testuję bezprzewodową mysz i klawiaturę w Surface, bo mazanie palcem po ekranie mnie męczy..
   • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 10:36
    daj ci zdrowie,qw.
    A ja sprawdzam, na ile cudze przekonanie o bezkarności wynika z anonimowego dostępu do zarządzania forami gazety.
    Tu mam pytanie, jesteś cały czas zalogowany ma forach czy system po zalecanym przez bezpieczeństwo danych / ciastek/ czasie- sesji wylogowuje cię automatycznie?
    • qwardian Re: i co dalej? 17.03.21, 11:14
     Nie wylogowuje, w ten sposób Michnik ma zaciśniętą pętlę na szyi i stał się moim niewolnikiem. Bezkarność to iluzoryczna ekstaza, szczęście jest w dyscyplinie, pokorze i poświęceniu..
     • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 12:24
      Dzięki. w przeciwieństwie do ciebie, wylogowuje się. Głównie po to by sprawdzić jak długo po, oraz gdzie gazetowo-forumowe ciastka mieląc moje dane zamiast je automatycznie -ekologicznie utylizować- zostawiają w statystykach.. dostępne każdemu durnowatemu dyżurnemu/ dyżurnej -jego małżonce dzieciom psa, kodom itp.
       • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 13:03
        Ponoć w legendach ziarno prawdy tkwi.
        Ponoć przyczyna popielowej śmierci była błędna decyzja o zamknięciu się w wieży- spichlerzu, zamiast ujście w puszczę....
        Prawdali to?
        • qwardian Re: i co dalej? 17.03.21, 13:55
         Musi być prawda, bo jest nazwana Mysią Wieżą, a nie Popiela. Z punktu technologii budowy na terenie podmokłym stoi pionowo, więc na solidnym fundamencie, stąd Popiel nie musi się wstydzić jak rzemieślnicy z Pizzy. To skromna opinia wołającego na puszczy..
         • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 14:14
          Ahh rzeczywiście, rzeczywiście.. kiedyś puszcza bezecha, zzaduzoiloscio drzew- jak dzisiejsze bezecha, pustynie- zzaduzoilościo jałowej gleby...
          Punkt odniesienia musi być wdzięczny.
  • herr7 Re: i co dalej? 17.03.21, 12:26
   Mnie ciekawi jak przedstawia się sytuacja w Japonii? Kraj gęsto zaludniony i powinno być trudniej z utrzymaniem dystansu społecznego. Ale nie słyszałem, żeby zamrażano tam gospodarkę, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Wygląda na to, że COVID-19 dotyczy wyłącznie świata Białego Człowieka.
   Poza tym widzimy coraz to cuda. Np. na Słowacji przez długie miesiące utrzymywał się bardzo niski poziom zachorowań, a tu nagle w ciągu krótkiego czasu zwiększył się o 1000%.

   W Polsce mamy przypadek woj. lubuskiego, gdzie było bardzo mało wykrytych przypadków a potem nagle znalazł się w strefie czerwonej. Po czymś takim to karetki powinny kursować na okrągło. Pytam się siostry, która tam pracuje w szpitalu - macie aż tylu chorych? A Ona, tyle co zwykle. Ludzie łapią wirusa, ale większość przechodzi bezobjawowo. Tak więc, cuda, cuda, cuda.

   Ale po tym wszystkim rząd będzie mógł nam ogłosić program Obywatelskich Emerytur. Trzeba się więc będzie dowiedzieć, gdzie jest najbliżej placówka Brata Alberta.
    • herr7 Re: i co dalej? 17.03.21, 12:43
     kalllka napisała:

     > Statystyki covidowe, także Japonii, dostępne są na stronach WHO.
     > Wszystko zależy od tego czy w nie „wierzysz” jak je analizujesz.


     Mają trzy razy mniej ofiar śmiertelnych niż Polska. Czyżby byli bardziej odporni? Słowacja przez długie miesiące miała niecałe 50 osób, a teraz im wystrzeliło na 1600.
     • herr7 Re: i co dalej? 17.03.21, 12:46
      herr7 napisał:


      >
      > Mają trzy razy mniej ofiar śmiertelnych niż Polska. Czyżby byli bardziej odporn
      > i? Słowacja przez długie miesiące miała niecałe 50 osób, a teraz im wystrzeliło
      > na 1600.

      Na Słowacji zmarło ponad 8600 osób, ale przez długie miesiące było ich mniej niż 50.
       • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 13:12
        No cóż.. dziękuje bardzo za takie zyskiwanie;
        dzięki atomowej lekcji...
        Przesz nie dzięki Japoncom, większość europejskich dzieci ma dysproporcje w poziomie HCT ergo obniżona odporność podatność na Hasimoto- zespół jelita drażliwego...

         • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 14:36
          To zdaje się, w twoim wieku- norma?
          Pewnie dlatego starzy z pełnym doświadczeniem jałowej harówki w PRL, umieja wytyczać i realizować cel,
          mniej problemowo podchodzą do e-pandemi;
          A dlaczego Popiel nazywał się Popiel?
           • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 23:28
            Ale ojca miał o tym samym imieniu.
            Może dlatego, ze pupilkiem ojca Lestka i starszyzny plemiennej?
            Nic poza wiki nie mam dostępnego;
            Długosz idzie w łacinę i zludowienie, palacz zwłok. Za to Kadłubek po Gallu w polisz- czek.. Lestek to ponoć dlatego, ze kombinator bardziej z niego był, niż ówczesny typ preferowany- mordobij zabijus i rekoczynnik? Whoknows
            Może z polska Popil, to jednak bąbel, pęcherz znaczy albo ze pąk od pępowiny ponoć z Cezarowego rodu(?)
            A dla mnie to wyglada tak, ze ludzie jak to ludzie, wtedy i dzisiaj walna opinia jak pięścią w stół, a ta przylgnie jak blizna z ojca na syna i na wieki wieków- amen.
            • qwardian Re: i co dalej? 18.03.21, 08:06
             Można spekulować. Z jednej strony tubylca z deficytem promocji własnych zalet, ofiara zjawiska, zwycięzca bierze wszystko. Z drugiej lokowanie produktu z mchu i paproci w postaci Piasta Oracza. To przybysz z zewnątrz i jego druhy, z nienaganną ekspertyzą w budowie państwa w warunkach niesprzyjających i mistrzowie przekazu .
         • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 16:57
          ..mam coś co, morze, pomoże skalkulowac zawartość w zwartości:
          modus operandi zejdź -łapki
          thehackernews.com/2021/03/new-mirai-variant-and-zhtrap-botnet.html
          Na moje ogląd to mechanizm subskrypcji choćby z tubki;
          łatwizna w „robieniu” statystyk / zachorowań/ i np dojenie publicznej kasy, przez panią Krysię kompa pracująca zdolnie.
     • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 12:59
      Okoliczności geograficzne wpływające na styl życia, mentalność - podejście do żywienia- zdrowia- budowanie systemu zdrowia -dystrybucji danych; To, mojem zdaniem, główna przyczyna ich covidowej nieśmiertelności.
      Słowacja, położeniem w Europie- stylem życia, b. podobna do nas, tyle, ze liczebnie zdecydowanie łatwiejsza do „ogarnięcia”- przez europejskie statystyki zachorowań, które decydują o dystrybucji testów- szczepionek. Jednym słowem małym krajom jak Czechom, Słowacji, Holandii opłaca się chorować na potęgę- przyspieszać dostawy.
       • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 13:23
        Możliwe, ze lepiej było...
        za „hiszpanki” była i wojna i rewolucja a my- ludzie nie mieliśmy ani takich jak dzisiejsze (komputery) immuno narzędzi do mutowania wirusów, jak statystyk, ani takiego jak dzisiaj nieprzygotowania- lęku przed samotnością śmierci.
      • herr7 Re: i co dalej? 17.03.21, 15:21
       Minister Zdrowia właśnie ogłasza przykręcenie śruby. Podobno przez brytyjską odmianę wirusa. Za dwa miesiące pojawi się odmiana argentyńska a za trzy zapewne senegalska. Na świecie jest ponad 200 państw, tak więc pole do działania (dla wirusa) jest szerokie. Potem będą się pojawiać odmiany teksaska, mandżurska, dolnopcimska, górnopcimska itd.

       Rząd brytyjski właśnie doszedł do wniosku, że pomimo szerokiego programu szczepień epidemia się nie cofa, jak należałoby się tego spodziewać. Wszystkiemu winna odmiana dolnopcimska wirusa.
       • kalllka Re: i co dalej? 17.03.21, 15:48
        Na tym źródle się opierasz gdy piszesz:
        „...Rząd brytyjski właśnie doszedł do wniosku,...”

        Covid: The inside story of the government's battle against the virus www.bbc.co.uk/news/uk-politics-56361599
       • oleg3 Re: i co dalej? 17.03.21, 16:28
        herr7 napisał:

        >. Wszystkiemu winna odmiana dolnopcimska wirusa.


        Mnie to nie zaskoczyło. Niby dlaczego wirus Covid miałby zachowywać się inaczej niż ten (te) od grypy. Rodzina wirusów już tak ma. Było dla mnie jasne, że zanim uda się zaszczepić te 50-70 proc. populacji pierwszą wersją szczepionki (nie wypowiadam się z braku kompetencji czy to teoretycznie mogło być skuteczne) pojawią się mutacje i szczepimy się od nowa.

        Przypuszczam, że zdrowie, życie mają w tej sprawie najmniejsze znaczenie. Pozbywamy się obciążenia systemu zdrowotnego i emerytalnego. Finanse państw złapią oddech. Przekształcamy gospodarkę w domenę megafirm. Biznes będzie tylko cyfrowy (kilka firm) i sieciowy (w Polsce 10-20 sieci handlowych i usługowych). Reszta to będą prole nie mający kontroli nawet nad własnymi oszczędnościami (likwidacja gotówki).
        • herr7 Re: i co dalej? 18.03.21, 09:41
         oleg3 napisał:
         > Mnie to nie zaskoczyło. Niby dlaczego wirus Covid miałby zachowywać się inaczej
         > niż ten (te) od grypy. Rodzina wirusów już tak ma. Było dla mnie jasne, że zan
         > im uda się zaszczepić te 50-70 proc. populacji pierwszą wersją szczepionki (nie
         > wypowiadam się z braku kompetencji czy to teoretycznie mogło być skuteczne) po
         > jawią się mutacje i szczepimy się od nowa.

         To prawda, wirusy RNA mutują częściej niż wirusy DNA, a to może obniżać skuteczność szczepionek, ale nie zawsze prowadzić do tego że szczepionki są bezużyteczne. Od wielu lat zaniedbano badania nad lekami antywirusowymi, gdyż wielkim firmom takie badania się nie opłacały. I teraz trzeba dużych nakładów publicznych finansujących te badania i to na uniwersytetach.

         > Przypuszczam, że zdrowie, życie mają w tej sprawie najmniejsze znaczenie. Pozby
         > wamy się obciążenia systemu zdrowotnego i emerytalnego. Finanse państw złapią
         > oddech. Przekształcamy gospodarkę w domenę megafirm. Biznes będzie tylko cyfrow
         > y (kilka firm) i sieciowy (w Polsce 10-20 sieci handlowych i usługowych). Reszt
         > a to będą prole nie mający kontroli nawet nad własnymi oszczędnościami (likwida
         > cja gotówki).

         Pandemia pomogła globalistycznej elicie wygrać wybory prezydenckie w USA. Pomaga też jej utrzymywać władzę nad światem poprzez kontrolę długu. Upadek średnich, czy drobnych firm nie jest jednak celem jej działań a jedynie skutek uboczny. Średni i drobni przedsiębiorcy mają po prostu za małe wpływy na cokolwiek, nawet na swój własny los. Większość tych firm się po jakimś czasie odrodzi, ale wcześniej bardziej smakowite kąski przejmą za darmo wielkie firmy.
         Prawdą jest natomiast to, że rząd będzie mógł ogłosić program emerytur obywatelskich. Będzie to co prawda oznaczać polityczny koniec partii rządzącej, ale nie bez przyczyny "razwiedka" tworzy partię Hołowni. To że Płaczliwy Szymon ma jeszcze mniejsze kompetencje do rządzenia niż nawet "charyzmatyczny premier" Buzek nikogo nie obchodzi. Powinniśmy się cieszyć, że zdecydowano się postawić na Hołownię, a nie np. na jakiegoś konia.
         • oleg3 Re: i co dalej? 18.03.21, 10:27
          herr7 napisał:

          > Powinniśmy się cieszyć, że zdecydowano się postawić na Ho łownię, a nie np. na jakiegoś konia.


          Gnębi mnie taka sprawa. Dlaczego wszystkie kraje "białej cywilizacji"* wybrały identyczną strategię?


          _____________________________
          * Nie chce nikogo obrażać. Nie mogę napisać "zachodniej czy łacińskiej cywilizacji", bo takiej już nie ma. Nic cywilizacyjnie nie łączy mnie z panią Szpurek.
          • herr7 Re: i co dalej? 18.03.21, 10:54
           oleg3 napisał:


           > Gnębi mnie taka sprawa. Dlaczego wszystkie kraje "białej cywilizacji"* wybrały
           > identyczną strategię?
           > _____________________________
           > * Nie chce nikogo obrażać. Nie mogę napisać "zachodniej czy łacińskiej cywiliza
           > cji", bo takiej już nie ma. Nic cywilizacyjnie nie łączy mnie z panią Szpurek.

           Ja widzę problem w systemie rządów. Demokracja pośrednia oznacza w praktyce, że ludzie nie mają na nic wpływu. Są na łasce oligarchii. A oligarchia ma swoje własne interesy. Zwykle sprzeczne z interesami zwykłych ludzi. Ludzie stracili też możliwość sprzeciwu. Wiąże się to m.in. z upadkiem partii politycznych. Obecnie to są jedynie komitety wyborcze promujące zawodowych polityków. Zawodowi politycy są z gruntu bezideowi. Interesuje ich jedynie własny interes, ale to też oznacza że łatwo ich kontrolować. I w sumie mamy to co mamy. Pozwalamy na to, żeby rządzili nami ludzie, których byśmy sobie nigdy nie życzyli przy wigilijnym stole.
           • kalllka Re: i co dalej? 18.03.21, 11:05
            Może sobie życzysz, a kogo nie, przy wigilijnym stole, ale dobra choć zapomniana tu praktyka pokazanie skąd/ od kogo, czego/ przychodzisz.
            Widziałam cię na fswiat to tam głównie praktykujesz?
             • kalllka Re: i co dalej? 18.03.21, 13:20
              Nikt się do herr7 nie przy_ itd. wiec stul pysk olegu i nie lansuj ordynarnych sposobów komunikacji/ międzyludzkiej.
              zechce się herr odnieść do mojego postu to się odniesie, a jak nie to nie. Tyle w temacie
             • herr7 Re: i co dalej? 19.03.21, 08:21
              oleg3 napisał:

              > Odpierdol się Kallko od herra. Jest starym, od lat incydentalnie się pojawiając
              > ym, aquanautą.

              Nie czuję się obrażony. Doceniam Aquanet jako płaszczyznę wymiany poglądów, gdzie cenzor nie wycina postów wg. tylko jemu znanych zasad. Dość często zaglądam też na forum Polityka i Gospodarka, ale od pewnego czasu forum to zdominowali neobolszewiccy politrucy wypłaszając ludzi mających coś do powiedzenia. Podobnie negatywne zmiany zaszły też na forum Świat.
              Z drugiej strony, wiele mediów likwiduje możliwość komentowania zamieszczanych w nich tekstów. Zapewne jest to jeden ze skutków kryzysu kowidowego.
           • institoris2 Re: i co dalej? 18.03.21, 12:48
            herr7 napisał:

            > oleg3 napisał:
            >
            >
            > > Gnębi mnie taka sprawa. Dlaczego wszystkie kraje "białej cywilizacji"* wy
            > brały
            > > identyczną strategię?

            > Ja widzę problem w systemie rządów. Demokracja pośrednia oznacza w praktyce, że
            > ludzie nie mają na nic wpływu. Są na łasce oligarchii. A oligarchia ma swoje w
            > łasne interesy. Zwykle sprzeczne z interesami zwykłych ludzi. Ludzie stracili t
            > eż możliwość sprzeciwu. Wiąże się to m.in. z upadkiem partii politycznych. Obec
            > nie to są jedynie komitety wyborcze promujące zawodowych polityków. Zawodowi po
            > litycy są z gruntu bezideowi. Interesuje ich jedynie własny interes, ale to też
            > oznacza że łatwo ich kontrolować. I w sumie mamy to co mamy. Pozwalamy na to,
            > żeby rządzili nami ludzie, których byśmy sobie nigdy nie życzyli przy wigilijny
            > m stole.

            Diagnoza ogolnie jest sluszna, tylko, ze nie jest to odpowiedz na pytanie Olega.
            Po mojemu, to covid da sie doskonale wykorzystac propagandowo podczas "skoku na kase", gdzie zostaniemy mniej lub bardziej wywlaszczeni, a wine za kradziez bedzie mozna zrzucic na niezalezne od panujacych czynniki obce, jakim jest tzw. pandemia.
            • herr7 Re: i co dalej? 19.03.21, 08:14
             institoris2 napisał(a):


             >
             > Diagnoza ogolnie jest sluszna, tylko, ze nie jest to odpowiedz na pytanie Olega
             > .
             > Po mojemu, to covid da sie doskonale wykorzystac propagandowo podczas "skoku na
             > kase", gdzie zostaniemy mniej lub bardziej wywlaszczeni, a wine za kradziez be
             > dzie mozna zrzucic na niezalezne od panujacych czynniki obce, jakim jest tzw. p
             > andemia.

             W pierwszym poście odniosłem się do covidu i jego skutków, a w tym dlaczego to co się dzieje stało się możliwe. Tyle, że są to rozważania ogólne mające na celu pokazać, że demokracja nie oznacza władzy ludu, a jedynie władzę oligarchii, która w tym celu posługuje się zawodowymi politykami.

             Jednym z skutków kryzysu kowidowego będzie zniesienie emerytur, jakie znamy obecnie i zastąpienie ich jakąś marną namiastką. Eksperyment ten przetrwają ludzie zamożni oraz posiadający dobrze urządzone dzieci gotowe wziąć na utrzymanie swoich rodziców. Żeby przetrwać trzeba będzie zajmować kolejkę do Brata Alberta o północy. To jest eksperyment na skalę kolektywizacji w sowieckiej Rosji. I tak jak wówczas będzie wprowadzany przez będących u władzy bolszewików. Emerytury opłacane przez państwo od zawsze były solą w oku globalistów.
  • polski_francuz I co dalej (z copyrightem)? 19.03.21, 08:57
   institoris2 napisał(a):

   "jakis czas temu wyrazilem na forum opinie, ze jest duze prawdopodobienstwo, ze rzadowe strategie walki z tzw. pandemia, oparte o wyszczepienie spoleczenstw niedostatecznie sprawdzonymi/przetestowanymi szczepionkami, zakoncza sie fiaskiem."

   Ja wszystko rozumiem, ale zrzynanie watkow z forum swiat mnie siem niepodoba . Podejrzewam, ze skaleczenie copyrightu ma cos wspolnego z obecnoscia na FS reprezentantki FA, ktora kalkuje kalkulujac reakcje sil wyzszych.

   Tym razem zapomne, bo sie ciesze ze Astra Zeneca jest znow dopuszczona do szczepien i moze mnie moj lekarz domowy albo znajoma z kortow farmaceutka wreszcie mnie ukluja.

   Aha, dopuszczam obrone kaleczacych copyright poprzez drwinysmile

   Good day

   PF

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka