Dodaj do ulubionych

Inflacja ok 14%

31.05.22, 13:03

tyle ostatnio było 1998 roku. Oprocentowanie lokat wynosiło wtedy ok. 16%.
Teraz oprocentowanie lokat wynosi ok. 5%.
Wtedy szefem NBP była Hanna Gronkiewicz-Waltz
a teraz jest Glapa.
Dalej plujcie na PO idioci.

--
Ceterum censeo Russia delendam esse
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Inflacja ok 14% 31.05.22, 13:46
   W 1988 roku bezrobocie było dwa razy większe niż dzisiaj, a cztery lata później PO tych podwyżkach stóp procentowych przez HGW było cztery razy wyższe niż dzisiaj i wynosiło 20 procent..
   • qwardian Re: Inflacja ok 14% 31.05.22, 14:28
    Jeszcze dodam, że PO tym przekręcie oprocentowanie wtedy obligacji dwuletnich i trzylatków dochodziło nawet do 21 procent w przeciągu pół dekady, lokowali w nie międzynarodowi spekulanci od Sorosa, co wydrenowało skutecznie naź polski rynek z gotówki. Ja akurat inwestowałem w te papiery, w tych samych biurach, których polatschken zakładali konta maklerskie na oszukańcze NFI, określane trafnie:

    Wśród winnych kiepskiej sytuacji NFI, Naczelna Izba Kontroli widziała Wiesława Kaczmarka, ministra przekształceń własnościowych w latach 1993-1996. NIK zarzucała mu, że przez jego działania, umowa z firmami zarządzającymi NFI była tak skonstruowana, że otrzymywały one wynagrodzenie mimo tego, że Fundusze nie przynosiły zysków.
  • qwardian Re: Inflacja ok 14% 31.05.22, 14:44
   Wówczas zresztą otrzymałem list od Miriam, w którym błagała mnie, żebym rzucił Moskala przez morze i został Narodowym Robotnikiem dla ojczyzny ratowania. Powitała mnie na lotnisku w stroju ludowym, chyba kurpiowskim i pięknym wianku, poczem rzuciła mnie się na szyję. Otóż jestem w naziej ojczyźnie i służę wiernie..
  • benek231 Tak to jest gdy NBP jest ramieniem Partii :O) 31.05.22, 15:31
   a jego szef - fuhrera ordynansem.

   Wowczas ignoruje szef rosnaca stope inflacji - by napedzic wiecej kasy do budzetu. Choc to troska o kontrolowanie inflacji a nie o stan budzetu jest obowiazkiem szefa NBP. W konsekwencji zbyt pozno zabral sie Glapinski za tlamszenie inflacji.
   Placiliscie, zatem, wiecej z powodu inflacji, a teraz, po drastycznej podwyzce stop procentowych placiicie wiecej z powodu inflacji oraz z powodu wysokiego oprocentowania kredytow. Za to niskiego oprocentowania lokat.

   Ale to jest nic gdyz jedynie osmiorniczki byly niewybaczalne.

   Podziekujcie wiec temu zlodziejskiemu kosciolkowi - za lansowanie klero-faszystow, popieranie ich w zdobywaniu wladzy, oraz wladzy dzierzeniu i przerabianiu jej na dyktature.   wkkr napisał:

   >
   > tyle ostatnio było 1998 roku. Oprocentowanie lokat wynosiło wtedy ok. 16%.
   > Teraz oprocentowanie lokat wynosi ok. 5%.
   > Wtedy szefem NBP była Hanna Gronkiewicz-Waltz
   > a teraz jest Glapa.
   > Dalej plujcie na PO idioci.   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • oleg3 Re: Tak to jest gdy NBP jest ramieniem Partii :O) 31.05.22, 15:40
    benek231 napisał:

    > a jego szef - fuhrera ordynansem.

    Tak. Tak. Wszystko przez brak praworządności.

    W kwietniu inflacja HICP w strefie euro wyniosła 7,4% (po rewizji z pierwotnie raportowanych 7,5%) i utrzymała w się na najwyższym poziomie w przeszło 20-letniej historii europejskiej unii walutowej. Wynik dla całej Unii Europejskiej to 8,1% - poinformował w środę Eurostat.

    To jednak tylko średnia, która nie oddaje bardzo wyraźnych rozbieżności pomiędzy poszczególnymi krajami UE. Inflacyjnymi liderami Unii pozostają kraje bałtyckie. Kwietniowa inflacja konsumencka w Estonii wyniosła przerażające 19,1%, a na Litwie 16,6%. Na kolejnych miejscach inflacyjnego antyrankingu uplasowały się Czechy (13,2%) przed Łotwą (13,1%) i Bułgarią (12,1%).

    Trzy z pięciu wyżej wymienionych krajów posługuje się euro, a nie walutą krajową (która w przypadku Bułgarii jest sztywno powiązana z euro). Nie posiadają więc niezależnego banku centralnego, tylko zależą od decyzji zapadających we frankfurckim Europejskim Banku Centralnym. A ten pozostaje bierny i pomimo rekordowo wysokiej inflacji utrzymuje niedodatnie stopy procentowe oraz „drukuje” pieniądze na pokrycie deficytów fiskalnych krajów członkowskich.

    www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-w-Unii-Europejskiej-kwiecien-2022-8338977.html    • benek231 Tak to jest gdy NBP jest ramieniem Partii :O) 31.05.22, 19:18
     oleg3 napisał:

     > benek231 napisał:
     >
     > > a jego szef - fuhrera ordynansem.
     >
     > Tak. Tak. Wszystko przez brak praworządności.

     **
     A zebys wiedzial. Bo zgodnie z prawem Glapinski, i RPP, mieli obowiazek dbac o to by inflacja utrzymywala sie na poziomie 2.5% plis minus 1%. Gdyby pisiory troszczyly sie o stan prawa to nie kazaliby Glapinskiemu rozkrecac inflacji w celu zwiekszenia wplywow do budzetu. A on nie mial nic przeciwko temu gdyz o stan praworzadnosci troszczy sie tak samo jak Kaczynski po faszystowsku. Dla faszystowskich formacji od zawsze "prawo prawem, ale sprawiedliwosc musiala byc po ich stronie".

     Pozostale twoje argumenty to czysta symetria. A sprawa jest prosta. Bo gdyby Glapinski postepowal zgodnie z prawem i zaczal reagowac gdy inflacja przekroczyla 3.5%, i mimo to nie udaloby mu sie jej wyhamowac to jak najbardziej moglbys siegac po swoje porownania. W tej sytuacji, jednak, swiadomie dal Glapinski dupy, czyli rozkrecil inflacje wiec nie moze zaskakiwac rozliczanie go za to wlasnie.
     KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
     Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
     • qwardian Re: Tak to jest gdy NBP jest ramieniem Partii :O) 31.05.22, 20:26
      Masz wiele racji Benku, Narodowy Robotnik zalecał drastyczne środki, zamiana czołgów z tymi śmiesznymi lufami na nowoczesne mobilne krematoria und Cyklon B, żeby ostatecznie rozwiązać problem Covid autorstwa międzynarodowych łachudrów spekulantów, którzy zatrzymali ekonomię i okradli ludzkość z dwunastu miesięcy normalnego życia. Towarzysz XL grał tu pierwszorzędną rolę w przekręcie "wyważoną opinią i wątpliwościami", jednocześnie podbijając wątki i prowadząc konwersacje, uwierzytelniając największe hultajstwo tej planety..
    • wkkr Re: Tak to jest gdy NBP jest ramieniem Partii :O) 01.06.22, 06:45
     Tak pajacu to przez nieprzestrzeganie prawa i różne księgowe machloje NBP emituje góry pieniędzy bez pokrycia a to wszystko po to by zrobić dobrze rządowi.
     Bezprawie jest główną przyczyna upadku Polski za rządów. My nie stoimy nad przepaścią, zrobiliśmy krk i jesteśmy w fazie lotu.

     Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy 13% inflacji na złotym a 7% na euro, to znaczy że jesteś durniem.
     Ja już 2 lata temu wszelkie oszczędności przewalutowalem na dolary, euro i franka szwajcarskiego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka