Dodaj do ulubionych

szukam ludzi inteligentnych

19.07.22, 08:55
wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nie-pisze-dla-idiotow-fala-krytyki-po-slowach-tokarczuk,nId,6164421

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
inteligentnych oraz wrażliwych, czujących, myślących, którzy nie usnęli po 15 minutach ślęczenia nad księgami noblistki.
Są tu tacy właśnie?
Obserwuj wątek
    • oleg3 Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 09:10
      Na mnie nie licz. Przeczytałem tylko jedną książkę Noblistki.

https://www.bing.com/th?id=OPE.uAkcfDPbeg4u1A300C300&pid=21.1&w=128&h=128&qlt=100&dpr=1

Przeczytałem z uprzejmości. To był prezent od kobiety, która nie jest moją żoną. Jest za to moją fanką i przyjaciółką żony. Dzieło zgrabnie napisane i tylko (jak na Noblistkę) lekko zideologizowane. Kategoria - realizm magiczny.
      • perla_z_roztocza Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 09:17
        oleg3 napisał:

> Kategoria - realizm magiczny.

a to niby co to takiego jest właśnie?
        • oleg3 Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 09:47
          perla_z_roztocza napisał:

> > Kategoria - realizm magiczny.
          > a to niby co to takiego jest właśnie?

Idzie o to, że twórca nie odwołuje się do realiów tylko do alternatywnego świata. Cudowne drzewa, gadające mrówki i zawsze dobrzy ludzie. Ci ostatni to oczywiście potomkowie Abrahama.

Wikipedia ujmuje to tak
          Realizm magiczny (hiszp. realismo mágico) – tendencja estetyczna, ukształtowana początkowo w Niemczech w latach 20. XX wieku w sztukach plastycznych, wtórnie zaadaptowana na grunt literacki. Historycznie stanowił reakcję na ekspresjonizm, bliski jest także Neue Sachlichkeit (Nowa Rzeczowość). W swoich założeniach ta odmiana realizmu zrezygnowała z osadzenia w rzeczywistości, jak również z całej estetyki mimetycznej. Głównym czynnikiem wyróżniającym nurt było odwoływanie się do wyobraźni, operowanie tym co dziwne, niezwykłe, zaskakujące, nawiązywanie do legend i mitów oraz lokalnych tradycji[1].
    • qwardian Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 09:58
      Powiedzmy otwarcie, nawet Mein Kampf zanudziłaby nas, bo nazia rzeczywistość przekroczyła wszystko co Adolf tam napisał. Natomiast są bardzo pouczające książki archeologiczne, z których można wywieść jak nazi przodkowie przetrwali w warunkach ekstremalnych. Dochodzę do wniosku, że największym skarbem ludzkości są narzędzia ogrodowe od łopaty, kilofa po piłę spalinową i gwarantuję wam, że podczas naziego życia doczekamy, kiedy zostaną zdelegalizowane..
    • polski_francuz Czytac czy pisac? 19.07.22, 10:20
      perla_z_roztocza napisał:

"inteligentnych oraz wrażliwych, czujących, myślących, którzy nie usnęli po 15 minutach ślęczenia nad księgami noblistki."

Poczawszy od pewnego wieku i, w zaleznosci od przezytego zycia, ma sie wiecej do powiedzenie niz do sluchania innych. Szczegolnie jak sie przechodzi na etap pasozytyzmu finansowo-wiekowego znanego jako emierytura.

Jako, zem juz w takim wieku, to mam coraz wiecej ksiazek, ktore sie gromadza na salonowym stole. I ksiazki pani Olgi to juz pewne lektura w nastepnym zyciu zalozywszy, ze bedzie w Europie. Ach, i nawet opoznienienie w czytaniu der Spiegele uroslo z 4 numerow (z czasow aktywnosci zawodowej) do kilkunastu. Na szczescie, temat no. 1 mego ulubionego tygodnika to stan ducha jednego ruskiego idioty i ten sie nie zmienia. Internet mi zreszta doniesie jak go wreszcie wykopia z Moskwy na Syberie.

Wniosek? Czytac to emierytury a potem juz pisac. Wyjatkiem jest tête, ktora ma pisac bez wzgledu na wieksmile

PF
    • boomerang Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 10:56
      Z tego co mi doniesiono to w "Księgach Jakubowych" są t.zw. momenty, jak np. wymiana żon, zwyczaj frankistów, który bulwersował innych chrześcijan.
      • qwardian Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 11:32
        Nie bulwersuje mnie żadna interakcja między kobietą i mężczyzną. Jeżeli to nie wpływa na dobro dzieci, również kobiety z kilkoma mężczyznami, natomiast mam problem mężczyzny z kilkoma kobietami, bo uważam że to zły pomysł. Powtórzę raz jeszcze, ostatni scenariusz nie jest zdrowy..
        • boomerang Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 11:48
          Kobieta z kilkoma mężczyznami podpada pod określenie poliandria. Tak miały ludy zamieszkujące Tybet i Himalaje.
          • qwardian Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 12:01
            Kobieta w takim związku wróci do dziecka, mężczyzna wyrzuci worek pieniędzy i pójdzie spać do lasu. "Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego"
    • esteemiriam Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 11:32
      Nie wierz jakiejś idiotce, która napisała coś na portalu interia.
      każdy kto słuchał Tokarczuk, przeczytał coś tam, wie, że takie słowa nie w jej stylu. popieprzyło się coś redaktorce,
      i to nie pierwszej, nie ostatniej.
      "Dom dzienny, dom nocny" - uważam, że wybitna czytałam kilka razy.
      "Bieguni" - zmeczyłam
      "Księg Jakubowei" zamęczyła mnie, do 30 strony wytrzymała i zamknełam.
      'Emuzjon" - próbowałam, 50 strona i pomyślałam, że lepiej pójdę na spacer,

nie chce mi się czytać "wtórniaka". Po "Czarodziejskiej górze" - nie, nie.
      Dzięki. I naprawdę, tak zwana warszafka, (tak zwana) której nie cierpię, też tak uważa,
      o ile ktokolwiek przeczytał, oprócz meczącego Szota.
      Nikt sie nie przyzna.
      • perla_z_roztocza Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 11:38
        esteemiriam napisała:

> każdy kto słuchał Tokarczuk, przeczytał coś tam, wie, że takie słowa nie w jej
        > stylu. popieprzyło się coś redaktorce,

twitter.com/obserwujesobie/status/1548899514341376000?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1549008504995938305%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es3_&ref_url=https%3A%2F%2Fwydarzenia.interia.pl%2Fkraj%2Fnews-nie-pisze-dla-idiotow-fala-krytyki-po-slowach-tokarczuknId6164421
        • qwardian Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 12:09
          Co Ty wyjeżdżasz z Tweeterem, jesteś obwoźniczym konferansjerem, czy co, zamiast zadręczać kobiety powinieneś okazać trochę pokory..
          • boomerang Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 12:18
            Twitter cienko ćwierka.
            • polski_francuz Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 12:29
              boomerang napisał:

Co " Twitter ... ćwierka. ".

44, 44, 44smile

PF
              • boomerang Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 12:38
                Tusk, pardon Musk, nie podłączył się jednak. 44 miliardy $ szlag trafił.
        • esteemiriam Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 18:34
          "Oczytany" - mówiło się kiedyś, ta osoba jest oczytana.
          Czyli? Zrozumie pewne analogie, odniesienia, konteksty
          czyli głębszą zawartość np utworu literackiego,
          nie tylko tzw "story", że przyjechał i leczy się na pluca.
          Coś tam jest, w tym tekście, druga warstwa.

Pewnych utworów, sztuk, filmów, dzieł
          NIE DA się bez kontekstu. Np "Wesele" Wyspiańskiego
          Trzeba wiedzieć, kim był akurat TEN Branicki, bo było ich kilku smile
          Co to była Targowica, kim był Jakub Szela, o co chodzi z tym
          "gębe myć, żeby nic nie było znać".
          Czemu Branicki mówi do Pana Młodego "czepiłeś się chamskiej dziewki"?
          Ano bo on zdradza swój stan, sferę i tak z tej chłopomanii nic nie wyszło.
          Itd, itd.
          Bez kontekstu - pustka.
          I takiego badania tekstu uczą sie maturzyści właśnie.

Fakt, że Tokarczuk "czułą narratorką" nie jest w tej wypowiedzi.
          Kieślowski twierdził, że robi filmy dla siebie.
          Itd itd. Has nie myślał o odbiorcy, tylko umiał robić filmy,
          więc je robił.

I tyle.
          smile
          • esteemiriam errata/post scriptum 19.07.22, 20:44
            Byłam zanadto konsyliacyjna w ocenie tego, co powiedziała OT.
            Teraz otworzyłam link,
            materiał filmowy, i posłuchałam.
            Ogromnie nieeleganckie...,b. delikatnie określając.

• qwardian Re: errata/post scriptum 20.07.22, 22:34
              Ale to prawda, jej powieści nie nadają się pod strzechy, zresztą zerżnęła temat, który prezentowałem dużo wcześniej na forum, ale w przeciwieństwie ona zrobiła na nim kasę, Narodowy Robotnik tylko zasygnalizował. Zbawienie przez męczeńską śmierć jak Jezus, przez seks jak Jakub Frank, albo przez ciężką pracę jak to sugerował AH, oto jest pytanie, które trzeba traktować bardzo poważnie. Tych trzech Żydów miało poważną wizję świata..
              • boomerang Re: errata/post scriptum 21.07.22, 00:32
                Była też koncepcja zbawienia poprzez okradanie bogatych, którą wymyślił Marks, a wcielili w życie Lenin z Trockim. Kolejnych trzech Żydów z wizją.
                • qwardian Re: errata/post scriptum 21.07.22, 09:02
                  Jestem na Aqua, żeby przestrzegać przed fałszywymi mesjaszami..
    • felusiak1 Re: szukam ludzi inteligentnych 19.07.22, 22:54
      Tokarczuk ma doskonale pioro ale niestety skrzywiony swiatopoglad. Nie, zeby to było coś złego ale czasami głaszcze pod wlos.
      Co do artykulu, przeczytałem co napisała "Maja Staśko, dziennikarka i aktywistka."
      Dziennikarka nie może być aktywistką a jeśli jest aktywistką to nie jest dziennikarką.
      • oleg3 Re: szukam ludzi inteligentnych 20.07.22, 12:17
        felusiak1 napisał:

> Tokarczuk ma doskonale pioro ale niestety skrzywiony swiatopoglad. Nie, zeby to
        > było coś złego ale czasami głaszcze pod wlos.

To na zimno wybrana strategia zdobycia szmalu i prestiżu. Tokarczuk podzieli los Andrzeja Szczypiorskiego, jeszcze niedawno wielbionego, a teraz kompletnie zapomnianego.
    • qwardian Szukałem streszczenia i znalazłem, podpisane Viken 23.07.22, 12:25
      I tak np. główny „bohater” Jakub, Żyd erotoman („leciał” na Jasnej Gorze, tak tej, po trzy panienki naraz), chlał czerwone wino, palił fajkę, pił „kaffe”, ale jak się uśmiechał to miał „piękne białe, zęby” (za sprawa pasty od Rossmanna).I dalej, jeden Jakuba „bodyguard” Żyd-huzar, odganiając się od żydów (tych z pejsami do j*j) strzela do nich kilkakrotnie z pistoletu. Tylko że jeszcze takich „pistoletów” nie było przez ponad 50 lat.Zapytany o adres przechodzień w W-wie wyjmuje z kieszeni papier i zapisuje adres.O k*rwa!Miał nie tylko notes w kieszeni, ale i gęsie pióro z kieszonkowym kałamarzem a co najważniejsze POTRAFIŁ pisać.Do Żyda Jakuba po porady przychodzą jeneralowie, magnaci nawet Kazimierz Pułaski, tak, ten co „ma twarz i ruchy kobiety” jak pisze *ebnięta a raczej nie*ebana feministka Tokarczuk.
      Osoby w Księgach. Żydzi: piękni, muskularni, wysocy, nadzwyczaj zdolni, bogaci pijący „kaffe” z delikatnej miśnieńskiej porcelany, od ksiąg ich oderwać nie można, bywalcy na carskich, cesarskich, królewskich dworach.Żydówki oczywiście piękne, niezwykle mądre i zaradne, ale dające d*py na lewo i na prawo. Pewnie dlatego dzisiejsi Żydzi (wielu) ma niebieskie oczy.Polacy prawie niewidoczni a jak są, to oberwani, przekupni, chciwi, fanatyczni, zapatrzeni we Francję. Polka, jedyna mądra to żona magnata, ale lesbo, która zamyka się z głupią swoją sekretarka na noc w sypialni. Pali fajkę.Polska to „dziki kraj” zamki, dwory, dworki, pałace zaniedbane wszystkie. Drogi w Polsce okropne, ale po przekroczeniu granicy do Moraw, Austrii ..inny świat. Drogi brukowane asfaltowe jeszcze z czasów Rzymu, tzw. Via Dodupus..SUMUJĄCJest to tania grafomania, a całe ponad 900 str. można zmieścić w 50-ciu.Upadek Nobla.A po przeczytaniu zadałem sobie pytanie; po jakiego ch*ja, ja IDIOTA, to przeczytałem.
    • qwardian Re: szukam ludzi inteligentnych 25.07.22, 10:21
      A propos inteligencji, na Salonie ktoś umieścił wspomnienia uciekiniera krawca z Treblinki, Jakuba Krzepickiego, który rozpisuje się na temat komór gazowych, a potem stwierdza:

„zarówno Żydzi, jak i okoliczni chłopi wyciągali od zbiegów z Treblinki olbrzymie sumy za każdą drobnostkę"

Potrafię sobie wyobrazić osoby z Treblinki z garściami pełnymi złota i kieszeniami wypełnionymi sztabkami Credit Suisse.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka