benek231
18.08.22, 16:36
>> ... Piotr Borys z Koalicji Obywatelskiej. Polityk postanowił wyjaśnić, w jaki sposób słona woda dostała się do rzeki. Udało mu się ustalić, że spore ilości słonej wody mogą pochodzić z flotacji rud metali i trafiły do rzeki ze zbiornika Żelazny Most Zakładu Hydrotechnicznego KGHM.
Piotr Borys zmieścił w mediach społecznościowych nagranie, w którym przekazuje swoje ustalenia. "Między 29 lipca a 10 sierpnia ogromne ilości słonej wody z flotacji rud trafiły do Odry w okolicach Głogowa ze zbiornika Żelazny Most Zakładu Hydrotechnicznego KGHM" – stwierdził na nagraniu.
Podkreślił, że jest to największy sztuczny zbiornik tego typu na świecie, który kumuluje między innymi słoną wodę z kopalni. Nadwyżka tej słonej wody trafia do Odry właśnie w okolicach Głogowa.
Problemy z komunikacją
Poseł KO podkreśla, że wszystko odbywało się na podstawie wydanych zezwoleń, bo firma miała decyzję wodnoprawną. Jednak problem leży w komunikacji, bo nikt nie poinformował zakładu o skali katastrofy i konieczności zatrzymania zrzutu. Na wysokości Głogowa pierwsze śnięte ryby zaobserwowano 5 sierpnia, jednak dopiero 10 sierpnia Zakład Hydrotechniczny KGHM prewencyjnie wstrzymał zrzut.
"Dlaczego nie ma zarządzania całą zlewnią? Dlaczego KGHM i zakład hydrotechniczny nie zostali odpowiednio wcześnie poinformowani?" – pyta na nagraniu poseł KO, dodając, że nie wiadomo jeszcze, czy słona woda z zakładu KGHM mogła mieć dodatkowy wpływ na katastrofę ekologiczną w Odrze. >>
natemat.pl/431680,posel-ko-piotr-borys-na-tropie-truciciela-odry-chodzi-o-panstwowy-zaklad
Czyli tak jak mowilem w innym watku: COVER UP. Duza firma rzadzona przez pisiory zrzucila slona woda do Odry. Sadzac zapewne, ze i odrzanym rybom odpowiadac bedzie srodowisko beczkowanych sledzi. I raptem zadne sluzby kontrolne - wszelka komunikacja instytucji ochronnych oraz wszelkie ich dzialania - zamarly jak zona Lota. No bo panstwo jest od tego by chronic wszelkie "swoje" KGHMy i tuszowac ich kryminalne dzialania.
KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.