Dodaj do ulubionych

Skandal w Częstochowie

IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 13.01.03, 14:57
www1.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,1264940.html
Obserwuj wątek
    • Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 13.01.03, 15:19
      Zmarł nie przyjęty do szpitala
      13.01.2003 06:26 (aktualizacja 12:51)
      Żaden z częstochowskich szpitali nie przyjął wczoraj 79-letniego mężczyzny z
      podejrzeniem zawału serca. W drodze do odległego prawie o 100 km szpitala w
      Sosnowcu pacjent zmarł - podało Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) Wojewody
      Śląskiego.

      Wojewoda śląski Lechosław Jarzębski będzie domagał się wyjaśnień w tej sprawie.

      - Wszystkie szpitale w Częstochowie odmówiły przyjęcia pacjenta, któremu
      potrzebne było miejsce z respiratorem. Wówczas zapadła decyzja o przewiezieniu
      mężczyzny do Sosnowca - powiedział wczoraj wieczorem dyżurny CZK.

      Dyspozytorka częstochowskiego pogotowia ratunkowego potwierdziła, że takie
      zdarzenie miało miejsce. Jak powiedziała, mężczyzna potrzebował miejsca na
      oddziale intensywnej terapii, z respiratorem, a takiego w częstochowskich
      szpitalach nie było.

      Dyspozytorka nie chciała udzielać bliższych informacji na ten temat.
      Powiedziała, że może to zrobić dzisiaj dyrektor pogotowia.

      - To bulwersująca sprawa. Wojewoda będzie żądał wyjaśnień od pogotowia,
      szpitali, które nie przyjęły chorego oraz ich właścicieli i organów
      prowadzących - powiedział rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer.(PAP)
      • Gość: felusiak Re: Skandal w Częstochowie IP: *.nyc.rr.com 13.01.03, 17:20
        Co sie z wami towarzyszu dzialo przez weekend? Brakowalo nam was.

        I tu mamy piekny przyklad. W USA cos takiego nie mogloby sie zdarzyc.

        Polacy sa mistrzami improwizacji a raczej prowizorki, ktora w Polsce jest
        permanentna. Mamy ministrow i ministerstwa i tone przepisow calkowicie
        niekompetentnych. Gleboka wiara, ze profesor medycyny moze i powinien byc
        ministrem zdrowia prowadzi na manowce. Ministerstwa to organy wladzy
        wykonawczej i w wielu wypadkach najlepszymi ministrami sa dobrzy organizatorzy.
        Ludzie z tzw. chlopskim rozumem, zupelnie nie majacy pojecia o medycynie.
        Smierc tego czlowieka jest wynikiem calkowitej nieudolnosci wladz.
        Postawilbym teze, ze kiedy wladza zaopatrywala nas w mieso i wedliny to
        musielismy stac w dlugich kolejkach. Od kiedy wladza wyszla z tego interesu
        to i kolejki znikly i towaru nie brakuje. Moze nalezaloby sprywatyzowac
        szpitale a wladze zajma sie tylko placeniem rachunkow i walka o stolki w
        kasach chorych, gdzie nikompetentni i opryskliwi urzednicy pomiataja publika.
        Cale szczescie, ze nie mamy kas chorych w USA i byle urzedniczyna moze mnie
        pocalowac.
        Nasuwa sie jeszcze jedno pytanie. Czy to jest rzeczywiscie skandal czyli cos
        niezwykle daleko odbiegajace od norm czy tez zwykla codziennosc, ktora w tym
        wypadku zakonczyla sie smiercia pacjenta. Szczescie mu nie dopisalo.
        • Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.01.03, 18:15
          Gość portalu: felusiak napisał(a):

          > Co sie z wami towarzyszu dzialo przez weekend? Brakowalo nam was.

          W weekend zająłem się lekturą książek : "Adrian Mole . Czas cappuccino" Sue
          Townsend i "Zew krwi" Jacka Londona .
          • janusz2_ Re: Skandal w Częstochowie 15.01.03, 15:38
            Gość portalu: V.C. napisał(a):

            > Gość portalu: felusiak napisał(a):
            >
            > > Co sie z wami towarzyszu dzialo przez weekend? Brakowalo nam was.
            >
            > W weekend zająłem się lekturą książek : "Adrian Mole . Czas cappuccino" Sue
            > Townsend i "Zew krwi" Jacka Londona .

            A co z "Krótkim kursem historii WKP(b)"? smile))
        • Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.01.03, 18:52
          Gość portalu: felusiak napisał(a):

          >
          > I tu mamy piekny przyklad. W USA cos takiego nie mogloby sie zdarzyc.


          Bracia Gibb pytają, dlaczego?
          Barry i Robin Gibb, bracia zmarłego Maurice'a chcą wiedzieć, co działo się w
          szpitalu w Miami po przyjęciu tam ich brata.

          Miami, Fl
          - Jesteśmy teraz w szoku i w żałobie, ale będziemy dociekać przyczyn jego
          śmierci - powiedział Barry Gibb.

          Maurice został przyjęty do szpitala z powodu problemów z żołądkiem, a na drugi
          dzień zmarł w szpitalu na atak serca. Maurice przeszedł w szpitalu operację z
          powodu skrętu jelit. Bracia Gibb uważają, że cała sprawa i proces leczenia są
          zagadkowe i wymagają wyjaśnień.

          - To koszmar. To stało się tak szybko - mówił Robin w wywiadzie dla BBC.

          źródło : www.superexpress.pl
          • Gość: felusiak Re: Skandal w Częstochowie IP: *.nyc.rr.com 14.01.03, 23:28
            VC porownujesz jablka z pomaranczami. Maurice Gibb zmarl w szpitalu a nie w
            karetce pogotowia krazacej po Florydzie w poszukiwaniu lozka.
            W USA szpital nie moze odmowic przyjecia pacjenta w naglym wypadku.
            Jesli szpital nie dysponuje odpowiednim, specjalistycznym sprzetem to
            szybko znajda taki gdzie aparatura jest i przewioza pacjenta helokopterem.
      • janusz2_ Re: Skandal w Częstochowie 14.01.03, 09:35
        Gość portalu: V.C. napisał(a):

        > Zmarł nie przyjęty do szpitala
        > 13.01.2003 06:26 (aktualizacja 12:51)
        > Żaden z częstochowskich szpitali nie przyjął wczoraj 79-letniego mężczyzny z
        > podejrzeniem zawału serca. W drodze do odległego prawie o 100 km szpitala w
        > Sosnowcu pacjent zmarł - podało Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK)
        Wojewody
        > Śląskiego.
        >

        Socjalistyczna "bezpłatna" służba zdrowia - czegoż się więc spodziewać?
        Ciekawe jak tam się sprawują ostatnio zakupione do Ministerstwa Zdrowia
        limuzyny? smile))
        • Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.01.03, 14:04
          janusz2_ napisał:

          > Ciekawe jak tam się sprawują ostatnio zakupione do Ministerstwa Zdrowia
          > limuzyny? smile))

          Łapiński zwróci samochody?

          Minister zdrowia Mariusz Łapiński chce zwrócić luksusowe samochody zakupione
          przez jego ministerstwo.

          Przyznał, że popełnił błąd godząc się na ich zakup. Ocenił jednak, że zakupione
          samochody nie są wcale takie luksusowe jak podawały media. Są to według
          Łapińskiego najtańsze auta w swojej klasie.

          Wyjaśnił także, że może oddać samochody tylko wtedy, jeśli odzyska wydane na
          nie środki i nie narazi skarbu państwa na straty.

          Szymon Martys

          źródło : www.lewica.pl
          • janusz2_ Re: Skandal w Częstochowie 14.01.03, 14:24
            Gość portalu: V.C. napisał(a):

            > janusz2_ napisał:
            >
            > > Ciekawe jak tam się sprawują ostatnio zakupione do Ministerstwa Zdrowia
            > > limuzyny? smile))
            >
            > Łapiński zwróci samochody?
            >
            > Minister zdrowia Mariusz Łapiński chce zwrócić luksusowe samochody zakupione
            > przez jego ministerstwo.
            >
            > Przyznał, że popełnił błąd godząc się na ich zakup. Ocenił jednak, że
            zakupione
            >
            > samochody nie są wcale takie luksusowe jak podawały media. Są to według
            > Łapińskiego najtańsze auta w swojej klasie.
            >
            > Wyjaśnił także, że może oddać samochody tylko wtedy, jeśli odzyska wydane na
            > nie środki i nie narazi skarbu państwa na straty.
            >
            > Szymon Martys
            >
            > źródło : www.lewica.pl

            VC czy prawdziwy lewicowiec tak się zachowuje? Jak tylko media zaczęły mu się
            dobierac do d... to kuli ogon pod siebie i zaczyna się plątać, że chciałby i
            boi się, że popełnił błąd, ale wybrał najtańsze auta w swojej klasie, itp.

            A czym lewicowy urzednik różni się od przeciętnego człowieka, że musi jeździc
            samochodem za ponad 100 000 zł. Czy samochody średniej klasy szanownym
            lewicowym urządasom nie wystarczają?
            Jak juz się dorwali do koryta, to znaczy, że będa sobie zakładali złote klamki
            w kiblach, a "umiłowany" przez nich "lud" niech zdycha na ulicach?

            Niestety, dotąd, dopóki barany będą głosowały na obiecujących gruszki na
            wierzbie oszustów marzących tylko, aby się dorwac do koryta, to
            ministrowie "zdrowia" będą kupowali najtańsze w swej klasie limuzyny po
            kilkaset tysięcy złotych, zamiast przeznaczac te pieniadze na ratowanie życia
            pacjentów umierających z powodu braku sprzętu medycznego, lub marznących w
            niedogrzanych szpitalach.
            • bykk Re: do Janusza z 2. 14.01.03, 15:17
              Witaj Janusz.
              Co do Częstochowy to nie skandal,a jedno wielkie skurwysyństwo!
              Ktosik powinien siedzieć w pierdlu za to!
              Ale cóż,mamy przy władzy fachowców,jest o wiele lepsza dostępność pacjenta
              do specjalistów,tańsz leki,leki za złotówkę,a że jakiś tam "nieborocek" zmarł?
              Mówiełem i będę powtarzał,czerwonym aparatczykom nigdy nie wierzyć!
              A jeśli chodzi o samochady dla Łapki,toż to pusty śmiech na sali!
              Najpierw Łapiduch we czwartek po artykule w "Rzepie" na konferencji
              gadał,że przecie wchodzimy du junii i muszą sie jako prezentować,a w sobotę
              chciał zgłosić na licytację te samochody u Owsiaka!!!
              Gdzie my żyjemy? Niestety prawnie nie było to możliwe,więc na wszelki
              wypadek wywalił z roboty Łapka swego urzędasa,drugiej dał naganę,i pieprzy,że
              odda samochody do "saloonu"smile,zMyłłer też się wtrącił,że ujednolici,że się nie
              powtórzy,i takie tam pierdoły!
              Wyłazi ta "fachowość", "kompetencja" z tych co to o gruszkach nawijali!!!
              pozdrawiam Cię
              hej!
              Ps. do V.C-eka
              Ty nie opowiadaj o "źródłach",o tym głośno było jeszcze na długo,nim
              Twoje "źródło" otrzymało pozwolenie napisania o tym!
              • janusz2_ Re: do Bykk-a 15.01.03, 23:28
                bykk napisał:

                > Witaj Janusz.
                > Co do Częstochowy to nie skandal,a jedno wielkie skurwysyństwo!
                > Ktosik powinien siedzieć w pierdlu za to!
                > Ale cóż,mamy przy władzy fachowców,jest o wiele lepsza dostępność pacjenta
                > do specjalistów,tańsz leki,leki za złotówkę,a że jakiś tam "nieborocek" zmarł?
                > Mówiełem i będę powtarzał,czerwonym aparatczykom nigdy nie wierzyć!
                > A jeśli chodzi o samochady dla Łapki,toż to pusty śmiech na sali!
                > Najpierw Łapiduch we czwartek po artykule w "Rzepie" na konferencji
                > gadał,że przecie wchodzimy du junii i muszą sie jako prezentować,a w sobotę
                > chciał zgłosić na licytację te samochody u Owsiaka!!!
                > Gdzie my żyjemy? Niestety prawnie nie było to możliwe,więc na wszelki
                > wypadek wywalił z roboty Łapka swego urzędasa,drugiej dał naganę,i pieprzy,że
                > odda samochody do "saloonu"smile,zMyłłer też się wtrącił,że ujednolici,że się
                nie
                > powtórzy,i takie tam pierdoły!
                > Wyłazi ta "fachowość", "kompetencja" z tych co to o gruszkach nawijali!!!
                > pozdrawiam Cię
                > hej!

                Witaj Bykk-u,
                Niestety jak zwykle masz rację.
                Ale oni tak "pięknie" opowiadają, jak to troszczą sie o biednych, że, jeżeli
                nie w nastepnych, to w kolejnych wyborach znowu banda idiotów na nich zagłosuje.

                Pozdrawiam
            • Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.01.03, 15:34
              janusz2_ napisał:

              > VC czy prawdziwy lewicowiec tak się zachowuje?

              Nie . I ja Łapińskiego nie bronię .
              • janusz2_ Re: Skandal w Częstochowie 15.01.03, 15:42
                Gość portalu: V.C. napisał(a):

                > janusz2_ napisał:
                >
                > > VC czy prawdziwy lewicowiec tak się zachowuje?
                >
                > Nie . I ja Łapińskiego nie bronię .

                Czy uważasz, że prawdziwy lewicowiec nie powinien się ugiąć pod nagonką
                medialną? Powinien bronić konieczności zakupu limuzyn jak ukochanej
                partii? smile))
                • Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 15.01.03, 20:11
                  janusz2_ napisał:

                  > Gość portalu: V.C. napisał(a):
                  >
                  > > janusz2_ napisał:
                  > >
                  > > > VC czy prawdziwy lewicowiec tak się zachowuje?
                  > >
                  > > Nie . I ja Łapińskiego nie bronię .
                  >
                  > Czy uważasz, że prawdziwy lewicowiec nie powinien się ugiąć pod nagonką
                  > medialną? Powinien bronić konieczności zakupu limuzyn jak ukochanej
                  > partii? smile))

                  Nie nazwałbym tego nagonką . Bardzo dobrze ,że media nagłaśniają podobne
                  afery. Taka jest ich rola . I dlatego media powinny być w jak największym
                  stopniu niezależne , zarówno od rządu jak i od prywatnych grup nacisku ,
                  oligarchii .

                  łapiński nie jest dobrym ministrem . To nie pierwsze jego problemy . Jeszcze
                  jedna taka "wpadka" i zacznę opowiadac się za jego ustąpieniem .


                  • bykk Re: Skandal w Częstochowie 15.01.03, 20:41
                    Gość portalu: V.C. napisał(a):

                    > łapiński nie jest dobrym ministrem . To nie pierwsze jego problemy . Jeszcze
                    > jedna taka "wpadka" i zacznę opowiadac się za jego ustąpieniem .

                    ViCek! Czyli do tej pory m.in. za www.lewica jestes przekonany za Łapińskim?
                    Myśl trochę sam! Powiedz jakie masz zdanie!
                    Nie podpieraj się "co mówili" na zebraniu!
                    Kobita moja jest z Cze. i ubliżasz normalnym!
                    Powiedz wprost,że czerwone sukinsyny,to kłamcy!
                    hej!


                    • Gość: V.C. do bykka IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 15.01.03, 21:08
                      bykk napisał:

                      > Gość portalu: V.C. napisał(a):
                      >
                      > > łapiński nie jest dobrym ministrem . To nie pierwsze jego problemy . Jesz
                      > cze
                      > > jedna taka "wpadka" i zacznę opowiadac się za jego ustąpieniem .
                      >
                      > ViCek! Czyli do tej pory m.in. za www.lewica jestes przekonany za Łapińskim?

                      Nie sądze ,żeby redaktorzy tego portalu byli zwolennikami Łapińskiego . To nie
                      jest portal SLD .

                      > Myśl trochę sam! Powiedz jakie masz zdanie!
                      > Nie podpieraj się "co mówili" na zebraniu!

                      Na jakim ? wink

                      > Kobita moja jest z Cze.

                      Moja też wink


                      > Powiedz wprost,że czerwone sukinsyny,to kłamcy!

                      Odpowiem enigmatycznie . Nie używam określenia "sukinsyny" . Kolor czerwony
                      nie budzi moich negatywnych emocji ( nie jestem wszak byk(k)kiem wink .

                      A SLD mówi prawdę inaczej wink
                      • janusz2_ Re: kolor czerwony 15.01.03, 23:32
                        Gość portalu: V.C. napisał(a):

                        > Kolor czerwony nie budzi moich negatywnych emocji

                        A to, że najkrwawsze reżimy - bolszewicki i narodowo-socjalistyczny wybrały
                        sobie właśnie ten kolor nie przeszkadza Ci w żaden sposób?
      • Gość: edek Re: Skandal w Częstochowie IP: *.tu.kielce.pl 15.01.03, 07:47
        Moim zdaniem,
        za śmierć tego niewinnego człowieka,
        za ból jego bliskich powinni odpowiedzieć:
        od najmniejszego kierownika (gdzie rezerwy niezbędnego
        sprzętu) do ministra Mariuszka Ł. - 90% winy (ostatnio
        lekką rączką wydał o kilkaset tysięcy za dużo, gdyż
        dostosowuje swój urząd do wymogów unijnych - pytam się
        więc ile respiratorów ratujących życie za to by kupił?
        Czemu nie dostoswoał choćby jednego szpitala w
        ćwierćmilionowym mieście do standardów uni?)
        KPINA mości PAŃSTWO, KPINA!!!!
        Pamiętajcie, że niedługo może czekać również to nas:
        umrzemy bo nie będzie zapasowego modułu w respiratorze, a
        urzędnicy będą wozić swoje rozpasłe cztery litery za
        nasze pieniądze - ohyda, ohyda, ohyda.
        Gdzie są leki za złotówkę panie MINISTERKU?
        Życzę wszystkim zdrowia.
        P.S. Do znawcy - prawnika: Czy można zmusić urzędnika
        państwowego do zwrotu niesłusznie wydanych pieniędzy?
    • d_nutka Re: Skandal w Częstochowie 14.01.03, 09:45
      a może teraz medialny Owsiak zagra w orkiestrze dla ratowania życia staruszkom?
      podobno nie przyjeli do szpitala z powodu braków sprzętowych.
      Panie Owsiak
      niech Pan nie czeka do przyszłego roku i jeden dzień dłużej.
      do tego czasu może nam sie nie ostać żaden staruszek
      • Gość: ktos Re: Skandal w Częstochowie IP: *.acn.pl 14.01.03, 10:43

        To wlasnie o to chodzi! Organizuje sie akcje ratowania tych, z ktorych mozna
        bedzie cos wydusic (takie dzieci dorosna beda pracowac i placic podatki),
        natomiast starszym komunisci dziekuja, bo tylko im emerytury placic trzeba.
        Natomiast jak juz sie na tamten swiat przeniesie, to przeciez jest podatek od
        spadku, nieprawdaz?
        • Gość: Kiciaczek Re: Skandal w Częstochowie IP: *.uni.lodz.pl 14.01.03, 16:10
          Gość portalu: ktos napisał(a):

          >
          > To wlasnie o to chodzi! Organizuje sie akcje ratowania tych, z ktorych mozna
          > bedzie cos wydusic (takie dzieci dorosna beda pracowac i placic podatki),
          > natomiast starszym komunisci dziekuja, bo tylko im emerytury placic trzeba.
          > Natomiast jak juz sie na tamten swiat przeniesie, to przeciez jest podatek od
          > spadku, nieprawdaz?


          Rzeczywiście, czysto "komunistyczny" punkt widzenia. Wywalić tylko te podatki i
          od razu zalatuje Balcerowiczem.
          • Gość: # Skandal wszedzie, ale dzieki nam wyborcom! IP: *.wroclaw.tpsa.pl 15.01.03, 08:30
            Ja np. nie kupuje Gazety Wyborczej od 11 lat,
            uwzajac, ze szkodzi rownie a moze wiecej niz NIE Urbana.
            Nie glosuje tez na klamcow i oszustow...

            Skads sie biora przeciez entuzjasci kapitalizmu w wydaniu komunistow
            tak jak owsiakowych metod
            zakupu sprzetu wg potrzeb propagandowych a nie racjonalnych.

            Czemuz to np. F16 nie kupujemy metoda Owsiaka?
            Oczyszczalni sciekow, walow powodziowych, mostow,
            autostrad czy kibli miejskich?

            Malo propagandy w kiblach? ...Ktos z wyborcow dzisiejszej koalicji
            zalapal o co mnie biega?
            Czy poczekaja na "informacje" mediow po zakonczeniu afery
            w ktora zamieszany jest v-ce prezydent III RP czyli milioner krajowiec
            (980 tys$ od Moskala) milioner ze wschodu 1 mln $ od Moskwy i milioner z zachodu
            a dotyczy wlasnie mediow czyli prawa do przedawania propagandy jako informacji.

            Pamietacie "handel skorami" i lekarzy pogotowia wstrzykujacych
            w calej Polsce pavulon?

            To oni sa winni. I tylko oni.
            • Gość: # Pardon. Wyszedl mi znowu "belkot"./nt IP: *.wroclaw.tpsa.pl 15.01.03, 08:32

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka