Gość: V.C. IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 13.01.03, 14:57 www1.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,1264940.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 13.01.03, 15:19 Zmarł nie przyjęty do szpitala 13.01.2003 06:26 (aktualizacja 12:51) Żaden z częstochowskich szpitali nie przyjął wczoraj 79-letniego mężczyzny z podejrzeniem zawału serca. W drodze do odległego prawie o 100 km szpitala w Sosnowcu pacjent zmarł - podało Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) Wojewody Śląskiego. Wojewoda śląski Lechosław Jarzębski będzie domagał się wyjaśnień w tej sprawie. - Wszystkie szpitale w Częstochowie odmówiły przyjęcia pacjenta, któremu potrzebne było miejsce z respiratorem. Wówczas zapadła decyzja o przewiezieniu mężczyzny do Sosnowca - powiedział wczoraj wieczorem dyżurny CZK. Dyspozytorka częstochowskiego pogotowia ratunkowego potwierdziła, że takie zdarzenie miało miejsce. Jak powiedziała, mężczyzna potrzebował miejsca na oddziale intensywnej terapii, z respiratorem, a takiego w częstochowskich szpitalach nie było. Dyspozytorka nie chciała udzielać bliższych informacji na ten temat. Powiedziała, że może to zrobić dzisiaj dyrektor pogotowia. - To bulwersująca sprawa. Wojewoda będzie żądał wyjaśnień od pogotowia, szpitali, które nie przyjęły chorego oraz ich właścicieli i organów prowadzących - powiedział rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer.(PAP) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: felusiak Re: Skandal w Częstochowie IP: *.nyc.rr.com 13.01.03, 17:20 Co sie z wami towarzyszu dzialo przez weekend? Brakowalo nam was. I tu mamy piekny przyklad. W USA cos takiego nie mogloby sie zdarzyc. Polacy sa mistrzami improwizacji a raczej prowizorki, ktora w Polsce jest permanentna. Mamy ministrow i ministerstwa i tone przepisow calkowicie niekompetentnych. Gleboka wiara, ze profesor medycyny moze i powinien byc ministrem zdrowia prowadzi na manowce. Ministerstwa to organy wladzy wykonawczej i w wielu wypadkach najlepszymi ministrami sa dobrzy organizatorzy. Ludzie z tzw. chlopskim rozumem, zupelnie nie majacy pojecia o medycynie. Smierc tego czlowieka jest wynikiem calkowitej nieudolnosci wladz. Postawilbym teze, ze kiedy wladza zaopatrywala nas w mieso i wedliny to musielismy stac w dlugich kolejkach. Od kiedy wladza wyszla z tego interesu to i kolejki znikly i towaru nie brakuje. Moze nalezaloby sprywatyzowac szpitale a wladze zajma sie tylko placeniem rachunkow i walka o stolki w kasach chorych, gdzie nikompetentni i opryskliwi urzednicy pomiataja publika. Cale szczescie, ze nie mamy kas chorych w USA i byle urzedniczyna moze mnie pocalowac. Nasuwa sie jeszcze jedno pytanie. Czy to jest rzeczywiscie skandal czyli cos niezwykle daleko odbiegajace od norm czy tez zwykla codziennosc, ktora w tym wypadku zakonczyla sie smiercia pacjenta. Szczescie mu nie dopisalo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.01.03, 18:15 Gość portalu: felusiak napisał(a): > Co sie z wami towarzyszu dzialo przez weekend? Brakowalo nam was. W weekend zająłem się lekturą książek : "Adrian Mole . Czas cappuccino" Sue Townsend i "Zew krwi" Jacka Londona . Odpowiedz Link Zgłoś
janusz2_ Re: Skandal w Częstochowie 15.01.03, 15:38 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Gość portalu: felusiak napisał(a): > > > Co sie z wami towarzyszu dzialo przez weekend? Brakowalo nam was. > > W weekend zająłem się lekturą książek : "Adrian Mole . Czas cappuccino" Sue > Townsend i "Zew krwi" Jacka Londona . A co z "Krótkim kursem historii WKP(b)"? )) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.01.03, 18:52 Gość portalu: felusiak napisał(a): > > I tu mamy piekny przyklad. W USA cos takiego nie mogloby sie zdarzyc. Bracia Gibb pytają, dlaczego? Barry i Robin Gibb, bracia zmarłego Maurice'a chcą wiedzieć, co działo się w szpitalu w Miami po przyjęciu tam ich brata. Miami, Fl - Jesteśmy teraz w szoku i w żałobie, ale będziemy dociekać przyczyn jego śmierci - powiedział Barry Gibb. Maurice został przyjęty do szpitala z powodu problemów z żołądkiem, a na drugi dzień zmarł w szpitalu na atak serca. Maurice przeszedł w szpitalu operację z powodu skrętu jelit. Bracia Gibb uważają, że cała sprawa i proces leczenia są zagadkowe i wymagają wyjaśnień. - To koszmar. To stało się tak szybko - mówił Robin w wywiadzie dla BBC. źródło : www.superexpress.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: felusiak Re: Skandal w Częstochowie IP: *.nyc.rr.com 14.01.03, 23:28 VC porownujesz jablka z pomaranczami. Maurice Gibb zmarl w szpitalu a nie w karetce pogotowia krazacej po Florydzie w poszukiwaniu lozka. W USA szpital nie moze odmowic przyjecia pacjenta w naglym wypadku. Jesli szpital nie dysponuje odpowiednim, specjalistycznym sprzetem to szybko znajda taki gdzie aparatura jest i przewioza pacjenta helokopterem. Odpowiedz Link Zgłoś
janusz2_ Re: Skandal w Częstochowie 14.01.03, 09:35 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Zmarł nie przyjęty do szpitala > 13.01.2003 06:26 (aktualizacja 12:51) > Żaden z częstochowskich szpitali nie przyjął wczoraj 79-letniego mężczyzny z > podejrzeniem zawału serca. W drodze do odległego prawie o 100 km szpitala w > Sosnowcu pacjent zmarł - podało Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) Wojewody > Śląskiego. > Socjalistyczna "bezpłatna" służba zdrowia - czegoż się więc spodziewać? Ciekawe jak tam się sprawują ostatnio zakupione do Ministerstwa Zdrowia limuzyny? )) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.01.03, 14:04 janusz2_ napisał: > Ciekawe jak tam się sprawują ostatnio zakupione do Ministerstwa Zdrowia > limuzyny? )) Łapiński zwróci samochody? Minister zdrowia Mariusz Łapiński chce zwrócić luksusowe samochody zakupione przez jego ministerstwo. Przyznał, że popełnił błąd godząc się na ich zakup. Ocenił jednak, że zakupione samochody nie są wcale takie luksusowe jak podawały media. Są to według Łapińskiego najtańsze auta w swojej klasie. Wyjaśnił także, że może oddać samochody tylko wtedy, jeśli odzyska wydane na nie środki i nie narazi skarbu państwa na straty. Szymon Martys źródło : www.lewica.pl Odpowiedz Link Zgłoś
janusz2_ Re: Skandal w Częstochowie 14.01.03, 14:24 Gość portalu: V.C. napisał(a): > janusz2_ napisał: > > > Ciekawe jak tam się sprawują ostatnio zakupione do Ministerstwa Zdrowia > > limuzyny? )) > > Łapiński zwróci samochody? > > Minister zdrowia Mariusz Łapiński chce zwrócić luksusowe samochody zakupione > przez jego ministerstwo. > > Przyznał, że popełnił błąd godząc się na ich zakup. Ocenił jednak, że zakupione > > samochody nie są wcale takie luksusowe jak podawały media. Są to według > Łapińskiego najtańsze auta w swojej klasie. > > Wyjaśnił także, że może oddać samochody tylko wtedy, jeśli odzyska wydane na > nie środki i nie narazi skarbu państwa na straty. > > Szymon Martys > > źródło : www.lewica.pl VC czy prawdziwy lewicowiec tak się zachowuje? Jak tylko media zaczęły mu się dobierac do d... to kuli ogon pod siebie i zaczyna się plątać, że chciałby i boi się, że popełnił błąd, ale wybrał najtańsze auta w swojej klasie, itp. A czym lewicowy urzednik różni się od przeciętnego człowieka, że musi jeździc samochodem za ponad 100 000 zł. Czy samochody średniej klasy szanownym lewicowym urządasom nie wystarczają? Jak juz się dorwali do koryta, to znaczy, że będa sobie zakładali złote klamki w kiblach, a "umiłowany" przez nich "lud" niech zdycha na ulicach? Niestety, dotąd, dopóki barany będą głosowały na obiecujących gruszki na wierzbie oszustów marzących tylko, aby się dorwac do koryta, to ministrowie "zdrowia" będą kupowali najtańsze w swej klasie limuzyny po kilkaset tysięcy złotych, zamiast przeznaczac te pieniadze na ratowanie życia pacjentów umierających z powodu braku sprzętu medycznego, lub marznących w niedogrzanych szpitalach. Odpowiedz Link Zgłoś
bykk Re: do Janusza z 2. 14.01.03, 15:17 Witaj Janusz. Co do Częstochowy to nie skandal,a jedno wielkie skurwysyństwo! Ktosik powinien siedzieć w pierdlu za to! Ale cóż,mamy przy władzy fachowców,jest o wiele lepsza dostępność pacjenta do specjalistów,tańsz leki,leki za złotówkę,a że jakiś tam "nieborocek" zmarł? Mówiełem i będę powtarzał,czerwonym aparatczykom nigdy nie wierzyć! A jeśli chodzi o samochady dla Łapki,toż to pusty śmiech na sali! Najpierw Łapiduch we czwartek po artykule w "Rzepie" na konferencji gadał,że przecie wchodzimy du junii i muszą sie jako prezentować,a w sobotę chciał zgłosić na licytację te samochody u Owsiaka!!! Gdzie my żyjemy? Niestety prawnie nie było to możliwe,więc na wszelki wypadek wywalił z roboty Łapka swego urzędasa,drugiej dał naganę,i pieprzy,że odda samochody do "saloonu",zMyłłer też się wtrącił,że ujednolici,że się nie powtórzy,i takie tam pierdoły! Wyłazi ta "fachowość", "kompetencja" z tych co to o gruszkach nawijali!!! pozdrawiam Cię hej! Ps. do V.C-eka Ty nie opowiadaj o "źródłach",o tym głośno było jeszcze na długo,nim Twoje "źródło" otrzymało pozwolenie napisania o tym! Odpowiedz Link Zgłoś
janusz2_ Re: do Bykk-a 15.01.03, 23:28 bykk napisał: > Witaj Janusz. > Co do Częstochowy to nie skandal,a jedno wielkie skurwysyństwo! > Ktosik powinien siedzieć w pierdlu za to! > Ale cóż,mamy przy władzy fachowców,jest o wiele lepsza dostępność pacjenta > do specjalistów,tańsz leki,leki za złotówkę,a że jakiś tam "nieborocek" zmarł? > Mówiełem i będę powtarzał,czerwonym aparatczykom nigdy nie wierzyć! > A jeśli chodzi o samochady dla Łapki,toż to pusty śmiech na sali! > Najpierw Łapiduch we czwartek po artykule w "Rzepie" na konferencji > gadał,że przecie wchodzimy du junii i muszą sie jako prezentować,a w sobotę > chciał zgłosić na licytację te samochody u Owsiaka!!! > Gdzie my żyjemy? Niestety prawnie nie było to możliwe,więc na wszelki > wypadek wywalił z roboty Łapka swego urzędasa,drugiej dał naganę,i pieprzy,że > odda samochody do "saloonu",zMyłłer też się wtrącił,że ujednolici,że się nie > powtórzy,i takie tam pierdoły! > Wyłazi ta "fachowość", "kompetencja" z tych co to o gruszkach nawijali!!! > pozdrawiam Cię > hej! Witaj Bykk-u, Niestety jak zwykle masz rację. Ale oni tak "pięknie" opowiadają, jak to troszczą sie o biednych, że, jeżeli nie w nastepnych, to w kolejnych wyborach znowu banda idiotów na nich zagłosuje. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.01.03, 15:34 janusz2_ napisał: > VC czy prawdziwy lewicowiec tak się zachowuje? Nie . I ja Łapińskiego nie bronię . Odpowiedz Link Zgłoś
janusz2_ Re: Skandal w Częstochowie 15.01.03, 15:42 Gość portalu: V.C. napisał(a): > janusz2_ napisał: > > > VC czy prawdziwy lewicowiec tak się zachowuje? > > Nie . I ja Łapińskiego nie bronię . Czy uważasz, że prawdziwy lewicowiec nie powinien się ugiąć pod nagonką medialną? Powinien bronić konieczności zakupu limuzyn jak ukochanej partii? )) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: Skandal w Częstochowie IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 15.01.03, 20:11 janusz2_ napisał: > Gość portalu: V.C. napisał(a): > > > janusz2_ napisał: > > > > > VC czy prawdziwy lewicowiec tak się zachowuje? > > > > Nie . I ja Łapińskiego nie bronię . > > Czy uważasz, że prawdziwy lewicowiec nie powinien się ugiąć pod nagonką > medialną? Powinien bronić konieczności zakupu limuzyn jak ukochanej > partii? )) Nie nazwałbym tego nagonką . Bardzo dobrze ,że media nagłaśniają podobne afery. Taka jest ich rola . I dlatego media powinny być w jak największym stopniu niezależne , zarówno od rządu jak i od prywatnych grup nacisku , oligarchii . łapiński nie jest dobrym ministrem . To nie pierwsze jego problemy . Jeszcze jedna taka "wpadka" i zacznę opowiadac się za jego ustąpieniem . Odpowiedz Link Zgłoś
bykk Re: Skandal w Częstochowie 15.01.03, 20:41 Gość portalu: V.C. napisał(a): > łapiński nie jest dobrym ministrem . To nie pierwsze jego problemy . Jeszcze > jedna taka "wpadka" i zacznę opowiadac się za jego ustąpieniem . ViCek! Czyli do tej pory m.in. za www.lewica jestes przekonany za Łapińskim? Myśl trochę sam! Powiedz jakie masz zdanie! Nie podpieraj się "co mówili" na zebraniu! Kobita moja jest z Cze. i ubliżasz normalnym! Powiedz wprost,że czerwone sukinsyny,to kłamcy! hej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. do bykka IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 15.01.03, 21:08 bykk napisał: > Gość portalu: V.C. napisał(a): > > > łapiński nie jest dobrym ministrem . To nie pierwsze jego problemy . Jesz > cze > > jedna taka "wpadka" i zacznę opowiadac się za jego ustąpieniem . > > ViCek! Czyli do tej pory m.in. za www.lewica jestes przekonany za Łapińskim? Nie sądze ,żeby redaktorzy tego portalu byli zwolennikami Łapińskiego . To nie jest portal SLD . > Myśl trochę sam! Powiedz jakie masz zdanie! > Nie podpieraj się "co mówili" na zebraniu! Na jakim ? > Kobita moja jest z Cze. Moja też > Powiedz wprost,że czerwone sukinsyny,to kłamcy! Odpowiem enigmatycznie . Nie używam określenia "sukinsyny" . Kolor czerwony nie budzi moich negatywnych emocji ( nie jestem wszak byk(k)kiem . A SLD mówi prawdę inaczej Odpowiedz Link Zgłoś
janusz2_ Re: kolor czerwony 15.01.03, 23:32 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Kolor czerwony nie budzi moich negatywnych emocji A to, że najkrwawsze reżimy - bolszewicki i narodowo-socjalistyczny wybrały sobie właśnie ten kolor nie przeszkadza Ci w żaden sposób? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edek Re: Skandal w Częstochowie IP: *.tu.kielce.pl 15.01.03, 07:47 Moim zdaniem, za śmierć tego niewinnego człowieka, za ból jego bliskich powinni odpowiedzieć: od najmniejszego kierownika (gdzie rezerwy niezbędnego sprzętu) do ministra Mariuszka Ł. - 90% winy (ostatnio lekką rączką wydał o kilkaset tysięcy za dużo, gdyż dostosowuje swój urząd do wymogów unijnych - pytam się więc ile respiratorów ratujących życie za to by kupił? Czemu nie dostoswoał choćby jednego szpitala w ćwierćmilionowym mieście do standardów uni?) KPINA mości PAŃSTWO, KPINA!!!! Pamiętajcie, że niedługo może czekać również to nas: umrzemy bo nie będzie zapasowego modułu w respiratorze, a urzędnicy będą wozić swoje rozpasłe cztery litery za nasze pieniądze - ohyda, ohyda, ohyda. Gdzie są leki za złotówkę panie MINISTERKU? Życzę wszystkim zdrowia. P.S. Do znawcy - prawnika: Czy można zmusić urzędnika państwowego do zwrotu niesłusznie wydanych pieniędzy? Odpowiedz Link Zgłoś
d_nutka Re: Skandal w Częstochowie 14.01.03, 09:45 a może teraz medialny Owsiak zagra w orkiestrze dla ratowania życia staruszkom? podobno nie przyjeli do szpitala z powodu braków sprzętowych. Panie Owsiak niech Pan nie czeka do przyszłego roku i jeden dzień dłużej. do tego czasu może nam sie nie ostać żaden staruszek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktos Re: Skandal w Częstochowie IP: *.acn.pl 14.01.03, 10:43 To wlasnie o to chodzi! Organizuje sie akcje ratowania tych, z ktorych mozna bedzie cos wydusic (takie dzieci dorosna beda pracowac i placic podatki), natomiast starszym komunisci dziekuja, bo tylko im emerytury placic trzeba. Natomiast jak juz sie na tamten swiat przeniesie, to przeciez jest podatek od spadku, nieprawdaz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kiciaczek Re: Skandal w Częstochowie IP: *.uni.lodz.pl 14.01.03, 16:10 Gość portalu: ktos napisał(a): > > To wlasnie o to chodzi! Organizuje sie akcje ratowania tych, z ktorych mozna > bedzie cos wydusic (takie dzieci dorosna beda pracowac i placic podatki), > natomiast starszym komunisci dziekuja, bo tylko im emerytury placic trzeba. > Natomiast jak juz sie na tamten swiat przeniesie, to przeciez jest podatek od > spadku, nieprawdaz? Rzeczywiście, czysto "komunistyczny" punkt widzenia. Wywalić tylko te podatki i od razu zalatuje Balcerowiczem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: # Skandal wszedzie, ale dzieki nam wyborcom! IP: *.wroclaw.tpsa.pl 15.01.03, 08:30 Ja np. nie kupuje Gazety Wyborczej od 11 lat, uwzajac, ze szkodzi rownie a moze wiecej niz NIE Urbana. Nie glosuje tez na klamcow i oszustow... Skads sie biora przeciez entuzjasci kapitalizmu w wydaniu komunistow tak jak owsiakowych metod zakupu sprzetu wg potrzeb propagandowych a nie racjonalnych. Czemuz to np. F16 nie kupujemy metoda Owsiaka? Oczyszczalni sciekow, walow powodziowych, mostow, autostrad czy kibli miejskich? Malo propagandy w kiblach? ...Ktos z wyborcow dzisiejszej koalicji zalapal o co mnie biega? Czy poczekaja na "informacje" mediow po zakonczeniu afery w ktora zamieszany jest v-ce prezydent III RP czyli milioner krajowiec (980 tys$ od Moskala) milioner ze wschodu 1 mln $ od Moskwy i milioner z zachodu a dotyczy wlasnie mediow czyli prawa do przedawania propagandy jako informacji. Pamietacie "handel skorami" i lekarzy pogotowia wstrzykujacych w calej Polsce pavulon? To oni sa winni. I tylko oni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: # Pardon. Wyszedl mi znowu "belkot"./nt IP: *.wroclaw.tpsa.pl 15.01.03, 08:32 Odpowiedz Link Zgłoś