Dodaj do ulubionych

Straszna deprecha dla atoli

01.11.08, 18:53
Dzis swieto zmarlych. Straszna deprecha dla atoli. Bo na cmentarzu
widac jaka to wszystko marnosc. Nagi się urodziłes i nagi
zdechniesz. I nie zbierzecie ze soba ani mamony, ani fury, skory i
komóry,
Wspoczuje tłumom atolskiego plebsu z powodu ich beznadziejnej
egzystencji.
My katoliczy będziemy żyć wiecznie w Bogu.
Obserwuj wątek
    • off_nick Nie ma czegoś takiego 01.11.08, 19:07
      tygrys6789 napisał:

      > Dzis swieto zmarlych. Straszna deprecha dla atoli. Bo na cmentarzu
      > widac jaka to wszystko marnosc. Nagi się urodziłes i nagi
      > zdechniesz. I nie zbierzecie ze soba ani mamony, ani fury, skory i
      > komóry,
      > Wspoczuje tłumom atolskiego plebsu z powodu ich beznadziejnej
      > egzystencji.
      > My katoliczy będziemy żyć wiecznie w Bogu.




      w katolicyzmie jak "Święto zmarłych",dzisiaj jest Dzień Wszystkich Świętych a jutro Dzień Zaduszny.
    • rycho7 Zaduszki to poczatek roku liturgicznego 01.11.08, 19:21
      tygrys6789 napisał:

      > Dzis swieto zmarlych. Straszna deprecha dla atoli.

      To jest najwazniejsze swieto Indoeuropejczykow. Deprecha to jest dla wyznawcow
      faraona Amenhotepa IV (Echnatona). Znanego pod ksywkami Jahwe, Allach lub W
      Trojcy Jedyny.

      To swieto definitywnego konca prac w polu i poczatku objazdowego cyrku kaplanow
      realizujacych "ostatni zajazd na Litwie". Swieto znane i u Celtow i u Hindusow.

      > Wspoczuje tłumom atolskiego plebsu z powodu ich beznadziejnej
      > egzystencji.

      Przyznam, ze wolalbym wiele slowianskich obyczajow. Ale jak sie nie ma co sie
      lubi to sie lubi co sie ma. Wstyd mi, ze nie przynosze na groby wodki i zakaski
      dla bliskich.

      > My katoliczy będziemy żyć wiecznie w Bogu.

      Wspolczuje. Ja pojmuje co to wiecznosc.
      • polski_francuz Tus mi brat 01.11.08, 20:08
        "To swieto definitywnego konca prac w polu i poczatku objazdowego cyrku kaplanow
        realizujacych "ostatni zajazd na Litwie".

        Litwa byla zaludniona tymi pol-martwymi, pol-zywymi postaciami. Pewnie to ma cos
        wspolnego z poznym przyjeciem chrzescijanstwa, podwyzszonym stopniem
        radioaktywnosci, lasami i jeziorami (Balladyna), mala gestoscia zaludnienia...

        Pieknie o tym i pisze i filmy kreci, litewski krajan (Zaduszki)Tadeusz Konwicki.

        PF
        • rycho7 Re: Tus mi brat 01.11.08, 21:08
          polski_francuz napisał:

          > Litwa byla

          Ja ich uwielbiam. Ale ich le(n)ki sa niebotyczne. Problem polega na tym, ze ONI
          to wspolczesnie Litwini, Bialorusini i Ukraincy (Lemkowie, Huculi, Bojkowie).

          O czym piszesz?
          • polski_francuz Zaduszki 01.11.08, 21:35
            "O czym piszesz?"

            to niebylejakie swieto. Zywi i martwi jakos sie spotykaja. Ja martwych nie widze
            i nie czuje. Ale sa tacy co na ich obecnosc sa wrazliwi.

            A kojarzy mi sie to z Litwa, bo wlasnie to Konwicki opisywal. Wlasnie taka
            atmosfere ze snu. Troche na jawie troche we snie. I Ponoc Litwa taka byla.

            O Litwie nie mozna pisac. Za nia tylko mozna plakac jak Mickiewicz. I moze te
            Zaduszki to troche litewsko-poganskie swieto.

            "ONI to wspolczesnie Litwini, Bialorusini i Ukraincy (Lemkowie, Huculi, Bojkowie)."

            Boje sie, ze to juz jawa a nie sen. Albo, ze tej Litwy juz nie ma. Pewnie Zydzi
            tez to odczuwaja czytajac "Sklepy Cynamonowe". Opis swiata, ktorego nie ma. I za
            ktorym sie teskni i ktory sie sni.

            Pozdro

            PF

            • tygrys6789 beznadziejna egzystencja ateistow 01.11.08, 21:39
              Ateisci nie maja nadzieji na zycie wieczne w Bogu - dlatego ich
              egzystencja jest beznadziejna.
              Katolicy mają nadzieję na zmartwychstanie s Bogu , dlatego ich
              egzystencja NIE jest beznadziejna.
              Bardzo proste Benek - szkoda ,ze ty nic nie rozumiesz.
              • rycho7 Re: beznadziejna egzystencja ateistow 01.11.08, 21:46
                tygrys6789 napisał:

                > Katolicy mają nadzieję


                Nadzieja matka glupich. Mam uswiadamiac co do konduity matki?
            • rycho7 Nie postarales sie. 01.11.08, 21:59
              polski_francuz napisał:

              > Ja martwych nie widze i nie czuje.

              Wedlug slowianskiej tradycji urny z prochami zmarlych stawiano na slupach na
              "rozstaju drog" (co to takiego u Slowian?). Prowadzili oni nomadyczna gospodarke
              kopieniacza. Cos takiego jak odwiedzanie grobow nie moglo istniec. Swieto to
              bylo obzarstwo, opilstwo i orgia na czesc bogow.

              Calkiem nie dawno prowadzilem wspominki zmarlych do 4 rano. Wypilismy morze
              alkoholu. Bylo wspaniale, przeszacowni zmarli byli z nami.
            • rycho7 Re: Zaduszki 01.11.08, 22:03
              polski_francuz napisał:

              > Opis swiata, ktorego nie ma.

              Ten swiat jest w nas, gdy chcemy.

              Mam do tego anegdote. Z innego swiata, wiec nie chcialbym abys mial probleby ze
              zrozumieniem.

              Jestem BARDZO multikulti.
              • polski_francuz Go ahead! 01.11.08, 22:10
                "Mam do tego anegdote"

                PF
              • spitt Re: Zaduszki 01.11.08, 22:55

                A ja mam doswiadczenie z wlasnego zycia , wlasciwie z pogranicza ,
                dwa razy ucieklem grabarzowi z lopaty , bylem , widzialem cos co
                do dzisiaj wspominam i do czego wracam w myslach jak czytam czy
                slucham takich rychow ktorzy wiedza lepiej ,...
                ==================================================================
                Mam do tego anegdote. Z innego swiata,
      • 3promile Re: Zaduszki to poczatek roku liturgicznego 02.11.08, 17:09
        A moja babcia co roku przynosiła półlitry na grób swojego męża, zdawała mu
        relację, co tam u dzieci i wnuków ostatnio się zdarzyło, kto, z kim, dlaczego, i
        wogle, wujkowie wykonywali tradycyjne libatio, ciotki prezentowały najnowsze
        kozaczki i pelisy, dzieci umazywały się stearyną i fajnie.
    • caromina Re: Straszna deprecha dla atoli 01.11.08, 22:01


      reklamacja benka byla ze nie wpisalam sie tu. A oto ad vocem spraw
      wiecznych

      pl.youtube.com/watch?v=CRr7D5WbNFI&feature=related
      • rycho7 Re: Straszna deprecha dla atoli 01.11.08, 22:04
        caromina napisała:

        > reklamacja benka byla ze nie wpisalam sie tu.

        Musisz? Co Cie swedzi?
        • tygrys6789 Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 15:26
          Atole ppełniają samobojstwa i cierpią na depresję 10x częsciej niż
          katole.
          • off_nick Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 15:34
            tygrys6789 napisał:

            > Atole ppełniają samobojstwa i cierpią na depresję 10x częsciej niż
            > katole.


            Pomyliło Ci się z katolami bo to oni nie mogą doczekać się na spotkanie ze Stwórcą na pastwiskach niebieskich i dlatego popełniają samobójstwa,zaś hierarchowie w ciężkiej chorobie nie podejmują leczenia aby jak najszybciej spotkać się z Panem.
            • tygrys6789 Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 16:59
              Ty nic o katolicyzmie nie wiesz, prawda? Bo samobojstwo to grzech
              smiertelny i kiedyś samobojcy nie mieli prawa leżec w poświęcanej
              ziemi.
              • off_nick Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 17:06
                tygrys6789 napisał:

                > Ty nic o katolicyzmie nie wiesz, prawda? Bo samobojstwo to grzech
                > smiertelny i kiedyś samobojcy nie mieli prawa leżec w poświęcanej
                > ziemi.


                Tak,krzywoprzysiężcy też nie mieli tego prawa a teraz?
    • 3promile Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 17:10
      Te, katolik, coś żeś skomuszał - nima czegos takiego, jak 'święto zmarłych', debilu
      • tygrys6789 Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 17:19
        Czyżby nie ma Swięta Zmarłych? A co te tlumy na cmentarzach i
        hatakomby na drogach znaczą? Dzien biegu do trupa?
        A od strony formalnej - Ja w sobotę byłem na mszy z okazji
        Wszystkich Swiętych, a dzisiaj byłem na mszy z powodu zwykłej
        niedzieli. A ty?
        • 3promile Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 17:31
          Czyżby nie ma. Jest dzień Wszystkich Świętych i nazajutrz Dzień Zaduszny. Wiem,
          gdyż żeby wroga zwalczać, należy pierwej poznać jego obyczaje godowe i inne. W
          kościele nie bywam, ponieważ nie kręci mnie obserwacja guślarstwa on-line. A ty
          jesteś ćwok, który nie potrafi obronić własnej sekty...
          • tygrys6789 Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 17:36
            A kto jest twoim wrogiem? Cmentarne trupy?
            • 3promile Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 18:00
              Nie, pedofile w czarnych szmatkach na guziki
              • tygrys6789 Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 18:07
                Tak, ja tez się oburzam na tych rabinow i kantorow molestujących
                dzieci.
                W sądach stanu NY jest ponad dwa tysiace pozwow przeciwko rabinom i
                kantorom o molestowanie dzieci.
                Talmud dopuszcza molestowanie diewczynek starszych niż trzy lata.
                Obecnie w całej Polsce są tylko dwa pozwy przeciwko katolickim
                księżom o molestowanie.
                • 3promile Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 18:41
                  > Obecnie w całej Polsce są tylko dwa pozwy przeciwko katolickim
                  > księżom o molestowanie
                  Podaj źródło, katoliczku
                  • tygrys6789 Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 20:50
                    A jest więcej atolicku? Podaj zródło.
                    • 3promile Re: Straszna deprecha dla atoli 03.11.08, 09:53
                      Erystyka na poziomie posła Suskiego...
                      • tygrys6789 Erotystyka? 03.11.08, 10:24
                        Moja erotystyka na poziomie posła Suskiego? Tylko bez inwektyw
                        proszę. Moj erotyst i dluższy i grubszy.
    • cyborg.jr Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 17:15
      tygrys6789 napisał:
      > My katoliczy będziemy żyć wiecznie w Bogu.
      -------------
      • tygrys6789 Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 17:20
        Wiecznie pożyjemy to zobaczymy.
        • cyborg.jr Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 17:34
          chyba , że Bóg aktem łaski dla ciebie , przydieli mi ciebie do mojej
          kompani karnej ...
          ale tam będziesz miał gorzej jak w piekle ...
          legia cudzoziemska to plac zabaw ...
          • tygrys6789 Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 17:40
            A co się stało ze szczyborgiem sr. ? Ma zamiar zmartwychstac czy
            po atolsku zgnije całkowicie?
            • cyborg.jr Re: Straszna deprecha dla atoli 02.11.08, 18:05
              jestem niekorodowalny .. i odporny na insekty ..
              po stuleciach ekshumatorzy będą mieli naukową labę...
    • tygrys6789 Cmentarz to dla atoli straszne miejsce 02.11.08, 20:56
      Cala beznadziejnosc ateistycznej egzystencji wyje do ateisty na
      cmentarzu.
      Już nigdy nie spotkasz atolu swoich bliskich. Zgnija i koniec.
      Ty zgnijesz atolu i koniec. Ani sensu, ani celu ani nadzieji.
      A my katolicy zyc bedziemy wiecznie w jednosci z Bogiem.
      Dobrze wam tak atole - to był wasz wybor.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka