Dodaj do ulubionych

LICEUM WARSZAWA MEDYCYNA

01.04.17, 19:07
Witam serdecznie. Zastanawiam się nad liceum Batorego oraz Poniatowskiego. Interesują mnie potem studia medyczne na WUM-ie. Bardzo proszę o wszelkie opinie i rady. Skąd więcej osób dostaje się na kierunek lekarski?
Obserwuj wątek
  • basia-bma Re: LICEUM WARSZAWA MEDYCYNA 05.04.17, 09:51
   najwięcej dostaje się z Hoffmanowej
   • michal4578 Re: LICEUM WARSZAWA MEDYCYNA 05.04.17, 18:12
    No tak, to nie dziwne skoro mają 3 czy nawet 4 biol-chemy
   • pour Re: LICEUM WARSZAWA MEDYCYNA 22.10.17, 09:47
    Na pewno nie w stosunku do liczby uczniów i zdających na medycynę:)
  • pour Re: LICEUM WARSZAWA MEDYCYNA 22.10.17, 10:23
   Na studia w WUM można dostać się uczęszczając w zasadzie do każdego liceum. Kwestia determinacji, bowiem jest wiele możliwości wsparcia ucznia, dostępne są też kursy przygotowujące do matury (sikora, WUM). Wśród znajomych mi lekarzy i studentów są absolwenci chyba wszystkich warszawskich szkół, od CKU (tak, tak), "Jedynki" przez Batorego po małomiasteczkowe licea.
   Batory ma 2 klasy o profilu biol-chem, w tym jedna IB, Hoffmanowa więcej (już wiadomo, że poziom kształcenia będzie zróżnicowany). Osobiście odradzam swojemu dziecku obydwie szkoły i próbuję wybić z głowy wszystkie wysokopółkowe, ale presja środowiska i ambicje rówieśników są ogromne - połowa klasy myśli o wydziale lekarskim w przyszłości...;)
   • jan.nowak.7 Re: LICEUM WARSZAWA MEDYCYNA 24.10.17, 00:36
    Dla mnie to dziwna strategia - jeśli szkoły z wyższej półki są w zasięgu ucznia, w imię czego z nich rezygnować? Nie lepiej przygotowywać się u tych samych nauczycieli, którzy wieczorem prowadzą wykłady u Sikory w ciągu dnia w szkole? I na bezpłatnych przecież szkolnych kółkach? Oczywiście, przygotować się do matury można wszędzie, chodząc do każdej szkoły, ale jeśli szkoła może w tych przygotowaniach wydajnie pomóc, to czemu nie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka