Dodaj do ulubionych

Liceum Lifeskills

28.02.19, 20:59
witam
poszukuje opinii o tym liceum - może ktoś coś wie, słyszał, zna kogoś kto ma tam dziecko?
dzięki
Obserwuj wątek
  • jan.nowak.7 Re: Liceum Lifeskills 07.03.19, 17:13
   Młoda kameralna szkoła z dużymi aspiracjami. Dba o jakość kadry. Zapewnia indywidualne podejście. Świetna lokalizacja. Nabór do tej pory z konieczności nie był konkursowy, ale może w tym roku to się zmieni?
  • mamalicealisty Re: Liceum Lifeskills 19.06.19, 23:20
   Szkoła kameralna, dla uczniów którzy umieją poddać się dyscyplinie. W szkole - mimo ze to liceum - przy wejściu oddaje się telefony i odbiera wychodząc ze szkoły. Zajęcia trwają bardzo długo, bo od 8.20 do 17.20 Ze szkoły nie można samemu wyjść w trakcie zajęć, nawet na szkolne podwórko. Trochę klimat jak w podstawówce, przy małych dzieciach. Postrach szkoły - pani od matematyki - starej daty nauczyciel, bardzo wymagająca, ale niestety też bardzo słabo tłumacząca, wiec sporo osób ma problemy z zaliczeniem przedmiotu.
  • lucy_na_na Re: Liceum Lifeskills 05.07.19, 10:55
   Pani od matematyki słabo tłumaczy? Maturzyści w tym roku mieli wyniki od 48 do 100%...
  • lorakk.0pn Re: Liceum Lifeskills 11.05.21, 16:07
   Potężna rotacja zarówno uczniów (w ub. roku szkolnym odeszło w sumie kilkanaście osób z dwóch klas pierwszych, a trzeba dodać, że klasy nie są liczne, bo zbyt wielu chętnych nie ma), jak i nauczycieli. W każdym roku szkolnym zmienia się kadra, szczególnie nie potrafią zatrzymać psycholożek. Wiele obiecują, sprzedają rodzicom wyidealizowane wizje, i to tyle.
   • jachetek2022 Re: Liceum Lifeskills 18.03.22, 10:32
    Odradzam wszystkim liceum LIFESKILLS! Kadra w ciągu roku wymieniła się wiele razy. Dzieci się tam niczego nie ucza. Słaba jakość merytoryczna zajęć. Historia tylko online bo pan nie jest zaszczepiony wiec jakiekolwiek przygotowanie do natury leży tylko w rękach ucznia. Czesne nieproporcjonalnie wysokie do jakości. Szkoła dyskryminuje osoby mające władne zdanie bo jedyne słuszne zdanie ma dyrektor. Z naszej klasy prawie wszyscy uciekli. Dodam ze program celowo jest tak ułożony ze trudno zmienić później szkole. Jako rodzic szczerze nie polecam
    • julia755 Re: Liceum Lifeskills 21.03.22, 19:41
     A jak wygląda nauka przedmiotów obowiązkowych np. polskiego? Czy szkoła zrealizowała podstawę programową z przedmiotów maturalnych?
     Oni mają w ofercie przygotowanie do medycyny i syn rozważa właśnie ten kierunek, ale czy ktoś dostał się na dobry państwowy uniwersytet z tej szkoły? Zauważyłam, ze nigdzie szkoła nie podaje konkretów i ciężko się zorientować, jakie były wyniki matur np. z biologii i chemii.
     I najważniejsze dla mnie pytanie, ponieważ bardzo mnie niepokoją te wypowiedzi na forum dotyczące własnego zdania (podobne zostały umieszczone przez byłych pracowników na gowork), czy dzieci odczuwają jakąś presję/jakiś mobbing? A czy jest prawdą, ze w szkole panuje chaos, bo zmieniają się bardzo często nauczyciele ale brak jest stałego planu i uczniowie są ciagle zaskakiwani?
     Dzięki za informację, ale nie mam się od kogo dowiedzieć, jak naprawdę wygląda sytuacja w szkole, a nie chcę dać się złowić na obietnice bez pokrycia.
     • artemis222 Re: Liceum Lifeskills 25.03.22, 14:29
      Wyniki czysto przedmiotowe są bardzo różne. Z jednej strony do szkoły przyjmowani są wszyscy gotowi zapłacić i przestrzegać szkolnych zasad, także uczniowie, którzy na wejściu mają duże zaległości i słabe wyniki. To co jest fajne, to brak parcia na rankingi, więc gorsi uczniowie konkurują tylko z samymi sobą i ważny jest ich postęp, a nie wynik końcowy.
      Z drugiej strony są osoby o bardzo wysokich wynikach. W zeszłym roku jeden chłopak był laureatem olimpiady, inny miał prawie 100% z matury z fizyki. Z tym, że jeśli ktoś ma dobre wyniki, to jest to tylko jego zasługa. Dla przykładu ten olimpijczyk, to z j. francuskiego, którego nawet w tej szkole nie ma - wszystkiego nauczył się gdzie indziej.

      Tak czysto edukacyjnie poziom jest niski - wyrównany do gorzej sobie radzących uczniów. Kadra bardzo często się zmienia. W ciągu ostatniego roku odeszły z pracy dwie matematyczki (pracujące w topowych warszawskich liceach), dwie polonistki, teraz bardzo dobry doświadczony anglista. Po drodze też mniej kluczowi nauczyciele - jedna z pań od biologii, pan od informatyki. Kadra jest bardzo dobra, ale ma fatalne warunki pracy i wtrącającą się w szczegóły dydaktyczne i wiele narzucającą dyrekcję.
      • julia755 Re: Liceum Lifeskills 01.04.22, 20:03
       Dla mnie najważniejsze jest, jak w szkole czuje się dziecko. Oczywiście poziom nauki w znaczeniu przekazywanej wiedzy tez jest ważny, ale ja szukam dla dziecka miejsca, które nie niszczy. Oczywiście ta ciągłe zmiany o których piszecie też musza powodować ciagle napięcia. W sumie to nie rozumiem dlaczego jest tak duża rotacja skoro nauczyciele są ok?
  • matkaucznia2022 Re: Liceum Lifeskills 13.06.22, 19:15
   Bardzo przyjazna atmosfera, uczniowie są traktowani indywidualnie, nawet jeżeli gorzej się uczą są zachęcani do rozwijania swoich pasji i za to doceniani. Wyjątkowy program mów użytecznych, czyli nauka publicznych wypowiedzi zarówno w języku polskim, jak i angielskim pod okiem profesjonalistów. Nabór uczniów odbywa się nie w oparciu o wyniki na egzaminie i świadectwie, ale na podstawie indywidulanej rozmowy z uczniem i rodzicami, w konsekwencji bardzo zróżnicowany poziom przyjętych. Dla uczniów z problemami są programy naprawcze z różnym skutkiem. Zdecydowanie nie ma wyścigu szczurów. Podsumowując, dla ucznia który chce się uczyć i korzystać z dostępnych możliwości bardzo dobra szkoła, można też pewnie ją skończyć wykonując program minimum, stosunkowo niewiele korzystając. Niepokoi duża rotacja kadry nauczycielskiej, która nie wiem z czego wynika, jest to jednak bolączka szkół prywatnych. W tym roku ta młoda szkoła była już w rankingu liceów, o ile pamiętam w pierwszej 20. W mojej opinii szkoła z dużymi ambicjami i potencjałem, oby nie został on zmarnowany.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka