Dodaj do ulubionych

Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal!

21.10.05, 23:23
Łaskawa publiczna telewizja rzuciła ochłap w postaci jedynej chyba relacji z
Konkursu Chopinowskiego nadanej w normalnych godzinach w otwartej telewizji
(TVP3). Oczywiście dali tylko upchnięte trzy dzisiejsze wykonania Koncertu
e-moll a wprowadzenie zrobił pan od sportu z Kuriera Warszawskiego. Zero
komentarza merytorycznego. A całe to wielkie wydarzenie w mediach publicznych
to chyba tylko dzięki doskonałej dyspozycji i talentowi R.Blechacza, który
dziś potwierdził, że będzie się liczył w walce o zwycięstwo w całym konkursie.

A już największym skandalem był brak synchronizacji dźwięku z obrazem. Rzucili
ochłap, który był w dodatku podśmierdły. Oczywiście gdyby takie coś wydarzyło
się podczas dech w piersiach zapierającego pojednynku wokalnego p.Dody z
p.Mandaryną, ewentualnie podczas wygłupów niejakiego Sztefena Mylera z niejaką
Katarzyną Szczot (podczas wsytępu Blechacza Program Drugi tv publicznej
właśnie takim czymś masowego widza edukował), to skandal byłby na całe 16
województw, jak Polska długa i szeroka.

A ja do abonamentu rtv mam taki stosunek, jaki do swojej misji mają media
publiczne i polecam wszystkim zlekceważonym miłośnikom czegoś ciut bardziej
wymagającego niż "M jak miłość" to samo.
Obserwuj wątek
    • reggatta Re: Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal! 21.10.05, 23:40
      No widzisz słupki, słupki, słupki. Jakby to puścili w godzinach reklamowego
      szczytowania to dostaliby w tyłek na pewno od tvn i polsatu, bardzo
      prawdopodobnie od telezakupów i tvn turbo, a przypuszczalnie również od tv trwam
      i sygnału kontrolnego. Z koniem kopać się nie da, ale jest ta TV KULTURA, gdzie
      są 2-3 pasma relacji dziennie. Płacimy na nią i nie możemy oglądać. I to już
      jest granda.
    • aatezag Re: Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal! 21.10.05, 23:50
      Masz rację.
      Telewizja publiczna ma misję, ale misja w rozumieniu prezesa tvp, to puszczanie
      wartościowych filmów, programów, koncertów itp. najlepiej po północy.

A w czasie najwyższej oglądalności takie perełki jak m jak miłość i jeden z
      głupszych programów prowadzony przez gwiazdę seriali Sztefena Mylera.

Z drugiej jednak strony puplika czyli my nie mamy większych wymagań.
      Świadczą o tym programy w telewizjach komercyjnych, gdzie w porach najwyższej
      oglądalności puszcza sie tylko seriale i puste programy - publiczna dorównuję
      poziomem, a raczej brakiem.
      • gocha69 Re: Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal! 22.10.05, 13:10
        Tak skromnie chciałam tylko dodać, że pan, który zapowiadał retransmisję nie
        jest od sportu, a w TV Kultura prowadzi różne takie programy. I to dzięki Niemu
        w ogóle mogliście Rafała Blechacza obejrzeć! Nie miejscie pretensji do TVP 3 za
        ochłapy - jak to nazywacie. Miejscie pretensję do TVP Kultura za to, że nie
        mogliśmy tego oglądać w czasie rzeczywistym.
        • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal! 24.10.05, 17:35
          No całkiem możliwe. Sęk w tym, że ja nie wiem co p. Wiechowski robi w TVP
          Kultura, gdyż takowej nie posiadam, natomiast w w Kurierze Warszawskim jakiś
          czas temu zajmował się np. wejściami na żywo ze stadionu Legii w dniu meczu.
          Pretensji do TVP3 nie mam żadnych, trochę większe do nieudolnego realizatora
          relacji (koncerty były nadawane z opóźnieniem), natomiast największe do tzw.
          decydentów z TVP, którzy czelność jeszcze mają o abonament skalmeć. Bo cóż z
          tego, że TVP Kulruta jakieś tam relacja na żywo ponadawała (zresztą nie
          wszystko, przynajmniej tak twierdzili w itvp "szło" na żywo - o 19 był koniec
          transmisji z II. etapu).

Dodam jeszcze, że oczywiście TVP w dniu koncertu laureatów bezpośrednią z niego
          transmisję upchnęła do TV Polonii, natomiast to, co było w "Dwójce" i ustąpiło
          miejsca jakiemuś durnemu thrillerowi, było, na co wszystko wskazuje, skrótem.
          Dodam na marginesie, ze jeżeli tak samo jak "nowe otwarcie" w TVP miało w
          wykonaniu Platformy Obywatelskiej wyglądać "naprawianie III RP", to ja się
          cieszę, że ani PO, ani p.Tusk takiej szansy nie dostali, bo analogie są proste:
          dobiliby to, czego nie zniszczył Miller.
    • zlotoslanos Re: Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal! 22.10.05, 18:43
      Też mi coś zaśmierdziało.Nagle ni stąd ni z owąd wpadająca Fajkowska,jakieś
      relacje z Usa o swych konkursowiczach.Niespójne to i nieczytelne.Zadają sobie
      pytanie skąd taka pasja do Chopina za granicą,na Wschodzie? No jaki koń jest
      każdy widzi.Polacy nieprzywiązując wagi już do tego znakomitgo konkursu nie
      uczą miłości tejże, młodego pokolenia.Nawet tych ,którym słoń na ucho nadepnął
      można nauczyć patriotyzmu.
        • zlotoslanos Re: Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal! 22.10.05, 21:17
          Widzisz Ty jesteś facetem a ja nie jestem Waść.Kwieciście coprawda ale
          wyraziłam tylko swą opinię-konkurs ten liczył się onegdaj w kraju i na
          świecie.Teraz odnosi się wrażenie,że bardziej na świecie niż w kraju.No oprócz
          samych zainteresowanych.Ale telewizja skutecznie okrada go z prestiżu.
          • bokaj Re: Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal! 23.10.05, 01:40
            też chodziłem wściekły przez czas trwania Konkursu - przecież to dziadostwo jest ta nasza telewizja!
            co gorsza: oni robili transmisje w "Kulturze", mieli więc materiał - dlaczego ja w tym czasie byłem częstowany ustawicznie zatęchłymi pasztetami z kaczego drobiu, tego pojąć nie mogę!

ale, nawiasem mówiąc, oprócz muzyki, wszystko w organizacji samego konkursu kulało: od jurorów do momentu ogłoszenia wyników: to była dopiero żenada!
            u nas nawet z platyny (Chopin) wysoko posadzone przemądrzałe dupki wyprodukować umieją gów...o!

muzyka broni się sama, podobnie młode autentyczne talenty (choć nie wszystkie, niestety, zdołały się przed kumoterskim jury obronić!) - ale to co w tym roku było wokół dziedzictwa chopinowskiego, to kosmiczna kompromitacja, w każdym aspekcie...
            • paczka111 Wpisujcie się!!!!!! 23.10.05, 08:50
              Prestiż konkursu poszedł ostro w dół już ładnych parę lat temu, ale nasi
              organizatorzy w temacie siedzą cichutko, bo inaczej dowiedzielibyśmy się
              przepięknych rzeczy. Zniszczenie takiego dorobku to jedna sprawa, a brak
              transmisji, czy choćby retransmisji to druga i tu tv nie ma żadnego
              wytłumaczenia. To jest niebotyczny skandal i chociaż w tym miejscu trzeba
              prezesowi naurągać, żeby sobie nie myślał, że w Polsce mieszkają tylko
              konsumenci słukowego chłamu.Skandal, granda, wstyd!!!
            • zlotoslanos Re: Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal! 23.10.05, 10:21
              Takie są i moje odczucia.A ktoś mi pisze,ktoś piszący "uwieżyć" przez "ż",że
              bredzę.
              A nawiasem mówiąc znajduje się czas antenowy na punktualne transmisje g
              ównianych meczów lub innych imprez sportowych.Nie wytykam tu IO,ME lub MŚ ale
              ligowe na przykład.A przeca nie każdy sportem gó..anym do tego żyje.
              I jeszcze jedno wiecie coś konkretnego o likwidacji KRRiT?Co z abonamentami za
              nic?
              • reggatta Re: Relacja z Konkursu im. F.Chopina - skandal! 23.10.05, 11:00
                Słuchaj, najpierw klepiesz jakieś banały o doskonałym konkursie i patriotyzmie,
                a teraz próbujesz zdyskredytować mnie jakąś literówką. Jeżeli twój pierwszy post
                jest równoznaczny z tym co napisały 3 osoby po Tobie, to nie tylko bredzisz, ale
                i czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. over.
                • zlotoslanos reggatta sorry i pa. 23.10.05, 13:37
                  Otóż, jeśli nie liczyć Ciebie to trzy osoby po mnie napisały to samo co
                  ja.Pisząc po mnie daje to tylko świadectwo,że nieodpisywałam od nikogo swych
                  myśli.Za wtyk o literówce przepraszam,nieznam was i pomyliłam nicki.Zbyt
                  podobne reddu...i regga...Może zaślepienie po moim" bredzeniu "spowodowało,że
                  chciałam zobaczyć Twój.Over is over.To nie moje forum.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka