Gość: drops IP: *.crowley.pl 22.08.03, 15:03 To jest żałosne... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Tia Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 139.4.79.* 22.08.03, 15:08 To taka reanimacja trupa? (nie chodzi mi o film tylko o rezysera) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: metal, który nie istniał Dziecko które metalem było ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.03, 16:13 147 odcinek polskiej telenoweli w reżyseri Wajdy.... Odpowiedz Link Zgłoś
mis_iek chłopiec z Koloni, człowiekiem z gumy 22.08.03, 15:14 no i pan Wajda nie ma jeszcze pomysłu na swoj film sie okazuje a hałasu jakby coś już ważnego dla polskiej kultury i sztuki się wydażyło......... zamiast oglądać film wystarczy poczytać te artykuły.... o tym pefnie film bedzie!!! " człowiek z gumy"??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Strąk Uważaj Andrzej, żeby za blisko magnesu nie podchodził IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 22.08.03, 15:35 bo się wam przyczepi i trzeba będzie dublera szukać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktos Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.03, 15:41 jestem zazenowany czytajac powyzsze wypowiedzi na temat Wajdy i jego filmow. Te uwagi sa calkowicie ponizej minimalnego poziomu kultury, ktory powinien reprezentowac normalny czlowiek - zakladam wiec, ze pochodza od jakichs zdebilalych dreso-szyjowcow z mozgiem przezartym denaturatem, klejem albo jakims tam innym kwasem. Mozna nie lubic Wajdy, mozna nie lubic jego filmow, mozna byc za mlodym albo za glupim (albo i jedno i drugie) aby zrozumiem "Czlowieka z ..." czy inne firmy, glupote mozna usprawiedliwic - chamstwa nigdy. Reasumujac - dresy won do wychodka, gdzie wasze miejsce, leb przykryc deklem i ani mru mru bo smrod sie od was rozchodzi az przykro... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nemo Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 80.48.144.* 22.08.03, 15:44 amen!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cn e tam, przynajmniej nikt nie bluzga na nikogo IP: 204.101.88.* 22.08.03, 16:37 tylko sobie zartuja z wajdy, ja jestem zezenowany twoja wypowiedzia. zamiast czytac glupawe posty idz obejrzyj jeszcze raz jakis film wajdy, ktory bez watpienia wielkim rezyserem jest. a dlaczego? bo on panie jak ten mickiewicz co wielkim poeta byl. i tak nam dopomoz bog. o przepraszam... Bog. Gość portalu: ktos napisał(a): > jestem zazenowany czytajac powyzsze wypowiedzi na temat Wajdy i jego filmow. Te > uwagi sa calkowicie ponizej minimalnego > poziomu kultury, ktory powinien reprezentowac normalny czlowiek - zakladam wiec > , ze pochodza od jakichs zdebilalych > dreso-szyjowcow z mozgiem przezartym denaturatem, klejem albo jakims tam innym > kwasem. > > Mozna nie lubic Wajdy, mozna nie lubic jego filmow, mozna byc za mlodym albo za > glupim (albo i jedno i drugie) aby zrozumiem > "Czlowieka z ..." czy inne firmy, glupote mozna usprawiedliwic - chamstwa nigdy > . > > Reasumujac - dresy won do wychodka, gdzie wasze miejsce, leb przykryc deklem i > ani mru mru bo smrod sie od was rozchodzi az > przykro... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radek WAJDA WSPANIALYM REZYSEREM??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.03, 17:43 Gość portalu: cn napisał(a): > tylko sobie zartuja z wajdy, ja jestem zezenowany twoja > wypowiedzia. zamiast czytac glupawe posty idz obejrzyj jeszcze > raz jakis film wajdy, ktory bez watpienia wielkim rezyserem jest. > a dlaczego? bo on panie jak ten mickiewicz co wielkim poeta byl. > i tak nam dopomoz bog. o przepraszam... Bog. > ani mickiewicz nie byl "wieszczem" ani wajda wwspanialym rezyserem nie jest zapoznaj sie dokladnie z historia pana poety to bedziesz wiedzial tylko nie z historia z podrecznikow szkolnych, bo im tresci jeszcze nikt nie zmienial od 30 lat - z tych samych zrodel powstaja co kiedys - tylko teraz sa wydawane przez fundacje ktore promuja sie przy okazji a jesli chcesz okazac szacunek nastepnym razem jak sie pomylisz to po prostu wymaz male "b" i wstaw duze i nie rob scen zalu bo mnie to akurat nie rusza ale malo to szczerre przeprosiny i szczerze owiac nie lubie jak ktos tak prowokuje papa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cn Re: WAJDA WSPANIALYM REZYSEREM??? IP: *.canadalife.com 22.08.03, 18:12 widze ze kolega moj sarkazm potraktowal powaznie. nie bylo to bynajmniej zamierzone. byl to komentarz do 'ktos'a' kilka linijek wyzej, ktory jest zarzenowany ze ludzie sobie robia jaja z rezysera, ktory byl, jest i bedzie wielkim rezyserem i nie wolno sie z niego nasmiewac. b/B bylo tez specjalnie lub backspace nie dziala w mojej maszynie do pisania Gość portalu: radek napisał(a): > Gość portalu: cn napisał(a): > > > tylko sobie zartuja z wajdy, ja jestem zezenowany twoja > > wypowiedzia. zamiast czytac glupawe posty idz obejrzyj > jeszcze > > raz jakis film wajdy, ktory bez watpienia wielkim rezyserem > jest. > > a dlaczego? bo on panie jak ten mickiewicz co wielkim poeta > byl. > > i tak nam dopomoz bog. o przepraszam... Bog. > > > > > > ani mickiewicz nie byl "wieszczem" ani wajda wwspanialym > rezyserem nie jest > zapoznaj sie dokladnie z historia pana poety to bedziesz wiedzial > tylko nie z historia z podrecznikow szkolnych, bo im tresci > jeszcze nikt nie zmienial od 30 lat - z tych samych zrodel > powstaja co kiedys - tylko teraz sa wydawane przez fundacje > ktore promuja sie przy okazji > > a jesli chcesz okazac szacunek nastepnym razem jak sie pomylisz > to po prostu wymaz male "b" i wstaw duze i nie rob scen zalu > bo mnie to akurat nie rusza ale malo to szczerre przeprosiny i > szczerze owiac nie lubie jak ktos tak prowokuje > > papa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radek Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.03, 17:35 Gość portalu: ktos napisał(a): > jestem zazenowany czytajac powyzsze wypowiedzi na temat Wajdy i jego filmow. Te > uwagi sa calkowicie ponizej minimalnego > poziomu kultury, ktory powinien reprezentowac normalny czlowiek - zakladam wiec > , ze pochodza od jakichs zdebilalych > dreso-szyjowcow z mozgiem przezartym denaturatem, klejem albo jakims tam innym > kwasem. > > Mozna nie lubic Wajdy, mozna nie lubic jego filmow, mozna byc za mlodym albo za > glupim (albo i jedno i drugie) aby zrozumiem > "Czlowieka z ..." czy inne firmy, glupote mozna usprawiedliwic - chamstwa nigdy > . > > Reasumujac - dresy won do wychodka, gdzie wasze miejsce, leb przykryc deklem i > ani mru mru bo smrod sie od was rozchodzi az > przykro... skoro tak smierdzi to po co zabierasz sie za gowno??? teraz posluchaj madrala jedyna rzecz ktora jest na mnie w tej chwili z jakiejs sportowej firmy to koszulka adidasa kupiona jeszcze w pewexie - wiec za dresiarza raczej mnie nie bierz- no chyba ze sie uprzesz a jesli chodzi o pana Wajde - nie zrobil w swoim zyciu nic za co nalezalyby mu sie nagrody ktore dostal sa ludzie filmu - ktorzy dokonali wiekszych wyczynow Wajda jest co najwyzej czlowiekiem aparatu kontroli nie wiem czy slyszales o tym ze mister Andrzej Wajda opiniowal filmy w ministerswie kultury (czy jak to sie tam nazywalo) w latach glebokiego PRLu ?? jednym z zaopiniowanych przez niego filmow byl REJS - ktory jest naprawde arcydzielem jesli chodzi o greteske- o wykorzystanie najprostsrzych elementow do osiagniecia sztuki wszystko byloby w porzadku gdyby opinia pana Wajdy nie brzmiala "FILM >>REJS<< NIE POSIADA WALOROW ARTYSTYCZNYCH" zapewne oburzzasz sie na politykow ktorzy kiedys siedzieli w aparacie wladzy - teraz zajmuja wysokie stanowiska i sie p"przemianowali" Wajda niczym sie od nich nie rozni - jest dokladnie takim samym kolesiem ktory wykorzystuje swoje nazwisko ktore z kolei wypromowano z wielkim wysilkiem dla mnie jest kolejnym tandeciarzem mimo nagrod ktore ktos mu tam przyznal i nie uwazam ze to co pisze jest krzywdzace (a jesli chodzi o dopelnienie historii REJSU - wszystko bylo nakrecone w jednym egzemplarzu kiedy poszlo do cenzury - i tacy kolesie kierowani slowami pana Wajdy wycieli i spalili czesc filmu - i to sa materialy nie do odzyskania -nigdy) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cn Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.canadalife.com 22.08.03, 18:21 no ok, wajda zaopiniowal 'zle' rejs. zawsze podejrzewalem ze cos z nim jest nie tak, teraz mam potwierdzenie. haha niskie walory artystyczne, pewnie z dlatego ze z szabelkami nie biegali i nie mieli rozterek moralnych lub cegiel nie nosili itd. ale to nie jest powod zeby wszystkie jego filym byly kiepskie lub dobre. ale to tez nie powod zeby byc wyzywanym od dresiarzy i tutaj jestem naprawde zly ze jakies 'prawiczki' beda mowic czy wajde mozna krytykowac czy nie. dzieki wajdzie tez powstalo duzo dobrych filmow np. 'przesluchanie' itd. tez nie powod do oceniania wajdy jako tworcy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AJW Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 24.171.120.* 22.08.03, 15:42 "Zalosne", to sa te wasze wszystkie "komentarze". Czemu te tabuny nienawidzacych wszystko i wszystkich polskich nieudacznikow musza wsadzac swoje glupie 3 grosze na internet???.Chca zaistniec gdziekolwiek, nie mogac zaistniec w swoim nedznym zyciu?...polskie owczarki nizinne... Andrzej Wajda: wspanialy rezyser, wspanialy czlowiek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tia Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 139.4.79.* 22.08.03, 15:52 Tylko troszke zadufany, oj troszeczke. Tu nie chodzi o krytyke tego co zrobil ale co robi teraz. Pamietasz jakis jego ostatni dobry film? Ja nie kwestionuje jego starych osiagniec. Nie podoba mi sie ta "akcja" zwiazana z filmem ktory ma dopiero powstac. Uwazam to za tani chwyt reklamowy i nic wiecej, wzbudzanie sztucznego zainteresowania, odgrzewanie starego kotleta. Przykro mi, taka jest moja opinia. Natomiast niski jest wasz poziom kultury jezeli komentujac moja wypowiedz obrazacie mnie. Pan Wajda, moim zdaniem jest trupem jako rezyser i nic ciekawego ostatnio nie pokazal i prawdopodobnie nie pokaze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AJW Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 24.171.120.* 22.08.03, 16:26 Nie nazywaj nikogo trupem, TIA (a takze myj rece przed wyjsciem z ubikacji..) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tia Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 139.4.79.* 22.08.03, 16:27 Jakas inna dobra rada Wuju? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cn Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 204.101.88.* 22.08.03, 16:42 po pierwsze nie osmielaj sie podnosic reki na wieszcza (niejaki Andrzej W) co dzierzyl ciezar ratowania ojczyzny. i czy chcesz czy nie bedzie nadal dzierzyl. a tak swoja droga to mickiewicz byl dopiero oslem. nie myslisz. Gość portalu: Tia napisał(a): > Jakas inna dobra rada Wuju? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AJW Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.wholenet.net 22.08.03, 17:56 Gość portalu: Tia napisał(a): > Jakas inna dobra rada Wuju? Nie, to wszystko, Tia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tia Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 139.4.79.* 22.08.03, 17:57 Dzieki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bigos ekspercik IP: *.igd.fhg.de 22.08.03, 16:27 Gość portalu: Tia napisał(a): > Tylko troszke zadufany, oj troszeczke. Tu nie chodzi o krytyke tego co zrobil > ale co robi teraz. Pamietasz jakis jego ostatni dobry film? Ja nie kwestionuje > > jego starych osiagniec. Nie podoba mi sie ta "akcja" zwiazana z filmem ktory ma > > dopiero powstac. Uwazam to za tani chwyt reklamowy i nic wiecej, wzbudzanie > sztucznego zainteresowania, odgrzewanie starego kotleta. Przykro mi, taka jest > moja opinia. Natomiast niski jest wasz poziom kultury jezeli komentujac moja > wypowiedz obrazacie mnie. Pan Wajda, moim zdaniem jest trupem jako rezyser i > nic ciekawego ostatnio nie pokazal i prawdopodobnie nie pokaze. No i dlatego, ze taki kiepski, to Oscara dostal. :-) Ot, Tia, to prawdziwy ekspert. :-)))) Powiedzmy: ekspercik :-))))))))))))))))) Notabene: "Zemsta" Wajdy jest moim skromnym zdaniem cudowna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cn Re: ekspercik IP: 204.101.88.* 22.08.03, 16:45 oskara dostal po znajomosci (koledzy spielberg i kaminski zalatwili). zwroc uwage ze za zaden film mu dac nie chcieli. pan tadeusz zastal wysmiany rok pozniej. po za tym przeciez oskary nie sa rozdawane za wartosci artystyczne. pamietasz rok w ktorym o oskary walczyli clint eastwood i prosiak? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RADEK Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.03, 17:45 Gość portalu: Tia napisał(a): > Tylko troszke zadufany, oj troszeczke. Tu nie chodzi o krytyke tego co zrobil > ale co robi teraz. Pamietasz jakis jego ostatni dobry film? Ja nie kwestionuje > > jego starych osiagniec. Nie podoba mi sie ta "akcja" zwiazana z filmem ktory ma > > dopiero powstac. Uwazam to za tani chwyt reklamowy i nic wiecej, wzbudzanie > sztucznego zainteresowania, odgrzewanie starego kotleta. Przykro mi, taka jest > moja opinia. Natomiast niski jest wasz poziom kultury jezeli komentujac moja > wypowiedz obrazacie mnie. Pan Wajda, moim zdaniem jest trupem jako rezyser i > nic ciekawego ostatnio nie pokazal i prawdopodobnie nie pokaze. > BRAWO ZGADZAM SIE W 100% Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tia Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 139.4.79.* 22.08.03, 17:48 Dziekuje, nareszcie sie ktos zgadza. Poprawcie mnie jesli sie myle ale czy kiedy Pan W dziekowal za Oscara nie powiedzial ze niezmiernie sie cieszy ze upadl komunizm? A byl ogromnym beneficjentem tego systemu. Glupia takgryzc reke ktora cie karmi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cn Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.canadalife.com 22.08.03, 18:07 no nie przesadzaj, to ze w polsce pracowal nie znaczy ze byl beneficjatem. i nigdy tez komuny nie popieral. ja tez za komuny pracowalem i gryzlem ta reke. a wajda o wiele bardziej i chwala mu za to. ja po prostu nie przepadam za filmami wajdy i tyle. a to co on robi od czasu upadku komuny (pan tadeusz to szczyt) to zakrawa na zart. Gość portalu: Tia napisał(a): > Dziekuje, nareszcie sie ktos zgadza. Poprawcie mnie jesli sie myle ale czy > kiedy Pan W dziekowal za Oscara nie powiedzial ze niezmiernie sie cieszy ze > upadl komunizm? A byl ogromnym beneficjentem tego systemu. Glupia takgryzc reke > > ktora cie karmi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roo Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.33.221.203.acc13-dryb-mel.comindico.com.au 22.08.03, 16:54 To go przetopic na cos pozytecznego i bedzie spokoj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roo Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.33.221.203.acc13-dryb-mel.comindico.com.au 22.08.03, 17:11 JAK JA SIE CIESZE, CO ZA SZCZESCIE MA PAN TADEUSZ,..PRZEPRASZAM PAN ANDRZEJ.ZNOWU POWSTANIE WSPANIALY FILM Z PANIA JANDA.'CZLOWIEK Z OSKAREM ZA CALOKSZTALT' BEDZIE NASTEPNA PRODUKCJA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janwie Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: 195.245.213.* 22.08.03, 17:14 Jak was czytam to mi poprostu przykro nie wiem ile macie lat, ja 30 i zastanawiam się czy wy nie jesteście już trupy zawodowe, którym pozostało tylko krytykowanie innych Niech Wajda robi tyle filmów ile chce jego problem nie wasz i nie wasza kasa. Jeszczo jedno do tych osłów co obrażali Wajdę spójrzcie w lustro i powiedzcie sobie jestem nikim i juz takim pozostanę, niech chodzi mi ze nie wolno Wajdy krytykować ale poziom krytyki jest poprostu trupi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cn Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.canadalife.com 22.08.03, 17:25 daj sobie spokoj i bez przesady, bo jak mam podchodzic powaznie do artykulu pt. 'Chłopiec z żelaza znaleziony' i moze jeszcze to traktowac jako wiadomosc kulturalna? przeczytaj jeszcze raz. przeciaz to jest najglupszy komentarz do tworczosci wajdy jaki widzialem nie tylko tu ale w calym zyciu.! i strona kulturalna tej witryny zaczyna sie od przegladu terminatora 3, pleeeeeeeease. zrelaksuj sie. jeszcze dlugie zycie przed toba. Gość portalu: Janwie napisał(a): > Jak was czytam to mi poprostu przykro nie wiem ile macie lat, ja 30 i > zastanawiam się czy wy nie jesteście już trupy zawodowe, którym pozostało tylko > > krytykowanie innych > Niech Wajda robi tyle filmów ile chce jego problem nie wasz i nie wasza kasa. > Jeszczo jedno do tych osłów co obrażali Wajdę spójrzcie w lustro i powiedzcie > sobie jestem nikim i juz takim pozostanę, niech chodzi mi ze nie wolno Wajdy > krytykować ale poziom krytyki jest poprostu trupi. > Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radek Re: Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.03, 17:50 Gość portalu: Janwie napisał(a): > Jak was czytam to mi poprostu przykro nie wiem ile macie lat, ja 30 i > zastanawiam się czy wy nie jesteście już trupy zawodowe, którym pozostało tylko > > krytykowanie innych > Niech Wajda robi tyle filmów ile chce jego problem nie wasz i nie wasza kasa. > Jeszczo jedno do tych osłów co obrażali Wajdę spójrzcie w lustro i powiedzcie > sobie jestem nikim i juz takim pozostanę, niech chodzi mi ze nie wolno Wajdy > krytykować ale poziom krytyki jest poprostu trupi. > nie uwazam zeby poziom mojej krytyki byl trupi - bo opieram ja na prostuch faktach ktorych nie jestes w stanie podwazyc a o ktorych moze nawet nie wiesz i slepo wierzysz we wspanialosci jakie podaje cie Wyborcza, jedna i druga telewizja a mam 24 lata - i interesuje sie tematem filmow - zwlaszcza kontroli nad filmami w latach komuny stad moje uwagi do pana wajdy (chyba sluszne skoro az tak glupim czlowiekiem sie wtedy okazal) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zuzia Chłopiec z żelaza znaleziony IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.08.03, 21:29 A kiedy nakręci się film - po latach - z braćmi Kaczyńskimi ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Kiczowata historia IP: 62.233.183.* 22.08.03, 23:12 Cala ta historia z dzieckiem jest kiczowata. Cos mi sie przypomina, ze przy Panu Tadeuszu tez robili jakies zamieszanie. No, Pan T i Zemsta mu nie wyszly, ale Wajda jest dobrym obserwatorem. Trzeba zaczekac. NIech sobie kreci, jak lubi. Ale Ziemie obiecana ogladacie? Odpowiedz Link Zgłoś