Dodaj do ulubionych

komunijna Uwaga!

25.05.08, 20:03

ogląda ktoś?

co najbardziej zapamiętasz z tego dnia? no to że dostałem Quada, i
to będzie moja pamiątka.. :|
bez komentarza

(...) na pewno sobie kupię rolki czy cuś tam, chciałabym aparat,
quadzika dostanę

dziecko przed komunią zostawia u fryzjera 100,-, sukienka prawie
500,-, solarium (!!!).

luuudzie



te dzieciaki czekaja na ten dzień jak na jakąś pierwszą okazję w
życiu do kupienia sobie jakichś gadżetów. Nic więcej. 10 lat to za
mało żeby zrozumieć taki dzień i potrakotwać go inaczej niz tylko
okazję do kupienia quada.
Obserwuj wątek
    • paulinaa Re: komunijna Uwaga! 25.05.08, 20:04
      i jeszcze bliska rodzina, ktorej nie znam <lol>
      zajrzyj do wątku o TzG, tam sie pojawil temat dzisiejszej uwagi;)
    • gweeny Re: komunijna Uwaga! 25.05.08, 20:14
      bo komunia jest zdecydowanie zbyt szybko, 9 latek czeka głównie na
      prezenty, taka jest prawda...

      mój chrześniak ma w przyszłym roku komunię, aż się boję :/
    • maureen2 Re: komunijna Uwaga! 25.05.08, 20:21
      i tak komunia staje się świętem-okazją do rozmów o pieniądzach,
      a sens gdzieś ginie, wiara ludowa ostoją religii ???
    • auto_robex Re: komunijna Uwaga! 25.05.08, 20:54
      dziewczynka chciala dostac dvd i kino domowe - masakra
      • alex_koz Re: komunijna Uwaga! 25.05.08, 20:56
        taki polski katolicyzm
        szkoda slow, wspolczuje tym dzieciakom ze maja takich nienormalnych rodzicow, ktorzy nie potrafia im przekazac, ze "nie szata zdobi czlowieka", szczegolnie w takim dniu.
    • kubus_uszatek Wiarygodnośc Uwagi 25.05.08, 20:55
      Czy w Waszych okolicach naprawdę dziewczynki idą do komunii w sukienkach za
      500zł? W trzech okolicznych parafiach od co najmniej 10 lat wszystkie dzieciaki
      idą w takich samych albach. Jakoś też nie widziałem tych 9-latków szalejących na
      quadach. Non stop słyszę o wystawnych przyjęciach w restauracjach. Przecież w
      restauracji robi się imprezę bo jest poręczniej i oszczędniej. Takie samo menu
      w domu wyszłoby dużo drożej i połowa by się zmarnowała.
      Czy naprawdę przyjmujecie za pewnik to co powiedzą w Uwadze? Przecież te
      dziennikarzątka szukają tylko sensacji. Wybrali kilkoro dzieciaków i
      przedstawili jako normę.
      • paulinaa Re: Wiarygodnośc Uwagi 25.05.08, 21:00
        naprawde dzieczynki chodza w takich drogich sukienkach. niby są alby
        ale ksiądz nie moze zmusic rodziców do zakupu alby. znam tez
        przypadki, ze dziewczynka w kosciele byla w albie a później na
        przyjecie przebrala sie w specjalnie na te okazje zakupioną sukienkę

        a quadów ostatnio wszędzie mnóstow widac... wiec tez nie wyssane z
        palca

        dzis jadąc samochodem minęłam po drodze kilkanascie jesli nie
        kilkadziesiąt restauracji-chyba we wszystkich byly komunie. nie
        sądze by to byl taki tani interes-w koncu restauracja musi zarobic

        dlatego tak mnie ten materiał przeraził, bo wiem, ze duzo w nim
        prawdy...
        • kubus_uszatek Re: Wiarygodnośc Uwagi 25.05.08, 21:19
          paulinaa napisała:

          > naprawde dzieczynki chodza w takich drogich sukienkach. niby są alby
          > ale ksiądz nie moze zmusic rodziców do zakupu alby. znam tez
          > przypadki, ze dziewczynka w kosciele byla w albie a później na
          > przyjecie przebrala sie w specjalnie na te okazje zakupioną
          > sukienkę
          To są to jednostkowe przykłady. W Uwadze przedstawiono to jako normę.


          > a quadów ostatnio wszędzie mnóstow widac... wiec tez nie wyssane z
          > palca
          Tak się zastanawiam czy zegarek z melodyjkami czy kalkulatorem 20 lat temu nie
          był większym wydatkiem niż dzisiaj te pseudo quady. Od zawsze komunia dla
          dzieciaków była prezentami a nie jakimś duchowym przeżyciem. Nikt mi nie wmówi
          że 8, 9-latek robi coś świadomie.

          > dzis jadąc samochodem minęłam po drodze kilkanascie jesli nie
          > kilkadziesiąt restauracji-chyba we wszystkich byly komunie. nie
          > sądze by to byl taki tani interes-w koncu restauracja musi zarobic
          Przygotowanie w domu tego samego kosztowało by znacznie więcej. Nie tylko
          pieniędzy ale i zachodu. I nigdy nie byłoby podane tak jak w knajpie.

          > dlatego tak mnie ten materiał przeraził, bo wiem, ze duzo w nim
          > prawdy...
          Są trzy prawdy? Wg. Ciebie którą przedstawiła Uwaga? :)
          • the_dzidka Re: Wiarygodnośc Uwagi 26.05.08, 10:56
            > > sukienkę
            > To są to jednostkowe przykłady. W Uwadze przedstawiono to jako
            normę.


            zapewniam cię, że to nie są jednostkowe przykłady.
        • ladyinred00 Re: Wiarygodnośc Uwagi 25.05.08, 23:42
          to, ze ktos robi komunie w knajpie, wcale nie znaczy, ze jest to
          drogie, wystawne przyjecie:) Moja ciotka (mieszka na wsi) za impreze
          komunijna w knajpie zaplacila po 45 zł od osoby (4 dania gorace,
          napoje, zimne przystawki, ogolem full wypas tyle ze bez ciasta i
          alkoholu) Przy takiej cenie nie oplaca sie nic robic w domu:)poza
          tym kto ma nakryc na 30 osob? i miejsca? a byla tylko najblizsza
          rodzinka:)
      • naburmuszony Re: Wiarygodnośc Uwagi 25.05.08, 21:27
        Niestety, teza zawarta w tym programie, że tu chodzi o prezenty,
        przyjęcie jak wesele itd jest prawdziwa.
        Potwierdzają to też księża i siostry, którzy przygotowują dzieci do
        Ikomunii św. Teraz to już trochę przycichło ale paręlat temu, kiedy
        wprowadzano alby, rodzice potrafili robić kocie awantury księdzu,
        były nawet przypadki przepisywania dzieci do innych parafii!
        Kościół zaleca, niestety bardzo ostrożnie, tzn bez nakazu, żeby I
        komunię dzieciaki przyjmowały w czwartek, podczas normalnej mszy św.
        bez kamer, tiuli, knajp i prezentów. Jak kto chce, niech sobie
        wyprawia imprezę dla rodziny w najbliższą niedzielę. W środku
        tygodnia nikomu nie pasuje imprezować.
        Niewiele jest takich parafii, po prostu rodzice muszą się pokazać i
        mają gdzieś dylematy księży.
        • mallina Re: Wiarygodnośc Uwagi 26.05.08, 16:36
          z tym czwartkiem to dobry pomysl, ale przemysl komunijny sprawi, ze sie to nie
          przyjmie
    • naburmuszony rodzice 25.05.08, 21:17
      Dobrze byłoby, gdyby rodzicami zajął się rzecznik praw dziecka!
      Mówię serio, oni robią własnym dzieciom straszną krzywdę. Są
      zaprzeczeniem rodzicielskiej troski o zdrowie psychiczne własnych
      dzieci, o ich wychowanie.
      • tiresias Re: rodzice 25.05.08, 22:01
        to,że prowadzają dzieci do kościoła już ich niejako określa. krzywda, zdrowie
        psychiczne, itp....
        kładzik:))) ojciec tego gó..arza chciał kładzika...
        • drzejms-buond Re: rodzice 26.05.08, 11:45
          mnie poruszyła INNA komunijna wiadomosc.
          we włoszech, cała wioska złożyła sie na nowe, automatyczne rączki dla
          dziewczynki , która urodziła sie kaleka..
          ale nie dlatego, mili moi, zeby jej w życiu łatwiej było!

          dlatego,żeby MOGŁA, PRZYSTĘPUJĄC DO I.KOMUNII,
          złożyć rączki do modlitwy!!!!!!!!!
          Czy tylko mnie sie to wydaje chore?
          • alex_koz Re: rodzice 26.05.08, 13:48
            a to ciekawe.
            szczegolow tej zrzutki calej wsi nba protezy dla kalekiej dziewczynki nie znam, ale przeciez tymi protezami bedzie sie cieszyc dluzej niz tylko podczas komuniu.
            w tej sytuacji to raczej na podziw i szacunek opisana sytuacja zasluguje.
            • the_dzidka Re: rodzice 26.05.08, 14:46
              > a to ciekawe.
              > szczegolow tej zrzutki calej wsi nba protezy dla kalekiej
              dziewczynki nie znam,
              > ale przeciez tymi protezami bedzie sie cieszyc dluzej niz tylko
              podczas komuni

              Zapominasz tylko, że dziewczynka rośnie...
              • cecora Re: rodzice 26.05.08, 15:26
                > Zapominasz tylko, że dziewczynka rośnie...
                racja, zafundowanie jej rączek to bezsens totalny. Już lepiej było nic nie
                fundować. Na dodatek ona tymi rączkami będzie się modlić. A FE!
                Pieniądze zawsze można przekazać było na jakąś fundację krzewiącą tolerancję i
                równouprawnienie mniejszości seksualnych. O!
                • the_dzidka Re: rodzice 26.05.08, 22:53
                  > Zapominasz tylko, że dziewczynka rośnie...

                  > racja, zafundowanie jej rączek to bezsens totalny. Już lepiej było
                  nic nie
                  > fundować. Na dodatek ona tymi rączkami będzie się modlić. A FE!
                  > Pieniądze zawsze można przekazać było na jakąś fundację krzewiącą
                  tolerancję i
                  > równouprawnienie mniejszości seksualnych. O!

                  Spadaj, cecoro, a podczas spadania przeczytaj cały wątek, i postaraj
                  się zrozumieć, na który post, o jakiej treści odpowiadałam, dlaczego
                  odpowiadałam, i o co mi chodziło :-)
                  A jeśli mimo to nie zrozumiesz, to zwróć się do mnie na maila,
                  zafunduję ci lekcje czytania ze zrozumieniem dla lekko
                  nieprzystających umysłowo.
                  • cecora Re: rodzice 28.05.08, 08:19
                    > Spadaj, cecoro, a podczas spadania przeczytaj cały wątek,

                    co, zabolało Cię? I bardzo dobrze bo takiego thebilizmu z rączkami to nie da sie
                    czytać.

                    Jeśli zaś chodzi o czytanie to wolę nie rozumieć tutejszych idiotycznych wpisów
                    niż brać nauki od Ciebie. Aż się boję myśleć z jakiego elementarza dla idiotów
                    byś mnie uczyła.
                    > A jeśli mimo to nie zrozumiesz, to zwróć się do mnie na maila,
                    > zafunduję ci lekcje czytania ze zrozumieniem dla lekko
                    > nieprzystających umysłowo.
                    z takimi ludźmi masz do czynienia na co dzień? No cóż, kto z kim przestaje...
                    • the_dzidka Re: rodzice 28.05.08, 08:46
                      > Jeśli zaś chodzi o czytanie to wolę nie rozumieć tutejszych
                      idiotycznych wpisów

                      Ależ ty nie masz co "woleć", u ciebie to już smutna konieczność.
                      -PLONK-
              • alex_koz Re: rodzice 26.05.08, 15:55
                no wiesz, to ze rosnie nie powinnio byc usprawiedliwieniem dla niekupowania protezy.
                moja kolezanka z podstawowki nosila proteze nogi prawie ze od urodzenia (bo jej noga sie konczy na kolanie) i jakos jej rodzice nigdy nie zrezygnowali z kupna protezy bo "przeciez za dwa lata urosnie".
                • the_dzidka Re: rodzice 26.05.08, 22:48
                  > no wiesz, to ze rosnie nie powinnio byc usprawiedliwieniem dla
                  niekupowania pro
                  > tezy.

                  A czy ja mówię, że to jest usprawiedliwienie? Może poczytaj kontekst
                  całego wątku...
                  • alex_koz Re: rodzice 26.05.08, 23:39
                    Dzidka,
                    rozumiem wydzwiek tego watku doskonale.
                    nie rozumiem po prostu co robi w tym watku informacja o tym wloskim przypadku. nawet jezeli cala wioska zlozyla sie na protezy TYLKO po to by dziewczynka ladnie wyglada przyjmujac pierwsza komunie, to caly czyn nalezy pochwalic: bo nie dosc ze sie wioska zmoblilizowala, to jeszcze protezy jej posluza przez kilka lat, a dla tej dziewczynki wlasnie dzien pierwszej komunii bedzie szczesliwy, bo bedzie sie jej kojarzyl z protezami a nie z kladem, odtwarzaczem dvd kinem domowym.
                    • cecora Re: popieram 28.05.08, 10:35
                      dodatkowo taka postawa rozwija postawy altruistyczne. Komunia więc nie będzie
                      sie kojarzyć li tylko z prezentami ale ze wspaniałą postawą całej wioski
                      fundującej dziewczynce rączki by nie była w jakiś sposób napiętnowana swoim
                      inwalidztwem. Tylko popierać takie pomysły.

                      komentarz o "rośnięciu rączek" jest tak debilny jak ew pomysł opieki nad
                      niepełnosprawnymi umysłowo "przecież i tak nic z nich nie będzie". Czy to aby
                      nie faszystowskie?

                      Niestety Dzidka to typowy przykład ludzi z ograniczeniem umysłowym wywołanym
                      delkatnie pisząc nienawiścią do KK.
                      Idiotyzm.
            • drzejms-buond Re: rodzice 27.05.08, 16:28
              alex_koz napisała:

              > a to ciekawe.
              > szczegolow tej zrzutki calej wsi nba protezy dla kalekiej dziewczynki nie znam,
              > ale przeciez tymi protezami bedzie sie cieszyc dluzej niz tylko podczas komuni
              > u.
              > w tej sytuacji to raczej na podziw i szacunek opisana sytuacja zasluguje.
              >
              ależ owszem, bardzo ładnie, tylko czemu jej tego nie zafundowali jak dziecko
              szło do szkoły? takie jest moje pytanie, w domysle!
              rozchodzi sie o to, że ludzie mają RÓŻNE PRIORYTETY
              niektóre BEZSENSOWNE!
              • the_dzidka Re: rodzice 28.05.08, 08:49
                > ależ owszem, bardzo ładnie, tylko czemu jej tego nie zafundowali
                jak dziecko
                > szło do szkoły?

                To po pierwsze, a po drugie jestem ciekawa, czy będą tacy wyrywni do
                fundowania kolejnych protez, jak dziecko z tych "komunijnych"
                wyrośnie?
                Mam szczerą nadzieję, że tak, ze względu na tę małą. Ale jesli nie?
                Dziecko przez parę miesięcy, może przez rok czy dwa pozna smak życia
                z rękami - sztucznymi bo sztucznymi, ale jednak. A potem z powrotem
                wracamy do kikutków?
                Miejmy nadzieję, że nie.
                • drzejms-buond Re: rodzice 28.05.08, 10:01
                  the_dzidka napisała:


                  > Miejmy nadzieję, że nie.
                  >

                  ależ...przed nią jeszcze BIERZMOWANIE
                  ;]
    • grek.grek Re: komunijna Uwaga! 26.05.08, 13:05
      A wszystko dlatego,że katabasom zależy na jednym - rżnąć
      na kasę ciemnogród,który jest za chudy w uszach,żeby
      zerwać z kuriozalną i zbędną tradycją.
      Komunię wystawić muszą,choćby mieli całą bibe mieli spłacać
      przez kolejny rok.
      Wszyscy w podtrzymywaniu tego stanu rzeczy uczestniczą,a
      najzabawniejsze są takie reportaże,które próbują kijem Wisłę
      zawracać,a nawet słowa nie powiedzą o tym,czy ta 1Komunia komuś
      do czego jest potrzebna,poza katabasom,którzy mogą dzięki
      takim głupotom umacniać swoje wpływy w Polandii.
    • mallina Re: komunijna Uwaga! 26.05.08, 16:33
      dla mnie zrozumiale jest organizowanie uroczystosci poza domem. to nawet moze
      byc bardziej oplacalne, tzn kosztuje mniej niz w domu. nikt nie musi stac przy
      garach, nie ma sprzatania itd.
      oczywiscie w sytuacji gdy jest troche tych gosci:-)

      chyba zadne z tych dzieci nie odczuwalo komunii jako waznego wydarzenia
      duchowego. czy jedna lekcja religii nie moglaby byc spotkaniem rodzicow(w
      godzinach popoludniowych) i uswiadomieniem ich na czym polega pojscie do
      pierwszej komunii? to przeciez dzieki rodzicom te dzieci mysla, ze to festiwal
      prezentow i kreacji.
      jest tyle innych mozliwosci wreczenia dziecku quada, np urodziny. no tylko wtedy
      "blska nieznana rodzina" by sie nie poskladala na to..

      przyznaje, ze sama tez nie odczuwalam wyjatkowosci pojscia do pierwszej komunii,
      ale to tez dlatego, ze moj dom byl zawsze malo religijny. glownie pamietam to,
      ze wszystko wtedy krecilo sie wokol mnie. obiad byl w domu(no ale to calkiem
      inne czasy, a mieszkanie bylo ogromne), prezenty wieksze to rower i aparat
      fotograficzny i zapamietana przeze mnie sterta bombonierek(wtedy trudno dosc
      dostepnych:D)
      ale kredytu nikt na ta uroczystosc nie musial u mnie brac..
      • maciej1909 Re: komunijna Uwaga! 26.05.08, 18:19
        Ten dzieciar nie mówił że chce Quada tylko "kładzika" :/ Jezuuu jak będe miał
        takie głupie dzieci to nie zawaham się oddać do domu dziecka...
        • mallina Re: komunijna Uwaga! 26.05.08, 18:41
          no bo to byl taki maly kładzik przeciez:-)
          • karen64 Re: komunijna Uwaga! 26.05.08, 18:54
            kładziątko ? :D
    • naburmuszony czyli miałem rację 26.05.08, 19:49
      w tym co napisałem wyżej w postach.Tak sądzę po przeczytaniu
      wszystkich wypowiedzi.
    • l.george.l Jak uchronić dziecko przed praniem mózgu 26.05.08, 23:55
      Krótka i zwięzła instrukcja
      www.racja.org.pl/pliki/chrondziecko.pdf
    • lahlique Niania z TVN 27.05.08, 22:54
      Ciekawe kiedy dzieciak od "kładzika" tam trafi jako bohater odcinka. ;)
      Na "jeżyka" za stary ale Niania coś wymyśli. ;)

      Mnie jakoś tak przeraża, że tym rodzinie nie jest wstyd wystawić się publicznie
      w TVN.
      Ale potem przypominają mi się tandetne reklamy w USA z lat 80-90tych...

      • gweeny Re: Niania z TVN 28.05.08, 21:29
        ten mały od kładzika to wogóle jakiś dziwny był...

        ten jego wzrok, jak mówił że chce go dostać
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka