Gość: Ania Re: kto moze sie z Was pochwalic pracą bezznajomo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 01:52 ja:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dziennikarz Re: kto moze sie z Was pochwalic pracą bezznajomo IP: *.aster.pl 10.01.07, 00:45 poszedlem do pewnej redakcji i okazalo sie ze akurat poszukuja 2ch rak do pracy...:) Odpowiedz Link Zgłoś
agamamaani Re: kto moze sie z Was pochwalic pracą bezznajomo 15.01.07, 16:53 ja.. to moja 3cia praca - wszystkie całkiem niezłe ( trochę ponad tzw. średnią Warszawską) z dobrym socjalem.. Odpowiedz Link Zgłoś
wasserman.w.wannie ja. 15.01.07, 17:35 raz z GW, dwa razy z internetu (pracuj.pl oraz hrk.pl) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: igawer Re: ja n/t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.07, 12:54 Wydaje mi się, że trudności ze znalezieniem pracy, zależą w głównej mierze od charakteru stanowiska na które aplikujemy. Jasne, że w przypadku pracownika działu IT, działu finansowego, czy specjalisty w banku, decydującymi czynnikami o przyjęciu do pracy są dobre papiery i rekomendacje oraz wrażenie jakie się zostawia po rozmowie kwalifikacyjnej. Problem pojawia się, jeśli aplikujemy na stanowiska wymagające kompetencji miękkich, które nie są wprost powiązane z naszym doświadczeniem(początkujący pracownicy działów PR, promocji, psychologowie, trenerzy, pracownicy HR). Można mieć doskonałe referencje i udokumentowane sukcesy, ale o tym, czy będziemy się nadawać do zespołu zadecyduje to kim jesteśmy i jak umiemy pracować z ludźmi. Nawet wieloetapowa rektutacja nie jest w stanie tego zweryfikować. Nie dziwne więc, że często o sukcesach w zdobywaniu takiej pracy, decyduje poręczenie osób trzecich, taki kredyt zaufania, poparty doświadczeniem osoby polecającej. Wydaje mi się, że nie ma się co obrażać na taki stan rzeczy. Skoro szukamy pracy w zawodzie, gdzie równie ważne jak wykształcenie jest to jacy jesteśmy i jak komunikujemy się ze światem, to warto czasem rozpuścić wici, po prostu pytać znajomych i również znajomych znajomych, czy ktoś nie jest poszukiwany do pracy w ich firmach. Skutkuje. Poza tym zawsze należy pamiętać, że tak samo jak nowy pracodawca jest dla nas zagadką, tak samo my jesteśmy dla niego. Nie dziwne wiec, ze pracodawcy, korzystając z instytucji polecenia, starają się także sobie nie przysporzyć kłopotów. Pozdrawiam :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mona Re: kto moze sie z Was pochwalic pracą bezznajomo IP: *.waw.cdp.pl 17.01.07, 16:38 ja każdą pracę załatwiłąm sobie sama, tylko moja 2 praca była po znajomości w takim sensie że brat koleżanki przekazał jej, że potrzebują ludzi, a ja wysłałam wtedy swoje cv. I tyle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: kto moze sie z Was pochwalic pracą bezznajomo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 23:28 Ja mam prace bez znajomosci.W panstwowej firmie na cały etat. Odpowiedz Link Zgłoś