Dodaj do ulubionych

a moze cos blizej o nas?

14.05.04, 21:46
dlaczego znalezliscie sie tu we Francji? przypadek? wybor osobisty? jak
przezywacie wsza codziennosc? jak czesto wracacie do DOMU? czy jest wam tu
dobrze? czego wam brak? co wam sie nie podoba? czy planujecie tu zostac? etc.

Obserwuj wątek
    • szpulkaa Re: a moze cos blizej o nas? 17.05.04, 15:52
      czekalam az ktos sie wypowie, ale chyba jest za ladnie na dworze, zeby komus sie
      chcialo siedziec przed kompem i pisac;-)
      trudno powiedziec, czy jestem we Francji przez przypadek, czy z wyboru.
      przypadkiem zakochalam sie we Francuzie i wybralam zycie z nim we Frnacji.
      codziennie staram sie przyzwyczaic do innej kultury i metalnosci i kiedy wydaje
      mi sie, ze juz juz jest normalnie, to cos mnie zaskakuje. mam dwa domy. do tego
      polskiego wracam na kazde swieta, wakacje, srednio 3 razy w roku jestem w
      Polsce. mieszkam pod Paryzem w niewielkim miasteczku. i tu, jak wszedzie: zima
      jest nieciekawie, szaro, buro i nijako, a latem i wiosna - po prostu pieknie. to
      wymarzona kraina impresjonistow, pelna malowniczych widokow i uprzejmych ludzi
      /ale tylko werbalnie, bo np. na drogach chamstwo sie szerzy, jak nigdzie/. nie
      wiem, czy tu zostane na stale... nie przywiazuje sie za bardzo do miejsc, a
      Francja jest jednym z wielu, gdzie da sie zyc ;-)
    • saluti Re: a moze cos blizej o nas? 24.05.04, 12:59
      Dolaczam sie do rozmowy. Jestem we Francji z wyboru od 8 lat, ale wyjechalam z
      Polski w 1983. Juz zupelnie wsiaklam i przyznam ze Polska juz mi nie brakuje.
      Musze przyznac ze lepiej sie czuje tu niz tam i do kraju wracam 1 lub mniej do
      roku bo musze. Mam polski paszport jestem jeszcze Polka ale juz inna.
      Mentalnosc mi sie zmienila i mysla inaczej niz rodacy w kraju. Smutne to ale
      juz tak jest.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka