Dodaj do ulubionych

Plan gospodarczy WM Reymonta 12

05.09.10, 21:22
Moi Drodzy Sąsiedzi,

Czy też zauważyliście że po dokładnym z sumowaniu wszystkich pozycji z planu,
czynsz będzie większy niż Developerski?
Obserwuj wątek
    • inneska80 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 06.09.10, 08:11
      Czynsz nie jest wiekszy. Stawki sa rozliczone tylko za pół roku. Więcej wyjdzie
      jak dojdzie fundusz remontowy ale to chyba lepiel płacic co miesiąc niz jak sie
      coś stanie wydać od razu całośc. Ja tylko jestem troche zła opłatą za parking
      gdyż uważam że to powinno byc w kosztac serwisu sprzatającego teren.
          • ritaa Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 07.09.10, 09:21
            to wszystko zależy jaką wybierze sie firme zarządzającą, jesli bedzie tak kosztowna nasza to koszty bedą podobne. plan zatwierdza zarząd wspólnoty i to on decyduje o kosztach poniesionych przez lokatorów. Nasz jakos niewiele jeszcze zrobił, przynajmniej nic co byłoby widać
            • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 07.09.10, 09:45
              ritaa napisała:

> to wszystko zależy jaką wybierze sie firme zarządzającą, jesli bedzie tak koszt
              > owna nasza to koszty bedą podobne. plan zatwierdza zarząd wspólnoty i to on dec
              > yduje o kosztach poniesionych przez lokatorów. Nasz jakos niewiele jeszcze zrob
              > ił, przynajmniej nic co byłoby widać

bzdura. nie ma to nic wspólnego z wyborem zarządcy. odsyłam do poczytania stosownych ustaw.
              plan zatwierdza cała wspólnota a nie zarząd, zwykłą większością głosów.
              naprawdę wystarczy przeczytać te kilka stron ustawy by nie zostawiać po sobie tak mylących postów.

koszty na drugiej wspólnocie nie będą podobne. jest zbyt wiele zmiennych wliczanych do całości. poza tym wspólnota jest innej wielkości, inny procent części wspólnych, inna liczba mieszkań........
    • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 07.09.10, 09:48
      na moje 50m2 po podliczeniu z wszystkimi dodatkami i tak płace mniej (o parę groszy) niż developerowi.
      ale nie to jest ważne. ważne jest to że płacę za wszystko co niezbędne i na reszcie mogę oczekiwać i wymagać by był ład i porządek. wystarczy jeden telefon do administratora. i to mi się podoba.
        • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 13:50
          no właśnie jak się człowiek przyjrzy to ochrona nie jest tania. więc trzeba wybrać coś optymalnego za rozsądne pieniądze.

bez względu co wybierzemy wszyscy płacić będziemy od lokalu bo wg przepisów ochrona nie jest niezbędna do funkcjonowania, ba co więcej jest uznana za dobro luksusowe i dlatego stawka będzie naliczana od lokalu. ale to chyba dobrze?
          • wanquwer Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 14:53
            Dla mnie ten plan to jakas lipa, jeszcze nie spotkałam sie, aby po przejęciu od developera nieruchomości żeby tylko takie grosze taniej było. No ale jak sie wybrało taką drogą firmę zarzadzającą, to się nie dziwię smile
            Co do zarządu, to nic nie robią, klatki niedoczyszczone, pajeczyny wiszą, krzaki porosły jak dzikie, samochody parkuja jak chca, furtka na osiedle cały czas otwarta, telewizja kiepsko działa, pełna samowola.

Pozdrawiam
            Wan.
            Na plus dla zarzadu to to że bramy wjazdowe działają już beż zarzutu
            • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 16:02
              grunt to poczucie humoru.
              wanquwer - co to znaczy drogą? to jakie firmy są tańsze?
              co do zarządu to masz rację ja też nie widziałem nikogo z zarządu żeby sprzątał klatki schodowe albo kosił trawę. a z tymi samochodami to chyba nie do końca masz rację według mnie cały zarząd parkuje prawidłowo.
              co do furtki się nie wypowiadam bo praktycznie nie używam.
              telewizja? u nas ok.
              samowola? no to prawda a najbardziej to te dzieciaki z bloku naprzeciwko.

Plus za bramy? co ty pleciesz? wolno się otwierają i głośno pracują. tragedia.
            • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 09.09.10, 13:52
              wanquwer napisał:

> Dla mnie ten plan to jakas lipa, jeszcze nie spotkałam sie, aby po przejęciu od
              > developera nieruchomości żeby tylko takie grosze taniej było. No ale jak sie w
              > ybrało taką drogą firmę zarzadzającą, to się nie dziwię smile

Eee no to jak masz takie doświadczenie i tyle razy przejmowales nieruchomosc od dewelopera i schodziles z ceny o polowe za wszystko to czemu wczesniej nie mowiles? Trzeba dzialac, bierzemy sie do roboty zwolamy spotkanie i odwolamy nieudolny zarzad i Per Modum.

• wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 15:53
              inesko. co do odśnieżania miejsca mam mieszane uczucia. muszę jeszcze dopytać, bo co tu odśnieżać skoro moje auto tam stoi? a te pół metra przed to sam rozjeżdżę parkując. ale chwastów i zielonych pnączy to nie bardzo chce mi się wyrywać spomiędzy kostki brukowej wink
        • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 16:24
          Inneska80: ochrona jest drogą zabawą ale to mozna prosto policzyć skąd się to bierze... średnio za godzinę stawka zaczyna się od ok. 8 PLN za godzinę pracy ochroniarza (owszem mozna znaleść takiego za 5 PLN ale to bedzie starszy Pan który czas będzie spędzał na oglądaniu tv tudziez spaniu bo jeżeli firma za niego wezmie 5 PLN to on może dostanie 3? wiec mu sie nie bedzie oplacalo wysilac pomijam fakt ze jest duze ryzyko ze taki pracownik sobie dorobi na boku - w jaki sposob mozna sie domyslic - dlatego przyjmujemy 8 PLN netto jako minimalną stawkę - 1 ochroniarz przez 24 h to 24x8PLN = 192 PLN w miesiącu średnio jest 30 dni czyli 192 PLN x 30 Dni = 5760 netto do tego podatek VAT razem mamy 7027,20 PLN lokali na osiedlu mamy jakies 279 czyli na lokal 7027,20 : 279 = 25,19 PLN. Budzet zapewna zakłada stawkę nieco wyższą bo musi być "bezpieczny" - wiadomo ze cena nie jest jedynym wyznacznikiem. Problem u nas polega na tym że mamy male osiedle i "tylko" 279 lokali gdyby na tej samej dzialce staly bloki po np. 8 pięter to pewnie mielibysmy dwa razy tyle lokali kolo 550 i wtedy taki koszt rozkłada się na większą ilość mieszkańców i mniej boli każdą kieszeń. Mieszkanie na takim osiedlu jak nasze (w sensie małych kameralnych bloków) ma swoje plusy i minusy i niestety rozklad kosztów bywa minusem.
        • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 09.09.10, 11:04
          ale po co?
          trawa jest odpowiedniej długości, śmieci są punktualnie wywożone. klatka jest zgodnie z ustaleniami czyszczona. jak masz uwagi odnośnie tego to napisz majla do zarządcy albo zarządu. wskaż niedopatrzenia, przecież ty najlepiej wiesz gdzie jest coś nie tak, pokaż to. a potem napisz nam czy przyniosło efekt.
          • ritaa Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 09.09.10, 15:39
            > trawa jest odpowiedniej długości, śmieci są punktualnie wywożone. klatka jest z
            > godnie z ustaleniami czyszczona. jak masz uwagi odnośnie tego to napisz majla d
            > o zarządcy albo zarządu. wskaż niedopatrzenia, przecież ty najlepiej wiesz gdzi
            > e jest coś nie tak, pokaż to. a potem napisz nam czy przyniosło efekt

wykrzo, trawa jest odpowiedniej długości i śmieci są wywożone w wyznaczone dni tu się z Tobą zgodzę. Co do "klatka jest zgodnie z ustaleniami czyszczona",tzn że "ustalator" nie ma pojęcia co znaczy termin posprzątana klatka. Na koniec zwrócę jeszcze uwagę na "jeśli masz uwagi napisz maila i wskaż gdzie jest coś nie tak. Właśnie to zrobiłam na forum WSKAZAŁAM niedociągnięcia. Poza tym ustosunkowałeś się tylko do części zarzutów, pominąłeś śmieci gabarytowe, chyba że to taka dekoracja altan śmietnikowych.

P.S. A tak przy okazji skąd wiesz jakie były ustalenia dotyczą sprzątania klatek? Mnie nikt nie pytał.
            • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 10.09.10, 09:21
              wychodzę z założenia: jak mnie coś interesuje pytam u źródła.

co daje że tutaj ktokolwiek będzie się żalił? ktoś się tym przejmie?
              Zdziwiłbym się bardzo gdyby Zarząd lub Zarządca zaczął się tu wypowiadać.
              otwarte forum to nie miejsce na takie sprawy.

wybacz nie chadzam po śmietnikach - dlatego może nie wiem nic o gabarytach z innych altan.
              z tego co się dowiedziałem w firmie obsługującej osiedle to gabaryty są wywożone raz w miesiącu lub w miarę potrzeb na zgłoszenie. domyślam się że takie zgłoszenie jest dodatkowo płatne.

wszelkie ustalenia z usługodawcami są jawne. nie wyobrażam sobie by zarząd lub zarządca nie udostępnił Nam przynajmniej do wglądu dowolnych dokumentów (w tym umów).
    • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 16:33
      koszt utrzymania nieruchomosci wspolnej razem ze smieciami i z funduszem remontowym to 3,20! gdzie tu jest drożej? w tym już jest fundusz remontowy którego u dewelopera nie było przeciez... więc? a ze za wodę trzeba placic wg zuzycia to chyba uczciwe? za dewelopera ci co nie mieszkali placili za tych ktorzy juz mieszkali i zuzywali wodę...
    • poktam Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 18:37
      Witam Sąsiadów,
      skoro dyskutujemy o planie gospodarczym itp. to i ja dorzucę kilka uwag:
      1) Co do kwoty to pewnie, żebym chciał mniej, ale o jak na tę chwilę mnie ona nie przeraża;
      2) Jedynie mogę wyrazić zdziwienie, że koszty administrowania i księgowości (o ile się domyślam głównie firmy Per Modum) stanowią ok. 25% wszystkich kosztów - wg mnie to dużo chociaż nie mam porównania, jakby ktoś bardziej znający się wypowiedział to chętnie przeczytam opinii/informacji;
      3) Niepokoi mnie głosowanie nad uchwałą, która wchodzi z datą wsteczną - zastanawiam się czy tak jest ok.
      4) Pomimo, że zebranie 2.09. było tylko informacyjne to bardzo mi się NIE PODOBA , że informacja o nim pojawiła się 3 dni przed terminem zebrania - z tego powodu ja (i pewnie wiele innych osób) nie mogłem w nim uczestniczyć ze względu na zaplanowane wcześniej inne obowiązki; wcześniejsze podanie do wiadomości terminu umożliwiłoby mi to, a żywo interesuję się co się dzieje na osiedlu.
      5) Ochrona wydaje się być zabawą dosyć drogą - może warto poczekać na wspólną inicjatywę z resztą bloków, montaż szlabanów chyba spowoduje, że osiedle stanie się otwarte.
      To chyba tyle uwag.
      Pozdrawiam
      Sąsiad z Reymonta 12
      • ritaa Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 20:22
        A ja mam też pytanie. Dlaczego plan gospodarczy załączony do informacji o spotkaniu rożni się od propozycji uchwały tzn nie ma w niej podanych kosztów zimnej wody, ścieków i śmieci, za to pojawił się koszt remontów w wysokości 50gr czego nie było w planie gospodarczo - finansowym.
        To mi wygląda na wprowadzanie w błąd lokatorów poprzez nierzetelne wykazanie wszystkich kosztów razem.
        • blondi_1982 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 22:42
          Witam,
          na spotkaniu informacyjnym 2.09 dokładnie był omówiony fundusz remontowy i kwota więc nie widze skąd takie zaskoczenie. Jeśli ktoś nie mógł być zawsze mozna dopytać kogoś kto był i nie udawać zdziwionego...tez wiele rzeczy mi sie nie podoba z tego planu gospodarczego ale nie rozumiem osób które się burzą a nawet nie raczyły uczestniczyć w tym spotkaniu...albo chociaż dopytać.
          Akurat fundusz remontowy wg mnie jest ok ....
            • adamsqi Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.09.10, 23:30
              Witam

podobno nie ma głupich pytań ale..... zapytam, ile w takim razie w tym miesiącu mam zapłacić czynszu za metr???? bo mnie to bardzo ale bardzo ciekawi, z kartki którą dziś wyjąłem ze skrzynki wynika że 2,92 zł??

Mam rację??
              • mieszkanka125 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 09.09.10, 08:45
                a jeszcze woda i ścieki, oraz wywóz nieczystości no i ewnetualnie miejsce parkingowe jak takowe posiadasz.
                Wczoraj rozmawiałam z Panem z z firmy per modum. Księgowa zatrudniana przez firmę sprawdza czy wpłaty są dobrze obliczone, także napewno w razie braku wystarczającej kwoty zadzwoni.
                Poza tym nie tylko chodzi o kwotę jaką mamy płacić. Chodzi o to aby wszyscy płacili, a jak się okazuje nie każdy z Nas płaci miesięczny czynsz regularnie.
                Woda będzie rozliczana inaczej jak do tej pory, czyli będziemy płacić za złużycie wody.
                Nie mogłam dogadać się z Panem ze wspomnianej wcześniej firmy czy każdy z nas otrzyma wykaz z wyszczególnieniem, za co konkretnie właściciel mieszkania ma płacić miesięcznie.
                Pan stwierdził, iż w gablocie w każdej klatce jest wzór, według którego możemy sobie sami wyliczyć czynsz.
                Jak dla mnie to dziwne.
                Poza tym dziwi mnie możliwość przesyłania podpisanej uchwały faxem, bez oryginalnego podpisu.
                  • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 09.09.10, 13:49
                    wanquwer napisał:

> Dla mnie ten cały zarząd i firma Per Modum, to jedna wielka ściema i kontraband
                    > a.
                    > Nie widać poprawy na osiedlu, po za powiększonymi opłatami.

Masz rację oni nic nie robią tylko kasę zgarniają tylko poczekajmy a Zarząd zacznie jeżdzic takimi samochodami jak Deweloper - oni ty taka kase zbijają naszym kosztem ze masakra - mowie Ci. Myślę że powinienes cos z tym zrobic - wez i pokaz im jak to powinno wygladac my Cie poprzemy.
                    • blondyn_i_brunetka Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 09.09.10, 21:04
                      Drodzy Sąsiedzi. Jak czytam te wszystkie wpisy to sam nie wierze w to co widzę. Przecież Zarząd nie wybrał się sam tylko większością Naszych głosów. Każdy miał możliwość zgłoszenia się do Zarządu jednak wówczas zapanowała błoga cisza. Wiem bo sam wtedy tam byłem. Według mnie to większość tych wpisów jest bezsensowna. Jeżeli twierdzicie że ZARZĄD JAKI WSPÓLNIE WYBRALIŚMY jest zły to można było to zgłosić na spotkaniu 02.09.2010r a nie poprzez anonimowe wpisy na Forum. Ja sam jestem niemile rozczarowany postawą Zarządu na ostatnim zebraniu jednak rozumiem ich sytuację i trzeba dać im trochę czasu na wdrożenie się. Jesteśmy dużą wspólnotą i jeżeli dalej będziecie sądzili że uda załatwić się pewne sprawy poprzez ANONIMOWE forum to uważam że jest to bez sensu. W ten sposób nigdy nic nie ustalimy i nie uchwalmy żadnej uchwały !!!
                      Skoro niektórzy twierdzą że Zarząd zdziera z Nas kasę i niedługo będzie jeździł samochodami jak developer to dlaczego sami się nie zgłosili. Ja gdybym miał choć cień takiej szansy to napewno bym to zrobił.
                      Pozdrawiam
                      SĄSIAD
              • wokanda123 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 10.09.10, 17:28
                Ty wanquwer, chyba nie jesteś z naszej wspólnoty albo nie potrafisz czytać dokumentów, w uchwale nic nie ma o opłatach za centralne ogrzewanie. Co do konserwacji - to jak ci się zapowietrzy grzejnik - to ci go odpowietrzą. Kaloryfer to nie to samo co piecyk. Więc wyhamuj trochę i przestań bić pianę, bo jak się ciebie czyta to ma się wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz. Dam ci radę - jak masz problem - dzwoń do źródła. I mówię to z własnego doświadczenia. Wydawało mi się, że plan jest przesadzony, ale wystarczył kontakt z zarządcą i wszystko zostało mi wyjaśnione co z czego wynika.
                • bastet123a Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 11.09.10, 00:30
                  Zablokujcie wpisy od wanquwer bo działami mi na uzebienie. Jesli jestes taki/a do przodu to ujawnij na nastepnym spotkaniu imie i nazwisko a ja zaglosuje na ciebie i zostaniesz "prezesem" w zarzadzie. Wszyscy bedziemy placic 1 zł czynszu, wsyztko bedzie za free i bedzie sie nam wsyztkim zylo lepiej.
                  Jak czytam niektore wpisy to nie wiem czy plakac czy sie smiac. Do klubu wanquer dołaczyła ablue20. Rece opadaja. Masz pytania, pretensje, watpilwci to jest ogolnie dostepny email do zarzadu, telefon do PerModum. Jak cie nie stac na telefon to zapraszam - udostepnie.
                  Proponuje zejsc z wykrzo. Uspokaja atmosfere. Chociaz jedna osoba. Zarza działa za freei dosc krotki czas. Dajcie szanse innym bo pamietam ze chetnych i innych kandydatur nie bylo.
                  Wszyscy tylko narzekaja ze zle, ze drogo. Jak sie nie podoba to prosze sie wyprowadzic do baraku i kapac w rzece. Tanio, zawsze u siebie i w zgodzie z natura!
                  Wykrzo popieram pomysl nowego forum gdzie kazdy albo mial by swoj login np. z numerem mieszkania albo trzeba by bylo sie podpisac imieniem i nazwiskiem.Wiele pytan by wtedy nie powracalo a zarzad moze sie dolaczyc do rozmowy
    • poktam Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 12.09.10, 11:12
      Witam Sąsiadów,
      bardzo podoba mi się list od Zarządu ze szczegółowymi wyjaśnieniami/informacjami na temat opłat i planu finansowego. Wydaje się być całkiem rzeczowy i sporo pracy w niego musiano włożyć. Ode mnie duży plus dla Zarządu.
          • poktam Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 10:52
            Witam,
            wg mnie chyba nie najlepszy pomysł ze szlabanami. Jeśli mają być otwierane automatycznie to osiedle przestaje być zamknięte bo każdy obok/pod sobie wejdzie, natomiast jeśli miałaby być przy nich osoba do wpuszczania (ochrona) to będzie to całkiem drogo. Chyba już lepiej w razie konieczności zainwestować w lepsze mechanizmy bram jeśli te padną.
            Pozdrawiam.
            Sąsiad (Reymonta 12)

inneska80 napisała:

> ja również sie zgadzam ze wszystko fajnie opisane!!!! A jak wy widzicie sprawę
            > założenia szlabanów?
              • bawoz Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 11:22
                Optymalnym rozwiazaniem byloby stworzenie jeszcze jednego wjazdu ale to raczej nie jest w planach. Czy obecna brama az tak zle funkcjonuje? Jeszcze z niej nie korzystam (budynek G) ale od przyszlego roku bedzie to codziennoscia. Jednak jezeli moge zabrac glos w rozmowie to raczej nie przemawia do mnie wersja ze szlabanem... musialby ktos tego pilnowac, chyba ze mozna to uwzglednic w ogolnej umowie z firma ochroniarska?
                  • bess_76 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 12:40
                    Ale dlaczego my w ogóle rozpatrujemy sprawę bram w planie gospodarczym naszej wspólnoty? Przecież bramy wjazdowe będą wspólne dla mieszkańców dziewięciu bloków, które docelowo mają tu stać, więc chyba powinniśmy z tym poczekać, uzgodnić to z pozostałymi wspólnotami i wraz z nimi ponosić koszty ewentualnej zmiany...
                    • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 13:20
                      bess_76 napisała:

> Ale dlaczego my w ogóle rozpatrujemy sprawę bram w planie gospodarczym naszej w
                      > spólnoty? Przecież bramy wjazdowe będą wspólne dla mieszkańców dziewięciu blokó
                      > w, które docelowo mają tu stać, więc chyba powinniśmy z tym poczekać, uzgodnić
                      > to z pozostałymi wspólnotami i wraz z nimi ponosić koszty ewentualnej zmiany...

Dlatego że to MY odpowiadamy za te bramy - naszym obowiazkiem jest jedynie udostępniać przejazd i przechód przez naszą działkę a kwestia brama czy szlaban należy do decyzji naszej wspólnoty a nie pozostałych, mozemy jedynie zmusic pozostale wspolnoty/wlascicieli nieruchomosci do ponoszenia kosztów z tym związanych. Jak zechcemy to mozemy wogole nie miec bram i nic innym do tego smile jak oni chcą bramę to mogą sobie indywidualnie zamontować tam gdzie zaczyna się ich działka...
                    • poktam Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 13:30
                      Cóż, wg mojej skromnej wiedzy bramy wjazdowe znajdują się na terenie naszej działki. Na pierwszym zebraniu zorganizowanym przez dewelopera wszyscy potulnie zagłosowali za udostępnieniem służebności do dalszych działek (dla pozostałych 6 bloków) bez analizowania sytuacji i słuchania kilku osób, które zgłaszały konieczność przemyślenia tego a także możliwość nieprzyjmowania uchwały - była możliwość głosowania jeden lokal jedne głos, wtedy deweloper nie miałby większości i nie traktował sprawy jako formalność. (Można było wtedy postawić jakieś warunki - bo przy braku formalnego dojazdu do kolejnych bloków to nie my a deweloper miałby problem.) O ile się nie mylę będzie to jedynie dobra wola innych wspólnot partycypowania w kosztach.
                      PS. Proszę nie odczytywać mojego głosu jako sprzeciw przed udostępnianiem przejazdu dla dalszych bloków - mieszkamy przecież na jednym osiedlu i nie warto sobie robić "pod górkę" - ale tylko jako zwrócenie uwagi nad bezmyślnym podejmowaniem decyzji w niektórych sprawach.

bess_76 napisała:

> Ale dlaczego my w ogóle rozpatrujemy sprawę bram w planie gospodarczym naszej w
                      > spólnoty? Przecież bramy wjazdowe będą wspólne dla mieszkańców dziewięciu blokó
                      > w, które docelowo mają tu stać, więc chyba powinniśmy z tym poczekać, uzgodnić
                      > to z pozostałymi wspólnotami i wraz z nimi ponosić koszty ewentualnej zmiany...
                        • poktam Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 14:24
                          Miał, ale w ustawie o własności lokali jest określona sytuacja w której można zgłosić tryb głosowania 1 głos na lokal w wypadku gdy jeden z właścicieli ma przewagę głosów (szczegóły w ustawie). Taka sytuacja zachodziła w wypadku pierwszego zebrania, ale nie było chętnych, żeby podjąć ten temat.

inneska80 napisała:

> a deweloper nie miał wtedy większości głosów?
                      • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 15:44
                        poktam: O ile się nie mylę będzie to jedynie dobra wola innych wspólno
                        > t partycypowania w kosztach.

Z prawem przechodu i przejazdu jest tak że nawet gdyby kiedyś tam właściciele się nie zgodzili deweloper mógłby wnieść wniosek do sądu o ustanowienie służebności drogi koniecznej i na 99% by go uzyskał (bo tamte dwie nieruchomości pozostają bez dostępu do drogi publicznej) więc nie miało to wiekszego znaczenia. A co do ponoszenia kosztów to taka służebność zostaje nałożona z uwzględnieniem potrzeb nieruchomości nie mającej dostępu do drogi publicznej, ale też z jak najmniejszym obciążeniem nieruchomości, przez którą służebność ma być prowadzona co więcej my mamy prawo obciążać pozostałe wspolnoty (obecnie jeszcze dewelopera jako właściciela) kosztami związanymi z korzystaniem z bram - czyli m.in. za naprawę i konserwację. na spotkaniu była o mowa o tym że odbyło sie spotkanie PerModum z deweloperem w celu zapytania czy deweloper zechciałby partycypować w kosztach zmiany bramy na szlabany (akurat za to nie musi placić bo to nasza decyzja czy bedzie tam brama szlaban czy będziemy sznurek wiązac) i deweloper ma się "zastanowic" - jak znam zycie to sie nie przylozy ale fakt faktem temat był podjęty.
                • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 15:33
                  a ja widzę to tak: bramy są NASZE, my nimi zarządzamy i o nie dbamy. inni którzy chcą z nich korzystać i mają na to "przyzwolenie" winni partycypować proporcjonalnie w kosztach tych bram. zresztą są na to przepisy.
                  niestety na razie jest tak że wszyscy korzystamy tylko z tych dwóch bram. ale jest szansa że to się zmieni. wiele wskazuje na to że można na pozostałych wspólnotach zamontować bramy wychodzące na przedłużenie ulicy Giedroycia. wówczas przestanie obowiązywać służebność.
                  ale to dopiero temat na przyszły rok.
                  • bawoz Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 16:01
                    Aha czyli pozostale bloki zostaja bez wjazdu na osiedle i mamy przeskakiwac plot tak ? smile To jak to ma wygladac, Wy jestescie wlascicielami bram, Wy sobie ustalacie co to ma byc (brama albo szlaban) a my mamy grzecznie czekac az laskawie wyznaczycie nam oplate za uzytkowanie tych bramo-szlabanow? Kolejne bloki sa oddawane, za rok o tej porze juz chyba tylko ostatni budynek zostanie do dobioru wiec moze wstrzymajcie sie w tej kwestii bo mimo wszystko wydaje mi sie, ze temat ten dotyczy wiekszej ilosci osob. Jak tak dalej pojdzie moze okazac sie, ze nie bede mogl tez korzystac z furtki, mimo ze jest to jedyne wejscie na osiedle... czy za korzystanie z niej rowniez bedzie pobierana oplata ? smile smile W ktorym miejcu przebiega ulica "Giedroycia" nie jestem w stanie jej zlokalizowac na zadnej mapie...
                      • poktam Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 17:05
                        Witam,
                        na planach geodezyjnych (na stronie powiatu wołomińskiego) lub igeomap.pl właściwie dojazd do działki ostatniej jest i to z dwóch stron: od przedłużenia ul. Różewicza oraz przedłużenie ul. Orzeszkowej w kształcie litery "L" (bez nazwy) są oznaczone jako drogi. Więc tylko środkowa działka pozostaje bez dojazdu. Co więcej wzdłuż wszystkich trzech działek jest zostawiony pas (działka) pod budowę przedłużenia ul. Falandysza. Więc co do tego prawa przejazdu to sąd niekoniecznie musiałby się tak łatwo zgodzić, tym bardziej, że developer sam podzielił działkę na trzy przed oddaniem bloków.
                        Do ablue20: dzięki za wyjaśnienia. Oczywiście, że to rozsądne, że pozostali partycypują w kosztach, ciekawy byłem też na ile może mieć to poparcie w prawie, jeśli ma to ufam, że nie będzie trudno się logicznie dogadać z przyszłymi wspólnotami.
                      • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 09:26
                        bess_76 napisała:

> Ja też nie widzę nigdzie ul. Giedroycia. Wykrzo, może chodziło ci o przedłużeni
                        > e ul. Falandysza, tej, która biegnie od strony Tesco?

mój błąd, pisałem z pamięci, Tak chodziło mi o ul. Falandysza. przepraszam.
                    • poktam Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 13.09.10, 17:12
                      Spokojnie, przecież w ani jednym poście nie jest powiedziane, że będziemy utrudniać dostęp. Tym bardziej, że zgodziliśmy się ustanowić służebność i przejazd, a to, że myślimy żeby mieć środki na utrzymanie przejazdu w należytej formie to chyba dobrze. Mnie tylko pozostaje niesmak z zebrania na którym ustanowiono służebność, że developer potraktował to jako formalność i trochę nas z góry traktował, a była możliwość pokazać, że nie musimy wszystkiego tak łatwo przyklepać.
                      Co do furtki to Sąsiad może mieć rację, jak nas Sąsiad zdenerwuje to zamkniemy furtkę wink - o ile pamiętam służebność ustanowiona jest tylko na szerokość pasa 6m wzdłuż ogrodzenia, więc formalnie to tylko Sąsiad może przemykać wzdłuż płotu smile
                      Pozdrawiam.
                      Sąsiad (Reymonta 12)

bawoz napisał:

> Aha czyli pozostale bloki zostaja bez wjazdu na osiedle i mamy przeskakiwac plo
                      > t tak ? smile To jak to ma wygladac, Wy jestescie wlascicielami bram, Wy sobie ust
                      > alacie co to ma byc (brama albo szlaban) a my mamy grzecznie czekac az laskawie
                      > wyznaczycie nam oplate za uzytkowanie tych bramo-szlabanow? Kolejne bloki sa o
                      > ddawane, za rok o tej porze juz chyba tylko ostatni budynek zostanie do dobioru
                      > wiec moze wstrzymajcie sie w tej kwestii bo mimo wszystko wydaje mi sie, ze te
                      > mat ten dotyczy wiekszej ilosci osob. Jak tak dalej pojdzie moze okazac sie, ze
                      > nie bede mogl tez korzystac z furtki, mimo ze jest to jedyne wejscie na osiedl
                      > e... czy za korzystanie z niej rowniez bedzie pobierana oplata ? smile smile W ktorym
                      > miejcu przebiega ulica "Giedroycia" nie jestem w stanie jej zlokalizowac na za
                      > dnej mapie...
                      • znyx Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 08:14
                        Witam

Jako przyszły mieszkaniec bloku E myślę że w sprawie partycypowania w kosztach utrzymania bram i furtki jakoś się dogadamy w końcu zostanie jeszcze temat partycypowania w utrzymaniu placu zabaw i boiska. A co do 3 bramy to na pewno by się jeszcze jedna na końcu osiedla (blok H) przydała.

Pozdrawiam
                        • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 16:43
                          znyx napisał:

> Witam
                          >
                          > Jako przyszły mieszkaniec bloku E myślę że w sprawie partycypowania w kosztach
                          > utrzymania bram i furtki jakoś się dogadamy w końcu zostanie jeszcze temat part
                          > ycypowania w utrzymaniu placu zabaw i boiska. A co do 3 bramy to na pewno by si
                          > ę jeszcze jedna na końcu osiedla (blok H) przydała.

Pytanie czy macie wpisaną służebność na rzecz naszego osiedla - że my mamy prawo z niego korzystac? Bo o ile nie to tak naprawdę możecie zamknąc je na klucz i tyle je zobaczymy pomijam fakt ze wg mojej opini to jak wyglada teraz boisko to żart... i ja Wam wspólczuje dbania o te trawę...
                    • inneska80 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 08:25
                      bawoz: my jak kupowaliśmy tutaj mieszkanie była mowa, że do każdego osiedla będą osobne wjazdy. Teraz okazało się, że są tylko dwie bramy które nie dają sobie rady z otwieraniem i zamykaniem tylko na 3 bloki. To co będzie później?????? Powinny być jeszcze dodatkowe 2 wyjazdy po drugiej stronie osiedla za tym ostatnim blokiem!
                      • poktam Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 08:46
                        Witam,
                        też tak uważam i byłoby to logiczne. Nawet jak w tej chwili nie ma jeszcze dróg to warto byłoby zostawić tam rezerwę pod bramy, ale pewnie deweloper sprzeda tam miejsca parkingowe i potem będzie problem. Fajnie byłoby, gdyby nasz Zarząd i przyszli mieszkańcy jakoś spróbowali się dogadać z WD o zostawieniu tam miejsca na bramy. Też apel do kupujących mieszkania, aby zwracali na to uwagę deweloperowi a także nie wybierali miejsc na rogach działki o ile to możliwe.

inneska80 napisała:

> bawoz: my jak kupowaliśmy tutaj mieszkanie była mowa, że do każdego osiedla będ
                        > ą osobne wjazdy. Teraz okazało się, że są tylko dwie bramy które nie dają sobie
                        > rady z otwieraniem i zamykaniem tylko na 3 bloki. To co będzie później?????? P
                        > owinny być jeszcze dodatkowe 2 wyjazdy po drugiej stronie osiedla za tym ostatn
                        > im blokiem!
                      • bawoz Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 09:23
                        inneska80: Zgadzam sie, ze powinna byc przynajmniej jeszcze jedna brama i przyznam szczerze, ze kompletnie o tym nie pomyslalem kiedy kupowalismy mieszkanie. Nie sadzilem, ze brama wjazdowa powoduje jakiekolwiek problemy.

Caly czas wydawalo mi sie, ze bramy wjazdowe, furtka, plac zabaw itp. sa czesciami wspolnymi i to chyba jest normalne, ze my jako osiedle bez dzielenia na bloki bedziemy dzielic sie kosztami zwiazanymi z utrzymaniem tych dobr. Dlatego sugeruje aby sie wstrzymac z podejmowaniem decyzji w sprawie bram... poczekajcie az pozostale bloki beda gotowe. Kazdy kto ma wykupione miejsce parkingowe musi partycypowac w kosztach utrzymania bramy to jest dla mnie logiczne. To samo sie tyczy furtki, z ktorej i tak pewnie nie bede zbyt duzo korzystal ale z tego co czytalem i widzialem tez sa z nia spore problemy.
                        • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 09:37
                          bawoz: bramy są własnością wspólnoty 12, 12a, 12b i to od tej wspólnoty (tak jak napisała ablue20) zależy czy będzie to brama, szlaban czy sznurek kolorowy.
                          nad kwestią partycypacji w kosztach nie ma się co rozwodzić bo to wychodzą kwoty na poziomie złotówek i groszy w przeliczeniu na jedno mieszkanie (wstępnie przeliczyłem z informacji uzyskanej od p. administrator). nie róbmy tragedii.

zgadzam się z poktam - jest miejsce na ustanowienie dodatkowych bram. niestety, jeżeli za wczasu deweloper o to nie zadba będzie trzeba z tym czekać do zawiązania się w pełni ostatniej wspólnoty.
                          miejsce jest, drogi wyznaczone są, pytanie czy jest jeszcze wola i chęci.
                          generalnie jak poczyta się przepisu kierunkowe to w takiej sytuacji będzie bardzo łatwo znieść służebność (gdy jest możliwość utworzenia dodatkowych bram).

osobiście nie przeszkadza mi że wszyscy (docelowo około 900 mieszkań) będziemy korzystać z 2 bram. tylko niech one będą jak najlepiej przystosowane do takiego natłoku.
                          • wankowiczzz Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 10:33
                            wykrzo napisał:
                            > bawoz: bramy są własnością wspólnoty 12, 12a, 12b i to od tej wspólnoty (tak ja
                            > k napisała ablue20) zależy czy będzie to brama, szlaban czy sznurek kolorowy.
                            > nad kwestią partycypacji w kosztach nie ma się co rozwodzić bo to wychodzą kwot
                            > y na poziomie złotówek i groszy w przeliczeniu na jedno mieszkanie (wstępnie pr
                            > zeliczyłem z informacji uzyskanej od p. administrator). nie róbmy tragedii.
                            > zgadzam się z poktam - jest miejsce na ustanowienie dodatkowych bram. niestety,
                            > jeżeli za wczasu deweloper o to nie zadba będzie trzeba z tym czekać do zawiąz
                            > ania się w pełni ostatniej wspólnoty.
                            > miejsce jest, drogi wyznaczone są, pytanie czy jest jeszcze wola i chęci.
                            > generalnie jak poczyta się przepisu kierunkowe to w takiej sytuacji będzie bard
                            > zo łatwo znieść służebność (gdy jest możliwość utworzenia dodatkowych bram).

A ja uwazam ze pomysl ze szlabanami jest beznadziejny i rzeczywiście powinniscie przed jego wdrozeniem poczekac na kolejne etapy. Grosze groszami i rzeczywiscie wy decydujecie ale chyba mozna troche pomyslec i sie od razu na innych nie wypinac bo moze sie okazac ze dzieki tym groszom z calego osiedla bedzie nas wszystkich stac na to zeby przy szlabanach postawic budki dla ochrony i oplacic ochroniarza ktory wpusci tylko tego kto bedzioe mial przepustke + postawic na terenie Waszej wspolnoty jakas kamere. Tylko skorzystac na tym mozecie. A postawienie szlabanu teraz bez kamer i ochrony umozliwi na osiedle wstep kazdemu.

Co do tego ze droga jest wyznaczona i w jakiejs krotkiej perspektywie sie pojawi przedluzenie falandysza to bym nie liczyl, najpierw mieszkancy posesji przez ktore ma ona przebiegac musieliby sie zgodzic na okrojenie swoich dzialek i na to ze beda mieli droge tuz przy drzwiach wejsciowych. A procesy sadowe trwaja latami. Wiec rozwiazanie ktore teraz bedzie przyjete bedzie prawdopodobnie rozwiazaniem na dlugie lata. Ja tez bym wolal wjezdzac na swoje osiedle oddzielna brama prosto z asfaltu, ale oprocz tego chcialbym zeby mi nie rozkradli tego co przywioze do mieszkania zanim tam zaczne mieszkac.

Wiec po co szukac od razu wrogow zkoro mozna znalezc przyjaciół ?
                            • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 10:50
                              wankowiczzz - rozmawiamy o tym jaka forma zamykania wjazdu na posesję jest nasłuszniejsza. nie ograniczaj sie do standardowego szlabanu w postaci długiej tyczki. są inne propozycje i modele - nie koniecznie potrzebujące postawienia obok ochroniarza. właśnie tu na forum podsuwaliśmy różne pomysły.

co do wytyczonej ulicy - nie przechodzi przez działki nikogo obcego. tylko została wyodrębniona z naszych nieruchomości. Procesy sądowe nie są tu niezbędne.

i o co chodzi z tym szukaniem wrogów? kto szuka i w kim?
                              • wankowiczzz Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 11:50
                                > wankowiczzz - rozmawiamy o tym jaka forma zamykania wjazdu na posesję jest nasł
                                > uszniejsza. nie ograniczaj sie do standardowego szlabanu w postaci długiej tycz
                                > ki. są inne propozycje i modele - nie koniecznie potrzebujące postawienia obok
                                > ochroniarza. właśnie tu na forum podsuwaliśmy różne pomysły.

wykrzo, jakoś nie wzauważyłem pomysłu gdzie szlaban ma póltora metra wysokości i jest szczelny jak brama bo tylko tyaki moim zdaniem by sie sprawdzil. Jesli taki znasz to wklej link do takiego produktu. Jak na razie to dyskusja jest taka ze bedzie szlaban tylko nie wiadomo jaki i decyduje o tym wspolnota trzech bloków.
                                >
                                > co do wytyczonej ulicy - nie przechodzi przez działki nikogo obcego. tylko zost
                                > ała wyodrębniona z naszych nieruchomości. Procesy sądowe nie są tu niezbędne.

Co Ty opowiadasz - jak nie przechodzi przez dzialki nikogo obcego ? potwierdziles w urzedzie miasta ? Nie mowie o tej drodze co jest wewnatrz ogrodzenia a na zewnatrz. Rozmawialem z deweloperem na temat wjazdu na kolejne posesje i ponoc na przedluzenie drogi nie zgadzaja sie wlasciciele dzialek z betonowym plotem wzdluz ogrodfzenia od falandysza. To ich dzialki i miasto musialoby je wyklupic. Masz inne informacje ?

>
                                > i o co chodzi z tym szukaniem wrogów? kto szuka i w kim?

Poczytaj co pisales o tym czy bedzie brama, czy szlaban czy sznurek i pomysl czy to jest dla mnie i dla innych ludzi z kolejnych etapów zacheta do rozmowy z tobą.
                                • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 15:56
                                  www.szlabany-ditec.pl/?mod=news&cID=133
                                  www.szlabany.net.pl/6,szlaban-automatyczny-6i5m,produkty.html
                                  dla przykładu powyżej szlabany.
                                  tak. o tym co będzie w tych dwóch bramach decyduje wspólnota trzech bloków.

uzyskałem informację że droga wyłożona płytami wzdłuż ogrodzenia osiedla po której jeżdżą samochody budowy to teren już wyodrębniony. jeżeli masz inne informacje to podziel się nimi.
                                  po za tym jak już przeczytałeś jest kwestia dojazdu do posesji z innego kierunku.

twoje nastawienie faktycznie może sugerować szukanie wrogów. już był tu dialog odnośnie tego kto i czego jest właścicielem na osiedlu i co się z tym wiąże - bramy, boisko, trawniki, place zabaw....
                                  moim celem jest znalezienia rozwiązania przede wszystkim dobrego dla już mieszkających tu osób, w zgodzie z prawem i przepisami. samodzielnie możemy ustalić jaką bramę chcemy. w tej materii nie musimy (chociaż możemy i pewnie nasz zarząd to zrobi) pytać innych o zdanie. chcemy uskutecznić korzystanie z wjazdu na teren posesji więc jeżeli masz lepszy, konkretny pomysł niż wcześniejsze to podziel się z nami. obecne bramy się nie sprawdzają, wszyscy narzekają.
                                  każda pomoc jest mile widziana.
                                  • wankowiczzz Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 16:57
                                    > www.szlabany-ditec.pl/?mod=news&cID=133
                                    > www.szlabany.net.pl/6,szlaban-automatyczny-6i5m,produkty.html
                                    > dla przykładu powyżej szlabany.
                                    > tak. o tym co będzie w tych dwóch bramach decyduje wspólnota trzech bloków.

I wasze świete prawo do decyzji. dopóki tam nie mieszkam to możecie nawet podjąć decyzję o zdjęciu bramy. Pamiętaj tylko że to co proponujesz ma 90 cm wysokości i przed niczym oprócz wjechania przez sąsiada który zgubil pilota oraz inwazją dużego bezpańskiego psa na teren wspólnoty nie ochroni.

> uzyskałem informację że droga wyłożona płytami wzdłuż ogrodzenia osiedla po której >jeżdżą samochody budowy to teren już wyodrębniony. jeżeli masz inne informacje to podziel > się nimi.
                                    > po za tym jak już przeczytałeś jest kwestia dojazdu do posesji z innego kierunku.

Ja mam takie informacje że ten wydzielony pasek dla pojazdów budowy wystarczy, ale drogi publicznej tam nie bedzie dopóki nie zostanie pasek poszerzony o część działek sąsiadów z domków. Droga publiczna musi mieć określoną szerokość.

> twoje nastawienie faktycznie może sugerować szukanie wrogów. już był tu dialog odnośnie > tego kto i czego jest właścicielem na osiedlu i co się z tym wiąże - bramy, boisko, trawniki, > place zabaw....
                                    > moim celem jest znalezienia rozwiązania przede wszystkim dobrego dla już mieszkających > tu osób, w zgodzie z prawem i przepisami. samodzielnie możemy ustalić jaką bramę >chcemy. w tej materii nie musimy (chociaż możemy i pewnie nasz zarząd to zrobi) pytać >innych o zdanie. chcemy uskutecznić korzystanie z wjazdu na teren posesji więc jeżeli masz >lepszy, konkretny pomysł niż wcześniejsze to podziel się z nami. obecne bramy się nie >sprawdzają, wszyscy narzekają.
                                    >każda pomoc jest mile widziana.

Mój pomysł to lepszy siłownik do bramy skoro piszecie że z tymi są problemy, albo szlaban ale z ochroniażem w budzie i kamerą obok, ale na to Was nie stać jeśli inne wspólnoty się nie dołożą, prawda ?
                                    • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 22:54
                                      wankowiczzz - chyba czegoś nie rozumiesz lub nie wiesz. nawet jak już zamieszkasz na osiedlu reymonta to o ile nie będzie to mieszkanie we wspólnocie 12,12a,12b to nie będziesz miał nic do powiedzenia co ma być za brama i jaka. proponuję poczytać przepisy.
                                      nikt tu nie forsuje koniecznie szlabanu sensu stricte bo i po co? szukamy dobrego rozwiązania i tobie proponowałbym szerszego spojrzenia.

droga. to nie musi być droga publiczna. poza tym można dołożyć z drugiej strony, nie przesądzaj zawczasu. i pamiętaj że dojazd jest też z innych kierunków. poktam już o tym pisał.

i nie martw się czy nas na to stać czy nie. sami zadecydujemy na jakie koszty jesteśmy gotowi. ochroniaż w budzie i kamera? cóż, liczyłem że będziesz miał jakiś dobry pomysł.
                            • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 16:48
                              wankowiczzz:
                              A ja uwazam ze pomysl ze szlabanami jest beznadziejny i rzeczywiście powinnisci
                              > e przed jego wdrozeniem poczekac na kolejne etapy

Jakbyśmy ze wszystkim czekali to nic bysmy tu nie zrobili... Nikt nie szuka wrogów - deweloper wiele obiecuje (jak np podobno obiecał pierwszym mieszkańcom że obok bram wjazdowych zrobi furtki piesze...) jak chocby tez to boisko które wygląda jak wygląda, i plac zabaw na którym obecnie psy się załatwiają a właściciele nie sprzątają - no i to że nie macie smietników i mieszkańcy z osiedla wyrzucają swoje smieci w nasze kontenerey za które tylko my placimy... Wiec spróbuj nas zrozumiec jako mieszkanców. A zgodnie z prawem bramy są nasze pozostale osiedla mają tylko praw przechodzu i przejazdu ale nie decydują czy bedzi brama, sznurek czy pole minowe - bylebyscie byli w stanie przez nie przejsc smile
    • ritaa Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 14.09.10, 15:45
      wykrzo napisał"mam pewne uwagi do zarządu ale osobiście uważam że takie otwarte forum nie jest dobre do przekazywania takich informacji. tu każdy jest anonimowy i może pisać co chce, czyli bajki wymyślać"

A ja uważam, że jest dobre, bo jak dotychczas w większości uwagi i pytania mieszkańców są jak najbardziej rzeczowe i konkretne. Osobiście dziwi mnie tylko, że nikt z zarządu się nie ujawnia bo to, że udzielaja się na forum jest oczywiste. Wystarczyłoby żeby zarząd zmienił swoje loginy chociażby na "zarząd1,2,3,4,5" i odpowiadał na pytania czy też, rozwiewał wątpliwości lokatorów chwilowo tutaj do czasu powstania forum zamkniętego. Taka organizacja czasowa zdecydowanie ułatwia wszystkim a i samemu zarządowi też komunikację. Jeśli jeden lokator zadaje pytanie to odpowiedź jest jedna ale np. 100 innych osób też przeczyta i już się nie powtarza.
      • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.10.10, 15:41
        inneska80 napisała:

> edunder, ablue20: zarejestrujcie sie na stronie www.reymonta.xkom.eu/

wygląda na kolejne nieudane forum, a było już parę takich, w tym na OX czy na grono.net....
        nadal posługujecie się nickami. nadal można być anonimowym.

wysyłać akt notarialny albo umowę komuś całkowicie obcemu? brzmi jak słaby żart.
        jaka pewność że "moderator" nie będzie na tym korzystał? albo postów kasował?
        wolę poczekać aż pojawi się coś co zarząd albo administracja będzie firmować swoją osobą.
        • piter0013 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 08.10.10, 21:49
          Witam Wszystkich.
          Jako przyszły mieszkaniec osiedla (blok H) chcę nawiązać do tematu bram wjazdowych. Myślę, że Wszyscy mieszkańcy powinniście uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż wszystkie bloki zostaną oddane wtedy można by pomyśleć o zamontowaniu szlabanów i wynajęcia ochrony- wiadomo, że przy dużej ilości mieszkańców koszty z tym związane będą niższe, a oprócz tego, że przypilnują kto wjeżdża na teren osiedla to może też będą pilnowali porządku wewnątrz osiedla czyli m. in. niszczenia rzeczy przez czyjeś dzieci. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że będąc parę dni temu na osiedlu mogłem bez problemu wejść wyjść mimo że nie jestem jego mieszkańcem, a gdyby zamiast mnie był to złodziej to bez problemu mógł by wyjechać jakimś samochodem.
          Myślę, że jednak bez ochrony się nie obędzie bo jest to jednak za duże osiedle, a mieszkańcy są różni- oczywiście bez obrazy bo nie mi to oceniać.
          Gorąco pozdrawiam
            • wykrzo Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 11.10.10, 08:45
              pewnie że nie pasuje.
              po po co kolejny raz robić coś niedopracowanego, bez rąk i nóg?
              ja napisdałem wcześniej że nie podejmę się tego tematu bo się na tym nie znam ale nie będę też brał udziału w czymś co uważam za mało trafne. może jeżeli się to zmieni, poprawi, ulepszy wtedy zmienię zdanie.
          • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 11.10.10, 15:36
            przynajmniej jest ktos co
            > cos robi. A nasz administrator nic. Nie czepiam się! spójrzcie na administrato
            > ra na przecowko też maja strone swoją

Ineska80 z całym szacunkiem ale strona www czy forum to nie jest priorytet w działaniu administratora nieruchomości... chyba mamy inne "problemy" na głowie?
            • znyx Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 11.10.10, 16:21
              Wykrzo jak masz jakieś pomysły, propozycje to pisz śmiało.
              Jestem otwarty na propozycje zmian/ulepszeń.
              Jak się boisz wysyłac jakieś dane do mnie to możesz mnie odwiedzic w bloku E od piątku
              bo w piątek odbieram mieszkanie.
                • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 15.10.10, 17:53
                  aza13aza napisała:

> Co z budżetem, czynszem etc. ? Informacje w gablotach od miesiecy wisza co i j
                  > ak wyliczac, nawet wyniki ankiet juz sa wszystkim znane, a podstawowej informac
                  > ji jak za co placimy brak. Wszystko jest podawane od du.. strony

Zasada jest jedna o ile nie została ogłoszona zmiana sposob płacenia to obowiązuje to co bylo do tej pory czyli po staremu 4 PLN za m2. Informacja w gablocie jak co wyliczac dotyczyla proponowanego budzetu i to bylo tylko po to zebysmy mogli zobaczyc jak wg nowych zasad naliczana bedzie oplata. Wiec podstawowa informacja jest bo nic sie nie zmienilo. Jak ogłoszą zmianę (o ile uchwała przeszła) to wtedy dostaniemy indywidualne naliczenia a poki co dalej meczymy 4 PLN
                  • aza13aza Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 17.10.10, 10:07
                    Wiem jaka jest zasada płatności, wiem, że obowiązuje nas wciąż ta sama stawka, wiem, że nic się nie zmieniło. Napisałam tylko, że uchwała (wdg. mojej skromnej oceny) jest jakby priorytetem ( była ), ludzie mogli się o wszystkim w tzw. międzyczasie dowiedzieć o szlabanach ( które moim zdaniem są poronionym pomysłem ) o kluczach do śmietników, nawet podjąć decyzję w sprawie pizzerii, natomiast to o co praktycznie od lipca się rozchodziło zostało dopiero ogłoszone w zeszłym tygodniu. Zaraz pojawi się zdanie, że nie wszyscy oddawali w terminie, potem to wszystko zostało przedłużone etc. Wiem może się czepiam ... teraz jesteśmy już wszyscy oświeceni a nasza ciekawość nakarmiona ...
                    Śmieszy mnie tylko zdanie
                    wdg. PAŃSTWA DECYZJI ...
                    ludzie z zarządu też są mieszkańcami tego osiedla. Więc po co się odcinać.
                    • ablue20 Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 18.10.10, 08:48
                      Napisałam tylko, że uchwała (wdg. mojej skromnej
                      > oceny) jest jakby priorytetem ( była ), ludzie mogli się o wszystkim w tzw. mi
                      > ędzyczasie dowiedzieć o szlabanach ( które moim zdaniem są poronionym pomysłem
                      > ) o kluczach do śmietników, nawet podjąć decyzję w sprawie pizzerii, natomiast
                      > to o co praktycznie od lipca się rozchodziło zostało dopiero ogłoszone w zeszły
                      > m tygodniu
                      Śmieszy mnie tylko zdanie
                      > wdg. PAŃSTWA DECYZJI ...
                      > ludzie z zarządu też są mieszkańcami tego osiedla. Więc po co się odcinać.

aza13aza: nie rozumiem o co Ci chodzi? O to ze info o wynikach ankiety bylo szybciej niż wyniki glosowania nad budzetem? bo jezeli tak to powiem Ci ze jezeli chodzi o ankiete to nie ma wymogu ile osob zaglosuje - dajesz termin 3 tyg a potem podliczasz i nie obchodzi Cie czy w ankiecie wzieli udzial wszyscy czy tylko 3 osoby, przy uchwale wazne jest ile osob zaglosowało gdyby w 1 tyg ktoras z opcji na tak albo nie osiagnela odpowiednia liczbe zwolenników (a raczej udziałow jakie posiadaja) to pewnie wyniki bylyby szybciej. Ale jak masz sytuacje gdy zadna z opcji nie uzyska wymaganej wiekszosci to ustalasz sztywnby termin glosowania i je zamykasz. Administrator liczy glosy sprawdza czy osoby glosujace byly do tego uprawnione i czy ich glosy sa wazne i podaje wyniki

Druga sprawa wyniki oglaszał administrator a nie zarzad... wiec jak mial napisac? poza tym decyzje podejmowane sa na dwa sposoby jedne podejmuje zarzad sam z siebie i wtedy moze pisac ze "podjelismy decyzje" bo to oznacza decyzje zarzadu albo pisze "panstwo podjeli decyzje" w przypadku gdy decyzja byla wynikiem uchwaly nad ktora glosowali mieszkancy. Przepisy okreslaja ktore decyzje/dzialania wymagaja zgody tylko zarzadu a ktore calej wspolnoty.
        • znyx Re: Plan gospodarczy WM Reymonta 12 15.10.10, 15:50
          wykrzo napisał:

> inneska80 napisała:
          >
          > > edunder, ablue20: zarejestrujcie sie na stronie
          rel="nofollow">www.reymonta.xkom.eu/
          >
          > wygląda na kolejne nieudane forum, a było już parę takich, w tym na OX czy na g
          > rono.net....
          > nadal posługujecie się nickami. nadal można być anonimowym.
          >
          > wysyłać akt notarialny albo umowę komuś całkowicie obcemu? brzmi jak słaby żart
          > .
          > jaka pewność że "moderator" nie będzie na tym korzystał? albo postów kasował?
          > wolę poczekać aż pojawi się coś co zarząd albo administracja będzie firmować sw
          > oją osobą.

Zarząd już jest oficjalnie na forum.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka