Dodaj do ulubionych

Nowa Biedronka na Weteranów

03.04.13, 14:11
Juz na Boze Narodzenie zrobimy zakupy w nowej BIEDRONCE przy ulicy Weteranów 22 w miejscu dawnych zakładów mięsnych Radmas. Co wy na to?
Obserwuj wątek
      • nowy_radzymin Re: Nowa Biedronka na Weteranów 03.04.13, 19:46
        niestety nie uciekniemy przed rozwojem miedzynarodowych sieci, ale możemy poszukac rozwiazania i wyspecjalizowac sie w niszy w artykułach regionalnych takich jakich nie ma w sieciach handlowych, prawdziwe wedliny, pieczywo, dobre domowe wyroby garmażeryjne etc etc miłym i profesjonalnym serwisem nietypowymi usługami... niestety tandetą i godzinami otwarcia 7-18 nie wygramy z Biedronka czy inna siecia która ma juz wstępna lokalizacje w innej czesci Radzymina.
        Jesli chiałabys o tym porozmawiać moge z chęcia pomoc. smile
        • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 03.04.13, 20:13
          To największy syf. Kupiłem tam ogórki kwaszone, które mogłyby smrodem zabić. Rozumiem, że bywają tak biedni ludzie, że to zjedzą, jeszcze się oblizując. Ale mam nadzieję, że jej nie będzie w centrum Radzymina. Ta sieć jest nieuczciwa w stosunku do pracowników, dostawców, a klientom oferuje najgorszej jakości towar, za niską cenę. Niska cena, za cenę braku płacenia kartą, marnej jakości towarów, ograniczonej oferty - do najbardziej prymitywnych. Żuleria i biedota i tak się będą tam zapatrywać. Sklepiki będą bez szans.
    • radzyminiak2 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 04.04.13, 12:04
      OIRMI domyślam się że jesteś jednym z właścicieli typowego, małego, osiedlowego sklepiku gdzie cukier kosztuje 5zł za kg a wędlina powoli się mumifikuje..... I właśnie z tego powodu robię codziennie zakupy w biedronce choc do żulerii i biedoty nie należę. Propo tych dwóch ostatnich słów bardzo mocno przesadziłeś i uważaj bo życie bywa często bardzo brutalne i z dnia na dzień możesz stac się jednym z nich.... Zresztą słowa typu "...żuleria i biedota robi zakupy w biedronce..." niestety świadczą wyłącznie o tobie, twoim poziomie i pochodzeniu...
      • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 04.04.13, 12:36
        > Propo tych dwóch ostatnich słów bardzo mocno przesadziłeś i
        > uważaj bo życie bywa często bardzo brutalne

Wcale nie przesadziłem. To prostu REAL WORLD - taka jest rzeczywistość i target takiego dyskontu.
        Żeby było jasne jestem tylko klientem, wiec mi nie imputuj.
        Mam nadzieję, że nie będę musiał kiedyś kupować takiego syfu, a małe sklepiki nie padną. Współczuje klientom, że muszą to jeść. Nie boję się jednak nazywać rzeczy po imieniu. Jedna stonka na Radzymin wystarczy. Druga zabije handel w Radzyminie, tym bardziej, że UM podwyzsza podatki i zubaża ludzi. Stonka ruinuje polskich dostawców, pracowników:
        Poczytaj: www.stowarzyszenie-biedronka.pl/
        Ja tobie i obecnym sklepikarzom nie życzę pracy na pampersie w takim miejscu.
        • marta.zbych Re: Nowa Biedronka na Weteranów 04.04.13, 14:15
          Jak małe sklepiki mają konkurować z molochami jak np pomidory w tesco są tańsze niż na giełdzie warzywnej. Lokalni mali przedsiębiorcy nie mają wpływu na ceny hurtowe a nie wiem czy wiecie biedronka i inne typy narzucają sami ceny bo jak nie to nie wezmą tego towaru.
    • radzyminiak2 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 04.04.13, 14:38
      ORIMI możesz miec własne zdanie na ten temat ale nie wyzywaj ludzi od żulerii i biedoty. Człowieku tam przychodzą robic zakupy normalni ludzie, starsi, młodsi, dzieci , całe rodziny, biedniejsi i bogaci i jakim prawem mówisz że to żuleria???!!! Powiem Ci jedno: gdyby ktoś na wejściu do biedronki powiedział do mnie :...jesteś żulem bo robisz tu zakupy... to gośc by zarobił ''solidnego klapsa"
      • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 04.04.13, 15:12
        Nie masz się o co obrażać. Nie bój się prawdy. Żuleria odnajdzie tam najtańsze piwo. Napewno przyjdzie tam, gdzie jest najtańsze. Po prostu tak jest. Żaden klaps tego nie stłumi. Przywędrują i oblepią ten sklep na 100%, jeśli tylko browar będzie tańszy choćby o 50 groszy. Klientami takich dyskontów są głównie ludzie biedni, którym nie jest potrzebna obsługa kart, którzy mają słabo urządzony dom (wielu rzeczy do lepiej urządzonego po prostu tam nie kupisz), niewielkie wymagania żywieniowe, bez zwracania uwagi na markę i jakość. Kryterium głównym jest cena. Ja to nazywam "biedota", a ty możesz nazwać sobie to bardziej eufemistycznie, jeśli Cię to określenie boli, np. "ludzie niezamożni". Nazywanie rzeczy po imieniu nie oznacza braku szacunku dla takich ludzi. Nie zmienia też istoty rzeczy, że targetem są właśnie tacy ludzie. Jeśli się firmie uda skusić bardziej skąpych zamożniejszych klientów, to jest raczej wyjątek, niż reguła.
            • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 04.04.13, 15:56
              Jeszcze ci napiszę, że dowartościowywać się nie potrzebuję, a jedynie napisać, co myślę. A prawdziwość moich słów ocenicie już wkrótce sami. Zobaczycie, czy żuleria przyjdzie z miasta czy nie. Powodzenia "Adamiaki" w dalszym oszukiwaniu się. Napewno Stonka was traktuje jako klientów Premium. Tak, tak. Cieszcie się, że będziecie posługiwaczami portugalskich Panów i wykończycie rodzimych sklepikarzy.
              • turn1 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 04.04.13, 16:56
                Najwięcej żulerii widzę pod małymi radzymińskimi sklepikami. Pod Biedronką jeszcze nie widziałem żula.
                Dla mnie jako klienta liczy się cena i jakość. Ty płacisz za ten samym produkt zamiast 1zł, 2zł, ale możesz się poszczycić że robisz zakupy u rodowitego mieszkańca Radzymina. Masz (+200punktów do zajebistości, -150zł w portfelu) Za ten sam koszyk zakupów zapłacisz 300zł a ja 150zł. I kto tu jest frajerem?
                Jogurt naturalny tej samej firmy w osiedlowym sklepiku w Radzyminie kosztuje 1,99zł, w Biedronce 0,99zł.
                Ostatnio kupiłem świeżą rybę w Radzymińskim małym sklepiku. Zaniosłem z powrotem bo śmierdziała. Więcej nie wrócę. Brak szacunku mam dla handlarza, który sprzedaje klientowi śmierdzącą rybę.
                Dla mnie jako klienta czym więcej sklepów tym lepiej. Zmusi to przedsiębiorców do konkurencyjności, co się przekłada na niższe ceny. W handlu słabsi (drożsi) upadają - podstawy ekonomii.
                Wczoraj poszedłem do jednego z radzymińskich malutkich sklepików kupić proszek do pieczenia. Sprzedawczyni orzekła że nie ma. To nie jest mój problem, a właścicielki, ale ona tego prostego faktu nie zrozumie i dalej będzie sprzedawała ocet i chleb aż wreszcie rynek ją zje i będzie musiała szukać zatrudnienia na kasie w Biedronce.
                Co do Biedronki to 70% asortymentu to dokładnie ci sami producenci co w małych radzymińskich sklepach. Różnica jest tylko w cenie i w świeżości produktów na korzyść Biedronki.
                Znam doskonale rynek spożywczy. Kurczaki do Biedronki dostarcza dokładnie ta sama firma co do dwóch radzymińskich małych mięsnych sklepików które tak zaciekle bronisz.
                Jeśli chodzi o rodzimych sklepikarzy to zamiast płakać niech wezmą się do pracy bo jak na razie w ich własnym mieście pokonuje ich na całej długości "Portugalczyk".
                • nowy_radzymin Re: Nowa Biedronka na Weteranów 04.04.13, 20:21
                  Turn1 - brawo !!! naprawde żałośc mnie bierze kiedy czytam o tym ze w biedronce zakupy robi zuleria bo inni robia je w osiedlowych sklepikach ktore sa na rynku radzyminskim od dziesiecioleci i nie nauczyli sie jeszcze na czym polega handel i jak zmienilo sie podejscie klienta przez ostatnie lata, niestety skonczyly sie bezpowrotnie czasy kiedy to towar kupowalo sie raz w tygodniu w macro i selgosie i oferowało sie to samo w każdym sklpei i jedyna inwencja kierownika , własciciela było dodanie do faktury swojej marży ...a cłakowicie zapomnaino o tym że sklep spozywczy bo o takim tu piszemy musimi miec pomysł na siebie i nie można konkurowac z siecia tymi samymi produktami i wysokimi cenami trzeba zrozumieć że taka biedornka daje dużą szanse rozwoju dla loklalnych sklepików i prawdziwych przedsiebiorców.
                  Pomyślcie prosze ze dyskont spozywczy sciaga klienta z okolicznych miejscowosci takiego klienta który w innym przypadku by tu nie dojechał wystarczy miec w swoim sklpie inny asortyment świeższy, produkty lokalne, wyroby własne wystarczy troche pomyślec i pokombinowac by zobaczyć jak można sobie poradzic. Na zachodzie funkcjonuje to idelanie i wszyscy sa zadowoleni sa duze sklepy spozywcze ktore oferuja podstawowe produkty i loklane małe biznesy rodzinne ktore dopelniaaj oferte " delikatesowa" ...jednak trzeba zmienic postawe i myslenie .. nie wsytarczy miec bylejaki sklpeik osiedlowy z bylejakim towarem otwarty w bylejakich godzinach i robic biznes.
                  ..a swoja droga trzeba byc naprawde zamknietym na rynek by miec sklep w tym miesie juz kilka lat czy kilkadziesiat znac doskonale klienta i jego zapotrzebowanie i bac sie sieci handlowej ...dyskontowej.... pamiętajcie ze w Galeri Radzymin lada dzien też bedzie nowy duzy market spozywczy...
                    • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 11:49
                      krzysztofkaminski1 napisał:
                      > Dla mnie o wiele ciekawiej byłoby, gdyby w Radzyminie powstał MarcPol,
                      > PoloMarket, Lidl czy nawet Kaufland. Wprowadziłoby to większą konkurencyjność
                      > między istniejącą już Biedronką, Tesco, a nowym marketem.

Podobno w Business Park Jezierski ma być Lidl.
                      Czyli akurat w połowie drogi miedzy Tesco a Biedronką.
                • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 04.04.13, 22:25
                  > Co do B. to 70% asortymentu to dokładnie ci sami producenci co w małych
                  > radzymińskich sklepach. Różnica jest tylko w cenie i w świeżości produktów na k
                  > orzyść B.

To nie jest prawda. Dezinformujesz. Prawda jest taka, ze polscy producenci produkują dla Stonki pod markami Stonki, a nie własnymi, żeby nie szkodzić własnej marce np.
                  produktyzbiedronki.blogspot.com/2010/11/kefir-by-tola.html
                  czy Kraina Wędlin:
                  www.bangla.pl/zdjecia-biedronka-kraina-wedlin-paluszki-wyborne-wieprzowe-drobiowo-wieprzowe-up31018-4.htm
                  To oczywiście uważasz, że to samo. Raporty mówią co innego. Dla takich sieci są oddzielne linie produkcyjne, skład, smak itp.
                  www.dzienniklodzki.pl/artykul/483864,zla-jakosc-wedlin-i-konserw-w-tesco-realu-i-biedronce,id,t.html
                  "Niewłaściwą jakość miało 40 procent przetworów mięsnych marki własnej"
                  Ogólnie dostajesz substytut produktu, a nie produkt.
                  . Chcesz to jeść, to jedz, smacznego, ale to nie jest to samo.
                  Ja pozostane w tym swoim "frajerstwie" i daruję sobie te frykasy.

No cóż niektórzy twierdzą, że Skoda to Volswagen, bo ich nie stać na Volswagena itp. itd. To chyba kwestia kompleksów, a nie racjonalnej oceny faktów.

Zwracam ci uwagę, że już jedna Stonka jest w Radzyminie, a ci którym takie produkty odpowiadają mogą tam się zaopatrywać. Nie widzę zatem powodu, żeby w centrum Radzymina aplikować kolejną. Skutki przewiedzieć nie trudno, będą nieodwracalne.

Co do obrony sklepikarzy, wcale ich nie bronię. Po prostu nie lubię Stonki i jej oferty. Nie sądzę żebyś mnie zrozumiał, więc nie będę się więcej rozpisywał.
                  • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 08:32
                    Za jakiś czas, gdy Stonka zeżre już waszych sklepikarzy, to podwyższy ceny, wówczas będziecie mogli dokonać "wyboru" między Stonką a drugim dyskontem.
                    Czy napełniać kabzę Portugalczykom i popierać wyzysk pracujących tam Polaków, czy też napełniać kabzę Brytyjczykom.
                    Polskich sklepów spożywczych skierowanych na ten sam target nie będzie w ogóle.
                    Rozwalicie polski handel, a później jedynymi miejscami pracy w Radzyminie, będzie praca na pampersie w Stonce.Taką przyszłość szykujecie przyszłym pokoleniom i sobie.

Żuleriada:
                    Centrum miasta + tani browar + możliwości pomocy przy pakowaniu do bagażników, wózkowanie, daj Pan 5 zł, itp.
                    Daleko nie mają. Wyżłopią zawartość tych "produktów klasy premium i marki XXX" już na parkingu, w oczekiwaniu na klientów.

Asortyment:
                    Jeśli dostajecie odpady do zjedzenia z linii produkcyjnych, to co się dziwić, że nawet kształt budynku przypomina stodołę ? To metafora tego, jak was traktują, ale nie sądzę żebyście to zrozumieli.

Poczekamy, jak będziecie zadowoleni z dyskontu w centrum Radzymina. Szczególnie ci z was, którzy mieszkają najbliżej. Ci, którzy mieszkają nad Tesco, wiedzą o czym mówię. Będziecie pisma pisali, a oni będą was mieli, tam gdzie mają obecnie.

Powiadam wam, jeszcze Stonka bokiem wam wyfrunie (a jeśli wyfrunie, to przeleci ).
                    • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 11:44
                      marta.zbych napisała:
                      > Tylko ciekawa jestem kto będzie płacił podatki w i tak już biednym i zadłużonym
                      > Radzyminie jak pozamykają się małe sklepy -na pewno nie biedronka

A skąd wiesz czy i jakie podatki płacą małe sklepy?
                      A może cały czas "jadą" na stracie, pracowników zatrudniają na czarno, albo na najniższą krajową resztę płacąc pod stołem?
                      • radz_liberator Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 12:26
                        Twoja wypowiedź to są insynuacje.

Równie dobrze można się zastanawiać, czy nie jesteś złodziejem.

A może ty jesteś manipulantem ? Jednym z tłumików, który tłumi wypowiedzi, szkodzi pluralizmowi. Skąd to wiadomo? To nie Ty walczyłeś małymi sklepami, że ci kart nie obsługują? Ta sieć nie obsługuje ich w ogóle. Byłeś w grupie tłumiącej wypowiedzi liberałów sprzeciwiających się ZTM. Walczyliście z prywaciarzami w transporcie. Załatwiliście transport w Radzyminie nieracjonalnym ZTM-em. Dzisiaj sami uważacie to za opcję dla masochistów, a wszyscy muszą płacić zwiększone podatki żeby spłacać te i inne idiotyzmy. Ludzie wam rachunki powinni wysyłać. Płaćcie sami za ZTM, jak go chcieliście. Zróbcie sobie zrzutkę 2 mln rocznie dla was nic. Teraz się za handel zabieracie? "Pomogliście" autobusiarzom, teraz "pomożecie" sklepikarzom ?
                        • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 13:49
                          Mój drogi Liberatorze (nie wiem od czego wywodzisz swój nick, czy od liberała czy od wyzwoliciela?)
                          zapewne zadowoli Cię odpowiedź że jako nieodrodny spadkobierca Hilarego Minca zamierzam wywołać radzymińską bitwę o handel i w jej wyniku zastąpić radzymińskich sklepikarzy sieciami wielkopowierzchniowymi i dyskonatmi.

Przepraszam, ale prawdy w tym nie będzie za grosz. Potwierdzam że nie odpowiada mi to ze sklepy nie przyjmują kart płatniczych i ten sam zarzut mam do Biedronki. Nawiązując do innych swoich postulatów to Biedronka ma nad małymi sklepikami tą przewagę że czynna jest w godzinach w których przejeżdżam przez Radzymin oraz w soboty i niedziele, czego nie mogę powiedzieć o większości małych sklepików. Patrząc z mojej perspektywy czyli klienta większa konkurencja wśród sklepów jest bardzo dobra. Mam nadzieję że te które powstaną W Jezierski Business Park będą czynne w od rana do wieczora, "w piątek, świątek i niedzielę".

Nie wiem czy wiesz, ale to sklepy są dla klientów a nie klienci dla sklepów. Niestety cześć radzymińskich sklepikarzy wciąż zatrzymała się w czasach gdy było odwrotnie.

A co do zarzynania autobusiarzy, to nigdy nie chciałem ich likwidacji, tylko wymagałem żeby się zorganizowali, stworzyli wspólny rozkład jazdy, przestrzegali go i jeździli regularnie również w innych porach niż godziny szczytu. O wymianie taboru na niepełnoletni już się boję wspominać.
                          A co do bycia zwolennikiem ZTMu, to wolę żeby moje podatki były wydawane na ZTM niż na finansowanie przez gminę dróg, kanalizacji i wodociągów prowadzących do osiedli budowanych przez deweloperów, że nie wspomnę o odkupowaniu od nich wybudowanych dróg.

A co do idiotyzmów to w tej gminie jest ich tak dużo i są tak bezsensowne, że finansowanie ZTMu jest przy nich jednym z niewielu wydatków z których mieszkańcy mają pożytek.
                            • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 09:38
                              Co nazywasz bydlęcymi warunkami? To że nie dla wszystkich są miejsca siedzące?
                              U prywaciarzy w godzinach szczytu też ludzie stoją w przejściu, to też są bydlęce warunki?

Kiedy ostatni raz jechałeś komunikacją miejską w godzinach szczytu w Warszawie?
                              Bo wydaje mi się że jesteś przyspawany do kierownicy.
                                • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 10:13
                                  Zasmucę Cię, ale z autobusów na trasie Warszawa-Radzymin (ZTMu i prywaciarzy) korzystam bardzo rzadko.

Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie, bo widzę że skrót ZTM działa na Ciebie jak płachta na byka, mój post:
                                  A co do zarzynania autobusiarzy, to nigdy nie chciałem ich likwidacji, tylko wymagałem żeby się zorganizowali, stworzyli wspólny rozkład jazdy, przestrzegali go i jeździli regularnie również w innych porach niż godziny szczytu. O wymianie taboru na niepełnoletni już się boję wspominać.
                                  A co do bycia zwolennikiem ZTMu, to wolę żeby moje podatki były wydawane na ZTM niż na finansowanie przez gminę dróg, kanalizacji i wodociągów prowadzących do osiedli budowanych przez deweloperów, że nie wspomnę o odkupowaniu od nich wybudowanych dróg.
                                  A co do idiotyzmów to w tej gminie jest ich tak dużo i są tak bezsensowne, że finansowanie ZTMu jest przy nich jednym z niewielu wydatków z których mieszkańcy mają pożytek.

Napiszę jeszcze raz - Prywatni właściciele autobusów zorganizujcie się, zapewnijcie regularny rozkład jazdy i go przestrzegajcie, wprowadźcie wspólny bilet miesięczny. Przestańcie działać na zasadzie, że "każdy sobie, rzepkę skrobie" a będzie to z korzyścią zarówno dla mieszkańców jak i dla was.
                                  • radzymin_123 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 10:32
                                    Zasmucę Cię, ale z autobusów na trasie Warszawa-Radzymin (ZTMu i prywaciarzy) korzystam bardzo rzadko.

Tym bardziej mi smutno, ze moje pieniadze nie ida na pomoc dla ciebie. Zartowalem.

A co do zarzynania autobusiarzy, to nigdy nie chciałem ich likwidacji

No jasne. Wprowadz jeszcze druga linie ZTM albo pociąg zeby "usprawnic" transport zbiorowy to napewno przetrwaja.

A co do bycia zwolennikiem ZTMu, to wolę żeby moje podatki były wydawane na ZTM
                                    niż na finansowanie przez gminę dróg, kanalizacji i wodociągów prowadzących do
                                    osiedli budowanych przez deweloperów, że nie wspomnę

Tak sie sklada, ze ja nie mieszkam na osiedlu a nie mam wodociagu i chodnika. Za to jezdze po dziurawej jak ser drodze zeby inni mogli sobie podróżować na glonojada.

Prywatni właściciele autobusów zorganizujcie się, zapewnijcie regularny rozkład jazdy i go przestrzegajcie, wprowadźcie wspólny bilet miesięczny

Haha. Obnizcie ceny biletow albo lepiej jezdzijcie za darmo, kupcie lepsze autobusy, kursujcie co 5 min... a wtedy flancowany bedzie zadowolony. Flancowany moze zrob sobie prawko na autobusy i w ramach pomocy prywaciazom zglos sie do darmowej pracy jako kierowca zeby nie upadli.
                                    • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 11:46
                                      radzymin_123 napisała:
                                      > Haha. Obnizcie ceny biletow albo lepiej jezdzijcie za darmo, kupcie lepsze
                                      > autobusy, kursujcie co 5 min... a wtedy flancowany bedzie zadowolony.
                                      > Flancowany moze zrob sobie prawko na autobusy i w ramach pomocy
                                      > prywaciazom zglos sie do darmowej pracy jako kierowca zeby nie upadli.

Moja droga, nigdy nic takiego nie pisałem, więc nie nie odpisuj sama sobie.

Wszystko jedno jak często będą jeździć, byle trzymali się tego rozkładu.
                                      A najważniejsze żeby jakikolwiek rozkład istniał i był opublikowany w innym miejscu niż głowa prywaciarza. Pokaż mi gdzie obecnie można znaleźć rozkład jazdy prywatnych autobusów.
    • radzyminiak2 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 08:39
      OIRMI, słuchaj bo to cos dla Ciebie..... smile Dziś tj 05.04.2013r z samego rana kupiłem w biedronce uchwyt samochodowy na przyssawkę do telefonu komórkowego. Uchwyt to 100% produkt oryginalny NOKIA za cenę w biedronce 49,99zł. Z ciekawości wszedłem na allegro i ten sam uchwyt kosztuje ok 100zł !!! Już nie mówię ile będzie kosztował w jakimś salonie gsm.... Więc gnaj do biedronki puki jeszcze te uchwyty są i wstaw je w swoim sklepiku za 70zł to i tak zarobisz. I chyba nie masz już wątpliwości dlaczego 99% społecznosci robi tam zakupy smile
      • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 08:58
        "
        UCHWYT NOKIA HH-20 + CR-119 5800 5230 ORYGINALNY
        UCHWYT NOKIA HH-20 + CR-119 5800 5230 ORYGINALNY

Marka: Nokia

Uchwyt samochodowy Nokia CR-119, łatwo mocowany do przedniej szyby, zabezpiecza telefon podczas jazdy. Jego poręczna konstrukcja zapewnia...
        22,99 zł"

Jaka sieć, tacy klienci.
        • radzyminiak2 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 12:55
          uchwyt nokia CR-123, CR-123, CR-123 mogę jeszcze raz powtórzyc a te które wymieniłeś to nie mam pojęcia z skąd wziąłeś...???
          biedronka 49.99zł
          allegro ok 100.00zł
          sklep z telef ok120.00zł
          Czytaj ze zrozumieniem.......smile A jako ciekawostkę podam że trzy tyg temu był aparat foto NICON za 450zł (rozszedł się jak świeże bułeczki) gdzie normalna jego cena wynosiła ok 900zł oczywiście na allegro smile nie wspomnę o nawigacji goclever przed świętami w grudniu smile Tak więc ja będę kupował w biedronce a Ty ten sam produkt w excluziw sklepiku i ciesz sie że za to samo dałeś dwa razy więcej (hahahaha)
        • kradzymin Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 14:19
          Oirmi Biedronka to pikuś w porównaniu co nas w handlu czeka. Trzeba starać dostosować się do otaczającej rzeczywistości tak jak większość ludzi lub zmienić profesję jak tego nie ogarniasz i nie nadążasz. Zamiast narzekać i ujadać jak pies trzeba brać się do roboty albo dokształcać się.Jak widać na przykładzie nie tylko Biedronki,Lidla itp.a także Polski Bus na biedzie da się nieżle zarobić co udowadniają właściciele tych firm, nie ujadają na wielkie i tanie hipermarkety a skutecznie prowadzą swoje biznesy.Bierz się do roboty,kombinuj resztki komuny się kończą .
          • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 15:24
            Sztuczny tłok to metoda ściemniania niewidoczna tylko dla ograniczonych, wiec odpisuj pod samym nikiem i pod tematem.

Napisałeś tekst, który jest zbiorem pustych sloganów oderwanych od rzeczywistości. Wydaję Ci się, że wielokrotne powtarzanie kłamstwa powoduje, że staję się ono prawdą. Tak nie jest.

Dla dostawców Stonka to dobry kontrahent, ale żeby zbankrutować:
            www.stowarzyszenie-biedronka.pl/poszkodowani/Biedronka/artkuly/supermarket-na-kredyt.htm
            Dla pracowników to dobry pracodawca, pod warunkiem, że chcą być wyzyskiwani i pracować na pampersach.
            www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Stop-Wyzyskowi-Biedronka/439280996131479
            > resztki komuny się kończą .

Jak widać nie, skoro z takim wysiłkiem próbujesz wcisnąć kit.

Dla Radzyminiaków do dobry dostawca, ale by oddać handel w obce ręce, transferować zyski za granicę. W Radzyminie już przed wojną Polacy byli wypierani przez Żydów z handlu, dzisiaj jest podobnie. To że osoby z takim pochodzeniem głosują za dyskontami mnie nie dziwi. Zapytaj dziadków jeśli jesteś stąd.

Mam nadzieję, że sami mieszkańcy wyproszą tego drapieżnika, ze względu na uciążliwość i lokalizację w Centrum.

Klakieruj dalej, możesz awansujesz ze sługusa na poganiacza.

PS. Ten twój uchwyt do Nokii za 22 zet jest w Internecie. Wpisz w Googla frazy, jakie ci wkleiłem, znajdziesz miejsce i cenę
            • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 15:41
              oirmi napisał:
              > W Radzyminie już przed wojną Polacy byli wypierani przez Żydów z handlu,
              > dzisiaj jest podobnie. To że osoby z takim pochodzeniem głosują
              > za dyskontami mnie nie dziwi. Zapytaj dziadków jeśli jesteś stąd.

Tu Cię boli. big_grin
              Boisz się że ich spadkobiercy przyjdą i upomną się o majątek który zrabowano po tym jak ich dziadków wywieziono do Treblinki?
                  • radzyminiak2 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 18:27
                    oirmi podac Ci coś na talerzu i to przed nos a Ty dalej swoje i dalej niewierzysz... Szkoda czasu na pisanie.... Pozdrawiam i udanych zakupów w osiedlowym sklepikusmile
                    PS.
                    Wracając dziś z Warszawy do Radzymina po prawej stronie na pierwszych światłach w Słupnie znajduje się właśnie taki mały, osiedlowy, regionalny sklepik..... Dokładnie taki jaki tak zacięcie bronisz i kultywujesz. Stoję na światłach i patrzę jak pięciu czerwononosych żulo-meneli wali jakiegoś wstrętnego jabola.... I co powiesz na to ??? Spotkałeś taki widok przy biedronce lub tesco? Nie!!! Następny sklepik po prawej stronie przy drugich światłach w Słupnie - sytuacja analogiczna. Kultowy sklep w Radzyminie przy Konstytucji i traugutta - czerwononose renifery już od 5tej rano trzęsą się i czekają aż pani Zosia otworzy o 6:00 aby walnąc z rana lufę. Moze powiesz że nie mam racji......??? Nie okłamuj sam siebie tylko musisz się przebranżowic i będzie ok smile Proponuję Ci wejśc w branżę motoryzacyjną... Ludzi a więc i aut w Radzyminie przybywa a auta lubia sie psuc więc moze to dobry pomysł...smile
                    • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 19:54
                      Czy czytałeś list stowarzyszenia do Olbrychskiego ?
                      Odsłania czym ta sieć jest w rzeczywistości.

www.stowarzyszenie-biedronka.pl/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,26/Itemid,61/
                      Co Ty na zastrzeżenia byłch pracownikow wobec Stonki ?
                      Chciałbyś byc tak wyzyskiwany ? Popierasz to ?

PS. Na poprawienie humoru:
                      www.youtube.com/watch?v=6CMKIx7n_Qw
                      • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 05.04.13, 20:19
                        Wyzyskiwani przez małe sklepiki, hurtownie, przetwórnie i zakłady produkcyjne nie zakładają stowarzyszeń, bo nie mogą liczyć na wsparcie polityków i mediów.

Zapewniam Cię że są tak samo wyzyskiwani i traktowani jak pracownicy dużych sieci, ale z uwagi na to że nie są to sprawy medialne, a bardzo często lokalnym politykom i mediom zależy na pieniądzach tych wyzyskiwaczy, więc wyzyskiwani nie mają szansy na wsparcie.
                        • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 00:07
                          To wątek o jednej z sieci handlowych i jej sklepie w centrum miasta, a nie o małych sklepikach. Kompletnie nie na temat. Zadałem kilka pytań dotyczących tej sieci, na żadno nie odpowiedziałeś. Za to dostałem, jakieś uogólnienia, niczym nie poparte zarzuty, które jak zwykle mają szkodzić drobnym polskim przedsiębiorcom. Jakbyś nie był taki zafiksowany na tym, to byś zauważył, że JESZCZE są małe sklepy spożywcze czynne do 22,23, obsługujące karty. Czyli takie jak chcesz (albo mówisz, że chcesz).
                          Zamiast próbować ściągać na ślepy tor, lepiej przeczytaj jakie kwoty Stonka wisi swoim pracownikom, ile ma procesów. Czy to faktycznie jest dobry wybór dla Radzymina. Jakie to będzie miało skutki społeczne itp.
                          • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 04:58
                            oirmi napisał:
                            > Czy to faktycznie jest dobry wybór dla Radzymina.
                            > Jakie to będzie miało skutki społeczne itp.

Dla Radzymina czyli dla kogo?
                            Dla klientów zwiększy tylko paletę sklepów w których będzie można robić zakupy, dla budżetu gminy dojdzie kolejny płatnik podatku od nieruchomości, dojdzie kolejny pracodawca czyli szansa że kilka bezrobotnych osób znajdzie pracę. Jak dla mnie same plusy. tongue_out

Przeciwko Lidlowi w JBP też będziesz protestował?
                            • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 08:29
                              Byli pracownicy tych plusów nie dostrzegają. Małe sklepy się pozamykają, ludzi pozwalniają, a garstka dostanie groszową pracę, gdzie będzie wyzyskiwana bez umiaru. Stonka i tak podatków będzie unikać jak ognia. To że dla Ciebie to same plusy, jakoś mnie nie dziwi, dzięki temu uda się rozwalić parę polskich sklepów. To że klient w takim dyskancie nie ma możliwości płacenia kartą, że jest czynny tylko do 21, tym razem nie przeszkadza.
                            • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 10:16
                              Co to za wybór między jedną Stonką a drugą. Przecież jeśli chcesz w niej kupować możesz jeździć do istniejącej. No chyba, że nie masz samochodu, ale zapomniałem, że ten nowy sklep nie jest dla biedoty. Po wprowadzeniu drugiej dostępność jej towarów nie zwiększy się wcale, bo już jest dla ludzi, którzy chcą tam jeździć. Teraz będzie dla ludzi, którzy chcą tam chodzić, będzie skutecznie sekowała polskie sklepy w centrum Radzymina i obniżać ich obrót. W wyniku tego dostępność sklepów spadnie, konkurencja się zmniejszy, a ceny w Stonkach wzrosną. Komfort życia w okolicach spadnie, tak jak w innych miejscach, gdzie ulokowano markety w centrum miast. Ogólnie wszelkie monopole działają na niekorzyść klienta, patrz antyncplus.pl (w tvn tego nie obejrzyjsz, jak I_T_I roluje klientów). Mnie kitu nie wciśniesz. Szkoda twojej energii.
                              • radzymin_123 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 10:39
                                Zamykanie stonek zwiekszy konkurencje.
                                Ciekawa teoria.
                                Szczerze mowiac obrot kogokolwiek czy to stonki czy prywatnego sklepiku malo mnie interesuje.
                                Mnie interesuje zebym mial wybor produktow, ich cen i jakosci. Pozwol, ze sam ocenie co jest dobre dla mnie i mojego zoladka.

Komfort życia w okolicach spadnie, tak jak w innych miejscach, gdzie ulokowano markety w
                                centrum miast

Komfort zycia wlascicieli sklepikow? Nie zauwazylem, zeby moj komfort zycia spadl po wprowadzeniu stonek w radzyminie. No ale ja plebs jestem i duzo do zycia nie potrzebuje.
                                • oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 10:57
                                  Nikt nie nawołuje do zamykania, tylko do nie otwierania kolejnych w centrach miast. Rozumiesz doskonale, ale celowo przeinaczasz. Już masz ten wybór, jak ci napisałem wyżej. Nikt ci go nie zabiera, nie zabieraj innym wyboru czego innego poprzez doprawadzenie do upadku konkurencji dumpingowymi cenami.
                                  A co do komfortu, to jest oczywiste, pogadaj z ludźmi, którzy mieszkają nad T. w Radz, albo z innymi, którzy mieszkają przy marketach. Sami sobie strzelacie gola, a paru manipulantów śpiewa durną piosenkę, "Nic się nie stałooo". Wy tak sami, czy ktoś wam za to płaci ?

• oirmi Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 11:47
                                      Kolejna insynuacja. Mam ich kilka po drodze. Rozmowa z Tobą nie ma sensu. Biednyś boś głupi, głupiś boś biedny. Zobaczymy jak Radzymin na tym wyjdzie wkrótce. Wtedy okaże się kto miał rację. Wciskaj kit dalej, naiwnych cała masa, może dadzą się nabrać, na mnie nie licz.

PS. Używasz tych samych słów pisząc pod różnymi nickami smile
                                      • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 12:00
                                        oirmi napisał:
                                        > Kolejna insynuacja. Mam ich kilka po drodze. Rozmowa z Tobą nie ma sensu.
                                        > Biednyś boś głupi, głupiś boś biedny. Zobaczymy jak Radzymin na tym wyjdzie
                                        > wkrótce. Wtedy okaże się kto miał rację. Wciskaj kit dalej, naiwnych cała masa,
                                        > może dadzą się nabrać, na mnie nie licz.
                                        >
                                        > PS. Używasz tych samych słów pisząc pod różnymi nickami smile

Znów piszesz niezrozumiale. Kogo lub co rozumiesz pod pojęciem "Radzymin"? Klientów sklepów czy właścicieli prywatnych sklepików? A może włodarzy miasta?
                                        Odpowiedz choć raz na pytania. Bardzo proszę.

Zmartwię Cię, używam tylko jednego nicku. Wystarczy uważnie przeczytać cały ten wątek. tongue_out

Dodam jeszcze jedno, w moim "osiedlowym" sklepiku są tylko takie towary lub produkty, które lubi lub używa właścicielka sklepu. Jeśli nie smakują Jej jakieś lody, to ich nie zamówi, jeśli nie używa jakiegoś majonezu, to go u Niej nie dostaniesz. I tak ze wszystkimi innymi rzeczami, może za wyjątkiem piwa. wink Tak ma wyglądać handel?
                                      • radzymin_123 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 12:07
                                        Zobaczymy jak Radzymin na tym wyjdzie wkrótce. Wtedy okaże się kto miał rację.

Mozliwe. Nie wiem jak bedzie panie inzynierze spoleczny.
                                        Ale to ludzie beda miec do siebie pretensje ze tam kupowali. Jakby nie kupowali to by sie nie budowaly stonki.
                                      • melog23 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 10.04.13, 19:47
                                        Hmmm…
                                        Wydaje mi się, że samo istnienie takich sklepów w naszym mieście nie jest złe…. i pewnie tutaj za samo to stwierdzenie zostanę zaraz wbity na pal. Osobiście chciałbym, żeby miast 2 Stonki pojawił się Lidl, którego dużą część produktów wysoko cenię.
                                        Osoby inteligentne wiedzą od dawna, że w takim sklepie można kupić dobre i złe produkty, tym samym droższe i tańsze. Nikt niczego nam nie da przecież za darmo. Idę tam, bo godzę się na warunki jakie oferują. Zgodzę się, że nadal spora część społeczeństwa nie wykazuje się tą wiedzą i idą tam jako naiwni kupujący – ale tych jest coraz mniej co przedkłada się na jakość oferowanych przez te sieci produktów, biorąc pod uwagę okres czasu liczony od kiedy powstawały pierwsze molochy.
                                        Oczywiście, że zabija to lokalny handel, a jakże. Sam prowadzę jakąś tam działalność i z roku na rok muszę się mierzyć z coraz większą konkurencją i co płaczę? Nie, akurat z tego powodu nie zalewam się łzami, tylko myślę jak mogę być jeszcze bardziej konkurencyjny… ale wielu osobom, zmanieryzowanym, do głowy nawet nie przychodzi, żeby coś więcej z siebie dać, poszukać wyjścia z takiej sytuacji etc. Itp. Inwestując w inny asortyment, handel,usługi…..
                                        Sam pamiętam, jak za dzieciaka sobota była dniem w którym robiło się zakupy. Wsiadało się na rower z koszem i po kolei w kolejkach stało się pod rząd w kilku lokalnych sklepach. Mi to odpowiadało i jak mogę nadal to robię. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że na przestrzeni 20 lat jakość [ w szerokim znaczeniu ]owych sklepów spadła, ceny wzrosły. Mógłbym powiedzieć to o słabych czasach pewnej piekarni, o kilku sklepach z wędlinami itp…
                                        Co do właścicieli małych sklepów i dużych…. łączy ich jedno… każdy chce być milionerem i każdemu wolno. O zatrudnieniu w molochach każdy wie z mediów itp. A ja akurat mógłbym powiedzieć jak traktowało się i nadal traktuje pracowników w małych sklepikach „lokalnych”, gdzie jak będziesz fikał „to 100 innych stoi i czeka na twoją posadę” .
                                        Wygrywają ci, którzy w Radzyminie mają swoje lokale i właśnie Ci dadzą radę. Ci co muszą wynajmować lokale, niestety nie, bo lokalni multiposiadacze nieruchomości pod wynajem też chcą być milionerami…i co nie mogą być? Ich też można by dopisać do Portugalca czy innego Izraelity.
                                        Nie pamiętasz jak przecież NASI mistrzowie milionerzy truli nas solą, zgniłym mięsem itp… czy tylko dlatego, że nie mogli wytrzymać konkurencji …nie! Dlatego, że stare komuchy… przecież „Nasi” …siedzące od lat na intratnych posadkach na to wszystko pozwalają!!! I NASI I LOKALNI I CI NA WIEJSKIEJ.
                                        Prawda jest jedna drogi Oirmi, kieruje nami zawiść wywołana głównie przez lata zaborów i okupacji, gdzie Polacy zostali pozbawieni poczucia solidarności. Hasło Bóg, Honor, Ojczyzna jest teraz pustym frazesem, wyśmiewanym, dopisywanym teraz do ideologii faszystowskiej. I wiem tylko jedno - nasi politycy umiejętnie wykorzystują panujące u nas podziały: żul, biedota, bogacze, słoiki, wieśniak i miastowy Pan i wiele innych. Wiadomo także, że doprowadzenie nas do permanentnej biedy będzie nas dalej utrzymywało w takich podziałach.
                                  • flancowany Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 11:39
                                    Hola, hola. A co za różnica czy sklep będzie w centrum czy na obrzeżach? Zawsze ktoś będzie koło niego mieszkał i będzie mu to przeszkadzało, bez względu na to czy to będzie Tesco w nowym budynku czy spożywczak na rogu Konstytucji 3 Maja i Traugutta. Zawsze ktoś będzie niezadowolony, "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził". wink
                                    • eugeniusz70 Re: Nowa Biedronka na Weteranów 06.04.13, 23:22
                                      radzyminiak2 - super gościu jesteś i mądrze się wypowiadasz. Oirimi - twoje podejście do życia, tok rozumowania, fałszywa obiektywność, obrażanie biednych i wrogie podejście do biednych itp. - skłania mnie tylko do jednego! Życzę ci z całego serca szczerze aby zabrakło ci funduszy na zwykły chleb i smalec nawet z Biedronki. Krytykujesz wszystko i wszystkich a przecież inne tzw.markety np.real itp. to to samo!!!
      • rypioze Re: Nowa Biedronka na Weteranów 07.04.13, 15:59
        A to sobie dziewczęta i chłopcy poużywali na temat handlu.Ja wolę Biedronkę,bo duża powierzchnia i okazyjnie można też kupić coś przemysłowego.Moja żona lubi,mimo tłoku Tesco.Jajka kupujemy na targu od starszego pana z żółtym samochodem.Czosnek,fasolkę i wspaniałe orzechy włoskie,kupujemy też na targu u przystojnego pana,który tylko tym handluje.Jeśli żona chce być wspaniale i fachowo obsłużona,idzie do sklepiku na rogu 3 Maja i Traugutta.Najlepsze wędliny są w dużej Panoramie.Artykuły piśmienne u miłej pani na Rynku.Jeśli chcemy coś ekstra,to jedziemy do Piotra i Pawła.Większe zakupy w Makro.Zdjęcia u Pana Wilkowskiego.Właściwie to powinienem wymienić większość małych sklepików,bo wszędzie jest miła obsługa.Jestem napływowy,więc nie mam żadnych znajomości,wręcz przeciwnie,wszyscy wiedzą,że jestem obcy a nie spotkałem się NIGDY z jakąkolwiek niechęcią.
        • nowy_radzymin Re: Nowa Biedronka na Weteranów 07.04.13, 22:07
          No cóż.... można lubić Biedronke lub jej nie lubić mozna robić zakupy w lokalnych sklepach ( z poprzedniej epoki) , kazdy ma wolny wybór powtórze jeszcze raz że Biedronka nie jest dla żadnego sklepu konkurencja bo rynek jest tak duży i jest tyle artykułów mozłiwosci ze w ramach jednej brańzy moga istniec koło siebie rózne sklepy a zalezy to tylko od inwencji i pomysłowości własciciela sklepusmile)
          dodam tylko że kolejnym marketem w Radzyminie bedzie LIDL smile
    • mickeymic Re: Nowa Biedronka na Weteranów 08.04.13, 20:12
      Raz byłem. Żona mi dała kartkę z listą. Nic z tej listy nie było. Nie wiedziałem, co mam kupić, bo tam same zamienniki. Chodziłem od półki do półki. Płynu do mycia drewna po prostu nie było, tylko do paneli laminowanych. Musiałem iść do innego sklepu dokupować. Straciłem tylko czas. W ogóle nie rozumiem waszych zachwytów. Nie znajdują one pokrycia w opiniach klientów tej sieci
      www.bangla.pl/opinie/p13460/biedronka-biedronka-siec-sklepow-dyskontowych
      • kchacinski Re: Nowa Biedronka na Weteranów 10.04.13, 10:54
        Po 1 Biedronka nie jest tanim sklepem (tzn. na tle Radzymina jest tani) ale istnieją tańsze, co potwierdzają badania.
        Po 2 Biedronka jest dyskontem, a dyskonty ze swej definicji są specyficzne, często towar eksponowany jest na paletach, wybór jest ograniczony. Targetem są towary tańsze. Szukanie kawioru w Biedronce mija się z celem. Tu definicja pl.wikipedia.org/wiki/Dyskont
        Po 3 wreszcie dyskonty są sklepami przede wszystkim spożywczymi - brak płynu do mycia parkietu jest conajmniej dziwny. A dywany mieli?

Na szczęście nie przymusu robienia zakupów w określonych sklepach, wiec każdy pójdzie tam gdzie mu wygodniej
        • mickeymic Re: Nowa Biedronka na Weteranów 10.04.13, 13:01
          AD3:

To są środki czystości, a nie dywany.
          W każdym innym markecie kupisz to bez problemu, nawet w Tesco w Radzyminie. Nawet w małych sklepach jest to dostępne (w takim kupiłem). Nie przyszedłem po Jumbojeta.

AD1 i AD2:

W tym wątku wyczytałem, że:

"tzw.markety np.real itp. to to samo"

"Co do Biedronki to 70% asortymentu to dokładnie ci sami producenci co w małych radzymińskich sklepach. Różnica jest tylko w cenie i w świeżości produktów na korzyść Biedronki"

jeśli tak, to należy wymagać od tej sieci tego samego, co w Real, Carrefur itp., czyli m.in. możliwości kupowania dokładnie tych samych marek produktów i możliwości porównania ich cen. Jeśli tak nie jest, to należy o tym informować jasno i stwierdzić, że nie jest to prawdą.
          • malgosnica Re: Nowa Biedronka na Weteranów 08.09.13, 21:58
            Witam wszystkich udzielających się

Na początku chciałabym pochwalić Was za to, że macie i bronicie własnego zdania. Tego typu zjawisko niestety zanika. Dyskusja między Wami była bardzo ciekawa i chętnie przeczytałam wszystkie wpisy.

Mieszkam w odległości ok 500m od nowej Biedronki. Okolica to trochę zadupie, koniec miasta a początek wsi Radzymin. Ptaszki śpiewają, kwiatki w ogródku i takie tam. Do tej pory był tam zakład mięsny, który na szczęście zniknął. Szkoda, że nie było lepszego pomysłu na zagospodarowanie tak dobrej lokalizacji. Zgodzę się z niektórymi osobami, że druga Biedronka nie jest aż tak niezbędna. Przykry zapach odpadków ze świń zastąpi ryk dostawczaków z towarem. Mniejsze lub większe zło.

Osobiście nic nie mam do supermarketów czy większych sklepów. Zdarza mi się robić zakupy w takich miejscach (w Biedronce robiłam raz, nie odnajduję się w układzie i asortymencie). Przez lata upodobałam sobie sklepy, w których kupuję konkretne produkty, na targ chodzę regularnie mimo nie tak niskich cen.

Szkoda tylko, że z tego typu działalnością gmina pozwoliła wejść na tak spokojną część miasta. Na horyzoncie pojawiła się szansa na zbudowanie czegoś, co nie jest parkingiem, blokiem lub sklepem. Oceniam to słabo, a nawet źle, bo ten jeden oddany palec zabierze w tym miejscu całe ręce. Jest kilka działeczek w okolicy, na których zamiast domów jednorodzinnych wyrośnie podobne dziadostwo. A przecież to okolica typowo mieszkaniowa.

Mnie i innych nikt o zdanie nie pytał, czy ta Biedronka nr 2 powinna tam powstać. Mało kogo to interesuje NIESTETY. Zakupy będę robić jak do tej pory w moich ulubionych miejscach.
            OSOBIŚCIE JESTEM NA NIE
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka