Dodaj do ulubionych

Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku

11.06.09, 13:58
Na fragmencie Norwida pomiędzy Grunwaldzką a Pomnikową ktoś ukradł nowe znaki. Na Pomnikowej znak "Zakaz skrętu w prawo" został przekrzywiony o 180* A dopiero wczoraj to założyli.
Obserwuj wątek
    • zuldi Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 11.06.09, 17:50
      Nie pochwalam kradzieży, ale ta organizacja ruchu, polegająca na wyznaczeniu
      dwóch równoległych dróg jako jednokierunkowe w tę samą stronę, to jakiś absurd.
      Aktualnie nie sposób dostać się na Pomnikową, z ulicy Jutrzenki i innych jej
      towarzyszących po tej stronie Zakonu Franciszkanek, bez wyjeżdżania na
      Piłsudskiego. Jak wiemy prawo o ruchu drogowym dotyczy również rowerzystów, a
      jazda rowerem al. Piłsudskiego to samobójstwo. Ze względu na szkołę podstawową
      przy ul. Pomnikowej uważam to wręcz za skandal.
        • zuldi Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 11.06.09, 19:24
          Jazda na rowerze po chodniku jest zabroniona, a na końcu ul. Jutrzenki jest
          faktycznie ul. Karłowicza, jednak jest ona w fatalnym stanie i tak wąska, że
          zrobienie jej ulicą jednokierunkową (oczywiście w kierunku od Pomnikowej ;-) )
          miało by faktyczne uzasadnienie - nie sposób się na niej minąć.
          pozdrawiam
                • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 12.06.09, 23:36
                  I znowu kolesiostwo.....znajomości itd..Ktoś sobie załatwił,żeby mu
                  się nie plątały samochody pod oknami...!,,,,Ulice powinny być
                  dostępne dla każdego! Z jakiej racji tworzy się oazy spokoju i bez
                  ruchu samochodawego....Prywatne folwarki jak ta lala !
                  Poza tym oczywiście na wiele inwestycji w kasie urzędu kasy nie
                  ma...ale na plan nowych rozwiązń ruchu drogowego to oczywiście są
                  Draństwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                        • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 13.06.09, 07:49
                          Przepraszam bardzo...to może tak pozamylac wszystkie ulice
                          bo ...ruch się zwiększył,...taaaakie czasy!!!!!!...za działki urząd
                          zgarnia kasę .....ale jak ruch samochodowy sie zwieksza w związku z
                          tym ze coraz wiecej ludzi wprowadza się do Marek...to już nie jest
                          dobrze i każdy kto jest u żłoba tak kombinuje zeby jemu było lepiej
                          i jego komfort zycia się nie zmienił???
                          DRAŃSTWO !!!!!
                            • kasia_de Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 13.06.09, 11:51
                              czy jazda Piłsudskiego jest obowiązkowa? w przepisach tak jest? w
                              kodeksie drogowym czy w innych?

Chyba jak człowiek wprowadza się do mieszkania/domu (tudzież kupuje
                              działkę) w mieście to jakiegoś ruchu samochodowego się spodziewa,
                              tak? ja rozumiem, że kierowcy omijający korki i jeżdżący bocznymi
                              uliczkami to problem dla mieszkańców, ale co z tzw. ruchem lokalnym?

Woziłam sobie spokojnie dziecko do przedszkola na Jutrzenki
                              korzystając z tych ulic a teraz muszę jeździć Piłsudskiego.

Może szanowni urzędnicy daliby więcej z siebie w kierunku budowy
                              obwodnicy i odciążeniu Piłsudskiego a nie stosowali półśrodków w
                              postaci utrudniania życia mieszkańcom.

Dodam, ze jestem tu zameldowana, jeśli to kogoś interesuje :-P
                            • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 13.06.09, 11:56
                              A proszę sobie wyobrazić,że przejazd obecnymi deptakami
                              przydomowymi, (kiedyś ulicami)to wcale nie skrót , tylko normalna
                              droga do pracy dla wielu mieszakańców Marek. Z jakiej racji mamy
                              nakładać drogi i jeżdzić dookoła ....A zapomniałam dla wygody
                              mieszkających tam ludzi.,często podstarzałych ludków,którzy siedzą w
                              domu i nic im sie nie podoba.ooi tylko kombinują (szybciej -jak mają
                              na ulicy radnego) jak by tu zrobić sobie dobrze..kosztem innych !.
                        • szybki89 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 13.06.09, 08:37
                          Na ww. ulicach nie mieszka żaden radny (za to kilku kandydatów z
                          2006). Inicjatywa tego pomysłu wyszła od jednego z wydziałów UM, ale
                          to chyba nie w ten sposób, że urzędnik sam z siebie taki pomysł dał,
                          tylko były jakieś skargi ludzi (chodziło, chyba o zastawione ulice).
                          Z tego co wiem to już doszli do wniosku, że pomysł, przyniósł więcej
                          szkody niż pożytku.

Co do wprowadzania się ludzi -> pewnie na 10 osób, które się
                          wprowadza 5 się melduje. Czyli połowa dla miasta nie istnieje. Sam
                          widziałem, jak mieszkanka ulicy, na której nikt nie mieszka(!!),
                          miała ogromne pretensje do RM za to, że tam asfaltu i mediów nie ma.
                          Krzyczała, krzyczała (i muszę powiedzieć,że nawet anonimy na naszym
                          forum, często się tak nie odzywają), aż, któryś z radnych mądrze
                          spytał "od jakiego czasu jest Pani zameldowana, bo może zbyt krótko,
                          żebyśmy mieli czas coś dla Pani zrobić". "Nie jestem i nie będę w
                          tej dziurze". Trochę trwało, zanim zrozumiała, że Radni rozmawiają
                          z "duchem". Jestemzmarek ostatnio o meldowaniu pisał. Bez meldunku
                          miasto nie może za wiele dla nas zrobić.
                          • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 13.06.09, 12:05
                            ..zaraz,,,,zaraz...od kiedy istnieje obowiązek meldowania się? mogę
                            mieć 10 domów .,..za które płace podatki.. i melduje się gdzie chce.
                            A zakichanym obowiązkiem UM,,.jest praocować dla dobra wszystkich
                            mieszkańców ,płacących podatki ..A nie dla tych którzy mają wicej
                            znajomości
                            Przeciez do diabła,,,,decyzje um marki powinny miec jakis sens ..i
                            byc podejmowane dla dobra ogólnego a nie dla wąskiej grupy
                            kolesiów...Jak bowiem wytłumaczyć fakt ,że odcina się tak wiele
                            ulic....z ruchu,,Ponadto trzeba pamiętać.że na Pomnikowej jest
                            szkoła ,dojazd do niej jest tez utrudniony, w godzinach
                            szczytu,trzeba z niektórych miejsc Marek wyjeżdzać, 20 minut-30
                            minut by dotrzec do szkoły od strony Piłsudskiego. Ponadto jak juz
                            wspominałam..taka zmiana organizacji ruchu słono kosztuje..
                            • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 13.06.09, 12:09
                              Ponadto ..przewiduje,którędy "pójdzie" sktót. Kierowcy,żeby jednak
                              nie pchać się przez Piłsudskiego znajdą kolejny objazd..Tylko uwaga
                              w tamtych okolicach tez mieszka radny,.,,Obawiam się zamkna kolejne
                              ulice...AHa.....chyba już czas zgłosić nie tylko Pocztę w Markach do
                              programu "TVN Warszawa" ale również ciekawe rozwiązanie "drogowe" w
                              Markach..NIech pośmieje sie cała Poska a ja bym z ciekawości
                              obejrzała jak tłumaczy sie Burmistrzunio z takich decyzji
                              • kasia_k29 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 13.06.09, 21:14
                                Mieszkam na ul.Chocimskiej, gdzie rano jest korek, bo kierowcy robią sobie
                                objazd ul. Piłsudskiego. Jest to ulica, którą dzieci chodzą do szkoły. Niedawno
                                kierowca potrącił dziecko lusterkiem i nawet się nie zatrzymał sprawdzić czy nic
                                mu się nie stało. Nie jestem staruszką jak pisze Markowianka, mam małe dzieci,
                                których boję się wypuścić poza posesję. Jako kierowca wolałabym chodniki o które
                                starali się mieszkańcy.
                                • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 14.06.09, 14:13
                                  Wypadki zdarzały się,zdarzają i będą się zdarzać.,.,ale to nie powód
                                  by zamykać ulice dla widzimisie mieszkańców.....jesli narzekamy na
                                  ruch to może trzeba przeprowadzić się do puszczy,głuszy czy innej
                                  dziczy.
                                  Proponuje zamknąc dla ruchu całkowicie i Pomnikową..bo przeciez tam
                                  chodzą dzieci do szkoły a samochody sobie tez jezdzą !!!!!!!!!!
                                  O jakich chodnikach Pani pisze??????!!!!!!! Niektórzy nie mogą
                                  doczekać się nie tylko aswaltu na swojej ulicy brnąć po pachy w
                                  błocie ale także latarń..pewnie dlatego,że nie dorobili się radnego
                                  w okolicy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                    • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 14.06.09, 17:55
                                      cZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM kasiak!!! !!!!! narzekasz na to ze (o
                                      biedna) nie masz chodnika (chyba się popłaczę ze
                                      wzruszenia).,,,podczas gdy w Markach wiele jest ulic gdzie nie ma
                                      asfaltu na ulicach i brak jest latarni..powód...? Oczywiscie brak
                                      kasy, która jest zgrabnie wydawana na bzdurne pomysły typu nowa
                                      organizacja ruchu
                                        • szybki89 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 14.06.09, 19:46
                                          kasia_k29 - rozsądne posty:) a coraz trudniej o takie na tym forum:)

a tak ku uzupełnieniu radny nie mieszka (o znajomych nie jestem w
                                          stanie nic powiedzieć), znajomości nie wiele pomagają, a kasa na
                                          zmianę organizacji ruchy nie starczyłaby na wylanie nawet metra
                                          asfaltu. Po prostu nie trafiony pomysł, z którego mam nadzieje, że
                                          szybko zrezygnują.

A wogóle proponuje w jakiś sposób zapoznać się z budżetem miasta
                                          (pewnie jest na BIPie), i wogóle ze sposobem jego konstruowania i
                                          zarządzania miastem (lub czymkolwiek). Plany inwestycyjne robione są
                                          na parę lat w przód i choćby nie wiem jakbardzo byśmy chcieli i
                                          uważali, że akurat na naszej ulicy asfalt jest konieczny to nie
                                          przeskoczymy pewnych rzeczy. Wiem po swoim regionie - o asfalt na
                                          naszej ulicy (obecnie całkiem sporej w mareckiej skali) walczyliśmy
                                          ponad 10 lat. A jeśli nie chce nam się/nie możemy zapoznać sie z
                                          projetkem budżetu to wykażmy przynajmniej zrozumienie bo sami jak
                                          budowaliśmy dom to nie polegało to na polepieniu cegieł tylko
                                          wcześniej uzyskaliśmy sporo pięczątek, kredytów, umów etc. niestety
                                          nic w tym państwie nie dzieje się od ręki - od rozpisania przetargu
                                          do rozpoczęcia wylewania asfaltu może minąć i pół roku, a nawet rok
                                          albo i nigdy nie dojdzie do skutku jak będą prostesty. A samo
                                          wylanie asfaltu na odcinku 1000 m trwało ze 4 godziny u mnie na
                                          ulicy (z tym, że później poszła jeszcze jedna warstwa i jakieś prace
                                          wykończeniowe).
                                          • kasia_de Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 14.06.09, 20:54
                                            wątek poszedł w innym kierunku, ale może coś na ten temat napiszę.

Na mojej ulicy niedawno zaczęło się coś dziać. Przyjechał walec,
                                            wysypano "coś" i uklepano. Super, pomyśleliśmy, ale do czasu. Do
                                            pierwszego deszczu. To "coś" to była jakby sproszkowana glina.

Obecie, po deszczach, mam od ponad 3 tygodni glinę po kolana,
                                            samochodem się zakopalam ze 2 razy, dziecko buty zgubiło.

Poszłam do UM, dowiedzialam się, że to "coś" to wysokiej jakości
                                            pospółka (haha, jasne) i na to będzie jeszcze mielony asfalt. Ale
                                            nie wiadomo kiedy, bo pospieszyli się z tą pospółką i teraz muszą
                                            czekać aż deszcze przestaną padać...

Pytanie - kto zapłaci za zmarnowany materiał? (mam na myśli tę
                                            pseudo-pospółkę), czas pracy sprzętu (najpierw to położyli, potem po
                                            deszczu przyjechali poprawiać, teraz pewnie trzeba będzie to zebrać
                                            i nawieźć jeszcze raz)?

Po co było rozgrzebywać robotę nie wiedząc kiedy się ją skończy? od
                                            wysypania tej pospółki do pierwszego deszczu minęo kila dni, nie
                                            można było tak się zorganizować żeby jednego dnia wysypać, uwałować
                                            i położyć ten asfalt????

Czy ktoś rozliczaq urzedników za niegospodarność?
                                            • szybki89 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 14.06.09, 22:05
                                              taką samą uzyskał ojciec odpowiedź gdy poszedł interweniować w
                                              sprawie, bodajże Sobieskiego (prostopadła do Granicznej).

mam nadzieje, że szybko zaradzą z tą wysoką jakościowo pospółką, bo
                                              w czasie deszczu ciężko tam przejechać - przejść niewykonalne.
    • mlody_mich Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 00:24
      Gratuluję inicjatywy!!! Szkoda tylko, że tak idiotycznej! Widać kolejny dowód na to, że "Polak potrafi"... niestety nie dotyczy to rozsądnego myślenia. "Bo u Nasz na ulicy ma być spokój!!!" niech się inni martwią... W każdym razie wszystkich niecierpliwych zapraszamy do mareckiego lasu na offroad - zawsze jakaś droga się znajdzie, nie koniecznie przejezdna, ale teraz w czasie gdy co 3 samochód to terenówka wreszcie do czegoś się przyda! (a przy okazji trochę śmieci można wywalić za okno - przecież to tylko las...) Na razie to tyle bo muszę się uspokoić...
      • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 07:22
        hmmm...obawiam się ,że może Ci sie nie udac tak szybko ;)))
        Z zadowoleniem zaobserwowałam zwyczaj jeżdżenia po staremu
        Popieram inicjatywę jeżdzenia po staremu, nie zważając na bzdurne
        rozwiązania ! .Sama z chęcią puszczam jadące samochody "pod prąd"
        Brawo!
        O tych co to wielbią spokój pomino wszystko ,mając na dodatek
        znajomości w Urzędzie Miasta juz pisałam
        • crusier Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 15:29
          Teraz zrobili tak, że Chocimska od Grunwaldzkiej do Pomnikowej jest
          dwukierunkowa, dalej jednokierunkowa w kierunku Strugi a odcinek Norwida od
          Pomnikowej do Kasztanowej jednokierunkowy w kierunku Warszawy. A reszta ulic to
          nie wiem, bo nie widziałem. Powinni wstawić znak "Zakaz ruchu" na Chocimskiej z
          dopiskiem "Nie dotyczy ruchu lokalnego" i byłby spokój! A tak to będą znowu
          jeździć do Warszawy tędy -.-
          • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 19:41
            Bingo ! tylko tym matołom nie chciało sie pomyslec,zeby zrobic cos
            porządnie..pogłowkowali i wymyslili..jedno rozwiązanie gorsze od
            drugiego.
            Dawno tamtędy nie jechałam ;). Ale z przyjemnością sprawdzę-
            przejeżdzajac się ( wbrew zakazom ) po prywatnych folwarkach
            (czyt.ulicach) mieszkańców chocimskiej i okolic
            Pomysł z ruchem lokalnym jest OK
            • elf831 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 20:42
              Ja dodam natomiast że niektórzy radni wzieli sprawę we własne ręce i zbierają
              podpisy mieszkańców pod wnioskiem o zniesienie reorganizacji ruchu na
              Chocimskiej i Pieniążka. Pod wnioskiem można się podpisać w sklepie
              spożywczym na rogu Jutrzenki i Pieniążka.

Myślę że jeżeli osób za zniesieniem nowej organizacji ruchu będzie więcej niż za
              jej wprowadzeniem to da się coś zmienić.

Pozdrawiam
              • crusier Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 21:02
                "Myślę że jeżeli osób za zniesieniem nowej organizacji ruchu będzie więcej niż za
                jej wprowadzeniem to da się coś zmienić.
                "
                To ja chcę się podpisać za wprowadzeniem ;P Tylko gdzie? W tym samym miejscu? Ale co to mi da, jak na odcinku na którym ja mieszkam już, to zniesiono (niestety) ;/
                • alex-en Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 21:39
                  I ja jestem "ZA" !
                  Już za rok wybory do Rady Miasta. Wiec Ci, ktorzy tak bardzo
                  krytykują decyzję o zmianie organizacji ruchu będą mieli okazję
                  wystartować w nich z hasłem przywrócenia poprzednich rozwiązań. Jak
                  uzyskają mandat, to może przekonają innych radnych do swoich racji.
                  Ale przedtem niech dowiedzą się jaki jest związkiem pomiędzy
                  zameldowaniem w Markach a płaceniem własnych podatków i ich udziałem
                  we wpływach do budżetu miasta, w którym sie mieszka.
                  Alex
              • r.oro Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 21:20
                Jeżeli zatraciliście dla własnej wygody sens nowej organizacji
                ruchu fundując mieszkańcom chocimskiej PIŁSUDSKIEGO BIS gratuluję
                egoizmu. A najlepszym lekarstwem na egoizm jest dyskretnie rozłożony
                drobno pocięty drut kolczasty. Najbliższy serwis ogumienia jest na
                Pomnikowej ( dawnej czerwonce jak ktoś pamięta)
                • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 21:40
                  Hmm....a co jest najlepszym lekarstwem na egoizm bis ???......druty
                  na ulicy,,,,,kamienie nocą w oknach?..a gdzie jest najbliższy
                  szklarz?...tylko do czego to doprowadzi?
                  Ulice powinne byc otwarte dla ruchu , bo taka jest ich rola i basta!

ps...lecę w podskokach podpisac sie pod petycją, zgarne po drodze
                  całą rodzinę łącznie z małoletnimi,,,oraz wszystkich sąsiadów
                  • r.oro Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 22:19
                    Z ubolewaniem stwierdzam iż jest to jedyny skuteczny sposób obrony ,
                    jak słusznie zauwazyłaś markowianko wypadki się zdarzają - cóż
                    wypadkiludzka rzecz a jeżdzić trzeba nawet jak się kogoś zawadzi - a
                    po co tam chodził:). Powtarzam jeszcze raz - jeśli energię która
                    została zużyta na wzajemne złosliwości przetworzyć na działania na
                    rzecz obwodnicy nasza dyskusja zatraciłaby sens. Kluczem problemu
                    jezt ul Piłsudskiego. Zwróćcie uwagę że mieszkańcy Augustowa czy
                    Sochaczewa przez który przejeżdża przybliżonaa liczba pojazdów
                    zamiast skakać sobie do oczu potrafili zorganizować protesty przy
                    udziale mediów. Zamiast uskarżać się na takie czy inne działania
                    burmistrza spróbujmy przy udziale mediów "przyspieszyć" obwodnicę bo
                    jak zrealizują węzeł drewnica bez obwodnicy dopiero zacznie sie
                    cyrk a na Norwida, Chocimskiej i Pieniązka pokażą się ciut większe
                    pojazdy - a rodzinę łącznie z małoletnimi proponuję wykorzystać do
                    uprzątania tejże ulicy z potłuczonych butelek rodem z osiedla oraz
                    elementów o ktorych wspominałem .Życzę owocnego działania
                    • oszczepnikos Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 22:47
                      Faktycznie obwodnica jest jedynym sensownym rozwiązaniem problemu.
                      Według GDDKiA będziemy na nią czekać aż do 2013 - 4 lata (będę już
                      zupełnie siwy), oczywiście przy założeniu, że wszysko dobrze
                      pójdzie... Czy da się przyspieszyć jej realizację? Raczej nie ale
                      warto sprwdzić.

Jeżeli ktoś jakimś cudem jeszcze nie wie jak się sprawy mają, to
                      proponuję zerknąć na poniższe linki:
                      www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=600111&page=5
                      www.siskom.waw.pl/s8-marki-radzymin.htm
                      www.drogi.waw.pl/index.php?nr=27
                      pzdr
                      • neuron8 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 23:17
                        no właśnie, i to jest ten kierunek którego nam trzeba.

Do tej listy dodam jeszcze ostatnie posiedzenie Komisji Budżetowo Gospodarczej.
                        Było spotkanie z przedstawicielem GDDKIA w sprawie S8 (wyczekiwanej obwodnicy
                        Marek) i S17 (niewyczekiwanej obwodnicy Warszawy, która jeśli powstanie szybciej
                        niż S8 dopiero będzie źródłem nieszczęścia). link do nagrania:
                        marki.pl/portal/gmina/pliki/nagrania/bg/bg_44_2009-06-10_14.2mb.mp3
                        Jacek Orych
                        • oszczepnikos Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 23:29
                          Panie Jacku,
                          dlaczego S17 określa Pan jako niewyczekiwaną obwodnicę Warszawy?
                          Bez kawałka S17, który łączy Trasę Toruńską z Obwodnicą Marek to
                          będzie bida z nędzą... Obwodnica Marek skończy się w polu... Proszę
                          spojrzeć dokładnie na plany z mojego poprzedniego posta oraz na
                          poniższy:
                          www.siskom.waw.pl/s17.htm
                          • neuron8 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 23:53
                            No może za bardzo uprościłem.
                            S17 łączy się z S8 w tzw węźle Drewnica. Odcinek od zakończenia obecnej Trasy
                            Toruńskiej (węzeł Marki), do właśnie węzła Drewnica jest wg planów częścią S17
                            (które są w tym linku) a wg innych planów jest to część S8 - w sumie dobre
                            pytanie do GDDKIA. I to niestety kolejny argumnet który przemawia za tym, że S17
                            może powstać szybciej, w najlepszym wypadku w tym samym czasie co S8 Ostatni
                            etapem będzie właśnie najważniejszy odcinek S8 od Węzła Drewnica do istniejącej
                            już obwodnicy Radzymina
                            Jak najbardziej obie te trasy są potrzebne, jedynie obawy dotyczą czasu
                            powstania, jeśli S17 powstanie przed S8, Marki staną zupełnie, cały ruch z S17
                            będzie skierowany na al Piłsudskiego... Teraz mamy dziennie około 60.000
                            samochodów, a gdyby, tak każdy kierowca płacił 1 zł dziennie za przejazd przez
                            Marki ;) tak mi się napisało...

Jacek Orych
                              • oszczepnikos Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 00:37
                                Ten plan S8 został odrzucony. Obowiązujący jest WIII, odcinek Węzeł
                                Marki - Węzeł Drewnica (przynależny do S17) wydaje się jednak
                                prawidłowo oddany. Dalej będę stał na stanowisku, że S8 bez łącznika
                                S17 nie przyda się na wiele. Wyjaśnij dlaczego Twoim zdaniem S17 bez
                                S8 zakorkuje Marki?

pzdr
                                • neuron8 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 00:48
                                  Tak, ale na teranie Marek, te warianty od siebie się nie różnią.
                                  Bezdyskusyjne jest - jeśli część S17 to łącznik między węzłami Drewnica a Marki,
                                  że bez tego łącznika S8 nie ma sensu. Natomiast nie ma sensu nasza dyskusja bo
                                  zawędrowała w innym kierunku niż miała. Niestety podtrzymuję, że jeśli odcinek
                                  węzeł Drewnica-Marki to część S17 to tym bardziej nie jest to dobra wiadomość.
                            • oszczepnikos Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 00:11
                              Panie Jacku,

To jest oficialna strona GDDKiA dotycząca inwestycji w naszym
                              województwie:
                              www.drogi.waw.pl/
                              Odcinek Trasa Toruńska - Węzeł Drewnica należy do S17 i tak jest we
                              wszystkich dokumentach. Wydaje mi się, że nie ma jeszcze
                              harmonogramu budowy S17 (z jednym wyjątkiem), więc trudno mówić o
                              tym, który odcinek powstanie wcześniej a który później. Dodatkowo
                              najważniejszy dla nas odcinek jest dużo prostszy technicznie niż ten
                              przechodzący przez Wesoła. Ze względu na jego znaczenie dla
                              Obwodnicy Marek, powiniśmy naciskać aby powstał najwcześniej.

Nie dokońca rozumiem jak potoki z S17 mają zakorować al.
                              Piłsudskiego? Mogę prosić o wyjaśnienie?

Wydaje mi się, że dużo większy wpływ będzie miało wcześniejsze
                              ukończenie A2, obecnie budowanego odcinka S8 od Konotopy oraz
                              przystosowanie Modlińska-Marki do standardu S. Ruch, który obecnie
                              omija Warszawę szerokim łukiem od północy, pewnie będzie wolał
                              odstać swoje w naszej miejscowości i dalej w kierunku Białegostoku
                              pomknąć drogami S.

Faktycznie mamy 60tys. samochodów dzienniek (albo i więcej) i
                              czekanie z przetargiem na tą drogę do 2011, jest zatrważające.
                              na dziś tyle
                              życzę dobrej nocy
                              • neuron8 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 00:37
                                Kiedyś się mawiało, że w Internecie nie ma Pań i Panów, jako internauta starej
                                szkoły, per Pan źle mi brzmi, a więc..

Pytasz: "Nie dokońca rozumiem jak potoki z S17 mają zakorować al.
                                Piłsudskiego? Mogę prosić o wyjaśnienie?

Żeby się nie wdawać w szczegóły planowo inwestycyjne. Jeśli S17 powstanie
                                szybciej niż S8, czyli będzie wybudowany odcinek węzła Drewnica do węzła Marki,
                                a nie będzie wybudowany odcinek S8 od węzła Drewnica do węzła Zielonka 2 i dalej
                                do istniejącej obwodnicy Radzymina no to logika mówi, że jedynie, by dostać się
                                do obecnej DK8 do gdzie trzeba jechać? W lewo, na Marki.

A tak na marginesie, nawet na tej stronie, którą podałeś, omawiany odcinek jest
                                wskazany jako S8 (co ciekawe na mapkach poglądowych
                                www.drogi.waw.pl/pliki/23_S8_Marki_Radzymin_wariant%20III_25_000.pdf ale
                                wg opisów nie do końca), ale zupełnie nie ma to znaczenia. Faktycznie wcześniej
                                nie zwróciłem na to uwagi, ale faktycznie utwierdza to tezę (nie tylko moją) co
                                do obaw w stosunku do S17

Jacek O.
                                • oszczepnikos Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 00:53
                                  Ok już rozumiem.
                                  Czyli zostanie tak jak jest obecnie - w lewo z Trasy Toruńskiej
                                  przez Marki, ewentulalnie do Węzła Zielonka i w lewo przez 631.

Faktycznie mój błąd odcinek Węzeł Marki - Węzeł Drewnica w
                                  niektórych dokumentach opisany jest jako S17 w innych jako S8.
                                  Niestety dla nas jego budowa przypisana jest do S17.

:) wniosek jest jeden:

Obwodnica Marek - i to już!!! :)

Tyle na dziś bo nas świt zastanie

Szczepan O.
                                  • neuron8 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 01:12

> Ok już rozumiem.
                                    > Czyli zostanie tak jak jest obecnie - w lewo z Trasy Toruńskiej
                                    > przez Marki, ewentulalnie do Węzła Zielonka i w lewo przez 631.

Niestety nie. Odsłuchaj nagranie do którego link podałem. 1 etap - sierpień tego
                                    roku dostosowanie Toruńskiej do parametrów trasy ekspresowej. Do węzła Marki
                                    (skrzyżowanie Piłsudskiego z Toruńską). Następny etap prawdopodobnie koniec
                                    2010, omawiany odcinek węzeł Marki - Węzeł Drewnica - i dalej S17 - Lubelska
                                    itp. I tyle. Na razie na węźle Drewnica się kończy, do 631 nie dojedziesz (a
                                    brakuje niespełna 2 km - wg GDDKIA nie ma możliwości wydzielenia tego odcinka by
                                    zrealizować), jak nie będzie odcinak Marki Radzymina - Wspomniany przez Ciebie
                                    wariant III po decyzji Środowiskowej - oprotestowany.
                                    Ostatni etap trasa Marki Radzymin - koniec 2013 jak nic nie wyskoczy.

Dobranoc
                                    Jacek O.
                    • szybki89 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 23:17
                      U nas przejeżdza kilka razy więcej samochodów niż w Augustowie (a i
                      pewnie w Sochaczewie).

Niestety masz za to racje co do działań Burmistrza - o Augustowie
                      słyszała cała Polska, Sochaczew swoją sprawe też nagłośnił
                      (dostatecznie). W obu miastach zrobiło to jednak społeczeństwo, a
                      nie Burmistrz czy Rada Miasta - bo takich Burmistrzów, mniej lub
                      bardziej zajętych rozmowami z GDDKiA jest całe mrowie i nikt z nas
                      nie chciałby ogladać wiadomości zapełnionych twarzami włodarzy z
                      drugiego końca Polski (czy województwa, jeśłi mówimy o lokalnej TV)
                      narzekających na to, ze u nas to nie ma obwodnicy. dlatego też i
                      takowi za bardzo w TV nie są pokazywanii. Co by nie robili. Zresztą
                      tak jak piszesz - gdybyśmy sami potrafili się dogadać, a nie cała
                      energie puszczać w gwizdek. Tak jak ktoś napisał GDDKiA planuje nas
                      na 13, planowała wczęsniej na 11-12. I to tylko od nich zalezy kiedy
                      i jak. My możemy sprawić, żeby zależało im na braku negatywnych
                      informacji o nich w wieczornych Faktach. A taki strajk napewno
                      będzie negatywnym przekazem o ich działalności.

Wogóle to fajnie, że coraz więcej rozsądnych głosów na forum się
                      pojawia [i nie nadużywajacych znaków interpunkcyjnych:)]

Pozdrawiam
                      Szybki
    • pustelnik_71 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 16.06.09, 23:27
      Markowianko kto Ci dał prawo jazdy,jak ty jeździsz pod prąd.Przecież ty jesteś
      niezrównoważona psychicznie i emocjonalnie,tak się podniecasz.Niektórzy widzą
      wszędzie agentów,a Ty radnych.Może zmień dilera albo psychiatrę,albo się
      przejedź Piłsudskiego najlepiej pod prąd
        • r.oro Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 00:09
          Wnioski nasuwają się same -kosy na sztorc-. Niestety temat był już
          poruszany w kilku wątkach i skończyło się na niczym." A piecyk wciąż
          dymi - (K.I.Gałczyński)". Czy ktoś ma konkretne propozycje??-
          p.s
          (Siedziały dwie myszki cichutko pod miedzą siedzą tak ,siedzą,
          siedzą. Wtem coś im odbiło w srogi wigor wpadły , podskoczyły do
          góry .... i z powrotem siadły (A. Waligórski)
          • oszczepnikos Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 00:22
            r.oro - szacunek za inteligentnie napisaną odpowiedź :)))
            Wydaje mi się, że na początek nie wyciągajmy kos i rozkładajmy drutu
            kolczastego na al. Szanownego Marszałka - też z niej korzystamy i
            utrudnimy życie również sobie.
            Może ktoś z szanownych formułowiczów zna dziennikarza GW, tvn?
            Sprawę trzeba nagłośnić. Przypomnieć korki w majowy weekend. W
            Łapczycy (miejscowość na trasie Kraków-Tarnów) wiszą plakaty o
            treści "Nie chcemy jeszcze blokować drogi ale pomóżcie nam załatwić
            obwodnicę".
            (dla ścisłości Łapczyca około 30tys samochodów na dobę ale droga
            jednojezdniowa a my mamy 2+2).
            Niech każdy dorzuci jakiś pomysł, wybierzemy najlepsze i zobaczymy
            co da się zrobić.
            • r.oro Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 01:03
              Zarumieniłem się :)).A tak na poważnie. Notable z GDAK-i są uczuleni
              na medialne - powtarzam medialne protesty mieszkańców np Trojan przy
              już realizowanej inwestycji i nie są zainteresowani w szerokim
              nagłaśnianiu sprawy w mediach. W wspomnianym przypadku ta metoda
              działania spowodowała konstruktywne posunięcia i osobiste
              zaangażowanie decydentów tej firmy w rozwiązaniu problemu
              • zuldi Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 09:59
                Kilka lat temu mieszkańcy Ursynowa protestowali przeciwko A2. Na transparentach
                widniały hasła "autostrada przez Marki".
                Nie docierało do mnie o co im chodzi, gdzie u nas kolejna droga? Był kiedyś taki
                morderczy pomysł by nowa A2 biegła lasem po granicy Marek i Białołęki, ale ....
                stwierdziłem wtedy, że to jednoznacznie upadło w latach 90-tych.
                Co osiągnął Ursynów? Niby nikt formalnie nie zrezygnował z budowy Południowej
                Obwodnicy (autostradowej) Warszawy, ale faktycznie chyba nic w tym kierunku się
                nie dzieje. A A2 została nam zafundowana w postaci postaci S8 (poszerzenie
                toruńskiej) i S17 - taka zmyłka. Odcinek Konotopa - trasa AK już się buduje i
                pewnie zostanie oddany szybciej niż poszerzona Toruńska, nie mówiąc już o S17
                czy S8. Czyli przez pewien czas A2 będzie kończyła się na Markach, a trasa
                Toruńska - no to to już będzie "totalna masakra". Nawet jak wszystko w koło
                Marek wybudują to nie ma się co łudzić, nadal będzie niewesoło - Ursynów nas
                "wydmuchał". Tylko pełna Obwodnica Warszawy jest rozwiązaniem.
                Oczywiście nie liczę na takie cuda, za mojego krótkiego żywota.
                Jeśli chodzi o siłę, a raczej słabość, naszych protestów, to być może powodem
                jest , że stare Marki to faktycznie ta trasa. Niemal wszystkie interesy wokół
                niej się kręciły i nadal kręcą. Wciąż wspomina się, rzekomy upadek Radzymina po
                tym gdy wyprowadzono z niego ruch.
                Starzy Markowianie potrafią krzyczeć i wyjść na ulicę, ale być może jeszcze tak
                bardzo nie chcą.

P.S. Wiele jest postów na ten temat, więc pewnie się powtarzam.
                • tomkrt Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 18.06.09, 16:12
                  Kilka uwag do dyskusji o obwodnicy

1) autostradą A2 pojadą te same samochody co jadą dzisiaj DK2, nie przybędzie gwałtownie żaden dodatkowy potok pojazdów bo skąd niby miał by się wziąć. Ruch będzie wzrastał w miare rozstostu metropolii ale ten wzrost ciągle występuje.
                  Więc nie grozi z tego powodu gwałtowne zalanie Marek jakimiś samochodami jadącymi z zachodu na północny wschód - one już dzisiaj tutaj są.
                  Większość ruchu generuje Warszawa i obszar Warszawski a nie granica czy zachód kraju - wystarczy sobie prześledzić natężenia ruchu na odcinku DK8 Warszawa - Białystok - Budzisko aby zobaczyć gdzie są główne źródła i cele podróży.
                  Warszawa - Marki ok 60 tys pojazdów
                  Marki - Wyszków ok 20 tys pojazdów
                  Białystok - wlot od strony Warszawy ok 13 tys. pojazdów na dobę
                  okolice Budziska - ok 6 tys pojazdów na dobę.

2) Trasa ma taką przepusowość jak najwęższe je fragment.
                  Co z tego że do końca 2010 przebudują Trase Toruńską, jak potem zaczną przebudowywać most i odcinek do Powązkowskiej. Mostu całego zamknąćnie mogą, więc będą to robić etapami przynajmniej 2 sezony czyli wyjdzie koniec 2013 roku. Jak most północny będzie miał poślizg, aobstawiam że będzie miał to ten poślizg przepropaguje
                  na remont mostu grota. Czyli cała Trasa AK pozbędzie się wąskich gardeł w połowie 2014.

3) Co do tego że WOW będzie szybciej niż S8 Drewnica Radzymin nie dam sobie ręki uciąć, bo jest jeszcze kilka spraw które wyjdą w projekcie S17 i przyblokują uzyskanie decyzji realizacyjnej.

4) Obecnie problemem przy budowie dróg nie są pieniądze, przynajmniej nie przy takich krótkich odcinkach o jednej z najwyższej efektywności ekonomicznej jaką można sobie wyobrazić.
                  Pieniądze na S-ki w węźle warszawskim nie mogą się nie znaleść, zwłaszcza, że na wschodzie planuje się budowy tras ekspresowych tylko z przyczyn politycznych i prestiżowych, gdzie natężenia wogóle nie uzasadniają budowy takich dróg (12-14 tys na dobę).
                  Jedyny problem to zdobyć komplet decyzji i nie popełnić przy tym błędu. Procedur nie da się już bardziej skrócić, bez rezygnacji ze stadardów państwa prawa, bez ograniczenia podsawowych praw obywatelskich. A że w obszarach zurbanizowanych rozdrobnienie własności jest duże, wartość nieruchomości wysoka,a droga wpływa na zmiany wartości nieruchomości to i osób którym droga się nie podoba bo idzie przez ich własnosć lub w bezpośrednim sąsiedztwie jest wiele. A ponieważ mentalność jest głównie taka "po moim trupie", "dlaczego u mnie a nie u sąsiada" "mi ta droga nie jest potrzebna" to i protesów jest dużo, i są "zaciekłe"

5) Dzielenie projektu S17 nie ma większego sensu, bo i tak dalsza droga dokumentacji będzie taka sama i czas realizacji właściwe ten sam lub dłuższy. Oba odcinki i tak miały by wspólną decyzje środowiskową, a tylko wyprodukowało by się drugą ciężarówke papierów i straciło z pół roku na dzielenie dokumentacj na dwie inwestycje.
                  Obstawiam, że budowa WOW będzie trwała ok 30 miesięcy, więc przynajmniej pół roku dłużej niż S8 Marki - Radzymin

6) Marki nie będą miały wcale najgorzej po zbudowaniu A2 do Warszawy, znacznie trudniejsza sytucja będzie na Puławskiej, gdzie S2 się gwałtownie urwie na skrzyżowaniu ze światłami, Odcinek Puławskiej między S2 a Dolikną Służewiecką - zamienii się w prawdziwe piekło.

7) Czegokolwiek będzie można być pewnym dopiero trzymając ostateczną decyzję zgody na realizację inwestycji drogowej.
                  O tym, że ogłoszenie przetargu nadal nie jest gwarantem szybkiego rozpoczęcia prac, świadczy przyskład wylotu S8 w stronę Radziejowic (Slomea - Wolica). Przetarg od pół roku jest w zawieszeniu, w międzyczasie decyzja lokalizacyjna została podtrzymana przez WSA, następnie NSA zwrócił sprawe do ponownego rozpatrzenia do WSA który tą decyzję uchylił, inwestycja w tej chwili nie może uzyskać pozwolenia na budowę. Jak protestującym uda się doprowadzić do uchylenia decyzji środowiskowej to budowa wylotu S8 na południe zamiast w tym roku, zacznie się najwcześniej pod koniec 2014. A cała dotychczas zgromadzona dokumentacja będzie nadawała się właściwie tylko na makulaturę.

Śpieszyć to można się przy łapaniu pcheł a nie przy przygotowywaniu inwestycji drogowej. Wystarczy w dokumentacji napisać jedno zdanie za dużo, lub coś pominąć, ten freagment przepiszy organ do uzadadnienia wydawanej decyzji i cała wieloletnia praca może zostać przekreślona jednym wyrokiem sądu. A to że znajdą się chętni do zaskarżania to jest właściwie pewne. Z doświadczenia moge powiedzieć, że zbytni pośpiech na etapie przygtowowaczym i projektowym skutkuje znacznymi przestojami na etapie wykonawczym.
                  Przykładem może być most Północny na budowie którego niewiele się dzieje. wg. harmonogramu powinien być gotowy na przełomie 3 i 4 kwartału 2011, ja obstawiam ok pół roku opóźnienia.
                  • oszczepnikos Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 19.06.09, 23:32
                    tomkrt - wielkie dzięki za informacje!
                    1. Jasne, że większość ruchu generuje Warszawa i okolice, ale wydaje
                    mi się, że przez Marki idze też spory ruch tranzytowy. Dodatkowo po
                    oddaniu A2 i innych fragmentów obwodnicy Warszawy, cześć ruchu
                    korzystającego z Dużej Obwodnicy Warszawy zacznie korzystać z nowych
                    dróg. Oczywiście to nie będzie kolejne 20 tys. pojazdów na dobę.
                    2. Pytanie czy Most Grota będzie tym najwęższym gardłem dla wylotu
                    na DK8 podczas jego remontu. Dzięki przewężeniom na Wiaduktach
                    Żerańskich już teraz jadąc w kierunku Marek koniec końców masz 2
                    pasy, a jadąc od strony Marek ostatecznie tylko jeden. Jeżeli remont
                    będzie robiony rozsądnie to przepustowość całego odcinka może być
                    większa niż teraz - kwestia ograniczeń prędkości, mijanek, etc.
                    Dodatkowo na samym moście ubędzie ruchu w kierunku Tarchomina, który
                    przejmie Most Północny, i może zastąpić go ruch w kierunku Marek.
                    3. Faktycznie nie wiadomo. A Obwodnica Marek w szczerym polu też na
                    niewiele się przyda.
                    5. Nie chodziło mi o dzielenie budowy S-17 - jednym z mankamentów
                    budowania dróg w Polsce jest robienie po kawałeczku a nie
                    rozwiązywanie problemów całościowo (przykład brak przebudowy
                    Żołnierskiej wraz obecnym etapem Trasy Siekierkowskiej). Myślałem o
                    odpowiednim ustawieniu harmonogramu budowy S-17, tak aby wspólny
                    odcinek S-8 i S-17 powstał na czas - szczególnie jeżeli Marki -
                    Radzymin mają wyprzedzić WOW.
                    6. Ehhhh.... jak dla mnie marne pocieszenie, że ktoś będzie miał
                    gorzej. Wolałbym abyśmy obydwaj byli w sytuacji :)
                    7. Faktycznie wylot S-8 na południe to jeszcze większy dramat niż
                    przejazd przez Marki.
                    8. Śpieszmy się powoli. Ale dwa lata od DUŚ do przetargu, to dla
                    mnie wolniej niż powoli.

pozdrawiam
                  • zuldi Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 20.06.09, 00:39
                    Z tą obawa o zbytni pośpiech to bym nie przesadzał. Wystarczy prześledzić
                    historię najnowszą S8 (wcześniej Via Baltica) by zauważyć jak systematycznie
                    odkładany jest termin zarówno rozpoczęcia jak i zakończenia prac. Od niemal
                    dekady Marki mają mieć za ok 5 lat obwodnicę, która planowana jest od ok 30 lat.
                    Od paru lat GDDKiA posiada ustawę o szczególnych zasadach przygotowania i
                    realizacji inwestycji w zakresie dróg krajowych, potem rozszerzoną do wszystkich
                    dróg publicznych. Pod jej rządami w zasadzie jedynym problemem jest uzyskanie
                    decyzji środowiskowej, a reszta to wola decyzyjna, trochę odwagi i chęć pracy.
                    Ile ja już widziałem tych studiów, koncepcji, wariantów ... No ale w pośpiechu
                    to można muchy łapać, albo wybudować tysiące kilometrów autostrad w kilka dekad,
                    jak za zachodnią granicą. Zdaję sobie sprawę, że wtedy nie było takich rygorów
                    środowiskowych, ale z naszą " Wenezuelską" ustawą można działać dużo szybciej.
                    Jedna decyzja lokalizacyjna załatwia cały temat włącznie z podziałem i
                    wywłaszczeniem, tylko należy ją sumiennie i bezbłędnie zredagować oraz dochować
                    procedur. Sądy z reguły uchylają decyzje ze względów formalnych i
                    proceduralnych, a nie merytorycznych - czyli za bałaganiarstwo.
          • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 14:38
            Tylko bogowie się nie mylą...podobno
            O pożałowania godna bogini... a może "porzałowania"...leć
            szybciótko...upsss..może lub morze jednak szybciutko sprawdzić w
            słowniku,,jesli takie książeczki posiadasz w domowej biblioteczce..
            i wymądzaj..a może..lub morze wymądrzaj się dalej...skoro nie
            masz ,..a może ..upsss morze maż nic wiecej mądrego..a moze/morze
            mondrego do napisania
              • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 17.06.09, 16:07
                .....A ja spuszczam zasłonę milczenia ...............dyskusja z
                kasiak o żenada ,że nie wspomnę ,ze może rzenada

wszak nawet do rownorzędnej dyskusji się niestety nie nadajesz.
                pierz,gotuj,sprząj i przytakuj. A w międzyczasie proponuje podreptać
                dumnie jednokierunkową uliczką chocimską lub okolicznymi prywatnymi
                folwarkami z zadartym nochalem, i z dumnie podniesionym móżdzkiem
                (spr. w słowniku..mogłam znowu sie pomylić) ciesząc się ze
                swej"mądrości""dowcipnosci" i czego tam jeszcze sobie wyobrazasz ze
                masz, biedna istotko

czy jak jej tamtrochę się pobawiłam tobą smieszna istotko.....ale
                szko
                • better_than_you markowianko ciągle jeździsz pod prąd? 20.06.09, 13:40
                  bo planuję zmianę auta, a zamiast bawić się w sprzedaż starego, wolałbym je
                  rozwalić i szybko wziąć kasę z ubezpieczenia. może ustawimy się na jakąś
                  "czołówkę"?

choć nie mieszkam w spornym rejonie, osobiście nie dziwię się mieszkańcom.
                  niestety - na oko - 50% polskich kierowców prezentuje poziom bezmózgiego bydła,
                  czyli: byle szybciej, byle krócej, wszystkich innych mając w d... dlatego mam
                  nadzieję, że u mnie na ulicy nigdy nie położą asfaltu i nie wyrównają dziur!!
                  • 1majkel1 Re: markowianko ciągle jeździsz pod prąd? 22.06.09, 13:30
                    better_than_you napisała:

> choć nie mieszkam w spornym rejonie, osobiście nie dziwię się mieszkańcom.
                    > niestety - na oko - 50% polskich kierowców prezentuje poziom bezmózgiego bydła,
                    > czyli: byle szybciej, byle krócej, wszystkich innych mając w d... dlatego mam
                    > nadzieję, że u mnie na ulicy nigdy nie położą asfaltu i nie wyrównają dziur!!

Jest dokładnie tak jak piszesz, tzn też nie mogę się nadziwić tym co tak się
                    straszne oburzają brakiem możliwości "cwaniaczenia" poprzez objazdy lokalnymi
                    uliczkami.

Jest ulica to mi sie k.. należy, można też zjechać na skrajnie prawy pas i
                    wcisnąć się 3 samochody dalej, a kto mi zabroni! albo wyprowadzę psa na spacer
                    niech się zesra pod cudzym płotem...

Ogólnie żenada i zbydlencenie.

Ludzie! przecież te uliczki, to są dojazdy do posesji, szkół itd.
                    Co się dziwicie, tym biednym mieszkańcom, że nie specjalnie podoba im się to, że
                    cały strumień kombinatorów przetacza się rano pod ich oknami i że podjęto próbę
                    zniesienia tego anormalnego ruchu.

Wszystkim oburzonym zwracam uwagę na fakt, że dalej możecie korzystać z tych
                    uliczek, przecież wam nikt nie zabrania, a że nie możecie już objechać tych
                    pacanów co jadą Piłsudskiego to sorry..

• szybki89 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 22.06.09, 11:23
      Dziś z rana wraz z p.Bogdanem Trzemeckim byliśmy u Burmistrza ws nowej organizacji ruchu. Po rozmowach z niezadowolonymi z nowych rozwiązań mieszkańcami postanowiliśmy podjąć interwencję. W wyniku dyskusji Burmistrz zobowiązał się usunąć wszystkie nowe znaki.
      Pozdrawiam
      Marek Szczepanowski
      Mszczepanowski@vp.pl
      • alex-en Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 22.06.09, 15:47
        A czy zadaliscie sobie Panowie trud rozmowy z tymi , ktorzy byli
        zadowoleni ?! Przecież wiadomo powszechnie ze zadowoleni zazwyczaj
        nie wypowiadają sie na forum. Decydując się na zmianę organizacji
        ruchu w tym rejonie, poprzedzono to zapewne jakimis badaniami i
        rozmowami. I należało się spodziewac niezadowolenia jakiejs grupy
        ludzi, którą mozna bylo dostrzec w tym wątku. Anulując decyzje o
        zmianie ruchu i usuwając nowo postawione znaki drogowe Burmistrz
        poważnie wystawia na szwank swój autorytet.
        Kto tu ... podejmuje decyzje w miescie ?!
        Na cóż nam władza, która poddaje się podmuchom niezadowolenia
        grupki mieszkanców !!
        Anarchię można było widziec przez pierwszych parę dni
        funkcjonowania zmian.
        A Panowie Radni nie mieszkajac w rejonie ulic na których zmieniono
        organizacje ruchu nie macie bladego pojecia o uciążliwościach
        wynikających z funkcjonowania "małej obwodnicy Marek - MOM" dla
        mieszkańców tych ulic. Modyfikacja pierwotnych zmian ruchu (jest:
        jednokierunkowa ul.Norwida od Kasztanowej do Pomnikowej oraz dwa
        kierunki ruchu na ul.Norwida od Pomnikowej do Grunwaldzkiej) wydaje
        się dobrym krokiem do przyszłych, dalszych zmian. Jesli po
        wakacjach ponownie zacznie funkcjonowac MOM, konieczne bedzie
        dalsza radykalizacja rozwiązań. Panowie Radni nie jesteście tylko
        od tego, aby spełniac żądania niezadowolonych, ale przede wszystkim
        od ochrony tej większości, która nie krzyczy i której uciążliwości
        ruchu drogowego setek pojazdów faktycznie dotyczy a której ten ruch
        odbierał zdrowie i zwiększał zagrożenie bezpieczeństwa. Wasze
        dzieci ani wnuki nie chodzą po uliczkach tego rejonu i nie boli Was
        obawa o bezpieczenstwo dzieci chodzących tymi uliczkami do szkoły.
        Jeśli Wasza interwencja jest początkiem kolejnej kampanii
        wyborczej, to mozecie mieć pewność, że mojego głosu w najblizszych
        wyborach nie dostaniecie. Swoją aktywność kierujcie na
        przyspieszenie budowy obwodnicy Marek a nie udogodnienia dla
        kierowców drogi krajowej rozjeżdzających lokalne ulice Pustelnika.
        Alex
        • szybki89 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 22.06.09, 22:42
          O przepraszam ja chodzę - a i obaj wyżej wymienieni radni też
          przemieszczają się tamtymi ulicami (a mój tata to już nawet bardzo
          często).

A asfalt jest niestety (naszczęście!) dobrem wspólnym - 5 lat temu
          na Pieniążka leżał żwir, a asfalt położono, właśnie po to, żeby
          powstał, jak to ładnie ktoś napisał - "MOM" i chcąc nie chcąc trzeba
          nim się dzielić. Sam wyczekiwałem co to się stanie z tymi uliczkami
          w końcu - i być może rozwiązanie przy Pominkowej jest jeszcze ok to
          już jednokierunkowa Pieniążka burzy całą koncepcje "MOM-u". Jeden
          wypadek na Piłsudskiego i całe miasto stoi.

A żeby nie było, że nie czuje problemu - mieszkam przy Małej - tutaj
          i na kilku okolicznych ulicach położono (i dobrze!!!) asfalt ponad
          rok temu i ze spokojnej ulicy stała się ona ulicą dosyć
          niebezpieczną, do tego stopnia, że prawie już zrezygnowałem z
          biegania (nie mówiąc już o wieczorowej porze), bo dwa razy bym
          został potrącony przez samochód. A tak to nikt nie chciał tędy
          jeździć - ale niestety coś za coś. Mieszkańcy Małej chcieli asfaltu
          to teraz muszą się nim dzielić - odwieczne prawo natury. Każdy z nas
          chciałby mieć przystanek blisko domu, ale tak właściwie to lepiej u
          sąsiada bo ludzie strasznie śmięcą i wjazd zastawiony...
          • pustelnik_71 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 23.06.09, 00:41
            to wszystko co piszesz to prawda,ale na Małej nie ma nawet 10% tego ruchu co na
            Chocimskiej i okolicznych ulicach.Od ul.Pieniążka zrobiono sobie obwodnicę
            Marek.To co tu się dzieje co rano lub w niedzielę wieczorem,to po prostu
            koszmar.Większość cwaniaków od strony Wyszkowa robi tędy sobie skrót do trasy
            Toruńskiej,często korek sięga od Kasztanowej do Pomnikowej.Ale dla niektórych
            mieszkańców od Odrowąża do Granicznej najważniejsze jest to ,żeby przez
            przypadek nie dojechać do Piłsudskiego.A co do radnych,to są jak
            chorągiewki.Przed wyborami obiecują jeden kierunek,bądź chodniki,a po wyborach
            dbają tylko o swoje sklepiki i knajpy,bo brak ruchu w jedną stronę odciąga im
            klientelę,i to jest dla nich najważniejsze,bo oni wszystkich mieszkańców mają w
            głębokim poważaniu,i oto chodzi w całej sprawie.Wystarczy zobaczyć nazwiska
            radnych i właścicieli sklepów,żeby zrozumieć ich intencje.
            • markowianka2009 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 23.06.09, 07:37
              Jak by to powiedział jeden z 'wielkich ' ?....'oczywista
              oczywistość" ?.Ale to niestety nie takie proste jak sie wydaje
              szanownemu przedmówcy.Hmmm..polskie piekiełko i wiele żółtci
              wylewane dla tych ,,przedsiębiorczych
              A chyba warto popierać polskie i lokalne :)
              swieze towary w lokalnych sklepach niż smierdzące(choć odświeżone) w
              supermarektach. I właśnie dlatego dobrze by było mieć dojazd do
              sklepów, i innych lokali usługowych w Markach , o szkole ,
              przedszkolu nie wspomnę. I chyba logicznym jest ,że skoro daje się
              pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej (sklep,knajpa)
              to lekko nie fair jest potem zamykać normalny dojazd do tych
              miejsc.Dla mnie to logiczna-nielogiczność ;)O jakich "wszystkich
              mieszkańcach" wspomina szanowny przedmówca? Raczej trzema mówic o
              paru / parunastu niezadowolonych z ulic chocimska,kasztanowa,...itd
              I dobrze wiemy ,że Radni podjeli się negocjacji na wniosek
              (udokumentowany-protest)niezadowolonych mieszkańców Marek.
              Mniejszość ( mieszkańcy ulic wiadomo jakich) nie mogą przecież
              narzucac swojej woli wiekszości. A z drugiej strony, nalezy może
              znależć jakies rozwiązanie 'pośrodku'?, ze szczególnym jednak
              uwzględnieniem ruchu lokalnego
      • andrzejdobry23 Re: Nowe jednokierunkowe ulice w Pustelniku 23.06.09, 16:21
        Sądzę, że w tych wypowiedziach jest dużo emocji,to dobrze. Ważne,
        żeby te emocje były pozytywne. Mieszkam na ulicy Chocimskiej a
        równoległą do niej jest ul. Noewida. Gdyby obie ulice zrobić
        jednokierunkowymi o przeciwnych kierunkach to część problemów o
        których piszecie rozwiązało by się. Drugi wniosek to konsekwęcja
        naszej drogówki w egzekwowaniu znaków które zostały postawione. Tak
        jak napisali moi przedmówcy znaki sobie a mieszkańcy innych miast
        jeżdżą tak jak by ich nie było śmiejąc się z nieporadnośc naszej
        drogówki co mnie jako lokalnego szowinistę denerwuje. Władze gminy
        Kobylnica w Słupskie postawiły dwa radary na początku i końcu gminy.
        Te dwa pudełka dają dochód roczny około 2 000 000 PLN. Pieniądze te
        idą na remonty dróg. Na pewną pobłażliwość mogą liczyć tylko
        mieszkańcy Kobylnicy. Minęło kilka dni od ustalenia nowej
        organizacji ruchu. Wiemy co nam się nie podoba więc podawajmy
        propozycje rozwiązań a nie cojest źle i kto jest temu winny.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka