Dodaj do ulubionych

nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmistrz

01.08.11, 14:15
Wczoraj jak zwykle lało i zalewało nasze ulice. I co zrobił Burmistrz w tym, jakże kryzysowym momencie? Kazał Policji pozamykać wjazdy do ulic Szkolnej i Ząbkowskiej ( nie wiem jak w innych rejonach Marek), a co za tym idzie też do wszystkich przyległych do nich ulic. W efekcie tego posunięcia powracający do domów mieszkańcy usłyszeli od Policji że nie wjadą do swoich domów, bo Burmistrz zabronił z uwagi na zagrożenie powodziowe. To dopiero jest mistrzowskie posunięcie szefa sztabu kryzysowego. Tylko z uwagi na to, że większość ulic jest w tym rejonie źle wykonana i są wyżej jak posesje to woda zalewa nasze posesje, a nie ulice (może poza Ząbkowską która w kilku miejscach była i jest zalana). Więc pytam się po co zamykać ulice? A jeżeli już to chyba nie dla mieszkańców? Na szczęście trafiło się kilku myślących Policjantów i po długich negocjacjach przepuścili. Natomiast ekip z Urzędu walczących z zalewanymi posesjami czy też ulicami w naszym rejonie nie widziałem. Po raz kolejny ten człowiek mnie zadziwił.
Obserwuj wątek
    • grazka2001 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 01.08.11, 14:24
      mnie już pan psełdo burmistrz nie zdziwi a tylko ludzie, którzy po raz kolejny go wybrali nie wiem tylko po jaką cholere. kase to każdy potrafi brać. przed wyborami usłyszałam że to taki dobry burmistrz ale już mnie nie dziwi wypowiedź tego pana co go tak zachwala skoro jeździ na szambiarce i ma kasę dzięki takim co to rączka roczkę myje. I nie wiedziałaż że policja jest od polnowania jak płynie woda po deszczu GRATULACJE. Ja tez wczoraj usłuszałam że nie mogę wiechać bo niby po co mam to robić wszak pod chmurą też można spędzić noc. A swoją drogą ciekawe jak wyglądają ulice państwa radnych.
    • syn_ksiedza Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 01.08.11, 19:10
      wczoraj ok. godz. 21.00 policja wyłączyła z ruchu całkowicie zalany odcinek ul Wspólnej (między skrzyżowaniami z ulicami: Prostą oraz S. Batorego), natomiast mieszkańcy domów komunalnych przy ul. Miedzianej wykopali prowizoryczne rowy w poprzek owej ulicy coby odprowadzić zalegającą wodę, gdyż - jak można było przechodząc usłyszeć z urywków komentarzy - "woda zalegała do połowy wysokości piwnic".
      poza tym niemal z co drugiej działki widać było wystawiony na ulicę wąż ogrodowy z wypływającą zeń wodą.
      dzisiaj około południa po gigantycznej kałuży (o ile można to tak jeszcze nazwać) nie było już wiele śladu, ale kwestii sposobu radzenia sobie z problemem zalewania mareckich ulic tudzież domów przez lokalne władze określić nie można inaczej jak karygodny.
      • crusier Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 01.08.11, 21:29
        Za to teraz w Nadmie mają "sporo" wody:
        kontakt24.tvn.pl/artykul,zalana-wies-nadma-pow-wolominski-,128564.html
        • adzik_b Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 08:17
          Ten cały sztab kryzysowy to kpina... Nie raczą odbierać telefonów, zero jakiejkolwiek pomocy. Pomoc można uzyskać tylko i wyłącznie mając znajomości w urzędzie. Tylko tak można liczyć na darmowe wybranie wody z zalanego domu czy posesji. A tak można liczyć tylko i wyłącznie na siebie (i sąsiadów).
          • gekon-3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 08:22
            z tą"powodzią" to lipa jak ch...., pozamykane ulice szkolna, ząbkowska i przyległe, utopione auta na szkolnej, wczoraj na leśnej straż z ostrołęki pompowała wodę, kilaka godzin, jeszcze dziś widziałem otwarte studzienki kanalizacyjne by woda mogła spływać, nie da się przejechać, chodzę piechotę. może teraz pan burmistrz zrozumie że straz pożarna w markach mogaby być. odżucenie propozycji PSP o tym by w markach miała oddział to wielkie g. pozdrawiam podtopionych
          • j.w.orlowski Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 09:35
            Tu nie chodzi o mądrość burmistrza gdyż na obecną sytuację klimatyczną nie ma mocnych. Wczoraj usłyszałem prawdziwą i szczerą wypowiedź w TVP mieszkańca z Marek, że jesteśmy sami sobie winni gdyż dla własnej wygody betonujemy wszystko a że sąsiada zaleje to niech On się martwi z nadmiaru wód.
            Dużą ilość właścicieli prywatnych posesji oczekuje pomocy na darmowe wybranie wody, lecz zapominamy, że istnieją też podtopione budynki komunalne będące własnością Miasta pod administracją ZUK, które też oczekują w kolejce na wybranie wody z podtopionych piwnic. Nie wiem czy właściciel prywatnej posesji najpierw pomaga podtopionemu sąsiadowi a następnie ratuje własny dobytek? Chyba nie.
            Dlatego to mieszkańcy budynków komunalnych mogą mieć pretensje do właściciela i administratora, że zapomina o swojej własności, gdyż woda z piwnic wsiąka w mury, parując tworzy wilgoć i zgniliznę w ścianach co w następstwie stworzy dodatkowe niepotrzebne wydatki budżetowe na dokonywanie remontów i napraw zniszczonych budynków komunalnych.
            Panowie Radni proszę o zainteresowanie się tematem. Mieszkańcy budynków komunalnych też na Was głosowali.

• perrocanario Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 10:06
              Oto stanowisko nieudacznika, który się przez całe swoje życie niczego nie dorobił.
              Mieszka Pan w mieszkaniu komunalnym, które dostał Pan za friko (pewnie jeszcze za komuny) i uważa że wszystko się Panu należy. Tak ????
              A Ci co pobrali kredy, które będą przez 30 - 40 lat spłacać, to co ???
              Jak ich stać na dom to w/g Pana stać ich też na płacenie za wypompowanie wody z tego domu?
              Właściciele nieruchomości płacą podatki, z których między innymi miasto buduje i utrzymuje budynki komunalne żeby Pan mógł sobie spokojnie mieszkać i uważać ,że "mi się należy".
              • k-skorpion Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 12:14
                perrocanario napisała:

> Oto stanowisko nieudacznika, który się przez całe swoje życie niczego nie dorob
                > ił.

Też jestem podobnego zdania, bo oni wszyscy tam żyją na krechę i w dodatku mają roszczenia wobec Państwa z hasłem "ja się na świat nie prosiłem to mi teraz dawajcie" - ale ponieważ temat ten nie powstał żeby pisać o nieudacznikach tylko o problemie zalewania posesji i co z tym robi władza dajmy im spokój.
              • j.w.orlowski Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 17:12
                Tak, jako rodzony markowianin w latach 70-tych urzędowo otrzymałem przydział lokalu mieszkalnego w budynku prywatnym (takie były czasy), o które do dziś dbam bez żadnych roszczeń do prywatnego właściciela jak i do obecnego właściciela, czyli Miasta gdyż kilka lat temu Gmina kupiła wiele budynków prywatnych (na swoje potrzeby).
                Od 41 lat bez żadnych przerw pracuję w zakładzie państwowym i nazwanie Mnie nieudacznikiem jest niefortunne. Osobami bez pomyślunku mogą być takie osoby, które biorą kredyt bez pokrycia z myślą - jakoś to będzie, ale to indywidualna sprawa każdego.
                Ja też płacę podatki i spory czynsz i jeżeli pieniądze z czynszu były by tylko na utrzymanie budynków komunalnych a nie do wspólnego worka budżetowego, budynki komunalne wyglądałyby zupełnie inaczej, może lepiej.
                Od wielu lat nie z egoizmu, lecz z serca pomagam nie tylko nieudacznikom, Jak to moja żona powtarza – wiele razy dostałeś od społeczeństwa po rękach dałbyś sobie spokój i zostawił wszystko, po co Tobie się denerwować, właśnie na takie wpisy, jakie perrocanario napisał. Może ma rację?
                • perrocanario Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 20:08
                  j.w.orlowski napisał:

Osobami bez pomyślunku mogą być takie osoby, któr
                  > e biorą kredyt bez pokrycia z myślą - jakoś to będzie, ale to indywidualna spra
                  > wa każdego.

Panie Orłowski , to nie lata 70'te, kiedy wystarczyło zapisać się do pewnej organizacji, jedynej słusznej której nazwa zaczynała się na "P", wyrobić sobie legitymację w czerwonej okładeczce i już mieszkanko się dostawało za free.
                  Teraz trzeba sobie samemu kupić !
                  • j.w.orlowski Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 20:57
                    perrocanario napisała:

> j.w.orlowski napisał:
                    >
                    >
                    > Osobami bez pomyślunku mogą być takie osoby, któr
                    > > e biorą kredyt bez pokrycia z myślą - jakoś to będzie, ale to indywidualn
                    > a spra
                    > > wa każdego.
                    >
                    > Panie Orłowski , to nie lata 70'te, kiedy wystarczyło zapisać się do pewnej org
                    > anizacji, jedynej słusznej której nazwa zaczynała się na "P", wyrobić sobie leg
                    > itymację w czerwonej okładeczce i już mieszkanko się dostawało za free.
                    > Teraz trzeba sobie samemu kupić !

Szanowna Pani
                    Bezszczelność, jaką Pani stosuje jest nie tylko kłamstwem, lecz wielokrotnym chamstwem. Za moje sprzeciwy wobec wtedy powszechnie działającej Partii dostałem nakaz pracy i nakaz stałego zamieszkania, aby Mnie stale kontrolować. Byłem współtwórcą Solidarności na terenie Mazowsza, za co teraz otrzymałem medal XXX - lecia powstania Solidarności. Byłem współtwórcą Kościelnej Służby Porządkowej i posiadam jeden z pierwszych tytularnych generałów nadany przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Porównanie Mnie do tak niskich poglądów politycznych, które może były też stosowane w Pani rodzinie jest frustracją osoby na brak prawdomówności. W tej sytuacji dziękuję za dalsze wpisy.
                    A przy okazji proszę przetłumaczyć swoje logo gdyż uważam, że "perrocanario" może oznaczać - "Pies Kanaryjski" o wyglądzie Buldoga.
                    • perrocanario Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 22:31
                      j.w.orlowski napisał:

> Bezszczelność, jaką Pani stosuje ..... bla bla bla
                      Teraz to ja proszę o przetłumaczenie. W/g mnie "bezszczelność" może oznaczać brak szczelności, czyli nieszczelność. Nieszczelna to może być np. instalacja gazowa lub kanalizacyjna. Ale jak człowiek może stosować nieszczelność ???? Niech Pan przetłumaczy sens swojej wypowiedzi bo tu jest jakiś błąd logiczny.
                      Jeśli chodzi o Pański życiorys, to niech mi Pan uwierzy, nie interesuje mnie on, ale jak to się mówi ..... tłumaczą się winni.

> A przy okazji proszę przetłumaczyć swoje logo .....
                      To nie LOGO tylko NICK (proponuję lekturę słownika wyrazów obcych).
                      Perrocanario to skrót od PERRO DE PRESA CANARIO. To rasa psów, z tym że raczej nie podobnych do buldoga.

> gdyż uważam, że "perrocanario" może oznaczać - "Pies Kanaryjski" o wyglądzie Buldoga.
                      Ależ z Pana poliglota .... wrzucić w google translator to nawet dziecko potrafi. W tłumaczeniu z hiszpańskiego faktycznie oznacza to "pies kanaryjski".

I jeszcze jedno, niech się Pan tak nie denerwuje, bo w Pańskim wieku to się może źle skończyć i od kogo znajomi będą pompkę pożyczać w razie kolejnej ulewy? Może jakąś meliskę przed snem?

• ro_a Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 03.08.11, 23:09
                        Ludzie! Jak brakuje argumentów to już do takiej popeliny sprowadzacie dyskusję że się płakać chce!
                        A co Ci do tego czy ktoś miał książeczkę czy nie miał? I co za nią odstał?
                        Jak nawet, to niech ma.

I jeszcze stwierdzenie: I winny się tłumaczy.... , jak odpowiedział na te głupoty.

Nie popieram poglądów j.w.orłowskiego prezentowanych na tym forum, powiem więcej nie zgadzam się z nimi, ale to nie znaczy że będę go zaraz oplwać i wykazywać się brakiem szacunku do jego osoby.

A

• versus88 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 03.08.11, 11:40
                perrocanario, czy to ze ktos mieszka w budynku komunalnym oznacza, ze jest nieudacznikiem? Czy to, ze ktos sie w zyciu niczego nie dorobil oznacza ze jest nieudacznikiem? Wyznacznikiem sukcesu jest ilosc nagromadzonych dobr?
                Sugerujesz, ze ktos byl w partii,a gdy facet sprostowal, ty piszesz, ze kompletnie nie interesuje cie jego zyciorys. To po co zaczynasz?
                Udlaw sie tym swoim konsumpcjonizmem idioto.
                • perrocanario nowy login ? jeszcze dziewiczy 03.08.11, 19:52
                  i zabawiamy się w adwokata?
                  • zombi191 Re: nowy login ? jeszcze dziewiczy 03.08.11, 20:17
                    Nowy, pewnie dlatego, że nie ma ku...ków w oczach jak wiele Nicków na tym forum.
                    Bum bum nie daj się perrocanario, przywal mocniej jesteś anonimowy.
                  • versus88 Re: nowy login ? jeszcze dziewiczy 04.08.11, 00:19
                    Tak, nowy. Po przeczytaniu tego co wypisujesz, musialem sie zarejestrowac i skomentowac te bzdury. Mozesz to nazywac zabawa w adwokata.
            • gekon-3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 12:59
              Panie j.w.orłowski - niepotrzebne wydatki - a gdzie jest właściciel z całą świta pomagierów. czy cała ekipa z UM zapomniała, że istnieje cośtakiego jak ubezpieczenie? to po pierwsze. po wtóre to sama władza jest winna temu, że jej ajątek jest zalany, przez tyle kadencji nic słownie NIC nie zrobiono. rowy zarośnięte, zamulone a nawet zasypane. kanalizacja dopiero w powijakach a ulice szkoda gadać. na szkolnej w niedzielę największa kałuża w ktorej utopiło się autko to kałuża na rogu z zakopiańską. gdyby ulica była ok to woda spłyneła by do rowu obok a tak stała sobie na ulicy i topiła kierowców i ludzi chcących się przedpstać na drugą stronę. ponadto należy zwrócić uwagę, iz władze naszego miasta nie zrobiły nic w kwesti pomocy miweszkańcom zalanych posesji. to strazacy , których nie ma w naszym mieście nie ma, ratowali i słuzyli pomocą. i najwazniejjsze w tym wszystkim jest to, że czy nieruchomości prywatne czy komunalne zostali poszkodowani. słuzby niosac e pomoc pomagały wszystkim bez różnicy .za darmo bo ani Pan burmistrz ani komunalini lub prywatni nie płacili za pomoc straży pożarnej i pozostałych służb. odnośnie brtonowania to chyba ktoś ma betom w miejscu gdzie nie powinien mieć. własciciel poszczególnych posesji betonuja czy też wykładaja kostką ulice podjazdy itp. miejsca. to w gesti miasta leży to, by wody odprowadzić tam gdzie powinny trafić do rowów kanałów i rzek. a u nas tylko się patrzy by dopchać siędo koryta i nachapać sięj ak najwiecej. i coś jeszcze. niech nikt więcej z władz tego miasta nie płacze że mieszkańcy nie chcą się meldować w tym mieście. Po co "płacić" tu podatki skoro władza ma nas w dupie. przedszkoli brak, no bo poco skoro są prywatne należące niekiedy do osób z urzedu miasta, po co ulice, przecież radni i co niektórzy pracownicy urzedu maja dobry dojazd do domów itd. sdzkoda gadać. i pytanie do Pana J.W. Orłowskiego CZY MIESZKANCY BUDYNKÓW KOMUNALNYCH PO ZALANIU ZOSTAWILI WSZYSTKO I W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI POSPIESZYLI Z POMOCĄ WŁASCICIELOM PRYWATNYCH POSESJI? -
              • piotrg4 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 13:56
                nic dodać nic ująć... dobrze ujęte gekon-3
              • tomt3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 15:25
                gekon-3 napisał:

> kanalizacja dopiero w powijakach a ulice szkoda gadać...

Budowana obecnie kanalizacja ma się nijak do deszczówki. Znaczy się nie będzie jej odprowadzać.
                • gekon-3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 15:35
                  nmasz niepełne informacje ona temat kanalizacj. mieszkam przy lesnej, mam rozkopaną ulice i budowana jest kanalizacja sanitarna oraz deszczowa
                  • tomt3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 15:49
                    szczęśliwiec :)
              • grazka2001 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 16:01
                Panie j.w.orlowski skoro tak źle jest w mieszkaniach komunalnych a tak dobrze na prywattnych posesjach nic prostszego jak brac kredyt i się pobudować i wtedy zobaczymy jakie będzie Pana stanowisko
                • j.w.orlowski Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 17:36
                  grazka2001 napisała:

> Panie j.w.orlowski skoro tak źle jest w mieszkaniach komunalnych a tak dobrze
                  > na prywattnych posesjach nic prostszego jak brac kredyt i się pobudować i wtedy
                  > zobaczymy jakie będzie Pana stanowisko

Nie napisałem, że jest żle tylko, że właściciel nie dba o swoją własność a obowiązujące ustawy zabraniają Mnie jako najemcy wykonywania pod karą administracyjną dokonywania czynności jak wylewania wody z piwnic. Za taki czyn dostałem od Policji upomnieni nie mandat ze względu, że było to pierwsze wykroczenie.
                  Obecnie Moje stanowisko się nie zmienia właściciel powinien zadbać o swoją własność niż póżniej dokonywać remonty za większe pieniądze budżetowe.
                  "Bliższa ciału koszula niż marynarka"
              • j.w.orlowski Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 17:23
                gekon-3 napisał:

i pytanie do Pana J.W. Orłowskiego CZY MIESZKANCY BUDYNKÓW KOMUNALNYCH PO ZALANIU ZOSTAWILI WSZYSTKO I W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI PO SPIESZYLI Z POMOCĄ WŁASCICIELOM PRYWATNYCH POSESJI? -

Nie wiem jak inni lecz Ja pośpieszyłem z pomocą oraz użyczałem elektryczną pompkę do wypompowywania.Pompka jest przechodnia i pracuje u znajomych.
          • baddog Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 23:00
            adzik_b napisała:

> Ten cały sztab kryzysowy to kpina... Nie raczą odbierać telefonów, zero jakiejk
            > olwiek pomocy. Pomoc można uzyskać tylko i wyłącznie mając znajomości w urzędzi
            > e. Tylko tak można liczyć na darmowe wybranie wody z zalanego domu czy posesji.
            > A tak można liczyć tylko i wyłącznie na siebie (i sąsiadów).

Tak patrze na te wasze wpisy i cycki opadają.Mnie też zalało pomimo worków z piachem.Poprostu natury nie da się oszukać.
            Wybudowane domy po 500-600 tys zł,mieszkania za 400tys,auta po 150tys. a jak przychodzi kryzys to zawsze ta sama śpiewka:Ja Płacę Podatki k... m..ć.
            Biedniejsza częć naszego miasta nie ma takich problemów bo ci ludzie nauczyli się logicznie myśleć i nie boją się fizycznej roboty.
            Natomiast teraz mamy doczynienia z nowo wytworzoną klasą arystokratyczną która myśli że z drugiej strony tel siedzi idiota i pachoł którego można zjebać na poczet płaconych podatków.
            Kup sobie pompę baranie jeden z drugim i nie czekaj aż woda wpier....li Ci się do chaty .
            Koszt ok 150zł i nie czekam na MIASTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            Warszawę,PRUSZKÓW,PIASTÓW zalało i tam też nie udźwignęli tego ciężaru ale Marki to faktycznie specyficzne miasto a raczej jego mieszkańcy.
            Ile osób jest zameldowanych w Markach?
            Jakie teblice rejstr widzicie pod osiedlami nowych podatkiewiczów?
            Pobuduj szkołę,przedszkolę,blisko przestanek a podatki to we np.Wrocławiu palant płaci bo tu się nic nie dzieje.Tarchomin jest naszym partnerem w tym temacie.
            Jak są takie sytuacje to ludzie stają obok siebie i trzaskają wory z piachem bez pytania a nie zamawiają jak obiad z cateringu i podatkami rzucają.
            A z resztą.Pocałujcie mnie w d....
            W piątek kolejne opady i czekajcie nadal z założonymi rękami.Napewno te 5 pomp które ma miasto ogarnie temat bez problemu.Jeszcze jedno.Zadzwońcie do wołomińskiej straży pożarnej to zobaczycie jak wygląda odbieranie tel.
            Medialnie to wszystko wygląda tak jak nasi radni 1 sierpnia podczas składania kwiatów pod pomnikiem.
            ps.Podziękowania dla całego sztabu kryzysowego i ZUK-u.
            Tak trzymać chłopaki.Nie pompujcie wody z prywatnych posejsji bo Elyta więcej za kabówkę rocznie płaci jak te słynne podatki którymi sobie mordę wyciera.
            INDIE DLA INDIANÓW.WŁADZA W RECE LUDU TO NIE UMRZEM Z NUDÓW
            • ro_a Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 03.08.11, 23:17
              Z Nieba mi spadłeś!!!!!

Czytałem ten wątek od początku i przymierzałem się aby odpisać dokładnie to co napisałeś, tylko czas brakowało.

Dodam tylko, że ubezpieczać może się każdy, nie tylko UM i Gmina. Prywatni Inwestorzy również. Było szkoda kaski..... a teraz lament.

I ciągle tylko lament lament......

A

• gekon-3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 15:05
      sorki za literówki
      • grazka2001 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 15:36
        jestem takiego samego zdania co Gekon-3 tylko nie potrafię zrocumieć ludzi, ktorzy najpierw glosują na tą samą władzę a potem narzekają i patrzą jak im woda pod oknami płynie i pretencja nie wiadomo do kogo
        • alex-en Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 02.08.11, 16:50
          Prawa ekonomii podpowiadaja, że jesli "woda pod oknami płynąć przestanie" , to władza przestanie dopłacac do komunikacji autobusowej, albo nie wyremontuje jakieś szkoły, albo nie będzie miała na dołozenie swego udziału do budowy kanalizacji, albo nie da podwyżek nauczycielom , albo .... .
          I to niezależnie od tego, kto władzę sprawuje.
          A.
          • gekon-3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 03.08.11, 09:32
            zarzuca się na niektórych postach, ze nona arystokracja ma pewne wymagania, że jak kupiła dom czymieszkanie za 400 czy 600 tyz sł to powinna siedzieć cicho i przyjmować wszystko na klatę. to dzięki ich kasie marki to nie tylko budy wzdłuz piłsudzkiego ale tez fajne osiedla i całe ulice. to dzięki ich inwestycja rozwija się infrastruktura, wodociągi, sieci elektronenegetyczne itp. to dzięki ch kasie powstaja nowe inwestycje z których pożytek czerpie um z tytułu podatków od nieruchomosci. odnośnie tablic rejestracyjnych to widzęz tresci niektórych postów , że ich autorom zazdrość mózg zalewa. obcarejestracja to nie koniecznie oznacza iż właściciel nie jest zameldowany w markach. wiele osób na tych nowych osiedlach to osoby prowadzace działalnośc gospodarczą, placące podatki w us w wołominie. auta zazwyczaj są w leasingu i to firmy te rejestrują je w miejscu gdzie mają siedzibe lub oddział. sam tak robię auto zarejestrowane poza warszawąa z podatku rozliczamsięw us wołomin. druga sprawa to to, że wiele osób wynajmuje mieszkania w markach ponieważ nie stać ich na zakup swego lokum, pracują w markach warszawie itp. a zameldowani są daleko poza np. woj mazowieckim, bo np. nikt nie chce meldować ich w wynajmowanych lokalach. niemam nic przeciwko nim. to zazwyczaj spopkjni ludzi cięzko pracujący na to by zapłacić za wynajem lokalu, zakupy robią w naszych sklepach. więcej klijentów w naszych sklepach i zakładach usługowych = to więcej obrotu i wiekszy zysk. wolę ich, jak niektórych naszy rodowitych marczan. odnośnie pomp. nas też zalało, wody cała ulice i piwnice, pompowanie wody na ulice z piwnicy bezcelowe. woda wraca do domów garaży. itp. brak infrastruktury, albo nie dbanie o nią spowodowało to co spowodowało. zażuca się, że ci nowobogadzcy żądają by przy ich domach postawić przystanek za miedza mieć przedszkole i szkołę. nie tylko oni tego chcą. za dzieci przyjete do prywatnych przedszkoli gmina dopłaca takim przedszkolom słone pieniadze. na inwestycje oswiatowe są dotacje z ue. wybudowanie przedszkola= brak konieczności płacenia prywatnym. porusza sięteż problem braku kasy z podatków bo ludzie rozliczają się poza markami. nie dziwi mnie to. jechać do wołomina załatwiać spray meldunku, dowodu osobistego, paszportu rejestracji auta to co najmniej dwa dni stracone. w kampani wyborczej kandydaci twierdzili, ze to zaden problem, mozna się dogadać ze starostwem by np. dw razy w tygodni czy na stałe w um były osoby ze starostwa by można było właśnie takie sprawy załatwić a tu w kampani ładne słowa a w praktyce dupa. z wiele inwestycji płacimy sami nmp kanalizacja. ktoś powie że to inwestycja miejska, tak ale my za nią płacimy, a i jest dofinansowanie z innych źródeł, tak że wielkie koszty ponsi nie inwestor ale ludzie którzy chcąsię przyłączyć do inwestycji. no i debilne terminy i sposoby realizacji inwestycji. np. na ulicy lesnej robią kanalizację, asfalt jest zrywany i sypany na ulicę opolską, by utwardzić drogę która jest gruntowa, ico kilka dni później ekipa kod kanalizacji wchodzi na tę ulicęi rozpieprza całą ulicęłącznie z swiarzo nawiezionym asfaltem i robi swoje a ulicą to nawet czołg przejachać nie może ale co tam um zaopłaci jeszcze raz no nie a potem płacz bo kasy brak np na czyszczenie i utrzymanie rowów odwadnijających i wory z piachem trzeba na własnych plecach nosić. gdybym w taki sposób zarzadzał własna firmą to po roku poszedł bym z torbami, a tu najwyzej nie będzie kasy na kolejne inwestcje a pracownicy um dostana premię za super wykonana robotę.
            • baddog Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 04.08.11, 10:02
              Superrr.Powinieneś odcisnąć dłoń w betonie w Alei Gwiazd naszego Miasta.
              Zapytaj Skromną Osobę p.Przewodniczącego:
              Czy któryś z radnych poparł w swoim programie małą przedsiębiorczość,poparł małe sklepiki?
              N-stop tylko ,porawa bezpieczeństwa i oświetlenie ulic itp itd !
              Zapytaj jakim sprzętem ,iloma ludźmi dysponuje ten cały Sztab Kryzysowy.
              To nie jest amerykański film,gdzie stawia się namiot,50 komputerów i łączność satelitarną z całym Światem.
              A co do leasingowanych firmowych aut to mam przed oczami obrazek z naszych ulic.
              Volvo V70 sedan i kratka na tylnej szybie.Normalna ciężarówka
              Całuję w serce.
              • radwis Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 04.08.11, 10:24
                > Superrr.Powinieneś odcisnąć dłoń w betonie w Alei Gwiazd naszego Miasta.
                słyszałem gdzieś, że będzie taka możliwość na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta.
                "Skromna osoba" pana Przewodniczącego już szykuje betoniarkę oraz aparat fotograficzny, ale pod warunkiem, że przyjdę i się ujawnię.

> Volvo V70 sedan

Volvo V70 to nie jest sedan. To jest kombi.
                • gekon-3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 04.08.11, 10:27
                  do radwis - a kto ci broni założyćwłasną działalność i wziąc samochód w leasing, spróbuj łatwego chlebka na swoim, nie mam nic przeciw byś miał volvo z kratką. zapraszam do aleji gwiazd też odciśniesz swą dłoń
                  • radwis Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 04.08.11, 10:44
                    spox

> . zapraszam do aleji gwiazd też odciśniesz swą dłoń
                    o choroba, to z tą aleją gwiazd to musi być prawda.

niech"skromna osoba" pana Przewodniczącego szykuje betoniarkę
              • gekon-3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 04.08.11, 10:29
                sorki radwis, chodziło mi o baddog-a :-)
    • mieszkankamarek Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 03.08.11, 14:17
      k-skorpion napisał:

(...) Wczoraj jak zwykle lało i zalewało nasze ulice. I co zrobił Burmistrz w tym, ja
      > kże kryzysowym momencie? (...)

ja słyszałam, że wyjechał na urlop!
      • k-skorpion Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 03.08.11, 15:19
        mieszkankamarek napisała: > ja słyszałam, że wyjechał na urlop!

Czy Pani żyje w latach 50-ych gdzie telefon był tylko w powiecie. Szef sztabu i Burmistrz w jednej osobie nawet na urlopie może i musi podejmować kluczowe decyzje. A swoja drogą to urlop niestety należy się każdemu. Nawet nierobom i kombinatorom.
        • mieszkankamarek Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 03.08.11, 21:36
          k-skorpion napisał:

> mieszkankamarek napisała: > ja słyszałam, że wyjechał na urlop!

> Czy Pani żyje w latach 50-ych gdzie telefon był tylko w powiecie. (...)

:o)

k-skorpionie, chodziło mi raczej o to, że w okresie urlopowym (jakby nie było) mam wielkiego stracha gdzieś dalej wyjechać aby nie wrócić do basenu (i to z wodą nie pierwszej świeżości) zamiast domu. A nasz gospodarz miasta zawinął się i wyjechał...Widocznie jemu nie napadało...
    • kasia.bis Re: skradziono węże 03.08.11, 14:31
      www.marki.pl/portal/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1712
      smutne to trochę
      • fast_markoni Re: skradziono węże 03.08.11, 15:42
        W związku z aktualną sytuacją Rada podjęła decyzję o zwołaniu Nadzwyczajnego posiedzenia poświeconego kwestii odwodnienia, kanalizacji deszczowej oraz działań antykryzysowych - www.marki.pl/portal/index.php?cmd=wydarzenia&opt=pokaz&id=1027 .
        • k-skorpion Re: skradziono węże 03.08.11, 15:52
          I to jest szybkie działanie. Brawo za decyzję. Tylko żebyście teraz coś mądrego i pożytecznego uzgodnili. A wszystkich piszących w tym temacie (i nie tylko) mam nadzieję zobaczyć na tym posiedzeniu, bo to bardzo ważny temat. Mamy pełne prawo tam być i zabrać głos.
        • radwis Re: skradziono węże 03.08.11, 21:59
          > W związku z aktualną sytuacją Rada podjęła decyzję o zwołaniu Nadzwyczajnego posiedzenia
          i co, będziecie sobie nawzajem patrzeć głęboko w oczy?

podpowiem panu, bo może robiąc sobie zdjęcia z już raz położoną wiązanką pod pomnikiem, jest pan tak zaabsorbowany, czy zdjęcia wyszły dobrze, - prosze reagować ostro!
          proszę wezwać wszystkich piszących na tym forum na tę sesję Rady i kazać im się ujawnić.

To dopiero będzie coś, a nie tam jekieś duperele antykryzysowe
          • rafxxww Idź się leczyć! 04.08.11, 06:22
            Zostało zalanych wiele ulic, piwnic, działek, domów, sztab antykryzysowy się nie sprawdził, ktoś chce zwołać nadzwyczajne posiedzenie rady aby coś z tym zrobić, a tu tylko o wiązance pod pomnikiem. A może ktoś nie trafił papierkiem do kosza na śmieci, to jest dopiero temat, co tam zalane ulice i działki...
            Człowieku idź się leczyć!
            • radwis Re: Idź się leczyć! 04.08.11, 07:47
              > e sprawdził, ktoś chce zwołać nadzwyczajne posiedzenie rady aby coś z tym zrobi
              > ć, a tu tylko o wiązance pod pomnikiem.
              podziwiam, twój entuzjazm i niezłomną wiarę, że nadzwyczajne posiedzenie rady "coś" z tym zrobi.
              czyli co? cofnie czas, popchnie cumulonimbusy nad Ząbki a i jeszcze przytuli do "skromnej osoby" pana przewodniczącego, a bojowy pan Dec pogłaszcze po główce.

> ć, a tu tylko o wiązance pod pomnikiem.
              nie rozumiesz. a to jest ważna sprawa, bo jeżeli ktoś dla picu się fotografuje i umieszcza to na marki.pl, by wyborcy widzieli, to jest to działanie pozorne.
              jak "skromna osoba", która zdolna jest do takiego picu, może "zrobić coś"?
              może tylko zwołać nadzwyczajne posiedzenie rady, i wtedy panowie Przewodniczący i pan Dec będą mogli sobie głęboko popatrzec w oczy, bez zmrużenia powiek.

sugerujesz bym się leczył, a czy możesz podać namiar na jakiegoś dobrego lekarza? może masz jego nr telefonu we własnym notesiku? takim małym pomarańczowym z kotkiem
      • alex-en Re: skradziono węże - opróżniane szambo 04.08.11, 10:15
        wykorzystując sytuację, wczoraj ok. 19:00 ktoś wypompowywał swoje szambo wprost na ulicę w rejonie Wspólna-Broniewskiego-Srebrna. Smród utrzymywał się do północy.
        Też smutne .
    • gekon-3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 04.08.11, 11:04
      może już czas zaprzestać tej dyskusji na temat tej "Mądrości władz" dajmy upust pary na posiedzeniu rady, tu nikt i tak nas nie potraktuje poważnie. widać, z treści poszczególnych postów że jest nas sporo, tych których cała ta sytuacja wkurza, - pozdrawiam
      • radwis Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 04.08.11, 11:14
        > może już czas zaprzestać tej dyskusji
        jestem przeciw tej propozycji. ależ dyskutujmy, spierajmy, wytaczajmy argumenty za i przeciw i tu na forum i na Radzie.
        Pamiętajmy jednak, że na Radzie to "skromna osoba" pana Przewodniczącego udziela lub nie głosu. A jak nam nie udzieli?
        A tu możemy wypowiadać się szeroko i dopiero gdy łamiemy regulamin, a przecież nie łamiemy, to wtedy moderator wkracza.
        Co nie jest zakazane, jest dozwolone! Piszmy na forum. Zadawajmy odważne pytania!
        Bądźmy niewygodni dla wszystkich "skromnych osób" i "spiritus movens".

Przecież oni pracują w Radzie za nasze ciężko zarobione pieniądze i my mamy obowiązek wymagać od nich jak najbardziej ciężkiej i uczciwej pracy na naszą rzecz.
        To myśmy ich wynajęli na czas określony dla wykonywania odpowiedzialnej pracy.
        • gekon-3 Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 04.08.11, 11:25
          zgadzam sięz z radis, z tym co napisałeś, może żle się wypowiedziałem, nie chodziło mi by nie dyskutować na forum, uważam tak jak ty, że to potrzebne. chodzi mi o to, iż na radzie możemy poazać siłę, że nie tylko w wirtualu rozliczamy skromne osoby i i wielu innych ale też realu.
          • k-skorpion Re: nie przypuszczacie jaki mądry jest nasz Burmi 04.08.11, 11:33
            gekon-3 napisał: że nie tylko w wirtualu rozliczamy sk
            > romne osoby i i wielu innych ale też realu.

i dlatego założyłem ten temat i ten również: forum.gazeta.pl/forum/w,450,127609996,127609996,Nadzwyczajne_posiedzenie_Rady.html

Jeszcze raz apeluje o liczne przybycie na tą Radę. Im nas więcej tym lepiej.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka