IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 20:35
co powiecie na taka sytuacje:
rozmawialam przed chwila ze znajomą. dziewczyna w 8 miesiacu ciaży. jest
przerazona wizja porodu. rozmawiala z mezem o cesarce tzw. na prosbe
pacjentki. kosztuje to ok. 600-700 zl. maz jej odpowiedzial ze kobety od
wiekow rozdzily, a te pieniadze mozna przeznaczyc na cos innego.

czy wy wszyscy tacy jesteście?
Obserwuj wątek
    • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 20:46
      może trochę gruboskórnie,ale ma facet rację.....
      • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 20:59
        dlaczego ma racje, jest to egoizm i brak zdolnosci do empatii. to wszystko
        • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 21:00
          ale w tej chwili można urodzić całkiem "dobrze" bez tego "potwornego"
          bólu,który nie jest taki potworny.....
          • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:05
            mozliwe, ale jak ja bym uslyszala takie slowa to bylby emocjonalny koniec
            • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 21:07
              dlatego powiedziałam-trochę niezręcznie mu to wyszło-ale to facet....
    • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 21:01
      ale po co cesarka, jesli ciaża przebiega prawidłow, chyba są zastrzyki
      przeciwbólowe.
      • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 21:03
        są wygodne kobietki...
        • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 21:08
          no tak, wg mnie jak wszystko oki, to naturą rodzic :)
        • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:09
          to nie jest wygoda, mylisz pojecia
          wygoda bedzie przejechanie sie samochodem 300m po zakupy
      • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:07
        a moze to jej decyzja. ja mam podobne zdanie
        • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 21:11
          ma prawo do takiej decyzji, nie zaprzeczam, tylko sie zastanawiam po co,
          cesarka wbrew pozorom nie jest lepszym wyjsciem.
          • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 21:12
            racja....to nie taki sobie zabieg....
          • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:16
            moim zdaniem jest. nie męczy sie dziecko, jest podobno bardziej odporne i
            lepiej sie rozwija, lepiej spi i mniej placze. nie ma ryzyka porazenia
            mozgowego i wiele innych. nie wystarczy?
            • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 21:22
              a skąd Ci takie jakieś teorie?
              • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:26
                jak widac na to nikt nie chce popatrzec
            • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 21:27
              nie wiem, a dziecko sie nie meczy, przeciez to naturalne. a odpornosc i rozwój
              równie dobrze zależy od przebiegu ciaży, jak i po porodzie, np karmienie
              piersia itp. cesarke stosuje sie przy porodach zagrożoonych, wiec gdzy wszystko
              oki, to jest bezsensu poddawac sie zabiegowi, kóry w pewnym stopniu tez mozna
              powiedziec, że jest zagrożeniem, ale to moje zdanie.
              • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:30
                skad wiesz ze dziecko sie nie meczy?
                wszystko co jest naturalne nie meczy? zastanów sie
                • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 21:37
                  ale mówisz o mece jako udrece, bo nie rozumiem teraz.
                  • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:44
                    to nie probuj
                    • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 21:56
                      kazdy ma prawo miec odmienne poglady.
                      wiele kobiet rodziło w gorszych warunkach niz ma to miejsce dzis, pod opieka
                      specjalistów. ja nie widze powodu podejmowania decyzji na coś co nie jest
                      koniecznością, zabieg cesarski jest operacja, który stwarza zagrożenie zycia.
                      taka operacja nie jest żadną przyjemnoscia, pozatym mozna miec 3 tylko takie
                      zabiegi (niekonieznie musi to byc powiazane z porodem, ale i konsekwencjami
                      zdrowotnymi).
                      uważam, ze głównym prowodylem jest strach, ale psychiczny. a po zatym to nie
                      meczarnia, tylko naturalna kolej rzeczy, dzieki temu matke i dziecko łaczy
                      szczególna więź. tylko tyle, a jak wiele.
                      kazdy ma prawo rodzic jak chce i gdzie chce.
                      • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 22:04
                        forum sluzy wymianie zdan i chyba o to chodzi:)
                        • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 22:06
                          taaa
                  • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 21:47
                    Gość portalu: c.kapturek napisał(a):

                    > ale mówisz o mece jako udrece, bo nie rozumiem teraz.

                    koleżanka nam się zapętliła...raczej
                • Gość: prion Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 21:48
                  > skad wiesz ze dziecko sie nie meczy?

                  A skad wiesz ze dziecko sie mniej meczy przy cesarce?
                  • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:50
                    bo w odpowiednich miejscach stosuja srodki znieczulajace: miejscowo czy ogolnie
                    ktore nie maja wplywu na dziecko
                    • poprioniony Re: PANOWIE 14.12.04, 22:10
                      Ja sie pytam o dziecko. Skad wiesz co czuje dziecko
                      przy naturalnym porodzie a co przy cesarce?
                  • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 21:50
                    w układzie kiedy wszystko przebiega prawidłowo-dziecko nieszczególnie się męczy-
                    adrenalina.....
            • conveyor Re: PANOWIE 14.12.04, 23:00
              Co to znaczy nie meczy? Bardziej odporne? Niby dlaczego? Lepiej sie rozwija? Nie slyszalem. Ryzyka porazenia mozgowego nie ma tez przy prawidlowym porodzie drogami i silami natury. Za to moga byc powiklania tak jak po kazdym zabiegu operacyjnym: zakazenia rany pooperacyjne az do zapalenia otrzewnej wlacznie, powiklania zatorowo-zakrzepowe, nie mowiac o pewnym ryzyku samego znieczulenia do zabiegu. Ciecie cesarskie to spora operacja na otwartym brzuchu, w zwiazku z czym nie powinna byc wykonywana bez konkretnych wskazan ze strony matki lub dziecka, takim wskazaniem na pewno nie jest strach przed porodem. W tym przypadku jest to wskazanie do opieki psychologicznej i znieczulenia zewnatrzoponowego...To ze mozna sobie taka cesarke kupic, to nic nie znaczy. Szanujacy sie ginekolog nie powinien takich rzeczy robic...
              • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:10
                ooo ktoś mądry,ale chyba koleżanki nie przekonasz -nie wyjeżdżam z moim zawodem
                bo po co ;) ona i tak wie chyba lepiej ...
                • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 23:15
                  to ja sie przyznam, bez bicia, ze pisałam moje zdanie w temacie wyłacznie
                  jako "pacjent" słuzby zdrowia, wiedza nie pokryta medyczna <lol> :)
              • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:11
                jeju tylko nie zewnątrzoponowe......
                • conveyor Re: PANOWIE 14.12.04, 23:17
                  Hmm, a dlaczego?
                  • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:23
                    mam "alergię" na zespoły popunkcyjne.....trochę się przy tym kiedyś
                    napracowałam i nie lubię tego znieczulenia.... ale zupełnie prywatnie ;)
                    • conveyor Re: PANOWIE 14.12.04, 23:28
                      Rozumiem, a ze tak spytam tez jestes z branzy?:)
                      • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:31
                        no trochę ;))))
                        • conveyor Re: PANOWIE 14.12.04, 23:33
                          Hehe, ostra pani anestezjolog :)) Ale, ale... zespol popunkcyjny po zewnatrzoponowym? Wydawalo mi sie ze po podpajeczynowkowym tylko wystepuje...
                          • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:34
                            hehehehe nie jestem anestezjologiem ;))))))))))))
                            • conveyor Re: PANOWIE 14.12.04, 23:36
                              No to pochwal sie, ostra pani ...?? :D
                              • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:37
                                ostra i już ;DDDDDDDDDDDDDD
    • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:25
      przypomnialo mi sie 1 spotkanie towarzyskie. sluchalismy mp3 sinead
      o'connor "nothing compares 2u"- co do dzis robi wrazenie. autorem wiadomo jest
      prince. byla dyskusja, co by bylo gdyby on to zaspewal i takie tam, nie wazne.
      dyskusja poszla dalej i mowiono o tym ze on ja wybral ja sposrod wielu
      mozliwych itp. po dlugich rozmowach wtracil sie kumpel i powiedzial "a moze to
      ona wybrala". to bylo fajne. i mysle ze Grazynka z ktora sie spotyka bedzie
      szczesliwa czego im zycze
      • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 21:32
        zycze powodzenia Twojej znajomej, i bobasek by był zdrowiutki :)
        • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 21:37
          ja tez
    • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 22:07
      przeraz Was to ze XXI wiek to wiekszy wybor i wieksza swiadomosc?
      • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 22:14
        kobieto co Ty pleciesz?
        • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 22:20
          WROCMY SIE DO SREDNIOWIECZA
          nie uzywajmy kosmetykow Bog nas tak stworzyl, nie chodzmy do lekarzy "jestesmy
          chorzy Bog tak wybral", kobieta ma sluzyc mezczyznie bo gdzies tak zapisali
          albo tak zinterpretowano, zeby wyrywajmy bez znieczulenia przeciez dawniej tak
          bylo, zostawmy samochody, smoloty zutylizowac, rozpalmy stosy
          • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 22:20
            a poza tym czujesz się dobrze?
            • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 22:24
              nawet bardzo dobrze i jestem podobno normalna wczoraj bylam u specjalisty:)
              • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 22:25
                Gość portalu: xy2 napisał(a):

                > nawet bardzo dobrze i jestem podobno normalna wczoraj bylam u specjalisty:)

                to się trochę rzuca w oczy...
                • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 22:29
                  niby co
                  • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 22:30
                    daj spokój kobieto.....masz problemy jakieś
            • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 22:25
              mi sie zdaje, ze to odbiór nie na tej fali Waderka <lol> ;-)
        • Gość: prion Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 22:25
          No 21 wiek! Tyle do wyboru: heroina, viagra, cybersex,
          hiv... Tyle cudownych zdobyczy cywilizacji, tyle cudownych
          sposobow zeby strzelic sobie samobuja.
          • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 22:28
            <hehehe>
            a w 22 wieku bedą dzieci z ceberseksu, cesarka bedzie zbedna <lol> ;-)
            • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 22:29
              Kaptur.....ehhhh
          • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 22:30
            a wiesz co jest wazne w XXI wieku? umiejetnosc selekcji. a dlaczego? bo masz
            wybor
            • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 22:31
              jezuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
              • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 22:37
                <hehehe> ;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
                • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 22:43
                  Kaptur-bo się zakocham!!!!!!!!!!!
                  • Gość: c.kapturek Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 22:48
                    oki, dobranoc :))))))))))))
                  • Gość: xy2 Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 22:48
                    smiejcie sie
    • conveyor Re: PANOWIE 14.12.04, 22:52
      Bardzo mnie smieszy kiedy o tego typu zabiegach i wskazaniach do nich, dyskutuja osoby bez jakiejkolwiek znajomosci medycyny...Bardzo ciekawych argumentow wtedy uzywaja.
    • Gość: bezpruderyjny Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 23:31
      Ludzie to teraz w ogóle z jakiejś gorszego amteriału są ulepieni. Kobieta chce
      cesarki, bo boi się bólu rodzenia. Tylko patrzeć, jak wymyślą sztuczną macicę,
      żeby kobiety nie musiały znosić niewygód ciąży.
      • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:34
        no wiesz,niektórym jest dość "niewygodnie" w rzeczonej ciąży...
        • Gość: bezpruderyjny Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 23:43
          Domyślam się, ze wszystkim kobietom. Ale może dla równowagi zrezygnujecie tez z
          rozkoszy orgazmu, który ponoć według specjalistów jest domeną wyłącznie kobiet.
          Dla wyjasnienia dodam, że to co faceci uważają za orgazm podobno w ogóle się do
          kobiecych przeżyć nie umywa i wiąże się głównie z rozładowaniem napięcia. Ale
          może to tylko pogłoski.
          • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:47
            no nie!!! ,jeśli o mnie chodzi to z niczego nie zrezygnuję! a orgazm-mężczyżni
            też przeżywają...niektórzy ładnie ;)))
            • Gość: bezpruderyjny Re: PANOWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 23:51
              Może im się tylko wydaje. Szczytów jest wiele, a Mount Everest tylko jeden.
              • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:53
                pewnie niektórym/tak jak i kobietom/ ale pewna jestem,że niektórym wcale się
                nie wydaje...ach,co za widok......mmnniammm....
      • Gość: xyz Re: PANOWIE IP: .48.213.* / 80.51.176.* 14.12.04, 23:41
        pieprzysz glupoty
        • wadera3 Re: PANOWIE 14.12.04, 23:44
          podejrzewam,że nie do Ciebie ;)))
    • gomory Re: PANOWIE 15.12.04, 01:20
      A po cesarce nie zostaje jakas blizna? Moze chlop sie tego boi.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka