Dodaj do ulubionych

Ulica Zagłoby

31.01.11, 12:20
"Godzina Z" zbliża się wielkimi krokami. Będzie koparka, będzie kropidło, uśmiechnięte buzie znanych nam decydentów z łopatami, może nawet transparenty ("Finał Planu 20letniego!"). Strach i Bach...Radio i telewizja. Na szczęście! Bo dla nas to wszystkich najważniejsza w tej chwili sprawa. Ciekawa jednak rzecz -Od bodajże roku, od kiedy pojawiły się wizualizacje tej inwestycji za grosz nie mogę pokapować, które zdjęcie co przedstawia?
Obserwuj wątek
  • unhollyseth Re: Ulica Zagłoby 31.01.11, 15:45
   Obywatele, tylko Ci którzy czyste serca mają oraz kochają swojego prezydenta mogą dostrzec piękno i ogrom tej inwestycji! Widziałem plany wstępne w 2D...w 3D robi wrażenie.

   Poza tym moje źródło z UM twierdzi, że budowa nie rozpocznie się w tym roku. Ogłoszono konkurs na łopatę dla prezydenta, którą będzie mógł zrobić tzw" pierwszy wykop". Żadna z ofert nie spełniała wymagań konkursu...
  • Gość: asfalt Re: Ulica Zagłoby IP: 83.238.163.* 01.02.11, 09:54
   Szkoda że UM nie pomyślał o wykonaniu ulicy Żagloby po drugiej strony Kaminnej. Dało by się to wykonać technicznie i ograniczyło do jednego mostu a korzyści były by znaczne;
   - połączenie z ulicą Focha ,
   - otwarcie terenów pomiędzy Kilińskiego , Aleja , Focha w tym dojazdu do Donalda,
   - wyjazd na Zagłoby karetek pogotowia - szybszy dojazd do południowej części miasta,
   - połaczenie ze Słowackiego,
   - dodatkowy wyjazd z Targowicy,
   - wszystkie hurtownie przy Kilińskiego posiadały by wyjazd z placów na Zagłoby (wyjazdy tirów i ciężarówek na Zagłoby ),
   zmniejszenie tym samym ruchu ciężkiego na Kilińskiego i na skrzyżowaniu Kilińskiego z Aleją,
   - połączenie bezpośrednie z ulicą Chrzanowskiego juz przy budowie Zagłoby, ( dojazd z Zagłoby na Patronaty, Rosochy, Stawki, do E,Klerka, Biedronki....),
   - za jednym zamachem obwodnica Denkowa do Samsonowicza,
   - itd itp.......
   Szkoda że tak mało się myśli..........
   • Gość: police Re: Ulica Zagłoby IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.11, 23:14
    Po twoim poście widać że ciężko z myśleniem u Ciebie :/
    Według Ciebie jak mieliby to zrealizować?
    Wariant 1.
    Zagłoby idzie koroną wały ale wówczas jest to obwodnica dla pieszych.
    Wariant 2.
    Likwidacja wału wówczas droga się zmieści. pojawia się problem co zrobić gdy woda przybierze w rzece?
    Wariant 3.
    Wysiedlić ludzi przy Słowackiego w końcu to dla ich dobra na pewno się zgodzą :) Na 100% przedsiębiorcy oddadzą grunty pod budowę i zamkną swoje źródło dochodu.

    Jak widzisz napisałeś coś co nie było przemyślane :(
    • Gość: asfalt Re: Ulica Zagłoby IP: *.ip.netia.com.pl 02.02.11, 08:11
     Obecnie droga jest zaprojektowana nie tylko po wale , z drugiej strony, ale wręcz w korycie rzeki !!! co jak woda przybierze, więc czemu nie może przebiegać po wale i dodatkowo go umacniać, nie mówiąc już o jego podwyższeniu, dojazd do hurtowni z Zagłoby nie wymaga terenu hurtowni a da swobodn i komfortowy dojazd, ludzie ze Słowackiego się nie zgodzą ale z Mostowej muszą tak?
     Obecna obwodnica nie będzie wykorzystywana przez ostrowczan ; wjeżdżając na nią przy Alei zjedziesz dopiero przy mostowej lub jeszcze dalej - to tylko obwodnica ,a po co skoro GDDPiA już ma plany koncepcyjne obwodnicy Ostrowca dziewiątki ?
     • Gość: police Re: Ulica Zagłoby IP: *.adsl.inetia.pl 02.02.11, 11:06
      Chyba jednak widziałem złe plany :?
      Bo za chiny nie wiem jak ta droga będzie kolidować z zabudowaniami na mostowej?
      No może z jednym domem.
      Co do wałów to tylko w jednym miejscu będzie dochodzić do wału (tam gdzie wpada ta mała rzeczka) ale tam ma być przeprawa.
      Zerkając na twoją propozycję to zobacz na mapie ile tam trzeba by wyburzyć obiektów łącznie z hospicjum aby nie naruszając wałów i zmieścić drogę. Na Słowackiego do wyburzenia byłby zakład i kilka zabudowań mieszkalnych.
        • Gość: asfalt Re: Ulica Zagłoby IP: *.ip.netia.com.pl 07.02.11, 08:06
         Koszty związane z takim przebiegiem były by niższe, nikt nie mówi o wyburzeniu hospicjum , przecież Focha już minęła budynek. Co do wyburzeń to objęłyby jeden lub dwa domy przy Słowackiego, halę i jeden budynek przy Denkowie. Przecież przejście mostowe ok.100mb może być usytuowane za Słowackiego. Obecnie planowany jest mur oporowy blisko 200mb w korycie Kamienny. A jak rozwiązać połaczenie z Chrzanowskiego? Przecież to dodatkowy most na Kamiennej wraz z odcinkiem drogi długyości 450mb. Jak rozwiązać obwodnicę Denkowa ? To dodatkowo także wyburzenia i odcinek drogi długości 950mb. Tych kosztów można by uniknąć, a tak będą jeszcze przed nami do poniesienia oprócz kosztów Zagłoby, nie mówiąc o odciążeniu Denkowa i Miasta już od przyszłego roku....
         Sam pomysł nie jest zły tylko za późno na niego . Trzeba wykorzystać szanse na pieniądze z zewnątrz i realizować zadanie w obecnym kształcie, który posiada dużo zalet, najważniejsza to zdjęcie ruchu ciężkiego z miasta ( tylko szkoda że praktycznie tego nie da się wykonać skoro TIRY i tak muszą dojeżdzać do marketów i firm ) .
         • temponick Re: Ulica Zagłoby 19.02.11, 18:37
          > Obecnie planowany jest mur oporowy w korycie Kamienny

          Mur oporowy i tak musi być, ale wypadało też i Kamiennę 'przesunąć' parę metrów bliżej Słowackiego przynajmniej u ujścia Szewnianki. Ciekawe jak to Hiszpanie zaprojektowali? W końcu skasowali prawie 2 miliony 500 tysięcy złotych za projekt budowy czwartego etapu ulicy Zagłoby...
  • temponick Re: Ulica Zagłoby (znak zapytania?) 10.03.11, 11:00
   www.ostrowiecka.pl/ostrowiec-swietokrzyski/miasto/3993-ulica-zagoby-oprotestowana
   Nie jest tak różowo, jakby się wcześniej wydawało, nad tą obwodnicą wisi jakieś fatum...Teraz ktoś widać poczuł zapach pieniądza i zaczął się wykłócać o więcej (hehehe, wszyscy mają naokoło tyle kasy, każdy doi każdego, grzechem byłoby więc nie skorzystać z tej jakże atrakcyjnej okazji?)
   • Gość: police Re: Ulica Zagłoby (znak zapytania?) IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.11, 15:41
    Dzięki takim sytuacjom budowa dróg ciągnie się miesiącami, latami.
    Najpierw zgodzili się na jaką tam kwotę, a teraz jak już jest wszystko gotowe do rozpoczęcia prac przypomnieli sobie że ten kawałek gruntu jest dla nich więcej wart? Myślą pewnie że teraz gmina będzie w kropce i zapłaci ile zażądają. Sąd powinien odrzucić odwołanie i ukarać dowcipnisia za utrudnianie rozpoczęcia prac.
    Był czas na załatwienie tej sprawy i żądania odpowiedniej kasy, przecież ta inwestycja nie zaczęła się tydzień temu.
    • temponick Re: Ulica Zagłoby (znak zapytania?) 10.03.11, 15:51
     Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Urząd mógł już dawno wykupić te tereny a nie czekać do ostatniej chwili. Od 20 lat wiadomo, że nie ma innej alternatywy dla tej inwestycji. Między bajki należałoby więc wsadzić opowiastki wszystkich kolejnych prezydentów jak to bardzo się starają w tym zakresie. Trzeba było wykupić ziemię 10 lat temu za 1 milion i dzisiaj 10x tyle zostałoby w kasie...
       • temponick Re: Ulica Zagłoby (znak zapytania?) 16.03.11, 15:54
        Naiwnie zatem ponownie ponowię pytanie, co w takim razie przez całą kadencję robił prezydent i jak się ma to do przedwyborczych obietnic i zapewnień, że wiosną 2011 najpóźniej rozpoczną się prace przy zakończeniu budowy obwodnicy??????
            • kszo.pany Re: Ulica Zagłoby (nareszcie) 16.03.11, 22:44
             Prezydent obiecywał w prasie, że za półtora roku skończą się korki na Sandomerskiej. Może ktoś mi uzmysłowi, jak można zmusić kierowcę jadącego z Rzeszowa do Warszawy, aby z Opatowskiej skręcił w prawo w Sandomierską, dojechał do węzła Brezelia i wjechał na obwodnicę, robiąc niepotrzebne kółko?
             Prawda jest taka, że od strony Ćmielowa, Bodzechowa - jest niewielkie nasilenie ruchu i skierowanie potoku tych pojazdów na nową Zagłoby, nie będzie odczuwalne jako zmniejszenie ruchu na Sandomierskiej. Poza tym szereg osób jadących od Bodzechowa i tak wybierze Sandomierską, bo jadą choćby do PUP, Starej Huty, THM, Częstocic, w stronę Kielc, a nawet do kościółka, Groszka, czy Biedronki...
             Dopóki nie będzie łącznika między Brezelią, a Jędrzejowem, sytuacja w dolnej części miasta się nie poprawi.
             Jednak nowa Zagłoby na pewno ułatwi dojazd do Nowego Zakładu od strony Bodzechowa, czy Kunowa, do tej pory cały ruch szedł Mostową, lub Sienkiewicza, Waryńskiego, Jana Pawła II i dalej.
              • kszo.pany Re: Ulica Zagłoby (nareszcie) 17.03.11, 00:15
               Owszem, nie przewiduje. Wjazd na nową Zagłoby będzie możliwy na małym rondzie, a zjazd w okolicach obecnej Mostowej - węzeł Brezelia + Samsonowicza.
               Zobacz tutaj:
               www.um.ostrowiec.pl/images/for-investor/gallery-big/wydruk06.jpg
               Oczywiście jest tam dużo elementów s-f, mianowicie "tereny inwestycyjne z drogami wewnętrznymi", "modernizowana ulica Samsonowicza", czy "przedłużenie drogi krajowej nr 9". Jednym słowem, niech Cię to nie rozprasza niepotrzebnie:)
                • temponick Re: Ulica Zagłoby (nareszcie) 17.03.11, 00:35
                 Powoli, powoli, bo w szoku jestem i nie potrafię myśli zebrać...

                 To nie było urbanisty, który by zaproponował i zaplanował zwykłe przedłużenie Opatowskiej, by najkrótszą drogą połaczyć ją z Zagłoby? Niebywałe, to jest chyba jakiś absurdalny żart?

                 > jest tam dużo elementów s-f

                 ...masz na myśli science-fiction?

                 > jak można mówić o obwodnicy DK 42, skoro zaczyna się ona niemal 20 km dalej...

                 Umówmy się, że cokolwiek to by nie było a umożliwiało tranzyt ruchu, nazwiemy to umownie obwodnicą. Tymczasową obwodnicą, cokolwiek...
            • Gość: kasa Re: Ulica Zagłoby (nareszcie) IP: *.nplay.net.pl 17.03.11, 07:10
             papier wszystko przyjmie najlepiej teraz zganiać na rodzinę która się odwołała. ale komuś musiała pomylić się kolejność wykonania obwodnicy. najpierw powinny być : plany wycena działek przeznaczonych pod budowę a dopiero przekazanie pod budowę. a do tej pory nikt w UM. ani w gminie nie jest wstanie określić ani stawki za metr ani terminu wypłat więc wydaje mi się że teraz dopiero zaczną się protesty właścicieli a budowa stanie na dobre. kto za to odpowiada??????????????????????????????????
             • kszo.pany Re: Ulica Zagłoby (nareszcie) 17.03.11, 08:03
              Temponicku - aby zrobić postulowany przez Ciebie łącznik od Opatowskiej do nowej Zagłoby, trzeba jakoś przejść przez tory kolejowe. Nikt nie wyrazi zgody na szlaban, prawda? Musiałby być więc wiadukt, najlepiej od razu nad Sandomierską i torami. Tylko kto za niego zapłaci?
                • temponick Re: Ulica Zagłoby (nareszcie) 17.03.11, 13:21
                 Nie widzę sensu ani ekonomicznego rachunku, żeby budować parę kilometrów (lokalnej) nowej drogi na gruntach 1 i 2 kategorii, która i tak zostanie zrealizowana za następnych lat kilka. W miedzyczasie, kszo.pany ma absolutną rację twierdząc, że "nie będzie można zmusić kierowcę jadącego z Rzeszowa do Warszawy, aby z Opatowskiej skręcił w prawo w Sandomierską, dojechał do węzła Brezelia i wjechał na obwodnicę, robiąc niepotrzebne kółko"

                 A jeżeli nawet kszo.pany nie ma racji, to przez kilka następne lat, tysiące kierowców dziennie będzie de facto nadkładało kilka kilometrów, generując ruch, spaliny i koszta , tam gdzie się chciało wyeliminować te wszystkie niedogodności w pierwotnych założeniach....

                 Za kilka lat wyjaśni się sprawa z 'prawdziwą' obwodnicą i łącznik Brezelia do Jędrzejowa pozostanie w sferze planów science-fiction naszych, pożal sie Boże, 'urbanistów' i planistów!
              • pathos_phobos Re: Ulica Zagłoby (nareszcie) 17.03.11, 13:26
               Kszo.pany,z ostatnich planów,które oglądałem wynikało,że węzeł na Brezelii będzie obejmował wiadukt nad torami i Zygmuntówką z wyjściem na opatów.Weź ty ludzi nie strasz.Inaczej by wyszło,że wszyscy podpisani pod tym projektem to idioci (obecnie osoby upośledzone intelektualnie w stopniu znacznym)
  • temponick Re: Ulica Zagłoby 27.05.11, 13:06
   Na kamerce on-line coraz bardziej rozgrzebane -Ministerstwo ponoć wypłaci odszkodowania -Dzieje się! Trzeba przyznać!

   Ja jednak z uporem maniaka powtórzę pytanie, które zadałem wcześniej: -Czy nie było urbanisty, który by zaproponował i zaplanował zwykłe 300m przedłużenie Opatowskiej do budowanej obwodnicy, by najkrótszą drogą połaczyć ją z Zagłoby? Żeby zakończyc ten 20letni koszmar i nie generować milionowych kosztów w nieskończoność!!!
   • ostrowiak_1982 Re: Ulica Zagłoby 27.05.11, 16:57
    Odpowiedź jest prosta "To byłoby za proste rozwiązania" :)
    Tak to za jakieś 5 lat znów powróci temat obwodnicy, jako piąty odcinek telenoweli. Łączący koniec obwodnicy z Opatowską wspaniałym wiaduktem/tunelem czy czymś innym. W końcowej scenie wystąpi aktualny w tm czasie prezydent z zapierającym dech w piersiach przemówieniem. Tak zakończy się bajka o budowie obwodnicy Ostrowca, a zacznie nowa stara w której przewodnim tematem będzie remont pierwszego odcinka. Czyli REMAKE serialu :D
    • temponick Re: Ulica Zagłoby 28.05.11, 20:02
     Okazuje się, że knot 20lecia, który pozwalam sobie nazwać obwodnicą donikąd ma swoją stronę internetową .

     Jednocześnie pytanie do pierwszego urbanisty w mieście: -Kiedy przewidywane będzie zakończenie inwestycji "Budowa ulicy Zagłoby – V etap" i czy napewno V będzie w tej sytuacji ostatnim etapem tej mega budowy?
  • temponick Potrzebny Kolejny Etap 17.07.11, 14:54
   -Najszybciej oddany będzie fragment drogi na wysokości wiaduktu na Alei 3 Maja, ale trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami w ruchu- mówi Jarosław Górczyński, wiceprezydent Ostrowca.- Projekt zakłada przesunięcie o jedno przęsło wiaduktu obecnego ciągu ulicy Zagłoby...

   Czyżby projektanci i urbaniści źle trafili (czy raczej nie trafili) w wiadukt, który stoi tam już od 50lat?

   "Projekt zakłada przesunięcie o jedno przęsło wiaduktu obecnego ciągu ulicy Zagłoby. Konieczne będzie przebudowanie odcinka tej ulicy" Hahaha, czegoś tu nie rozumiem? Czy to w ogóle jest po polskiemu?
  • burak.z.onetu Finał IV etapu Tour De Obwodnica 19.08.12, 12:30
   ...albo raczej Tour De Ostrowiec www.ostrowiecka.pl/ostrowiec-swietokrzyski/miasto/5135

   GDDKiA Oddział w Kielcach ma od 40 lat inne plany na obwodnicę Ostrowca. Aktualna droga (przedłużka Zagłoby w obu kierunkach) budowana bodajze od lat 20, jest inicjatywą miasta i taką powinna pozostać. Pan prezydent miał szansę zakończyć już w poprzedniej kadencji tę epopeję na etapie IV i ostatnim. Ale zamarzył mu sie węzęł drogowy Brezelia, więc chyba sam (albo najpewniej jego następca w 10kadencji) będzie kończył te 2 kilometry "łącznika". Pytanie tylko za co, skoro pustki w kasie i gmina zadłużona po uszy? W międzyczasie wyobrażam sobie miny podróżujących 9, z całej Polski, nadrabiających parę kilometrów za każdym razem. Musi pan prezydent postawić zakaz wjazdu na Sandomierską, albo nakaz jazdy Zygmuntówką, dla tych wszystkich nieszczęśników, którzy przez następne kilka lat będą chcieli ominąć Ostrowiec.
    • burak.z.onetu Re: Finał IV etapu Tour De Obwodnica 19.08.12, 19:15
     A gdzie napisałem, że jestem niezadowolony? Nie mieszkam na Zygmuntówce, więc niech się inni martwią. A jaki będzie oddźwięk wśród kierowców dowiemy się już za parę dni. Jedno mnie tylko zastanawia, dlaczego władza ŻAWSZE wie, co jest najlepsze. A później się przeważnie okazuje, że mamy kolejny bubel. Moja teza jest taka, że za te pieniądze (lub mniejsze?) można było skończyć ten projekt po najmniejszej linii oporu, najlbardziej efektywnie i po mysli kierowców. To tyle :))))
     • kemotost Re: Finał IV etapu Tour De Obwodnica 20.08.12, 13:08
      Fakt że brak łącznika będzie uciążliwy, ale odprowadzenie nawet części ruchu z starego wiaduktu i ronda będzie już sporym sukcesem.
      Co z tego że w Kielcach obwodnicę Ostrowca od 40 lat planują, skoro na planach się kończy. Po oddaniu IV odcinka, te plany łatwiej będzie zmienić, bo znaczna część roboty została już zrobiona. W końcu wcześniej czy później ten ostatni brakujący kawałek zostanie oddany.
      -
      Po otwarciu IV odcinka przez pewnien czas będzie zamieszanie, przejezdni będą się gubić, ale z czasem powinno się to unormować.
    • temponick Re: To nie koniec epopei Tour De Obwodnica 15.11.12, 15:39
     Rosną kontrowersje wokół nowej 'obwodnicy'. Właśnie policzyłem (KILKA aut) na kamerce które przejechały w ciągu ostatnich paru minut tą drogą. Dodam, że mamy środek dnia, w środku tygodnia i nie wierzę, żeby ruch na krajowej 9 zamarł całkowicie!!! Pojawia się wątek złego oznakowania od obydwu stron drogi krajowej ...drogi gminnej jaką jest akurat ten odcinek Zagłoby. Ktoś napisał w komentarzu "Wystarczy, że wstawi się 15t na odcinku między światłami a bla bla bla" a jeszcze inni radzą zakaz wjazdu TIRów na stary wiadukt.

     NIC z tych rzeczy. Ani pan prezydent, na szczęście, ani nikt w Ostrowcu nie będzie mówił GDDKiA, co ma robić na drodze, która jest pod jej jurysdykcją. To primo po pierwsze.

     Secundo po drugie inwestycja za prawie 70mln okazała sie kolejnym bublem w wykonaniu naszych włodarzy. Ograniczenie 50km/h na pustej drodze budzi pusty śmiech, zaś jak sobie przypomnimy huczne trójwymiarowe w pełnym kolorze wizualizacje sprzed paru lat to zaczynamy podejrzewać, że ktoś tu kogoś po prostu 'zrobił w konia'.

     Anonimowy gość z GO słusznie zauważył, że zapowiedź w blokowaniu Sandomierskiej przez pana prezydenta jest wyrazem bezsilności wynikającej chyba z braku wyobraźni na etapie projektowania, a ja dodam od siebie, braku prawidłowego kontaktu społecznego z mieszkańcami miasta. Żeby blokada była skuteczna proponuję wynająć Pana Sułka a podejrzewam, że impreza (listopadowy piknik na DK9) uda się na 100%, i wreszcie GDDKiA się ugnie i zmieni oznakowanie 'swojej' drogi.

     ...Dalej: "Wiadukt w Goździelinie chyba zbudowany nie w tym miejscu. Nie jestem inżynierem drogowym, ale wydaje mi się, że ten wiadukt powinien stać na wprost Opatowskiej, bo wtedy nie ma ruchu ciężarowego na Sandomierskiej, zrobić drogę do Kilińskiego, dojazd do Samsonowicza i temat obciążenia Sandomierskiej rozwiązany." Przypomnę, że podobne opinie padały również na tym forum.
      • burak.z.onetu Re: To nie koniec epopei Tour De Obwodnica 21.11.12, 12:48
       Troche ucichło jedno to mamy następny rodzynek do przedświątecznego ciasta (hahaha zakalca chyba?)

       Jak donosi nasza nieoceniona GO "Pierwsze samochody ciężarowe pojadą przez Denkówek i ulicę Mostową dopiero w połowie przyszłego roku. Nikt nie spodziewał się, że kilkudziesięcioletni most jest aż tak sfatygowany" Po 2 latach budowy Zagłoby i prawie końcu remontu Samsonowicza okazuje się, że "Ekspertyzy, jakie zleciło wykonać ostrowieckie starostwo wykazały, że obiekt nie nadaje się do dalszego użytku". Kolejna kompromitacja wszystkich po kolei, nawet nie będę wymieniał, bo przecież jest ich tam tylu, że nie wiadomo o co tu sie rozchodzi?

       Co za dziwaczne miasto- Kto tu rządzi???
         • temponick Re: To nie koniec epopei Tour De Obwodnica 08.12.12, 21:35
          Absurdalna parada tyranów biurokracji trwa w najlepsze. Nowe Departamenta, Wydziały i Zarządy oraz ich bezproduktywne narządy w postaci naczalstwa z gminy, miasta, z powiatu i województwa tracą swój bezużyteczny czas wysyłając sobie nawzajem tony pism i dokumentów w sprawie najpiękniejszej drogi w mieście. Tylko patrzeć jak nowi gracze zostaną wciągnięci do tej gry, tym razem z Warszawy, bo kilku zwaśnionych bardzo ważnych buraków nadepnęło jeden drugiemu w trakcie budowy tej obwodnicy na odcisk. Tym razem ponoć idzie o bardzo ważny znak uzupełniajacy F13, który jeden chce postawic a inny się nie zgadza... To jest doprawdy nieprawdopodobne jak sie tak przyjrzeć temu cyrkowi z pozycji obserwatora... O co tu chodzi?
          • Gość: lokalny Re: To nie koniec epopei Tour De Obwodnica IP: *.adsl.inetia.pl 09.12.12, 08:00
           Skoro nie wiadomo o co chodzi , to pewnie chodzi o kasę. Jeżeli ul. Zagłoby jest drogą gminną , to gmina ponosi koszty jej utrzymania, i pewnie nie jest za bardzo zainteresowana aby ruch z drogi wojewodzkiej (Zygmuntówka) oraz krajowej (Opatowska,Sandomierska) odbywał się jej kosztem. Inną sprawą jest, że te fakty były kazdej ze stron znane wcześniej , więc po co jakies opowiadania o obwodnicy ?
           • Gość: Teź z Dublina Re: To nie koniec epopei Tour De Obwodnica IP: *.ntlworld.ie 09.12.12, 15:44
            Coś ci się lokalny pomieszało :(((( Jest chyba dokładnie odrotnie :(((( Rozumiem, że prezydent chciałby, żeby cały ruch tranzytowy poszedł nową drogą, ale nie może postawić żadnych zakazów ani nakazów na Sandomierskiej, Zygmuntówce albo Opatowskiej bo one mają status dróg podlegajacych pod województwo!!! Nie może postawić nawet śmiesznego znaku F13, który mógłby 'zachęcać' TIRy do tranzytu zamiast po staremu Sandomierską i wiaduktem!
            • Gość: Ja z opatowskiej Re: To nie koniec epopei Tour De Obwodnica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.12, 13:09
             Trochę mnie dziwi ta nagonka żeby ruch z opatowskiej kierować na nowy wiadukt. Podam kilka przykładów 1. opatowska pomimio drogi krajowej zawsze byla drogą podporządkowaną a to dlatego że ruch z zygmontówki na sandomierską był zawsze większy niż z opatowskiej na sandomierską. 2. obecne światło zielone jest z zygmontówki na sandomierską trzy razy dłuższe niż z opatowskiej na sandomierską 3. światła na tym skrzyżowaniu są uszkodzone i działają obiegowo anie automatycznie co jeszcze gorzej utrudnia ruch z opatowskiej. Tak więc najlepiej by było zamknąć ruch na zygmontówce i skierować go na nowy wiadukt, wtedy na sandomierskiej byłby ruch tylko z opatowskiej a to jest ok. 30% obecnego ruchu. I jeszcze jedno na tym skrzyżowaniu jest numer telefonu można zadzwonić i podadzą dlaczego wg natężenia ruchu światło się świeci z tej strony dłużej a z tej krucej. Trochę to inaczej widzę ale jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie i dziwi mnie to jak jadą samochody od strony Ćmielowa na sandomierską a nie na nowy wiadukt, kilka razy specjalnie pojechałem za nimi wszyskie przejechały wiadukt w górę miasta.Tak więc ponawiam zamknąć zygmontówkę problem się rozwiąże sam.
  • Gość: Dubliner Wybory 2014 czyli będzie obwodnica Ostrowca IP: *.ntlworld.ie 07.11.14, 10:08
   Jak było wcześniej do przewidzenia, parlamentarzyści Marzena Okła-Drewnowicz i Lucjan Pietrzczyk poinformowali o decyzjach rządu w sprawie budowy ważnych dla dróg w Ostrowcu Świętokrzyskim.


   "Rząd sfinansuje budowę tzw. piątego etapu ulicy Zagłoby, ważnego dla układu komunikacyjnego Ostrowca odcinka łączącego węzeł Brezelia z droga krajową nr 9. O tych bardzo korzystnych dla regionu decyzjach rządu poinformowała posłanka Marzena Okła Drewnowicz na specjalnej konferencji w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu. W konferencji uczestniczyli też poseł Lucjan Pietrzczyk oraz starostowie Zdzisław Kałamaga i Eligiusz Mich"

   Echo Dnia Wiadomości Ostrowiec Św
   • pismen1 Bidulo 07.11.14, 10:29
    Tyle to ma wspolnego z wyborami co i nic. To nie jest decyzja na szczeblu lokalnym.
    Bardzo dobra decyzja dla miasta i powiatu.
    • Gość: Dubliner Re: Bidulo IP: *.ntlworld.ie 08.11.14, 11:37
     Dokończą ul. Zagłoby - Lokalna.TV Ostrowiec     Eligiusz Mich: " 4 etap obwodnicy który z założenia miał być częścią odcinka tranzytowego drogi krajowej przebiegającej przez Ostrowiec i kosztował prawie 50 mln złotych (!!!) nie został wykonany z zgodnie z charakterystyką i kryteriami jakie powinna spełniać droga krajowa."

     Marzena Okła-Drewnowicz: bla bla bla

     Zdzisław Kałamaga: "Za tym stołem siedzą osoby, i wyłącznie te osoby przyczyniły się do tego ze mamy dzisiaj (hehehe tydzień przed wyborami) decyzję rządu w tej sprawie. Wszyscy ci, którzy będą mówić, a pan poseł Górczyński zdążył już to powiedzieć publicznie, nie mają z tym nic wspólnego i, w tej sprawie nic nie zrobili, i nie mają zielonego pojęcia jak się tego typu rzeczy załatwia"

     Słusznie powiedział pan starosta. Trzeba wiedzieć jak się takie przewałki załatwia, 2 km drogi za 50 mln, która nie spełnia standardów drogi...I trwa to z projektowaniem i biciem piany przez prezydenta i całą jego świtę "fachowców" i naczelników prawie 2 kadencje...     To bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności dla rządzącej kliki, że dotacja rządu dotarła do wiadomości wyborców w tak szczęśliwym czasie, chociaż informacja o fuszerce i niespełnieniu standardów drogi krajowej wybudowanej na odcinku 2 km za kilkadziesiąt milionów całkowicie dyskredytuje miejscową rządząca klikę. Ci ludzie powinni raz na zawsze zostać odsunięci od władzy i raczej odpowiadać przez prokuratorem za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy (a nie kandydować!), bo przecież 4tego etapu tej drogi nie zbudowali za pieniądze prywatne z własnej kieszeni. Zarówno vice jak i ustępujący prezydent powinni ponieść konsekwencje
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka