Dodaj do ulubionych

Coraz lepiej

23.11.11, 10:11
biznes.onet.pl/ile-mniej-w-kieszeni-i-dla-kogo-po-zapowiedziach-p,18543,4929467,1,prasa-detal
Najpierw zrujnowali finanse państwa. Teraz biorą się za ich naprawę. Bezczelny złodziej sięga coraz głębiej do kieszeni obywatela. Część obywateli dała rządzącej sitwie pełnie władzy, czemu nie maja z tego skorzystać. Zaczyna się grabież totalna. I wyobraźcie sobie drodzy obywatele, to wszystko dla waszego dobra.
Obserwuj wątek
  • temponick Re: Coraz lepiej 23.11.11, 12:16
   Polska jest jednym z pięciu państw, które wczoraj otrzymały list ostrzegawczy z UE ws. deficytu budżetowego.

   Ale PO uspokaja. -Wszystko jest w porządku. Większość krajów Unii zazdrości nam kondycji finansowej. Listy ostrzegawcze dotarły także do rządów Cypru, Malty, Belgii i Węgier. W liście Unia ostrzega, że państwa w 2012 roku mogą nie spełnić kryteriów fiskalnych.

   Wydaje się, że przy wszystkich 'oszczędnościach' wynikających ze słynnego już sekspoze radośnie nam panującego wesołego premiera, +6 za paliwa oraz nowe wyższe ceny gazu i elektryczności dobiją opierajacych się jeszcze jako tako rosnącej drożyźnie ale transport i handel już nie wkalkuluje nowych podatków i akcyz w koszta, więc rosnąca inflacja da o sobie szybko znać.

   Ciekawa sprawa, że państwa w kryzysie tną koszty już od dawna. Żeby podtrzymać rynek wewnętrzny i popyt tanieje żywność i inne rzeczy a alternatywny od rządu niezależny dostawca gazu ściął w Irlandii ceny o 15% na dzień dobry do 2013 roku. Fakt, paliwa ciągle na poziomie 1.5/litr ale nie skaczą tak jak nasze złotówkowe, które zaczną jeszcze bardziej rosnąć jak nasza waluta zacznie dołować.

   A zacznie dołować jescze bardziej bo wszyscy widzą, że rząd i jego kreatywni księgowi, żonglują liczbami i przelewają z pustego w próżne. A to zrobią skok na kasę z NBP, fundusze OFE, czy kwalifikujący się do Trybunału Konstytucyjnego atak na Fundusz Rezerwy Demograficznej.
   • leon.komornicki A za miedzą 27.11.11, 18:02
    wszyscy wiedzą. Siedzi sobie na stolcu w starachowickim ratuszu Wojtek Bernatowicz i rządzi. Spokojnie , dostojnie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Ma tam wprawdzie w swoim życiorysie drobny epizodzik, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami. Pensja prezydencka skromna, no to parę groszy od dobrych ludzi , którzy rozumieją nędzę budżetowych wynagrodzeń, można bez obaw przyjąć. A co nie wolno?. Wolne żarty.A tym , którym się to nie podoba,mogą panu Wojtkowi....no co mogą panu Wojtkowi, no oczywiście mogą panu Wojtkowi skoczyć. Co tam jakieś 96 tysięcy, inni kręcą lepiej, szybciutko wpłacają skromniutki milionik kaucji i dalej się żyje. W kraju określanym przez złośliwców tuskolandią, to normalka.
    • Gość: lokalny Re: A za miedzą IP: *.adsl.inetia.pl 28.11.11, 21:37
     a czy przypadkiem pan W.B. to nie wychowanek PiS-u?
   • Gość: Re. Re: Coraz lepiej IP: *.play-internet.pl 12.01.12, 11:10
    Dzięki za b.dobry,interesujący text autorstwa "temponick".Tak się rzeczy mają a naród karmiony propagandą medialną kocha premierka i prezydenta.W tej sytuacji platfolewactwo może robić co chce,kręcić sprzedawać,oszukiwać,łamać konstytucję.Nikogo się nie boją,nawet Trybunału Konstytucyjnego,bo już wszędzie pousadzali swoich.
    • temponick Re: Coraz lepiej 13.01.12, 15:04
     No to w takim razie, żeby nie było, że nam gorzej tylko lepiej, kolejny wpis z cyklu jak w tytule tego wątku: "Coraz lepiej"

     Był sobie raz ...AWS. Jaki był AWS taki był, ale jako pierwszy po '89 zaczął reformować strukturalnie ten dziwny kraj. AWS zrobił regionalne (bodajże 16 czy 17) i branżowe kasy chorych, i to miał być pierwszy krok na drodze do całkowitej reformy słuzby zdrowia w PRL. Dołączyć mieli prywatni ubezpieczyciele, miała być wprowadzona konkurencja. Ale durny naród co w kolejnych wyborach CHCIAŁ i wybrał (albo WYBRAŁ bo chciał) 'Coraz lepiej' dla siebie więc komuchy, szybko zlikwidowały kasy chorych, cofnęły reformę i scentralizowały ubezpieczenia zdrowotne w NFZ, obsadzonym partyjnymi kolesiami. Za tę "reformę" służby zdrowia i likwidację kas chorych "minister" Łapiński i "premier" Miller powinni siedzieć w więzieniu. PiS nie zrobił NIC może dlatego, że ich rządy trwały krótko a u steru w ministerstwie panowała gwiazda ministra Religi a jedyną "reformą" jak się okazało miał być podatek od jego imienia. PO niepełnej kadencji PO zdobywa władzę i zaraz Sejm likwiduje to co zrobił PiS. Po utracie władzy Lech Kaczyński wetuje wszystkie próby reform, de facto, tylko między innymi dlatego, że kolejna gwiazda na firmanencie polskiej głupoty niejaka Kopaczowa niczego poza sprzedaniem szpitali nie wymyśliła. Aha, dodatkowe ubezpieczenia, żeby leczyć się szybciej, ale bez zmiany istniejącego ustawodastwa na linii NFZ-filary ZUS i modyfikacji systemu podatkowego, nikt się na te zmiany nie zgodził. Nie zaproponowano ustawy, która wprowadza prywatne ubezpieczalnie, jako konkurencje dla NFZ, modyfikacji filarów w ZUS oraz całkowitych odpisów podatkowych na takie leczenie. Jedyne co zrobiono, to dokończono informatyzację NFZ po zbudowaniu super-duper centralnego ośrodka komputerowego w W-wie. Już w parę miesięcy po uruchomieniu i przeanalizowaiu pierwszych danych z przychodni i szpitali, szybko wyszło na jaw ile martwych dusz jest w systemie, kto i jak oszukuje (lekarze pracujący po 200h tygodniowo na kilku albo kilkunastu etatach) i tym podobne kwiatki. Ale nie zrobiono z tego publicznego halo, bo w tym oszukańczym systemie im mniej szary buras z ulicy wie, ty łatwiej nim rządzić!

     Aż nastała nam kolejna kadencja, kiedy to PO szybkiej kampanii wyborczej: będzie wam narodzie "Coraz lepiej", u schyłku 2011 a raczej na początku 2012 w centralnej Europie, w środku prawie 40 mln kraju, premier rządzącej koalicji kolejny raz napuścił wszystkich na siebie. Lekarzy na pacjentów, pacjetów na aptekarzy, aptekarzy na lekarzy i vice versa. A wszystko to w wyniku ustawy refundacyjnej, która miała tak dobrze zrobić pacjentowi a okazała sie kolejnym bublem legislacyjnym. Narobiła w rezultacie bałaganu co niemiara i w rezultacie wszyscy sobe skoczyli do oczu. ALE tym razem się prawdopodobnie miarka przebrała i ogłupione społeczeństwo wreszcie zrozumie gdzie jest pies pogrzebany!!! Jedynie firmy farmaceutyczne siedzą cicho, bo mimo zapewnień rządu i ex-SLD zdrajcy ministra zdrowia, że ich lobbing i zyski zostały wzięte pod kontrolę a liczy się tylko interes pacjenta, WYDAJE się, że był to jedynie PROPAGANDOWY wybieg rządu i (czyli zachwalanie kota w worku) albo po prostu jedno z kolejnych bezczelnych kłamstw urzedującego premiera. Jest jeszcze tysiące bezużytecznych urzędników w NFZ którzy siedzą cicho, bo wiedzą, że argumenty zarówno lekarzy jak i aptekarzy, i pacjentów są słuszne, bo bez strukturalnych reform tej instytucji oraz wprowadzenia ogólnodostępnego systemu identyfikacji ubezpieczonych (wzorem regionu śląskiego i wielu krajów europejskich) się tak czy inaczej nie obejdzie.

     Sprawa jest prosta i liczy sie w miliardy złotych każdego roku. Elektroniczna identyfikacja pacjenta pozwoli między innymi na to, że pieniądze ze składek będą szły za pacjentem a nie jak do tej pory znikały w czeluściach biurokracji rządowej, finansującej wszystko tylko nie leczenie pacjenta. Z elektronicznej identyfikacji skorzysta lekarz i aptekarz. I pacjent, i pracodawca co odprowadza jego składki, bo będą mieli mozliwośc sprawdzenia on-line GDZIE są PIENIĄDZE? Podejrzewam, że wzorem słynnego skoku na OFE, codziennie jest robiony skok na obowiązowe składki na leczenie, w takiej czy innej postaci. Chociazby na powykładane marmurami dyrekcje niezliczonych NFZ tów w calym kraju... Nie "takie znowu ciemniaki jakby się wydawało", zarówno w rządzie, jak i w NFZ czy ZUS (oceniam na DZIESIĄTKI tys nierobów do zwolnienia) wiedzą, że im dłużej ten bajzel potrwa tym więcej wpadnie im w łapy a przy okazji można mącić wodę "walką o dobro pacjenta" bo tylko co nowa reforma to większy burdel!
   • Gość: miejscowy Re: Coraz lepiej IP: *.zeto-kielce.com.pl 27.04.12, 14:20
    Spoko, Spoko!!! Rostowski odpali swoją tabelkę w excel'u i kreatywnie ją zmodyfikuje. Będziecie zadowoleni. Kreatywna księgowość nie pozwoli zatonąć zielonej wyspie.
  • leon.komornicki A za miedzą.. 29.11.11, 10:04
   Ja mówię o pewnym patologicznym zjawisku, a ty mi tu z pisem wyjeżdżasz. Jest wysoce naganne,że łapówkarz w majestacie prawa sprawuje władzę w ponad pięćdziesięciotysięcznym mieście. Słyszałeś może lokalny, czy koalicja rządowa pracuje pilnie by podobne sytuacje w przyszłości nie mogły mieć miejsca? Jeśli masz wiedzę na ten temat , to podziel się nią z nami.
   Z całą pewnością waaadza teraz pracuje nad innymi regulacjami.Takimi lokalny żebyś mógł wespół z własną małżonką o wspólnej lasce lub wspólnych kulach maszerować dziarsko w wieku 67 lat do pracy. Rudawy premier oświadczył niedawno, wyobraź sobie lokalny, ze to dla twojego dobra. Będziesz miał wyższą emeryturę. Wyobrażam sobie waszą radość z tego powodu, zwłaszcza twojej małżonki. Ale to już inna bajka..
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 16.12.11, 21:17
   biznes.onet.pl/sejm-uchwalil-ustawe-okolobudzetowa,18543,4974309,1,news-detal
   No i mamy ciąg dalszy twórczości peowskich ciemniaków.
  • leon.komornicki Gdzie są 19.01.12, 10:07
   Tusk, Buzek, Lewandowski gdzie są obiecane w kampanii wyborczej 300 miliardów złotych? Nie ma i inie będzie ich nigdy. To już kolejne łgarstwo w waszej kolekcji. Lewandowski na spotkaniu z młodzieżą w Lublinie otwarcie przyznaje:„brałem udział w tych durnych klipach, ale to była kampania”,.Buzek dostał kopa i wpadł w pomniejsze rzędy parlamentu europejskiego, nic zatem nie może. Zarządca zielonej wyspy coś tam bełkoce,że niby nie zawsze się wygrywa( a kiedy on cokolwiek wygrał). A ja widzę ten spocik i trzech łgarzy mamiących wyborców wirtualną mamoną.Wiedzą do kogo to adresują, znają większość polaków, mogą bezkarnie łgać, peowiaki kupią wszystko.
   • Gość: tutejszy Re: Gdzie są IP: *.adsl.inetia.pl 02.02.12, 17:20
    PO w wersji Kongres Liberalno Demokratyczny już kiedyś było i odeszło w niełasce, podobnie jak SLD-cja. Ugrupowania, które chciały coś zmienić zostawały z hukiem odsuwane od władzy przez postępowych mędrców spod flagi GW. Jakoś to wszystko wygląda na obronę starych sprawdzonych układów.
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 19.01.12, 12:52
   Tutaj kolejny przykład, co banda ciemniaków wyczynia w moim kraju. Tu władza nad niczym nie panuje, rządzi złodziej i ten kto wcześniej wstanie.
   • Gość: Też z Dublina Re: Coraz lepiej IP: *.ntlworld.ie 19.01.12, 14:29
    Faktem jest, ze powoli stajemy się najdroższym krajem w Europie, co prawda o rozwijajacej sie infrastrukturze, jednak na tyle drogiej (patrz chociazby autostrady, paliwa, gaz, energia, nawet woda i scieki), że zaczynamy bic rekordy w kazdej dziedzinie. Nawet słynne polskie tanie żarło powoli staje się legendą, bo po korektach cen w dół coraz wiecej artykułów zbliża się w Irlandii i innych krajach do cen polskich. Od jakiegos czasu kupuję świeże mleko pasteryzowane 2litry za jedno euro. To taniej niz w Polsce, w której koszty produkcji mleka powinny byc 3-4 krotnie mniejsze niz Irlandii. Kto za tym stoi? Kto tym bałaganem rządzi? O co w tym wszystkim chodzi?
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 24.01.12, 10:32
   media.wp.pl/kat,1022947,wid,14192450,wiadomosc.html?ticaid=1dcbb
   Spokojnie tego się czytać nie da. Każdy dzień przynosi informację, gdzie słowo oburzenie, to najdelikatniejsze co człowiekowi przychodzi do głowy..
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 25.01.12, 10:39
   praca.wp.pl/title,Nie-masz-pracy-Dzwon-do-premiera,wid,14195855,wiadomosc.html
   To są efekty rządów peowskich nieudaczników z administratorem zielonej wyspy w roli głównej.Po czterech latach kolejnych rządów Tuska zostanie obywatelom kilkaset miliardów nowych długów kolejne siedemdziesiąt pięć tysięcy urzędników, potężna drożyzna, bezrobocie i szczere zadowolenie tych ciemniaków z tak dobrze wykonanej pracy.
   • Gość: gisciuniu Re: Coraz lepiej IP: *.home.aster.pl 25.01.12, 18:58
    ale ty jesteś sfrustrowany.
    żal mi Cię.
    Ale populizm 1 klasa nie ma co.
  • leon.komornicki zapanowała radość wielka 26.01.12, 09:44
   Na mocy upoważnienia udzielonego jej 24 bm. przez premiera Donalda Tuska ambasador Polski Jadwiga Rodowicz podpisała w Japonii umowę ACTA. Myślę, że wyborcy powinni się cieszyć i radować z tego faktu. Kancelaria premiera spodziewa się setek tysięcy deklaracji poparcia dla słusznych działań rządu.Pan Tusk wsłuchał się w głos ludu i podjął właściwą decyzję. Chwała ci za to Donaldzie, nie schyliłeś głowy się przed próbą ordynarnego ulicznego szantażu. Podziwiamy Twoją determinację!!!Prowadź nas dalej.
   • burak.z.onetu Re: zapanowała radość wielka 17.02.12, 20:56
    leon.komornicki napisał:

    > Na mocy upoważnienia udzielonego jej 24 bm. przez premiera Donalda Tuska ambasador Polski
    > Jadwiga Rodowicz podpisała w Japonii umowę ACTA. Myślę, że wyborcy powinni się cieszyć
    > i radować z tego faktu. Kancelaria premiera spodziewa się setek tysięcy deklaracji
    > poparcia dla słusznych działań rządu. Pan Tusk wsłuchał się w głos ludu i podjął
    > właściwą decyzję
    . Chwała ci za to Donaldzie, nie schyliłeś głowy się przed próbą
    > ordynarnego ulicznego szantażu. Podziwiamy Twoją determinację!!! Prowadź nas dalej.

    W zasadzie moglibyśmy rządzić z tego forum -Większość z nas reprezentuje całkiem zdrowo rozsądkowy sposób myślenia i percepcji rzeczywistości wbrew kilku głosom sprzeciwu sfrustrowanych adoratorów zapracowanej pszczólki z 'chyżego roju' ...

    Gość: gosciuniu z 25.01.12 "Ale ty jesteś sfrustrowany. żal mi Cię. Ale populizm 1 klasa nie ma co"

    Gość: gość z 09.02.12 "leon.komornicki na premiera i będzie raj plujesz monotematycznie, a nigdy alternatywy żadnej nie przedstawiłeś kto jest w stanie być lepszym niż Tusk odważ się wskazać mądry człowieku"

    morfinka_12 "czy Ty się dobrze czujesz myśląc że władza czyta te Twoje wypociny, i jeszcze na dodatek ukradłaby Twoje pomysły na zmiany w rządzie? W Rządzeniu? Naprawdę w to wierzysz? Twoje wpisy pokazują że jesteś z innej planety, ale nie sądziłem że tak odległej od rzeczywistości"

    Gość: gość z 16.02.12 "Ty l.k jesteś bardzo nerwowym gościem. Polecam np. melisę. Wycisz się, bo zawału albo wylewu dostaniesz z tej nienawiści do rządu, do premiera i do wszystkiego wokół"

    Z ostatniej chwili: Tusk apeluje do europejskich przywódców: Odrzucić ACTA
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 02.02.12, 16:35
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11078815,Mucha_o_zatrudnieniu_wlasciciela_salonu_fryzjerskiego_.html?lokale=kielce
   Peowiaki już zupełnie odlatują, to czysta kpina,bezczelność wprost niewyobrażalna.
   A jakie ma pani Mucha predyspozycje , żeby zostać ministrem sportu? Chyba tylko tyle, że na rowerze jeździ. Niepoważny kraj.
   • brazilion Czepiasz sie, Leonie...;) 02.02.12, 16:44
    - To człowiek, który jest tak gruntownie wykształcony, że ciężko byłoby znaleźć osobę na rynku, która za takie pieniądze chciałyby pracować w tym miejscu - mówi minister Joanna Mucha odnosząc się do publikacji "Wprost". Tygodnik ujawnił, że nowo mianowany wicedyrektor Centralnego Ośrodka Sportu to właściciel lubelskiego salonu fryzjerskiego.
    • Gość: gosc Re: Czepiasz sie, Leonie...;) IP: *.adsl.inetia.pl 02.02.12, 20:10
     Jaki cyrk takie malpy .
  • leon.komornicki Ostrzeżenie! 05.02.12, 15:20

   Kopiuj ten komentarz i dodaj gdzie się da by każdy mógł się dowiedzieć jaka jest prawda/ UWAGA! Porozumienie ACTA nie tylko wprowadza cenzurę internetu jaka dotychczas była tylko w Chinach i daje rządowi i korporacjom możliwość zatrzymania i uciszenia bez dowodów każdego kto jest dla nich niewygodny. To porozumienie zakazuje wszystkich zamienników markowych produktów. Np. nie będzie zamienników drogich części samochodowych, tonerów do drukarek, ubrań i wielu innych... pomyślcie o ile pieniędzy więcej będzie trzeba przez to wydać, a to dopiero początek. Nie będzie też zamienników drogich leków (płać kupę kasy korporacjom albo umieraj). A najgorsza jest ochrona patentów na organizmy genetycznie modyfikowane (obecnie większość kukurydzy, soi, a także świń jest genetycznie modyfikowana). Wkrótce korporacje doprowadzą do wyginięcia naturalnych upraw (pyłki roślin genetycznie modyfikowanych przenoszą się na uprawy naturalne i mieszają z nimi swoje geny, w ten sposób rolnik, który nawet nie chciał siać GMO ma już takie rośliny na swoim polu i musi płacić korporacjom za licencje). W ten sposób w ciągu kilku lat korporacje przejmą kontrolę nad wszystkimi uprawami, a potem będą mogły dowolnie podnosić ceny nasion (przez ACTA rolnik traci prawo zatrzymania części nasion na następny wysiew). Domyślacie się już co się wtedy stanie...?
   A nasz dzielny premierek zapowiedział. " Podjąłem decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji ACTA – oświadczył Donald Tusk i dodał, że potrzebne są szerokie konsultacje i analiza umowy."
   Teraz to sobie może Tusk własne gacie na gwożdziu zawiesić. No i ta kolejność najpierw coś podpisuje, a później zamierza konsultować. Logika godna durnia.
   • Gość: tutejszy Re: Ostrzeżenie! IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.12, 22:54
    Podobno Tusek wyszedł z tym wszystkim przed szereg UE i zrobił z siebie bałwana.
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 06.02.12, 08:56
   On robi z siebie bałwana stale i donośnie w rytm marsza Radetzky'ego. Od poklepywania po plecach przez "przyjaciół" w Brukseli ma tylko potężne siniaki.Im bardziej klepią go po tych plecach,tym bardziej mój kraj mniej znaczy w tej Europie .
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 06.02.12, 16:39
   Proces konsultacyjny Tuska.
   Informacja z dnia 03.022012--TUSK: Polacy będą pracować dłużej. To przesądzone link tu
   informacja z dnia 04.02.2012--Projekt reformy emerytalnej wkrótce do konsultacji link tu
   Powiedzcie mi drodzy obywatele, czemu służą konsultacje, jeśli wszystko jest przesądzone.
   Podobnie Tusk konsultuje ACTA, najpierw podpisuje a potem udaje, ze coś konsultuje.
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 06.02.12, 20:26
   No to sobie pokonsultowali. Chyba nikt już nie ma wątpliwości z jakim typem ma do czynienia.
   • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 08.02.12, 19:57
    Odkąd władzę w Polsce przejął Tusk, bezrobocie rośnie stale!!!. W naszym województwie w szczególności. Na dzisiaj wygląda to
    TAK
    Przed nami teoretycznie rządów Tuska jeszcze cztery lata. Zapowiada się katastrofalnie.
    • Gość: Też z Dublina Re: Coraz lepiej IP: *.ntlworld.ie 09.02.12, 13:41
     Re: Coraz lepiej: W sześć lat w Polsce ubyło 8 mln biednych.


     Nie chcę sobie wyobrażać nawet co będzie za następne 6 lat?
  • leon.komornicki Towarzysz Gierek 09.02.12, 15:42
   Z jego propagandą sukcesów wszelkich, to przy ekipie Tuska maleńki pikuś. Stadion narodowy za blisko dwa miliardy, peowiaki z hukiem otworzyli. A jaka jest rzeczywistość.Link niżej.
   warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11112812,Telenowela_ze_stadionem__To_zart__Kabaret__Prowokacja_.html.
   Sławuś Nowak minister od transporu już w blokach startowych. Zacznie niedługo otwierać rozgrzebane drogi, trakty,takie coś co miało być autostradami, ale nic wspólnego z nimi nie mają, ot będzie miło , przyjemnie i najważniejsze śmiesznie.
   • Gość: gość Re: Towarzysz Gierek IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 09.02.12, 15:56
    leon.komornicki na premiera i będzie raj
    plujesz monotematycznie, a nigdy alternatywy żadnej nie przedstawiłeś
    kto jest w stanie być lepszym niż Tusk odważ się wskazać mądry człowieku
    • leon.komornicki Re: Towarzysz Gierek 09.02.12, 20:00
     Proszę uprzejmie gościu. Gdyby małpę ubrać w garnitur,założyć jej krawat, czuprynkę zrobić na rudo, nauczyć ją algorytmu podnoszenia podatków, dać jaj aparat propagandowy w postaci większości mediów, okrasić jej działanie odpowiednim piarem może z pewnością zastąpić naszego druha.
     "nigdy alternatywy żadnej nie przedstawiłeś"
     Czyś ty na głowę upadł ja mam władzy podpowiadać , jak ma dobrze rządzić! A za co ta zgraja niemałe pieniądze bierze, hę.
     • morfinka_12 Re: Towarzysz Gierek 10.02.12, 07:45
      Z czy Ty się dobrze czujesz myśląc że władza czyta te Twoje wypociny, i jeszcze na dodatek ukradłaby Twoje pomysły na zmiany w rządzie? W Rządzeniu? Naprawdę w to wierzysz? Twoje wpisy pokazują że jesteś z innej planety, ale nie sądziłem że tak odległej od rzeczywistości.
  • leon.komornicki A tu mamy 11.02.12, 14:05
   Dobre wieści, nasz druh kochany wespół z cieciem o kondycje dbają. Najlepiej się o nią dba w godzinach 13-15. Odpowiednia pora dla naszych wybrańców. Zbliżają się ciężkie konsultacje w sprawie wieku emerytalnego, trzeba mieć siłę, żeby przekonać ciemny lud , jak to dobrze popracować do 67 roku, zwłaszcza panie, jakieś takie oporne są.
   Donald Franciszek z przyjaciółmi
   • Gość: emerytka Re: A tu mamy IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 11.02.12, 16:58
    Dziwne jest to,że ludzie nie chcą wydłużenia wieku emerytalnego, ale trudno znaleźć osobę która kończy 60 lub 65 lat i równie chętnie składa wniosek z prośbą o przejście na garnuszek ZUS.
  • leon.komornicki Jak to fajnie być w peło 13.02.12, 09:58
   TU i tu TEŻ
   To nawet trudno jest spokojnie komentować. Emocje biorą górę .
   • temponick Re: Jak to fajnie być w peło 13.02.12, 11:46
    A w międzyczasie obdzielają się hojnie nagrodami
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 14.02.12, 13:09
   To warto przeczytać, niewielki strzępek wiedzy o kraju w którym przyszło nam żyć.
   • morfinka_12 Re: Coraz lepiej 15.02.12, 04:45
    widzimy że nauczyłeś się wklejać linki, na dodatek codziennie. Negujesz moja osobę że nie odpowiedziałeś na post?
    • temponick Re: Coraz lepiej 15.02.12, 12:54

     Dłuższa praca albo bieda czyli drastycznie podniesiony VAT i składki emerytalne, a świadczenia obniżone o połowę. Premier pokazuje kij narodowi (albo wreszcie wyjawia prawdziwą prawde o realiach finansów państwowych???) ale jego 'najlepszy' minister "pożal sie Boże" czyli na nieszczęście narodu skarbnik pociesza, że "już za 8 lat znalezienie pracy nie będzie problemem"

     Nie będzie. Tu się z niedocenionym Vincentem zgadzam co do joty. Wyjedzie po prostu z kraju następne 2 miliony młodych ludzi (oczywiście na, hehehe, na przysłowiowy zmywak), zostaną starcy i emeryci, którym i tak podwyższony wiek emerytalny w niczym nie pomoże, bo skorumpowanego systemu emerytalno/finansowego w tym niereformowalnym kraju nie bedzie miał po prostu kto zasilać.

     Ponieważ poczucie estetyczne Pana Morfinki tak rażą wklejane linki pokazujące PO jako partię codziennych oszustów i krętaczy, proszę skopiować do google.pl Dluzsza_praca_albo_bieda oraz "Rostowski na zmianie przepisów wszyscy skorzystają". Życzę miłej lektury, spotkamy się za 8 lat w krainie powszechnej szczęśliwości, gdzie problemem będzie nie znajdowanie pracy, ale rąk do pracy...Ludzie będą żyć za długo, mafia urzędnicza rozrośnie się o następny milion, a ostatnia (last but not the least) wiadomośc to taka, że jeżdzić będziemy wreszcie autostradami i obwodnicami...
     • Gość: Też z Dublina Re: Coraz lepiej IP: *.ntlworld.ie 16.02.12, 01:14
      Następny gość szczery aż... do bulu. Ci sami ludzie, którzy stworzyli OFE, po prawie 14 latach zdemontowali w zasadzie najpoważniejszą reformę minionego 20lecia. Zamiast poprawić, ulepszyć i uszczelnić kontrolę nad funduszami, zmniejszyć koszty funkcjonowania systemu oraz ukręcić pączkujaca administrację w zasadzie nie zrobiono NIC poza pozbawieniem OFE podstawowej rzeczy czyli pieniędzy. Teraz próbuje się wydłużyć wiek emerytalny, jakby to miało w naszych warunkach jakiekolwiek znaczenie. Skoro starsi będą dłużej pracować to młodzi będą mieli jeszcze większy problem ze znalezieniem pracy. Przecież największe bezrobocie jest wśród i młodych ludzi i pkus 50! Skąd więc będzie większy dopływ pieniędzy do kasy? Porównywanie Polski z Niemcami to żart stulecia. Wystarczy popatrzec na podrózujacych po świecie emerytów niemieckich. Wypasione, zdrowe towarzystwo z grubymi portfelami. Połowa turystów na Kanarach to Niemcy. Połowa turystów w całej Europie to Niemcy. Zachód stać na późniejsze emerytury. Na zachodzie ludzie są zdrowsi i mają lepszą opiekę lekarską niż w Polsce. Ponadto żyją dłużej od nas przynajmniej o kilkanaście lat. Nawet przeciętnego Anglika ze spłaconym domem stać na to, żeby sprzedać to co ma i przenieść się na emeryturę do Hiszpanii nad Morze Śródziemne.

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11154610,Prezydent_chwali_rzad_za__konieczna__reforme_emerytalna.html
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 15.02.12, 08:28
   Od czasu, kiedy wydusiłeś z siebie taką konkluzję , nie jesteś dla mnie partnerem do jakichkolwiek dyskusji. Z Tobą się nie dyskutuje, Ciebie się ignoruje. Baj , baj synu.
   • morfinka_12 Re: Coraz lepiej 16.02.12, 08:35
    tat, bo skory ty do mnie synu to ja do ciebie tato - nie umiesz czytać ze zrozumieniem, a twoja blokada umysłowa powoduje że myślisz że wklejanie przez ciebie mniej lub bardziej mądrych postów da jakikolwiek efekt, na dodatek wierzysz że czyta je rząd.
    • Gość: Też z Dublina Tu rządzą idioci IP: *.ntlworld.ie 16.02.12, 14:42
     Satyry Mleczki władza też nie ogląda, więc może obejrzy teraz...

     No to jeszcze raz: Tu rządzą idioci
  • leon.komornicki Kolejna perełka 16.02.12, 10:51
   Po raz kolejny rząd Polski, bez konsultacji i "pod stołem" przyjął bez zastrzeżeń dyrektywy Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącej spożywania alkoholu. Dyrektywa mówi, sklepy z alkoholem będą prowadzone wyłącznie przez państwo, w dodatku tylko na obrzeżach miast i otwierane na osiem godzin dziennie. W dokumencie tym proponuje się także nie wydawać nowych licencji na sprzedaż alkoholu w barach i restauracjach oraz powolnie wygaszać już istniejące. Dokument przyjęły wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej i i teraz na jego podstawie Komisja Europejska do jesieni tego roku zamierza przygotować projekt nowej strategii w zakresie tzw. rozwiązywania problemów alkoholowych.
   Stosowny link
   • Gość: gość Re: Kolejna perełka IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 16.02.12, 11:19
    ...że przyjął, to nie znaczy, że wprowadzi w życie. Ty l.k jesteś bardzo nerwowym gościem. Polecam np. melisę. Wycisz się, bo zawału albo wylewu dostaniesz z tej nienawiści do rządu, do premiera (wg ciebie ryżego - ciekawe, czy ty przystojny brunet jesteś o wzroście 1,90) i do wszystkiego wokół.
    • leon.komornicki Re: Kolejna perełka 16.02.12, 12:03
     "wg ciebie ryżego "
     Kolejny gościu,gdzie tu przekłamanie, przecież on jest rudy, ryży. A może ja się mylę i jest to brunet lub jak w przypływie wazeliniarstwa nijaka Janina Paradowska, propagandzistka tygodnika Polityka ogłosiła go blondynem. Co?
     "...że przyjął, to nie znaczy, że wprowadzi w życie" , jakiś Ty naiwny. Kto , jak kto, ale Tusk, to taki ciamajda bez kręgosłupa, podpisze wszystko i wprowadzi w życie co mu w Brukseli nakażą. Merkozy warknie i Tusk bez wahania własny nekrolog podpisze.
     "ciekawe, czy ty przystojny brunet jesteś o wzroście 1,90"
     Może wzrost się nie zgadza, a czy przystojny, oj przystojny!

   • temponick Re: Kolejna perełka 16.02.12, 11:39
    Ja bym się tak nie przejmował Drogi Leonie tymi derektywami, którymi się zajmuje ta oszalała sfołocz z Brukseli. Mieliśmy już prostowanie bananów czy mierzenie ogórków i inne 'cenne' inicjatywy. Ja bym po prostu obnizył ilość alkoholu w alkoholu i byłoby po krzyku. Weź takiego Guinnesa, Bud'a czy Millera. Ledwo to osiąga te swoje marne procenty i nie czyni żadnej krzywdy a że miasta zarzygane? Trudno. 20% max wódka i whiskey (producenci wina sami się obniżą ze strachu do5-6%) i bedzie problem z głowy. Te ciołki z UE naprawdę nie wykorzystują potencjału swoich mózgów tylko idą na łatwiznę...Ja już nie moge pić tyle co kiedyś więc dla mnie wystarczy te parę flaszek +50% sherry co my z panem Jaculą z Dynkowa pendzimy pod osłoną ksienżyca z wiśniowego wina. I te kilka butelczyn 60% calvadosa. Zawsze jakis zapasik jest. Zatem daj spokój. Szkoda zdrowia i nerwów...
    • leon.komornicki Re: Kolejna perełka 16.02.12, 13:03
     Ja jestem człowiek małej wiary. Jeśli czytam, że w Szwecji już coś podobnego funkcjonuje , to mam pełne prawo wierzyć , że moim kraju wprowadzą podobne prawo. Brak mojej wiary potęguje świadomość postępującej w postępie geometrycznym totalnej głupoty i tych , które podobne rozwiązania proponują i tych , którzy je akceptują. Jednym słowem, dmucham na zimne.
     Padło miłe słowo Calvados. Wyjątkowo smakowity trunek. Co najciekawsze temp, najwięcej go wypijałem w czasach swojej młodości. Był świetny i w przystępnej cenie. Spoglądając z perspektywy czasu oceniam jednak moją przygodę z Calvadosem za wysoce naganną, nie z powodu jego jakości , ale zdecydowanie ilości. W relacjach między nami,on lubił mnie, a ja jego. Ale , młodość miała swoje prawa...Pozdrawiam
     • temponick Re: Kolejna perełka 16.02.12, 13:56
      Yeah Leonie, masz rację. Głupota rządzących nami ciołków powala. Według teorii alternatywnej historii Ziemkiewicza cała ta tak zwana elita mogłaby rządzić co najwyżej na poziomie powiatowego ośrodka reprodukcji hodowalnej albo nieco większego PGR'u. Nie obchodzi mnie czy mój premier jest ryży, czy to przystojny brunet czy nie, i jaki jest jego wzrost. Czy wołają na niego tak czy inaczej. Marzyłoby mi sie by był KIMŚ. I żeby, naiwnie to może zabrzmi co napiszę, ale żeby mój kraj coś znaczył w Europie i na świecie. A Polakom w związku z tym żyło się CORAZ LEPIEJ, prawda? Bo o to w tym wszystkim chodzi, czyż nie?
  • leon.komornicki Proszę 17.02.12, 14:08
   to przeczytać i odsłuchać.
   Jednak bez ciężkich leków uspakajających , normalnie słuchać się tego nie da.
   Ręce opadają!!!
   • temponick Re: Proszę 17.02.12, 18:13
    ...ciężkich leków uspakajających, które są pewnie refundamentowane, na 100% Leonie nie dostaniesz. A lekkie na wysłuchanie tego wywiadu nie pomogą, więc w sumie darujmy sobie ...

    No ale wracając do audycji -Każdy poważny, mniej lub bardziej ważny wuj chce mieć: swojego asystenta politycznego, asystenta osobistego, derektora biura, sekretarzy prawnych i bezprawnych oraz rzeźnika prasowego jak ta miła z aparycji, ale gł.... z pomyślunku panienka -A jakie są efekty ich działania, słyszymy w Radio TOK FM i widzimy w TV, w realu czyli życiu, na ulicach, w aptekach i u doktora. W końcu te pół miliona niekompetentnych darmozjadów gdzieś trzeba poumieszczać w tej abstrakcyjnej sferze jaką tworzy rząd, administracja i służba cywilna, przecież nie siedzą na drzewach, czyż nie?

    A tak już na koniec, jestem merytorycznie usatysfakcjonowany i mam juz pełną wiedzę bo dowiedziałem się, że problemy z dostępem do leków ludzi mieszkających w domach pomocy społecznej, nie leżą w gestii Ministerstwa Zdrowia, ani Ministerstwa Polityki Społecznej, ani Ministerstwa Gospodarki i Pracy...ani Transportu Morskiego

    Jest jeszcze Leonie jedna bardzo istotna rzecz. Trzeba by było bardzo indywidualnie rozpatrywać sprawę każdego z tych podopiecznych, dlatego że są to osoby, które chorują na bardzo rózne schorzenia....
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 28.02.12, 09:05
   Znowu jest wesoło. Powiedzcie mi peowiaki, jesteście bliżej swojego drużynowego, czym kierował się wasz geniusz desygnując na stanowisko ministerialne tą jejmość. Jak z waszym dyskomfortem poznawczym , kiedy nominantka otwiera buzię i zaczyna mówić ?
   • Gość: lokalny Re: Coraz lepiej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.12, 11:42
    pamiętam nieodległe czasy, kiedy było równie smiesznie, te "irasiady","burubary" ,"nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne", itp ...
    • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 28.02.12, 14:16
     Lokalny, jaki to ma związek z Muchą, Joanną Muchą, ministerką Muchą. Donald Franciszek z przyczyn mi niewiadomych powierzył jej tekę ministerialną , a ona zamiast wypełniać należycie swoje obowiązki uparła się, robić z siebie kabaret.
     Niepoważny kraj.
     • Gość: grucha Re: Coraz lepiej IP: *.60.citypartner.pl 02.03.12, 23:34
      leonie, tamponiku, jak idzie walenie gruchy nad PO? PiS da? da ile jak komu i kiedy? żenujące są te wpisy dotyczące rządzącej partii przy totalnym zaślepieniu na wady aktualnej opozycji, a ta ma ich wiele, największą jest Jarosław, ale ma popleczników w postaci hofmana, i kilku piesków które szczekają jak karawana jedzie.
      • Gość: x Re: Coraz lepiej IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.12, 17:48
       Co ma opozycja do tego gościu? Rządzi PO i to od pięciu lat. To oni są odpowiedzialni za to co się w kraju dzieje a nie opozycja. Nie dzieje się najlepiej, jest tragicznie, nie zwalisz winy na PIS, takie numery już nie przejdą.
       • Gość: grucha Re: Coraz lepiej IP: *.60.citypartner.pl 04.03.12, 07:39
        a kto miał najlepszy czas na przeprowadzenie reform w kraju i nie dotknął niczego? gospodarka pędziła, PiS z Lepperem i Giertychem na szczęście nie majstrowali przy niej, bo to dopiero byłby dramat teraz, ale przegapili czas na reformowanie i to dość mocne kilku rzeczy, zostawili je nietknięte a w kryzysie Polska radzi sobie chyba najlepiej w UE, więc reasumując gdyby PiSiorki coś zrobiły mogłoby być lepiej, niemniej dobrze że nic nie robili bo wiemy że wsio by spieprzyli. A aktualna sytuacja Polski na tle wielu krajów wygląda naprawdę nieźle.
        P.S. coś nam tampon przysnął, choć mam wrażenie że występuje to w 3 osobach.

        • Gość: x Re: Coraz lepiej IP: *.adsl.inetia.pl 04.03.12, 11:14
         Gościu Grucha, ja okres rządów PIS bardzo dobrze wspominam. Zrobili sporo dobrego dla zwykłych ludzi, sam to odczułem. Nie zdążyli za dużo zrobić bo wiecznie byli atakowani przez media i Tuska, który przebierał nogami do władzy. Z zazdrości po przegranych wyborach wypiął się na nich i dlatego mieli koalicję taką a nie inną. W przeciwieństwie do PO PIS rządził za krótko aby mógł więcej zrobić. Natomiast Tusk przez okres swoich rządów wszystko zepsuł, cały czas mówił o zielonej wyspie i co? Szkoda nawet pisać, każdy myślący człowiek widzi co się dzieje..
         • temponick Re: Coraz lepiej 04.03.12, 14:55
          Pazerny premier, niekompetentny rząd partyjnych kolesi z lewa i prawa, oraz złodziejskie i skorumpowane państwo może się wkrótce przekonać, że ludzie mają już DOŚĆ zaciskania pasa oraz ciągłych podwyżek, obiecanek, pospolitych kłamstw i oszustw. Rząd po prawie 5 latach unikania rządzenia nie zaskoczy mnie już niczym. Swoje zdanie wyraziłem nie raz i nie dwa, a teraz z ciekawością patrzę na rozwój wypadków. Sytuacja polityczna i społeczna na świecie wyraźnie ulega gwałtownej radykalizacji. Coraz to nowe społeczeństwa mają dość rządów swoich despotów. Pocieszające jest zwłaszcza to, że znacznie bogatsi od nas mają już dość hypokryzji swoich elit. Organizuje się powoli i nabiera mocy ruch 'oburzonych' ludzi, którzy protestują przeciw kryzysowi i sposobowi walki z recesją, którego przyczyną nie jest ich ciężka praca tylko chciwość banków, finansjery oraz wielkich spekulantów popieranych i kolaborujacych z "demokratycznie" wybranymi rządami. Ruch oburzonych nabiera rozpędu i jest coraz bardziej aktywny w USA i Europie. Tylko patrzeć jak pokojowe na razie protesty wymkną się spod kontroli, żeby się skończyc krwawą rzezią pasożytów, które trwonią organizmy żywicieli do wyniszczenia, a nawet śmierci...
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 04.03.12, 12:48
   Wpadł tu grucha no i grucha, po linii i na bazie. Jest dobrze, będzie lepiej.
   Grucha, dług publiczny mojego kraju zbliża się do wysokości tryliona złotych,skala bezrobocia grubo ponad 12%,dziura budżetowa około 100 miliardów złotych, armia polska w rozsypce, można ja zmieścić na stadionie Śląskim w Chorzowie, niezabezpieczony kraj przed powodziami, katastrofalny stan polskich kolei, rozbuchana do absurdalnych granic armia urzędników,koszta związane mistrzostwami w piłce kopanej, galopujący wzrost cen. Przy tych osiągnięciach uśmiechnięta gęba Tuska, Rostowskiego ,Pawlaka no i gruchy.
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 13.03.12, 10:20
   Czytać, czytać peowiaki, może wam się przytrafi jakaś refleksja, chociaż w to , ja akurat mało wierzę.
   • Gość: Też z Dublina Re: Coraz lepiej IP: *.ntlworld.ie 13.03.12, 11:14
    My, czyli POprawni Polacy, nie czytamy antypolskiego szmatławca FAKT. To są wszystko populistyczne POmyje publikowane z prymitywnej chęci zysku i dla wiekszej poczytności tego brukowca. <grymas bulu>
   • pismen1 Re: Coraz lepiej 17.05.12, 20:48
    Nadmiar mondrosci szkodzi - konieczna kuracja wsrod milosnikow absurdu
  • leon.komornicki Re: Coraz lepiej 14.03.12, 08:58
   Tu mamy przykład typowego peowskiego kręta.
   Ten cieć , jak go powszechnie nazywają powinien być wyrzucony na zbity pysk. Tak byłoby w poważnym kraju. W nie poważnym robi za rzecznika rządu. Takie u nas obowiązują standardy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka