banan9991 12.06.06, 18:16 jak oceniacie to miasto Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pathos_phobos Re: Krakow 12.06.06, 18:27 Najcudowniejsze na świecie- z tych co znam ;-) Wspaniała atmosfera. Odpowiedz Link Zgłoś
klopater Re: Krakow 12.06.06, 18:51 buahahaha ładne centrum a reszta się rozsypuje ! Zdecydowanie wole Wa-we! pozdrawiam :] Odpowiedz Link Zgłoś
dizzy81 Re: Krakow 12.06.06, 18:53 Heh, no ja mam inne zdanie - to własnie centrum sie rozsypuje:)No ale jak zrobią to co mają zrobić to będzie git! Odpowiedz Link Zgłoś
brazylion3 Ja TYLKO PRZYPOMNĘ 12.06.06, 19:03 Moi kochani, wy się zachwycacie krakowem, ale w Polsce jest wiel ładnych, urokliwych i klimatycznych miejscowości. Tylko trzeba im pomóc. Ten kto w życiu widział tylko Kraków, albo Warszawę, to potem mówi takie bzdury, jak nieraz słysze w autobusie na kursie dalekobieżnym:). No, cóż hipokryzji się nie da zwalczyć! Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: Ja TYLKO PRZYPOMNĘ 12.06.06, 19:08 Przykro mi,ale ja znam wiele miast,ale do krakowa wracam zawsze z przyjemnością,bo wiążą się z nim wspomnienia mojego dzieciństwa. No i wybacz-Sandomierz jest pięny,ale gdzie jest drugie miasto w Polsce,które zasypia o 4 a budzi się o 5? Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: Ja TYLKO PRZYPOMNĘ 12.06.06, 19:15 tak generalnie mówię pomiędzy 4 i 5 jest najmniej ludzi na rynku.A nie spało się w krakowie,nie spało... Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: Krakow 12.06.06, 19:18 Wawa-socrealistyczny skansen zmieszany z filią biednejszej części manhattanu- bez ładu i składu za to z masą bazarowego handelku i pijaczkami na każdym rogu. Tam się dopiero centrum sypie,o starej pradze i grocie nie wspomnę Odpowiedz Link Zgłoś
michal13w Re: Krakow 13.06.06, 08:38 O Warszawie nic nie powiem, bo za słabo znam. Ale bynajmniej nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia. Odpowiedz Link Zgłoś
klopater Re: Krakow 13.06.06, 20:01 ciesze się że mamy takie same poglądy na temat Krakowa :] pozdrawiam :] Odpowiedz Link Zgłoś
aisablri Re: Krakow 12.06.06, 19:27 Kraków... nocą magiczny:) Ja mam tak, że w Krakowie życie jest jakby bardziej odrealnione, ludziom się nie spieszy nigdzie, to jest jak sen. Zawsze, gdy wracam do Ostrowca z kolei, czuję, że wracam do rzeczywistości:) Bo tylko w Ostrowcu jest prawdziwie... Odpowiedz Link Zgłoś
dizzy81 Re: Krakow 12.06.06, 19:29 Komu sie nie spieszy nigdzie w tym Krakowie? Na pewno nie mi! Mi sie bardzo spieszy ale nie mam warunków! Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: Krakow 12.06.06, 19:31 Mnie się nie spieszy,może dlatego w krakowie wszędzie sie spóźniam ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
aisablri Re: Krakow 12.06.06, 19:32 A jak chodzicie po chodnikach, to nie widzicie, że ludziom się NIGDY nie spieszy i nie można ich wyminąć.. Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: Krakow 12.06.06, 19:34 no wąłśnie w krakowie zamieniam się w takiego zawalidrogę-przyspieszam tylko,zeby dobiec do tramwaju.Chłone kraków całym ciałem,zupełnie inaczej niz w Lublinie,gdzie pędzę,nie patrząc nawet na domy czy ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
dizzy81 Re: Krakow 12.06.06, 19:36 Hmm, nie można uoglniac, ja zawsze mam porblemy z wyprzedeniem 3 krotnie starszych odemnie, więc gdzie ma im się spieszyc? Poza tym ja jak ide sam, to idębardzo szybko, tak szybko ze mi sie spodnie w kroku przecierają!Natomiast jak ide z kimś, i nie mam konkretnych zajęć potem, to lubię się poślimaczyc! Odpowiedz Link Zgłoś
aisablri Re: Krakow 12.06.06, 19:39 Najbardziej nie lubię rozmemłania, więc jak idę, to idę pewnie, a jeśli ktoś mi przeszkadza przez cały chodnik.... ale to wszędzie jest- na ulicy, w sklepach, zero koordynacji ruchów. Odpowiedz Link Zgłoś
dizzy81 Re: Krakow 12.06.06, 19:33 Wybierasz sie jakos do Krakowa w najblirzszym czasie? Odpowiedz Link Zgłoś
aisablri Re: Krakow 12.06.06, 19:35 no chyba nie ja, bo ja jak na razie jestem... Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: Krakow 12.06.06, 19:37 Na razie wybieram się do lublina,bo mam rozmwę kwalifikacyjną,do elbląga,do chełma-wszystko nie w tą stronę.A jak zacznę pracować,to ciężko będzie.W najbliższym czasie raczej się nie zanosi :-((( Odpowiedz Link Zgłoś
brazylion3 Re: Krakow 12.06.06, 20:07 Sorry ,że pytam,ale masz jakś ciekawą pracę skoro tak sobie jeździsz np. do Elbląga - podobny do Ostrowca:) Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: Krakow 12.06.06, 20:16 mam rodzinę w elblągu-pradziadek wyjechał na ziemie odzyskane. Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Krakow 12.06.06, 20:12 Gospodarka: Województwo małopolskie jest jednym z najbardziej zróżnicowanych pod względem poziomu rozwoju gospodarczego regionów w Polsce. Dysponuje ono znaczącym w skali kraju potencjałem społeczno-gospodarczym. Wytwarza 7,4% PKB, co daje mu 4 miejsce w kraju. Mocna pozycja w gospodarce kraju wynika z dużego udziału w globalnej wartości produkcji sprzedanej przemysłu i budownictwa, odpowiednio 7% i 8%. Region jest szczególnie aktywny w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego 2 miejsce w kraju. Jednak w wielu gałęziach dominuje gospodarka tradycyjna - praco-, materiało- i kapitałochłonna o bardzo niskim poziomie konkurencyjności międzynarodowej. Mimo pozytywnych zmian i wzrostu znaczenia przemysłów rozwojowych, będących nośnikami postępu technologicznego i organizacyjnego, tj. kablowego, telekomunikacyjnego, komputerowego, farmaceutycznego, poligraficznego, materiałów budowlanych - których udział w produkcji przemysłowej regionu wynosi ok. 20% - nadal podstawę gospodarki stanowią tradycyjne gałęzie, w tym: hutnictwo, ciężka chemia, górnictwo, przemysł metalowy, tytoniowy, spożywczy. Trzy pierwsze, ze względu na ich malejący udział w rynku, określane są mianem przemysłów schyłkowych Odpowiedz Link Zgłoś
brazylion3 Re: Krakow 12.06.06, 20:18 Banan Małopolskę ciągnie Kraków i tyle. Bez Krakowa to oni by tam bidunie klepali:) Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Krakow 12.06.06, 20:36 jasne nie pisalem od piatku bo bylem w kluczach na weselu przyjechalem wczoraj i gosc z kluczy pracuje w radio krakow ile tam osob pracuje w krakowie to odnosnie rynku pracy a jeszcze jest zaglebie i slask hute katowice widac z gorki goscie jada do kopalni w myslowicach i inna mentalnosc zwyklych ludzi jestesmy w plecy 20 lat Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: Krakow 12.06.06, 20:42 banan9991 napisał: jestesmy w plecy 20 lat > Mów za siebie ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Krakow 12.06.06, 20:43 niezle krakow promieniuje tam w kluczach chcieli pod slaskie ale sa bardzo zadowoleni bo maja sporo inwestycji i dba sie o nich a mysleli ze bedzie inaczej Odpowiedz Link Zgłoś
rafost1 Re: Krakow 12.06.06, 21:13 Kraków, ostatnia sobota, 6 rano: plfoto.com/zdjecie.php?picture=930370 co to za miejsce? Odpowiedz Link Zgłoś
dizzy81 ciężko powiedzieć... 12.06.06, 21:18 być może Kazimierz i ulica Szeroka? Odpowiedz Link Zgłoś
rafost1 Re:Fotka z Krakowa 13.06.06, 19:05 trudne bylo, ale brazylion blisko, to muzeum archeologiczne :) Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re:Fotka z Krakowa 13.06.06, 19:11 Ale ja byłem najbliżej-to kałuża na ulicy przecież :-) Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Krakow 12.06.06, 21:14 no jasne ze nie do ciebie pije ale tam mieszkancy sa troche lepsi pod wieloma wzgledami w okoliy przemysl i to ile lat i jaka potega jego a u nas troche tylko tam taka drobnica rolnikow jak u nas nie istniala od wielu lat dziadek kuzyna na polu nasadzil sobie las i dochody czerpal z fabryki tam nie bylo chlopo robotnikow na taka skale Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: Krakow 12.06.06, 21:16 Hehe-znam tamtych ludzi i tamta mentalność dobrze.A chodziło mi,że ja się nie czuję 20 lat za nikim :-) Droczę się z tobą. Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Krakow 12.06.06, 21:25 o kurdek a myslalem ze sie zdenerwowales i co o mentalnosci Odpowiedz Link Zgłoś
klopater wole RADOM :] 12.06.06, 21:47 o 100 razy wole Radom. Radomiowi do Krakowa brakuje zamku i dził sztuki typu :ołtarz Wita Stworza" bo Radomskie kamienice sa o wiele ładniejsze o to przykład: radom.fajnafotka.pl/ , a o Radomskiej katedrze niewspomne! pozdrawiam :] Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: wole LUBLIN :] 12.06.06, 22:39 sto razy bardziej niz radom-teraz kiedy odnowili katedrę,z deptakiem na Krakowskim,schodami na wzgórzu zamkowym,starówką żywcem jak z XVII wieku Odpowiedz Link Zgłoś
brazylion3 Re: wole LUBLIN :] 12.06.06, 23:15 Nie zgodziłbym się z tym, wszystko to jakies takie sztuczne, kolorowa kostka, brak harmonii i ładu Odpowiedz Link Zgłoś
pathos_phobos Re: wole LUBLIN :] 12.06.06, 23:25 gdzie?Na starówce jest granitowa,na deptaku piaskowiec Odpowiedz Link Zgłoś
michal13w Re: wole LUBLIN :] 13.06.06, 00:07 Co za bzdura, że w Krakowie nikomu się nie spieszy?! Jest dokładnie odwrotnie! Jedyne osoby, które w tym mieście się nie spieszą to niemieccy staruszkowie wlekący się po rynku, bo im zdrowie nie pozwala! Odpowiedz Link Zgłoś
brazylion3 Re: wole LUBLIN :] 13.06.06, 00:17 No to co powiedziałbyc Michał o Warszawie, w takim razie tam ludzie biegaja:) Odpowiedz Link Zgłoś
fake_plastic_goch Re: wole RADOM :] 13.06.06, 13:39 Radom to obok Łodzi jedno z miast ktorych wyjaatkowo nie znosze... krkow jest swietny, ale chyba nie chcialabym tam na stałe mieszkac. podoba mi sie za to wrocław wyjątkowo. mieszkam... hmmm w warszawie i zaczynnam doceniac powoli jej specyfike. moze ja kiedys nawet polubie... Odpowiedz Link Zgłoś
brazilion Re: wole RADOM :] 13.06.06, 15:43 klopater napisał: > o 100 razy wole Radom. Radomiowi do Krakowa brakuje zamku i dził sztuki typu > :ołtarz Wita Stworza" bo Radomskie kamienice sa o wiele ładniejsze o to > przykład: radom.fajnafotka.pl/ , a o Radomskiej katedrze niewspomne! > > pozdrawiam :] No, to kolego walnales, jak przyslowiowy golab o parapet. Ja tez lubie Radom i jego centrum bardziej podoba mi sie, niz w Kielcach, ale w sumie niewiele miast na swiecie swa historia, uroda, iloscia zabytkow i przede wszystkim KLIMATEM dorownuje Krakowowi. Jedyna rzecz, za ktora w K. nie przepadam, to duza liczba zadufanych w sobie bubkow w samym Kraku, a dresikow - w Hucie...:( Odpowiedz Link Zgłoś